pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

remix1977

remix1977

Ostatnie 10 wpisów
te 80% to trochę mit, tutaj masz podsumowanie Q2 2020 roku w zależności od rodzaju instrumentów.
xtb.scdn5.secure.raxcdn.com/fi...

Tak jak napisał @housik, większość transakcji na CFD zawierasz "przeciwko" XTB, Twój zysk = ich strata i odwrotnie.

a duża zmienność przy inwestowaniu z dźwignią przy złym obstawieniu kierunku powoduje, że brakuje kasy na pokrycie depozytu na kontrakcie i konto się zeruje - czytaj cała kasa przechodzi do brokera, którym jest XTB. Twoja strata = zysk XTB.

chris_martin napisał(a):
Przychanki dotyczyły grywalności P8 która potwierdza zaawansowanie prac nad tytułem od 2lat, a która to informację podałem po naszej rozmowie w kuluarach w Andersiii z Patrykiem. Zarzucono mi mijanie się z prawda

Prezes jednak potwierdził prawdziwość info podanej przeze mnie na forum SW

Rif napisał(a):

W temacie grywalności P8, to niestety zamieszanie wprowadziła błędna interpretacja kolegi Remixa korespondencji z panem Darkiem. Mógł sobie darować komentarz, który nijak nie miał się do wypowiedzi.

Powyżej cytaty z listopada 2019. Chyba jednak oficjalne info ze spółki (że projekt nie jest grywalny) okazało się nieco bardziej merytoryczne od kuluarowych informacji Patryka.

2 - Skad obawa o huty/piece elektryczne skoro:

Stal – stop żelaza z węglem
https://pl.wikipedia.org/wiki/Stal

Czy waszym zdaniem huta elektryczna czy tez zasilana gazem bedzie w stanie wytworzyc stal bez uzycia wegla ?

Może się mylę, ale chyba są 2 technologie produkcji stali BOF i EAF. I ta EAF pomija węgiel, używa do "produkcji" prądu i złomu. I taką stosuje np. Cognor. Odpowiadając na Twoje pytanie, tak, huta elektryczna jest w stanie wytworzyć stal bez węgla (ze złomu).

nie może. Polnord nie ma tam kredytów. Poza tym nie ma przesłanek dla odpisu na należności.

Ale oni dopiero będą oferować te obligacje, jeszcze musi ktoś je kupić...

krewa napisał(a):
remix1977 napisał(a):

Potwierdzamy, że na niedawnym spotkaniu z Inwestorami z naszej strony padło stwierdzenie, że „Projekt 8” jest pokazywany partnerom biznesowym i wzbudza duże zainteresowanie. Z pewnością jednak nie użyliśmy sformułowania, że jest to wersja grywalna. Materiały, które prezentujemy, obejmują koncepcję gry, scenariusz, mechaniki, niektóre assety graficzne, dzięki którym partnerzy, którzy są przecież ekspertami w branży growej, mają wystarczające podstawy, żeby oceniać potencjał naszej produkcji.

@remix197
kto jest autorem tego fragmentu?

Pod tym linkiem są dane kontaktowe:

http://ir.11bitstudios.com/
Relacje inwestorskie
Dariusz Wolak
Investor Relations Manager

Nie mają nic grywalnego w Projekt 8

Koszt programu motywacyjnego to około 2 mln zł kwartalnie, do 30.06.2020 roku. Nie będzie żadnych rekalkulacji, aktualna cena akcji nie ma nic do rzeczy.

Takie informacje dostałem mailowo ze spółki.

chris_martin napisał(a):
11bit
.. Beep....
Grywalny P8 w toku dalszych prac.. Partnerzy zachwyceni.. Beep.
Eom

P8 nie jest grywalny.

Potwierdzamy, że na niedawnym spotkaniu z Inwestorami z naszej strony padło stwierdzenie, że „Projekt 8” jest pokazywany partnerom biznesowym i wzbudza duże zainteresowanie. Z pewnością jednak nie użyliśmy sformułowania, że jest to wersja grywalna. Materiały, które prezentujemy, obejmują koncepcję gry, scenariusz, mechaniki, niektóre assety graficzne, dzięki którym partnerzy, którzy są przecież ekspertami w branży growej, mają wystarczające podstawy, żeby oceniać potencjał naszej produkcji.

sargon25 napisał(a):
Kolumb i jemu podobni odniesli sukces bo widzieli złoto,zaślepialaich rządza odkrycia zlotych miast i podbili cala Ameryke Południowa i Srodkową...pomniejsze problmyktóre mogly wystapic po drodze nie miały znaczenia bo widzieli "złoto",nie ważne że na statku były szczury, zaloga umierała, że choroby, indianie , dzikie zwierzeta,cel był jasny-złoto . Wy widzicie tylko problemy po drodze albo tylko tak piszecie "paląc Jana".

Życzę Ci, abyś został Kolumbem. Za Wikipedia:
Najbardziej znanym Europejczykiem czasów nowożytnych, który udał się na zachód w poszukiwaniu drogi do Azji jest Krzysztof Kolumb. Przed nim miało miejsce wiele nieudanych wypraw na przestrzeni paru wieków.

Jakieś uzasadnienie? bo patrząc na liczby to jeden z najgorszych kwartałów w ostatnim czasie.

Nie wiem czy mogę, ale zaproponuję Ci taki (mój) wykład praktyczny o obligacjach:
www.youtube.com/watch?v=NzZ_E1...

Polecam też (też mój) poradnik:
www.rynekobligacji.com/2016/10...

A potem chętnie odpowiem na pytania :)
Pozdrawiam
Remigiusz

Hej,
w obydwu przypadkach mamy do czynienia z tzw. amortyzacją obligacji, czyli emitent częściowo spłaca obligacje w ten sposób, że nie wykupuje 1 na 10 obligacji, a zmniejsza wartość nominalną obligacji z 1.000 do 900 zł, a ilość obligacji w obiegu jest taka sama (to są przykładowe liczby).

Tutaj możesz sprawdzić aktualną wartość nominalną danej obligacji (zresztą składając zlecenie maklerskie na pewno też):
gpwcatalyst.pl/o-instrumentach...

A na obligacje.pl masz wyszukiwarkę obligacji i tam o każdej jest szczegółowo opisane.

Pozdrawiam
Remigiusz

www.pb.pl/kredyt-inkaso-nadrab...

Klienci funduszy wierzytelności dostają obiecany zysk. Nie wynika on jednak tylko z działań windykacyjnych, ale transakcji, dzięki którym poprawiana jest niewystarczająca rentowność portfeli

Spółka została wrzucona do worka z GetBack, chociaż po wczytaniu się w artykuł i w raport finansowy sytuacja jest zupełnie inna.

Aczkolwiek jeden z zarzutów - zatajanie niektórych informacji w raporcie - niestety słabo świadczy o osobach zarządzających spółką...

Przesunięte na 29 maja:
gpwcatalyst.pl/emitenci-obliga...

Dzwoniłem też do spółki i potwierdziłem u Głównego Księgowego.
Pozdrawiam
Remigiusz

z ciekawości dają świadectwo za darmo, czy oprócz krojenia prowizji za sprzedaż obligacji, kroją też za świadectwo?

voyager napisał(a):
obligacje Idea Bank, nie są notowane na Catalyst, ale gdyby były też pewnie byłaby otchłań...Bank lokatami przebija sam siebie, pewnie co strachliwsi/przezorni ewakuują się przynajmniej poniżej limitów BFG, Być może chodzi o zagrożenie procesami i odszkodowaniami za missseling...?

Akurat są na Catalyst (IDA0820), ale nie są zbytnio handlowane. Pewnie dlatego, że są w funduszach obligacji i jak któryś z nich wciśnie SELL to się kurs posypie.

Na blogu znajdziesz również analizę wyników rocznych spółki PCC Exol. To nie tylko emitent obligacji, ale i wypłacająca niezłą dywidendę spółka notowana na GPW.

Analizę znajdziesz tutaj.

W czwartek 15.03.2018 z publiczną emisją obligacji startuje spółka PCC Rokita. Zapraszam na bloga po analizę jej wyników finansowych za 2017 rok.

Wpis znajdziesz tutaj.

O ofertach prywatnych nie może być głośno, bo publiczne informowanie o nich jest karalne :).

Gdy giełdy akcji są wysoko i wkrada się na nie niepewność, warto szukać alternatyw i "bezpiecznych przystani". Polecam wpisy na moim blogu pokazujące realne portfele obligacji korporacyjnych.

Wpis znajdziesz w tym miejscu.

Obligacje PKN Orlen można zakupić w placówkach Domu Maklerskiego PKO BP. Oczywiście najlepiej jest posiadać rachunek maklerski w DM PKO BP, ale nie każdy taki posiada lub nie warto go zakładać dla jednej emisji. Na obejście tego problemu jest jeden, bezpłatny sposób. Można tak zrobić, że finalnie obligacje Orlenu lądują na naszym “głównym” rachunku.

Kupować obligacje skarbowe można przez internet i do tego wystarczy tak zwany rachunek rejestrowy zakładany online na stronie zakup.obligacjeskarbowe.pl. Tak się składa, że rachunek ten prowadzony jest przez PKO BP i można na niego wpłacić środki na zakup obligacji PKN Orlen (to ważne, środki muszą być na rachunku, aby działać dalej).

Następnie w biurze maklerskim PKO BP (wizyta osobiście) podajemy ten rachunek (dokładnie mówiąc wystarczy dowód osobisty), a do tego rachunek naszego podstawowego biura maklerskiego, na którym finalnie obligacje PKN Orlen mają być zdeponowane (warto się przygotować w “długi” i “krótki” numer rachunku.

Link

z tym PKO nie jest źle, wystarczy r-k techniczny do wpłaty kasy mieć u nich (ten od obligacji skarbowych) i przy zapisie podajesz nr swojego docelowego r-ku maklerskiego i tam Ci rejestrują obligacje. Przećwiczone przy poprzedniej serii.

Szczególnie ta ostatnia nazwa firmy bardzo do niego pasuje...

Kolejny giełdowy wątek pojawia się przy finansowaniu filmu "Dywizjon 303", za które jak się nieoficjalnie dowiadujemy odpowiada Grzegorz Misiąg, były prezes giełdowej spółki Ubot - Line. To właśnie on zajmuje się poszukiwaniem inwestorów do tej produkcji. Potwierdzenie znajdujemy dopiero na prywatnym profilu Misiąga na Facebook’u, na którym co drugi post dotyczy właśnie tej produkcji.Najwyraźniej znani z giełdy inwestorzy zwietrzyli dobry interes w branży filmowej.
strefainwestorow.pl/artykuly/2...

cały czas potrzebny jest ktoś z Krakowa, aby wybrać się do sądu i przejrzeć akta, czy p. Grzegorz został o coś oskarżony, czy nie...

Kurcze, szkoda, że nie znałem tej karmy wcześniej, umieściłbym ją przy obligacjach Uboat Line, może Grzegorz by je znalazł i zwrócił kasę?
www.youtube.com/watch?v=YAfxWG...

kupiłbyś za 99% x 600 zł + odsetki, czyli mbank pokazuje mi, że za 599,24 zł.
Piszę kupiłbyś, bo nie widzę ofert za 99% na sprzedaży.
Tak, cena zakupu liczy się od nowej wartości nominalnej,

Najczęściej w biurze maklerskim jak składasz zlecenie to masz taki przycisk Przelicz / Kalkulator, który pokazuje Ci, ile zapłacisz. Warto z tego korzystać :).

Pozdrawiam

Mały problem - notowane tylko na BondSpot więc zasadniczo nie do zakupu dla nas.

Jeżeli ktoś jest z Krakowa i jest stroną (zgłosił wierzytelność) mógłby dla dobra publicznego wybrać się do Sądu przejrzeć akta, tam są sprawozdania syndyka i inne dokumenty ze sprawy.

Na kasę z windykacji to raczej nie ma co liczyć.

Z ciekawych wątków, to nasz bohater Grzegorz Misiąg nawet stawił się u syndyka, w sądzie powinno być też info, czy jest prowadzone przeciw niemu postępowanie.

Dla mnie trochę niestety za daleko, a chętnie bym przejrzał takie akta.

Z tymi odsetkami i momentem zakupu byłbym ostrożny.

Ważniejsze jest chyba jednak YTM brutto (przy IKE) lub netto, niż moment odsetkowy. Dla przykładu pierwszy na liście BBI ma zero naliczonych odsetek, ale rentowność do wykupu ujemną, nie będzie to trafna inwestycja.

Dodatkowo jak coś kupimy z odsetkami, a sprzedamy bez, to mamy często stratę do rozliczenia w PIT więc nie zawsze jest tak, że podatek jest podwójny.

No i wreszcie nierzadko jest tak, że cena obligacji (wyrażona w proc.) z naliczonymi odsetkami jest niższa, niż "czystej", co powoduje, że taka inwestycja również ma sens (patrz pkt 1 o YTM).

Dokładnie, restrukturyzację to Marka przechodziła dawno przed 500+, nie wspominając o zmianach, które jeszcze nie weszły w życie. Firma działała dzięki cierpliwości właścicieli i podobnych, którzy pożyczali jej kasę. Widocznie w obliczu nadchodzących zmian ich cierpliwość się skończyła.

Ale pierwotną przyczyną problemów było raczej niezbyt trafne udzielanie pożyczek.

Kiri napisał(a):
Dla przykładu chciałbym użyć obligacje BPS0720 Banku BPS:

obligacje.pl/pl/obligacja/BPS0...
www.gpwcatalyst.pl/instrument?...
WIBOR 6M + 5.5%

oraz obligacje Vortexu (VOX0718)
obligacje.pl/pl/obligacja/VOX0...
www.gpwcatalyst.pl/instrument?...
WIBOR 6M + 5%

Według danych z catalysta, obligacje BPS mają lepszą rentowność netto i brutto.
"Logika" podpowiada, że bankom dużo ciężej upaść i w razie kłopotów mają większą szanse na wsparcie panstwa niż korporacja.
Dlaczego więc ktoś miałby w tej sytuacji zdecydować się na Vortex zamiast BPS? O czym zapominam?

Catalyst to nie zawsze logika, a i szeroki temat poruszyłeś.
Pierwszą rzecz już kolega wyjaśnił, inwestujesz w obligacje konkretnej spółki, a nie "banków". A mamy banki, które już upadły i nie spłaciły obligacji, a i takie które notowały fatalne wyniki (m.in. BPS) i miały programy naprawcze. A i działa ustawa Resolution, która pozwala "kasować" banki i ich obligacje podporządkowane (dokładniej to zamieniać je na akcje / udziały, które oczywiście będą niewiele warte).

Istotne też ma znaczenie okres inwestycji, VOX ma krótszy niż BPS, a także sytuacja samej spółki którą warto poznać. A propos poznania spółki VOX0718 to nie Vortex tylko Voxel :)

Z tym ROG0218 to tanio kupi, ale Robyg, bo za miesiąc tą serię niestety wykupi.

Zadzwoniłem do Kancelarii.
Syndyk prosi o doprecyzowanie sposobu wyliczenia odsetek, bo na zgłoszeniach jest kwota bez sposobu wyliczenia. Należność główną syndyk uznaje, tu nie chodzi o jej zakwestionowanie.

Według mnie też jest mniejsze.
Ale ktoś uważa inaczej i sprzedaje te obligacje ze stratą. Zakładam, że ten ktoś jest bliżej tego banku niż ja, bo często tym ktosiem są spółki powiązane z branżą spółdzielczą. BTW myślę, że ciekawie wyglądałaby analiza kto i kiedy sprzedawał obligacje SK Banku :)

Żeby nie okazało się, że wersja 2.0 planu naprawczego zakłada zamianę obligacji na udziały w banku, ustawa Resolution wchodzi już za kilka dni, pewnie teraz w BFG wybierają szeryfa tej imprezy :).

Magiel napisał(a):

moja tolerancja na ryzyko jest powyżej średniej stąd bardziej spekulacyjny ruch.

Magiel, jak spekulacyjnie, to rób jak uważasz, tylko nie pisz potem, że czujesz się oszukany, a Catalyst to totolotek :).

Cytat:
Zastanawiam się czy części kapitału nie ulokować w obligacjach a że cena atrakcyjna to kusi do zakupu.

Magiel, to będzie Twoja pierwsza inwestycja w obligacje korporacyjne?
Obyś uniknął takiej oto drogi początkującego:
1. Cena atrakcyjna - kupuję,
2. Cena jeszcze bardziej atrakcyjna - dokupuję,
3. Upadłość - brak odzysku kasy,
4. Upadło. Mieli rację, Catalyst to totolotek i szulernia - tu można tylko stracić, nie radzę.

Nie mam pojęcia co z tym PBSem będzie, ale jeżeli Twój potencjalny ruch nie ma charakteru spekulacyjnego, a inwestycyjny, to być może warto jeszcze na rynku się porozglądać za czymś innym.

Pozdrawiam
Remigiusz

Przepraszam, że zalinkuję do swojego bloga, ale proponuję, abyś zeznając poprosił prokuraturę o sprawdzenie ruchów na udziałach dokonanych na kilka miesięcy przez nie spłaceniem obligacji:

www.rynekobligacji.com/2015/04...

daleki jestem od wyciągania jakichkolwiek wniosków, od tego jest właśnie prokuratura żeby sprawdzić, czy takie działania mają znamiona wyprowadzania majątku z firmy.
Możesz też poprosić o sprawdzenie przez prokuraturę i KNF dlaczego kurs akcji PCZ przez długi czas, był
tak wysoki, pomogło to spółce w ruchach na majątku, czy ktoś wpływał na ten kurs czy też nie.

sprawa prosta nie jest i może trwać długo, ale od determinacji prokuratury i osób zeznających zależy jak się rozwinie
pozdrawiam

dn_armagedon napisał(a):

Coś Wam to przypomina? Przecież to czysty Amber Gold![/b]

Z ciekawości - na czym straciłeś - na akcjach, które są blisko historycznych szczytów, czy na obligacjach, które wyceniane są bez dyskonta?
Wydaje mi się, że z obu inwestycji możesz nadal spokojnie wyjść bez żadnej straty.

Powiedz co konkretnie zgłaszasz do KNF i pozostałych instytucji, bo z tego wywodu nie zrozumiałem?

Co do zasady zgadzam się, że działania BEST w temacie przejęcia wyglądają na chaotyczne, ale nie wiem co się działo za kurtyną i z tego powodu trudno mi je oceniać.

Napisałem też małe co nieco o podatkach przy inwestowaniu w obligacje na rynku Catalyst.
Całość w tym wpisie.

Nie wszystko da się zmieścić w jednym wpisie :).

Pierwsza transakcja - okres 3 miesiące, czyli 90 dni, co nie zmienia faktu, że transakcja w połowie okresu. Nie mogłem inaczej, bo to realna transakcja :).

Tak im bliżej końca tym gorzej, co pokazuje druga transakcja.
WDA - tam chodziło o sprzedaż, czyli czas nie ma znaczenia, bo odsetki się naliczają.
Natomiast jest problem, jeżeli czekamy na dobrą cenę, dotychczas powiedzmy do wakacji raczej szybko udawało się coś znaleźć do kupna, ceny w ostatnie 2 miesiące są raczej wysokie i trudno coś kupić. Póki co czasu oczekiwania, czyli gotówki nie uwzględniałem w swoich wynikach, od nowego roku to zmienię.
Prowizja - oczywiście uwzględniam podwójną prowizję.

Generować tarczę dla samej zasady - oczywiście nie ma sensu, zauważ, że u mnie jest wartością dodatkową do wypracowanego zysku, nawet zbytnio o niej nie wspominam.

Zacytuję komentarz spod wpisu:
Tym nie mniej tutaj koncentrowałem się na przepływach w ramach danej transakcji i mam w pamięci Twoje powiedzenie: “celem transakcji jest zarabiać, a nie generować tarcze podatkowe”. :).

Lopez napisał(a):

Co do podatku od odsetek, to gdy kupiłem obligacje po miesiącu od rozpoczęcia okresu odsetkowego, to po otrzymaniu odsetek za cały okres, zapłaciłem podatek belki od całych odsetek mimo, że w posiadałem je o miesiąc krócej i w cenie zakupu uwzględniono odsetki za pierwszy miesiąc. Teraz staram się kupować na początku okresu odsetkowego.

Nie jest tak źle z tym kupowaniem na koniec okresu odsetkowego. Po pierwsze często bywa taniej, niż w nowym okresie, a po drugie sprzedając taniej (bez odsetek) generujesz stratę podatkową, którą rozliczysz w PIT rocznym, o ile będzie z czego.

- zaproponuję Ci ten wpis na moim blogu.

Hej, tutaj na blogu opisywałem case study czytelnika, który walczył o odzyskanie kasy z ZPS Krzętle.

Podejrzewam, że parę złotych tam masz. Póki firma nie złożyła wniosku o otwarcie postępowania sanacyjnego to chyba warto walczyć. Masz już wezwanie do zapłaty odebrane, to składaj wniosek do sądu...

Powodzenia

Dawno mnie tu nie było. Myślę, że rozpoczęcie serii wpisów o dywersyfikacji inwestycji na rynku Catalyst jest dobrym powodem do powrotu :).

Zapraszam do zapoznania się z wpisem w tym miejscu.

Pozdrawiam

Zaimponował mi prezes.
Szczególnie fakt, że nie spłacanie obligacji w terminie "nie ma nic wspólnego z działaniami bankrutujących przedsiębiorstw".

Pamiętam wcześniejsze sprostowania lub groźby ze strony PCZ i EKA, czy UBT, na szczęście tym razem wygląda, że będzie inaczej Angel

Niestety komunikat jest lakoniczny, ale patrząc na Catalyst to nie był raczej zakup na giełdzie. A jak nie na giełdzie to cena mogła być inna.

szukając na siłę pociechy, to obligacje zabezpieczone są hipoteką, która teraz rozkłada się na mniejszą ilość obligacji, czyli siła zabezpieczenia teoretycznie rośnie.

Cytat:
w przedmiocie nałożenia na Spółkę kary administracyjnej

i tradycyjnie niech się spółka (czyli obligatariusze) martwią, to chyba oznacz, że spółka wyskoczy z kasy, a nie były prezes. Odpowiedzialność musi być osobista członków zarządu, a nie spółki jako podmiotu.

mawoz1 napisał(a):
A jak będzie wyglądał roczny raport skonsolidowany grupy BPS po upadku SK Banku. Czy BPS będzie uwzględniał upadek SK Banku w raporcie, przedstawiając za 2015 rok gigantyczną stratę? A jeżeli tak, to czy można oszacować jak będą wyglądały współczynniki wypłacalności? Po raporcie półrocznym już nie było za dobrze.

BPS nie konsoliduje banków spółdzielczych, one działają jako niezależne instytucje, z tego tytułu straty w BPS nie będzie.

Edit. Zakładając, że BPS nie ma należności wobec Wołomina, ale wg komunikatu KNF wynika, że BPS odmawiał finansowania SK Banku w ostatnim czasie. BPS Obligacji Korporacyjnych już w 2014 roku "wyczyścił" się z obligacji Wołomina, Ci to mieli "nosa" :)

yarlan napisał(a):
W BPS-ie nie ma zarządu komisarycznego. Jest prowadzony program naprawczy zatwierdzony przez KNF. Czy KNF i obecny zarząd banku sprawdzili wszystko rzetelnie? Hmmm, mam nadzieję że tak.

przepraszam za błąd, nie ma zarządu komisarycznego, jest kurator:
gpwcatalyst.pl/raporty_ebi?ph_...

BPS udziela(ł) również kredytów konsorcjalnych, czyli banki spółdzielcze brały na siebie analizę ryzyka klienta, a gdy kredyt był za duży dla małego BS, to udzielany był wspólnie przez BS + BPS. Jeszcze parę lat temu BPS po prostu przybijał pieczątkę na umowie zdając się na analizę kredytową BS (w uproszczeniu), dopiero po wtopie z kredytami zreorganizował proces. Można postawić pytanie, czy wśród tych kredytów na które teraz Wołomin utworzył gigantyczne rezerwy nie było takich udzielanych wspólnie z BPS.

Mam nadzieję, że nie, bo KNF i zarząd komisaryczny teoretycznie wszystko w BPS zbadali, ale tyle razy nas już zrobiono w frajera, że nie wiem czy warto to sprawdzać za te parę procent więcej na obligach.

ninia napisał(a):
Jest już raport za III kwartał.
Po pobieżnej analizie wydaje się że nie jest źle.

Mogę się zapytać na podstawie jakich danych wysnułaś taki wniosek?

39 lat, dwudniowy zarost, śniada karnacja, przyklepana żelem grzywka zawsze zaczesywana na prawą stronę. Skrojony na miarę garnitur, kolorowa poszetka w górnej kieszonce marynarki, zawadiacko rozpięta koszula. Tak najczęściej na zdjęciach wygląda Kamil Kliniewski.

Kliniewskiemu sukcesów nie brakuje. Od lat wygrywa również rankingi najprzystojniejszych menadżerów w Polsce. W ostatnim zdeklasował Rafała Bauera z Próchnika, Leszka Czarneckiego, prezesa grupy kapitałowej GetIn i anioła biznesu Wojciecha Dołkowskiego. Kliniewski lubi dobrze wyglądać. Lubi też przyciągać duże pieniądze.

Kliniewski ukończył studia z zarządzania i handlu w Berlinie i Hanowerze. Doświadczenie menadżera szlifował w niemieckich firmach doradczych. Sam zresztą w 2004 r. utworzył podobną działalność, gdzie zajmował się poprawą wizerunku innych przedsiębiorstw, badaniem popytu i modernizowaniem ich oferty handlowej. Wiedział, który produkt wyrzucić ze sklepowych półek, jak odświeżyć zakurzony brand i w jaką grupę klientów skierować największą promocję.

polskanabogato.pl/2013/09/09/r...

Myślałem, że się nie da, ale spier... szybciej niż Misiąg z Uboata.
(ciekawe, czy za chwilę Stonoga nie pojawi się w Kerdosie :))

Poważny kandydat na "managera" roku 2015, choć konkurencję ma zacną (Pawłowski, Misiąg, Ściborski i inni).

z całym szacunkiem dla prezesa Kerdosu, który wydawał się człowiekiem z wizją i polotem, a jednocześnie odpowiednim przygotowaniem biznesowym.

To co zrobił w ostatnich dniach mocno przypomina prezesa pewnej łodzi podwodnej, który najpierw kupował (nowa emisja), a potem wywalał w rynek wszystko co miał, jednocześnie odsetki płacąc na bieżąco. Gdzie jest dzisiaj łódź to wiemy. Nie wspomnę o świetlanych wizjach, perspektywach i działaniu z rozmachem.

Jakikolwiek nie będzie efekt działań Kliniewskiego, to na dziś tym działaniem z partyzanta stracił wiele na wiarygodności (u mnie całą wiarygodność jako partner do biznesu), przy czym część inwestorów traci w tej chwili więcej, bo pieniądze i nerwy.

A prezes mógłby zrobić transakcję życia i skupić jako LEX swój dług po 40% (zarobiłby wielokrotnie więcej niż na leasingu nieruchomości), ale tego jakoś nie robi.
Jeszcze za drogo mu?

oby w końcu się udało i przykład poszedł w świat:

www.pb.pl/4288804,98962,uciecz...

„W porozumieniu z Beatą Gałązkowską i Stanisławem Jerzym Pachołkiem [członkowie zarządu PCZ — red.], w celu pokrzywdzenia wierzycieli Spółki (…), [Romuald Ściborski — red.] usuwał oraz ukrywał składniki majątku PCZ, a także obciążał je oraz zbywał, w tym przenosił składniki majątku PCZ na nowotworzone podmioty gospodarcze oraz spłacał tylko niektórych wierzycieli, czym działał na szkodę pozostałych” — czytamy w zawiadomieniu o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, które do Prokuratury Rejonowej we Wrocławiu złożyło Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych (SII).

Część inwestorów zainwestowała w spółkę oszczędności życia, a teraz może odejść z kwitkiem. Wstępnie roszczenia zostały oszacowane na ponad 100 mln zł.

LEASING-EXPERTS S.A.[...] wezwał Progress II Sp. z o.o. z siedzibą w Legnicy („Korzystający”) do doręczenia Finansującemu terminie 30 dni:
1) zaświadczenia od właściwego dla siedziby Korzystającego urzędu skarbowego o niezaleganiu przez Korzystającego z zobowiązaniami podatkowymi;

2) zaświadczenia od właściwego dla siedziby Korzystającego organu ubezpieczeń społecznych (ZUS) o niezaleganiu przez Korzystającego ze składkami za ubezpieczenia społeczne;

3) wszelkich informacji natury finansowej lub innej dotyczącej Umowy bądź działalności gospodarczej prowadzonej przez Korzystającego, które są istotne dla oceny sytuacji finansowej Korzystającego, a w szczególności:

a) sprawozdania finansowego Korzystającego za okres od 1 stycznia 2015 r. do 30 czerwca 2015 r. (w tym bilans, rachunek zysków i strat, wszystkie dodatkowe informacje i noty wyjaśniające);

[...]
Żądanie wskazane w pkt 3) jest uzasadnione faktem poniesienia przez Grupę Kapitałową, do której należy Korzystający, a której podmiotem dominującym jest Rank Progress S.A. wysokiej straty wykazanej w śródrocznym skróconym skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym Grupy Kapitałowej Rank Progress S.A. za okres 6 miesięcy zakończony 30 czerwca 2015 r., które zostało opublikowane przez Rank Progress S.A. w dniu 31 sierpnia 2015 r.

a jeszcze niedawno było tak pięknie:
Z Janem Mroczkiem (prezesem Rank Progress - red.) znamy się od kilku lat. Mam ogromny szacunek do Rank Progress i pewność, że pieniądze ulokowaliśmy bezpieczenie - powiedział Marcin Pawłowski, prezes i główny akcjonariusz Leasing-Experts w rozmowie w redakcją Obligacje.pl.
[...]
Taka okazja zdarza się raz w życiu firmy i postanowiliśmy ją wykorzystać, żeby wejść na wyższe piętro - powiedział nasz rozmówca.

obligacje.pl/front/news/viewNe...

dołączam do Was.

Spółka to lider w kilku naprawdę ciekawych i wzrostowych branżach (live bank, iLumio) plus prawdziwy hegemon w halodzwonkach. Prezes i właściciel z przeszłością w Comarchu, nie jakiś kmiotek i wizjoner bez pokrycia.

Mam nadzieję, że nie spartolą tej idealnej pozycji wyjściowej i za rok-dwa będą graczem wielkiego kalibru, przy okazji radując nasze serca... i kieszenie :).

Działalność brokerska - czyli ta co wcześniej generowała zyski - przeniesiona do Leasing Expert Direct - tam prezesem jest Jakub Droździok rocznik 1989 - na pewno swoim doświadczeniem biznesowym wyciągnie tą spółkę z kłopotów.
Właścicielem tej spółki wg KRS jest AIRCRAFT LEASE POLAND SPÓŁKA Z OGRANICZONA ODPOWIEDZIALNOSCIA, ale wiemy że miało miejsce podwyższenie kapitałów przez jednego inwestora - niestety LEX nie raczył poinformować, przez jakiego więc trzeba czekać na wpis do KRS (że w dzisiejszych czasach takie rzeczy nie dzieją się "online", ale to już inny temat). Chyba że prezes po okresie zamkniętym ujawni tego tajemniczego inwestora.

Przy okazji szczery do bólu ten prezes:

Cieszy nas również bezszkodowy portfel umów leasingu nieruchomości, co można powiedzieć, iż
jest ewenementem na polskim rynku finansowym biorąc pod uwagę, iż nasz projekt był finansowym
start-up’em i mógł szybko okazać się bardzo szybka porażką.
Unikatowy produkt leasingu
nieruchomości cieszy się nadal ogromnym zainteresowaniem ze strony naszych klientów, jednakże
brak kapitału ogranicza praktycznie do zera możliwość rozwoju tego produktu na polskim rynku
finansowym przez naszą spółkę.

Aha i mamy już winnych:
tej chwili spółka potrzebuje kolejnych źródeł finansowania aby dalej rozwijać swój produkt.
Niestety polski rynek kapitałowy nie jest przygotowany do inwestycji w projekty jak nasz, dlatego Zarząd intensyfikuje działania w celu poszukiwania kapitału poza granicami naszego kraju,

www.gpwcatalyst.pl/raporty_ebi...

Nie tak szybko.

Strzelam: teraz pójdzie wniosek emitenta o zadośćuczynienie od banku na kilkadziesiąt milionów złotych, bo przecież kredyt powinien być i basta.

Oby tylko hejterzy na forach nie przeszkodzili w tej operacji, bo będą mieli drugą spółkę na sumieniu.

Zauważyliście, że komunikat był tylko po Polsku, a nie jak zawsze w 2 językach? I jak zawsze komunikat wiele wyjaśnia, nic nie trzeba się domyślać :)

doświadczenie uczy, że jak informacja jest tak sformułowana, że nikt nie wie o co chodzi, to niestety z reguły nie chodzi o nic dobrego. Przynajmniej nic dobrego dla obligatariuszy.

chyba jednak Millenium:

np napisał(a):
Marek Butelka napisał(a):
To jest spisek masonów z banku, którego nazwy wymienić nie można. No i jeszcze te obrzydliwe internety...

www.youtube.com/watch?v=czv8vy...

Witam,

Ustaliliśmy, że Millenium to ten skrywany bank, ustaliliśmy też co obecnie widnieje w majątku, i jak to "podstępnie zadziałał bank". W skrócie - od ok 26 kwietnia obowiązkiem banków w Polsce jest rolowanie kredytów bez względu na wszystko ! Może by tak łaskawie spółka przedstawiła w EBI umowę kredytu i pokazała harmonogram kontaktów z bankiem kredytującym w tym roku. To i tak wypłynie w zakresie art. 300 kk.

@Kalashnikov - nie brakuje Panu "spółka nigdy nie miała się lepiej" ? Mi tego teraz w PCZ brakuje.

Pozdrawiam
Rafał Koźlak

zapewne dużo zależy od tego, które transakcje da się cofnąć i na czym zabezpieczony jest Bank.
Ale walka będzie długa, gdyż przeciwnik godny:

uczciwy napisał(a):
Long time ago, in galaxy far far away...

Byla sobie Gwiazda Smierci (GS). Gwiazda smierci byla centralnym punktem Imperium. Imperium zbudowane bylo w oparciu o krwawice Rebeliantow. Imperium posiadalo w swojej flocie spora liczbe zaleznych od Gwiazdy Smierci "imperial destroyerow". Gwiazda Smierci zarzadal Imperator, ktory tuz przed upadloscia Gwiazdy Smierci glownodowodzacym cala flota mianowal swojego wiernego Darth Vadera. W tajemnicy przed wszystkim przygotowana zostala druga Gwiazda Smierci (GS2). Pol roku przed planowanym wybuchem GS wszelkie dobra w tym Tie Fightery zaladowane zostaly do imperial destroyerow w celu ochrony przed wybuchem GS i bezpiecznego przeniesienia do GS2 w taki sposob, by zlowieszcza sila Rebelii nie byla w stanie ich dosiegnac. Szturmowcy Imperium (Star Troopers) rowniez zostali zapakowani na destroyery i przeniesieni do GS2. Po tych manewrach flagowych okretow Imperium Gwiazda Smierci dryfujac bezwladnie w przestrzeni kosmiczne byla juz tylko bezuzyteczna kupa zlomu, nie posiadajaca zdolnosci bojowej (P/A). Koniec tej historii dla GS i krwawicy Rebeliantow jest smutny. Niedawno Darth Vader zlozyl wniosek do senatu o przetopienie GS na zyletki. May the force be with You Rebels! Keep fighting for yout goods! Never let go!

To be continued...

Regards
Luke Skywalker / Master Yoda / Han Solo / Princess Leia

być może kupujesz za 8,5 mln spółkę, która ma Expo Arenę, ale jednocześnie ma 50 mln długu wobec kupującego (a może więcej)? być może, bo spółka uchyla się od odpowiedzi na to pytanie.

Chodzi o to, że jak coś ma zarabiać 2-3 mln zł rocznie, to wyceniając to coś podejściem dochodowym ciężko wyjść na 200, czy nawet 100 mln...

Wtajemniczony napisał(a):
Oświadczenie Zarządu Emitenta
Zarząd Emitenta oświadcza, że dochował pełnej staranności w zakresie podjęcia działań niezbędnych w celu wywiązania się ze wszystkich obowiązków przewidzianych prawem, ciążących na Emitencie zarówno względem PT Akcjonariuszy, PT Wierzycieli jak i PT Obligatariuszy i PT Partnerów biznesowych.

Zapewne pisząc o tej staranności i działaniach mają na myśli spłatę części obligacji poza Catalyst i pozbycie się znacznej części udziałów w spółkach zależnych.

Marywilska już nie jest zabezpieczeniem, aczkolwiek samo zabezpieczenie wydaje się stosunkowo dobre:
www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

Pod powyższym linkiem można również zapoznać się z operatem dotyczącym Expo Areny, sporządzonym przez rzeczoznawcę, której e-mail zaczyna się na magducha9 :). (Wiem, nie oceniaj książki po okładce)

Sęk w tym, że chcielibyśmy, aby spółka nie znalazła się w sytuacji realizacji zabezpieczenia (nie o to chodzi w inwestowaniu w obligacje), a relacje inwestorskie Mirbud jakoś w tym nie pomagają.

niepewność.

strona internetowa z relacjami inwestorskimi nie aktualizowana od emisji - czyli pożyczcie nam pieniądze i się nie interesujcie,
wyniki publikowane po terminie 30.06.2015, podczas gdy porządna firma handlowa zapewne w ciągu miesiąca - dwóch po zakończeniu roku powinna mieć wyniki gotowe,
informacje do wyników lakoniczne, kto wie co się za liczbami kryje,
branża niepewna, drogi dolar, PIS u bram (ochrona górnictwa krajowego),
wykupy obligacji się zbliżają, a jakiejś spójnej komunikacji ze strony spółki brak.

Trochę szkoda, bo firma jak na tą z obszaru high yield miała u mnie nawet nie najgorsze notowania :)

giełda powzięła istotne informacje

biznes.pap.pl/pl/news/all/info...:-zawieszenie-obrotu-instrumentami-finansowymi-spolki-pcz-sa

powołali się na § 11 ust. 1 pkt 2) Regulaminu Alternatywnego Systemu Obrotu
"jeżeli uzna, że wymaga tego interes i bezpieczeństwo uczestników obrotu"

co oznacza, że zrobili to w Twoim interesie, abyś nie mógł straty podatkowej odliczyć...

gauss napisał(a):
Wg Remigiusza Iwana, jedno TFI miało obligacje PCZ.

Na 31.12.2014 znalazłem obligi PCZ w Eques Obligacji na 1,2 mln zł.
Ten fundusz w ogóle prowadzi dość ciekawą politykę inwestycyjną, bo miał m.in. także: Fast Finance, Włodarzewska, Czerwona Torebka, Leasing Expert, LZMO, PC Guard, ZM Mysław i kilka innych.

Niestety w tym roku aktywa im spadają (ciekawe czemu :)), nie zdziwiłbym się jakby w międzyczasie tych obligacji już nie mieli, okaże się to gdzieś za 2 miesiące jak opublikują skład portfela na 30.06.2015. Dowiemy się też, czy byli wśród "przyjaciół", których obligi za 100% zostały wykupione poza rynkiem.

kolego, odnośnie dotacji cytujesz komunikaty sprzed kilku lat, w tym jeden nie dotyczy bezpośrednio LZMO.

Jak widać po obecnych wynikach spółki (spadki przychodów), zadłużanie się, aby pozyskać środki z UE niekoniecznie dla spółki miało sens. Chyba, że masz na myśli coś innego...

Co do emisji akcji to oczywiście sama emisja jest OK, natomiast można się zastanawiać, dlaczego musiała mieć miejsce.

słyszałem, że planują powiesić: "Catalyst nigdy nie miał się lepiej"

no to jeszcze wypłata dywidendy, a co zabronicie nam:

Zarząd Spółki Leasing-Experts S.A. z siedzibą we Wrocławiu informuje, iż w dniu 30 czerwca 2015 r., Zwyczajne Walne Zgromadzenie mocą uchwały nr 15/2015 postanowiło, iż zysk netto za 2014 rok, w wysokości 294.152,97 zł przeznacza się w kwocie 280.000,00 zł, tj. w wysokości 0,10 zł na akcję na wypłatę dywidendy dla akcjonariuszy, zaś w kwocie 14.152,97 zł na kapitał zapasowy Spółki.

WatchDog napisał(a):
Pardon - pytanie z boku - bo przez wszystkie przypadki odmieniana jest nazwa Polski Holding Medyczny PCZ - a taki przedmiot nie istnieje. Został wykreślony z KRSu w 2009 roku
www.imsig.pl/pozycja/2009/82/K...

natomiast od tego roku istnieje: PHM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ REGON: 360968889, NIP: 8943060238
której prezesem jest Ściborski i która stopniowo przejmuje udziały spółek zależnych od PCZ S.A.

Cóż za wspaniałe nawiązanie do poprzedniej nazwy spółki już nieistniejącej :).

Ludzie ten gość nie kupił tylko podpisał się pod oświadczeniem spółki kupującej...

Czosnek uboat też miał pokrycie. Jakkolwiek ta sytuacja się nie skończy prezes pcz i właściciel zarazem pokazał gdzie ma inwestorow.

Gregorio napisał(a):
Czy ktoś będzie w stanie odpowiedzieć na pytanie: jak (cena nieisotna) sprzedać obligi EKA, żeby zrobić stratę podatkową? Wystawiam zlecenia sprzedaży, po drugiej stronie jest oferta kupna, a transakcji brak. Wiem, że chodzi tu o widełki, ale jeżeli są strony chętne do transakcji po 2% to dlaczego nie można jej zawrzeć? Jakieś rady od dobrych ludzi?

Giełda nazywa to troską o bezpieczeństwo / interes inwestorów.
Tylko nie mówią, których inwestorów mają na myśli, bo na pewno nie Ciebie.

oby to była emisja gotówkowa :)

może tak może nie,

Oczywiście zauważyliście spadek kapitałów własnych holdingu z 459 mln zł na koniec 2013 roku do 198 mln zł na koniec 2014, czyli o 261 mln zł?

I pozycję "strata z lat ubiegłych" w kwocie -211 mln zł?

Oczywiście spółka z audytorem dołożyli wszelkich starań, aby to precyzyjnie wyjaśnić.
Chociaż audytor wspomniał, że "zawarte w sprawozdaniu finansowym dane porównawcze za 2013 rok nie zostały poddane wszystkim wymaganym przez ustawę o rachunkowości wyłączeniom konsolidacyjnym, a w szczególności dotyczącym wskazanych w aktywach wartości firm"

Czyżby jednak w poprzednich latach była strata, którą jednak zdecydowano się pokazać na kapitałach, a nie w wyniku?

W końcu audytor też zauważył, że:
"skonsolidowane sprawozdanie finansowe nie zawiera dodatkowych informacji i objaśnień"

Aby nie było tylko negatywnie, to jednak audytor zgodził się z twierdzeniem spółki, że nie istnieją istotne zagrożenia kontynuacji działalności.

mógłby szanowny zarząd dostarczyć tabele odsetkowe na Catalyst i odblokować UBT0915 do handlu, chociaż stratę podatkową można by wyrobić i nie przejmować się terminami odsetkowymi przy handlu innymi obligacjami...

Podkreślmy jedną, ważną sprawę, o której pisze zarząd:

Cytat:
Podkreślić należy, że zaistniałe zdarzenie ma charakter incydentalny

Rozumiem, że incydentalność przejawia się w tym, że więcej innych serii notowanych na Catalyst już nie ma :)

bardziej mnie interesują obligacje Próchnika bo chodzą po 90%, a są do wykupu na koniec roku, do tego zabezpieczone hipoteką :).

na poziomie spółki wdrożono system zintegrowany Microsoft Dynamics NAV.

Plus jest taki, że system jest tańszy niż SAP.
Minus jest taki, że nie ma innych plusów :).
Może trochę przesadziłem i do firmy handlowej się nadaje bardziej, ale u mnie w produkcyjnej słabo sobie radzi :).

KDPW nie raczyła wydać komunikatu o braku płatności. Czyżby po zawieszeniu notowań problem dla Giełdy przestał istnieć? Jak się postarają to może uda się spółkę wyłączyć ze statystyk defaultów - prędzej wykluczą ją z Catalyst niż nie wykupi obligacji :). I Catalyst pozostanie krystalicznie czystym rynkiem (no tu popłynąłem :)).

Do bajkopisarzy Catalystowych chyba należy dołączyć kolejną osobę:

Cytat:
Katastrofalny czwarty kwartał spowodował, że „znakomite wyniki finansowe”, o których mówiła po trzecim kwartale Teresa Jochemczyk, ówczesna prezes, zmieniły się o 180 stopni stawiając ZM Mysław pod ścianą.

źródło: obligacje.pl

zi napisał(a):
Dzięki remix1977, przeglądam ostatni raport 4Q2014 strona 17 i 18, rozumiem, że za rok 2013 z nabytych wierzytelności odzyskali 3,1mln ale kosztowało ich to 7,5mln czyli strata 4,4mln. Z obsługi wierzytelności zewnętrznych zarobili 8,8mln ale kosztowało ich to 4,1mln czyli zysk 4,7mln. Zatem ostateczny zysk za 2013r to 0,3mln.
Ciekawiej sytuacja wygląda za rok 2014. Z nabytych wierzytelności odzyskali 9,2mln, kosztowało ich to prawie 2mln, czyli zysk 7,2mln. Z obsługi wierzytelności zewnętrznych zarobili 1,1mln ale kosztowało ich to 8,9mln (nie wiem jak to możliwe) czyli strata 7,8mln. Zatem ostatecznie za rok 2014 to strata 0,6mln.
Zatem jeżeli dobrze rozumuje i odczytuje te informacje z raportu, to się pytam jak q.wa można tak biznes prowadzić.

Celowo nie podałem linku do IV kwartału 2014, bo wydaje mi się, że dane są zaprezentowane błędnie (wystarczy porównać raport za III kwartał 2014), względnie zniekształcone przez sprzedaż pakietów wierzytelności.

Natomiast pytanie postawione przez Ciebie w ostatnim zdaniu wydaje się sensowne :).

zajrzyj np do raportu rocznego za 2013 rok, strona 51. Informacja o segmentach sprawozdawczych.
W pozostałe przychody operacyjne (czyli przeszacowania) wpisz 0, zamiast 11,7 mln i otrzymasz wyniki oddające rzeczywiste sukcesy spółki.

Rozumiem, że Pawłowski nadal jest prezesem i spółka na bieżąco informuje o wszystkich ważnych wydarzeniach, jak ten nadzorca sądowy :)

Bigus i Brzeski czyli prezes i wiceprezes zarządu mają po 39%. Źródło: raport roczny spółki.

Cytat:
Wyznaczy zapewne pawłowskiemu termin na "dogadanie" się obigatariuszami i akcjonariatem i jeśli się dogadamy to będzie upadłość układowa, a jak nie, to bedzię prowadzona pozniej upadlosc likwidacyjna....(o ile ktos o to wystąpi).

I właśnie dlatego powinniście mówić jednym głosem...

remix1977 napisał(a):
Podobnie było na BST0516.
Może ktoś musi sprzedać wcześniej posiadane serie, aby domknąć aktualną emisję (termin wpłat 16 marca)i pochwalić się sukcesem...

Jak po 16 marca nie wróci do góry, wtedy można się zastanowić.

Nie wróciło :).
Emisja została domknięta ze sporą nadsubskrypcją więc ten wątek też wydaje się mało prawdopodobny.

Jest jeszcze ewentualność, że ktoś wcześniej wiedział, że spółka zaraportuje stratę za IV kwartał i 2014 rok i sprzedawał, ale to jest tak nieprawdopodobne, że aż absurdalne :).
Tym niemniej jestem ciekawy kto był sprzedającym.

Ps. Strata na szczęście papierowa (głównie wyceny nieruchomości biurowych w dół), ale niemiła niespodzianka ze strony spółki.

zi napisał(a):

Moim zdaniem odsunięcie obecnego zarządu od władzy wydaję się koniecznością, ponieważ wychodzi na to, że z Pawłowskiego taki biznesmen jak z koziej doopy futerał na skrzypce. I nawet po dojściu do porozumienia w sprawie układu z obligatariuszami, nie będzie on potrafił prowadzić spółki w taki sposób aby wypracowywała zyski, którymi można nas spłacić.

Dodatkowo po przejęciu kontroli w spółce należałoby przeprowadzić w niej niezależny audyt, mający na celu zbadanie decyzji podejmowanych w niej na pięć lat wstecz, co ma na celu sprawdzenie, które z nich miały uzasadniony cel biznesowy, a które służyły jedynie wyprowadzeniu kasy ze spółki. Bo gdyby się okazało, że Pawłowski wyprowadzał kasę, to wtedy po pierwsze grozi mu odpowiedzialność karna, a po drugi można by dochodzić roszczeń personalnie od niego samego, czyli z jego majątku niepowiązanego ze spółką.
Oczywiście można podejrzenia takie zgłosić do prokuratury, ale śmiem twierdzić, że w naszym kraju kompetencje prokuratorów w tym zakresie są nikłe i jeżeli nie wskaże się palcem dowodów i łopatologicznie nie wyłoży jak działał mechanizm wyprowadzania kasy, to jeden z drugim nie zrozumie i zechce umorzyć postępowanie.

Być może warto będzie sprawdzić też ten trop:
W dniu 15 czerwca 2012 r. Emitent (kupujący) zawarł ze spółką WDM Capital S.A. (sprzedający) umowę sprzedaży 8722500 sztuk akcji spółki EX-DEBT S.A.za łączną cenę 1,821 mln zł
W opinii Zarządu Emitenta nabycie znaczącego pakietu akcji spółki EX-DEBT S.A. wpłynie w sposób pozytywny na dalszą działalność operacyjną Spółki,
W dniu 5 kwietnia 2013 r. Emitent dokonał sprzedaży 8722500 akcji spółki EX-DEBT S.A. na rzecz Mariusza Pawłowskiego za kwotę równą 610.575,00 zł.
Źródło: e-kancelaria.com/wp-content/up...
strony 44-46.

Ex-debt to zdaje się obecnie Leonidas, wyceniany na giełdzie na 14 mln

żeby było jasne, ja potwierdzam, że Nomad ma siedzibę, że Pan Rafał istnieje i że merytorycznie bardzo dobrze mi się z nim rozmawiało w sprawie Uboat (posiadał dużą wiedzę o spółce) i ewentualnych działań Nomad Partners w tej sprawie.

Natomiast nie mam żadnych powiązań z Nomad Partners i nie wypowiadam się co do ewentualnej skuteczności jej działań. Każdy decyzje powinien podejmować samodzielnie.

Nadmieniam, że w przypadku Uboat Line pan Rafał Koźlak sugerował podejmowanie jak największej ilości inicjatyw zmuszających odpowiednie instytucje Państwa Polskiego do działania, do czego też Państwa zachęcam w sprawie e-kancelarii.

od ostatniego czasu wiele nowych wpisów, łącznie z analizą Vantage Development.
Zapraszam

Panie Burrus,
byłem osobiście na Fordońskiej i rozmawiałem z prezesem, nie miał problemu, aby się umówić i porozmawiać o sprawie.

Zawsze jest ryzyko, że kontrahent Cię wykiwa, liczę się z tym wpłacając kasę, chciałem jednak zauważyć, że póki co to jest jedyny podmiot, który podjął rękawicę i zapoczątkował inicjatywę walki o nasze prawa.

Widzę, że ma Pan dużo energii, mógłby Pan również podjąć taką inicjatywę, prezes Nomad zachęca do tego, aby działać też niezależnie, im więcej nacisków tym lepiej dla sprawy.

Czy jest szansa, że Pana działania pójdą w tym kierunku? Dziękuję i pozdrawiam.
Remigiusz Iwan

Panowie, co to ma wspólnego z Mikrokasą?

Cytat:
Nie ma chętnych do zakupów. Żadnych nowych informacji. Jakieś problemy z uplasowaniem nowej emisji?

No zdecydowanie na pewno nie to. Przecież wynik emisji to jest informacja poufna i z pewnością nikt niepowołany nie ma do niej dostępu, a na pewno nie wykorzystywałby tego dla swoich celów.

Driver,

wszystko to rozumiem
Cytat:
Jest jednak pewien myk i ktoś sprytny wie jak to zrobić.

Pytam się, dlaczego w tym kraju muszę stosować myk, a nie działa oczywista oczywistość, czyli jak spółka bankrutuje to ja mam stratę na obligacjach, której nie mogę rozliczyć.

Z Twego posta wynika, że zgadzasz się z taką sytuacją i uznajesz ją za normalną?

Witam w poniedziałek rano :). Mam temat podatkowy.

Jako uczciwy obywatel, uczciwie płacący podatki chciałbym móc uczciwie odliczyć stratę na obligacjach Uboat, czyli 19% zainwestowanej kwoty.

Rozumiem, że na dziś nie mogę tego zrobić w najprostszy legalny sposób (sprzedaż na giełdzie ze stratą).
Również jak spółka już upadnie i nic nie odda, nie będzie to wystarczający powód do odliczenia straty???
Oczywiście jeżeli dobrze rozumiem, jest sposób wykorzystujący niuanse prawne, w którym prawnicy chętnie pomogą (umowa cywilno prawna).

Pytanie brzmi, dlaczego nie mogę legalnie i prosto rozliczyć tej straty.

Pomijając kwestie ustaw i podatków (absurd, że firma upada, a ja nie mogę wykazać straty), wystarczyłoby, żeby giełda odwiesiła notowania obligacji Uboat, których termin wykupu jeszcze nie nadszedł.

Czy jest możliwe, aby GPW, która troszczy się o inwestorów (bo na nich zarabia), odwiesiła notowania obligacji Uboat Line?
Czy zawieszenie wynika z ustaw, czy z regulaminu giełdy? Jeżeli z regulaminu, to czy nie można po prostu go zmienić?

Dlaczego za brak raportu finansowego karani są inwestorzy, a nie zarząd spółki osobiście, a jak go nie ma, to rada nadzorcza.

Co o tym sądzicie?

np napisał(a):
I bardzo ważne moi Państwo - nie wypisujecie na forach ilości posiadanych obligacji czy akcji. To ogromnie szkodliwe, proszę mi wierzyć na słowo, a na rynku kapitałowym jestem od 1993 roku. Czas jest Waszym ogromnym przeciwnikiem, a sąd wrocławski jest dość sprawny.

Pozdrawiam
Rafał Koźlak

piszcie może beavis'owi na priv ilości, a ten będzie na forum podawał liczbę osób i sumę total?

Kod:
mod: wcześniejsze informacje o stanie posiadania Użytkowników i ich adresy mailowe zostały ukryte.
Jak będzie potrzeba proszę o informację to się do nich sięgnie. Póki co lepiej być ostrożnym, a informacje już zostały wymienione i sprawa poszła dalej

Informacje
Stopień: Elokwentny
Ostatnia wizyta: 17 lipca 2020 14:26:37
Liczba wpisów: 425
[0,12% wszystkich postów / 0,11 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,236 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +156,85% +31 370,48 zł 51 370,48 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d