pixelg
Literatura - Warsztat - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6 7 8

Literatura

TheBlackHorse
Wpisów: 1 410
Wysłane: 9 lutego 2009 12:21:57
"Cena i czas-zarys metod analizy technicznej" - Ed Gately. Nie polecam, jak w tytule tylko zarys. Co do czasu - zmarnowałem go na czytanieangryfire .
You can't judge a fish by lookin' in the pond
You can't judge right from looking at the wrong
You can't judge one by looking at the other
You can't judge a book by looking at the cover
Oh can't you see, oh you misjudge me
I look like a farmer, but I'm a lover!

TheBlackHorse
Wpisów: 1 410
Wysłane: 9 lutego 2009 12:28:37
"Bogaty Ojciec, Biedny Ojciec" - Robert Kiyosaki. Bardzo prosto napisana niewiele mająca wspólnego z giełdą ale otwierająca głowę na finanse. Od niej zacząłem swoją przygodę. Polecam początkującym.
You can't judge a fish by lookin' in the pond
You can't judge right from looking at the wrong
You can't judge one by looking at the other
You can't judge a book by looking at the cover
Oh can't you see, oh you misjudge me
I look like a farmer, but I'm a lover!

Dapi
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 1 002
Wysłane: 13 lutego 2009 22:14:47
WD przeczytałeś tego Sperandeo ?

Czy tylko mi przytakiwałeś kiedyś ? Shame on you
Szykuję kolejny wpis z cyklu za pan brat z prostymi wg. Sperandeo to liczę na dyskusję u siebie Angel

ps. ależ nowe buźki dałeś cyclops_ani reindeer
Rynki mogą pozostać irracjonalne dłużej niż ty możesz pozostać wypłacalny.

Rozbudowane wykresy: www.atcharts.pl
Centrum analizy technicznej: www.attrader.pl

WatchDog
WatchDog PREMIUM
Grupa: Bus Driver
Wpisów: 8 558
Wysłane: 13 lutego 2009 22:20:07
Leży i się kurzy. Kończę Altmana, potem przejadę jeszcze raz parę rozdziałów z Browna, potem chciałem sobie odświeżyć Damodarana, ale zamiast tego wrzucę Sperka. Giełda poczeka :> A na razie grzęznę w raportach kwartalnych, właśnie mi się wylewa uszami, a to dopiero początek fali.

Dapi
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 1 002
Wysłane: 13 lutego 2009 22:30:42
Ależ grypsem "więziennym" poleciałeś d'oh!

Pozdrawiam

ps. ja chyba na AF też nigdy czasu nie znajdę jeszcze mi tyle z AT zostało dontknow
Rynki mogą pozostać irracjonalne dłużej niż ty możesz pozostać wypłacalny.

Rozbudowane wykresy: www.atcharts.pl
Centrum analizy technicznej: www.attrader.pl

WatchDog
WatchDog PREMIUM
Wysłane: 13 lutego 2009 23:10:50
book
powodzenia... szoła otwocka nigdy się nie dała połączyć z falenicką...

Wiktor czeka... może go wezmę na wywczas, na świeżą głowę.

greg12
Wpisów: 94
Wysłane: 14 lutego 2009 00:05:48
Polecam Wiktora inne spojrzenie na AF.
Watch a co sądzisz o systemie CANSLIM bo dzisiaj widziałem SKUTECZNEGO INWESTORA Oneila i książka wygląda na bardzo ciekawą pozycję dużo przydatnych wykresów oraz relacja pomiędzy wzrostem zysku a wzrostem kursów,naprawdę ciekawe wykresy do analizowania.

SlawekW
Wpisów: 878
Wysłane: 17 lutego 2009 22:42:25
Czytam juz czwarty raz, troche nie obecne czasy i polskie spolki, ale ksiazka bardzo dobra!

I teraz mam manie przesladowcza! Wszedzie sie rozgladam za filizankami!bounce
Mnie tez dopadł kryzys.. jem spleśniały ser, pije stare wino i jeżdżę autem bez dachu....
Edytowany: 17 lutego 2009 22:44

WatchDog
WatchDog PREMIUM
Wysłane: 17 lutego 2009 22:48:54
greg12 napisał(a):
Watch a co sądzisz o systemie CANSLIM bo dzisiaj widziałem SKUTECZNEGO INWESTORA Oneila i książka wygląda na bardzo ciekawą pozycję dużo przydatnych wykresów oraz relacja pomiędzy wzrostem zysku a wzrostem kursów,naprawdę ciekawe wykresy do analizowania.

Dręczyliśmy CANSLIM'a na którymś wątku.
Może jak się ma do wyboru 2000 spółek i jest się w środku "siedmiu lat tłustych" to da się coś wybrać i jeszcze na tym zarobić. Na GPW całkowicie odpada. Mówię na czuja, ale kiedyś zrobię do tego screener i samo wyjdzie, że ni cholery - za dużo żądamy od spółek Anxious
Pamiętaj, że to nie USA, gdzie wszystko co się rusza jest na giełdzie. Tutaj na giełdzie są pasztety, wydmuszki, piramidki i warzywniaki. Jak wszędzie, tylko my praktycznie nie mamy gwiazd.

konik
Wpisów: 467
Wysłane: 20 lutego 2009 14:27:53
Ekonometria finansowa autor: Małgorzata Łuniewska

czytal ktos?

Boniek
Wpisów: 57
Wysłane: 21 lutego 2009 15:44:09
"Sztuka spekulacji" Zenona Komara - książka napisana przez polskiego finansistę pracującego w stanach. Zawarte są w niej podstawy Analizy Technicznej, psychologii inwestora, raczej jest zwolennikiem inwestycji krótkoterminowych. osobiście polecam książkę

kui3a
Wpisów: 38
Wysłane: 26 lutego 2009 15:37:32
Na wstępie witam wszystkich serdecznie

Zaczynam zgłębiać wiedzę z zakresu rynków finansowych i szukam ciekawych pozycji, stąd zajrzałem do tego wątku

aktualnie kończę czytać

"Mistrzów rynków finansowych" Jack`a D.Schwager`a - druga część "Market Wizards" (pierwsza chyba tylko w oryginale występuje) bardzo fajnie spisany zbiór wywiadów z czołowymi amerykańskimi inwestorami, żeby wszystko zrozumieć w 100% trzeba już być nieco zapozananym z mechanizmami rynków, ale nawet dla czytelników amatorów - takich jak ja - książka może być niezłą inspiracją i motywacją do rozpoczęcia zgłębiania wiedzy na temat inwestowania

Równolegle czytam także "Bezpieczne strategie inwestycyjne" (Van Thrap, D.R. Barton, S. Sjuggerud) - trochę bełkot - przynajmniej na początku (dalej jeszcze nie zabrnąłem), ale podobnie jak książka Kyiosakiego (nie wiem czy dobrze napisałem) pomaga w nieco inny sposób spojrzeć na temat domowych finansów i inwestycji

W najbliższym czasie czekają już na półce dwie kolejne pozycje:

1. "Ekonomika pieniądza, bankowości i rynków finansowych" F.S. Mishkin`a - już zaglądałem do tej książki i wydaje mi się, że w całkiem sensowny i kompleksowy sposób przedstawia zagadnienia rynków finansowych
2. "Zarządzanie finansami" A. Rutkowski - opisuje aspekty decyzji fin. z punktu widzenia przedsiębiorstw

powyższe jednak pozycje są już niestety dużo mniej user-friendly głównie ze względu na ich nieco akademicki charakter, ale ma przynajmniej nadzieję, że są dobre merytorycznie...

Za co warto się złapać w następnej kolejności jeżeli chodzi nasz krajowy rynek akcji, gdyż nie ukrywam,że chciałbym zacząć tam inwestować, chciałbym jednak robić to w miarę świadomie.
Edytowany: 26 lutego 2009 15:38

Cev
Wpisów: 13
Wysłane: 19 marca 2009 09:44:33
1. 'Historia spekulacji finansowych' Edwarda Chancellora - żeby zrozumieć, jak chciwość i brak wyobraźni toczy giełdę od setek lat, jak niezmienny jest to stan i jak ważne jest by nie dać ponieść się zbiorowemu szaleństwu w kierunku dna

2. 'Inteligentny inwestor' Benjamina Grahama - po prostu 'Biblia inwestora', poszerza horyzonty i otwiera głowę. Jeśli ktoś stracił wiarę w giełdę po lekturze Chancellor'a, odzyska ją na pewno :)

3. 'Analiza fundamentalna' Johna C. Ritchie'ego - cegła, ale warto. Dzięki niej można śmielej dobierać sensowne spółki do portfela

4. 'Świece i inne japońskie techniki analizowania wykresów' Steve'a Nisona - nie wystarczy tylko wybrać sensowne spółki, trzeba jeszcze wiedzieć kiedy w nie wejść lub z nich się wydostać. Obowiązkowa dawka japońskiej filozofii czytania rynku

5. 'Analiza techniczna rynków finansowych' Murhy'ego - kolejna cegła, którą warto pochłonąć by lepiej czytać rynek

Kolejność nieprzypadkowa. IMHO najpierw trzeba nabrać trochę pokory do Pani Giełdy i nakierować optykę na długoterminowe inwestowanie, potem dzięki AF można wybierać cele inwestycyjne, a dzięki AT czytać na bieżąco rynek.

internet99
Wpisów: 83
Wysłane: 27 marca 2009 20:49:47
WatchDog napisał(a):
greg12 napisał(a):

Dręczyliśmy CANSLIM'a na którymś wątku.
Może jak się ma do wyboru 2000 spółek i jest się w środku "siedmiu lat tłustych" to da się coś wybrać i jeszcze na tym zarobić. Na GPW całkowicie odpada. Mówię na czuja, ale kiedyś zrobię do tego screener i samo wyjdzie, że ni cholery - za dużo żądamy od spółek Anxious
Pamiętaj, że to nie USA, gdzie wszystko co się rusza jest na giełdzie. Tutaj na giełdzie są pasztety, wydmuszki, piramidki i warzywniaki. Jak wszędzie, tylko my praktycznie nie mamy gwiazd.

WD - ogromna do Ciebie prośba.
podaj przykłady:
-pasztet
-wydmuszka
-piramidka
-warzywniak

(BTW, swoją drogą, gdyby dodać jeszcze kilka wartości, bylaby to dość przydatna metoda klasyfikacji)

internet99
Wpisów: 83
Wysłane: 27 marca 2009 20:54:02

"Ślepy traf" , autor Nassim Nicholas Taleb, Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne

ogólnie rzecz ujmując dotyczy ona roli przypadku w sukcesie finansowym. Może nie dotyczy wprost GPW, ale moim zdaniem jest to pozycja godna polecenia
Edytowany: 27 marca 2009 20:54

WatchDog
WatchDog PREMIUM
Wysłane: 28 marca 2009 07:09:19
internet99 napisał(a):
WD - ogromna do Ciebie prośba.
podaj przykłady:
-pasztet
-wydmuszka
-piramidka
-warzywniak

Odmawiam Not talking
Nie chcę się narazić na procesy d'oh!
To są obrazowe, emocjonalne określenia. Odnośnie konkretnej spółki staram się pisać konkretnie - podczas analizy sprawozdań. Żadnego pręgierza nie będę uprawiał.
Edytowany: 28 marca 2009 07:10

iktorn
Wpisów: 687
Wysłane: 10 maja 2009 02:38:48
Pomocy... confused2

Szukam książek, które pomogą mi oceniać atrakcyjność spółek pod kątem AF jak i prawidłowo rozumieć/czuć dane zawarte w raportach spółek, oceniać kondycję spółek. Niestety nie dane mi było studiować rachunkowości ani tematów pokrewnych.

Wydaje mi się, że tutaj może być coś ciekawego: maklerska.pl - sądzac po pozycjach w dziale analiza techniczna, jest szansa, że książki z kategorii analiza fundamentalna będą pezentować dość dobry a nawet i bardzo dobry poziom merytoryczny.

Jestem w stanie kupić nawet i kilka książek (potrzebne będą tutaj przynajmniej dwie), ale kupno wszystkich w ciemno mimo wszystko odpada blackeye

Po tym krótkim wstępie mam do was następujące pytanie - możecie coś polecić z listy książek pod podanym linkiem? I ew. dodać malutkie uzasadnienie? Albo chociaż podzielić się opinią na temat jakiejś z tych książek jeśli mieliście ją w rękach?

Zależy mi na dobrych książkach, mogą nie mieć obrazków, byle treść była na poziomie Angel
Teraz prędko, zanim dotrze do nas, że to bez sensu.

martinezo
Wpisów: 498
Wysłane: 10 maja 2009 22:30:58
Dzięki za linka. Ofertę mają fajną. Kupiłem: 1.Psychologia inwestowania, 2.Metody wyceny spółki. Perspektywa klienta.
Przerobił to ktoś? Jakieś recenzje?
Oprócz tego, ale to już w normalnej księgarni: Analiza sprawozdań finansowych(Edek Nowak) oraz Cash flow - kontrola przepływów środków pieniężnych(David H. Bangs). Tekst polsko-angielski.
Mam nadzieję, że mózg mi nie wypłyniedowntown

Powoli do celu

WatchDog
WatchDog PREMIUM
Wysłane: 10 maja 2009 22:35:09
Świetnie! serce mi rośnie.
Polecam też coś takiego prostego: jak się nie wie to zapytać. Znaleźć np. księgową czy księgowego i skonsultować te czy inne zagwozdki, które na pewno się pojawią. I czytać sprawozdania, bo na sucho baardzo trudno zrobić coś z tą całą teorią.

lb85
Wpisów: 176
Wysłane: 15 maja 2009 15:51:08
Ja zaczynałem od klasycznej pozycji jaką jest "Zawód inwestor giełdowy" A. Eldera dla kogoś kto dopiero zaczyna swoją przygodę z akcjami to wg mnie obowiązkowa pozycja, napisana prostym i zrozumiałem językiem wzbogaconym kilkoma wykresami wraz rzetelnym komentarzem. Pozycja naprawdę godna polecenia jak na początek.
Edytowany: 15 maja 2009 15:51

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6 7 8