pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

kamilcia

kamilcia

Ostatnie 10 wpisów
Poproszę BML. Na wykresie chorągiewka. Brakuje wybicia na wolumenie. Liczę że covidówki nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa.

Pamięć inwestorska jest krótka. Całkiem niedawno (10.12 ) Anabaza sprzedała 0,5 mln akcji po 400 PLN i prezes nie uważał że to tanio.

Z resztą nie tylko on sypnął.

No raczej nie. To jest dojrzały, dobrze 'skeszowany' biznes.

Poproszę o sprzedaż ATT. Powody : zamknięcie tygodniowe poniżej 30 i strata na walorze robi się już za duża. Tniemy.

yellowshadow napisał(a):
No ok, ale nie bylo takiej umowy i dofinansowania na 40 mln zl. Jesli Biomed mogl byc wart 1,5 mld USD na informacji o leku opartym na osoczu, ktory okazuje sie chyba fikcja, to ile moze byc wart Mabion majac na ukoczeniu CD20, mozliwosc wejscia do lancucha dostaw prosukcji szczepionki na co dostanie kase przeznaczona na kolejne szejkery do produkcji bialek?

Kazdy niech sobie sam odpowie. Jesli to info sie potwierdzi to spolka nie bedzie juz zagrozona bankructwem a z bardzo duzym prawdopodobienstwem dowiezie w koncu CD20.

No chyba, że za tydzień pójdzie nowe info, że akcje nowej emisji serii U będą po 10 PLN. Ciekawe gdzie wtedy wyląduje kurs.

Poproszę o zakup ATT.

Kurs spółki wybił linię trendu spadkowego. Wygląda na kontynuację ruchu w kierunku 46 PLN. Po drodze jest jeszcze opór na 34,5

Wykres

Wykres WIG_CHEMIA też wygląda dobrze.

Poproszę o sprzedaż Agrotonu.
Wczoraj fałszywe wybicie, RSI wysoko. WIg_Ukrain wysoko. Ker mimo świetnych wyników w dół.
Szeroki też nie pomaga.

Chwilowo zostanę na gotówce.

AGT - uzasadnienie. Spodziewam się dalszego wzrostu cen surowców rolnych i kontynuacji hossy na WIG_UKRAIN która na naszym rynku jest tego beneficjentem.

W listopadzie spółka wybiła 4,5 PLN na dużym wolumenie. Teraz wygląda na to że mamy do czynienia z korektą ew. szansa na kupienie biletu dla spóźnialskich. Liczę na wzrosty do co najmniej 8 PLN

jeśli będzie kontynuacja proszę o cd agrotonu.

qobaPL napisał(a):
To prawda, oberwało się wszystkim po równo... Pytanie na jak długo..

Chyba czas najwyższy. Przydałoby się oddzielić ziarno od plew i urealnić trochę wyceny.
Albo dać szansę na kupienie biletu spóźnialskim... :)

poproszę o kupno Agrotonu.

Uzasadnienie.
Fundamentalnie rosnące ceny produktów rolnych. Hossa na WIG_UKRAIN, dobre wyniki spółek z branży. AGT nie urósł jeszcze za bardzo.

Technicznie - długa męcząca konsolidacja między 3- 4 pln od prawie 2 lat. Ostatnio wyjście nad 5 przy zwiększonych obrotach. Liczę na ruch do co najmniej 8 PLN. Tam kurs może mieć problemy.

Nie podoba mi się ani dotowanie ani górników ani kopalni. Sądzę, że te pieniądze można wydać lepiej.

Ps. akurat Bogdanki to nie dotyczy tylko kopalń na Śląsku.

slider napisał(a):
szerzysz propagandę rodem z gadzinówki michnika, który to jest włascicielem przywołanego przez ciebie portalu.Otóż UE zatwierdzi to bo UE wpisała na najbliższe 20 lat (jeżeli dobrze pamiętam) węgiel koksowy jako surowiec strategiczny dla UE. !!

W porozumieniu ( i artykule ) jest o węglu kamiennym (nie koksującym) i o tym że będziesz opłacał tych Panów czy będą fedrować czy nie do 2050 czyli do ich emertytury.

Apropo propagandy :
niezalezna.pl/354076-likwidacj...
Cytat:
Już wcześniej informowano, że strony zgodziły się, iż transformacja górnictwa ma być rozłożona na wiele lat, a górnicy dołowi mają mieć gwarancję pracy w kopalniach do emerytury

niezalezna.pl/354174-rzad-zawa...
Cytat:
Cieszę się, że takie zdroworozsądkowe porozumienie jest zawierane, ponieważ to jest ważne, aby postulaty pracowników były w tym wszystkim uwzględniane

Lepiej ?

poproszę o sprzedaż IGN. Powodem dzisiejsze info o szczepionce ( gamechanger ? ). Spodziewam się dalszej masakry na wig_covid. Chwilowo zostaję na gotówce.

knoker1 napisał(a):
PGratuluję założycielowi kroniki idealnego trafienia w dołek, myślę że za kilka miesięcy będziesz mógł pochwalić się kilkudziesięcioprocentową stopą zwrotu. Prawdopodobnie dywidendy nie zobaczysz na tych spółkach przez kilka lat ale satysfakcja z opowiadania za 3 lata jak to kupowałem PKO poniżej 20 zł wbrew opiniom na stockwatchu będzie gwarantowana.

Co do Wojtka warto go słuchać bo ma dużo mądrych rzeczy do powiedzenia.

Od siebie tylko jeszcze podpowiem że rynek jest sędzią sprawiedliwym który za pychę karze , a za skromność wynagradza.

Pozdrawiam

Ja też mu 'gratuluję'. Następnym razem pewnie Wojetek i parę innych osób zamiast coś podpowiedzieć to 10 razy się zastanowi zanim coś komuś podpowie. Zawsze można trafić na takiego 'mędrka' i po co się denerwować.

poproszę o sprzedaż CLD i zakup IGN.

Ruch czysto spekulacyjny. 2 miesiące do końca konkursu. Szukam spółki dzięki której będzie można dojść czołówkę. Będzie albo spektakularna pogoń albo klapa Whistle

tomcio46 napisał(a):
Bardziej istotne jest w co zainwestują tą górę kasy jaką mają. Może zdywerdyfikują działalność? Nie muszą robić tylko rękawic. Jak Żyznowski ma łeb na karku i nie musi się lewarowac to możliwości jest sporo. Bzdur w stylu że marże spadną poniżej zera czy firma mając miliard w gotówce będzie warta 500 mln więcej nie komentuję.

Co Wy z tym inwestowaniem. To jest właśnie nieszczęście polskich spółek, że jak jest za dobrze to trzeba od razu coś kombinować. Dywersyfikować działalność / brać kredyty pod nowe pomysły. Patrz KGH i Sierra Gorda, Orlen i Możejki itp itd. Zwykle wychodzi to bokiem i kasa jest topiona a z planów podboju kosmosu zostaje nic ew jakieś bolesne rezerwy które wychodzą później bokiem.

Niech się skupią na core biznesu. Jak jest gotówka to niech wypłacą akcjonariuszom ew zostawią jakąś rezerwę na gorsze czasy. Po co kombinować ?

Wszystkie stacje będą się mierzyć z brakiem kontentu czy to HBO czy Netflix czy C+. W tej chwili stoi cała produkcja filmów i seriali. A ile razy można ten sam serial w kółko oglądać.

To na czym może wygrać C+ to oferta sportowa ( zresztą do tej pory też wygrywał ). Oby tylko tego nie zamknęli.

redhairman napisał(a):
Na obicie nie ma szans. Może przy 10zł i to zależy co będzie się działo na rynkach.

A niby dlaczego nie ma szans ? Jeśli obroni dziś okolice 12,5 i rynki się trochę uspokoją. To droga do conajmniej do 17 PLN otwarta. Gdzie jak gdzie, ale na JSW korekta się należy. Piszę to intraday i jest szansa, że na koniec dnia odszczekam ale na razie pozycja Long.

JSW

lesgs napisał(a):

Niczego nie prognozuję i nie należy tego tak traktować – ale przy ostatnich nieudanych próbach pokonania przez WIG20 poziomu 2140, jeżeli inwestorzy zagraniczni wkrótce nie wrócą na nasz rynek, to może się on poważnie osunąć. Może nieuważnie dzisiaj obserwowałem, ruchy na WIG20, ale odniosłem wrażenie, że koszykami podbijano WIG20, a to może być wstępem do gry na krótko na kontraktach w najbliższych 2-3 tygodniach.

A po co inwestorzy zagraniczni mieliby wracać na nasz rynek ? Na binance na BTC/USDT obroty kręcą się ponad 500 mln USDT / 24h. Do tego dodaj zmienność i lewar do x125. Nic tylko handlować.

Z naszego rynku ciężko znaleźć jakąkolwiek spółkę w którą można by wejść większym kapitałem. Chociaż żeby regularnie zarabiała i płaciła dywidendę.

Jest to też IMHO odpowiedź na pytanie czemu nas ominęła hossa.

Generalnie dramat.

poproszę o dopisanie do listy. Typ : Cloud Technologies. Spółka trochę zapomniana, ale wydaje mi się że z potencjałem. W dobrej branży. Pytanie czy miała już swoje 5 minut czy dobre czasy jeszcze przed nią. Ostatnio nie rozpieszczali akcjonariuszy wynikami i stąd 'lanie na kursie'. Od bardzo dawna w konsolidacji. Czas na jakiś większy ruch w górę/dół.

@Krewa można chyba zagrać.
Albo :
1. pod wybicie górą 10.70
2. spróbować złapać przy 8.80 z bliższym stopem, a nie ostatnimi minimami
[
kliknij, aby powiększyć

kokospl napisał(a):
Nie bardzo rozumiem dlaczego kurs nie idzie w kierunku parytetu , baa rozbieznosc jest coraz wieksza...

czemu wszyscy zakładają że to GNB pójdzie w stronę IDA, a nie na odwrót.

ketchupowa napisał(a):
Hej ludziska !

Mądrej głowie dość dwie słowie !

Poproszę o kupno NVV.

1. Bardzo dobre wyniki za 1 pół roku.
2. Ciekawa branża ( fotowoltaika )
3. Bardzo ciekawy wykres - konsolidacja pod 1,4
4. Uciekam z rynku głównego - źle się dzieje na szerokim.

Proszę o sprzedaż EEX.

1. Za dużo spadło
2. Rozczarowujące wyniki.
3. Wygląda że będzie lecieć dalej - kurs wisi na włosku przed kolejną falką w dół
4. SWIG80 i otoczenie nie sprzyja

Poproszę o kupno EEX.
Dlaczego :
1. Informacje fundamentalne płynące ze spółki nowe kontrakty, rekordowe przychody. Mam nadzieję że przełoży się to na wynik netto.
2.
Wykres

Poproszę o sprzedaż KZS. Wygląda że będzie dziś świeca z górnym cieniem co może zwiastować korektę, po ostatnich mocnych wzrostach. Zysk jest bardziej niż satysfakcjonujący :)

poproszę o sprzedaż AGT - marne obroty, marazm i powolne osuwanie, poza tym już za duża strata na pozycji.

W to miejsce poproszę ponownie KZS. Obecne poziomy cenowe wyglądają ciekawie, kurs dotarł do wybitej linii ORGR. RSI około 40 ( dobry moment żeby zawrócić ) SMA(50) może się obroni. Liczę conajmniej na solidne odreagowanie.

Wykres

W kontekście opublikowanych wyników za 1q wycena również wydaje się być atrakcyjna.

@Krewa automat po 251 szt w prawo od mniej więcej 14, więc wartość transakcji jest zaburzona. Niemniej jednak zabawa na 102 :)

Poproszę o zakup AGT.

Analiza nie moja i dość stara ale wciąż aktualna tutaj.

PS. KZS zawalony po całości :)

poproszę o sprzedaż KZS. Kurs nie potrafi sobie poradzić z poziomem 2,8x ( wykres tygodniowy ). Dodatkowo brzydki piątkowy górny cień. Dziś ze sporym prawdopodobieństwem będzie podobnie.

Jednocześnie proszę o zarezerwowanie KZS. Być może będzie próba odkupienia niżej lub gonienie.

poproszę o odkupienie KZS.

2 PLN zostało utrzymane na wykresie tygodniowym. Nawet podczas wodospadu w USA kurs zachowywał się 'mocno'. Powinien być odkupiony wcześniej, ale strach ma wielkie oczy i lepszym ruchem wydawało mi się przeczekać. Zobaczymy co dalej.

Poproszę o sprzedaż KZS.
Ostatnia fala wzrostowa dotarła do 161,8 % FIBO i stamtąd zaczęła się korekta. Technicznie nic złego się nie stało ale wygląda, że to nie koniec spadków. Jednocześnie spółka dała już ładnie zarobić i w związku z tym TP.

Jednocześnie proszę o zarezerwowanie KZS. Będzie próba odkupienia taniej albo gonienie króliczka.

Cała ta dyskusja to trochę 'bicie piany'.

Rynek oczekuje sukcesu FP. Obecna wycena rynkowa zawiera już sukces (duży) FP. Do tej pory 11B na żadnej ze swoich gier nie stracił ale też TWOM był jak do tej pory tylko jeden.

Na ten moment widzę więcej zagrożeń niż argumentów za. Postoję i popatrzę. Do premiery raczej i tak nic się nie wydarzy. Zobaczymy jak będzie szła przedsprzedaż.

poproszę o kontynuację KZS

Proszę o sprzedaż KER i kupno KZS.

Potrzebuję czegoś dynamicznego. KZS spełnia warunki. Dodatkowo doszedł do linii kanału wybitego wcześniej w górę. Jest też szansa na ORGR.

No dobra, nie umiem wkleić fotek :)

KERNEL

WIG_UKRAIN

poproszę o zakup KER.
Gram pod wsparcie na 46,xx

kliknij, aby powiększyć

Index WIG_UKRAIN też uważam w ciekawym miejscu.

kliknij, aby powiększyć

poproszę o sprzedaż ENI
zrobił się z tego boczniak, a co końca konkursu coraz mniej czasu.
Podsumowując transakcja kompletnie nieudana :(

Jeśli Cię to pocieszy mi też CRM wyleciał w tym samym miejscu.

Każdy jest mądry po fakcie. Jeśli byś nie sprzedał, a zrealizowałby się RGR i miałbyś -30% pojawiły by się tu mądre wpisy pt. "A gdzie SL?".

Jeśli można coś poradzić to : nie obrażaj się na papier. Zawsze można odkupić i zarobić.

No właśnie nie widzę :).

Nazwisko jednej pani to dla mnie za mało. AT też niewiele póki co powie. Stąd moje zdziwienie z wejściem za 50%.

Ostro pogrywasz :P. Możesz mocniej uzasadnić poza żyłką hazardzisty ?

poproszę o zakup ENI
Kupuję pod oRGR na wykresie.

Poproszę o sprzedaż KSG

Uzasadnienie skopiowane z wątku cyzo :).

kliknij, aby powiększyć

zgadzam się z tym w 100%. Odbicie niemrawe, miało być domykanie luki a wyszło jak wyszło więc biorę co zostało :(.

Wydaje mi się, że w tej chwili czekamy na spółkę, której flagowy produkt okaże się kompletną klapą i zmaterializuje wszystkie ryzyka związane z gamedevem. Będzie to prawdopodobnie katalizator do spadków tak jak kiedyś TWOM rozbudził wyobraźnię inwestorów i rozpoczął hossę w tym sektorze.

Mam nadzieję, że to nie będzie S3GW ale komuś w końcu musi się nie udać. Proponuję chcącym angażować się na dłużej do branży podchodzić bardzo selektywnie.

poproszę o kupno KSGAgro

Również się zgłaszam do kolejnej edycji - oby z lepszym skutkiem

Czy jest na SW możliwość wygenerowania raportów spółek w Excelu ?
Chodzi mi o funkcjonalność : podaję okres i jako dodatkowy parametr okres (rok, kwartał) i dostaję .xls z zakładkami bilans / rzis / rpp (?).

Chodzi o zrobienie analizy pionowej / poziomej . Być może w wynikowym excelu taka analiza już by była zawarta. Wy te dane i tak macie pewnie wklepane gdzieś.

PS. jeśli już problem był poruszany albo rozwiązanie istnieje to sorki, ale nie mogę się dokopać.

Jeszcze drugie jest pewne : jak ktoś zainwestował przy 700, 600... 1 to ma 90+% straty love4

A czy właśnie kontrakt dla PERN nie jest taką 'furtką' do dużych kontraktów ? Dodatkowo spółka udowodniła, że daje radę jako lider konsorcjum.

Zgadzam się, że kwartał będzie ciężki do przeskoczenia pod każdym względem. Przydałby się komentarz ze strony spółki w temacie : co dalej ?

Całkiem fajny artykuł był ostatnio w parkiecie, okraszony tym obrazkiem :
www.parkiet.com/galeria/126887...

Zaczyna się robić tanio.
To tak ku pokrzepieniu serc.

Mnie osobiście martwi, że bessa w USA i na zachodzie dopiero się zaczyna i może nas to jeszcze trochę pociągnąć w dół.

to ja poproszę AQA.

Jest to maleńka spółka z NC ( niecałe 1 mln akcji ) z dużym dominującym akcjonariuszem ( FF 23% ), będąca kiedyś częścią PBG. Specjalizuje się w inwestycjach komunalnych. Ładne przychody, ładna marża ( ponad 7% ). Na koniec lutego ma być zakończenie projektu z PERN. Spółka wydaje się tania pod każdym względem.

WIG_BUDOW zachowuje się dużo lepiej od rynku i mimo że spółka nie jest jego składnikiem, to jego sytuację odnoszę do spółki ze względu na branżę.

Technicznie. Od jakiegoś czasu spółka bezskutecznie próbuje przebić 8,5 PLN. Dramat na tej spółce to płynność, ale nie ma się czemu dziwić przy takiej liczbie akcji na rynku. Liczę na dynamiczny ruch w górę jeśli uda się przebić 8,5 na stałe.

Dodatkowym atutem może być że spółka jest na NC i armagedon z głównego rynku jej nie dotyka.

Ciekawe czy uda mi się ją kupić :).

wg mnie każdy wybór ( i każda zmiana ) powinien być uzasadniony przez uczestnika. Niech to niesie też jakąś wartość edukacyjną i merytoryczną.

też poproszę o miejscówkę :)

Immobile - GKI

Bankrucik, a jaka jest wg Ciebie alternatywa ?

Dowolna partia ( z tych które mamy teraz ) to są socjaliści więc powinna być poza obszarem zainteresowania osób inwestujących na giełdzie i szanujących własny kapitał.

Ciekawi mnie też co wszyscy powiedzą jak dojdzie PiS do władzy i spełni swoje obietnice - wprowadzi podatek od obrotu na giełdzie. Bat na tych złych spekulantów ! wave

można prosić kogoś ze SW o parę słów komentarza do wyników, a właściwie poszukania dziury w całym. Ja osobiście nie rozumiem czemu spółka w tej chwili jest wyceniana tak nisko.

Moim skromnym zdaniem trening na portalach giełdowych może prowadzić do błędnych wniosków. Np. że najlepsze wyniki uzyskuje się handlując na groszówkach ( np. kupując po 5 gr sprzedając po 6 ). Człowiek zupełnie inaczej reaguje przy grze prawdziwymi pieniędzmi. Gra wirtualnymi jest dużo łatwiejsza.

Wg mnie dobrym pomysłem jest założyć realne konto i grać za założona sumę pieniędzy. Tylko od razu założyć, że się te pieniądze straci.

Jeśli mam doradzać to na pewno nie należy wkładać na giełdę od razu oszczędności życia, szczególnie jak komuś zależy na czasie ( wnioskuję, że liczysz na duże zyski osiągane szybko ). Jeśli ktoś się na to zdecyduje to powinien już przeżyć chociaż jedną bessę.

proszę o sprzedaż TFO na zamknięciu, w zamian kupno Prime Minerals ( CCA ) - uzasadnienie - trzeba jakoś odrobić straty - nie widzę innego sposobu niż kupno "czegoś takiego" king .

scarry napisał(a):
Przy niskich cenach węgla/ropy OZE straciły sens. Inwestowanie w nie to wg marnowanie kasy i czasu.

Nie do końca. Mamy limity CO2, za które zapłacimy jak za zboże. A atomu na horyzoncie nie widać.

Poza tym bessa surowcowa kiedyś się skończy.

ktoś wspomniał o OZE. Ja widzę potencjał w szeroko pojętej ekologii.
- energia
- środowisko
- zdrowa żywność - to może być hit - znam marże ( mniam ! ) - brakuje mi tylko przedstawicieli na naszej giełdzie

We wszystkich tych tematach poza wysokimi marżami można liczyć na wysokie dotacje z Unii. I myślę że źródełko szybko nie wyschnie wave .

@rekinek
Właśnie Ci starzy wylewają Ci kubeł zimnej wody na rozgrzaną głowę bo już niejedno na grajdole przeżyli i z niejednego pieca chleb zjedli.

Poczytaj sobie forum EEX. Tam też było sky is the limit, w przyszłym roku min 100, 200, 300, a i było też coś o 500. Dodatkowo była dyskusja jak bardzo akcje są niedowartościowane i tylko ktoś ośmielił się mieć inne zdanie był prawie natychmiast zakrzykiwany. Mi do scenariusza EEX brakuje jeszcze tylko żeby ujawnił się jakiś fund, 2 PLN do góry i można zacząć zjazd :)

Apropo 11B IV.2014 będzie bardzo dobry, I.2015 siłą rozpędu pewnie też, a co dalej zobaczymy.

poproszę o zakup TFO - kontynuacja z poprzedniego portfela

Ps. szkoda że wyboru nie trzeba uzasadniać jak to było w roku poprzednim :)

to ja poproszę love4

Zresztą myślę, że taka retrospekcja wstecz Tobie też się przyda.

a można poprosić o reaktywację portfela rzeczywistego tu w kronice. Mi osobiście go brakuje. No i zawsze dobrze poczytać kogoś mądrego salute

trochę smutno, że przegrana o przysłowiowy włos. Takich emocji chyba dawno nie było :).

W każdym razie gratulacje dla zwycięzców.

I szczęśliwego nowego roku dla wszystkich :). Oby Wasze portfele miały zawsze z przodu duży + :)

Moim zdaniem drogi są dwie :
1. jestem przywiązany/a do swoich pieniędzy, chcę spółki stabilne i w miarę przewidywalne - płacące regularne dywidendy :
- coś z surowcami - w PL to główny typ : KGH
- ubezpieczenia - PZU
- jakiś bank - PKO BP
- chemia - SNS może ATT
- energetyka - ENA / ENG
- coś dzikiego :) - Ekoexport - fajny biznes o ładnej rentowności, jeśli zrealizują plan to jest to spółka na lata
2. chcę zaryzykować i przeżyć przygodę. Jeśli stracę te pieniądze to trudno ale jeśli się uda to stopa zwrotu będzie czterocyfrowa. Tu należy dobierać spółki, których wartość może rosnąć skokowo :
- coś z medycyny : SNT / MAB / MDG / BRA
- coś z IT : PGS / EXA / CLD
- coś z biznesu growego : 11B
- coś związanego z ekologią / recyclingiem : EMT / KRC
- coś z odnawialnymi źródłami energii : BEP / FLD
...
tu jest pole do popisu wave

a nie wygląda to bardziej na jakąś krzyżową wymianę akcji między dużymi graczami ? a potem dopiero odjazd ( trochę na siłę ). Dodatkowo opór został naruszony póki co intraday.

Mnie niepokoją jeszcze 2 rzeczy :
1. nie wiadomo za ile tak naprawdę został zakład sprzedany - dziś temat ruszony na forum spółki
2. jak się prześledzi ostatnie komunikaty, to są tam krótkoterminowe pożyczki. Wydaje mi się, że jeśli gotówka wpłynie do firmy to spora część pójdzie na spłatę tychże. Jedna umowa na 3 mln PLN druga na 850 tys EUR.

Wygląda, że kokosów z tej sprzedaży nie będzie blah5 .

"Cena za którą sprzedane zostaną Akcje na podstawie Umowy Przyrzeczonej (dalej Cena Zakupu) będzie skalkulowana jako suma kwoty 35 000 000 (trzydzieści pięć milionów) złotych oraz kwoty środków pieniężnych na rachunkach bankowych Spółki na dzień zawarcia Umowy Przyrzeczonej pomniejszonej o łączną wartość zobowiązań finansowych Spółki wobec instytucji finansowych na dzień zawarcia Umowy Przyrzeczonej (w tym przejętych przez Spółkę Zobowiązań wobec Instytucji Finansowych).
"

czy ktoś może się podjąć oszacowania ile faktycznie KRS dostanie gotówki ?

@spin
Wyjrzyj za okno. Raczej nie popływasz w taką pogodę.

Kolejna sprawa to zamówienia z Rosji które miały zrobić wynik w teoretycznie najlepszym 3cim kwartale. Chwilowo chyba nie ma pod co grać.

Z drugiej strony poziomy dobre żeby zacząć papier akumulować Think .

generalnie konkurencja rośnie.
Ostatnio pojawiło się też coś takiego jak 'Paczka w ruchu'. Można odbierać paczkę w najbliżej zlokalizowanym kiosku. Takie coś kosztuje 2,99 PLN. Infrastruktura gotowa, nic tylko korzystać. W stosunku do paczkomatów jedyny minus, to że nie można odbierać całą dobę (ale 6-20 to też bardzo korzystnie) i zwykle kiosk ruchu jest bliżej niż paczkomat.
Ktoś zobaczył lukę w którą wchodził ITG. Dobrze to spółce niestety nie wróży.

baks napisał(a):
Straciliśmy jedno miejsce na podium (w dół) ale wydaje mi się, że Rise of Nations nie jest groźne i jak się pojawiło niebawem zniknie. Bardziej groźny w najbliższych dniach wydaje mi się Counter Strike i potencjalne inne przeceny (takie jak Rise) na poziomie 50-75%.
Patrząc jednak na wykres to na razie przychody wydają się być bardzo stabilne - oby tak dalej. Jeśli utrzyma się dynamika zakładana przez Scarrego z pierwszych dni to nie wykluczam osiągnięcia wyników z programu motywacyjnego już w tym roku. Była by to chyba dla wszystkich niespodzianka nawet dla zespołu. Dla rynku podanie takich wyników byłoby bombą.

chyba kompletnie w tym zestawieniu nie należy brać pod uwagę gier z wyprzedaży. Znam osobiście sporo osób które czekają tylko i wyłącznie na wyprzedaże i normalnych gier nie tykają. Zresztą ciężko rywalizować z pozycją -75% w cenie TWoM. Naturalne że sprzeda się tego więcej.

można prosić redakcję o parę słów komentarza ? Głównie w temacie :
1. powtarzalność tegorocznych wyników
2. czego nie dostrzega rynek, że wycena po wynikach jest jaka jest ? albo może raczej czego ja nie dostrzegam d'oh!

kupują jeszcze GNG a to ostatnio hit..binky blackeye wave

oczywiście, że jest. Tak samo jak skupowanie obligacji BRS - to nie jest działalność którą powinna prowadzić ta spółka.

Ale RK wie lepiej i co mu zrobisz blah5

@flesz
biorąc pod uwagę okres 2009 - teraz

index min max procent
spx - 660 2000 ~300%
ndq - 1270 4600 ~360%
dax - 3600 10000 ~270%
cac - 2480 4600 ~185%

wig - 20500 55500 ~270%
wig20 - 1240 2500 ~100%
mwig40 - 1225 3700 ~300%

Czy nie było u nas hossy - kwestia dyskusyjna - wg mnie była. Czemu nie dotknęła, aż tak bardzo WIG20 ? Popatrz na skład indeksu - chyba tu tkwi odpowiedź.

addison napisał(a):

1). Spółka dba o kurs, by nie spadł za nisko. Wolałbyś żeby Spółki to nie obchodziło?

zjazd w rok z 14 PLN na 0,6 PLN. Może lepiej niech nie dbają ?

ironia była tylko apropo dywidendy.

Poza tym pełna zgoda wave - no może poza tym skupem własnym

@konris
Liczby które przytaczasz wyglądają fajnie tylko i wyłącznie na papierze i są wynikiem śmiesznie niskiej bazy z okresu poprzedniego. Przy założeniu że w drugim półroczu BRS powtórzy wynik będziemy mieli C/Z = 20 - szału nie ma.

Apropo dywidendy przypomnij może wszystkim kiedy ostatnio Roman K podzielił się zyskiem z akcjonariuszami ? 2004 ? - jeśli dobrze pamiętam. Wg mnie właściciel jeśli będzie chciał szastać pieniędzmi zaproponuje kolejny skup akcji własnych i nic poza tym.

Niestety ale spółka musi zrobić dużo więcej aby mnie przekonać. Na razie wciąż kolos na glinianych nogach. Choć jakieś przebiśniegi wyjrzały :)

już niejeden tak twierdził.. na wielu wyższych poziomach. Każdy też twierdził, że taniej być nie może. Badź optymistą !!! MOŻE ! Whistle

Pytanie czy trup w szafie czy okazja. Niestety zwykle przy takich wodospadach zwykle to pierwsze.

A może to zadanie dla załogi SW żeby trochę zasięgnąć języka co się dzieje w spółce ?
Spółka wydaje się zaprzyjaźniona z serwisem. Mają nawet stronę http://uboat.stockwatch.pl/ - która notabene nie działa blah5 .

póki co to inwestor chce sprzedać a czy sprzeda (?), komu sprzeda (?) i za ile (?) i co nowy właściciel zrobi ze spółką (?) to już zupełnie inna historia binky

cały rynek leci to dlaczego ORP miałoby być wyjątkiem ?
Nowa emisja po 3,75 w całości uplasowana więc powód do 3mania kursu też zniknął.

Ps. zerknij na AD - interwał tygodniowy

@ula - dobre wyniki zostały wykorzystane do pozbycia się akcji - tak to niestety wygląda

rozrabiaka77 napisał(a):
Kupuje spolki jak mi sie podoba I nie mam planu thumbright
Coal Energy
kupno w przedziale 1.65 1.59 z tego poziomu powinna pójść fala wzrostowa 2.28 2.31 nastepnie spadki w okolice 1.65
Indygo
Kupno w przedziale 1.22 1.08 docelowo 1.55 na tym poziomie sprzedaz 50% akcji jesli badzie cofka sprzedaje reszte i czekam na 0.65
A to wszystko wynika z AT
Wiec prosze nie pisz wiecej tych bzdur
A z reszta zaczynam ograniczac wpisy na kronice nie widze wiekszego sensu tracic czasu skoro i tak nikt z tego nie korzysta
Tak jak pisalem wczesniej jesli spelnia sie moje zalozenia kronia bedzie miala zupelnie inny charakter

chyba przesadzasz.. to że ktoś Cie skrytykował nie oznacza że od razu trzeba zamykać stragan. Inna sprawa że przydałoby się jej trochę jakości. Zerknij do Wojeteka np. ( chyba najlepsza kronika do tej pory tutaj ) ale i pare innych osób.

Daj jakieś założenia do portfela, jaka interesuje Cię stopa zwrotu. Jeśli kupujesz tylko na podstawie AT to może wklej parę wykresów. Pamiętaj też że kronika to super rzecz nie tylko dla Ciebie ale i dla innych. Z czasem pozwoli Ci wychwycić własne błędy i sprawi że będziesz lepszy. A przecież o to chodzi ! wave

tack napisał(a):
Skąd taki wodospad na wykresie ?
Co najmniej jak u bankruta .
Przecież oni produkują sprzet dla wojska , a z uwagi na bliskość wojny ich akcje powinny tylko rosnąć .

A widziałeś raport ?
Może go po prostu ktoś przeczytał binky

Co do wojny to chyba nie tędy droga. LBW nie produkuje ani broni, ani amunicji. W razie konfliktu nikt nie będzie składał nowych zamówień - przynajmniej nie od razu. Za to już 7 marca Pan prezes będzie czarował i się tłumaczył (choć czytając informacje na głównej stronie LBW to same sukcesy Liar ) :
www.lubawagroup.com/index.php/...

Inwestorzy powinni też upatrywać potencjalnych szans w wejściu na rynek w USA. Tyle, że samo wejście nie przekłada się jeszcze na zamówienia i wyniki wave.

...miały być też kontrakty w Azji ( Indie ) no i od 2014 dywidenda - póki co same obietnice.

Zobaczymy co jutro Pan Miś wymyśli - dziś mimo sporej determinacji, ktoś te akcje odebrał a kurs odbił się od wsparcia średnioterminowej linii trendu spadkowego.

nie chcę niczego przesądzać ale póki co (intraday) średnia 200 sesyjna broni się bardzo ładnie. Być może tu kurs znalazł dołek. Wsparcia należy wypatrywać w szczytach z marca, czerwca i sierpnia (1,4x) poprzedniego roku. W połączeniu z wyżej wspomnianą średnią dostajemy solidne wsparcie.

Z ciekawostek wykres LBW jest bardzo skorelowany z wykresem Duona ( poniżej 2 letni wykres ) - który to znalazł wsparcie na EMA(200). Może zawrotka tuż tuż wave

kliknij, aby powiększyć

www.attrader.pl/pl/akcje/lubaw...

@hotstock
poobserwuj wolumen na innych 'perłach' ( np Gant od początku roku ) - czy ktokolwiek nowy ujawnił się w akcjonariacie ? Wnioski własne - do wyciągnięcia Whistle

skoro piszesz ile to kurs już nie urósł to znaczy, że zwracasz uwagę kto po ile kupował i ile zarobił. Tak 40% działa na wyobraźnię szczególnie w tydzień, ale popatrz na wpis krewy i weź pod uwagę że w kolejne 2 sesje z tych 40% może nic nie zostać.

inwestorgpwpl napisał(a):

Zacząłbym na twoim miejscu spoglądać obiektywnie i dostrzegać pewne fakty.
Od 1 zł piszesz źle na temat spółki, że dystrybucja itd a kurs jest 40% wyżej

powiedz to tym, którzy kupowali nie tak dawno - rok temu po 15 PLN. Ile % jeszcze musi wzrosnąć żeby było na 0 ?d'oh!

Wojetek napisał(a):
Dziś po sesji wrzucę dokładne wyniki portfela jako pierwsze mininotowanie. Do tego będzie lista tego co kto kupił :). Obecnie mamy 34 uczestników zabawy - co jest ilością już dość znaczną. Zapisy są ciągle otwarte ale nie chciałbym by portfel zbytnio się rozrósł tak więc ustalam limit na 40 uczestników (czyli 40 spółek).

.... takim razie poproszę o zakup Tell Force One po cenie dzisiejszego zamknięcia.

Krótkie uzasadnienie : mam nadzieję, że spółka wyrobi sobie markę i przekona klientów do swoich produktów co pociągnie marżę do góry. Póki co sprzedaż ruszyła. Wyniki za IV kwartał będą bardzo ciekawe. Potencjał jest .. czy spółka go wykorzysta .. zobaczymy

Ps. na kreskach też ciekawie :)

harbul napisał(a):

Pozdrawiam czytelników, jeśli tacy są :) życzę czytającym korzystając z okazji udanego 2014 i stóp zwrotu większych niż w 2013.

Już bez przesady... kroniki zawsze są najciekawsze :P

A czytelnicy się znajdą, mimo że często bierni..i podpatrzą i pokibicują :P

Więc jedyny komentarz to : szkoda.. i powodzenia :)

nie za wcześnie z tym JWC ? z kresek wygląda, że właśnie jesteśmy po korekcie

Szutnik napisał(a):
@ Gerda

Dobrze, że to piszesz, bo czasami w chwilach zwątpienia zdarza mi się mysleć, że produkuję się dla 2-3 osóbblah5

[quote]więc może warto dać rynkowi jeszcze jedna szanse

Dołączam jako wierny czytelnik zarówno kroniki jak i analiz.
Proszę o więcej.

Dobrze mieć jakieś autorytety :)

PS.
...pierwszy wpis na forum :) a ze SW od samego początku prawie (2008-08-11 ) king

Informacje
Stopień: Rozgadany
Ostatnia wizyta: 9 maja 2021 20:05:03
Liczba wpisów: 110
[0,03% wszystkich postów / 0,02 postów dziennie]
Punkty respektu: 2

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,759 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +169,37% +33 874,13 zł 53 874,13 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło