pixelg
TAURONPE - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

TAURONPE [TPE]

AKTUALNY KURS: 1,797 zł (-3,02%) 29-10-2020 17:04
magnat
0
Wpisów: 598
Wysłane: 13 czerwca 2010 12:43:49
stafi napisał(a):
tak samo mówili przy PZU, że pracownicy mają i będą sypać akcjami. Faktycznie sypali ale i też zbierali ;-)

Wystarczy troszkę pogrzebać po forach i znajdziecie cenę za jaką konsorcja skupowały akcje od pracowników. Jeżeli ktoś płacił ok. 1 zł za akcje to jaki za przeproszeniem deb... odda teraz za 0,70 zł.

Moim skromnym zdaniem, to zarówno PZU jak i Tauron są kampanią wyborczą PO i nie jest przypadkiem, że debiut Taurona będzie przed drugą turą.

mnie zastanaiwa cały czas czemu nagle wycena taurona zjechala az tak bardzo....:-)) pisałem o tym wyżej. wg mnie każda cena poniżej 1,00 to super okazja.. zreszta jeszcze w maju kupowali zachodnie i polskie fundusze od tych co mają te akcje po 1,00-1,05 . oni sie az tak pomylili...

mamy po prostu zaniżanie ceny towaru bo chwilowo jest podaż budzetowa., pogadamy za rok, popatrzcie na pPGE , tam sie robi coraz ciekawiej.
a ja mam ochotę konkretnie zarobić wraz z całą wielką rodziną:-))) na tauronie.
a i tak NIE zagłosuje na komorowskiego. Sposób w jaki NIEprowadzimy śledztwa w sprawie katastrofy , jak jeden dureń z rządu wozi kolejne KOPIE dał mi dużo do myślenia.

starzy wyjadacze pewnie pamiętają jak wchodził kiedys z pompą STALEXPORT a potem w mniejszym wrzasku FO Dębica... na giełdę. Duzo lepiej zarobili ci co kupili Debicę:-)
tak będzie też przy Tauronie i PZU.

Amol
Amol PREMIUM
0
Wpisów: 251
Wysłane: 13 czerwca 2010 21:01:09
magnat napisał(a):
stafi napisał(a):
Moim skromnym zdaniem, to zarówno PZU jak i Tauron są kampanią wyborczą PO i nie jest przypadkiem, że debiut Taurona będzie przed drugą turą.

mamy po prostu zaniżanie ceny towaru bo chwilowo jest podaż budzetowa., pogadamy za rok, popatrzcie na pPGE , tam sie robi coraz ciekawiej.
a ja mam ochotę konkretnie zarobić wraz z całą wielką rodziną:-))) na tauronie.
a i tak NIE zagłosuje na komorowskiego. Sposób w jaki NIEprowadzimy śledztwa w sprawie katastrofy , jak jeden dureń z rządu wozi kolejne KOPIE dał mi dużo do myślenia

Widzę,że przy okazji Tauronu mamy tu kampanię wyborczą....Shame on you
A ja ci powiem,że na pewno nie zagłosuję na mściwego kaczora,którego nawet katastrofa niczego nie nauczyła i NIGDY nic nie nauczy.
Na Komorowskiego zagłosuję w II turze,najpierw wolę Olechowskiego.
O ile powyższy tekst nie jest na temat Tauronu,to natomiast ten rząd chroni nabywców akcji na rynku pierwotnym,nigdy wcześniej coś takiego nie miało miejsca,więc nieco dziwne jest to twoje "psioczenie" skoro sam z tego korzystasz przy zminilizowanym odgórnie ryzyku.
P.S.Już dzisiaj w moim kościele pewien pochrzaniony ksiądz z radia maRyja ubliżał epitetami tym,którzy zamierzają głosować na kogoś innego niż kaczor,a że siedziałem blisko ołtarza,to zwróciłem mu uwagę i ostentacyjnie wyszedłem przez cały kościół kręcąc głową.
Na koniec pewien dowcip o Jarosławie :
Co mówi Jaruś zapytany o sex...?-Odwraca KOTA ogonem...!sex
Edytowany: 13 czerwca 2010 21:04

stafi
0
Wpisów: 28
Wysłane: 13 czerwca 2010 21:35:13
może zakończmy temat polityki bo się gorąco robi ;-)

addi
0
Wpisów: 1 086
Wysłane: 13 czerwca 2010 22:20:24
pop napisał(a):
Absolutnie nie ma się czego wstydzić,że dopiero zaczynasz.Ja zacząłęm przygodę z giełdą 19 lat temu.

headbang A myślałem, że jestem tutaj jedynym dinozaurem bom Jeszcze raz headbang nie mam aż taaaakiego stażu headbang

krewa
krewa PREMIUM
128
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 7 115
Wysłane: 14 czerwca 2010 09:47:04
@Addi,
a jak przebiegają zapisy na Taurona? sądząc po tym, że masz czas na wpisy - szału nie ma?..

attyla
0
Wpisów: 54
Wysłane: 14 czerwca 2010 10:12:43
szału może nie ma bo obiecane zniżki na prąd, które na pewno elektryzują potencjalnych nabywców mogę być przyznane ale tylko na obszarze gdzie tauron dociera z energią, a z tym nie jest dobrze- raptem kilka województw na południu kraju- przynajmniej tak wynika z mapy na stronie spółki

magnat
0
Wpisów: 598
Wysłane: 14 czerwca 2010 11:31:32
krewa napisał(a):
@Addi,
a jak przebiegają zapisy na Taurona? sądząc po tym, że masz czas na wpisy - szału nie ma?..

ci co kupili pzu to juz maja dyspozycje przez internet albo telefon. i nie muszą smigać do biura

sunnyday
0
Wpisów: 70
Wysłane: 14 czerwca 2010 12:17:56
witam, chciałam kupić ale mi odrzuciło, dziś wrzuciłam i czekam, co może być przyczyną? pozdrawiam

pop
0
Wpisów: 3 427
Wysłane: 14 czerwca 2010 12:35:12
sunnyday napisał(a):
witam, chciałam kupić ale mi odrzuciło, dziś wrzuciłam i czekam, co może być przyczyną? pozdrawiam

Realizacja zlecenia kupna nastąpi tuż przed debiutem na giełdzie,do tej pory zlecenie będzie wisieć jako oczekujące.

sunnyday
0
Wpisów: 70
Wysłane: 14 czerwca 2010 12:40:10
no wiem tylko tak sobie kombinuje, ze robilam nie w godzinach gieldy i odrzucilo, nic nie zablokowalo, teraz przyjete i zablokowalo srodki, dziwne...

Kamil Gemra
0
Wpisów: 3 001
Wysłane: 14 czerwca 2010 12:43:31
Według mnie własnie koniunktura panująca w czasie debiutu będzie miała kluczowe znaczenie co do jego powodzenia. Ustalona cena też odegra rolę, ale najważniejszy będzie nastrój rynku.

Cytat:
Globalna koniunktura pomoże ofercie Tauronu

Polski resort skarbu ma szczęście przy ustalaniu terminu zapisów na akcje swoich spółek. Z PZU trafił idealnie. Z kolejnym gigantem też może trafić.

George Soros straszy, ale nastroje na rynkach nieco się poprawiły. To oznacza, że czeka nas co najmniej trend boczny.

Polski skarb państwa ma sporo szczęścia w plasowaniu większych ofert na GPW. Tak było w poprzednich latach, tak jest i w tym roku. Gdyby zapisy na akcje PZU zostały przesunięte o tydzień, rynkowa panika wywołana problemami Grecji mogłaby ograniczyć sukces tej oferty publicznej. Gdy wrzawa już cichła, udał się także debiut ubezpieczyciela. Później na rynkach znów zagościła niepewność, którą podsyciły niepokojące sygnały z Węgier. Teraz jednak indeksy odrabiają straty, a wielu inwestorów znów patrzy w przyszłość z optymizmem. To powinno pomóc ofercie Tauronu. Do końca tego tygodnia drobni inwestorzy mogą składać zapisy, a duzi gracze uczestniczą właśnie w budowaniu księgi popytu.
Koniec paniki

Więcej ipotauron.pl/2125829,28404,glo...

krewa
krewa PREMIUM
128
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 7 115
Wysłane: 14 czerwca 2010 12:56:16
sunnyday napisał(a):

może problem w ilości? musi być 9-krotnością pełnej liczby

vival
0
Wpisów: 4
Wysłane: 14 czerwca 2010 13:40:08
sunnyday napisał(a):
no wiem tylko tak sobie kombinuje, ze robilam nie w godzinach gieldy i odrzucilo, nic nie zablokowalo, teraz przyjete i zablokowalo srodki, dziwne...

witam
u mnie to samo w BZWBK , z terminem realizacji zlecenia na 02.07.2010 sic! a co jeśli debiut będzie 30.06.2010?

Kamil
0
Wpisów: 637
Wysłane: 14 czerwca 2010 19:52:55
Nabieram co raz większych wątpliwości wobec Tauronu. Do tej pory wysoko wyceniałem spółkę z uwagi na jej przyzwoity wskaźnik C/Z. Gdy jednak bliżej przyjrzeć się wynikom finansowym, widać wyraźnie że wynik w 2009 został specjalnie podciągnięty, żeby zrobić dobre wrażenie podczas debiutu. W 2007 było 150mln zł, w 2008 180mln zł, a w 2009 aż 900mln zł. Do tej pory nie było presji ze strony akcjonariatu żeby pokazywać zyski i spółka większość wypracowanego zysku przeznaczała na rezerwy pod przyszłą modernizację. W 2009 celowo odłożono na rezerwy niecałe 150mln co w porównaniu do poprzednich lat nie wygląda zbyt OK. W następnych latach spółka dalej będzie musiała oszczędzać na modernizację i jestem przekonany że dla akcjonariuszy niewiele zostanie, więc taki kolorowy C/Z należy traktować jako jednorazowy.
Aktualnie: MRB(100%)

addi
0
Wpisów: 1 086
Wysłane: 14 czerwca 2010 20:57:53
krewa napisał(a):
@Addi,

Spoko loko ... PRAWDZIWE zapisy rozpoczną się w ostatnim dniu thumbright
W obecnej chwili ludzie organizują kasę.
Na moje oko biorąc uwarunkowania polityczne powinno być git salute
@krewa. Z tym czasem na wpisy to jesteś w duuuużym błędzie blackeye
Edytowany: 14 czerwca 2010 21:05

daniel23651
0
Wpisów: 250
Wysłane: 15 czerwca 2010 10:52:44
krewa napisał(a):
@Addi,

Tauron: bez kolejek w biurach.Zainteresowanie ofertą jest znacznie mniejsze niż w przypadku PZU. Na akcje może zapisać się 150 tys. inwestorów.
Przedstawiciele domów maklerskich są zgodni. Trudno oczekiwać, że zainteresowanie akcjami Tauronu Polskiej Energii wśród inwestorów indywidualnych będzie tak duże, jak podczas oferty publicznej PZU. – W naszej ocenie powtórzenie przyrostu liczby nowych klientów domów maklerskich, jak i liczby zapisów złożonych przy ofercie PZU (było ich 250 tys. – red.) jest mało prawdopodobne. Związane jest to przede wszystkich z nieporównywalną rozpoznawalnością marki, co było jednym z głównych powodów nadzwyczajnego zainteresowania ofertą PZU – uważa Piotr Kozłowski, dyrektor Domu Maklerskiego Pekao.

cd link.
www.parkiet.com/artykul/939136...salute

Cedricguard
0
Wpisów: 12
Wysłane: 15 czerwca 2010 12:21:57
Osobiście zapisuję sie na 4, przyjaciółka na 2 i szwagier na 2. Żadne z nas nie musi udawać sie do biura bo i po co:). Wszystko robi sie przez internet. W przypadku PZU ludzie otwierali rachunki stąd była konieczność pojawiania sie osobiście. Liczę na zysk 8-12%. Ostateczna cena będzie w granicach 0.58-0.62. Debiut po scaleniu około 6,3 (czyli 0,7 groszy.

daniel23651
0
Wpisów: 250
Wysłane: 16 czerwca 2010 08:26:05
kolejny link z parkietu dotyczący tauron.
Załoga Tauronu może przytrzymać walory?
Akcje firm wchodzących w skład grupy Tauron Polska Energia, które otrzymali za darmo pracownicy, są w obrocie niepublicznym już od kilku lat. Podlegają wymianie na walory spółki matki (konwersja cały czas trwa), która 30 czerwca ma zadebiutować na giełdzie. Przy uwzględnieniu parytetów wymiany papierów cena akcji Tauronu w obrocie niepublicznym jeszcze kilka tygodni temu wynosiła około 1 zł.

To o około 30 groszy więcej od ceny maksymalnej walorów tej spółki (o, 7 zł), po której w ofercie publicznej zapisują się inwestorzy indywidualni (zapisy trwają do tego piątku). W związku z tym, że akcje pracownicze, które zostaną skonwertowane na papiery Tauronu, trafią do obrotu już w dniu jego debiutu na giełdzie, niektórzy inwestorzy obawiają się ich podaży
cd link
www.parkiet.com/artykul/939562...

stanul
0
Wpisów: 38
Wysłane: 16 czerwca 2010 12:50:20
no to zagrożenie dłużej podaży ze strony pracowników jest trochę zminimalizowane. ciekawe ile jest takich akcji, które zostały objęte w cenie mniejszej niż 70 gr. ?
Edytowany: 16 czerwca 2010 13:01

Kamil Gemra
0
Wpisów: 3 001
Wysłane: 16 czerwca 2010 19:33:25
Tauron może wejść do WIG20 najwcześniej 5 lipca.

Komunikat:

Cytat:
obowiązuje następujący harmonogram wpisania akcji spółki TAURON na listy uczestników indeksów giełdowych:

- w przypadku WIG, WIG-PL oraz WIG-energia - zakwalifikowanie akcji spółki do indeksów nastąpi począwszy od sesji w dniu 5 lipca 2010 roku (po trzech sesjach od dnia pierwszego notowania);
- w przypadku indeksu WIG20 - zakwalifikowanie akcji spółki do indeksu nastąpi:
od sesji w dniu 5 lipca 2010 roku, w trybie nadzwyczajnym, po trzech sesjach od dnia pierwszego notowania, o ile wartość akcji w wolnym obrocie w dniu ich pierwszego notowania stanowić będzie co najmniej 5% wartości kapitalizacji portfela indeksu WIG20 w tym dniu, albo w przypadku niespełnienia tego warunku:
od sesji w dniu 20 września 2010 roku, w efekcie zmian okresowych pod warunkiem spełnienia kryteriów korekty kwartalnej.

Pakiet akcji spółki TAURON w poszczególnych indeksach zostanie wyznaczony zgodnie z obecnie obowiązującymi regulacjami i będzie równy liczbie wszystkich akcji w wolnym obrocie, w liczbie nie większej niż liczba akcji wprowadzonych do obrotu giełdowego.

Szczegółowe informacje odnośnie do wprowadzenia akcji TAURON do indeksów giełdowych, zostaną podane zgodnie z harmonogramem przeprowadzania poszczególnych operacji.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12