Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

remix1977

remix1977

Ostatnie 10 wpisów
Hej,
w obydwu przypadkach mamy do czynienia z tzw. amortyzacją obligacji, czyli emitent częściowo spłaca obligacje w ten sposób, że nie wykupuje 1 na 10 obligacji, a zmniejsza wartość nominalną obligacji z 1.000 do 900 zł, a ilość obligacji w obiegu jest taka sama (to są przykładowe liczby).

Tutaj możesz sprawdzić aktualną wartość nominalną danej obligacji (zresztą składając zlecenie maklerskie na pewno też):
https://gpwcatalyst.pl/o-instrumentach-instrumenty-notowane

A na obligacje.pl masz wyszukiwarkę obligacji i tam o każdej jest szczegółowo opisane.

Pozdrawiam
Remigiusz

https://www.pb.pl/kredyt-inkaso-nadrabia-braki-funduszy-937798

Klienci funduszy wierzytelności dostają obiecany zysk. Nie wynika on jednak tylko z działań windykacyjnych, ale transakcji, dzięki którym poprawiana jest niewystarczająca rentowność portfeli


Spółka została wrzucona do worka z GetBack, chociaż po wczytaniu się w artykuł i w raport finansowy sytuacja jest zupełnie inna.

Aczkolwiek jeden z zarzutów - zatajanie niektórych informacji w raporcie - niestety słabo świadczy o osobach zarządzających spółką...

Przesunięte na 29 maja:
https://gpwcatalyst.pl/emitenci-obligacji-raporty?ph_main_01_start=show&ph_main_01_id=112531&title=Zmiana+terminu+publikacji+raport%F3w+okresowych+za+2017r.

Dzwoniłem też do spółki i potwierdziłem u Głównego Księgowego.
Pozdrawiam
Remigiusz

z ciekawości dają świadectwo za darmo, czy oprócz krojenia prowizji za sprzedaż obligacji, kroją też za świadectwo?

voyager napisał(a):
obligacje Idea Bank, nie są notowane na Catalyst, ale gdyby były też pewnie byłaby otchłań...Bank lokatami przebija sam siebie, pewnie co strachliwsi/przezorni ewakuują się przynajmniej poniżej limitów BFG, Być może chodzi o zagrożenie procesami i odszkodowaniami za missseling...?


Akurat są na Catalyst (IDA0820), ale nie są zbytnio handlowane. Pewnie dlatego, że są w funduszach obligacji i jak któryś z nich wciśnie SELL to się kurs posypie.

Na blogu znajdziesz również analizę wyników rocznych spółki PCC Exol. To nie tylko emitent obligacji, ale i wypłacająca niezłą dywidendę spółka notowana na GPW.

Analizę znajdziesz tutaj.

W czwartek 15.03.2018 z publiczną emisją obligacji startuje spółka PCC Rokita. Zapraszam na bloga po analizę jej wyników finansowych za 2017 rok.

Wpis znajdziesz tutaj.

O ofertach prywatnych nie może być głośno, bo publiczne informowanie o nich jest karalne :).

Gdy giełdy akcji są wysoko i wkrada się na nie niepewność, warto szukać alternatyw i "bezpiecznych przystani". Polecam wpisy na moim blogu pokazujące realne portfele obligacji korporacyjnych.

Wpis znajdziesz w tym miejscu.

Obligacje PKN Orlen można zakupić w placówkach Domu Maklerskiego PKO BP. Oczywiście najlepiej jest posiadać rachunek maklerski w DM PKO BP, ale nie każdy taki posiada lub nie warto go zakładać dla jednej emisji. Na obejście tego problemu jest jeden, bezpłatny sposób. Można tak zrobić, że finalnie obligacje Orlenu lądują na naszym “głównym” rachunku.

Kupować obligacje skarbowe można przez internet i do tego wystarczy tak zwany rachunek rejestrowy zakładany online na stronie zakup.obligacjeskarbowe.pl. Tak się składa, że rachunek ten prowadzony jest przez PKO BP i można na niego wpłacić środki na zakup obligacji PKN Orlen (to ważne, środki muszą być na rachunku, aby działać dalej).

Następnie w biurze maklerskim PKO BP (wizyta osobiście) podajemy ten rachunek (dokładnie mówiąc wystarczy dowód osobisty), a do tego rachunek naszego podstawowego biura maklerskiego, na którym finalnie obligacje PKN Orlen mają być zdeponowane (warto się przygotować w “długi” i “krótki” numer rachunku.

Link

Informacje
Stopień: Elokwentny
Dołączył: 25 września 2010
Ostatnia wizyta: 22 października 2018 23:49:32
Liczba wpisów: 413
[0,13% wszystkich postów / 0,14 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,188 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d