pixelg
STARWARD - Spółki od A do Z - NewConnect - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

STARWARD [STA]

AKTUALNY KURS: 90,00 zł (-9,82%) 09-04-2021 16:47
KamiLPArsenal
7
Wpisów: 60
Wysłane: 22 lutego 2021 13:05:00 przy kursie: 112,00 zł
anty_teresa napisał(a):
Ja także odbieram te zdarzenie negatywnie. Rynek zareagował przeceną co mnie właściwie nie dziwi.

Dzisiaj puściły lock-upy. Informacja o funduszu mogła nie wpłynąć aż tak bardzo na dzisiejsze spadki. Fakt zaanagażowania się zagranicznego funduszu na tym etapie uważam za pozytywny, ale forma i cena poniżej rynkowej już nie.

andy_dufresne
43
Wpisów: 896
Wysłane: 22 lutego 2021 13:21:13 przy kursie: 112,00 zł
Mi też trudno sobie wyobrazić, żeby to akurat komunikat z piątku mógł kogoś skłonić do sprzedaży akcji, ale każdy podejmuje własne decyzje.

Również liczę na szerszy komentarz ze strony spółki dotyczący przeznaczenia środków z emisji. To może sporo zmienić w interpretacji komunikatu.

Z samą emisją (znikome rozwodnienie) i dyskontem w cenie osobiście nie mam problemu.
Jestem na Twitterze

Rif
41
Wpisów: 912
Wysłane: 22 lutego 2021 14:56:55 przy kursie: 112,00 zł
O czym tutaj te rozkminki teoretyczne są? Przecież nawet po zdjęciu lock-upów nie ma i nie będzie czym handlować, no chyba, że zaczną sypać akcjami i sprowadzą kurs do parteru.

mackopl
mackopl PREMIUM
36
Wpisów: 1 057
Wysłane: 22 lutego 2021 15:28:12 przy kursie: 112,00 zł
GRAF78 napisał(a):
Widzę ze fundusz pokrzyżował plany wielu forumowiczom nastawiającym już koszyki na poziomach 60-70PLN... i stąd taki lament i próba obrócenia dobrej informacji w złą Shame on you
ps: faktycznieThink jest to zła informacja dla osób nieposiadających akcji

Ile osób planuje skup akcji po te 70 zł?
Rozwadnianie to faktycznie zła informacja dla osób nieposiadających akcji. Sick
Będąc akcjonariuszem to bardziej bym się martwił o swoje papiery, a nie o tych co ich nie mają.

anty_teresa napisał(a):

PS: Ja lub moje osoby bliskie posiadamy zaangażowanie w akcje podmiotu.

Czy to jest zmiana? Bo wcześniej wydawało mi się, że nie było zaangażowania.

A może po prostu już teraz jest przygotowywany grunt pod przesunięcie terminu premiery?
Sytuacja jest komfortowa, za pól roku emisja mogłaby być np za 50 zł.

GRAF78
42
Wpisów: 1 237
Wysłane: 22 lutego 2021 15:29:43 przy kursie: 112,00 zł
Widzę że moje prawdziwe (aczkolwiek może zbyt dosadne) posty są kasowane
Osobiście uważam że komunikacja Spółki jest bardzo dobra, nie wiem czego oczekujecie? wysypu ESPI jak kiedys na SIMF.... i jazdy na 500?
Starward nie jest producentem komunikatów tylko gry - ale jak to zwykle w Polsce bywa nikt nie jest zadowolony ten co nie ma akcji że nie spada na 60 a ci co maja ze nie ma 500, jeśli chcecie emocji polecam FOREX lub kontakty terminowe.

GRAF78
42
Wysłane: 22 lutego 2021 15:34:16 przy kursie: 112,00 zł
mackopl napisał(a):

Ile osób planuje skup akcji po te 70 zł?

jak można oszacować z połowa forum bankruta?
mackopl napisał(a):

Będąc akcjonariuszem to bardziej bym się martwił o swoje papiery, a nie o tych co ich nie mają.

ja się nie martwie o cude portfele ale wytykam typowo polskie cechy osobowości

t0m4s
t0m4s PREMIUM
5
Wpisów: 165
Wysłane: 22 lutego 2021 15:43:55 przy kursie: 112,00 zł
Cytat:
O czym tutaj te rozkminki teoretyczne są? Przecież nawet po zdjęciu lock-upów nie ma i nie będzie czym handlować, no chyba, że zaczną sypać akcjami i sprowadzą kurs do parteru.

No jak nie ma? Cap uwolnionych akcji to ponad 20mln zł, wcale nie tak mało.
Przebieg sesji pokazuje że nie ma zbyt duzej chęci ich oddawania, co mnie osobiście cieszy.

@Graf
Przydało by się info ze spółki na co będzie przeznaczona emisja, aczkolwiek nie ma co się o to spinac.
Ja obstawiam że pójdzie na marketing.

MODERATOR
19
Wpisów: 49
Wysłane: 22 lutego 2021 16:18:20 przy kursie: 112,00 zł
GRAF78 napisał(a):
Widzę że moje prawdziwe (aczkolwiek może zbyt dosadne) posty są kasowane

Liczba mnoga jest nadużyciem. Skasowałem jeden post komentujący użytkowników a nie spółkę

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
190
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 10 550
Wysłane: 22 lutego 2021 16:35:22 przy kursie: 112,00 zł
mackopl napisał(a):

anty_teresa napisał(a):

Czy to jest zmiana? Bo wcześniej wydawało mi się, że nie było zaangażowania.

Tak, zmiana nastąpiła w połowie listopada, w portfelu IKE na nieznaczące kwoty.

Vox
115
Wpisów: 6 589
Wysłane: 22 lutego 2021 16:38:16 przy kursie: 112,00 zł
Cytat:
Osobiście uważam że komunikacja Spółki jest bardzo dobra, nie wiem czego oczekujecie? wysypu ESPI jak kiedys na SIMF.... i jazdy na 500?

Tylko doprecyzowania na co emisja pójdzie/dlaczego jest potrzebna. wystarczy mi jedno zdanie więcej.
Rozwodnienie jest tak nieznaczne że dla mnie to nie problem. Ale gdyby poszła emisja na dużo większą ilość akcji, byłoby mi smutno ze jest bez PP.

Elemis
Elemis PREMIUM
63
Wpisów: 307
Wysłane: 23 lutego 2021 00:28:20 przy kursie: 112,00 zł
Witajcie Stockwatcherzy! 

Naprawdę bardzo wszystkim dziękuję za wpisy i dzielenie się swoimi spostrzeżeniami. Jest mi miło napisać, że Wasza aktywność została dostrzeżona. Postaram się też odpowiedzieć na kilka wątpliwości. 

Po pierwsze - od początku byłem zwolennikiem otwartości w stosunku do akcjonariuszy jeśli chodzi o cele emisji. O ile fakt, że stanowi ona niespodziankę dla rynku ciężko mi nazwać wstydliwym ( negocjacje powinny być prowadzone w ciszy, a równy dostęp wszystkich akcjonariuszy do informacji to rzecz święta ), o tyle lakoniczny komunikat o jej zatwierdzeniu OK już nie jest. Wczytajmy się jednak proszę w treść tego co mamy:

"Inwestor wstępnie zaakceptował ofertę, a Emitent oczekuje obecnie na przekazanie formalnych dokumentów."  

Dopóki sprawy wstępnymi się nie staną, a emisja nie zostanie formalnie dopięta na ostatni guzik, nie oceniajmy proszę postawy zarządu. Komentować można jedynie fakty dokonane

Nie zgadzam się zupełnie z użytkownikiem @vilnouve zarzucającemu spółce brudną grę lub manipulację. Osobiście bardzo mi zależało, żeby wstępna informacja o emisji, oraz jej adresacie ukazała się jeszcze przed końcem obowiązywania lock-upów. Gdyby kasandryczne wizje niektórych miały się sprawdzić, kurs akcji runął, a następnie zostało ogłoszone info o nowym inwestorze obejmującym akcje drożej - dałoby to jeszcze większą pożywkę do spekulacji o niewłaściwym podejściu spółki do inwestorów indywidualnych. Wobec powyższego ukazał się w swej treści raport piątkowy. 

Nie jest też dziwnym taka a nie inna cena emisyjna. Pomijając już nawet prestiż inwestora, łatwo sobie wyobrazić, że negocjacje prowadzone były przez pewien okres. Rzut oka na wykres Starwarda pokazuje, że w krótkim terminie akcje natomiast zwyżkowały. 

Można to także lubić, lub nie, ale emisja z wyłączonym prawem poboru absolutnie nie jest precedensem 

anty_teresa napisał(a):
Ja także odbieram te zdarzenie negatywnie. Rynek zareagował przeceną co mnie właściwie nie dziwi.

Wydaję mi się, że ciężko jest wskazać ocenę rynku. Żeby ją poznać, musielibyśmy się dowiedzieć, jak zachowałby się kurs, gdyby tego zdarzenia nie było. Przypominam, że czynnikiem mocno cenotwórczym był dzisiaj fakt zdjęcia Lock Upów. Zwracam też uwagę, że większość gamingów zaliczyła dziś spadki.

anty_teresa napisał(a):

Emisja jest sprzeczna z wcześniejszą komunikacją spółki - pieniędzy miało na wszystko wystarczyć. W momencie publikacji ESPI powinna pójść informacja prasowa z wypowiedzią prezesa motywującą takie działanie - być może to zmieni nieco odbiór.

( Niemal ) pełna zgoda. Wyjaśnienie ze strony spółki powinno mieć miejsce w momencie zatwierdzenia emisji i przekazaniu formalnych dokumentów. O to walczę. A Wy mi pomagacie

anty_teresa napisał(a):

Akcjonariat w moim rozumieniu zawsze był jedną z mocniejszych stron spółki Starward Industries. Niezmiernie się cieszę, że jest z tym jeszcze lepiej. Dziękuję także, za umotywowaną krytykę.

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
190
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 10 550
Wysłane: 23 lutego 2021 01:18:26 przy kursie: 112,00 zł
Elemis,

albo jest jakaś dokumentacja, będąca podstawą komunikatu, albo jej nie ma. Nie wiem co ma Starward w ISR (dla przykładu dokument Amici), ale domyślam się, że jakiś formalny powód komunikatu był (bo to wynika z MAR), a skoro tak to nie wiedzę problemu aby od razu poszło press info z wyjaśnieniami. Albo istnieje FAKT w postaci zapotrzebowania na kapitał, albo nie. Mało tego, nie trzeba komentować faktów - można informować o zamiarach co nawet jest bardziej pożądane.

No i mam nadzieję, że tak naprawdę to nie musisz walczyć, że wystarczy wyartykułować potrzeby i zostaną one uwzględnione przez zarząd. Tego się spodziewam.
Edytowany: 23 lutego 2021 01:19

Rif
41
Wysłane: 23 lutego 2021 15:09:09 przy kursie: 109,00 zł
t0m4s napisał(a):
Cytat:

No jak nie ma? Cap uwolnionych akcji to ponad 20mln zł, wcale nie tak mało.
Przebieg sesji pokazuje że nie ma zbyt duzej chęci ich oddawania, co mnie osobiście cieszy.

Po dwóch dniach widać, że chętnych do kupowania jest jeszcze mniej. Przypuszczam, że prędzej będą skłonni oddawać jeszcze niżej czekający tak długo na uwolnienie i zarobieni posiadacze papieru, niż ktoś będzie skłonny kupować wyżej. Nie bardzo są powody do kupowania kota w worku po wyższych cenach.

t0m4s
t0m4s PREMIUM
5
Wpisów: 165
Wysłane: 23 lutego 2021 16:26:31 przy kursie: 109,00 zł
Na takim rynku w przypadku nieplynnego papieru niczego innego bym się nie spodziewał, zauważ że skoczków też nie ma, papier jest w silnych rękach.
Powód do kupowania kota w worku jest zawsze ten sam, nadzieja że wyjdzie z niego okazały skurczybyk :)
I jeśli wyjdzie łowny kocur to jego cena z automatu bedzie inna, a do marketingu coraz bliżej.

Rif
41
Wysłane: 23 lutego 2021 17:43:22 przy kursie: 109,00 zł
Niepłynny papier, to słowo klucz. Czy ma szanse stać się płynnym? Pewnie, gdy pojawią się skoczkowie, bo inaczej przy tej kapitalizacji i z wiadomym projektem, to średnio to widzę. Ponadto obawiam się o akcjonariat, z którego wielu takich pieniędzy nie widziało, a część widziało, ale potrafi zaskoczyć wyjściem po angielsku.

1ketjoW
1ketjoW PREMIUM
86
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 1 424
Wysłane: 23 lutego 2021 18:43:56 przy kursie: 109,00 zł
Termin tej śmiesznej emisji jej cena nie są przypadkowe. Chodzi w mojej ocenie wyłącznie o to by obecni akcjonarjusze nie sprzedawali akcji. Cena nowej śmiesznej emisji ma uzasadnić wycenę spółki. Wycenę pewnych elementów? Wiedzy i doświadczenia zespołu oraz projektu (gry) nad jakim pracują. Tylko że według mnie na rym etapie to trochę duży CAP. Projekt będzie dopracowany. Jeżeli jednak nie chwyci w wysokim stopniu nie będzie miało to znaczenia. To jest dla mnie główne ryzyko. Zapotrzebowanie rynku na grę której mamy zapowiedź. Czy gra zawojuje serca graczy? Chciałbym poznać argumenty na tak.

FilipBonn
FilipBonn PREMIUM
5
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 107
Wysłane: 23 lutego 2021 18:54:59 przy kursie: 109,00 zł
Książki Lema zostały przetłumaczone na ponad czterdzieści języków a przecież nie od dziś wiadomo że każdy kto czyta książki to gra w gry komputerowe.

GRAF78
42
Wysłane: 23 lutego 2021 19:27:13 przy kursie: 109,00 zł
Zupełnie nie rozumiem o co tyle lamentów? niby kto ma być poszkodowany przez emisje? dla spółki jest ona jak najbardziej korzystna tak samo jak i dla akcjonariuszy mniejszych i większych. Jedynie grupa bez akcji ustawiająca koszyki na poziomie 60-70 może narzekać ze emisja pokrzyżowała im plany i tera ujada na forach jaka to zła ta Spółka/emisja/zarząd...

ps: Cele emisji pewnie na razie pozostaną tajemnicą ale jak znam Zarząd są właściwe.

vilnouve
vilnouve PREMIUM
12
Wpisów: 58
Wysłane: 23 lutego 2021 19:28:05 przy kursie: 109,00 zł
1ketjoW napisał(a):
Termin tej śmiesznej emisji jej cena nie są przypadkowe. Chodzi w mojej ocenie wyłącznie o to by obecni akcjonarjusze nie sprzedawali akcji. (...)

oj tam oj tam... członek RN zarzuci ci zaraz manipulację

trafił się ładnej wiejskiej dziewce królewicz na markowym rumaku to zapomniała, co obiecała innemu ...

GRAF78
42
Wysłane: 23 lutego 2021 19:32:01 przy kursie: 109,00 zł
Rif napisał(a):
... Ponadto obawiam się o akcjonariat, z którego wielu takich pieniędzy nie widziało, a część widziało, ale potrafi zaskoczyć wyjściem po angielsku.

nie interesuj się cudzymi portfelami a zacznij swoim na dobre ci to wyjdzie... zapamietaj sobie moją złota radę

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30