pixelg
STARWARD - Spółki od A do Z - NewConnect - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35

STARWARD [STA]

AKTUALNY KURS: 69,00 zł (-1,15%) 16-06-2021 14:15
kojo
kojo PREMIUM
20
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 152
Wysłane: 20 marca 2021 10:05:37 przy kursie: 105,00 zł
Raport jest transparentny, świetnie się czyta i miło na niego patrzy. Duży plus.

Nad marketingiem pracują już od kilku miesięcy, więc zapewne kampania ruszy niebawem:

Na przełomie 2020 i 2021 roku został opracowany
wewnętrznie wstępna wersja strategii marketingowej ,
która została zaopiniowana przez niezależnego eksperta
podczas formalnego posiedzenia Rady Nadzorczej. Obecnie
dokument ten jest rozbudowywany i uszczegóławiany. Trwają
także przygotowanie do realizoacji kluczowych elementów
kampanii

zakładam, że wraz z kampanią, data premiery ujrzy światło dzienne. salute

Elemis
Elemis PREMIUM
74
Wpisów: 315
Wysłane: 22 marca 2021 20:19:09 przy kursie: 103,20 zł
Witam wszystkich bardzo serdecznie.

Zbierałem się od jakiegoś czasu, żeby poruszyć kilka tematów, ale ciekawy byłem Waszej reakcji na raport roczny i ewentualnych pytań. Skoro takie póki co nie pojawiły się na forum, a rynek miał już chyba troszkę czasu na przetrawienie nowych informacji - napiszę sam Angel

1.  Po pierwsze - na ten moment jestem obecny jedynie na forum giełdowym Stockwatcha. Nie piszę i nie planuję pisać nigdzie indziej. Nie jest jednak tak, że nie jestem świadomy innych przestrzeni, w których temat Starwarda jest poruszany. Z dużym zainteresowaniem śledziłem m.in. dyskusję kilku osób na Twitterze sprzed około 2 tygodni. Bo i miło się czyta dyskusje na poziomie. Kilka rzeczy na które chciałbym zwrócić uwagę:
- Pisuję tylko na Stockwatchu, ale nie tylko do Stockwatcha należy mnie przypisywać. Na samym początku swojej kariery w RN podałem swojego maila firmowego: michal.siennicki@starward.co . Wszystkich serdecznie zapraszam do korzystania także z tej formy komunikacji ze mną. Co poniektórzy umieli także do mnie dotrzeć innymi kanałami
- Pisuję pod nickiem. Tak. Wynika to z tego, że pod tym nickiem funkcjonuję już w przestrzeni portalu od około dekady. Myślę, że akurat tutaj, ten nick jest nawet mocniej rozpoznawalny, niż moje prawdziwe dane osobowe. Nie jestem też pierwszą osobą, która pod nickiem pisywała na tym forum będąc oficjalnie w Radzie Nadzorczej
- Nie uważam, żeby na ten moment była potrzeba, bym zaczął pisać w innych miejscach. Nie planuję być także nad aktywny. Jeśli jednak spółka będzie się rozwijać i zainteresowanie nią będzie rosnąć, nie mam nic przeciwko utworzeniu osobnego kanału wewnątrz Starwardowego do komunikacji rynkowej. Jestem tu po to żeby Was słuchać i reagować na to, co mi piszecie. Osobiście sądzę, że jednak to jeszcze nie czas.

2. Po drugie - jestem bardzo zadowolony z pracy jaką spółka wykonała przy okazji raportu rocznego. Nie tylko obszerność prezentowanej treści, ale też sama oprawa graficzna, pozwalają mi sądzić, że akcjonariusze pozostają w centrum zainteresowania Starwarda. Chciałbym zwrócić uwagę, że zarówno postęp prac nad tytułem ( szczegółowo opisane Kamienie Milowe produkcji ) jak i elementy poboczne ( scenariusz i jego dokładne analizy, dokładne informacje o zatrudnieniu, poruszony temat planu marketingowego itp. ) zostały transparentnie nakreślone. Spółka zawarła praktycznie wszystkie elementy na których mi zależało

3. Po trzecie - w internecie krąży już informacja. Starward Industries będzie jednym z członków konferencji Gaming na Giełdzie. Wydaję mi się to być doskonałą okazją dla wszystkich zainteresowanych, aby dopytać włodarzy spółki o interesujące ich tematy. Dokładny termin nie został jeszcze ujawniony, lecz jest to już kwestia nieodległego czasu.

Edytowany: 22 marca 2021 20:25

Stockinger
7
Wpisów: 39
Wysłane: 28 marca 2021 15:17:13 przy kursie: 101,00 zł
Witam, wydaje mi się czy studio "przegapiło 15 rocznicę śmierci S. Lema ?

dziendobry.tvn.pl/a/15-lat-od-...

Cytat:
- Jeden z najwybitniejszych polskich prozaików XX wieku, który zyskał uznanie światowe i który w gruncie rzeczy miał ambicję tworzenia wielkiej literatury mówiącej o człowieku - powiedział o Lemie krytyk literacki, prof. Jacek Trznadel. Jego zdaniem Lem pokazywał, że człowiek gdziekolwiek by był, w jakiejkolwiek epoce, pozostaje tym samym człowiekiem. - Częściowo niesłusznie przypisywano Lema do kategorii science-fiction i futurologii, bo jemu wszystkie te maski przyszłościowe służyły tylko jako pewien typ przypowiastek filozoficznych. Te wszystkie jego futurystyczne elementy (…) są to maski teraźniejszości, które poprzez pewien sposób udziwniania ukazują, że człowiek staje wciąż przed takimi samymi problemami - dodał prof. Trznadel.

KamiLPArsenal
8
Wpisów: 67
Wysłane: 28 marca 2021 22:50:12 przy kursie: 101,00 zł
Na to wygląda. Dziwne, że na profilu FB nawet nikt nie wrzuca treści, konto martwe. Tutaj nie trzeba zatrudniać speców od marketingu, żeby dodać wpis i przypomnieć się światu że tworzymy grę na podstawie książki autora. Chyba, że ktoś zapomniał hasło do profilu.... Think

FilipBonn
FilipBonn PREMIUM
9
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 121
Wysłane: 28 marca 2021 23:05:28 przy kursie: 101,00 zł
Budują napięcie.

GRAF78
45
Wpisów: 1 243
Wysłane: 30 marca 2021 11:57:02 przy kursie: 100,00 zł
Stockinger napisał(a):
Witam, wydaje mi się czy studio "przegapiło 15 rocznicę śmierci S. Lema ?

nie martw się przed nami rocznica urodzin pisarza tej daty Studio nie przegapi

Bananowy Joe
1
Wpisów: 5
Wysłane: 6 kwietnia 2021 17:43:41 przy kursie: 99,80 zł
W sobotę 10.04 o g.10 odbędzie się "Konferencja KS9 On-Line" z udziałem m.in. prezesa Starward Industries. Konferencja nie jest dedykowana tylko tej spółce. Nie wiem jaka jest formuła spotkania, ale będzie opcja zadawania pytań.

Link jest podwieszony pod twitter'a https://twitter.com/starwardpl

Które konto spółki jest oficjalne, a może dwa?
https://twitter.com/starwardpl
https://twitter.com/starwardind

Elemis
Elemis PREMIUM
74
Wysłane: 6 kwietnia 2021 20:48:41 przy kursie: 99,80 zł
Cześć @Bananowy Joe

Nie tylko u Longterma Starward będzie miał sposobność odpowiedzieć na pytania inwestorów. Poza linkowaną przez Ciebie konferencją "Konferencja KS9 On-Line" spółka pojawi się także na Gaming na Giełdzie. Zatem już dziś wszystkich Stockwatcherów serdecznie zapraszam do zadawania pytań:

www.stockwatch.pl/czat-inwesto...

W piątek ( 9 kwietnia ) w samo południe thumbright

Co do Twitterów - oba należą do spółki.

Nieco także po niewczasie chciałbym wszystkich uspokoić. Spółka nie zapomniała o rocznicy śmierci mistrza Lema i stosowne posty pojawiły się na naszych profilach społecznościowych.

W linkowanym materiale z emerging europe pojawia się nomen omen niejaki Markuszewski Marek

emerging-europe.com/after-hour...

Spin
11
Wpisów: 363
Wysłane: 8 kwietnia 2021 21:30:58 przy kursie: 99,80 zł
pfff no i premiera przełożona, oczywiście dla dobra gry i spółki.

Cytat:
Zarząd Starward Industries S.A. z siedzibą w Krakowie ( Emitent ; Spółka ) niniejszym informuje, że w dniu dzisiejszym podjął decyzję o zmianie harmonogramu produkcji gry The Invincible ( Niezwyciężony ). Pierwotnie planowana premiera gry miała odbyć się w 2021 r. Obecny harmonogram przewiduje premierę The Invincible w 2022 r.
Zarząd Emitenta zdecydował o zwiększeniu budżetu produkcyjnego w celu rozszerzenia zawartości gry, przy jednoczesnym zachowaniu bardzo wysokiej jakości produktu oraz zwiększeniu budżetu marketingowego w celu dotarcia do szerszej grupy odbiorców. Dodatkowe środki umożliwią rozszerzenie zespołu kreatywnego, zlecenie dodatkowych prac wykonawcom zewnętrznym (outsourcing), przeprowadzenie większej liczby testów jakościowych, zwiększenie liczby języków w jakich gra będzie dostępna oraz zwiększenie nakładów na działania marketingowe, co w efekcie wpłynie na wydłużenie okresu produkcyjnego.

Link

Niecierpliwi pewnie pozbędą się akcji, zobaczymy co panowie jutro powiedzą podczas wywiadu - pewnie nic, co by zmieniło trend. Większość czekała na materiały z gry, a tu niespodzianka.
Edytowany: 8 kwietnia 2021 21:31

GRAF78
45
Wysłane: 8 kwietnia 2021 22:29:17 przy kursie: 99,80 zł
Po pozyskaniu dodatkowych środków od funduszu gra zapewne będzie bardziej rozbudowana i ma wyjść od razu na wszystkie platformy więc ta informacja nie powinna nikogo dziwić - wystarczy sprawdzić ile czasu CRJ pracuje już nad GH a wersja konsolowa ma wyjść dopiero w połowie 2021roku.

vilnouve
vilnouve PREMIUM
12
Wpisów: 59
Wysłane: 8 kwietnia 2021 22:43:25 przy kursie: 99,80 zł
no i stulecie urodzin wieszcza nie zostanie właściwie uhonorowane...

za rok dowiemy się zapewne,że zmierzamy w kierunku uczczenia Rudego 102,
potem zrobi się niezapowiedzianą emisję w ramach kapitału docelowego i jakoś dociągniemy do rocznicy Dywizjonu 303

GRAF78
45
Wysłane: 8 kwietnia 2021 23:00:46 przy kursie: 99,80 zł
Skąd ta pewność że stulecie nie zostanie uhonorowane? Nie wiem dlaczego wszyscy liczyli na premierę gry w dniu urodzin St. Lema?

vilnouve
vilnouve PREMIUM
12
Wysłane: 8 kwietnia 2021 23:13:23 przy kursie: 99,80 zł
do dziś Zarząd wydawał się wierzyć ...
a większość wydawała się wierzyć Zarządowi ...

mam wrażenie, że nawet Elemis został zaskoczony podobnie jak to było z emisją znikąd ...

Elemis
Elemis PREMIUM
74
Wysłane: 8 kwietnia 2021 23:30:31 przy kursie: 99,80 zł
Cześć @vilnouve

Miło, że wciąż z nami

vilnouve napisał(a):
mam wrażenie, że nawet Elemis został zaskoczony podobnie jak to było z emisją znikąd ...

Po pierwsze emisja nie była "znikąd' tylko z podmiotu powiązanego z KKR, o czym była wielokrotnie mowa, a o czym zdajesz się wciąż przypadkiem zapominać. wave

Po drugie - wydaje mi się jednak, że z naszej dwójki to Ty zostałeś zaskoczony tym, że emisja doszła do skutku. Teraz ponownie jesteś zdziwiony tym, że jakaś potrzeba kapitałowa jednak ma miejsce.

vilnouve napisał(a):

Ani spółce nie są potrzebne środki , ani funduszowi wydatkowanie klepaków

vilnouve napisał(a):

może nawet emisja kierowana nie dojdzie do skutku...

vilnouve napisał(a):

czy aby na pewno zatem emisja dojdzie do skutku ?

Pozwól jednak, że tym razem to Zarząd w pierwszej kolejności odpowie na wątpliwości i pytania inwestorów. Linki do jutrzejszej i sobotniej Q&A  są nieco wyżej na wątku.

vilnouve
vilnouve PREMIUM
12
Wysłane: 8 kwietnia 2021 23:54:01 przy kursie: 99,80 zł
czy naprawdę elemis sądzisz, że pisząc znikąd chodziło mi o KKR ?

oczekiwałbym od osoby, który pełni Twoją funkcję, że nie sprowadzisz swojej bytności na forum do komentowania wishlisty oraz podsyłania linków do spotkań z Zarządem ...

ale cytując klasyka powiem, że fajnie, iż z nami jesteś

Elemis
Elemis PREMIUM
74
Wysłane: 9 kwietnia 2021 00:22:40 przy kursie: 99,80 zł
Nie wiem @vilnouve co miałeś na myśli pisząc o emisji "znikąd". Wiem natomiast, że Twoje wpisy o emisji i jej adresacie były dość barwne i intensywne.

vilnouve napisał(a):

Mało prawdopodobne, że światowy fundusz wyłuskał na bananowym NC naszą perełkę.

vilnouve napisał(a):

moim zdaniem info o emisji pojawiło się aby wykreować wrażenie o zainteresowaniu spółką "wielkich"

vilnouve napisał(a):

subiektywnie mogę sobie wyobrazić, że due diliigence, prawdopodobnie w tym przypadku sprowadzało się do przymierzenia hełmu z plakatu

Jeśli uznałeś już fakt jej istnienia i nie powątpiewasz w jej adresata - wybacz, że źle zinterpretowałem Twoje słowa.

vilnouve napisał(a):

oczekiwałbym od osoby, który pełni Twoją funkcję, że nie sprowadzisz swojej bytności na forum do komentowania wishlisty oraz podsyłania linków do spotkań z Zarządem ...

Specjalnie dla Ciebie aż sprawdziłem. Na spółce Starward Industries miałem przyjemność napisania 65 postów ( jeśli się pomyliłem o 1 czy 2 wybacz - jest już późno ), z czego 31 już po wejściu do RN. Nie sądzę, żebym linkował spotkania z Zarządem więcej niż 2,3 razy. Nie mam także w zwyczaju komentowania WL - ponieważ spółka przyjęła politykę nie informowania o jej wielkości w sposób ciągły.

Z przyjemnością ustosunkuje się do Waszych pytań - zarówno Twoich jak i innych forumowiczów. Póki jednak co - już jutro - sami będziecie mogli odpytać Zarząd. Serdecznie zapraszam.

Edytowany: 9 kwietnia 2021 00:29

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
249
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 10 651
Wysłane: 9 kwietnia 2021 03:20:12 przy kursie: 99,80 zł
GRAF78 napisał(a):
Skąd ta pewność że stulecie nie zostanie uhonorowane? Nie wiem dlaczego wszyscy liczyli na premierę gry w dniu urodzin St. Lema?

Nie wiem czy wszyscy, ale pierwotna komunikacja zakładała, że premiera będzie w tym roku, a wrzesień złym miesiącem na premierę chyba nie jest. Za darmo można było mieć nieco wsparcia na premierze, więc takie oczekiwanie jest dość naturalne.

Oczywiście po informacji o emisji należało brać pod uwagę, że data premiery się zmieni. Aż takich pieniędzy chyba spółka na marketing by nie wydała, a jak się zwiększa budżet produkcyjny to najczęściej wydłuża się cykl. Jak to mówią, nawet jak z trzema żonami będziesz na raz w ciąży, to i tak dzieci nie urodzą się szybciej ;)
Tak czy owak mając na szali wydać grę słabszą z drobnym wsparciem marketingowym, albo grę znacznie lepszą bez wsparcia wybór jest jasny. Oczywiście pozostaje pytanie, czy gra będzie rzeczywiście lepsza, czy tylko wątek fabularny dłuższy...To niestety wie tylko zarząd, a inwestorom pozostaje wiara, że wie co robi.

KamiLPArsenal
8
Wpisów: 67
Wysłane: 9 kwietnia 2021 08:38:15 przy kursie: 99,80 zł
Liczyłem, że gra będzie mieć premię w Q4 2021, teraz jest gdzieś w 2022 i nie wiadomo czy Q1 czy Q4.
W tym roku doczekamy się co najwyżej plakatów od Astrography.

Z drugiej strony dobrze, że podano tą informację przed prezentacją i czatem inwestorskim.

enthusiast
5
Wpisów: 167
Wysłane: 9 kwietnia 2021 09:13:37 przy kursie: 89,20 zł
Komunikat ze spółki jest jak zawsze w takich przypadkach: ulepszenie gry, polishing, marketing, lepsze okno premiery, itp.. Czyli poczekaj dłużej a będziesz Pan zadowolony.

W praktyce taki komunikat najprawdopodobniej oznacza że są/były większe lub mniejsze problemy z cyklem produkcyjnym gry i dotrzymaniem terminów. Nie znając skali problemów trudno coś wyrokować, w świetle komunikatu raczej niczego więcej w kwestii potencjalnych problemów nie dowiemy się na spotkaniu z inwestorami.

Na marginesie, to drugie nie musi oznaczać, że gra nie odniesie sukcesu zadowalającego zarówno graczy jak i akcjonariuszy spółki.

Christof_martin
34
Wpisów: 291
Wysłane: 9 kwietnia 2021 09:16:58 przy kursie: 89,20 zł
a skąd info roku premiery w 2022 ? a może 2023/2024 ?

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35