pixelg
11BIT - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

11BIT [11B]

AKTUALNY KURS: 482,50 zł (+2,88%) 27-11-2020 17:02
Miloszdobro
Miloszdobro PREMIUM
1
Wpisów: 48
Wysłane: 29 czerwca 2020 13:17:15 przy kursie: 540,00 zł
Nie wiem jak krewa uważa, ale przy 520zł domknęłaby się luka wzrostowa i tam wypada 61,8 zniesienia Fibo, ATR też jest na wysokich poziomach .

krewa
krewa PREMIUM
152
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 7 242
Wysłane: 29 czerwca 2020 13:20:21 przy kursie: 540,00 zł
Teoretycznie zejście do niebieskiej strefy (486-496) a nawet do 467,50 zł nie powinno stanowić problemu, aczkolwiek wszystko zależy od sposobu zejścia. Ten tydzień zaczął się dość niefortunnie dla kursu, powyżej ubiegłotygodniowego close - wisi ryzyko negatywnej formacji świecowej (objęcie lub zasłona).

kliknij, aby powiększyć

topfacet
4
Wpisów: 2 568
Wysłane: 29 czerwca 2020 13:21:45 przy kursie: 540,00 zł
Oczywiście, wszyscy teraz będą koncentrować się na info o P8, a zobaczcie jak się świetnie rozwija wydawnictwo, mają nowe projekty które mają być wielkości FP. Wydawnictwo, które dotąd nie było jakoś szczególnie zauważane, rozwija się szybciej niż ich własne projekty, na które potrzeba czasu. Oni od zawsze mówili, że liczy się jakość i tą jakość dowozili w finalnym produkcie.

FilipBonn
FilipBonn PREMIUM
2
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 80
Wysłane: 29 czerwca 2020 13:24:04 przy kursie: 540,00 zł
I gdzie te dwa tytuły rocznie?

topfacet
4
Wysłane: 29 czerwca 2020 13:28:40 przy kursie: 540,00 zł
Dwa tytuły rocznie z wydawnictwa pewnie od 2022 roku.

sledzik007
0
Wpisów: 139
Wysłane: 29 czerwca 2020 14:37:12 przy kursie: 540,00 zł
Podsumowując konferencje to brak efektu wow - bardziej zachowaczymi nie mogli być

To ja może zacznę od plusów

Wiem wreszcie dlaczego nie wydawali tych 100 mln zł. Okazuje się że te 100 mln to nawet za mało ponieważ większość ich projektów pochłonie m,in 20 mln zł na projekt a mamy p8 (tutaj mocno przebiją tą kwotę),P9,P10 ,projekt Dolly i Eleanor co już daje kwotę ponad 100 mln a do tego dochodzą koszty wydawnictwa i tytułów z nim związanych.

Mamy oprócz projektów P8,9,10 dwa nowe projekty jak projekt Dolly i Eleanor . Projekty są wielkości Frostpunka więc przestali się bawić w małą skalę i idą bardziej w stronę CDR za co należy się szacunek (tak wiem to nie jest Cyberpunk ) . Jeden z Panów powiedział że każda nazwa nie jest przypadkowa. Mi Eleanor kojarzy się z filmem 60 sekund i samochodem który był tam poszukiwany jako ostatni(raczej nie bedą bawić się w wyścigowe gry ale tak luźna dygresja)

Projekt Vitriol( gra z wydawnictwa) ma być dużą grą RPG co jest dość ciekawe i może fajnie chwycić

Wydawnictwo odpowiada za 40 % przychodów - czyli jednak coś sie ruszyło

Przychody z Nintendo Switch to 2018 1 mln $ ,2019 2,5 mln $ a 5 miesięcy 2020 1,2 mln $ czyli ok 10-12 mln to przychody z samego Switcha

Bardzo dobry odbiór gier w Japonii gdzie rozpisują się pisma branżowe o grach. Nie wiem czy dobrze zapamiętałem ale 50 tyś kopii na Switcha poszło w Japonii (nie pamięta czy to Japonia czy Kraje azjatyckie proszę poprawcie mnie)

Oficjalne kanały i wsparcie na rynku chińskim ale jeszcze brak możliwości sprzedaży Frostpunka inaczej niż na steamie

2 czerwca była drugim najlepszym dniem w historii przychodów w historii zaraz po premierze Frostpunka. Grzegorz Miechowski atakowany pytaniami o przychody dał do zrozumienia że są one nie zagrożone a wręcz przeciwnie coraz lepiej się to kręci jako cała maszyna.

Będzie wreszcie Frostpunk na Maca

Bardzo dobrze sprzedaje się dodatek do Frostpunka "Last Autumn " i dodatki osiągnęły już 15 % sprzedaży podstawy co jest bardzo dobrym wynikiem( jak ktoś śledzi dłużej 11 bit wie że zanim zaczeli robić dodatki mówili że 15 % to jest takie maksimum co do ilości DLC w stosunku do podstawy)

Minusy

Brak jakichkolwiek informacji o projektach P8,P9,P10 .Z P8 wiemy tyle że zmienili silnik na Unreal i zmieniła się koncepcja na grę, Z wypowiedzi można wnioskować że projekt będzie wydanych raczej 2023 niż 2022 . Na pytanie jakie są szanse na wydanie w 2022 padła odpowiedz że są ale przekonani to oni nie byli.

Co do terminów nic nie wiemy o reszcie projektów jak Dolly czy Elenaor .Jedyne co się dowiedzieliśmy to że mogą być wcześnej wydane niż P8.

Brak informacji na temat programu motywacyjnego oprócz tego że nad nim pracują

Z ciekawszych rzeczy

Przygotowywanie wszystkich swoich produkcji pod konsole nowej generacji - tylko nie wiadomo co mieli na myśli bo padło stwierdzenie że będą miały kompatybilność wsteczną. Jedyny projekt w mojej ocenie będzie na nowe konsole raczej napewno to P8

Nie będą przejmować innych studiów ani bawić się w symulatory nie ta liga

Frostpunk na mobilki Free to Play. Robi to spółka z bardzo dużym doświadczeniem ale nie wiadomo jak to przebiję się na przychody

Całkiem niezłe przychody z Beatcopa

Rok 2020

Jedynym dużym wydarzeniem będzie DLC do Frostpunka na koniec wakacji co daje datę sierpniowo -wrześniową

Tryb co-op dla COM i mobiliki dla Moonlightera

2021

Płatny dodatek do COM oraz Projek Foxhole będą napędzać przychody

Dowiemy się na temat projektu Vitriol, Botin oraz AVA

Frostpunk mobile

2020 i tu się robi grubo

Projekt Dolly, Eleanor i P8 zapowiedź albo wydanie ( ja obstawiam P8 2023 a koniec kwartału 2020 Dolly i Eleanor ale pewien bity i tak sie nie wyrobią)

Realizacja projektów Vitriol , Botin oraz Ava

Nowe projekty zapowiedz

Podsumowując moim zdaniem( proszę nie brać tego jako rade inwestycyjną tylko luźne przemyślenia) dali do zrozumienia że w 11 bit studios inwestując długoterminowo a jak nie to nie masz czego tu szukać. Przychody mają zabezpieczone a nawet je zwiększają. Wiadomo po co była ta gotówka na kontach. Mamy dwa nowe projekty i jeden bardzo ciekawy z wydawnictwa. P8 najprawdopodobniej 2023 dlatego napisali tylko o zapowiedzi to samo może spotkać Dolly i Eleanor.Mimo wszystko 2022 to 3 gry z wydawnictwa . W tym roku mamy 3 dodatek i sądząc bo wypowiedziach może on nieźle podkręcić przychody. W następnym roku mamy mobilki na Frostpunka ale nie wiadomo co z tego wyjdzie i na razie są do tego sceptyczni.Dodatek do COM oraz projekt Foxhole a także zapowiedzi 3 tytułów.

Co do kursu to teraz wiele osób które liczyło na P8 ucieknie na inne spółki. Najbliższe wzrosty mogą pojawić się przez 3 dodatkiem. Interesujący zacznie się następny rok ponieważ mamy nową grę i aż 3 zapowiedzi

Niniejsz tekst nie stanowi rekomendacji w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715)

Jak coś pokręciłem to poprawcie

topfacet
4
Wysłane: 29 czerwca 2020 14:42:56 przy kursie: 540,00 zł
Pokręciłeś - P9 i P10 dostały nowe nazwy - także nie jest tak, że mają 5 projektów własnych ale 3.

Blaze
2
Wpisów: 60
Wysłane: 29 czerwca 2020 15:01:35 przy kursie: 540,00 zł
Dziwić może siła kursu o obliczu dzisiejszych informacji. Jest znacznie gorzej niż wszyscy się spodziewali kilka miesięcy temu, kiedy kurs był po 400 złotych.

Informacje odnośnie P8:
- ich silnik nie uciągnie P8
- robienie P8 na Unreal Engine, oznacza, że trzeba podzielić się przychodami, być może premiera będzie tylko na Epic Games
- opóźnienie P8 o co najmniej 2 lata w stosunku do zapowiedzi sprzed roku
- nad P8 pracują świeżaki.

Na ten moment P8 wydaje się najmniej perspektywicznym projektem studia, który może nawet nie pokryć kosztów i źle odbić się na marce studia, jeśli świeżaki nie podołają, bądź jeśli gra wyjdzie wyłącznie na Epic Games.

Cały rok 2021 będzie najprawdopodobniej bez premiery żadnej gry, ani wydawniczej, ani własnej. Kapitał krótkoterminowy ucieka dziś ze spółki, a kapital średnioterminowy ucieknie pewnie w dniach premiery drugiego dodatku do Frostpunka.

topfacet
4
Wysłane: 29 czerwca 2020 15:04:27 przy kursie: 540,00 zł
Mam wrażenie, że oglądaliśmy dwie inne konferencje, po tym co piszesz :)

sledzik007
0
Wysłane: 29 czerwca 2020 15:16:44 przy kursie: 540,00 zł
Widzisz Topafacet to ja ich źle zrozumiałem mój błąd dzięki

sledzik007
0
Wysłane: 29 czerwca 2020 15:19:50 przy kursie: 540,00 zł
Blaze zgdzam się z Topfacetem a co do silnika to bardzo dobra decyzja świadcząca o mocnym rozbudowaniu gry co zresztą informował sam prezes. Ten sam prezes ten podkreślił to że silnik kosztuje nie znaczy że gra będzie mniej opłacalna dla nich ponieważ zaoszczędzi mnóstwo czasu

topfacet
4
Wysłane: 29 czerwca 2020 15:33:49 przy kursie: 540,00 zł
Dostępna jest już prezentacja:

ir.11bitstudios.com/prezentacj...

Oraz zapis konferencji:

Edytowany: 29 czerwca 2020 16:13

baks
3
Wpisów: 2 390
Wysłane: 29 czerwca 2020 16:10:57 przy kursie: 540,00 zł
lelo-pakero napisał(a):
@3citrony
To nie jest żadna abstrakcja. Możliwe wyjście P9 lub P10 przed P8 oznacza dla mniej jedynie, że P8 może wyjść po 2023 r. Wystarczy spojrzeć ile osób pracuje nad P8/P9/P10 i od jakiego czasu. Jeśli śledzisz informacje ze spółki to wiesz, że dopiero na przełomie 2019/2020 zaczęli tworzyć zespoły do P9 i P10. Zatem absolutną abstrakcją jest wydanie którejkolwiek z tych gier w 2022 r., no chyba, że to miałyby być projekty mniejszej skali niż Frostpunk, ale wiemy, że ma być zupełnie inaczej.

Abstrakcja czy realna ocena ?
Gra na spekulację - opcje czy inne instrumenty ?
Spółka była jak na ten czas może nieco przewartościowana.
Niektórzy być może liczyli na wieści o P8 - moim zdaniem jak pisałem całkiem bezzasadnie.
Nasi inwestorzy mają bardzo krótkie horyzonty czasowe przeciwnie do zagranicy i płytkie również portfele. Dlatego chcieliby zarobić tu i teraz dużo. Są spółki spekulacyjne. 11bit wyróżnia się pod wieloma względami i na plus i na minus.
Plusem na pewno jest jakość pracy - choć nie zawsze wszystko się udaje i nisza trochę za ciasna.
Minusem na pewno jest komunikacja z inwestorami.

Co zaś do P8 to dość jasno się wyrazili. Podobnie jak z FP sporo poszło do kosza stąd zmiana terminu (niezapowiedzianego) premiery.
Komunikat jest jasny - zmienili silnik gry .... a to ni mniej ni więcej oznacza przepisanie całego a przynajmniej znacznych fragmentów kodu.
Nie oznacza to wyrzucenia wszystkiego ale 6-12 miesięcy przesunięcia zależnie od tego ile tej pracy było.
Być może jest to spowodowane zmianą koncepcji gry a może rozbudową gry o dodatkowe kontenty a może nieco zmiana gatunku lub rozszerzenie.
Trudno to ocenić ba za mało powiedzieli aby wysnuć konkretne wnioski.

Faktycznie jeśli tak duże zmiany zaszły to inny projekt może być wcześniej niż P8. Wszystko zależy od wielkości poszczególnych projektów.
Trochę nie trzyma się tutaj budżet 60 mln. Kolejne gry miały bz coraz większe 20, 25 , 35 mln.
Cieszy wzrost budżetów dla gier z wydawnictwa.
Dość policzyć 25mln/4 daje ponad 6mln na produkcję to już wielkość FP.
Zakładając utrzymanie terminu premiery z Digital Sun to w 2021 ponad połowa przychodów będzie z wydawnictwa.

Dla mnie konferencja nie przyniosła nic ponad oczekiwania.
Jak widać niektórzy liczyli na gruszki na wierzbie .... Angel

11bit pracuje w swoim tempie a czas biegnie między PM. Teraz istotne aby PM było jak najokazalsze to zmobilizuje także Zarząd do stworzenia warunków do szybszego kończenia projektów.
Zatrudnienie kolejnych pracowników niekoniecznie przyspieszy same premiery. Jednak istnienie 3 zespołów nie zapewni premier gier co 18 miesięcy nawet po 2025.
Czas już pomyśleć nad twórczym zespołem R&D który prototypowałby 3-5 kolejnych gier przygotowując je do preprodukcji.
Parkiet weryfikuje naszą wiedzę i czujność przy każdym zleceniu (:
a każdy jest mądralą ....po fakcie... :) :)

topfacet
4
Wysłane: 29 czerwca 2020 16:35:54 przy kursie: 540,00 zł
Zespół R&D już w firmie jest, mówili o tym.

remix1977
0
Wpisów: 425
Wysłane: 29 czerwca 2020 17:02:41 przy kursie: 540,00 zł
chris_martin napisał(a):
Przychanki dotyczyły grywalności P8 która potwierdza zaawansowanie prac nad tytułem od 2lat, a która to informację podałem po naszej rozmowie w kuluarach w Andersiii z Patrykiem. Zarzucono mi mijanie się z prawda

Prezes jednak potwierdził prawdziwość info podanej przeze mnie na forum SW

Rif napisał(a):

W temacie grywalności P8, to niestety zamieszanie wprowadziła błędna interpretacja kolegi Remixa korespondencji z panem Darkiem. Mógł sobie darować komentarz, który nijak nie miał się do wypowiedzi.

Powyżej cytaty z listopada 2019. Chyba jednak oficjalne info ze spółki (że projekt nie jest grywalny) okazało się nieco bardziej merytoryczne od kuluarowych informacji Patryka.

topfacet
4
Wysłane: 29 czerwca 2020 17:26:55 przy kursie: 540,00 zł
Inwestycje bazujące na plotkach nie są najlepszym wyjściem :)

spinor1
1
Wpisów: 143
Wysłane: 29 czerwca 2020 17:54:40 przy kursie: 540,00 zł
a dlaczego nowa gra nie powstaje na ich silniku tylko Unrealu? Mamy rozumieć, że rezygnują z rozwijania własnego rozwiązania i dalsze gry będą tylko na silniku od Epica? Jesli tak to spółka traci mocno na wartości w moich oczach, bo to jednak są duże sumy którymi będą się musieli dzielić z autorami silnika...

pandorinium
29
Wpisów: 824
Wysłane: 29 czerwca 2020 18:15:11 przy kursie: 540,00 zł
Bo uważają, że P8 lepiej zrobić na unreal. Silnik rozwijają pod kolejne projekty. Tak rozumiem.

Rif
13
Wpisów: 844
Wysłane: 29 czerwca 2020 18:30:04 przy kursie: 540,00 zł
Przecież tłumaczyli, że dla tego projektu, to najbardziej efektywne narzędzie, a poza tym korzystają z niego na lepszych zasadach niż normalnie. Nie wiem co w tym złego. Electronic Arts ma swój Frostbyte, a Star Wars: Jedi Fallen Order zrobiono na Unrealu. Nic wielkiego. Moim zdaniem to nawet lepiej.

Pozostałe dwa tytuły najpewniej na swojej technologii, chociaż, to też nie jest w 100% pewne.

chris_martin
35
Wpisów: 860
Wysłane: 29 czerwca 2020 20:52:39 przy kursie: 540,00 zł
remix1977 napisał(a):
chris_martin napisał(a):
Przychanki dotyczyły grywalności P8 która potwierdza zaawansowanie prac nad tytułem od 2lat, a która to informację podałem po naszej rozmowie w kuluarach w Andersiii z Patrykiem. Zarzucono mi mijanie się z prawda

Prezes jednak potwierdził prawdziwość info podanej przeze mnie na forum SW

Rif napisał(a):

W temacie grywalności P8, to niestety zamieszanie wprowadziła błędna interpretacja kolegi Remixa korespondencji z panem Darkiem. Mógł sobie darować komentarz, który nijak nie miał się do wypowiedzi.

Powyżej cytaty z listopada 2019. Chyba jednak oficjalne info ze spółki (że projekt nie jest grywalny) okazało się nieco bardziej merytoryczne od kuluarowych informacji Patryka.

Grywalnosc potwierdzil na konferencji inwestorskiej
sam Prezes Miechowski w Gdansku:
"Na pytanie czy P8 jest grywalny ? odpowiadam: tak"
Everything you know is wrong.........

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość