pixelg
Koronawirus kontra giełdy. Co to będzie? - Branże i sektory - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

Koronawirus kontra giełdy. Co to będzie?

Ancymon
0
Wpisów: 24
Wysłane: 18 kwietnia 2020 10:12:10
Chyba nikt nie wrzucał tej strony. Warto poczytać i uzyskać zupełnie inny obraz niż ten kreowany przez media.
SWPRS

vladinho
20
Wpisów: 780
Wysłane: 18 kwietnia 2020 10:40:42
@Ancymon - no pewnie, po prostu wcześniej media nie wpadły na to, żeby zrobić taką akcję ze zwykłą grypą. Przygotować kilka dokumentów o przepełnionych szpitalach, o słabnących lekarzach pracujących 20h na dobę - no idioci, że dopiero teraz na to wpadli, pewnie przez tą nową modę na ubrania kosmonautów w szpitalach thumbright
Zaraz napiszę mojemu znajomemu z Danii, żeby się nie przejmował, że jego 4 letnia córka w śpiączce farmakologicznej to norma i zaraz wstanie i pójdzie do domu, i żeby jeszcze raz sprawdził czy to na pewno 10latek umarł w tym szpitalu w zeszłym tygodniu, może mu się zdawało i był o 70 lat starszy jednak thumbright
Edytowany: 18 kwietnia 2020 10:46

Ancymon
0
Wysłane: 18 kwietnia 2020 13:43:39
@valdinho

Szpitale są przepełnione z dwóch powodów. Kiedyś jak miałeś kaszel czy gorączkę brałeś leki i kładłeś się do łóżka a teraz każdy leci do szpitala bo może wirus. Dwa jeśli tak jak w Polsce z całego województwa ściągniesz ludzi do jednego szpitala to jakim cudem ma być on nie przepełniony? W województwie funkcjonuje znacznie więcej szpitali ale że to musi być specjalnie nominowany to zrobili po jednym. Dodali kilka ale to wciąż nie zmienia tego że każdy szpital powinien funkcjonować jak funkcjonował.

Nawet na tej stronie jest informacja z Danii w której władze przyznają że zamknięcie gospodarki było błędem. Przykro słyszeć że zachorowała ale dzieci młodsze od niej codziennie umierają z różnych powodów tylko nikt o tym nigdy nie mówił.

Konkluzja jest taka że wirus jest ale epidemii nie ma. Na koniec jeszcze polecam film gdzie jest to dobrze wytłumaczone.

epidemia strachu

del-12082020
0
Wpisów: 50
Wysłane: 18 kwietnia 2020 14:01:48
Rocznie na świecie z powodu "grypy" umiera 0,5 mln osób, na gruźlicę 1,5 mln, na zapalenie płuc 4 mln. Dlaczego do tej pory nie ogłaszano pandemii, a może pytanie powinno brzmieć, komu zależy na wywołaniu ogólnoświatowej paniki z covid-19 ?

krewa
krewa PREMIUM
240
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 7 491
Wysłane: 18 kwietnia 2020 14:16:48
Ancymon napisał(a):
Szpitale są przepełnione z dwóch powodów. Kiedyś jak miałeś kaszel czy gorączkę brałeś leki i kładłeś się do łóżka a teraz każdy leci do szpitala bo może wirus.

Obawiam się, że pomyliłeś szpital z przychodnią. Ja proponuję rozmowę ze znajomym lekarzem nt wirusa a nie posiłkowanie się wątpliwej jakości źródłami z internetu.
Najlepiej byłoby, gdyby na temat epidemii wypowiadali się epidemiolodzy i lekarze-specjaliści a nie dziennikarze lub, co jest strasznie modne, piłkarze.

Ancymon
0
Wysłane: 18 kwietnia 2020 16:59:22
@krewa

Wszystkie informacje z przytoczonej przeze mnie strony to opinie wirusologów, epidemiologów i pulmonologów a dziennikarze tylko zebrali to do kupy w jednym miejscu. Z pewnością TVP i TVN bardziej wiarygodne źródła zwłaszcza specjaliści których zapraszają a przy okazji opłacają. Oczywiście każdy ma prawo wierzyć w co chce. Ja tylko podrzucam inny punkt widzenia. Wnioski samemu trzeba wyciągnąć.

krewa
krewa PREMIUM
240
Wysłane: 18 kwietnia 2020 18:31:23
Pięknie zaczynasz, od podlutkiej insynuacji dot tvp i tvn. Nie wróży to dobrze.
Popatrzmy jednak co dajesz w zamian - Bellingcat czasów epidemii i domorosłego anonimowego poszukiwacza spisków.
Stosuję prosty filtr informacyjny - jeżeli nazwisko jakiegoś "autorytetu" google wyłącznie w związku z obecną epidemią a nie ma wzmianek o jego wcześniejszych dokonaniach, opinię tej osoby wkładam tam, gdzie jest jej miejsce - między buty.

Ancymon
0
Wysłane: 18 kwietnia 2020 18:51:02
To z jakich źródeł czerpiesz wiedzę? Z niezależnych - nie, z mainstreamu - też nie.
Każdy punkt masz podlinkowany więc możesz wejść i sprawdzić. Nie powiedziałem że tam są autorytety. Są to jednak osoby które mają inny punkt widzenia którego w mediach się w ogóle nie pokazuje.
Jeśli tak podchodzisz do weryfikacji to nigdy nie uwierzysz w nic innego niż to co jest podawane w mediach głównego nurtu.
Załóżmy że mieszkasz we Włoszech w Bergamo i widzisz że przekaz który jest w mediach jest fałszywy. Załóżmy że jesteś zwykłym lekarzem. Napisałeś gdzieś o tym na blogu na twitterze, może nagrałeś krótki film żeby obnażyć kłamstwo mediów. I teraz ty w Polsce sprawdzasz tego doktorka w google i go nie ma więc go zlewasz.
Nie narzucam nikomu punktu widzenia jeszcze raz podkreślam. Pokazuje że są też inne nie tak dramatyczne informacje jak te które przedstawia się w mediach. Obejrzyj film który zalinkowałem. Może ta analiza cię przekona.

krewa
krewa PREMIUM
240
Wysłane: 18 kwietnia 2020 19:06:16
Proszę brać pod uwagę fakt, że Twoim adwersarzem jest osoba, która przez kilka lat uparcie twierdziła, iż mainstreamowe przedstawianie konfliktu na Ukrainie dość mocno mija się ze stanem faktycznym. Ostatecznie wyszło na moje. Więc co jak co, ale umiejętności dobierania źródeł informacji mi nie możesz odmówić.
Film próbowałem obejrzeć, ale się nie da. Widzem docelowym tego materiału nie jest osoba posiadająca umiejętność samodzielnego myślenia.
Edytowany: 18 kwietnia 2020 19:10

Ancymon
0
Wysłane: 18 kwietnia 2020 19:42:07
To myślę że co do sytuacji na Ukrainie obaj się zgadzamy bo ja też uważam że co innego miało miejsce niż zostało pokazane w mediach. Skoro tak dobrze idzie ci wyszukiwanie informacji to strona którą podałem opisuje również inne rzeczy. Zerknij na opis sytuacji w Syrii i zobaczysz czy się z tym zgadzasz i czy uznasz to źródło za wiarygodne.

vladinho
20
Wpisów: 780
Wysłane: 18 kwietnia 2020 19:43:48
Ancymon napisał(a):
@valdinho

Nawet na tej stronie jest informacja z Danii w której władze przyznają że zamknięcie gospodarki było błędem. Przykro słyszeć że zachorowała ale dzieci młodsze od niej codziennie umierają z różnych powodów tylko nikt o tym nigdy nie mówił.

Ja tylko podważam to co jest napisane w artykułach, które linkujesz, czymś co znam nie z mediów a z pierwszej ręki.
To, że osoby starsze mają większe prawdopodobieństwo zgonu nie jest żadną nowiną - wystarczy zajrzeć na stronę gusu i popatrzeć na statystyki - tak samo jest dla wszystkich chorób. Natomiast to, że młodzi nie umierają po zarażeniu covid-19, albo muszą mieć choroby współtowarzyszące nie jest prawdą - tyle w temacie.

Nie mi oceniać decyzje innych rządów, każde społeczeństwo jest inne - to ocenią statystyki za jakiś czas. Południowa Korea radzi sobie, może dlatego, że nie ma tyle sarmackiej krwi co nasz naród ? Nie wiem, ale każde społeczeństwo powinno być inaczej oceniane - ze względu na ogólny stan zdrowia, stan świadomości, jakość służby zdrowia, skłonności.

krewa
krewa PREMIUM
240
Wysłane: 18 kwietnia 2020 21:19:21
Syrii nie będę omawiać z trzech powodów:
- nigdy mnie ten temat nie interesował;
- nie mam wystarczającej wiedzy w tym zakresie (jedynie mogę nadmienić, że wszyscy Syryjczycy z którymi miałem okazję rozmawiać, popierają Asada);
- nie ten wątek.

A w temacie epidemii i źródeł pozyskiwania informacji posłużę się cytatem WatchDoga:
Cytat:
Niemniej trudno mi wytłumaczyć, dlaczego kapitalizm który dawno zrozumiał, że trzeba regulować nadawców telewizji, nie reguluje dostawców treści internetowych.
I który narzucił normy czystości wody w kranie, nie dotyka czystości informacji płynącej łączem internetowym.

Adagio
19
Wpisów: 674
Wysłane: 19 kwietnia 2020 00:09:26
Cytat:
Niemniej trudno mi wytłumaczyć, dlaczego kapitalizm który dawno zrozumiał, że trzeba regulować nadawców telewizji, nie reguluje dostawców treści internetowych.
I który narzucił normy czystości wody w kranie, nie dotyka czystości informacji płynącej łączem internetowym.

W mętnej wodzie łatwiej łowić ryby...

Ancymon
0
Wysłane: 19 kwietnia 2020 09:32:52
krewa napisał(a):
Syrii nie będę omawiać z trzech powodów:
- nigdy mnie ten temat nie interesował;
- nie mam wystarczającej wiedzy w tym zakresie (jedynie mogę nadmienić, że wszyscy Syryjczycy z którymi miałem okazję rozmawiać, popierają Asada);
- nie ten wątek.

A w temacie epidemii i źródeł pozyskiwania informacji posłużę się cytatem WatchDoga:
Cytat:

To co proponujesz to nic innego jak cenzura. Już był system który to robił. Lepiej żeby nie wrócił. W kapitalizmie to rynek weryfikuje i nie potrzeba żadnych odgórnych norm.

krewa
krewa PREMIUM
240
Wysłane: 19 kwietnia 2020 10:46:16
Mylisz podstawowe pojęcia - regulacje nie są cenzurą. W kapitalizmie nie tylko rynek ma coś do powiedzenia, ale i regulator - KRRiT w PL, OFCOM w UK, FCC w USA.

Zadałeś sobie kiedyś pytanie - kurka, skąd ci chłopcy z SPR mają kasę? Naprawdę działają społecznie? I naprawdę mają tylu wolontariuszy, spędzających dziesiątki godzin przed komputerami, tłumacząc ich artykuły na inne języki?
Edytowany: 19 kwietnia 2020 11:05

Adagio
19
Wpisów: 674
Wysłane: 19 kwietnia 2020 12:04:20
Kapitalizmu w takim wydaniu, gdzie efektywne wypycha nieefektywne z rynku nie istnieje.
Rynek nic nie reguluje i to od dłuższego czasu. Zarówno na poziomie gospodarki (za duży by upaść) jak i mediów ( ważne kontrolowane media, lub powiązane z władza, lub innymi grupami, etc. )

Nie będę podawał nazw, niektórzy się domyślą.
Gdyby rynek działał w sposób kapitalistyczny, to pewne marginalne wydawnictwa dawno by już zbankrutowały, ale gdy właściciel służy pewnej idei i jest dotowany to nieefektywne działa nadal, nawet gdy idea jest tez marginalna...
Media generalnie nie służą w całe do informowania, służą bardziej do indoktrynowania społeczeństwa.

I tutaj trzeba by rozważyć czym jest cenzura.
W systemach autorytarnych cenzura gwarantuje kontrolowanie informacji, cel - utrzymanie władzy. Wola społeczeństw, które decydowałaby normalnie kto ma rządzić, jest nieistotna.
Cenzura ma zadanie wyłapywać wszystko co osłabia władze.
Powstaje luka informacyjna i wtedy do gry wchodzi propaganda. poprzez propagandę można dowolnie kreować obraz, który społeczeństwo ma odczytywać jako realny.
Przekaz w systemach autorytarnych jest z reguły tak surrealistyczny, że trzeba mieć naprawdę nierówno pod sufitem żeby w to wierzyć, ale to inny temat...

W systemach demokratycznych, czym by ta demokracja w rzeczywistości nie była jest tez cenzura, ale bardziej subtelna.
Media tradycyjne mają redaktorów, którzy odpowiadają za linię programową...
Problem jest faktycznie z internetem, bo tutaj jest luka, którą wykorzystują reżimy do atakowania swoich przeciwników.
W systemach demokratycznych trudno sobie wyobrazić cenzurę jako system kontroli informacji, bo to podważa generalnie cały system demokratyczny.
Ale jej brak osłabia demokracje i wspiera populistów, którzy jak już dochodzą do władzy, to chętnie wprowadzają cenzurę i koło się powoli zamyka...

Imo internet powinien być w jakiś sposób cenzurowany, ale jak to zrobić, żeby zachować wolność słowa !?

lesgs
lesgs PREMIUM
10
Wpisów: 817
Wysłane: 19 kwietnia 2020 13:27:00
Cenzurowanie Internetu miało być całkowicie demokratyczne. Każdy mógłby się wypowiadać, a o sukcesie decydowałaby liczba odsłon. Za odsłonami miały przyjść reklamy, zyski i popularność. Coś na kształt Facebooka tylko na skalę ogólną. Różni dziwacy mieli być eliminowanie w sposób naturalny.
To miało być piękne i demokratyczne. Opierało się na jednej podstawowe zasadzie – czytelnik jest osobą racjonalną i ogół podejmuje racjonalne (rozsądne) decyzje. Niestety tak nie jest, tak samo jak z teorią efektywności rynków zakładającą racjonalność wszystkich inwestorów.
W rezultacie, Internet stał się okazją do demonstrowania różnych głupot, często słuchanych i łatwo wprowadzających ludzi w błąd. Samo pojęcie „fake-news” praktycznie nie byłoby możliwe bez Internetu.

Facebook miał być odskocznią ku racjonalności, ale uległ presji głupoty tak jak i cały Internet. Liczne nowe serwisy oferujące coraz bardziej ekskluzywne wątki powoli ulegają takiej samej deprecjacji. Problem zaczyna się wtedy, gdy właściciel serwisu przestanie być w stanie kontrolować tego wszystkiego co na takim serwisie się odbywa. Ręczne sterowanie i „ręczny” rozsądek okazuje się być narzędziem trudnym do zastąpienia. Serwisy Bankier czy Parkiet są tego doskonałym przykładem. Na Stockwatch słynny „moderator” zapewne niekiedy resztkami sił ratuje co się da, eliminując rozliczne wycieczki osobiste. Czasami to zapewne są bardzo trudne decyzje, gdy na takich wątkach jak CDR i inne dla gier, emocje dyskutantów stają się trudne do opanowania. W krajach mniej demokratycznych zwyczajnie wyłącza się użytkownikom cały Internet i już.

Dlatego jestem zwolennikiem cenzury indywidualnej i na stracenie skazuję wszelkie Facebooki, Twittery itp. które dla sensacji i „polubień” – oraz za stojącą za tym kasę z reklam – przestały mieć jakąkolwiek wartość merytoryczną. Ostatnio Facebook podjął się jakiejś tam cenzury, ale czy w tej skali jest ona w ogóle skuteczna? NB: zasady, jakimi te serwisy kierują się przy skargach praktycznie uniemożliwiają osobie znieważonej dochodzenie swojej skargi. Facebook nie odpowiada za treści użytkowników, a użytkownicy bezwzględnie wykorzystują krótkie okresy przechowywania danych o użytkownikach w bazach danych i trudności w dotarciu do właścicieli serwerów zainstalowanych w odległych krajach. Podobnie jest z sieciami komórkowymi. Czas jest tu sprzymierzeńcem złodzieja, hakera i psychopaty.

lesgs
lesgs PREMIUM
10
Wpisów: 817
Wysłane: 19 kwietnia 2020 17:34:06
Jest jeszcze jedna sprawa. Internet pozwolił różnym dziwakom zebrać się w grupy. Weźmy takich anty-szczepionkowców. Czy oni mieliby jakiekolwiek szanse zebrania się, nacisków i zgromadzeń gdyby nie Internet? Wątpiący mogli zostać przekonani fake-propagandą i wciągnięci w orbitę oszołomów. Tak się tworzy masową głupotę. Żadna inna forma kontaktów by tego nie umożliwiła.

To samo dotyczy jakiejś tam kolejnej Armii Boga. Rekrutacja następowała tylko poprzez Internet. Żaden Facebook nie był nad tym w stanie zapanować.

pandorinium
41
Wpisów: 882
Wysłane: 19 kwietnia 2020 19:18:08
Na szczęście w Chinach nie mają takich problemów. :)

mikhael
5
Wpisów: 18
Wysłane: 20 kwietnia 2020 09:01:10
Cytat:
Jest jeszcze jedna sprawa. Internet pozwolił różnym dziwakom zebrać się w grupy. Weźmy takich anty-szczepionkowców. Czy oni mieliby jakiekolwiek szanse zebrania się, nacisków i zgromadzeń gdyby nie Internet? Wątpiący mogli zostać przekonani fake-propagandą i wciągnięci w orbitę oszołomów. Tak się tworzy masową głupotę. Żadna inna forma kontaktów by tego nie umożliwiła.

Nie wylewaj dziecka z kąpielą.

W obecnej sytuacji widzimy, że właśnie powołując się na zagrożenia związane z mikrobami władza jest w stanie ograniczać naszą wolność. Nie jesteśmy w stanie w warunkach domowych zweryfikować ani realności ani skali zagrożenia. Szczepionka może być użytecznym narzędziem do rozpowszechnienia w populacji różnych schorzeń. Dlatego trzeba władzy patrzeć na ręce, kiedy pod przymusem ingeruje w nasz organizm. Słyszałeś o przymusowej sterylizacji bez wiedzy zainteresowanych w Szwecji i USA ?

Cenzura spowoduje jeszcze większy kryzys zaufania.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14