Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

remix1977

remix1977

Ostatnie 10 wpisów
Nie wiem czy mogę, ale zaproponuję Ci taki (mój) wykład praktyczny o obligacjach:
www.youtube.com/watch?v=NzZ_E1...

Polecam też (też mój) poradnik:
www.rynekobligacji.com/2016/10...

A potem chętnie odpowiem na pytania :)
Pozdrawiam
Remigiusz

Hej,
w obydwu przypadkach mamy do czynienia z tzw. amortyzacją obligacji, czyli emitent częściowo spłaca obligacje w ten sposób, że nie wykupuje 1 na 10 obligacji, a zmniejsza wartość nominalną obligacji z 1.000 do 900 zł, a ilość obligacji w obiegu jest taka sama (to są przykładowe liczby).

Tutaj możesz sprawdzić aktualną wartość nominalną danej obligacji (zresztą składając zlecenie maklerskie na pewno też):
gpwcatalyst.pl/o-instrumentach...

A na obligacje.pl masz wyszukiwarkę obligacji i tam o każdej jest szczegółowo opisane.

Pozdrawiam
Remigiusz

www.pb.pl/kredyt-inkaso-nadrab...

Klienci funduszy wierzytelności dostają obiecany zysk. Nie wynika on jednak tylko z działań windykacyjnych, ale transakcji, dzięki którym poprawiana jest niewystarczająca rentowność portfeli

Spółka została wrzucona do worka z GetBack, chociaż po wczytaniu się w artykuł i w raport finansowy sytuacja jest zupełnie inna.

Aczkolwiek jeden z zarzutów - zatajanie niektórych informacji w raporcie - niestety słabo świadczy o osobach zarządzających spółką...

Przesunięte na 29 maja:
gpwcatalyst.pl/emitenci-obliga...

Dzwoniłem też do spółki i potwierdziłem u Głównego Księgowego.
Pozdrawiam
Remigiusz

z ciekawości dają świadectwo za darmo, czy oprócz krojenia prowizji za sprzedaż obligacji, kroją też za świadectwo?

voyager napisał(a):
obligacje Idea Bank, nie są notowane na Catalyst, ale gdyby były też pewnie byłaby otchłań...Bank lokatami przebija sam siebie, pewnie co strachliwsi/przezorni ewakuują się przynajmniej poniżej limitów BFG, Być może chodzi o zagrożenie procesami i odszkodowaniami za missseling...?

Akurat są na Catalyst (IDA0820), ale nie są zbytnio handlowane. Pewnie dlatego, że są w funduszach obligacji i jak któryś z nich wciśnie SELL to się kurs posypie.

Na blogu znajdziesz również analizę wyników rocznych spółki PCC Exol. To nie tylko emitent obligacji, ale i wypłacająca niezłą dywidendę spółka notowana na GPW.

Analizę znajdziesz tutaj.

W czwartek 15.03.2018 z publiczną emisją obligacji startuje spółka PCC Rokita. Zapraszam na bloga po analizę jej wyników finansowych za 2017 rok.

Wpis znajdziesz tutaj.

O ofertach prywatnych nie może być głośno, bo publiczne informowanie o nich jest karalne :).

Gdy giełdy akcji są wysoko i wkrada się na nie niepewność, warto szukać alternatyw i "bezpiecznych przystani". Polecam wpisy na moim blogu pokazujące realne portfele obligacji korporacyjnych.

Wpis znajdziesz w tym miejscu.

Informacje
Stopień: Elokwentny
Ostatnia wizyta: 12 września 2019 12:18:34
Liczba wpisów: 414
[0,13% wszystkich postów / 0,13 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,346 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d