pixelg
TAURONPE - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

TAURONPE [TPE]

AKTUALNY KURS: 1,797 zł (-3,02%) 29-10-2020 17:04
Arkuos
Arkuos PREMIUM
0
Wpisów: 209
Wysłane: 17 czerwca 2010 20:56:08
omg to skoro mam kasę w rubryce przyszłe należności to co mogę zrobic ? Mogę wypłacic pieniądze idąc do banku i wpłacic je ponownie ? Jestem w ing

Abner1984
Abner1984 PREMIUM
0
Wpisów: 695
Wysłane: 17 czerwca 2010 21:06:31
Arkuos napisał(a):
omg to skoro mam kasę w rubryce przyszłe należności to co mogę zrobic ? Mogę wypłacic pieniądze idąc do banku i wpłacic je ponownie ? Jestem w ing

O ile się nie myle (jeśli zle napisze to prosze mnie poprawić) to nie możesz tych środków wypłacić jeżeli są w rubryce "przyszłe należności". Trzeba poczekać aż będą "dostępne pod zlecenia / wypłate"... więc chyba pozostaje Tobie wpłacenie jutro innej gotówki na Taurona...

"Ekonomista to ekspert który będzie wiedział jutro dlaczego nie sprawdziło się dzisiaj to co prognozował wczoraj..."

paya
0
Wpisów: 267
Wysłane: 17 czerwca 2010 22:02:51
Abner1984 napisał(a):
Arkuos napisał(a):

O ile się nie myle (jeśli zle napisze to prosze mnie poprawić) to nie możesz tych środków wypłacić jeżeli są w rubryce "przyszłe należności". Trzeba poczekać aż będą "dostępne pod zlecenia / wypłate"... więc chyba pozostaje Tobie wpłacenie jutro innej gotówki na Taurona...

W PKO BP nawet jak masz należności to możesz je przelać na ROR czy lokatę i potem kupić sobie co tyko chcesz i nie musisz czekać trzech dni. A wedle zapisów na Taurona musisz. Przepis o tym, że zapisu nie można pokryć z należności jest dla mnie idiotyczny.
Edytowany: 17 czerwca 2010 22:03

WOJJJO
0
Wpisów: 16
Wysłane: 17 czerwca 2010 23:34:57
No właśnie ciekawa sprawa z koniecznością posiadania czystej gotówki na rachunku,
Przy IPO PZU obserwowałem forum tej spółki i jakoś ten wątek raczej nie zaistniał.
A może miał ktoś z was ten problem przy debiucie PZU?

EinRam
0
Wpisów: 4
Wysłane: 17 czerwca 2010 23:38:39
WOJJJO napisał(a):
No właśnie ciekawa sprawa z koniecznością posiadania czystej gotówki na rachunku,
Przy IPO PZU obserwowałem forum tej spółki i jakoś ten wątek raczej nie zaistniał.
A może miał ktoś z was ten problem przy debiucie PZU?

Przy PZU zasady były takie same. Zakup akcji tylko za gotówkę.

WOJJJO
0
Wpisów: 16
Wysłane: 18 czerwca 2010 00:01:55
No tak przy PZU wszyscy wyczekiwali na debiut jak na święto Narodowe i już 2 tygodnie wcześniej każdy miał odłożone część gotówki na zakup tych akcji.
A przy Tauronie też wyczekiwali, wyczekiwali, ale niestety na ostatni moment.
Kroi się nowe przysłowie Narodowe (związane też z dywidendą):
"Co masz zrobić dziś, zrób 3 dni wcześniej"

bmf
0
Wpisów: 27
Wysłane: 18 czerwca 2010 01:59:52
poszło dziś (17.06) zlecenie na 8568 szt akcji i szczerze się przyznam, że liczę na spadek Enei i PGE w związku z debiutem Tauronu w celu rzecz jasna dokupienia w/w spółek.
jak to wygląda u was? już się zapisaliście? dziś się zapisujecie? angażujecie rodzinę i znajomych?

Abner1984
Abner1984 PREMIUM
0
Wpisów: 695
Wysłane: 18 czerwca 2010 02:26:47
bmf napisał(a):

jak to wygląda u was? już się zapisaliście? dziś się zapisujecie? angażujecie rodzinę i znajomych?

Ja się dziś zapisałem ale nie angażowałem w to nikogo, ani rodziny ani znajomych:P... Będzie to moje drugie doświadczenie z IPO ale przyznam że mam dosyć mieszane odczucia. Wiem że pewnie część ludzi którzy zarobili te kilka-kilkanaście procent na PZU spróbuje tego też na Tauronie.
Widać jednak z wpowiedzi DM że zainteresowanie jest mniejsze, zresztą nagonka w mediach też troche mniejsza. Może być bardzo dobrze (lepiej niż na debiucie PZU) ale jest też obawa że może być gorzej (sytuacja na całym rynku). Wydaje mi się że wiele niestety zależy od sytuacji na szerokim rynku, którą ostatnio bardzo ciężko przewidzieć.
Jednak nie są wymagane wielkie kwoty do wejścia w to IPO i nie ma ryzyka redukcji więc pozostaje umiarkowanym (a nawet bardzo umiarkowanym) optymistą...

"Ekonomista to ekspert który będzie wiedział jutro dlaczego nie sprawdziło się dzisiaj to co prognozował wczoraj..."

GieKSa
0
Wpisów: 22
Wysłane: 18 czerwca 2010 15:42:42
120 tys. chętnych na Tauron - będzie większa pula akcji?

Jest bardzo duże zainteresowanie akcjami Tauronu wśród inwestorów indywidualnych. Być może na początku przyszłego tygodnia resort skarbu zdecyduje o zwiększeniu puli akcji dla nich z 20 do 25 proc - zapowiada wiceminister skarbu Jan Bury (na zdjęciu).

Link do artykułu
KATOWICE
iKandydat na Europejską
iStolicę Kultury

i2016

kliknij, aby powiększyć

SirHoe
0
Wpisów: 709
Wysłane: 18 czerwca 2010 20:27:44
- Jesteśmy zaskoczeni, ale chyba przyjmiemy u nas więcej zapisów na Tauron niż na PZU - mówi przedstawiciel jednego z dużych biur maklerskich. Według naszych nieoficjalnych informacji liczba zapisów sięgnęła już ok. 140 tys., a zlecenia można składać do północy

link

Nasdaq
0
Wpisów: 141
Wysłane: 18 czerwca 2010 20:33:25
SirHoe napisał(a):
- Jesteśmy zaskoczeni, ale chyba przyjmiemy u nas więcej zapisów na Tauron niż na PZU - mówi przedstawiciel jednego z dużych biur maklerskich. Według naszych nieoficjalnych informacji liczba zapisów sięgnęła już ok. 140 tys., a zlecenia można składać do północy

link

A co w razie nadsubskrypcji?Może być redukcja?

MOCKBA80
0
Wpisów: 24
Wysłane: 18 czerwca 2010 21:32:19
Nasdaq napisał(a):
SirHoe napisał(a):

link

Może.

Damian256
0
Wpisów: 22
Wysłane: 18 czerwca 2010 21:40:37
Zapisałem się na kilka pakietów w różnych terminach.
Zastanawiam się na jakiej zasadzie to działa?
Kto pierwszy to lepszy?

Vox
56
Wpisów: 6 255
Wysłane: 18 czerwca 2010 22:22:31
właśnie się zapisałem na 6 pakietów. Angel

raz kozie śmierć, jak będzie krach, zrobię hedging na S na FW20.
PZU dało radę, trzymajmy kciuki za Tauron.
Edytowany: 18 czerwca 2010 22:23

piechu
0
Wpisów: 20
Wysłane: 19 czerwca 2010 00:46:54
Damian256 napisał(a):
Zapisałem się na kilka pakietów w różnych terminach.
Zastanawiam się na jakiej zasadzie to działa?
Kto pierwszy to lepszy?

Nie przy zapisach na akcje - tutaj kolejność nie decyduje. Po podsumowaniu zapisów, jeśli będzie nadsubskrypcja - to zrobią redukcję i tyle.

le rom
5
Wpisów: 1 004
Wysłane: 19 czerwca 2010 02:52:35
clock
Zanim usłyszysz ile w rzeczy samejkosztuje Cię 9 akcji TPE -
Spójrz na cenę nominalną. Spółka zapewne będzie pozyskiwała kapitał z rynku. Ma olbrzymie ambicje rozwoju. Potrzeba jej na inwestycje 3-5 mld zł rocznie !!!! Własnych środków może wysupłać najwyżej 1,5 mld zł. A więc poszukiwanie 4 mld zł rocznie aż do 2020r. A co potem ?.
Jak narazie w tym IPO, spółka zyskuje tylko rozgłos, a nie kapitał. Traci na rabatach. Otwiera się przed nią jednak szansa. Walka o pakiet kontrolny w którymś momencie podkręci cenę. Jeśli Zarząd wykorzysta ten moment i zrobi jedną lub kilka emisji po dobrej cenie to będzie ten sukces. Tu będzie można zasilić spółkę z rynku 1-1,5 mld zł rocznie poprzez emisję 0,1 mld akcji rocznie. Przez 10 lat daje to wzrost ilości akcji o 1 mld do n=2,6 mld akcji, a kapitały własne wzrosną do Eq= 14+15+15= 45 mld zł !!!
W tym czasie zadłużenie wzrasta o 18 mld zł. Aktywa do 70 mld zł. Program modernizacyjny i restrukturyzacyjny się udaje, a spółka wyceniana jest na 90 mld zł.
Akcja kosztuje P=90:2,6 = 34 zł
Patrz analizy:
www.ekorodzice.pl/index.php?ak...

Versace
0
Wpisów: 268
Wysłane: 19 czerwca 2010 09:11:02

Podobno liczba zapisów sięgnęła już 200tys. Ja wczoraj zapisałam się późno wieczorem, ale tylko na jeden pakiecik. Nie chciałem namawiać rodziny do otwierania rachunków...
Vox, 6 rachunków udało Ci się otworzyć to naprawdę można pogratulować.

Wczoraj jeszcze zdenerwował mnie jakiś tekst w prasie, chyba w Dzienniku. Podobno jacyś analitycy krytykowali decyzje KGHM o wejściu w Taurona. Ale głównie chodziło o krytykę sposobu inwestowania zysku w nie swoją branże, a nie o dyskredytacje Taurona.

Cytat:
http://www.rp.pl/artykul/496145_Zainteresowanie_Tauronem_wieksze_od_oczekiwan_.html

Versace
0
Wpisów: 268
Wysłane: 19 czerwca 2010 09:44:43
Tak myślę jeszcze czy przy takim zainteresowaniu jest szansa, że zejdą trochę z ceny maksymalnej...
Jakby podali 0.67 dla indywidualnych to była by pełnia szczęścia. thumbright

tycoon
0
Wpisów: 243
Wysłane: 19 czerwca 2010 09:57:28
MOCKBA80 napisał(a):
Nasdaq napisał(a):
SirHoe napisał(a):

link

Może.

...lub patrz początek strony :) Przy pzu też dorzucili aby dla wszystkich starczylo, wiec tutaj moze byc podobnie. Pozdrawiam i zycze udanego debiutu
get rich or die trying...

Kamil Gemra
0
Wpisów: 3 001
Wysłane: 19 czerwca 2010 11:38:46
Poniżej komunikat MSP. Chyba nikt sie nie spodziewał takiego zainteresowania.

Cytat:
Tauron Polska Energia S.A. własnością ponad 200 tyś. Polaków
Ponad 200 tys. inwestorów indywidualnych zapisało się na akcje Taurona prywatyzowanego w procesie IPO. Jest to kolejny po IPO PZU sukces "akcjonariatu obywatelskiego" w realizacji transakcji prywatyzacyjnej. Budowanie księgi popytu w transzy instytucjonalnej, a tym samym sprzedaż akcji w ofercie publicznej, zakończy się 21 czerwca.

Ze wstępnych szacunków wynika, że ponad 200 tys. Polaków zapisało się na akcje Tauron Polska Energia S.A. Obecnie trwa ostateczna weryfikacja popytu na akcje wśród inwestorów indywidualnych. Zapisy prowadzone były w ramach programu "akcjonariatu obywatelskiego", w ramach którego każdy z inwestorów indywidualnych mógł zapisać się na maksymalnie 13 500 akcji. Po debiucie Tauron będzie jedna z trzech, obok PZU i PKO BP, spółką z najliczniejszym akcjonariatem w kraju. W transzy dla inwestorów instytucjonalnych budowanie księgi popytu zakończy się 21 czerwca. Informacja o ostatecznych warunkach transakcji i jej parametrach cenowych zostanie opublikowana w przyszłym tygodniu.

Tauron Polska Energia S.A. jest drugim największym producentem energii elektrycznej w Polsce, największym dystrybutorem energii oraz jednym z największych jej sprzedawców. Wprowadzenie tak dużej spółki na warszawski parkiet, w tym do WIG20, umocni pozycję GPW jako regionalne centrum finansowego. Skala zainteresowania IPO Tauronu wśród inwestorów krajowych i zagranicznych dowodzi, że Warszawa już stała się niekwestionowanym liderem rynków kapitałowych w regionie Centralnej i Wschodniej Europy.

Udział tak licznej grupy inwestorów indywidualnych w kolejnej prywatyzacji w ramach "akcjonariatu obywatelskiego" świadczy o zaufaniu Polaków nie tylko do polskiej gospodarki i rynków kapitałowych, ale też do oferty przygotowanej przez MSP i o pozytywnej ocenie prowadzonych procesów prywatyzacji.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13