pixelg
PETROLINV - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49

PETROLINV [OIL]

AKTUALNY KURS: 1,94 zł (+46,97%) 28-06-2017 17:04
Taurus80
0
Wpisów: 2 936
Wysłane: 30 czerwca 2010 11:40:54 przy kursie: 10,50 zł
Peknie dzisiaj dycha czy nie ??
Nie spodziewalem sie ze tak szybko beda sie zblizali do moich mitycznych 8zl
Bardzo mnie ciekawi jak sie kurs bedzie zachowywal od jutra :) czy przyspiesza czy odwroca :)

irfy
0
Wpisów: 1 143
Wysłane: 30 czerwca 2010 12:01:49 przy kursie: 10,50 zł
Moim zdaniem dzisiaj to chyba jeszcze nie. Rano szorowało o dno, aż sobie nawet alert ustawiłem, żeby widzieć, że "nadejszła wiekopomna chwila", ale odbiło nieznacznie. Więc teraz to już na dwoje babka wróżyła. Jeśli dobrze przeczytałem i dziś walne - wątpię, żeby "pan dostojny Rychu" miał ochotę publicznie oglądać szopką pod tytułem "Przełamanie dychy na Oilu". Jednak... jeżeli DAX i Stany nie dopiszą, a do tego znajdzie się ktoś majętny, z moim poczuciem humoru, to wszystko się zdarzyć :)
Czmychnąć na czas, by móc jeszcze raz :)
A tu do posłuchania :) www.youtube.com/watch?v=_-clFZ...
Edytowany: 1 lipca 2010 07:46

discopolo
0
Wpisów: 1 035
Wysłane: 30 czerwca 2010 13:09:29 przy kursie: 10,50 zł
10.04 nie wygląda tak ładnie jak 9.99. Egzekucja komornicza Prokomu wstrzymana.
Nie wiem czy uda się dzisiaj.
Ale przed nami jeszcze wiele miesięcy bez ropy więc jednocyfrówka chyba się pojawi. Może nawet będzie to 7 lub 8, a nie 9. 5 też nie zdziwi bo Rysiu jest brutal Angel

Myślę że umowa z EBOiR jest poważnie zagrożona, bo Rysio harcuje i w dodatku ma brzydkie problemy z komornikiem. Sam fakt przeciągania się sprawy w czasie jest bardzo niekorzystny bo najnormalniej w świecie nie mają kasy na robienie czegokolwiek na Embie.
Jeśli jednk EBOiR wypali to wtedy zapomnijcie o jednocyfrówkach.

W gruncie rzeczy liczą się tylko odwierty Total. Jeśli trafią w K4 to Petrol zrobi się bogato, jeśli dopiero za którymś razem to udział Petrola spadnie do 20% i trzycyfrówka nigdy się nie pojawi, ale gruba dwucyfrówka owszem.
Jeśli Total przez 5 lat nic na Koblandach nie trafi to wywieszę białą flagę.
Oczywiście nawet w takim przypadku biały materiał nie będzie potrzebny jeśli EBOiR sfinansuje Embę lub Shyrak. Może nawet sam Rysio przyparty do muru to zrobi. Jeszcze mu zostało trochę kasiorki, a tam odwierty tańsze niż w podsolnych Koblandach.

>> Ponad 160% zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego Cztery Fazy Rynku w StockWatch.pl

irfy
0
Wysłane: 30 czerwca 2010 13:39:44 przy kursie: 10,50 zł
discopolo napisał(a):

Jeśli Total przez 5 lat nic na Koblandach nie trafi to wywieszę białą flagę.

5 lat??? A nie, to przepraszam - w takiej perspektywie to nawet ja jestem optymistyczny. Zerknąłem właśnie na globus i co widzę? Wystarczy wiercić prosto w dół - na przestrzał - i dowiercasz się prosto do Zatoki Meksykańskiej. Tam - złoże na złożu złoże pogania, co widać zresztą jak na dłoni. Usmarowanej olejem. Może w BP też mają globus i się do Rychowego wiercenia dorzucą?

szamot-kb
0
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 440
Wysłane: 30 czerwca 2010 22:01:11 przy kursie: 10,50 zł
dzięki szczere chłopaki za opinie o oilu i sytuacji jaka nastąpiła poprzez tego gniotka
w mojej psychice
tak działa człowiek co w plecy dostał 40 % - poczułem się oszukany , okłamany , pobity i skomlący o pomoc nie wiadomo kogo ...
taka jest cała zabawa na GPW jak sie uda to człowiek się cieszy i szczyci
Ja mogę sie poszczycić , ze PZU miałem , a Taurona nie - przeczucie? chyba tak ....
nic więcej - aczkolwiek rozpoznałem rynek i stwierdziłem , ze w tym roku jeśli chodzi o debiuty to PZU i GPW
co skłoniło mnie do zakupu Oila ? - sam do końca nie wiem
na imie mu chciwość na nazwisko głupota
P.Gryciuk tak pięknie opisywał co dzieje sie z firmą , żę złoża będą przekwalifikowywać na potwierdzone , Total, EBOIR , fundusze Amerykańskie itp
to , że była jazda luka hossy i , ze sie skorekciło - łapałem noże jak młody głupek

jednym słowem lipa
pozdrawiam

lajkonik
0
Wpisów: 1 308
Wysłane: 30 czerwca 2010 22:38:26 przy kursie: 10,50 zł
Gryciuk jest passe. Nawet dla Krauzego. A może właśnie przez niego ?
Jednocyfrówka bliżej niż mi sie wydawało.

Taurus,
wejście po 8 to chyba będzie wysoko. Pisałem kiedyś, że się zastanowię na tą pierwszą cyferką, żeby wchodzić w oil. Coraz bardziej dochodzę do wniosku, że tą cyferką może być 0 i kariera Biotonu. Może nawet wejdzie do WIG20 blackeye

Taurus80
0
Wpisów: 2 936
Wysłane: 30 czerwca 2010 23:00:41 przy kursie: 10,50 zł
lajkonik napisał(a):
Gryciuk jest passe. Nawet dla Krauzego. A może właśnie przez niego ?
Jednocyfrówka bliżej niż mi sie wydawało.

Taurus,
wejście po 8 to chyba będzie wysoko. Pisałem kiedyś, że się zastanowię na tą pierwszą cyferką, żeby wchodzić w oil. Coraz bardziej dochodzę do wniosku, że tą cyferką może być 0 i kariera Biotonu. Może nawet wejdzie do WIG20 blackeye

A co sie stalo ze 8 za drogo ??
Dzisiaj mialo byc walne ??
Co tam sie dzieje bo nie sledze szkoda czasu na smiecia :) Ropy nie ma i dluuugo nie bedzie jutro rusza krotka a petrol jest najlepszym smieciem do grania na krotko ciekaw jestem co z tego wyjdzie :)
Mam wielka nadzieje ze przyspiesza ze spadkami, aby mozna bylo postawic na czarne jakis grosz bo po tej cenie za drogo :)

fidelio77
0
Wpisów: 745
Wysłane: 30 czerwca 2010 23:23:30 przy kursie: 10,50 zł
Jak w stanach będą nadal tak pogrywać, to przełamanie dychy jest kwestią kilku sesji.

iktorn
0
Wpisów: 687
Wysłane: 30 czerwca 2010 23:42:58 przy kursie: 10,50 zł
Jako osoba, która wtopiła nieźle na innym szambie na P. (nomen omen z nazwy Petrolinvest można złożyć też jej nazwę Anxious ) mam dobrą radę - jest kilkaset innych spółek, na których możesz odrobić, odpocznij tydzień - dwa od grania, przeczytaj sobie Komara, tam jest ładna rada, żeby nie odgrywać się na spółce i generalnie nawet jak już kiedyś tą książkę czytałeś, powinna dać Ci nowe świeższe spojrzenie na akcje.
Teraz prędko, zanim dotrze do nas, że to bez sensu.
Edytowany: 1 lipca 2010 07:39

szamot-kb
0
Wysłane: 1 lipca 2010 14:31:10 przy kursie: 11,60 zł
a jednak
nadzieja umiera ostatnia .......
wczorajszy post był wołaniem do nieba
i niebo jest

szamot-kb
0
Wysłane: 1 lipca 2010 14:45:06 przy kursie: 11,60 zł
strzelaja PKC
mam pytanie jaki zakres wzrostów z At wychodzi

siekoo
0
Wpisów: 1 746
Wysłane: 1 lipca 2010 15:39:03 przy kursie: 11,60 zł
szamot-kb napisał(a):
strzelaja PKC

moze jeszcze 1,5zl pociagniecie do gory, ale... AT na OIL?
jakbym kupil przedwczoraj to bym juz sprzedal Shhh
Zawżdy znajdzie przyczynę, kto zdobyczy pragnie...

tOfi
0
Wpisów: 387
Wysłane: 1 lipca 2010 15:41:36 przy kursie: 11,60 zł
siekoo napisał(a):
jakbym kupil przedwczoraj to bym juz sprzedal Shhh

Jakbym kupił rano to też by już mnie nie było na pokładzie salute

iktorn
0
Wysłane: 1 lipca 2010 15:42:16 przy kursie: 11,60 zł
szamot-kb napisał(a):
strzelaja PKC

Grasz na petrolu nie mając samemu pomysłu na AT?
Hazardzista z Ciebie.

irfy
0
Wysłane: 1 lipca 2010 16:07:26 przy kursie: 11,60 zł
szamot-kb napisał(a):
a jednak
nadzieja umiera ostatnia .......
wczorajszy post był wołaniem do nieba
i niebo jest

Właśnie. Niebo jest:) Bądź więc dla siebie dobry, choć raz. Wczytaj się w mój podpis... piosenki posłuchaj. Może właśnie trafiłeś na odbicie zdechłego, gumowego kota? Rozważysz?
Edytowany: 1 lipca 2010 16:07

nocnygracz
0
Wpisów: 2 104
Wysłane: 1 lipca 2010 22:24:38 przy kursie: 11,60 zł
A może ta dzisiejsza sesja, to takie pogrożenie paluszkiem tym, którzy się ślinili na myśl o krótkiej sprzedaży? Może jakiś rozgrywający nie chce tu drobnych zarabiających na spadkach?

irfy
0
Wysłane: 1 lipca 2010 23:28:50 przy kursie: 11,60 zł
nocnygracz napisał(a):
A może ta dzisiejsza sesja, to takie pogrożenie paluszkiem tym, którzy się ślinili na myśl o krótkiej sprzedaży? Może jakiś rozgrywający nie chce tu drobnych zarabiających na spadkach?

Nie sądzę. Raczej reakcja na nowego prezesa. O, tu masz link:
wyborcza.biz/biznes/1,100896,8...
Co do Krótkiej sprzedaży - niby wprowadzono ją od 1 lipca, ale tak naprawdę żaden DM nie ma jej jeszcze w realnej ofercie, więc to takie grożenie na zapas by było. Zaraz się unormuje:)

iktorn
0
Wysłane: 2 lipca 2010 13:36:49 przy kursie: 11,21 zł
gpw.pl, na przykład tutaj: gpw.pl/gpw.asp?cel=notowania&a... (szukaj linku: Krótka Sprzedaż)

morfeusz
0
Wpisów: 936
Wysłane: 4 lipca 2010 15:11:55 przy kursie: 11,21 zł

kliknij, aby powiększyć

Nazwa spółki : Petrolinvest
Zakres: 7 miesięcy
Interwał: dzienny

Legenda do wykresu:
Czerwone kwadary - sygnały sprzedaży
Zielone kwadraty - sygnały kupna
Zielone pionowe elipsy - formacje pro wzrostowe
Czerwone pionowe elipsy - formacje pro spadkowe
Zielone poziome linie - wsparcia krótkoterminowe
Cienka czerwona linia - luka spadkowa
Wrzosowa linia - SMA 30
Niebieskie poziome elipsy - zakresy spadku
Zielone poziome elipsy - zakres spadku dwukrotnie krótszy od poprzednich

Powszechnie wiadomo, że spółka ze stajni Krauzego znajduje się w długoterminowym trendzie spadkowym, co powinno zniechęcić większość inwestorów do głębszego spojrzenia na tą firmę. Moim zdaniem jest to niewłaściwe podejście ponieważ analizując wykres tej spółki z ostatnich siedmiu miesięcy można dojść do bardzo ciekawych wniosków. Profil działalności spółki implikuje fakt wysokiej Bety i temperamentu tych akcji. Jest to jeden z kilku czynników, który powinien nakłonić Kowalskiego do pochylenia się nad poniższą analizą.
W środku lutego na wykresie pojawiła się pierwsza (w badanym okresie) pro wzrostowa formacja świecowa - gwiazda poranna wygenerowana na wolumenie większym od średniej wolumenowej dziesięciosesyjnej co potwierdzało jej wymowę tym bardziej że na kolejnej sesji mieliśmy do czynienia z białym marobuzu zamknięcia. Niestety dla akcjonariuszy wzrost nie został kontynuowany i ceny przeszły do konsolidacji. Warto zauważyć, że kurs nie przebił jednak poziomu otwarcia białego mar obozu co dawało nadzieję na możliwość odbicia. I tak też się stało kiedy spółka pochwaliła się nawiązaniem współpracy z Eborem czyli inwestorem finansowym oraz Totalem - inwestorem branżowym. Kurs eksplodował, spółka zyskała w ciągu 6 sesji około 130% .Euforia trwała jednak krótko a na wykresie pojawiła się znamienna pro spadkowa formacja o dosyć dziwnej nazwie “porzucone dziecko”. Cena spadała bardzo szybko aż do poziomu - uwaga otwarcia wcześniej już wspominanego białego marobuzu czyli 14,75 zł. Wtedy byki ruszyły do kontry i na gigantycznym wolumenie utworzyły pro wzrostową formację objęcia hossy, która jednak nie zaowocowała dalszymi wzrostami i po kilkunastu sesjach konsolidacji poziom 14,75 zł został przebity dając sygnał do sprzedaży akcji. Kolejnym przystankiem niedźwiedzi okazał się poziom 12,90 zł czyli bardzo bliskie okolice low z lutego. Bykom udało się odrobić 2 zł i wrócić do poziomu teraz oporu a kiedyś wsparcia. Jednak była to krótka wycieczka zakończona krótką ( jeżeli chodzi o długość korpusów świec) formacją torów kolejowych. 17 czerwca zostało przełamane ostatnie wsparcie i kurs dosyć szybko zaczął zbliżać się do 10 zł. Po 5 sesjach walki o psychologiczny poziom bykom udało się złapać oddech i odrobić kilkanaście procent. Na wykresie można dopatrzeć się formacji najniższego szczebla drabiny która pozwala mieć nadzieje na krótkoterminową korektę spadków. Za taką tezą przemawiają oscylatory które dołączyłem do wykresu. Pierwszy z nich BOP stworzony przez Igora Livshin’a dotarł do wsparcie na poziomie 0,54 pkt z którego dotychczas wybijał się generując pro wzrostowe formacje na wykresie świecowym. Drugi natomiast to popularny CCI. Na jego wykresie można zaobserwować szczególną zależność. Jeżeli zwrócimy uwagę na okres od 8.12 do 7.01 , 20.01-12.02, 30.04-31.05 w których wartość wskaźnika najpierw spadała poniżej -100 pkt a późnie nie mogła dotrzeć do 0 to można dojść do wniosku że średnio co 28 dni dochodzi do korekty spadków a CCI przebija poziom 0. Tym razem jest inaczej, CCI tylko 14 dni czyli połowę tego okresu znajdował się w tym przedziale co może właśnie przemawiać za powolnym wyczerpaniem trendu spadkowego.
Reasumując pomimo faktu iż spółka cały czas znajduje się w trendzie spadkowym i nie może sobie w normalnych warunkach poradzić ze średnią 30 sesyjną, to warto śledzić jej notowania ponieważ “nawet krowa która spada z pałacu kultury” tak kurs OIL kiedyś musi się odbić. Jeżeli tylko zostanie sfinalizowana pożyczka z Ebor i gracze instytucjonalni nie będą masowo zawierać transakcji krótkiej sprzedaży to istnieje możliwość przejścia przynajmniej w konsolidację.

Wsparcie: 10 zł
Poziomy oporu fibo: 18 zł; 22,50 zł; 26,50 zł
Poziomy oporu: 12,65 zł (średnia 30 sesyjna + Prabolic SAR) 14,75 - porzednie wsparcie

Pozdrawiam
Edytowany: 6 lipca 2010 23:10

Kamil Gemra
0
Wpisów: 3 001
Wysłane: 4 lipca 2010 16:00:23 przy kursie: 11,21 zł
W pełni zgadzam się z tezą analizy - papier musi się odbić. Pytanie tylko kiedy? Kluczowe wsparcie jak dla mnie to 10 zł, jak poleci niżej to może być bardzo źle.

Moim zdaniem krótka sprzedaż może paradoksalnie pomóc Petrolowi. Wydawać by się mogło, że nie ma pewniejszego zlecenia jak gra na krótko na tej spółce. To może być zgubne i dlatego odbicie jest bardzo prawdopodobne. Czy to już jest ten moment ? Nie wiem, ale morfeusz przedstawia kilka sensownych argumentów wynikających z AT, które mogą wskazywać na koniec spadków. Do tego jest to taka spółka, że wystarczyłoby jedno pozytywne info i wzrosty mogą być potężne. jednak jak na razie to Pan Krauze nie rozpieszcza pozytywnym informacjami w ostatnich tygodniach.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49