pixelg
Kiedy dno bessy? - Branże i sektory - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Kiedy dno bessy?

lepkie lapki
0
Wpisów: 17
Wysłane: 9 grudnia 2009 18:46:50
Kanoniers napisał(a):
Nie bez przypadku zostala wybrana Grecja i Hiszpania a teraz pora na ...

Japonię?

Z innego forum (gdzie dla odmiany wyśmiewane są byki):

forum.gazeta.pl/forum/w,17007,...
Edytowany: 9 grudnia 2009 18:47

Vox
134
Wpisów: 6 639
Wysłane: 9 grudnia 2009 19:00:22
Cytat:
Mysle ze obnizenie ratingu dla Polski jest w tym momencie bardzo malo prawdopodobne bo byloby malo realne

ale informacja typu "Fitch dodał Polskę do obserwowanych, z możliwością obniżenia"
jest juz bardziej realna.

A wszystko to pod uprzednio zajęte pozycje. skasować zysk,
i w drugą stronę. czy ktoś pamięta rekomendację lotos 0zł?
Edytowany: 9 grudnia 2009 19:01

owner
1
Wpisów: 2 859
Wysłane: 9 grudnia 2009 19:45:28
mniejszy grubas zwiekszyl pozycje a duzy dzisiaj zmniejszył. czyli co? duży wychodzi z elek a mały dobiera eski? Eh? o co tu chodzi?
EEX

>> Ponad 160% zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego Cztery Fazy Rynku w StockWatch.pl

serpico
0
Wpisów: 1 335
Wysłane: 9 grudnia 2009 20:23:42

Panie i Panowie spójrzcie na ropkę, kolejne wsparcia przełamane :) bańka spekulacyjna pęka?

nocnygracz
0
Wpisów: 2 104
Wysłane: 9 grudnia 2009 20:31:23
lepkie lapki napisał(a):
Kanoniers napisał(a):
Nie bez przypadku zostala wybrana Grecja i Hiszpania a teraz pora na ...

Japonię?

A może ludzie z tych wszechmocnych amerykańskich agencji zaczęli się po prostu uczyć geografii? Mi to wygląda, jakby mieli wkrótce jakiś test z krajów śródziemnomorskich i próbowali je wszystkie spamiętać. Wzięli je więc na celownik, ot co.
O Europie Centralnej już się chyba uczyli wcześniej. Raczej jesteśmy więc (aż do powtarzania materiału) bezpieczni.
Chyba, że nas ktoś przez pomyłkę zaliczy do Europy Północnej, tam się na razie nic nie działo.

Przeciętny Amerykanin, może się zdziwić, że w tej Europie jest tyle państw. I wszystkie niewypłacalne Panie.

buldi
0
Wpisów: 5 064
Wysłane: 9 grudnia 2009 20:32:29
owner napisał(a):
mniejszy grubas zwiekszyl pozycje a duzy dzisiaj zmniejszył. czyli co? duży wychodzi z elek a mały dobiera eski? Eh? o co tu chodzi?

Ten większy przeszedł częściowo na nową serię, a miał wg mnie Lki.
I tak oto dzisiaj koncetntracja się wyrównała.
Jeżeli przerzuci więcej L (trzeba bazę obserwować), na placu boju pozostanie ten z Skami, a to może oznaczać jazdy południowe do końca przyszłego tygodnia.
Ale skoro się tak dobrze dogadują w transakcjach pakietowych, to może czeka nas najpierw jeszcze jakieś niewielkie odbicie, by gruby grubemu krzywdy przed końcówką przyszłego tygodnia nie zrobił?

Alfredzio
0
Wpisów: 364
Wysłane: 9 grudnia 2009 20:39:30
Te oceny Grecji i Hiszpanii w tym tygodniu to był pic na wodę. Zagrywka PPT, żeby umocnić dolara dokładnie na ten tydzien, kiedy rząd USA wyprzedaje obligacje. Uderzyło to w złoto i inne surowce, zwiększając atrakcyjność obligacji, mimo żałosnego oprocentowania. Aukcja kończy się chyba jutro, dlatego nie zdziwi mnie, że niemanipulowany dolar po aukcji znów osłabnie, co zbiegnie się z końcem korekty na złocie i srebrze.

PPT działa bardzo ostrożnie, żeby nie wpędzić giełd w USA w spadki, dlatego indeksy w USA cudowny sposób wychodzą codziennie przy końcu sesji w okolice zera. Spodziewam się, że dziś będzie podobnie. Brak przełamania indeksów przez niedzwiedzi w tym okresie, a więc przelamania S&P na 1080 i DOW poniżej 10000, będzie wykorzystany jako argument do wzrostu indeksów przez resztę grudnia. W ten sposób wszyscy są zadowoleni. Obligacje sprzedane na niskim procencie, giełdy na zielono w grudniu zapewniają korzystny klimat i premie dla managerów funduszy.

A w styczniu fala C...

nocnygracz
0
Wpisów: 2 104
Wysłane: 9 grudnia 2009 20:55:05
Alfredzio, w końcu z tą falą C na pewno trafisz i będziemy Cię jeszcze wszyscy podziwiać, że to przewidziałeś.
Ważne, żeby przed końcem każdego miesiąca zapowiadać falę C na nadchodzący kolejny miesiąc. No i konsekwencja, nie można dać się złamać przejściowym niepowodzeniom :)

owner
1
Wysłane: 9 grudnia 2009 21:01:51
buldi napisał(a):
...

thx za odpowiedz

fala C już od 2 tygodni jest przecież Angel
EEX

buldi
0
Wpisów: 5 064
Wysłane: 9 grudnia 2009 21:05:06
Ale to co napisał Alfredzio jest bardzo logiczne i układa się w "całość".
Co do fali C - na pewno ją zaliczymy sporo przed październikiem 2010.
Cytat:
Minister skarbu USA Timothy Geithner poinformował w środę w Kongresie, że opiewający na 700 mld dolarów rządowy program wsparcia systemu bankowego zostanie przedłużony do 3 października przyszłego roku.

Styczeń też mi pasuje.Angel

mikeb
0
Wpisów: 87
Wysłane: 9 grudnia 2009 21:05:28
Np przejściową hossa ;D Ja również podziwiam Alfredzia za jego niezłomną i niezachwianą wiarę w falę C. fakt faktem jednak, że S&P500 odbija się właśnie od długoterminowej linii trendu spadkowego zapoczątkowanego w październiku. Nadchodzącej fali C nie neguje, być może się zdarzy (jeśli tak, to nawet lepiej, na przyszłość będzie można taniej kupić), tylko po co aż tak się tym przejmować? Przecież fala C nie przyjdzie jednego dnia i nie stracimy nagle 90% portfela. Zawsze zdąży się ewakuować, a póki trend wzrostowy obowiązuje, nie widzę powodów aby z nim nie płynąć.

owner
1
Wysłane: 9 grudnia 2009 21:11:24
mikeb napisał(a):
S&P500 odbija się właśnie od długoterminowej linii trendu spadkowego zapoczątkowanego w październiku.

rysowaliśmy tą kreche w okolicach września na tym wątku nawet. a tak w ogóle to na miejscu grubasa podpompował bym jeszcze co by tą kreske przebić i dopiero wszystkich ubrał szczęśliwych że trend spadkowy przebity Angel
EEX

Vox
134
Wpisów: 6 639
Wysłane: 9 grudnia 2009 21:26:50
i piękna zielona końcówka. jutro odrabianie strat?

del-20130531
0
Wpisów: 757
Wysłane: 9 grudnia 2009 22:00:55
owner napisał(a):
mikeb napisał(a):
S&P500 odbija się właśnie od długoterminowej linii trendu spadkowego zapoczątkowanego w październiku.

rysowaliśmy tą kreche w okolicach września na tym wątku nawet. a tak w ogóle to na miejscu grubasa podpompował bym jeszcze co by tą kreske przebić i dopiero wszystkich ubrał szczęśliwych że trend spadkowy przebity Angel

póki co trzyma się lini trendu wzrostowego od lutego, jutro powinno być dobrze

SirHoe
0
Wpisów: 708
Wysłane: 9 grudnia 2009 22:01:49
już od miesiąca s&p się buja w ścisłej okolicy 1100. całkiem możliwe, że taki stan utrzyma się do końca roku, także nastawianie się na wielkie spadki albo wielkie wzrosty może nie przynieść efektów.

Alfredzio
0
Wysłane: 9 grudnia 2009 22:59:37
nocnygracz napisał(a):
Alfredzio, w końcu z tą falą C na pewno trafisz i będziemy Cię jeszcze wszyscy podziwiać, że to przewidziałeś.
Ważne, żeby przed końcem każdego miesiąca zapowiadać falę C na nadchodzący kolejny miesiąc. No i konsekwencja, nie można dać się złamać przejściowym niepowodzeniom :)

Przeczytaj moje wypowiedzi wstecz, a zobaczysz, że choć bylem przekonany, że Dubaj rozpoczął falę C, to jednak napisałem też, że jest możliwe, iż trwa jeszcze podfala wzrostowa "e" dużej fali B. Napisalem też parę dni temu, że indeksy układają się w dwie możliwe formacje, albo spadkową (megafon), albo wzrostową (flaga).

Wbrew temu, co piszesz, to odkąd jestem na tym forum, bodajże od czerwca, przez cały czas, aż do końca listopada, byłem w obozie byków i obstawiałem wzrosty w ramach fali B. Dlatego prosiłbym Cię, żebyś nie robił karykatury z moich wypowiedzi. Szanujmy się niezależnie od poglądów.
Edytowany: 9 grudnia 2009 23:44

Alfredzio
0
Wysłane: 9 grudnia 2009 23:06:19
mikeb napisał(a):
Np przejściową hossa ;D Ja również podziwiam Alfredzia za jego niezłomną i niezachwianą wiarę w falę C. fakt faktem jednak, że S&P500 odbija się właśnie od długoterminowej linii trendu spadkowego zapoczątkowanego w październiku. Nadchodzącej fali C nie neguje, być może się zdarzy (jeśli tak, to nawet lepiej, na przyszłość będzie można taniej kupić), tylko po co aż tak się tym przejmować? Przecież fala C nie przyjdzie jednego dnia i nie stracimy nagle 90% portfela. Zawsze zdąży się ewakuować, a póki trend wzrostowy obowiązuje, nie widzę powodów aby z nim nie płynąć.

Nie twierdzę, że przyjdzie w tym miesiącu, wręcz przeciwnie, sądzę, że od jutra indeksy się zazielenią i możemy jeszcze w grudniu zobaczyć 2500, bo dolne ograniczenia trendu wzrostowego nie zostaly przełamane, a skoro indeksów nie podłamały nawet tak złe wieści jak te z ostatnich dni, tzn., że chcą iść na północ. Z trendem nie ma co walczyć. Otwieram Lki.
Edytowany: 9 grudnia 2009 23:11

Taurus80
0
Wpisów: 2 936
Wysłane: 9 grudnia 2009 23:14:10
Ja wam powiem ze rynek zaczyna mnie coraz bardziej kolowac :) chyba czas na przerwe.
Ponownie powrocilismy do lini trendu pewnie jutro odbijemy.
Bialek mial chyba racje z swoja przepowiednia chyba 2 tyg temu ktos tutaj linka dal.
W skrocie powiedzial ze rynek zakreci wszystkich lacznie z nim a bedzie to mialo miejsce na poczatku grudnia.
Obojetnie co sie stanie mysle ze najpozniej do konca pierwszego tygodnia stycznia biore co moje i dluzszy czas popatrze z boku. Jestem juz chyba zmeczony i potrzebuje swiezosci.

Horyzont
0
Wpisów: 86
Wysłane: 9 grudnia 2009 23:32:31
Taurus80 sporo racji w tym co mówisz.. i chyba nie jesteś w tych odczuciach osamotniony,
zgaduję po coraz wyższej temperaturze "dyskusji" na licznych wątkach SW d'oh!

Dziś wyjątkowo emocje u wielu z nas zdają się sięgać zenitu, a że giełda to też psychologia, można przypuszczać, że albo już siedzimy wygodnie w wagonie Rollercoastera, albo za chwilę nam go podstawią.
Zasady, które warto poznać i stosować: Zasady dobrosąsiedzkie SW
Edytowany: 10 grudnia 2009 08:13

kijekjjk
0
Wpisów: 336
Wysłane: 9 grudnia 2009 23:43:58
Taurus80 napisał(a):
Bialek mial chyba racje z swoja przepowiednia chyba 2 tyg temu ktos tutaj linka dal.

dzisiaj miałem okazję posłuchać Pana Białka na żywo..miał wykład na UŁ..i w skrócie mówiąc..
sympatyczny gość z niego..fajnie przeprowadzony wykład..na 48 slajdów było 47 wykresów z których każdy starannie omawiał i przedstawiał swoją wizję..
po krótce nakreślił taką prognozę: trochę spadków..ale nic poważnego..następnie ponowne wzrosty być może do połowy 2010..później ponowne załamanie..jakby druga fala kryzysu..popiera swoje przypuszczenia kwiatkami które ostatnio wychodzą..(dubaj i grecja)..ogólnie negatywnie wypowiadał się o (jak to określił) peryferyjnych krajach unii (poza grecją wspomniał irlandie)..start trwałego trendu wzrostowego (czytaj hossy) określił na okolice 2012.
do zawodu analityka nie zachęcał;)
sam wykonuje go można powiedzieć przez przypadek;)
„Inwestorzy nie planują przegrywać. Przegrywają, bo nie planują”...
"Taka jest moja koncepcja
Tak ja to widzę"
Edytowany: 9 grudnia 2009 23:45

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość