pixelg
11BIT - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

11BIT [11B]

AKTUALNY KURS: 378,00 zł (-1,18%) 06-12-2019 14:56
baks
Wpisów: 2 174
Wysłane: 8 sierpnia 2019 20:16:27 przy kursie: 395,00 zł
Jak wiadomo i to nie od dziś .... na rynku jest niedobór doświadczonych zespołów a tym samym trudno oczekiwać wielu dobrych i świetnie realizowanych projektów.
Spółek i studiów dev powstaje dużo. Jeśli powstaje taki zespół to trudno aby na samym początku zabierał się za dzieło pokroju Wiedźmina. Na początek próbują tworzyć coś na podobieństwo BC oczywiście trudno wymyśleć coś tak nowatorskiego jak FP - a jeśli nawet to zazwyczaj brakuje wiedzy i umiejętności aby to zrealizować.
Jeśli projekt jest ciekawy i zespół ma spore umiejętności to ktoś taki jak 11bit może pomóc. W innym wypadku nawet 11bit nie zdziała cudów i nie ma sensu wchodzić w taki projekt. Liczba dobrze rokujących projektów jest mocno ograniczona. To racja, że warto się skupić na świetnie rokujących projektach i dofinansować jego maksymalny rozwój niż tracić czas na mikro projekty z małym potencjałem.
Parkiet weryfikuje naszą wiedzę i czujność przy każdym zleceniu (:
a każdy jest mądralą ....po fakcie... :) :)

Scarry
Wpisów: 4 392
Wysłane: 12 sierpnia 2019 14:50:31 przy kursie: 388,00 zł
Dzień dobry wszystkim.

Mogę? I nie będzie pozytywnie.

To co narysował Krewa to podwójny szczyt przecież, i wg mnie jest na tej spółce niezwykle prawdopodobny.

Mogę wiedzieć po co właściwie trzymacie w portfelu spółkę taką jak 11bit? W sensie ja wiem że to grupa bardzo kompetentnych twórców, z pomysłami i dobrym wyczuciem, no ale... nie mówimy o spółce jaką było 11bit warte te 20 czy 50 mln kapitalizacji, spółka obecnie ma kapitalizację 0,88 miliarda. Prawie miliard PLN. A był już ponad miliard.

Jakie są granice do których trzymacie akcje ? Dwa miliardy kapitalizacji? Cztery? Po co trzymać akcje które mogą pójśc w ciągu najbliższych 5 lat w górę ile właściwie? Podwoją trwale kapitalizację? Jakoś nie sądzę żeby dali radę. Przecież nie zaczną wypłacać Wam dywidend Panowie.

Mimo wzrostu ilości graczy, fragmentacja rynku rośnie dramatycznie szybko, a klient z roku na rok bardziej rozpływa się w na różnych platformach, co tylko powiększa mocno koszty robienia gier i utrudnia trafienie w dużą grupę docelową. Wg mnie obecnie szansa na bardzo duży sukces komercyjny powoli z roku na rok spada a nie rośnie. Małym firmom, przez mnogość platform, będzie się może i łatwiej wybić, ale tym większym z kolei bardzo ciężko będzie zachować pozycję.
* "Diversification is protection against ignorance, it makes little sense for those who know what they’re doing." W. Buffet.
* "Pasja rodzi profesjonalizm, profesjonalizm daje jakość, a jakość to jest luksus w życiu." J. Walkiewicz
Edytowany: 12 sierpnia 2019 14:58

Rif
Wpisów: 652
Wysłane: 12 sierpnia 2019 15:36:08 przy kursie: 388,00 zł
@scarry
Podwójny szczyt? Nie wiem, gdzie go widziałeś. Pozostała część tekstu również nadaje się do głębszej polemiki.

Cytat:
Mogę wiedzieć po co właściwie trzymacie w portfelu spółkę taką jak 11bit? W sensie ja wiem że to grupa bardzo kompetentnych twórców, z pomysłami i dobrym wyczuciem, no ale... nie mówimy o spółce jaką było 11bit warte te 20 czy 50 mln kapitalizacji, spółka obecnie ma kapitalizację 0,88 miliarda. Prawie miliard PLN. A był już ponad miliard.

Wiele osób rok premierze Wiedźmina też zadawało podobne pytania przy kursie CDP poniżej 30 złotych. Zresztą po premierze TWOM i przy kursie 130-140 też nie dawali akcjonariuszom nadziei. Podobne argumenty wówczas padały.
Piszesz o fragmentyzacji rynku gier, a możesz wskazać na czym ona polega i czym różni się od sytuacji sprzed 3-4 lat? Koszty produkcji gier AAA są pewnie wysokie i pewnie w tej kategorii występuje większe ryzyko. Tymczasem 11bit tworzy gry mniejsze, które będą obejmowały wszystkie najważniejsze platformy. Nie wiem jak małym firmom przez mnogość platform może być łatwiej się wybić. Właśnie należy trafiać do jak największego grona odbiorców. 11bit jest znany, ale głównie na poletku PC. Tutaj mają niekwestionowaną pozycję. Niemniej znamy wartość poszczególnych segmentów. Skoro kolejna gra powstaje z myślą o graczach konsolowych i udaje im się trafić w gusta odbiorów równie dobrze, co graczy pecetowych, to za pięć lat kapitalizacja dwukrotnie wyższa będzie najmniejszym "wymiarem kary", a przecież to będzie już okres, w którym 11bit ma jedną grę rocznie.

Frey
Wpisów: 862
Wysłane: 12 sierpnia 2019 15:43:11 przy kursie: 388,00 zł
Ja tam sytuację widzę całkiem odwrotnie. W zalewie wielu małych spółek growych, stabilniej zyskiwały będą te z ugruntowaną pozycją rynkową, które wykazały, że coś potrafią i ich sukces nie jest równoznaczny jednorazowemu łutowi szczęścia. To na nich się skupią więksi inwestorzy i to ich akcje nabywał będzie kapitał bardziej inwestycyjny niż spekulacyjny. Rację masz, że na nich spodziewane zyski mogą być mniejsze niż w przypadku małej spółki, która odniesie duży sukces, ale i mniejsze będzie ryzyko. Na rynku jest miejsce i dla jednych spółek i dla drugich - wszystko zależy od przyjętych założeń inwestycyjnych i kwoty inwestowanego kapitału.
Co do rynku growego - tu też spółki już bardziej znane - jak 11 Bit (nie mówiąc już nawet od CDR - bo to inna liga), będą miały łatwiej, mimo zalewu gier -z uwagi na swoją rozpoznawalność i bazę potencjalnych nabywców nowych gier, zadowolonych z poprzednich produkcji.
Z większymi i znanymi wydawcami także znacznie chętniej będą rozmawiać różne powstające platformy dystrybucji.
A co do kapitalizacji - jeśli chociaż połowa planów 11Bit wypali, to spodziewam się znacznego wzrostu przychodów, których nie pozostanie bez wpływu na kapitalizację. Obecna - moim zdaniem daje jeszcze duże pole do wzrostu.

Elemis
Elemis PREMIUM
Wpisów: 209
Wysłane: 12 sierpnia 2019 21:52:23 przy kursie: 388,00 zł
Scarry napisał(a):
Dzień dobry wszystkim.

Mogę? I nie będzie pozytywnie.

Cześć @Scarry

Fajnie, że zajrzałeś na " stare śmieci". Wpadaj jak najczęściej. Zawsze fajnie wysłuchać jakiejś logicznej krytyki, a tej wobec braku wielu argumentów, zwyczajnie deficyt

Scarry napisał(a):
To co narysował Krewa to podwójny szczyt przecież, i wg mnie jest na tej spółce niezwykle prawdopodobny.

To co narysował @krewa to........ analiza techniczna. Coś w co zupełnie przecież nie wierzysz. Pamiętam jak dziś jak kruszyłeś o to kopie z @Szutnikiem ( może i Ty Szutniku zajrzysz i do nas czasem, skoro wrócił już @Scarry? ) Trochę czasu spędziłeś poza giełdą. Zmieniłeś zdanie odnośnie kresek?

Scarry napisał(a):

A jakie ma znaczenie jaką ma kapitalizacje spółka? Eh? Jest jakiś odgórny zakaz rośnięcia ponad jakąś wartość? Jakiś wzór? Przelicznik? Moim zdaniem najogólniej rzecz ujmując dynamiczny rozwój + perspektywy utrzymania tego WIELOLETNIEGO trendu na rosnącym rynku dają nadzieje ( to złe słowo na giełdzie - dają duże prawdopodobieństwo) na wzrost wartości market cap niezależnie od wyceny jaką się ma w danej chwili.

Scarry napisał(a):
Jakie są granice do których trzymacie akcje ? Dwa miliardy kapitalizacji? Cztery? Po co trzymać akcje które mogą pójśc w ciągu najbliższych 5 lat w górę ile właściwie? Podwoją trwale kapitalizację? Jakoś nie sądzę żeby dali radę. Przecież nie zaczną wypłacać Wam dywidend Panowie.

A dlaczego mielibyśmy sobie wyznaczać tego typu granice? " Tnij straty, a pozwól zyskom rosnąć". Nihil novi sub sole. Jak się spojrzy na jakąkolwiek dłuższą perspektywę czasową to na 11tce źle się nie wychodzi, nieprawdaż? Pewnie dlatego też sam jeszcze nie tak dawno twierdziłeś, że warto trzymać akcje do co najmniej pierwszego tytułu AAA jaki wypuszczą salute

Podwojenie kapitału w ciągu 5 lat nie brzmi już samo w sobie co prawda źle, ale taka predykcja to moim zdaniem duże niedoszacowanie... Not talking Po pierwsze - patrząc z historycznej perspektywy. Jakie są średnioroczne stopy zwrotu tutaj? Po drugie znając plany spółki na przyszłe lata. W ogromnym uproszczeniu i w zasadzie nawet nie uwzględniając wykonania 100% planu spółki: " 2 razy większe gry, 2 razy częściej na 2 razy więcej platform ( bo umówmy się konsole do tej pory wyniku tu nie robiły)" Nigdy nie byłem dobry z matematykicolor . Wyręczysz mnie proszę ile to zysku więcej będzie rocznie przy tych założeniach? Aha ! No i tak jak parę postów wyżej - dla mnie języczkiem u wagi i sprawą zupełnie jeszcze nie wycenianą jest wydawnictwo !

Scarry napisał(a):
Mimo wzrostu ilości graczy, fragmentacja rynku rośnie dramatycznie szybko, a klient z roku na rok bardziej rozpływa się w na różnych platformach, co tylko powiększa mocno koszty robienia gier i utrudnia trafienie w dużą grupę docelową. Wg mnie obecnie szansa na bardzo duży sukces komercyjny powoli z roku na rok spada a nie rośnie. Małym firmom, przez mnogość platform, będzie się może i łatwiej wybić, ale tym większym z kolei bardzo ciężko będzie zachować pozycję.

A to ciekawe zagadnienie. Jasne. Mniejszym firmom znacznie łatwiej o kilkuset procentowy wzrost w wypadku sukcesu. Tyle, że i ryzyko tutaj jest nieporównywalnie większe. Ładnie to opisał zresztą post wyżej @Frey. Najlepiej rokujące projekty mogą nie wypalić. Nawet najbardziej wytrawni inwestorzy mogą mieć swoje Waterloo niczym Niemcy na łuku kurskim. Nieprawdaż kolego @Scarry? Zatem gra va banque raczej nosi znamiona hazardu...

Ten wątek to kopalnia wiedzy. Warto go było śledzić przez te wszystkie lata...
Mieliśmy tu kolegę. Aktualnie przebywa chyba na przymusowych wakacjach. Uparty był swego czasu na tą spółkę jak pieniek i często " wszechwiedzący" niczym juror. Póżniej jednak - naśladując pierwszego stockwatchera Rzeczypospolitej - sprzedał te spółkę kiedy tylko zdał sobie sprawę, że nie będzie on już czuwał nad nią swoją opieką niczym pies wartownik. Podzielił swój kapitał nie na jedną - a na wiele różnych spółek i nie tylko z game devu. Dziś wróbelki ćwierkają, że też najlepiej na sprawie nie wyszedł.

Czy zatem nie sądzisz, że najrozsądniej jest trzymać przynajmniej część kapitału w spółce już sprawdzonej? O której sam przyznajesz, że ma kompetentny zespół? Która się rozwija i ma skonkretyzowane plany dalszego rozwoju? Która NA SZCZĘŚCIE nie wypłaca dywidendy. Bo ma " na siebie" pomysły? Na moje oko zdrowy podział portfela to większość pieniędzy w spółkach ( bądź jednej spółce jeśli latami ciężkiej pracy i swoich sukcesów sobie na to zapracuje) bezpiecznych na tyle na ile można być bezpiecznymi na GPW. A pozostałą cześć można przeznaczyć na start - upy czy inne bardziej ryzykowne inwestycje. Oczywiście wielkość portfela też ma tutaj znaczenie jak słusznie zauważył @Frey

sledzik007
Wpisów: 65
Wysłane: 12 sierpnia 2019 22:12:50 przy kursie: 388,00 zł
Scarry co się stało że tu zawitałeś?

Co do kapitalizacji to o Cdprojekcie też nie wierzyli pare lat temu że będzie taka kapitalizacja a jeszcze wiele przed nimi jeżeli okaże się że cyberpunk będzie takim gta w przyszłości

Co do 11 bitów , coraz lepiej wydawnictwo się rozkręca i trzymam kciuki za CoM. Po drugie P8 będzie juz grą bardziej dla wielu graczy coś jak był wiedźmin dla Cdprojektu dlatego może się dobrze sprzedać na konsole Xbox i Ps4.

Scarry
Wysłane: 13 sierpnia 2019 09:07:24 przy kursie: 400,00 zł
Cytat:
Wiele osób rok premierze Wiedźmina też zadawało podobne pytania przy kursie CDP poniżej 30 złotych. .

ale to jest złe porównanie, bo sam ten argument obalasz w następnym zdaniu:
Cytat:
Tymczasem 11bit tworzy gry mniejsze, które będą obejmowały wszystkie najważniejsze platformy.

więc nie ma pola do imponującej skali wzrostów na drogim produkcie, który zaskoczy i sprzeda się w xx milionów. Wydaje mi się, że nie ma tu miejsca na wzrost, który dałby kolejne 2-3 miliardy kapitalizacji (staram się nie rozmawiać o kursie bo ten nic nie mówi o firmie tylko o jej kapitalizacji, bo po tym widać co warta). Nie mówię że 11bit będzie spadać czy jest złą lokatą kapitału na giełdzie, ale gdzie tu pole do dynamicznych wzrostów ?
Cytat:
Scarry co się stało że tu zawitałeś?

Przestałem się udzielać na stockwatchu parę lat temu, trochę zmęczony, trochę miałem w prywatnym życiu za dużo, a i nie chciałem żeby mi sukces giełdowy uderzył do głowy za mocno (zresztą na 11bit właśnie zrobiony).

@Elemis - dziękuję za fajną odpowiedź, ale jako że jest długa pozwolisz że odpowiem trochę później ;). btw: analizy techniczne krewy mają taką niefajną przypadłość, że się za często sprawdzają żeby je ignorować. Ale zgadza się jedno - nie podejmuje decyzji zakupowych na podstawie AT.
* "Diversification is protection against ignorance, it makes little sense for those who know what they’re doing." W. Buffet.
* "Pasja rodzi profesjonalizm, profesjonalizm daje jakość, a jakość to jest luksus w życiu." J. Walkiewicz
Edytowany: 13 sierpnia 2019 09:15

lelo-pakero
Wpisów: 543
Wysłane: 13 sierpnia 2019 14:29:37 przy kursie: 400,00 zł
Frostpunk na konsolach 11 października.

Cytat:
Zarząd 11 bit studios S.A. (dalej "Spółka") informuje, że globalna data premiery gry „Frostpunk” w wersji na konsole Xbox One i PS4 w dystrybucji cyfrowej została ustalona na 11 października 2019 roku. Cena detaliczna gry na wspomniane platformy będzie wynosiła 29,99 USD/EUR.
Konsolowa wersja „Frostpunka” będzie też oferowana w dystrybucji fizycznej (pudełkowej). Za jej przygotowanie odpowiada firma Merge Games. W Europie „Frostpunk” w dystrybucji fizycznej będzie dostępny od 18 października 2019 roku a w USA od 22 października 2019 roku w cenie 34,99 USD/EUR bądź 29,99 GBP.

www.money.pl/gielda/komunikaty...

Elemis
Elemis PREMIUM
Wpisów: 209
Wysłane: 13 sierpnia 2019 15:23:54 przy kursie: 400,00 zł
@ Czołem Graf78

Co do innych spółek to spróbowałem reaktywować wątek "ogólny" branży GD w dziale Stockwatch " branże i sektory". Sam jestem zdania, że wśród 20 wymienionych w artykule na SW przyszłych debiutantów znajdą się takie, które ładnie dadzą zarobić. Czy będzie to Starward? Mam swoje zdanie na ten temat - ale na tym wątku ---->> Pomidorsilent

GRAF78 napisał(a):

Na 11B można liczyć zyski rzędu 50% a tam na 500-5000% i oto w tym chodzi.

Skoro już rycerze hardcoru chcą jechać do oporu to ok....

Tyle że skoro zarówno Ty jak i @Scarry przyznajecie, że 11tka jest dobrą spółką ( ciężko zresztą polemizować) Sami piszecie o kilkudziesięciu procentach ( ja widzę w perspektywie 5 lat grubo więcej) to dlaczego na takie układy nie zalewarować się kontraktami na 11tkę, żeby z Twoich 50% nie zrobić tych 500%? Przecież prawdopodobieństwo sukcesu jest większe na spółce, która jest już sprawdzona. A uwzględniając lewar zysk będzie podobny i tu i tam......

Skoro już żujemy pszczoły a nie jemy miodu i kpimy sobie z niebezpieczeństwa to wio occasion9

Rif
Wysłane: 13 sierpnia 2019 15:45:54 przy kursie: 400,00 zł
Scarry napisał(a):

Cytat:
Tymczasem 11bit tworzy gry mniejsze, które będą obejmowały wszystkie najważniejsze platformy.

więc nie ma pola do imponującej skali wzrostów na drogim produkcie, który zaskoczy i sprzeda się w xx milionów. Wydaje mi się, że nie ma tu miejsca na wzrost, który dałby kolejne 2-3 miliardy kapitalizacji (staram się nie rozmawiać o kursie bo ten nic nie mówi o firmie tylko o jej kapitalizacji, bo po tym widać co warta). Nie mówię że 11bit będzie spadać czy jest złą lokatą kapitału na giełdzie, ale gdzie tu pole do dynamicznych wzrostów ?

Wspominamy przeze mnie przykład 30 złotych poszedł w 700%. I według mnie w tym przypadku lepiej pisać o kursie, bo kapitalizacja z dnia na dzień potrafi zmieniać się o miliard.
Zatem naprawdę nie ma pola do wzrostów, gdy 11bit za moment będzie wydawać jedną gierkę, która rocznie sprzedawać się będzie dajmy na to w dwóch milionach egzemplarzach (lekko liczę na wszystkie 3-4 platformy), przy coraz wyższej cenie jednostkowej i piekielnie niższych od CDP kosztach produkcji i maketingu?

Na bazie powyższych, wcale nie będących fantasmagorią założeń, mogę spokojnie założyć się, że za pięć lat kurs będzie chodził powyżej 1000 złotych (o ile nie będzie splita), czyli kapitalizacja ponad 2,2 miliarda. Rozbijając na lata będzie to ponad 20% rocznie i wydaje się to jedyną sensowną odpowiedzią na zadane przez Ciebie pytanie: "Mogę wiedzieć po co właściwie trzymacie w portfelu spółkę taką jak 11bit?".
Edytowany: 13 sierpnia 2019 15:46

Scarry
Wysłane: 13 sierpnia 2019 16:05:13 przy kursie: 400,00 zł
Cytat:
wcale nie będących fantasmagorią założeń,

będących dla mnie w 100%.

11bit nie wydaje kolejnej części Witchera. Wydaje "jakąś" gierkę, po tym jak ostatnio nie ma zbyt dobrej passy i efekt "firmy od This War of Mine" już zanika. 11bit nie jest nawet troche tak rozpoznawalny jak CDProjekt.

w mojej ocenie w tej chwili trzymanie 11bit z nadzieją na 2-3 krotne wzrosty, czyli kapitalizację 2-3 miliardy i zarobki do tego odpowiednie, jest większym zakładem i ryzykiem niż kupienie paru firm od softu gamingowego z NC, oczywiście po co najmniej możliwie dokładnej weryfikacji składu kazdej z nich .

@Elemis
Cytat:
to dlaczego na takie układy nie zalewarować się kontraktami na 11tkę, żeby z Twoich 50% nie zrobić tych 500%?

juz Ci piszę dlaczego (wg mnie oczywiście) - bo w żaden sposób nie widzę szans na te 100-200 baniek powtarzalnego zysku rok w rok (co przełożyłoby się na 2-3 miliardy kapitalizacji). Wg mnie spółka będzie szła kursem bocznym, ewentualnie powoli opadającym przez wiele lat. Nie jest prosto tak ogromne zyski (50 milionów) zachować stabilnie.
Edytowany: 13 sierpnia 2019 16:15

Rif
Wysłane: 13 sierpnia 2019 16:17:52 przy kursie: 400,00 zł
Ja o niebie, Ty o chlebie. Zakładasz, że nie będzie 100%, bo nie wydają Wiedźmina. Jakby wydawali Wiedźmina 3 to bym pisał nie o 100, ale o 1000 procent. Zejdź na Ziemie, bo pisząc, że 11bit nie jest rozpoznawalną spółką i pisząc o zanikajacym efekcie TWOM (halo baza, my już jesteśmy w erze post Frostpunk) wydajesz się mocno oderwany od rzeczywistości. Udało Ci się raz i teraz zakładasz, że znów zarobisz gruby hajs na The Dust, albo innej małej spółce. Powodzenia, ale nie obnaża się tak ignorancją.

aircanada15
aircanada15 PREMIUM
Wpisów: 889
Wysłane: 13 sierpnia 2019 16:55:29 przy kursie: 400,00 zł
Scarry napisał(a):

11bit (...) Wydaje "jakąś" gierkę, po tym jak ostatnio nie ma zbyt dobrej passy i efekt "firmy od This War of Mine" już zanika.

No tak, szczególnie po wydawnictwie widać, że 11Bit powoli odchodzi w niebyt salute
Jeszcze próbują ratować się rynkiem konsolowym, ale to zapewne łabędzi śpiew.
Biorąc pod uwagę wspomnianą "hibernację" przedmówcy, zastanawiam się jednak czy termin "ostatnio" to np. poprzednie 6-12 miesięcy czy też chodziło mu o 3-4 lata ? Jak myślicie ?

Scarry
Wysłane: 13 sierpnia 2019 18:20:13 przy kursie: 400,00 zł
aircanada15 napisał(a):
Scarry napisał(a):

11bit (...) Wydaje "jakąś" gierkę, po tym jak ostatnio nie ma zbyt dobrej passy i efekt "firmy od This War of Mine" już zanika.

No tak, szczególnie po wydawnictwie widać, że 11Bit powoli odchodzi w niebyt salute
Jeszcze próbują ratować się rynkiem konsolowym, ale to zapewne łabędzi śpiew.
?

co do premiery to po prostu odcinanie kuponów - ile znasz gier strategicznych które po premierze wcześniej na PC odniosły sukces na konsolach? Śmiało. Konsola jest zdecydowanie mało przyjazna takiej rozgrywce i tutaj sprzedaż wg mnie nawet nie zbliży się do rynku desktop PC.

Scarry
Wysłane: 13 sierpnia 2019 18:22:15 przy kursie: 400,00 zł
Cytat:
pisząc, że 11bit nie jest rozpoznawalną spółką i pisząc o zanikajacym efekcie TWOM (halo baza, my już jesteśmy w erze post Frostpunk) wydajesz się mocno oderwany od rzeczywistości. Udało Ci się raz i teraz zakładasz, że znów zarobisz gruby hajs na The Dust, albo innej małej spółce. Powodzenia, ale nie obnaża się tak ignorancją.

dziękuje za troskę ale nie lubię durnych argumentów ad personam, jakimi próbujesz się posługiwać, tylko dlatego że mam inne zdanie i nie wychwalam spółki która wg mnie osiągnęła maksimum możliwości regularnego zarabiania kasy (50 milionów rocznie zysku). Nie musisz mi życzyć powodzenia, nie cierpię na jego brak tak jak i nie odczuwam jakoś swojej ignorancji choć inwestuje na giełdzie od jej powstania.

Natomiast jak ktoś posuwa się do przytyków osobistych od razu wiem że to mój rozmówca czuje się słaby merytorycznie.

Cytat:
11bit nie jest rozpoznawalną spółką

kto tak Cie oszukuje? Naprawdę poważna sprawa.... ja osobiście uważam że nie jest nawet trochę tak rozpoznawalna jak CDR, ale jak ktoś CI wmówił ze wogóle nie jest to go nie słuchaj.

Cytat:
Udało Ci się raz

nie raz, nie dwa i nie trzy. Dzięki za troskę o moje finanse. Jako że jednak nie lubie żeby ktoś za mnie o nie dbał, musiałem Cie niestety odhaczyć Rif i nie przeczytam kolejnej wypowiedzi. Za starym jestem na szarpanie się w piaskownicy.

Cytat:
szczególnie po wydawnictwie widać

no tak, bo 11bit ma mega pozytywne doświadczenia w wydawaniu gier, tak pozytywne że aż chyba dopłacali do tych pozytywnych wrażeń w GamesRepublic
Edytowany: 13 sierpnia 2019 18:42

Frey
Wpisów: 862
Wysłane: 13 sierpnia 2019 18:57:48 przy kursie: 400,00 zł
Jak tak czytam powyższą dyskusję to mam wrażenie deja vu...deprecjonowanie osiągnięć, zdolności i planów 11Bit przez osoby, które kiedyś były akcjonariuszami tej spółki oraz wykazywanie, że spółka ta skończyła się na TWOM - niczym Metallica na Kill'em All...

Osoby dłużej siedzące na 11 Bit już to znają ze "światłych" wpisów jurrora i kilku jemu podobnych.
Koniecznie chcecie potwierdzić, że to Wy mieliście rację wychodząc, a ci co zostali to frajerzy?
Słabe to i niepotrzebne. Czas pokaże kto ma rację.
Zainwestowaliście w nowe i małe spółki growe i chcecie zwrócić na nie uwagę - to zrozumiałe (sam mam oko na niektóre z nich), ale po co robić syf na wątku 11Bit wypowiedziami pozbawionymi merytorycznych argumentów, opartymi wyłącznie o własne widzimisię?
Ech...

A, żeby zmienić temat - bo w pyskówkę wchodził nie będę - fajne preview COM w PC Gamer:

Cytat:

It's a story-driven misadventure about familial ties, sacrifice, and hitting monsters with a sword. Colour me intrigued, but it's really the stellar art that I want to see more of. There aren't many trailers I'll pause to admire, and even fewer where I'll stop to look at a rug.
www.pcgamer.com/uk/roguelike-r...

aircanada15
aircanada15 PREMIUM
Wpisów: 889
Wysłane: 13 sierpnia 2019 19:00:37 przy kursie: 400,00 zł
No i właśnie to miałem na myśli :D Dla ciebie wydawnictwo to prehistoryczne Games Republic.
Tymczasem w obecnych czasach wydawnictwo to Moonlighter, Children of Morta i kolejne tytuły.
Pierwsza gra już przyniosła spore przychody, ale wciąż ma potencjał zarobkowy na "duże" kilkaset tysięcy sprzedanych kopii wersji NS. Dotychczasowe przeceny sięgnęły 40% w US i EU, w docelowej Japonii nie było dotąd żadnej promocji.
Wszelkie znaki na niebie wskazują, że Children of Morta kupi wyraźnie więcej ludzi niż Moonlightera, Steam community i wishlista na Steam nie kłamią. Można oczekiwać, że gra na samym PC sprzeda minimum 200-300 tys. w 2019, a konsole zrobią wyraźną różnicę.

GRAF78
Wpisów: 1 092
Wysłane: 13 sierpnia 2019 20:23:34 przy kursie: 400,00 zł
Elemis napisał(a):
@ Czołem Graf78
Tyle że skoro zarówno Ty jak i @Scarry przyznajecie, że 11tka jest dobrą spółką ( ciężko zresztą polemizować) Sami piszecie o kilkudziesięciu procentach ( ja widzę w perspektywie 5 lat grubo więcej) to dlaczego na takie układy nie zalewarować się kontraktami na 11tkę, żeby z Twoich 50% nie zrobić tych 500%? Przecież prawdopodobieństwo sukcesu jest większe na spółce, która jest już sprawdzona. A uwzględniając lewar zysk będzie podobny i tu i tam......

@Cześć Elemis
Odpowiem wprost po doświadczeniach z lewarowania się na wzrost CDR podczas ostatniej jesiennej korekty w 2018r - kurs może się cofnać (nawet na najlepszej spółce) poniżej założonego progu i a wtedy system zamknie ci pozycję i tracisz znaczną cześć kapitału. Strata nawet 50% kapitału na Spółeczce z perspektywami o niskiej kapitalizacji jest jak najbardziej do odrobienia jeśli nie zamkniesz pozycji -> wielu inwestorów którzy kupili 11Bit w 2011r po 20PLN i więcej wisiało na haku aż do jesieni 2014r kto wytrzymał do dziś notuje piękny zysk ok 2000%.

GRAF78
Wpisów: 1 092
Wysłane: 13 sierpnia 2019 20:37:35 przy kursie: 400,00 zł
Elemis napisał(a):
@ Czołem Graf78

@Cześć Elemis
Odpowiem wprost po doświadczeniach z lewarowania się na wzrost CDR podczas ostatniej jesiennej korekty w 2018r - kurs może się cofnać (nawet na najlepszej spółce) poniżej założonego progu i a wtedy system zamknie ci pozycję i tracisz znaczną cześć kapitału. Strata nawet 50% kapitału na Spółeczce z perspektywami o niskiej kapitalizacji jest jak najbardziej do odrobienia jeśli nie zamkniesz pozycji -> wielu inwestorów którzy kupili 11Bit w 2011r po 20PLN i więcej wisiało na haku aż do jesieni 2014r kto wytrzymał do dziś notuje piękny zysk ok 2000%.

Scarry
Wysłane: 13 sierpnia 2019 21:10:13 przy kursie: 400,00 zł
GRAF78 napisał(a):
Elemis napisał(a):
@ Czołem Graf78

@Cześć Elemis

właśnie miałem to napisać do Elemisa - pomysł na lewar mi wydaje się kompletnie bez sensu jako alternatywa do akcji o dużym potencjale wzrostu. Szczególnie dla inwestorów z zacięciem jednak fundamentalnym a nie spekulantów.

500% z 50% oznacza lewar x10, nie wiem Elemis czy zdajesz sobie sprawę ale jeśli gość który pójdzie Twoim tokiem rozumowania tak zrobi i zajmie pozycję na rynku z takim lewarem, to jesli 11bit pójdzie w złym kierunku (=spadnie) głupie 10% ... gość zostaje wyczyszczony z całej kasy i wypada z pozycji goły i wesoły.

Duży lewar ma sens jak ktoś naprawdę jest mistrzem techniki i potrafi co godziny zmieniać stronę. No ale jak wiadomo ok. 90 osób na 100 nie potrafi, bo tyle mniej więcej traci kasę na forexie na lewarowanych instrumentach

@Aircanada - jakbyś był tak miły i pochylił się nad tym co napisałem:
Cytat:
ile znasz gier strategicznych które po premierze wcześniej na PC odniosły sukces na konsolach? Śmiało. Konsola jest zdecydowanie mało przyjazna takiej rozgrywce i tutaj sprzedaż wg mnie nawet nie zbliży się do rynku desktop PC.

Pad to nie myszka i żadne ułatwienia sterowania tego nie ratują.
Edytowany: 13 sierpnia 2019 21:20

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość