pixelg
KCI - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

10 11 12 13 14 15 16 17

KCI [KCI]

AKTUALNY KURS: 0,75 zł (+25,00%) 29-05-2020 17:04
polmoney
Wpisów: 326
Wysłane: 13 lipca 2010 21:15:51 przy kursie: 4,20 zł
Co to oni zmienili już nazwę na KCI SA?

http://stooq.pl/q/?s=pon

enforces
Wpisów: 1 506
Wysłane: 13 lipca 2010 23:09:50 przy kursie: 4,20 zł
polmoney napisał(a):
Co to oni zmienili już nazwę na KCI SA?

http://stooq.pl/q/?s=pon

looo jakie zmieny. dawno mnie nie było na tej spółce. rzeczywiście

stanul
Wpisów: 38
Wysłane: 24 sierpnia 2010 11:51:22 przy kursie: 4,48 zł
Dzisiaj rośniemy przy dużym obrocie? Myślicie, że przyszłotygodniowy raport pokaże zysk, przynajmniej na poziomie operacyjnym? Generalnie spółka mało komunikuję co się w niej dzieje.

ascom
Wpisów: 15
Wysłane: 25 sierpnia 2010 16:51:09 przy kursie: 4,48 zł
stanul napisał(a):
Dzisiaj rośniemy przy dużym obrocie? Myślicie, że przyszłotygodniowy raport pokaże zysk, przynajmniej na poziomie operacyjnym? Generalnie spółka mało komunikuję co się w niej dzieje.

Troszke poczytałem raport za IQ, zastanawiałem się czy nie odkupić w granicach 1.5x. Ale mam spore wątpliwości.

1. Jakim poziomie operacyjnym ? Po sprzedaniu hydrauliki, będą sprzedawać ostatnie mieszkania i wykazywać przychody RELPOLa
2. Fakt, zostało ok. 40 mieszkań wolnych co może dać ok. 20mln przychodu w przyszłości, ale z jaką rentownością ?
3. Ok. 20mln różnicy do WK na sprzedaży hydrauliki, może bardzo boleć w raporcie.
4. Kusząca jest niezałatwiona sprawa z GHC a właściwie GHI , już przynajmniej przyznają się do współpracy z Ponar'em.
5. Pomijając wartość przypadającą akcjonariuszom mniejszościowym w raporcie można wyczytać, że WK wynosi 1,11 zł ( dobrze że nie sprzedają jednak RELPOL'a :) )
6. Inwestycja w KCI, nie mam uprzedzeń ale widać jak rynek wycenia te aktywa na przykładzie Jupitera.

Chyba narazie się wstrzymam.

Szczepan Łangowski
Wpisów: 446
Wysłane: 2 września 2010 23:53:56 przy kursie: 4,20 zł
Omówienie wyników spółki na podstawie raportu skonsolidowanego za II kwartał 2010 r.

Rozpoczynając analizę raportu za I półrocze GK Ponar zadam trochę przewrotne pytanie: Gdzie się podział „stary” Ponar? Moim zdaniem niewiele z niego zostało – na dzień dzisiejszy chyba tylko miejsce prowadzenia działalności oraz nazwa, która niestety i tak w najbliższym czasie zostanie zastąpiona przez KCI S.A. . Model biznesowy został zupełnie zmieniony, aktualnie „nowy” Ponar to głównie firma deweloperska, zgodnie z statutem prowadząca również działalność finansową (???). Z produkcji oraz dostarczaniu kompleksowych rozwiązań hydraulicznych nic już nie zostało (notabene na stronie internetowej firma ciągle chwali się swoją długoletnią historią i doświadczeniem w tej dziedzinie). Ale skupmy się na finansach.

Przychody w I półroczu br., pomimo wygaszenie dotychczasowego core biznesu, są znacznie wyższe niż po dwóch kwartałach 2009. Wynika to głównie z zakończenie projektu deweloperskiego „Osiedle Nadwiślańskie” oraz rozliczeniu zgodnie z MSRami budowy wcześniej prezentowanej w zapasach oraz zaliczkach po stronie zobowiązań. Nowy projekt wygenerował 34 MPLN przychodu i EBIT na poziomie 4,8 MPLN co daje rentowność na poziomie 14% (całkiem przyzwoicie). Rentowność operacyjną grupy ciągle obciąża drugi segment działalności pod fachową nazwą – przekaźniki elektromagnetyczne (strata 4,5 MPLN). Jest to główny profil działalności spółki, której Ponar jest udziałowcem – Relpol. Z informacji bieżących wynika, iż również udziały w tej spółce mają zostać sprzedane (na razie została podpisana umowa warunkowa – notabene kupującym ma być NFI Jupiter). Ujemny wynik netto wynika głównie z straty ze sprzedaży aktywów finansowych (m.in. sprzedaż akcji FAM). Trochę dziwi mnie sposób księgowania tej sprzedaży – firma najpierw rozwiązuje odpis aktualizujący poprzez przychody finansowe, aby później wykazać stratę na sprzedaży aktywów finansowych w kosztach finansowych. Moim zdaniem można byłoby to zrobić prościej wykazując tylko saldo, szczególnie iż jedną z zasad księgowości jest niezawyżanie obrotów.

Analizując bilans okazuje się, iż firma skurczyła się o połowę w porównaniu do 2008 i o prawie 40% w porównaniu do 2009. Wynika to z trzech powodów, z jednej strony z wygaszenia segmentu hydrauliki siłowej oraz sprzedaż zorganizowanej części przedsiębiorstwa powiązanej z tym profilem działalności Wadowickiemu Centrum Hydrauliki S.A. Drugim powodem jest zakończenie projektu deweloperskiego co spowodowało rozliczenie inwestycji poprzez przeksięgowanie zapasów oraz zaliczek na mieszkania poprzez rachunek zysków i strat. Trzecim powodem spadku sumy bilansowej jest sprzedaż udziałów w spółkach m.in. FAM, co ciekawe wiele transakcji było rozliczane z NFI Jupiter, co powoduje iż cała grupa jest mało przejrzysta. W związku ciągłymi stratami wartość księgowa grupy ciągle się obniża. W strukturze kapitałów wysoki udział mają kapitały mniejszości przypadające pozostałym akcjonariuszom Relpolu. W przypadku realizacji umowy sprzedaży przestaną być uwzględniane w raporcie Ponaru. Sytuacja gotówkowa grupy systematycznie się pogarsza, wprawdzie w bieżącym okresie spółka wygenerowała wysoki cash na działalności operacyjnej ale wynika on głównie z przepływów na działalności zaniechanej (hydraulika siłowa), czyli w mojej ocenie ze sprzedaży aktywów. Uzyskane środki zostały przeznaczone na spłatę zobowiązań kredytowych.

W strukturze aktywów finansowych pojawiła się nowa kwota c.a. 13 MPLN, jak się okazuje jest to 20% udziałów w KCI Centrum Zabłocie Sp. z o.o. – spółka powiązana z Panem Grzegorzem Hajdarowiczem. Nie przedstawiono bliższych informacji w jakim celu został nabyty ten podmiot, czy przejmie może część projektów tej spółki. Wskazany został tylko horyzont inwestycji, iż ma mieć charakter długoterminowy (trochę mało).

Podsumowując, grupa po kilku ciężkich latach i próbach reanimacji biznesu (współpraca z FAM oraz POLNĄ) powiedziała dość. W bieżącym okresie zmieniło się chyba wszystko od profilu działalności po nazwę, jedyna rzecz która pozostała bez zmian to ciągle słaba sytuacja finansowa co potwierdza bardzo niski rating w naszym portalu.

www.stockwatch.pl/gpw/ponar,wy...

Dla mnie grupa jest bardzo mało przejrzysta, większość wartościowych aktywów zostało (albo zostanie) przeniesione do NFI Jupiter. Dodatkowo brak przedstawionych założeń oraz ewentualnych prognoz dla nowego profilu działalności powoduje, iż nie można wiarygodnie ocenić nowego biznesu.

Powyższa treść przez 30 dni była zarezerwowana tylko dla osób posiadających abonament.

krzysiek35l
Wpisów: 4
Wysłane: 10 września 2010 12:43:52 przy kursie: 5,04 zł
Co za odpał.??? hello1

koszyk
Wpisów: 1 099
Wysłane: 10 września 2010 15:43:16 przy kursie: 5,04 zł
krzysiek35l napisał(a):
Co za odpał.??? hello1

Razem z ostatnimi cudownymi wrostami 15 innych śmieci, zapowiada głębszą korektę? :)

thonk
Wpisów: 12
Wysłane: 10 września 2010 15:47:10 przy kursie: 5,04 zł
a co to znaczy śmieć?

koszyk
Wysłane: 10 września 2010 15:54:30 przy kursie: 5,04 zł
thonk napisał(a):
a co to znaczy śmieć?

Definicji jest kilka (luźnych).
Np. coś, co ma 27 mln przychodów kwartalnie, 4 mln straty operacyjnej i rating D.

666
Wpisów: 319
Wysłane: 10 września 2010 17:25:41 przy kursie: 5,04 zł
Dokładnie, jak już odpala się ostatnie zapomniane śmieciuchy najczęściej to zapowiada korektę, zawsze jednak może być inaczej hello1
Edytowany: 10 września 2010 17:34

koszyk
Wysłane: 10 września 2010 18:12:28 przy kursie: 5,04 zł
Zawsze!
Poprzednia "diagnoza", to oczywiście żart. Angel

siekoo
Wpisów: 1 746
Wysłane: 10 września 2010 22:03:38 przy kursie: 5,04 zł
z AT wychodzilo mi, ze tutaj bedzie zmiana kiedunku, ale czegos takiego nie oczekiwalem - nie lubie takich gejzerow, bo co prawda fajnie wybijaja kurs w gore, ale porem nierzadko spada on jeszcze nizej. gdyby to nie byl piatek, to bym poczekal jeszcze dzien-dwa, ale przez weekend nastroje moga sie diametralnie odwrocic (trup w szafie?). nie mowie, ze bedzie zle - po prostu cykor jestem Shhh
wave
Zawżdy znajdzie przyczynę, kto zdobyczy pragnie...

tOfi
Wpisów: 385
Wysłane: 11 września 2010 11:08:10 przy kursie: 5,04 zł
231373 - tyle papiera przeszło na fixie po 1,80, a i tak ostatecznie podaż nie zaspokoiła popytu. Wcześniej to chyba tylko nieliczni się załapali, dlatego też mam nadzięję na poniedziałkową kontynuację (przynajmniej z rana). Ostatnio balony w modzie, więc nic nie stoi na przeszkodzie thumbright
Edytowany: 11 września 2010 11:08

enforces
Wysłane: 12 września 2010 12:53:20 przy kursie: 5,04 zł
siekoo napisał(a):
z AT wychodzilo mi, ze tutaj bedzie zmiana kiedunku, ale czegos takiego nie oczekiwalem - nie lubie takich gejzerow, bo co prawda fajnie wybijaja kurs w gore, ale porem nierzadko spada on jeszcze nizej. gdyby to nie byl piatek, to bym poczekal jeszcze dzien-dwa, ale przez weekend nastroje moga sie diametralnie odwrocic (trup w szafie?). nie mowie, ze bedzie zle - po prostu cykor jestem Shhh
wave

ja na ponarze w piątek przeżyłem taki wyskok już raz. to był też bodaj piątek. a potem oddalem akcje ze stratą 15% po pół roku kiszenia. Popełniłem wtedy straszny błąd i nie oddalem z zyskiem 20%

olin
Wpisów: 8
Wysłane: 13 września 2010 07:19:11 przy kursie: 5,04 zł
Ależ ten papier jest zebrany................prawie roczna konsolidacja.
Panie i Panowie jest szansa na 5zł w krótkim czasie.
Przykład % : Polrest,Pronox,

hajdi87
Wpisów: 44
Wysłane: 13 września 2010 11:44:46 przy kursie: 5,60 zł
olin napisał(a):

mało realny pogląd musze przyznać, ale kto wie. na giełdzie rzadko wiekszość ma racje :)

enforces
Wysłane: 13 września 2010 11:50:19 przy kursie: 5,60 zł
hajdi87 napisał(a):
olin napisał(a):

mało realny pogląd musze przyznać, ale kto wie. na giełdzie rzadko wiekszość ma racje :)

właśnie idzie wg mojego planu. już były widły, i teraz będzie zjazd. wg planu powinni skończyć dziś na minusie, wg mnie może być solidny.

olin
Wpisów: 8
Wysłane: 13 września 2010 14:52:31 przy kursie: 5,60 zł
A jak nie skończy na minusie to co ...... zaszczekasz ?

koszyk
Wysłane: 13 września 2010 17:30:12 przy kursie: 5,60 zł
olin napisał(a):
A jak nie skończy na minusie to co ...... zaszczekasz ?

Skutecznych proroków na rynkach nie ma, ale to było nieuprzejme.

Ponar rośnie sobie i już. Nie lubię "dziada".

Jedna z moich największych wtopek opartej na "fundamentach" Angel

siekoo
Wpisów: 1 746
Wysłane: 13 września 2010 17:36:53 przy kursie: 5,60 zł
rosnie i Ci co zostali maja powody do radosci - ja swojej decyzji o wyjsciu w piatek nie zaluje, bo wcale tak byc nie musialo. tak jak enforces ja rowniez bylem zdania, ze dzisiaj bedzie spadal. nie widze powodow do zlosliwosci.
Zawżdy znajdzie przyczynę, kto zdobyczy pragnie...

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
10 11 12 13 14 15 16 17