pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

MODERATOR

MODERATOR

Ostatnie 10 wpisów
Trzymajmy się regulaminu forum - wątki spółek służą do omawiania konkretnych walorów. Jeżeli naszła Was ochota porównywać gruszki z jabłkami, zapraszam do działu Branże i sektory, tam można założyć wątek i dyskutować do upadłego o wyższości nitrylowych rękawic nad cyber, frost i innymi punkami . Moderacja tam zazwyczaj nie ingeruje (o ile dyskusja prowadzona jest w sposób kulturalny, bez wyzwisk i obelg).

Może ja czegoś nie dostrzegam - wskaż proszę ten wpis o lotto lub BTC którego nie usunąłem. Każdy wpis ma u góry przycisk "Zgłoś do moderatora", zachęcam do korzystania.

Miotła poszła w ruch, pousuwałem zarówno posty zawierające personalne wycieczki jak i te niedotyczące MRC.

Peace ;)

OGŁOSZENIE PARAFIALNE


Niniejsze ogłoszenie skierowane jest przede wszystkim do nowych użytkowników, ale nie tylko. Proszę zapoznać się z regulaminem forum. Jeden z punktów regulaminu stanowi:
Cytat:
Wklejając linki do komunikatów, artykułów prasowych czy innych źródeł, należy opatrzyć je komentarzem dlaczego zdaniem autora są ważne, oraz kilkuzdaniowym cytatem ze źródła, do którego odsyłają

Regulamin jest prosty jak drut:

Cytat:
1. W celu zapewnienia przejrzystości i spójności informacji znajdujących się na wątkach, forum jest moderowane. Oprócz treści jawnie sprzecznych z dobrymi obyczajami i zasadami współżycia społecznego, usuwane są treści:
a. będące przedmiotem prawa autorskiego (np. przeklejane w całości artykuły z prasy),
b. nie merytoryczne, tj. nie dotyczące spółki lub jej akcji,
c. nakłaniające pośrednio lub wprost do kupna bądź sprzedaży akcji,
d. zawierające cenę docelową lub przewidywany kierunek kursu, nie poparty argumentacją techniczną bądź fundamentalną,
e. komentujące osobę innego użytkownika,
f. monologi, czyli odpowiedzi samemu sobie, szczególnie nie niosące nowych informacji,
g. powtarzające wcześniejsze informacje bądź opinie,
h. niechlujne i niepełne, np. gołe linki bez cytatu, równoważniki zdań bez przecinków i polskich znaków diakrytycznych, wykresy bez komentarza i temu podobne.


O ile takie posty wprowadzają nieco "życia", to niestety z biegiem czasu tylko zaśmiecają wątek i utrudniają zapoznanie się z merytorycznymi i wartościowymi wpisami nowym użytkownikom.

Oczywiście cała dyskusja też jest do skasowania.

Kolejne ogłoszenie parafialne


Uprasza się Sz. P. Użytkowników o niezamieszczanie kolejnych recenzji gry - jest to portal stworzony z myślą o inwestorach a nie o gejmerach. Wszyscy wiemy jaki jest stan rzeczy na dzień dzisiejszy, linkowanie kolejnych recenzji tego nie zmieni.


OGOSZENIE PARAFIALNE


W związku z nadmierną aktywnością na wątku spółki CD PROJEKT kolejna serdeczna prośba od moderacji - przestrzegajmy regulaminu forum.
Linki bez cytatów, informacje niedotyczące spółki, subiektywny wrażenia z gry i pozostałe nieistotne informacje będą usuwane.

Amen

Serdeczna prośba od zmęczonych moderatorów

- proszę nie podawać poziomów cenowych bez uzasadnienia fundamentalnego bądź technicznego;
- proszę linki uzupełniać o krótki cytat i opatrzyć je komentarzem;
- proszę nie powtarzać wcześniejszych komentarzy, informacji bądź opinii;

ps.
- to nie jest też właściwie miejsce do informowania o własnych zamiarach inwestycyjnych.W celu zapewnienia przejrzystości i spójności informacji znajdujących się na wątkach, forum jest moderowane. Oprócz treści jawnie sprzecznych z dobrymi obyczajami i zasadami, usuwane są wpisy:
[...]
powtarzające wcześniejsze informacje bądź opinie
[...]

Ogłoszenie parafialne, skierowane przede wszystkim do użytkowników wychowanych na innych forach.
Tutaj obowiązują nieco inne standardy, stąd ogromna prośba od moderacji o zapoznanie się, a następnie o przestrzeganie tych kilku nieskomplikowanych zasad

Cytat:
Usuwane są wpisy:
- nakłaniające pośrednio lub wprost do kupna bądź sprzedaży akcji,
- zawierające cenę docelową lub przewidywany kierunek kursu, nie poparty argumentacją techniczną bądź fundamentalną,
- komentujące osobę innego użytkownika,
- niechlujne i niepełne, np. gołe linki bez cytatu.


Regulamin dostępny jest pod tym linkiem

Moderacja przejęła uprawnienia sanepidu i skierowała użytkownika @mikhael na kwarantannę. Na rozmowy wychowawcze było już za późno a narzucony przez niego styl prowadzenia dyskusji jest nie do zaakceptowania na forum SW.

Pierwszy raz usuwam wpisy na kronikach giełdowych.
Panie, Panowie - zasady dobrego wychowania obowiązują również na forum.

Forum jest moderowane od początku jego istnienia. Usuwane są wpisy sprzeczne z regulaminem forum
www.stockwatch.pl/forum/wpis-n...

Kmsc2_w_usuniętym_wątku napisał(a):
"Z nieoficjalnych informacji, do których dotarła agencja PAP Biznes wynika, że debiut Grupy Allegro na warszawskim parkiecie odbędzie się w październiku tego roku. Po raz pierwszy pojawiła się również informacja o rundzie zapisów na akcje dla inwestorów indywidualnych podczas IPO - dla ‚małych graczy” ma zostać przeznaczone kilka procent oferowanych akcji na rynku pierwotnym, reszta zostanie przydzielona inwestorom instytucjonalnym."

"Zgodnie z rzekomymi planami Grupy Allegro, spółka chce pozyskać w ramach debiutu od 2,3 mld do 3 mld dolarów, co byłoby bezapelacyjnie największym debiutem w historii GPW.
Jeśli zainteresowanie akcjami byłoby duże, to kapitalizacja Grupy Allegro na debiucie przekroczyłaby 40 mld złotych, co oznaczałoby że spółka stałaby się największą na warszawskim parkiecie i weszłaby w skład indeksu WIG20."

Szykuje się największy debiut na GPW w historii. Pytanie zasadnicze, czy warto się zapisać na akcje w IPO? Czy oby kapitalizacja od debiutu nie będzie już tylko spadać z powodu startu z dość wysokiego pułapu 40 mld zł?

Przypominam o REGULAMINIE FORUM. Wpisy komentujące innych użytkowników będą usuwane w całości.

Na prośbę zarządu Airway Medix poniżej publikujemy treść oświadczenia w związku z ostatnimi pytaniami inwestorów i mediów:

Cytat:
Wobec obserwowanych w ostatnich dniach wzrostów kursu akcji Airway Medix na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie jednostkowe transakcje sprzedaży akcji przeprowadzone przez niektórych członków zarządu lub wiodących akcjonariuszy mogą budzić pytania lub komentarze obserwatorów rynku i naszych inwestorów. W związku z tym Zarząd zdecydował się opublikować niniejszy komentarz do najczęściej pojawiających się pytań i uwag środowiska inwestorskiego.

Ostatnie wzrosty kursu akcji spółek zaangażowanych w prace badawcze dotyczące epidemii Covid-19 lub zaliczanych do innowacyjnego sektora ochrony zdrowia, w tym naszej spółki, przyciągnęły spore grono nowych inwestorów. Wydaje się, że wielu spośród nich mogło nie mieć dotychczas okazji do zapoznania się ze strategią lub śledzenia w przeszłości działań Airway Medix.

W związku z tym istotne jest przywołanie kilku istotnych faktów dotyczących strategii Spółki i punktów zwrotnych jakie niedawno osiągnęła. Informowaliśmy w ostatnich raportach okresowych o testach naszego produktu CUFFIX w kilku szpitalach europejskich, w tym placówkach włoskich. Podpisaliśmy też umowę na dystrybucję dwóch produktów - Oral Care i CPR w Korei i we Włoszech. Wreszcie amerykańska Federal Drug Administration dopuściła produkt CUFFIX do sprzedaży na rynku amerykańskim, podczas kiedy spodziewaliśmy się decyzji dopiero za jakiś czas.

W naszej zgodnej ocenie - zarządu i kluczowych akcjonariuszy, Airway Medix osiąga swoje dawno zaplanowane cele i jest na dobrej drodze do komercjalizacji poszczególnych technologii. W tym przekonaniu nie jesteśmy odosobnieni, skoro sprzedaż akcji przez członków zarządu lub wiodącego akcjonariusza znalazła swoją odpowiedź w popycie inwestorów. W ostatnich dniach łączny wolumen obrotu to ponad 47 milionów akcji.

Wobec osiągniętych przez spółkę w ostatnim czasie celów oraz widocznego rosnącego zainteresowania akcjami Airway Medix nie powinno dziwić, że ich pewna liczba została zaoferowana rynkowi przez osoby zarządzające. Co najistotniejsze po ostatnich transakcjach nadal dominującym akcjonariuszem w Spółce pozostaje Adiuvo Investments, posiadając ponad 42% akcji w Airway Medix i niezmiennie przez wiele lat inwestując w rozwój produktów AirwayMedix.

Airway Medix prowadzi nadal intensywne działania zmierzające do komercjalizacji kolejnych produktów, zaś epidemia covid-19 jest, poza wysiłkami samej spółki związanymi z realizacją strategii, jednym z czynników przyciągających zainteresowanie placówek ochrony zdrowia innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi, wpierającymi opiekę nad pacjentami, w krajach dotkniętych pandemią. Ich twórcą jest m.in. Airway Medix, stąd intensywność ostatnio prowadzonych rozmów.

Przesunięcie terminu publikacji raportu okresowego jest dopuszczalną i powszechnie stosowaną przez spółki praktyką rynkową. Informowaliśmy wielokrotnie o takich przesunięciach w przeszłości. Dotyczyło to wszystkich spółek z Grupy Adiuvo, w tym grupy AirwayMedix. Z reguły było to spowodowane oczekiwaniem na dane księgowe lub merytoryczne. Podobnie jest też w tym przypadku.

Mamy świadomość, że Airway Medix działa w innowacyjnym sektorze urządzeń medycznych a jego specyfika może wywoływać pytania i komentarze. Dlatego zdecydowaliśmy się na publikację komentarza. Jednocześnie pozostajemy cały czas otwarci na dalszą transparentną komunikację, która pomoże odzwierciedlić działania kierowanej przez nas spółki w giełdowym kursie akcji.

Zarząd Airway Medix


Jestem.
Przy każdym poście znajduje się ikonka "zgłoś do moderatora" - zachęcam do korzystania i zgłaszania postów niezgodnych z regulaminem.

PS Mamy nową, świecką tradycję - ustalanie kapitalizacji spółki na podstawie TKO. Gratuluje.

Przeniesione
xmarcinx napisał(a):
Teraz u niektórych pojawiają się wątpliwości co do wyceny Mrc, ze szczepionka na horyzoncie itp. No bo lato, co z tego, że widać że wirus jest zaraźliwy, są wakacje i to się najbardziej liczy... Niepokój pojawi się jesienią gdy zachorowań będzie więcej, bo to że będzie nie ma wątpliwości. Jak wtedy zmieni się postrzeganie takich spółek (przez 'ogół' bo fundusze już teraz się interesują, jak to mówił prezes w którymś z ostatnich wywiadów) czy nie szykuje się nam jeszcze konkretny pik w górę? Sytuacja jest o tyle ciekawa, że mając szczepionkę (szczepionki) za kilka miesięcy Unia i Stany nie pozwolą na masowe bankructwa w gospodarce, czyli czekają nas różnego rodzaju stymulusy na przetrwanie a finalnie wspomożenie odbicia gospodarczego. Tutaj wrzucam interesujący film gdzie jest mowa m.in. o dopłatach dla państw związanych z pandemią i możliwych opcjach spłaty tych milardów: www.youtube.com/watch?v=A-mEqW...
Nie chcę wieszczyć czy będzie tak czy siak, to tylko moje przemyślenia, ale uważam, że covidowe spółki - a szczególnie Mrc- w najbliższych miesiącach będą odporne na przecenę (nie mówię o korektach) a potencjalnie ich kurs może dodatkowo poszybować na fali ostrej spekulacji.

Moderacja będzie dozgonnie wdzięczna, jeżeli dyskusję nt. Biomedu będziecie toczyć na dedykowanym wątku www.stockwatch.pl/forum/wpis-n...

Ogłoszenie parafialne

1. Wątek 11B jest tutaj - www.stockwatch.pl/forum/wpis-n...
2. Komentujemy spółkę, nie użytkowników

Za wczoraj, kiedy wyraźnie wskaźnik odstawał od poprzednich dni jest 78 proc. pozytywnych opinii, w związku z czym poziom 7x można uznać za prawdziwy. Tym niemniej uprasza się WSZYSTKICH użytkowników forum o precyzję wypowiedzi - to pozwoli lepiej się wzajemnie rozumieć, uniknąć niepotrzebnych dyskusji i nie zaśmiecać wątku.

Z regulaminu forum:

Wklejając linki do komunikatów, artykułów prasowych czy innych źródeł, należy opatrzyć je komentarzem dlaczego zdaniem autora są ważne, oraz kilkuzdaniowym cytatem ze źródła, do którego odsyłają.

Usuwane są wpisy zawierające cenę docelową lub przewidywany kierunek kursu, nie poparty argumentacją techniczną bądź fundamentalną. Bełkot nie zalicza się do argumentacji technicznej.

Panowie,
byłoby miło, gdybyście na wątku CRJ poruszali tematy związane ze spółką a o polityce monetarnej czy perspektywach sektora bankowego dywagowali na dedykowanych wątkach.

Krótki komunikat skierowany do osób, którym czasowo zawieszono możliwość publikowania postów:
kolejne zawieszenie będzie miało charakter permanentny.

Szanowni!

Gorset moderacji na tym wątku był dość mocno poluzowany, ale dla dobra wszystkich to ulega zmianie. W pierwszej kolejności usuwane będą wpisy zawierające cenę docelową lub przewidywany kierunek kursu, nie poparty argumentacją techniczną bądź fundamentalną.
Przypominam, jest to wątek spółki 11b.
Walory COVID-19 i pochodne tego instrumentu można omawiać tutaj

Post przenoszę do istniejącego już wątku.
1mariusz napisał(a):

Nabywcy papierów PBS w Sanoku widzą niejasności w działaniach KNF i BFG. Oni stracili wszystko, inni też mogli — ale zachowali 57 proc.

Radni sejmiku województwa podkarpackiego przez aklamację przyjęli w poniedziałek 27 stycznia apel do premiera o pomoc dla samorządów, które miały ulokowane pieniądze w Podkarpackim Banku Spółdzielczym w Sanoku (PBS).

— Premier nawet gdyby chciał, to nie może w ramach istniejących rozwiązań prawnych pomóc samorządom w tej sytuacji — przypominała w ramach gościnnej wypowiedzi Krystyna Skowrońska, posłanka opozycyjnej Platformy Obywatelskiej.

Poza tym samorządy nie wyszły szczególnie źle na procedurze przymusowej restrukturyzacji PBS (tzw. resolution) uruchomionej w połowie stycznia 2020 r. przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny (BFG). Mimo że w ogóle nie są objęte gwarancjami BFG, zachowały 57 proc. pieniędzy, jakie zdeponowały w PBS. Ci, którzy kupili jego obligacje, zostali natomiast z niczym. Filip Dutkowski, rzecznik BFG, twierdzi, że jest to konsekwencja prawa upadłościowego. W przypadku upadłości banku jego depozytariusze znaleźliby się w trzeciej, a obligatariusze dopiero w szóstej grupie zaspokajanej z masy upadłości. Na dodatek obligacje PBS były papierami podporządkowanymi. W przypadku problemów takie obligacje traktowane są jak kapitał, a więc jeszcze gorzej niż zwykłe.

— BFG mógł wszcząć tę restrukturyzację i mógł pokryć straty banku z pieniędzy pozyskanych przez PBS od obligatariuszy. Ale w całej sprawie jest jednocześnie kilka elementów budzących wątpliwości — zaznacza Piotr Truszkowski, adwokat z kancelarii BDG Consulting reprezentujący grupę obligatariuszy.

Wskazuje m.in. na art. 2 pkt 71 ustawy o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym, systemie gwarantowania depozytów oraz przymusowej restrukturyzacji. Napisano tam, że obligacje można umorzyć w celu pokrycia strat albo skonwertować na instrumenty kapitałowe. W przypadku PBS doszło do umorzenia. Filip Dutkowski zwraca jednak uwagę, że nawet teoretycznie biorąc pod uwagę konwersję, należy pamiętać o formie prawnej PBS — to spółdzielnia, a nie spółka akcyjna.

Opisany czynnik ryzyka

W liczbach bezwzględnych samorządy wraz z jednostkami powiązanymi straciły 80 mln zł. Strata obligatariuszy jest większa nie tylko procentowo, ale też kwotowo. Do ostatniej chwili na giełdowym rynku Catalyst notowane było sześć serii obligacji PBS o wartości nominalnej 95,4 mln zł. W portfelach funduszy serwis Obligacje.pl doszukał się 10,6 mln zł nominalnej wartości emisji. Ponad 5 mln zł znalazł w spółce zależnejPBS. Co z resztą? Nie wiadomo.

Piotr Truszkowski twierdzi, że pozostaje w kontakcie z 15 osobami dysponującymi papierami o wartości nominalnej około 600 tys. zł. Z tego co mówi, wynika, że ludzie ci kupowali obligacje na Catalyst i przynajmniej cześć zrobiła to całkiem niedawno. Adwokat zwraca uwagę, że Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) wiedziała o złej sytuacji PBS od 2016 r. i powinna chronić osoby fizyczne. Tymczasem jeszcze dzień przed uruchomieniem tzw. resolution można było swobodnie kupić obligacje, które dzień później stały się bezwartościowe. Jacek Barszczewski, rzecznik KNF, przyznaje, że nadzór może zawiesić obrót instrumentami finansowymi w przypadku stwierdzenia „naruszenia interesów inwestorów”. Urząd KNF naruszenie interesu inwestorów interpretuje jednak jako zaistnienie okoliczności, w których obrót dokonywany jest przy nierównowadze informacyjnej, czyli gdy istnieją istotne okoliczności nieznane w równym stopniu wszystkim inwestorom, a które mogą mieć istotny wpływ na ocenę ryzyka inwestycyjnego.

— W sprawie PBS z siedzibą w Sanoku o potencjalnym ryzyku wszczęcia względem banku przymusowej restrukturyzacjibank informował w sprawozdaniu finansowym i tym samym wiedza o tej okoliczności była powszechna. Nie występowały zatem okoliczności uzasadniające zawieszenie notowań. Materializacja ryzyka nastąpiła wraz z decyzją BFG o uruchomieniu przymusowej restrukturyzacji, której efektem było umorzenie obligacji. Do czasu tej decyzji nie występowały ustawowe przesłanki zawieszenia — tłumaczy Jacek Barszczewski.

Przypominam, że posty w stylu "zaniżanie przed odpałem" są bezwzględnie kasowane

Przenoszę do odpowiedniego wątku.
dirk444 napisał(a):

witam, ma ktoś obligacje BEST 0222 lub inne? Widziałem, że transakcje są zawierane po 90% ceny nominalnej, jak myślicie inwestorzy szykują się na bankructwo? czy będzie drugi GetBack? Ma ktoś jakieś przemyślenia/ obserwacje co do tej spółki i jej przyszłości?

Przypominam, ze jest to wątek akcyjny społki. O obligacjach prosze rozmawiać pod poniższym linkiem:
www.stockwatch.pl/forum/wpisy-...


Ponieważ widzę, że na forum mamy wysyp nowych użytkowników, to grono forumowiczów, którzy postanowili pisać na SW proszone jest o zapoznanie się z regulaminem forum:
www.stockwatch.pl/forum/wpisy-...

Na SW jest między innymi zakaz:
- podawania kierunku kursu albo poziomów docelowych bez podawania przyczyny fundamentalnej lub technicznej. Nikogo nie interesuje wróżenie z Twojej szklanej kuli
- pisania w wątkach spółek o swoim zaangażowaniu w akcje, zamiar inwestycyjnych - do tego służą kroniki w innym dziale forum
- tzw. naganiania
- wklejania gołych linków, bez cytatu i uzasadnienia dlaczego jest to dla spółki i jej interesariuszy ważne
- wypowiadania się na wątkach spółek na temat innych użytkowników lub moderatorów. Na wątkach spółek piszemy o spółkach

Proszę o zapoznanie się z regulaminem forum. Wypowiedzi na temat:
-innych użytkowników
-doknanych transakcji, składu portfela
-podawania poziomów docelowych, czy kierunku ruchu kursu spółki bez argumentacji fundamentalnej czy technicznej
-sztuczne podbijanie wątku
na wątkach spółek są zabronione.

Przede wszystkim jednak zabronione jest tzw naganianie czy to przez użytkowników, czy przedstawicieli agencji PR. Takie zachowania będą pietnowane banem.


Użytkownik @@Atena proszony jest o zapoznanie się z regulaminem forum: www.stockwatch.pl/forum/wpisy-...

W szczególności z:
Cytat:
Moderacja
1. W celu zapewnienia przejrzystości i spójności informacji znajdujących się na wątkach, forum jest moderowane. Oprócz treści jawnie sprzecznych z dobrymi obyczajami i zasadami współżycia społecznego, usuwane e. komentujące osobę innego użytkownika,

Chciałem przypomnieć, że istnieje coś takiego jak regulamin forum zgodnie z którym z wątków spółek są usuwane wpisy na temat innych użytkowników zamiast spółki.

Na wątku usunięto wpis łamiący regulamin forum: www.stockwatch.pl/forum/wpis-n...
W szczególności punkty:

MODERACJA
1.usuwane są treści:
d. zawierające cenę docelową lub przewidywany kierunek kursu, nie poparty argumentacją techniczną bądź fundamentalną,
h.niechlujne i niepełne

FORMA
3. Wątki spółek nie służą do zapisu własnych transakcji, ani podawania własnych warunków wejścia czy wyjścia z papieru. Na tego rodzaju zapiski przeznaczony jest dział Indywidualne Kroniki Giełdowe.
Przypominam, że na wątkach spółek rozmawiamy o tylko o podmiocie tytularnym. Nie o innych z tej samej branży, nie branżach pokrewnych i nie o innych użytkownikach forum.

Dzień dobry
Jedną z zasad naszego blogbooka jest wzajemność.
Cytat:
Zasady na początek:
1. Wzajemność. Chcesz promować się na SW - promuj także SW, umieszczając logo i link do strony głównej na swoim blogu.

>> Link do pełnej treści

Proszę o umieszczenie naszego logo z linkiem na stronie. Widget z artykułami również jest mile widziany :)
Pozdrawiam

Dzień dobry
Panie Arturze, jedną z zasad naszego blogbooka jest wzajemność.
Cytat:
Zasady na początek:
1. Wzajemność. Chcesz promować się na SW - promuj także SW, umieszczając logo i link do strony głównej na swoim blogu.

>> Link do pełnej treści

Proszę o umieszczenie naszego logo z linkiem na Pana stronie.
Pozdrawiam

Informacje
Stopień: Oswojony
Dołączył: 12 lutego 2014
Ostatnia wizyta: 21 stycznia 2021 16:49:27
Liczba wpisów: 42
[0,01% wszystkich postów / 0,02 postów dziennie]
Punkty respektu: 14

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,255 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +158,21% +31 642,98 zł 51 642,98 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d