GETINOBLE - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60

GETINOBLE [GNB]

AKTUALNY KURS: 0,41 zł (+12,16%) 21-08-2019 17:03
Joker
Joker PREMIUM
Wpisów: 1 309
Wysłane: 3 kwietnia 2019 12:55:27 przy kursie: 0,71 zł
Trochę tych rozważań o przyczyny korekty i to małej nie rozumiem.
Zapominają co niektórzy, że jeszcze 5 miesięcy temu akcjami handlowano poniżej 0,20 zł i to przy rekordowym wolumenie.
Realizacja zysków jest czymś naturalnym, podobnie jak obawy związane z działaniami CBA.

h3rlitz
Wpisów: 164
Wysłane: 3 kwietnia 2019 13:02:39 przy kursie: 0,71 zł
I ja bardzo przepraszam, ale najgorszą spółką od LCz jest Open Finance, które oberwało rykoszetem - mimo że nic z punktu widzenia fundamentalnego się nie zmieniło Dancing

Ja też uważam, że nie ma co się zastanawiać nad przyczynami korekty. Przypominam, że swojego czasu GNB chodził po 0,96 (na 1. fixie) i wtedy to można było nazwać korektą, bo z +30% zrobiło się na drugim fixie -30%. A teraz takie ruchy i szukacie logicznej argumentacji za tym stojącej binky

QMX
Wpisów: 178
Wysłane: 3 kwietnia 2019 13:06:27 przy kursie: 0,71 zł
teraz kluczowe są 2 opory

0,75 i 0,95 gr - rano próba podejścia pod pierwszy jak narazie nie udana - jeśli padnie to uważam że kwestia potencjalnego rozbijania drugiego to 2-3 dni

Vox
Vox PREMIUM
Wpisów: 5 492
Wysłane: 3 kwietnia 2019 13:10:03 przy kursie: 0,71 zł
Cytat:
@Vox, pewnie Ty będziesz wiedział - kiedy nastąpi wymiana akcji GNB na IDA? Dobrze kojarzę, że jesienią?

wg planu polaczenia bodajze 3Q... szmat czasu. poza tym nie zawsze każdy plan jest realizowany.
Obstawiam kiszonkę na obecnych poziomach do czasu pojawienia się jakiegoś istotnego info. To wszystko (małe obroty, zakres wahań) wygląda jak konsolidacja.
Edytowany: 3 kwietnia 2019 13:10

Warren Buffett
Wpisów: 20
Wysłane: 3 kwietnia 2019 21:31:39 przy kursie: 0,71 zł
pytek21 napisał(a):
Mnie to strasznie ciekawi dlaczego to spada.
Ogólnie na horyzoncie są raczej tylko pozytywne informacje:
1. Połaczenie 2 banków, spadek kosztów.
2. Odpisy w większości porobione, koszt listopadowej akcji moze uwzględniony w cenie a może nawet okazać się ze zyski to pokryją (w koncu po ogromnych odpisach musi w koncu wysc na plus a szczególnie jesli inwestorzy maja sie tym zainteresować... w ogóle to ciezko uwierzyć zeby to było nierentowne tak non-stop).
3. Ustawa frankowa odroczona/wyhamowana, ze sporymi zastrzeżeniami merytorycznymi.
4. Parytet - IDEA rośnie zwiekszając zakres, fund siedzi na niej na krótka, a na GNB póki co cisza, kurs raczej spada, a do parytetu daleko.
Z jakiegoś powodu to jest najgorsza spółka LC.

Witaj pytek21 !

Częściowo spróbuję odpowiedzieć na Twoje "pytanie". Rynek kapitałowy ma swoją logikę, która czasami jest nieuchwytna. Trzeba pamiętać jednak, że na rynku mają miejsce mody, mody całych branż i mody poszczególnych spółek. Inwestorzy co jakiś czas wybierają ulubioną branże, i windują ich wycenę do całkowicie nieracjonalnego poziomu. Ostatnio taką branżą była branża gamingowa. Liderem zaś tej branży był (jest) CD Projekt, i nikt mi nie powie, że wycena tej spółki jest racjonalna. Tak samo cała branża, jest "nieco" przewartościowana. Kiedyś taką branżą była budowlanka, i wyceny niektórych spółek z tej branży, zdaje się, dyskontowały, niemal nieograniczoną koniunkturę w budownictwie...a jak się skończyło? Wiadomo, bo zawsze się tak kończy. Na rynku kapitałowych są również branże i spółki, które popadają w niełaskę inwestorów. Sama branża bankowa, jak widać, nie jest obecnie u nas wyceniana jakoś wysoko, ale jest sobie taki np. Getin Noble czy Boś, które są daleko w tyle branżowego peletonu. Dlaczego? Bo miały kłopoty (bo wydaje się, że najgorsze już za nimi), ale wciąż są niemodne, od kilku już lat notabene. Pewnie to się z czasem zmieni, kiedy, nie wiem. Czytałem kiedyś w książce, nie pamiętam już tytułu, a dotyczyło to rynku amerykańskiego, że nieraz to właśnie cały branże, aczkolwiek zazwyczaj, poszczególne spółki (nawet giełdowe giganty), popadają w niełaskę inwestorów, i pozostają niedowartościowane przez lata. Zazwyczaj przyczyna spadków na początku jest realna, a później, nawet gdy realna przyczyna niedowartościowania zanika całkowicie, bądź w większości, to i tak nie ma to pozytywnego odzwierciedlenia w kursie danej spółki. Tak po prosty czasami funkcjonuje rynek, tak jakby inwestorzy mieli zbyt długotrwałą pamięć zdarzeń niemiłych, i to ich blokuje przed kupnem. Dodatkowo, pamiętajmy, że Polska to dziki kraj, afera KNF. pokazała to dobitnie. Inna sprawa, że Leszek Czarnecki, nie jest lubiany przez bankierów (również analityków, wszak oni również pracują w bankach, np. taki Jacek Borawski z BPS, który na swoim blogu nie szczędzi słów, i wprost nazywa L.C. sbekiem, a jest to bardzo nieprofesjonalne. Pomijam już to, gdy jak GNB był po 0,20 gr, wszystkim odradzał kupno, a reszcie zalecał szybką sprzedaż,...pełny profesjonalizm. Z każdego wpisu dotyczącego którejś ze spółek L.C. bije nienawiść...ciekawe dlaczego. Uważam, że po prostu typowa Polska zazdrość), a więc ludzi swojej branży. Uważam, że w dużym stopniu jest to uwarunkowane tym, że inni tylko pracują w tych bankach, ewentualnie są prezesami, ale wciąż tylko prezesami owych banków, zaś L. Czarnecki jest właścicielem, a to różnica radykalna. Ostatnio czytałem w Forbesie wywiad z Michałem Sołowowem, i ciekawe, ale bardzo pozytywnie wypowiadał się o Leszku Czarneckim, zaś branża finansowa milczy na jego temat, bądź mówi źle. Co więc w takim razie mogą robić w "kuluarach" przed monitorem, gdy dokonują transakcji, skoro go tak "kochają" ?

A więc tak to bym wyjaśnił, aczkolwiek nie każdy musi się z tym zgadzać. Jednym słowem, logiką rynku, jest czasami jej brak. Dlaczego ? Ano dlatego, że rynek ukonstytuowany jest przez zbiorowisko ludzi, a jak wiadomo, ludzie nie tylko sporadycznie zachowują się nieracjonalnie, ale, rzekłbym, bardzo często zachowują się nieracjonalnie, nie tylko na rynku ale i w życiu. Wszelkie bańki i depresje giełdowe są tego dobitnym przykładem. Mam nadzieję, że choć trochę, zobrazowałem Tobie, jak często brak logiki, jest nieodłącznym elementem naszego życia, na rynku również, bo czymże to jest, jeśli nie kreacją człowieka ;) ?
Pozdrawiam i życzę cierpliwości, a do Getin Noble należy ją mieć, nawet dużo.

kokospl
Wpisów: 1 159
Wysłane: 3 kwietnia 2019 21:46:50 przy kursie: 0,71 zł
Mnie zastanawia relatywna moc IB w porównaniu do GNB
Ten bank ,w przeciwieństwie do GNB, ma najgorsze dopiero przed sobą

mindek
Wpisów: 1 026
Wysłane: 3 kwietnia 2019 22:15:16 przy kursie: 0,71 zł
Pamiętaj o portfelu frankowym i obligach podporządkowanych na 2 mld w gnb...

Pytanie jak chcą zrolować same obligi, jak źródło wygasło?

kokospl
Wysłane: 3 kwietnia 2019 23:26:47 przy kursie: 0,71 zł
Portfele frankowe - tu rzad wstrzymal sie z jakimikolwiek ruchami i nie spodziewalbym sie powaznych ruchow. Poza tym kredyty te splacaja sie bardzo dobrze
Obligacje - tak zastrzyk kapitalowy jest niezbedny i w zwiazku z tym tak istotne sa informacje dot . Bowego inwestora

Joker
Joker PREMIUM
Wysłane: 3 kwietnia 2019 23:26:57 przy kursie: 0,71 zł
W kwestii obligacji podporządkowanych. Nie chcę Was w błąd wprowadzić. Może anty teresa będzie przy okazji i mnie skoryguje. Pray

Ale z tego co wiem to obligacje podporządkowane pod kątem księgowym są amortyzowane i nie odbywa się to na zasadzie panicznego poszukiwania gotówki tuż przed wykupem jak w przypadku zwyczajnych obligacji korporacyjnych.
One stopniowo z upływem czasu wypadają z kapitału własnego i GNB tą lukę musi już zalepiać od dłuższego czasu mimo, iż formalnie/ gotówkowo wykup dopiero się odbędzie.

Edytowany: 3 kwietnia 2019 23:27

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 9 698
Wysłane: 4 kwietnia 2019 12:27:02 przy kursie: 0,70 zł
Nie jestem specjalistą od banków i instrumentów, ale moim zdaniem mylimy dwie sprawy. Pierwsza to dług podporządkowany i współczynniki Tier I i Tier II. Za zgodą KNF obligacje podporządkowane zaliczane są do kapitału własnego, ale takiego wykorzystywanego do liczenia tych współczynników, a nie kapitału własnego w bilansie. I jak mi się wydaje, taki kapitał własny (w postaci obligacji) do liczenia współczynników jest amortyzowany. Natomiast z punktu widzenia bilansowego nic się nie dzieje. Jest zobowiązanie takie jak było.

Tyle tylko, że emisje obligacji często zwierają opcję call i można wezwać obligatariuszy do wcześniejszego wykupu. W szczególności dla takich papierów, które już w małym stopniu są zaliczane do liczenia Tierów.
I bank takie obligacje wykupuje. Z kapitałem własnym w ujęciu bilansowym nic się nie dzieje.

Proszę zauważyć, że zobowiązania podporządkowane w bilansie na koniec III kw. to 1,89 mld zł, natomiast dług do liczenia Tier II to 1,09 mld zł.

W 2018 r. GNB wykupił obligi podporządkowane za kwotę 309 mln zł.

kliknij, aby powiększyć

kokospl
Wysłane: 4 kwietnia 2019 13:18:15 przy kursie: 0,70 zł
Nie bardzo rozumiem dlaczego kurs nie idzie w kierunku parytetu , baa rozbieznosc jest coraz wieksza...

Joker
Joker PREMIUM
Wysłane: 4 kwietnia 2019 14:05:47 przy kursie: 0,70 zł
anty_teresa dziękuję za wyjaśnienia.

kamilcia
kamilcia PREMIUM
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 85
Wysłane: 4 kwietnia 2019 14:52:28 przy kursie: 0,70 zł
kokospl napisał(a):
Nie bardzo rozumiem dlaczego kurs nie idzie w kierunku parytetu , baa rozbieznosc jest coraz wieksza...

czemu wszyscy zakładają że to GNB pójdzie w stronę IDA, a nie na odwrót.

kokospl
Wysłane: 4 kwietnia 2019 15:28:53 przy kursie: 0,70 zł
Nie napisalem ktory kurs pojdzie Shhh
Natomiast sytuacja w ktorej GNB mocno spada a IB rosnie jest dla mnie dziwna ...

tomcio46
Wpisów: 182
Wysłane: 4 kwietnia 2019 15:48:20 przy kursie: 0,70 zł
Ja nie widzę żeby rosła ani Idea ani Getin. Boczniak od jakiegoś czasu.

tomcio46
Wysłane: 4 kwietnia 2019 19:33:17 przy kursie: 0,70 zł
Jestem też ciekawy jak na biznesy LC wpłynie ewentualna zmiana władzy. Jeszcze niedawno postawiłbym wszystko że PiS wygra. Ale teraz sami się proszą o przegraną. Od upierania się przy niepopularnym zakazie handlu po dzisiejszym infie o zwolnieniach grupowych w państwowym Pekao. Serio, przed wyborami? Z drugiej strony jest ryzyko że będą chcieli odpalić jakąś medialną bombę przeciw LC na ie np zeznań aresztowanego bylego Zarządu Idei. A i podobno jakieś taśmy u Sowy były...

h3rlitz
Wpisów: 164
Wysłane: 4 kwietnia 2019 19:42:29 przy kursie: 0,70 zł
To się szybko znajdzie taśma na Prezesa NBP, która to rozmowa pomiędzy LCz , Markiem Ch. i Glapińskim rzekomo się nie nagrała. wave

Teraz nasi chłopcy bawią się tak, że każdy każdego nagrywa - nikt nikomu nie będzie chciał wprost zaszkodzić. Gdyby ktokolwiek chciał zaszkodzić LCz zrobiłby to od razu, teraz mogą do niego strzelać w TVP jedynie binky

kokospl
Wysłane: 4 kwietnia 2019 20:06:09 przy kursie: 0,70 zł
Nie sadze by PiS przegral a juz na pewno nie orzez grupowe zwolnienia do 900 pracownikow ktorzy dostana sowite odprawy

tomcio46
Wysłane: 4 kwietnia 2019 21:14:55 przy kursie: 0,70 zł
Tylko przekaz idzie w świat. Zwolnienia.

Joker
Joker PREMIUM
Wysłane: 5 kwietnia 2019 09:56:59 przy kursie: 0,69 zł
https://stooq.pl/n/?f=1283542

Chyba po raz pierwszy ktoś podaje własne prognozy wyników za Q4

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60