pixelg
Literatura - Warsztat - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Literatura

rekinGPW
Wpisów: 34
Wysłane: 30 grudnia 2010 18:36:47
Na wstępie napiszę, że czytałem ten wątek i widziałem pojawiające się pozycje. Oczywiście o większości z nich słyszałem.

Mam takie pytanie. Które książki polecilibyście do pracy licencjackiej. Wiem, że to tylko praca licencjacka, jednak chciałbym, żeby była na poziomie "dobrej" pracy magisterskiej. Wiadomo, że w tego typu pracach akademickich nie można wykorzystać wszystkich pozycji, które tutaj się pojawiały (niektóre z nich chociaż są pewnie dobre to raczej nie nadają się do pracy, przynajmniej mam takie wrażenie, chociaż mój promotor to też praktyk więc nie do końca wiadomo jakie miałby zdanie co do niektórych książek).

Promotor polecił 2 pozycje:
- Ritchie
- Reilly, Brown

Zapoznałem się ze strukturą wyżej wymienionych książek, więc nie potrzebuję opinii na ich temat.

Jakie pozycje proponujecie jeszcze do tego typu pracy. Dodam jeszcze że będę zajmował się spółkami z branży informatycznej, więc jakaś pozycja pod kątem branży byłaby w kręgu moich zainteresowań.

paukmer
Wpisów: 159
Wysłane: 13 stycznia 2011 17:07:34
A jaki jest temat pracy, a może lepiej - o czym miałaby być (bo temat można ustalić na koniec;)

ja polecam K. Palepu, P. Healy, V. Bernard, Business Analysis & Valuation

oraz T. Koller, R. Dobbs, B. Huyett, Value. The Four Cornersones of Corporate Finance
ta druga firmowana przez McKinsey'a, świetnie pokazuje, że od samego mieszania herbata nie robi się słodka
Edytowany: 13 stycznia 2011 17:13

Artur1005
Wpisów: 19
Wysłane: 22 stycznia 2011 18:22:43
rekinGPW napisał(a):
Na wstępie napiszę, że czytałem ten wątek i widziałem pojawiające się pozycje. Oczywiście o większości z nich słyszałem.

Mam takie pytanie. Które książki polecilibyście do pracy licencjackiej. Wiem, że to tylko praca licencjacka, jednak chciałbym, żeby była na poziomie "dobrej" pracy magisterskiej. Wiadomo, że w tego typu pracach akademickich nie można wykorzystać wszystkich pozycji, które tutaj się pojawiały (niektóre z nich chociaż są pewnie dobre to raczej nie nadają się do pracy, przynajmniej mam takie wrażenie, chociaż mój promotor to też praktyk więc nie do końca wiadomo jakie miałby zdanie co do niektórych książek).

Promotor polecił 2 pozycje:
- Ritchie
- Reilly, Brown

Zapoznałem się ze strukturą wyżej wymienionych książek, więc nie potrzebuję opinii na ich temat.

Jakie pozycje proponujecie jeszcze do tego typu pracy. Dodam jeszcze że będę zajmował się spółkami z branży informatycznej, więc jakaś pozycja pod kątem branży byłaby w kręgu moich zainteresowań.

Trzymaj się z dala o Ritchiego! Najnudniejsza książka o AF, wiedza praktycznie nie przydatna na polskim rynku. Zniechęca do tego fascynującego zagadnienia.

OriUL
Wpisów: 75
Wysłane: 22 stycznia 2011 21:25:27
Dokładnie, potwierdzam!!!

AF - klasyka polska Gabrusewicza i ew. Nowak
Unia Leszno - Drużynowy Mistrz Polski 2010!

robertkajzer
Wpisów: 70
Wysłane: 26 stycznia 2011 16:50:48
Dodalbym do tego jeszcze takich autorow jak Debski, Marcinkowska, Pomykalska, Bednarski.
http://www.growandgo.pl ---> darmowy kurs o Papierach Wartościowych
http://abcinwestowania.wordpress.com ---> porady inwestycyjne

tastyfriedchicken
Wpisów: 15
Wysłane: 17 lutego 2011 16:18:43
czy ktoś czytał poniższą ksiązke? czy jest dobrą pozycją dla kogoś kto rozpoczyna przygodę z analizą fundamentalną?? PODSTAWY ANALIZY FINANSOWEJ, W.GABRUSEWICZ

rekinGPW
Wpisów: 34
Wysłane: 17 lutego 2011 19:50:51
Cytat:
czy ktoś czytał poniższą ksiązke? czy jest dobrą pozycją dla kogoś kto rozpoczyna przygodę z analizą fundamentalną?? PODSTAWY ANALIZY FINANSOWEJ, W.GABRUSEWICZ

Nie wiem do czego potrzebujesz tej książki. Ja będę z niej korzystał w trakcie pisania pracy licencjackiej. Generalnie jeżeli chodzi o analizę fundamentalną, to polskie pozycje raczej nie dorównują zagranicznym. Jeżeli chciałbyś natomiast wykorzystać książkę do takiego celu jak ja, to polecam, gdyż może przydać się do jakiegoś wstępu teoretycznego, w którym wiadomo, że trzeba się opierać na jakiejś literaturze.

juru_piotr
Wpisów: 45
Wysłane: 24 lutego 2011 21:27:45
Witam, czy ktoś mógłby podać mi informację gdzie mógłbym dostać książkę Steve'a Nison'a pt. Świece i inne japońskie techniki analizowania wykresów - pierwsze wydanie. Wszędzie gdzie sprawdzałem jest tylko "2nd Edition".. :-(

mathu
Wpisów: 4 615
Wysłane: 25 lutego 2011 00:26:01
Pozwoliłem sobie zakupić:

www.amazon.co.uk/gp/product/03...
www.amazon.co.uk/gp/product/07...

Wiadomo, że to nie warsztat, ale powinno być ciekawie.
The recovery in profitability has been amazing following the reorganization, leaving Barings to conclude that it was not actually terribly difficult to make money in the securities market.

marpa
Wpisów: 13
Wysłane: 25 lutego 2011 16:14:31
Kamil napisał(a):
Sesja powoli się kończy (jednocześnie wykańcza) i zbliżają się wakacje. Pomyślałem sobie że poczytam sobie trochę literatury z dzedziny ekonomii. Chodzi mi o takie ekonomiczne niezmienniki, podejście historyczne. Poradniki giełdowe mają niestety krótki termin spożycia i szybko stają się nieaktualne. O uszy obiło mi się kilka nazwisk. Czy możecie mi polecić jakieś dzieło tych panów, ewentualnie odradzić? Nie chcę się pakować w jakąś książkę, która nie będzie ani ciekawa ani produktywna. Nie mam studiów ekonomicznych, a samą ekonomię znam bardziej od podszewki, więc nie chcę być na wstępie zasypany niezrozumiałą gwarą:) Jeśli znacie jakieś inne, ważne nazwiska dla myśli ekonomcznej na przestrzeni stuleci, proszę przytoczcie je tutaj.

Adam Smith
Frederic Bastiat
Carl Menger
Karl Marx
Ludwig von Mises
John Maynard Keynes
Milton Friedman

Opierając się na pierwszej części Twojego posta poleciłbym Ci z tej listy: Bastiata i Friedmana. Po polsku ukazały się jakiś czas temu "Dzieła zebrane" pierwszego z nich. Nie wiem, jak jest z dostępnością książek Friedmana. Ostatnio w księgarniach widziałem "Wolny wybór" i "Wolność i kapitalizm".
Mises jest trudniejszy i, jeśli chciałbyś się zmierzyć z jego produkcjami, to zacznij od "Ludzkiego działania", a potem możesz spróbować "Theory of Money and Credit" (nie wiem, czy ukazało się po polsku). Z bardziej popularnych wydań mogę polecić "Planowany chaos", "Ekonomię i politykę" oraz "Interwencjonizm".
Menger jest ciężki.
M.

plynacyzrynkiem
Wpisów: 1 349
Wysłane: 25 lutego 2011 17:14:55
mathu napisał(a):
Pozwoliłem sobie zakupić:

www.amazon.co.uk/gp/product/03...
www.amazon.co.uk/gp/product/07...

Wiadomo, że to nie warsztat, ale powinno być ciekawie.

to drugie niewatpliwie :) :)

pierwsze zupelnie za to mi nie podeszlo
Edytowany: 25 lutego 2011 17:15

del-20130918
Wpisów: 257
Wysłane: 25 lutego 2011 17:51:24
"Poker kłamców" jest po polsku i polecam bardzo.

tastyfriedchicken
Wpisów: 15
Wysłane: 26 lutego 2011 14:20:03
juru_piotr napisał(a):
Witam, czy ktoś mógłby podać mi informację gdzie mógłbym dostać książkę Steve'a Nison'a pt. Świece i inne japońskie techniki analizowania wykresów - pierwsze wydanie. Wszędzie gdzie sprawdzałem jest tylko "2nd Edition".. :-(

Wysyłam Ci na maila w pdfie :) wydaje mi się że jest to wydanie 1

juru_piotr
Wysłane: 28 lutego 2011 08:57:17
Dzięki, właśnie mam tą samą książkę i to jest wydanie drugie.. Ale już znalazłem, tyle że po angielsku. Zależy mi na pierwszym wydaniu z tego względu, że tam są obszernie opisane formacje świecowe, natomiast w wydaniu drugim (jak sam autor zaznaczył) są one opisane powierzchownie.

plynacyzrynkiem
Wpisów: 1 349
Wysłane: 28 lutego 2011 16:07:11
jak juz sam po lekturze stwierdzisz, wszystkie owe formacje mozna zastapic zwyklym skladaniem swiec (otwarcie to otwarcie pierwszej swiecy, zamkniecie odnosi sie do ostatnio, min i maks ze wszystkich)

mathu
Wpisów: 4 615
Wysłane: 28 lutego 2011 22:22:42
Dokładnie, nauka jakichś wyszukanych formacji japońskich ma sens, jeżeli nie masz dostepu do danych intraday... a przecież masz. Wystarczy, że poznasz młotki, bo żadna inna formacja nie powoduje wchodzenia techników.
The recovery in profitability has been amazing following the reorganization, leaving Barings to conclude that it was not actually terribly difficult to make money in the securities market.
Edytowany: 28 lutego 2011 22:23

juru_piotr
Wysłane: 7 marca 2011 12:18:55
Czy ma ktoś może w wersji elektronicznej książkę pt.: "Poziomy DiNapolego" Chciałbym ją przejrzeć, czy warto zanim kupię.
Pozdrawiam

Mr Gambler
Wpisów: 110
Wysłane: 9 marca 2011 13:54:30
Jestem totalnym amatorem jeśli chodzi o giełdę, ale ciekawi mnie ona. Jestem też w stosunkowo młodym wieku, więc to chyba najlepszy czas na edukację nt. giełdy. Polecacie jakąś książkę dla laików?

del-20130531
Wpisów: 757
Wysłane: 9 marca 2011 21:45:39
Witam Cię
Temat literatury został już tutaj dość mocno "przegadany" więc musisz trochę poświęcić czasu, by rozejrzeć się po serwisie. Z wielu propozycji, które tu się pojawiło na pewno znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie, pozdrawiam
Edytowany: 9 marca 2011 21:46

juru_piotr
Wysłane: 20 marca 2011 21:08:44
Czy mógłby mi ktoś podać angielski typuł książki Tharpa pt. "Giełda, wolność, pieniądze"? Czy polecacie ją, a jeśli tak, to dlaczego? :-)

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10