KERDOS - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

5 6 7 8 9 10 11

KERDOS [KRS]

AKTUALNY KURS: 0,01 zł (+0,00%) 29-03-2018 15:00
ChiefMike
Wpisów: 575
Wysłane: 17 listopada 2015 23:20:59
@rafisty Dzięki za info może wiesz więcej o Spółce niż ja. Myślałem że z produkcji mają dobrą kasę - a może jej nie raportowali jechali na stracie jakoś teraz się nagle opłaca produkować...

Co nie zmienia faktu, ustawowej sprzedaży linii i ustawowego zakupu lokali ponoć po bardzo zawyżonej cenie.

Porwali się z motyką na słońce i tyle. Mogli sprzedać firmę a kasę dać Akcjonariuszom a nie w chodzić na rynek o którym nie mieli pojęcia ile tych drogerii rynek wchłonie ? Drogerię zaczną za niedługo zwijać sklepy przez koszty stałe czynsze i pensje strasznie obniżają wyniki.

W nową branże się wchodzi jak się ma za co a nie na kredyty. Nowego / produktu inwestycji/ niszy szuka się odpowiednio wcześnie a nie jak się ma nóż na gardle d'oh! Brak planowania, brak wizji, brak strategii, za co biorą grube pensje prezesy, i rady nadzorcze dać im mopa niech podłogi zmywają a nie się w Biznes bawią za czyjeś pieniądze.

Jeśli problemem jest zakup/wynajęcie lokalu, jego zatowarowanie, zatrudnienie ludzi i to za czyjąś kasę to nie mam pytań puke_l Powinni dostać statuetkę za najgorszych managerów w Historii.
Jedna lokalizacje można odpalić praktycznie bez kasy 50 000 zł (nie licząc rezerw na pensje i przy założeniu, że zarabiamy od razu) nie trzeba milionów pakować.

Takim ludziom nie daje się złotówki bo nadają się tylko do mopa i ścierki a nie do zarządzania.

Bardzo mało jest takich firm które po zmianie profilu działalności utrzymało się na rynku.
Czasami zdarzają się historie sukcesu, ale większość pada (nie mówię o Gigantach).

rafsty
rafsty PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 2 243
Wysłane: 18 listopada 2015 14:20:56
Bijemy pianę na okrągło. A generalnie wniosek jest taki sam: Panowie Menedżerowie się wyłożyli w trakcie transition, turnaround, strategic shift, restrukturyzacji, reorganizacji, czy jak kto chce to sobie nazywać.

Dla mnie Kliniewski wyszedł na słabszego, niż sam o sobie sądził. Nie poradził sobie z tą motyką :) i poległ na naszym finansowym poletku.

A jak biznes pada na pysk, to zawsze kończy się klasa, uprzejmość i szczytne ideały zarządu, udziałowców, wierzycieli itp. Trochę firm już na GPW upadło, to sobie można popatrzeć, jak to wyglądało, jaki panował klimat i jakie robiono manewry i podchody. I czego się spodziewać w komunikatach ESPI, ewentualnie mediach. Próbkę już mieliśmy: obwinianie funduszy, że nie chciały zainwestować; wycieczki pod adresem akcjonariuszy, że nie chcą trzymać akcji itp. itd.

To czy pomysł był od początku zły, czy był źle realizowany to jest w sumie dyskusja akademicka. Ewentualnie ambicjonalna. A ja nie mam ambicji spierać się bez końca o jakąś spółeczkę z giełdy. Zwłaszcza upadłą.

Każdy z Czytelników też ma pewnie swoje zdanie, więc w tej kwestii let's agree to disagree.

rafsty
rafsty PREMIUM
Wpisów: 2 243
Wysłane: 19 listopada 2015 18:25:50
W serwisie pojawił się artykuł po Walnym: wiadomosci.stockwatch.pl/rewol...

Cytat:
środowe NWZA wymieniło cały skład rady nadzorczej. Akcjonariusze powołali Annę Antonik (biegły rewident), Beatę Koronę (dyrektor administracyjny Sunex SA), Rafała Białkę (radca prawny), Filipa Dopierałę (adwokat, radca prawny) oraz Zbigniewa Sienkiewicza (radca prawny).

Oby tylko nie okazało się, że we władzach za dużo rewidentów i prawników. Wspomniana wyżej Nokia straciła pozycję, gdy u steru stanęli prawnicy. U steru, a przecież: "Wsadź prawników do ostatniej łodzi" ;)
Co, jak i o co chodzi? "Manifest Wikingów" Steve Strid i Claes Andréasson.

Szutnik
Wpisów: 1 666
Wysłane: 19 listopada 2015 19:59:48
@ rafsty

Cytat:
U steru, a przecież: "Wsadź prawników do ostatniej łodzi" ;)
tej z dziurą w dnie, oczywiście blackeye

Przypomniało mi się kilka starych amerykańskich dowcipów o prawnikach:

1.
- Co robić, gdy widzisz prawnika tonącego w jeziorze?
- Wrzuć mu jego wspólnika do towarzystwa

2
- Czym się różni prawnik od sępa?
- Sęp nie zbiera punktów za częste loty

3
-W laboratoriach badawczych mają zamienić białe myszy na prawników...
- ?????
- Laboranci zbyt się do myszy przywiązywali...

No dobra, studenci prawa i prawnicy, mam nadzieję że mnie za te słowa nie postawicie przed sądem blackeye
"Od gry na giełdzie należy się powstrzymać w dwóch przypadkach:
kiedy nie ma się pieniędzy lub kiedy ma się pieniądze."

Mark Twain

Aus Bres
Wpisów: 102
Wysłane: 6 grudnia 2015 17:14:23
Przy kursie 50 groszy spółka ma kapitalizację 29mPLN. Wg mnie połowa śmieci na NC ma większą wycenę, a nic generalnie nie robią i na pewno są bliżej upadłości niż Kerdos ze swoimi spółkami w portfelu.

Przed ogłoszeniem fikcyjnej upadłości kurs wynosił 46 groszy. Ile w poniedziałek 16 listopada "ktoś" zgarnął na panice drobnicy wiedząc, że upadłość do blefff?

Wystarczyłoby zbadać czyj portfel znacząco się powiększył po feralnej sesji... Ile słupów jest teraz obładowanych akcjami Kerdosa?

Sqzik
Wpisów: 5
Wysłane: 29 lutego 2016 23:49:46 przy kursie: 0,20 zł
Kupię obligacje Kerods z serii F (KRS0316). Proszę o kontakt na priv. Cena do ustalenia.

ninia
Wpisów: 56
Wysłane: 24 marca 2016 19:55:56 przy kursie: 0,17 zł
Zastanawiam się czy po otwarciu postępowania sanacyjnego przez okres pierwszego roku
odsetki od obligacji to bieżące zobowiązania i w związku z tym muszą być płacone w wcześniej określonych terminach aby postępowanie sanacyjne mogło być prowadzone ?

Czy może odsetki te dotyczą starych zobowiązań i będą dopiero po roku objęte postępowaniem układowym
a więc przez rok nie muszą być płacone ?

Zna ktoś odpowiedź.

romekk000
Wpisów: 14
Wysłane: 6 kwietnia 2016 19:30:26 przy kursie: 0,12 zł
Z dostępnych informacji wynika, że Kerdos nie zrealizuje układu tylko zostanie poddany procesowi likwidacji. Co należy wtedy zrobić aby mieć jakikolwiek szanse na odzyskanie choćby części pieniędzy.
Dziękuję za pomoc

sasky
sasky PREMIUM
Wpisów: 2 454
Wysłane: 18 kwietnia 2016 17:29:21 przy kursie: 0,13 zł
Temat upadłości wraca

Cytat:
Zarząd Kerdos Group S.A. (...) niniejszym zawiadamia, iż w dniu 18 kwietnia 2016 roku złożył (za pośrednictwem operatora pocztowego) w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy, X Wydział Gospodarczy ds. Upadłościowych i Naprawczych wniosek o ogłoszenie upadłości Spółki.
Spółka złożyła niniejszy wniosek w związku z potencjalnym ryzykiem nieuwzględnienia wniosku dłużnika o otwarcie postępowania sanacyjnego.
Jednocześnie zgodnie z art. 9b ust. 1 i 2 ustawy z dnia 28 lutego 2003r. Prawo upadłościowe (tj. Dz. U. 2015 poz. 233 z późn. zm.) Zarząd Spółki wniósł o rozpoznanie w pierwszej kolejności wniosku restrukturyzacyjnego i wstrzymanie rozpoznania niniejszego wniosku do czasu wydania prawomocnego orzeczenia w sprawie wniosku restrukturyzacyjnego, gdyż w opinii Zarządu w niniejszym stanie faktycznym nie zachodzą przesłanki określone w art. 9b ust. 3 i 4 Prawa upadłościowego.

www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

hajpahajpa
Wpisów: 4
Wysłane: 2 września 2016 13:50:08 przy kursie: 0,11 zł
Czy są jakieś szanse na odzyskanie pieniędzy? Może jakaś sprawa przeciwko byłemu prezesowi?

romekk000
Wpisów: 14
Wysłane: 1 lutego 2017 14:28:52 przy kursie: 0,07 zł
Mam dwie obligacje Kerdosu KRS1217.
Ponieważ spółka prawdopodobnie nie zrealizuje układu, a sprzedać obligacji też nie można, to czy ktoś wie, kiedy będę mógł rozliczyć obligacje KRS jako stratę?

A może tzw. dobra zmian PIS pomoże nam ściągnąć kasę z prywatnego majątku pana Prezesa Kliniewskiego lub przynajmniej zakaże mu jakiejkolwiek działalności na stanowiskach kierowniczych?

Edytowany: 1 lutego 2017 14:31

Guma92
Wpisów: 146
Wysłane: 2 lutego 2017 09:52:04 przy kursie: 0,07 zł
Też o tym myślę.
Możliwe jest to tylko przy umowie kupna sprzedaży. Z czego się orientuję to ok 50zł w Mbanku.
Pisz priv. Chyba że ktos ma inny pomysł ?

PS Sprzedam 4 szt KRS1217 za 1% :)

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
5 6 7 8 9 10 11