pixelg
11BIT - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

11BIT [11B]

AKTUALNY KURS: 511,00 zł (+1,59%) 07-08-2020 17:04
topfacet
0
Wpisów: 2 547
Wysłane: 24 lipca 2019 20:36:28 przy kursie: 424,00 zł
Czemu uśmierciłeś FP na MAC?

Elemis
Elemis PREMIUM
5
Wpisów: 227
Wysłane: 24 lipca 2019 21:08:19 przy kursie: 424,00 zł
Czemu uśmiercił jestem w stanie zrozumieć blackeye, natomiast dlaczego " in peace " to już nie do końca. Bo chociaż z finansowego punktu widzenia sprawa jest zapewne marginalna to wizerunkowo jest tu już mały dramat. Nie przypominam sobie, żebym z jakiegokolwiek powodu czerwienił się na prześwietnej 11tce tak bardzo od grudnia 2013... A i wtedy sprawa tyczyła się inwestorów a nie graczy. Zatem mniejsza strata Boo hoo!

Wygląda mi to po prostu na to, że podwykonawca który portował cudo, nie mierzył sił na zamiary. No i nie potrafi kwestii ogarnąć. Zatem albo poszło to już do innych specjalistów, albo musi do nich iść.... I to jak najszybciej. A gracze z pod znaku jabłka powinni dostać na prawdę solidnego granta za to co ich niewinnie spotkało kiedy tylko problem w końcu znajdzie się pod kontrolą

rybeusz
0
Wpisów: 191
Wysłane: 24 lipca 2019 22:08:25 przy kursie: 424,00 zł
MichałG napisał(a):
Nie wiem czy zauważyliście ale na steam w tekście o dlc pojawiła się informacja o przekroczeniu 1 mln graczy. "which recently reached one million players"

Podejrzewam, że w ciągu najbliższych tygodni zwielokrotnią ten wynik, jako że chyba od jutra Moonlighter i TWOM (nie znalazłem informacji, ale wygląda że będzie to pakietowane) trafią do darmowego dostępu na Epic Store. Skoro będzie za darmo, to i pokrycie w mediach będzie, a i ludzie pobiorą pewnie tłumnie (jak wszystko, co jest za darmo).

WKRÓTCE MOONLIGHTER I TWOM ZA DARMO

Wizerunkowo może to pomóc spółce na dłuższą metę, jeśli gry się spodobają to być może uda się nawet upchnąć potem tym "darmowym" graczom jakieś płatne DLC, niemniej z punktu widzenia sprzedaży oznacza to równocześnie, że firma nie wiąże z tymi produkcjami już większych nadziei i poza zupełnymi "casualami" mało kto będzie zainteresowany kupnem tych gier za standardową cenę.
Edytowany: 24 lipca 2019 22:09

Bidzos
1
Wpisów: 131
Wysłane: 24 lipca 2019 23:25:23 przy kursie: 424,00 zł
Wręcz przeciwnie, jeśli ilość pobrań przekroczy pewien próg to epic będzie musiał dopłacić do wcześniej ustalonej kwoty. Zatem ilość pobrań ma duże znaczenie również jeśli chodzi o dodatkowy przychód
"Jeśli ktoś twierdzi, że na giełdzie jest coś pewnego, to albo zaczyna, albo niedługo skończy"
Jestem na Twitter - https://twitter.com/BartekBartula

Frey
2
Wpisów: 896
Wysłane: 25 lipca 2019 00:01:56 przy kursie: 424,00 zł
rybeusz napisał(a):

Wizerunkowo może to pomóc spółce na dłuższą metę, jeśli gry się spodobają to być może uda się nawet upchnąć potem tym "darmowym" graczom jakieś płatne DLC, niemniej z punktu widzenia sprzedaży oznacza to równocześnie, że firma nie wiąże z tymi produkcjami już większych nadziei i poza zupełnymi "casualami" mało kto będzie zainteresowany kupnem tych gier za standardową cenę.

Tu chodzi przede wszystkim o zapoznanie jak najszerszego grona graczy z produktami 11-Bit. Te dwie gry - świetnie się do tego nadają.
TWOM kończy już swój żywot - co prawda będzie jeszcze dodatek, może coś ponad to, ale generalnie zbliżamy się ku końcowi - choć gra przychody przynosiła będzie jeszcze długi czas.
Jeśli chodzi o ML - to bardzo mocno trzeba rozróżnić wersje konsolowe od wersji PC-towej. W ML na PC bez pada gra się słabo. I to jest moim zdaniem przyczyna słabszej sprzedaży na PC. Zresztą spółka od początku była świadoma ułomności sterowania klawiszami - podkreślając, że najlepiej grać w ML przy pomocy pada.
11Bit widząc tę słabszą sprzedaż na PC mądrze moim zdaniem zrobiła podpisując umowy z Epic, Origin i Humble.
Dzięki temu ruchowi gry Bitów dotrą do całej masy nowych graczy, co przełoży się niewątpliwie na rozpoznawalność samej spółki (rzecz nie do przecenienia), a także na wzrost zainteresowania innymi grami 11Bit, bądź nawet tymi samymi - ale na innych platformach. W necie dużo jest komentarzy, w których gracze pograwszy chwilę w ML na PC, zapowiadają, że kupią go na Switch - bo ta gra jest pod tę platformę stworzona.
Do tego do spółki wpłynie wcale nie mała kasa.
Reasumując - trochę racji ma rybeusz pisząc o tym, że spółka nie wiąże już z ML i TWOM większych nadziei, przy czym jeśli chodzi o TWOM - to już naturalny koniec pięknej historii, a jeśli chodzi o ML - to sytuacja ta dotyczy jedynie wersji PC-towej.
DLC do ML najlepiej sprzeda się na konsolach, a szczególnie na Switch. W Japonii - z tego co zapowiadała spółka jego wydanie zostanie połączone z wydaniem ML i dodatkiem w wersji pudełkowej. A, że pudełka w Japonii rządzą - to spokojnie można przyjąć, że ML nie powiedział ostatniego słowa i spółka na nim krzyżyka z pewnością nie stawia.

sledzik007
0
Wpisów: 132
Wysłane: 25 lipca 2019 12:36:19 przy kursie: 407,50 zł
Po drugie Baks do TWOM można dzieki temu sprzedać dodatki które mogą podciągnąć dość dobrze wyniki. Po drugie tutaj bardziej zależy im na bazie klientów którym można zaproponować zniżkę na dlc dla frostpunk czy nowe projekty jak P8 czy gry z wydawnictwa

Pochi
0
Wpisów: 79
Wysłane: 25 lipca 2019 14:40:22 przy kursie: 407,50 zł
3 DLC do TWOM premiera 6 sierpnia

baks
2
Wpisów: 2 382
Wysłane: 25 lipca 2019 15:35:23 przy kursie: 407,50 zł
sledzik007 napisał(a):
Po drugie Baks do TWOM można dzieki temu sprzedać dodatki które mogą podciągnąć dość dobrze wyniki. Po drugie tutaj bardziej zależy im na bazie klientów którym można zaproponować zniżkę na dlc dla frostpunk czy nowe projekty jak P8 czy gry z wydawnictwa

Nie wiem do czego Ty się odnosisz - nigdy nie wątpiłem w sukces TWOM ani dodatków a jeśli mnie pamięć nie myli to toczyłem boje o uznanie sukcesu spółki.
Tyle, że teraz TWOM już nie będzie ciągnikiem zysków. Gra zrobiła swoje dla spółki i nikt tego jej nie zapomni .... Angel
Gra jeszcze będzie żyła 1-2 lata spółka zapewne jeszcze coś zaoferuje ... Angel
Podobnie będzie z dodatkami ML. Na platformę PC ML powinien zarabiać chyba nieco lepiej niż TWOM.ale zyski nie będą dużo wyższe.
Spółka robi kolejny krok (CoM) który powinien dać znacznie wyższy przychód/zysk w 2019.
A może konsole namieszają.
Chyba nie jest tajemnicą, że wielu liczy na wyraźnie większy sukces z DLC ML na Nintendo thumbright
Parkiet weryfikuje naszą wiedzę i czujność przy każdym zleceniu (:
a każdy jest mądralą ....po fakcie... :) :)

sledzik007
0
Wpisów: 132
Wysłane: 25 lipca 2019 15:51:22 przy kursie: 407,50 zł
Źle mnie zrozumiałeś baks i nie daje zarzutów w stosunku do ciebie bo pamiętam doskonale jak jedyny stałeś na straży 11 bit przed frostpunkiem jak wszyscy na nim psy wieszali i nie raz pokazales że ma wiedze i wyczucie co do gamingu a że nie ma wszystko wiedzących ludzi to wiemy

Według mnie ta cała akcja z umową za 3 mln $ to świetna sprawa pod budowania bazy do dlc. Bo jeżeli zostanie pobrane powiedzmy 1 mln kopi to jest szansa że 5-10 % kupi dlc albo wersje na Switcha.

Po drugie nie wiem czy pamiętasz ale 11 bit już co najmniej dwa razy wykorzystywało baze klientów to sprzedaży innych tytułów tzn jeżeli jestes właścicielem twom to dostaniesz tyle procent zniżki na daną gry i raz z tego co mnie pamięć nie myli zrobili to z zupełnie obcym deweloperem

Mnie zastanawiają dwie 3 rzeczy

Czy ilość pobrań przekroczy wartość zapisaną w umowie
Jak to sie odbije na DLC
No i jak się sprzeda CoM

baks
2
Wysłane: 25 lipca 2019 18:27:28 przy kursie: 407,50 zł
Mnie nie stresuje poziom sprzedaży CoM. Mam nadzieję, że sprzedaż CoM będzie chociaż nieco wyższa niż ML to potwierdzi kompetencje wydawnicze 11bit a spółce da znacznie wyższe przychody i zyski.
Spółka zrobiłaby kolejny krok w rozwoju wydawnictwa i rozpoznawalności na rynku wydawniczym a sama powiększy "poduszkę keszową".
Pojawią się możliwości kolejnej progresji wielkości współfinansowanych projektów i ich ilości.
..... i o to wszystkim z nas chyba chodzi.
a na deser dostaniemy P8. Czy to będzie kolejny "krok milowy" to się okaże ale można mieć nadzieję na to Angel
Spółka pokazał, że potrafią monetyzować produkty.
ML nie trafił do oferty bez porozumienia z producentem. Ta gra ma jeszcze spory potencjał rozbudowy i DLC.
Jednak nie każdy ma cierpliwość i czas aby rozwijać się tak mozolnie jak 11bit.
Producent pewnie chce zarobić możliwie dużo w dość krótkim czasie i pójść szybciej do przodu.
Z wcześniejszych informacji można wnioskować, że DS ma już na warsztacie jakąś kolejną grę na którą jest potrzebna spora kasa.
Nie zdziwiłoby mnie podanie takiej informacji w przyszłym roku o ile 11bit zdecyduje się na wydanie jej. Nie można tego wykluczyć jeśli gra mieści się w filozofii 11bit. Angel

mlutek68
mlutek68 PREMIUM
0
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 242
Wysłane: 26 lipca 2019 09:41:41 przy kursie: 417,00 zł
Hej co sie stało ze wczoraj taki spadek 11B? czyżby testowanie poziomu wsparcia?

baks
2
Wysłane: 26 lipca 2019 10:51:24 przy kursie: 417,00 zł
A z czym masz problem ... ?
Nieważny jest taki epizod. Jakie by nie yły intencje to nie mają nic wspólnego z sytuacją spółki.
Puszczenie 2000 akcji w jednym pakiecie po PKC pokazuje, że nie był to drobny inwestor - bo niewielu na forum ma w ogóle taki poziom kapitału a jeśli już ma to raczej nie stawia wszystkich akcji przy tak dużej ich puli na jedno zlecenie.
Wszystko wskazuje, że mogło chodzić o zbicie kursu i zachwianie pewnością inwestorów na zasadzie "ktoś coś wie".
Po wybiciu kursu ze stabilizacji w ostatnich dniach na poziomie 410-430 liczono na zebranie dużej ilości akcji taniej. Prosta strategia.
Jeśli ktoś chce zbierać ...... Think

mlutek68
mlutek68 PREMIUM
0
Wpisów: 242
Wysłane: 26 lipca 2019 13:44:59 przy kursie: 417,00 zł
Wiesz wczoraj nie spojrzałem na wykres i obroty wiec nie wiedziałem co się dzieje, jak dziś zauważyłem szpulkę to bylem zaskoczony, a oczywiście później zobaczyłem ze ktos rzucił maly pakiecik na koniec, i pewnie masz racje zeby zachwiać kurs, ciekawe czy beda jeszcze nizej testowali.

krewa
krewa PREMIUM
41
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 6 707
Wysłane: 26 lipca 2019 15:23:48 przy kursie: 417,00 zł

baks
2
Wysłane: 26 lipca 2019 16:20:54 przy kursie: 417,00 zł
Wygląda zaiste pięknie
jak obraz impresjonistyczny
lub widok na Rysy z Doliny Pięciu Stawów ..... thumbright

widok koi oczy i cieszy serce salute

Zonk
Zonk PREMIUM
0
Wpisów: 1
Wysłane: 26 lipca 2019 18:14:05 przy kursie: 417,00 zł
Z ciekawostek, Epic Game Store ( który średnio ostatnio jest lubiany ostatnio w branży ale na pewno jest mocno medialny ) testuje Save Online - nowość na ich platformie, standard u konkurencji - na dwóch grach które są w tej chwili za darmo ... Moonlighter i This War of Mine

del-29072020
1
Wpisów: 191
Wysłane: 26 lipca 2019 19:19:25 przy kursie: 417,00 zł
krewa napisał(a):
Coś dla wzrokowców, ujęcie tygodniowe

kliknij, aby powiększyć

Krewa, zjazd na 236?

constant
0
Wpisów: 261
Wysłane: 26 lipca 2019 21:12:41 przy kursie: 417,00 zł
>>Krewa, zjazd na 236?

d'oh!

To chyba tylko jak rynki padna w trakcie wojny z Iranem, lub cus? ;)
Valar Morghulis

Rif
1
Wpisów: 798
Wysłane: 27 lipca 2019 11:36:58 przy kursie: 417,00 zł
greqq napisał(a):
Krewa, zjazd na 236?

Nie krępuj się i napisz jak na bankierze, że czekasz na 70 ;) A tak na serio, to jak wyczytales te wartość?

Bidzos
1
Wpisów: 131
Wysłane: 27 lipca 2019 12:29:41 przy kursie: 417,00 zł
Może trzymał tele na odwrót i chciał napisać 539?
"Jeśli ktoś twierdzi, że na giełdzie jest coś pewnego, to albo zaczyna, albo niedługo skończy"
Jestem na Twitter - https://twitter.com/BartekBartula

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość