pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

h3rlitz

h3rlitz

Ostatnie 10 wpisów
Całkowicie się zgadzam z @Jokerem.

Czekamy na resztę imperium. Shhh

Tutaj się dzisiaj odbyła książkowa dystrybucja na walorze. Abstrahując od poziomów wyceny i innych czynników - patrząc na wykres - ktoś dzisiaj ładnie papier rynkowi wrzucił 3some

Tu się nie ma czego domyślać - w piątek było m.in. rozliczenie czerwcowych kontraktów terminowych, w związku z tym była winda od 15:50 do 16:50 (bo średnia z tego okresu jest podstawą po jakiej dokonuje się rozliczenia).

Prawdziwa reakcja czeka nas w poniedziałek.

Bo chce przejść do Rady Nadzorczej...

Jak już coś piszemy, to piszmy całość wiadomości - a nie tendencyjne "prezes zrezygnował".

Tak, szczególnie niemieckie i szwajcarskie (ujemnie oprocentowane) thumbright

Jak dla mnie powód jest inny - nie bardzo mają gdzie trzymać taką gotówkę, biorąc pod uwagę poziom niepewności w stosunku do sektora bankowego/sektora finansowego.

A skąd takie wyliczenia?

Przemieliło się prawie 15 mln akcji bez Kajmanów, a ty mówisz że QRS sprzedał 4,48 mln?

Tak swoją drogą to Kajmany mają siedzibę na:
Warszawskie Centrum Finansowe, 31 piętro
ul. Emilii Plater 53
00-113 Warszawa
Polska

Angel

Z czego większość sprzedał PRZED 24 kwietnia (czyli przed wynikami).
800 tys. upchnął pomiędzy 28 kwietnia a 4 maja.

Pozostaje praktycznie 15,2 mln akcji przemielonych w okresie od 27 kwietnia do dzisiaj.

Quercus wywalił 800 tys. akcji (tyle dał w komunikacie) 27 kwietnia.

Nadal pozostaje 14,4 mln.

Nawet gdyby wywalił Quercus do końca + wszystkie inne OFE w akcjonariacie to daje nam 8,5 mln akcji.
(a nie było żadnych komunikatów)

Zostaje 5,9 mln przy FF rzędu 8 mln. Dancing

A jakie znaczenie ma fibo w kontekście walki takich kapitałów?

Panowie, tutaj się mieli około 3 mln akcji dziennie (dziś nawet rekordowy wolumen - ponad 4,3 mln akcji!) przy FF wynoszącym około 7% (8 mln akcji) - to kto to wywala? Ktoś kto ma lepszy dostęp do informacji, bo przecież wszyscy wiedzą jakie wyniki miało XTB - a wiara w to, że Ci co mają tyle akcji tego nie widzą jest naiwna. Liar

Zwraca uwagę, że nawet Systexan wywalił ponad 3 mln akcji w rynek (miał 22,3 mln akcji w listopadzie, w ABB chce sprzedać 19mln).

Tu się dzieją ciekawe rzeczy, ale my jak zwykle dowiemy się w odpowiednim czasie Shhh

Pewnie sugeruje, że kupili "ponieważ już jest tak tanio jak nigdy". Tak, jest tanio - natomiast nigdy nie należy zapominać o zasadzie "nigdy nie jest tak tanio, żeby nie mogło byc taniej" - patrz ostatnio majowe WTI. A fundamentalnie jest bardzo dużo argumentów ku temu by taniej było.

Ambitne te założenia, aczkolwiek zwracam uwagę na jedno - nie wiemy jak sobie XTB poradziło z rozliczeniem kontraktów WTI przy ujemnych cenach. Niby unijne regulacje zabezpieczają brokera przed stratą (dopłata do depozytów klientów w związku z rozliczeniem ujemnych cen), to była to pierwsza sytuacja w historii - więc tu bym upatrywał możliwego ryzyka.

Jeżeli natomiast mieli to zabezpieczone, to 2kw. powinien być zdecydowanie lepszy od 1. Whistle

Pytanie jak inwestorzy odbiorą to:

Cytat:
CCC złoży inwestorom oferty objęcia 6.850.000 akcji serii I, a spółce Ultro ofertę objęcia łącznie 6.850.000 akcji serii J.

Ultro podjęło decyzję o sprzedaży 2.062.535 istniejących akcji CCC i potwierdziło intencję objęcia takiej samej liczby akcji serii J. Cena sprzedaży akcji sprzedawanej przez Ultro to również 37 zł.

W rezultacie dla inwestorów przeznaczonych do nabycia jest łącznie 8.912.535 akcji CCC, w tym 6.850.000 akcji serii I oraz 2.062.535 akcji sprzedawanych przez Ultro.

Połączenie oferty akcji nowej emisji z ofertą sprzedaży akcji Ultro ma pozwolić podmiotowi zależnemu od Dariusza Miłka co najmniej utrzymać swój aktualny udział w ogólnej liczbie głosów w CCC, przy jednoczesnym zwiększeniu liczby akcji oferowanych w ofercie, przy założeniu niezmienionego poziomu wpływów do CCC

To przetasowanie jest po to by wygenerować księgową stratę na starych akcjach i nie płacić podatku od nabycia nowych? Ktoś mógłby podpowiedzieć?

Sesja w wykonaniu PKO ładna - ale ja nadal pozostaję sceptykiem co do perspektyw sektora. Zwracam zdecydowanie uwagę na wolumeny, od jakiegoś czasu obrót PEO > PKO, co się wcześniej raczej nie zdarzało Whistle

Ale przywołujesz zdanie jednego z członków Rady - a nie Prezesa Glapinskiego. Stosunek głosów w radzie jest jaki jest i to jego głos decyduje - a odkąd pamiętam to na konferencjach prasowych mówił wprost, że do końca kadencji nie spodziewa się żadnych zmian w polityce pieniężnej - a jeśli już to obniżkę. Na konferencjach po posiedzeniu śmiał się nawet, że żartują z RPP - bo biorą pieniądze a stopy caly czas na tym samym poziomie. Potem przyszedł covid, dwa cięcia i retoryka ta sama. Tu jest dokładny cytat z lutego 2020:

"Jeżeli chodzi o moje osobiste zdanie to potwierdzam to, że przypuszczam, iż do końca mojej kadencji i kadencji Rady stopy pozostaną na tym samym poziomie, a generalnie w tym okresie prawdopodobieństwo obniżenia (stóp - PAP) będzie większe niż podwyższenia" - powiedział prezes podczas konferencji po posiedzeniu RPP.

Na ostatniej konferencji z Premierem powiedział dokładnie to samo, że stopy utrzyma na niskim poziomie tak długo jak to konieczne, a na pewno do końca kadencji Rady.

Co do inflacji - to nowy raport NBP będzie dopiero w czerwcu i wtedy dowiemy się więcej.

Oczywiście, że nie ma się co spierać o poziom stóp w przyszłości. Stopy to jest tylko jeden z elementów takiego a nie innego wyglądu naszego sektora bankowego.

Bo Rada tak powiedziała wprost?

Nawet jeśli wzrosną ceny żywności i ropy, to stopy procentowe nie mają na to wpływu - bo to jest w większości inflacja importowana (patrz ropa). A na dodatek horyzont oddziaływania polityki pieniężnej to 12-18 msc. No i nikt nie oczekuje inflacji w tym momencie, wszystkie szacunki mówią już o deflacji w tym/przyszłym roku.

Świat się szybko zmienia ;)

Ujemne stopy nic nie zmienią, a już na pewno nie ujemna referencyjna. Ujemna depozytowa ma sens - bo stymuluje banki (sic!) do pompowania kredytów w rynek, a nie grzania gotówki na koncie. Wszystkie badania banków centralnych mówią, że ujemna stopa ma swój limit - bo duzi gracze przerzucą swoje depozyty do innego systemu/kraju binky

I nie bardzo rozumiem - "przesadzasz". Podaję argumenty za negatywnym obrazem sektora bankowego, a tu je jeszcze podbijasz ujemnymi stopami - stwierdzając, że to ja przesadzam thumbright

Miłek przekłada akcje do swojego portfela od spółek zależnych (również przez niego kontrolowanych), które są (hipoteza) zarejestrowane w rajach podatkowych.

A dlaczego? Bo gdyby nie przełożył to nie dostałby pomocy w ramach tarcz. Więc macie deal - Państwo Milkowi pomoże (vel Premier strzelający z nazwy CCC), żeby nie usadzić banków (prawie wszystkie wiszą na CCC, prócz naszej gwiazdy Aliora) - no ale Miłek ma trzymać pracowników i płacić podatki w PL (jakie podatki to nie wiem, zysku na horyzoncie brak).

Panowie, nie ma żadnego pozytywnego argumentu za tym, że sytuacja banków w najbliższym roku ulegnie poprawie. W dłuższej perspektywie widzę dwa pozytywy:
- stopy mogą już tylko ściąć do zera, dalej przestrzeni brak
- poluzują rygor regulacyjny, o czym od jakiegoś czasu już mówi KNF I NBP

Tyle. Natomiast negatywów jest całe mnóstwo - część już była wymieniana:
- covid, niskie stopy min. do 2022, franki, PLNowe hipoteki leżą, brak kredytów dla przedsiębiorców (państwo da bezzwrotne), brak dywidendy, bo kapitały itd itd

Zwróćcie uwagę, że banki mają te same problemy od Wielkiej Brytanii przez Polskę do Turcji. I tak samo są wyceniane...

Ps. Informuję, że zajmuje pozycję na ww. Spółce i może to mieć wpływ na perspektywę.

Dokładnie. Warto zobaczyć w co klienci XTB najchętniej inwestowali - CFD na ropę i gaz ziemny. W tym pierwszym przypadku bardzo zależy jak XTB to rozegrało, ale znam przypadki zagranicznych brokerów którzy potrafili rozliczać te kontrakty po -37$ (takie było minimum na kontrakcie) mimo, że platforma brokera w ogóle nie obsługiwała ujemnych kwot i wstępne rozliczenie szło po 0,07$. A potem ręczna korekta i ujemne saldo.

Także zysk XTB to jest strata tych wszystkich klientów, którzy w krótkim czasie chcieli się dorobić na spekulacji. Jak widać - ten schemat działa tylko dla brokera ;)

A XTB na rynku było już grane, co widać po kursie który ładnie szedł w górę w ostatnim czasie.

A czy jest ktoś w stanie w sposób racjonalny wyjaśnić rozjazd pomiędzy kursem akcji a kursem kontraktów Energi?

Akcje trzyma wezwanie, natomiast kontrakty czerwcowe są dużo niżej - nawet poniżej 7 zł.

Hipoteza:
- rynek wycenia, że Energa nie jest warta tyle co w wezwaniu, więc po zakończeniu kurs akcji zleci - w związku z czym kontrakty już to wyceniają

Innych pomysłów nie mam.

Na potrzeby płynnościowe to są operacje repo i reverse-repo. Zarząd NBP już zapowiedział, ze NBP wdroży ponadstandardowe operacje repo - czyli skupu bonów/obligacji skarbowych z rynku wtórnego od banków komercyjnych - w celu zapewnienia płynności. Do tego wydłużenie terminu operacji repo / reverse-repo (klasycznie jest to 7 dni).

To jest pierwsza branża, która pójdzie pod wodę - więc ryzyko jest ogromne... puke_l

Moim zdaniem jest prostsze wytłumaczenie - realizacja zysków. Unimot wzrósł z 8zł do 34zł (ponad 4krotnie) w przeciągu roku - na początku była dystrybucja na szczycie, ale teraz ktoś chce po prostu wyjść - nadal mając duży margines zysku - ponad 100% od dołka.

Tak po prostu.

Rezerwa na ryzyko dużego TSUE jest "jednorazowa", natomiast wpływ małego TSUE na wynik w 4kw. szokuje puke_l

Zysk netto w 4 kw. 2018 to było 1,0 mld. To możemy spodziewać się zysku netto w okolicy 250 - 350 mln.Dancing

Jak się Chiny zamkną w poniedziałek z -5% lub się nawet nie otworzą to z pewnością zostanie obroniony Whistle

Cały techniczny układ jaki zrobiło JSW w ostatnim czasie jest bliski zanegowania, jeśli wyjdą dołem poziom 18,60.

Dzisiejszy komunikat chyba mówi wszystko.

Z daleka od takich Spółek jak WSE...

Czyli to jest najlepszy moment na wzrosty Whistle

A ja zwrócę uwagę na jedną rzecz - pomimo kosmicznych wycen gamedevu i tego newsa - reszta sektora dzisiaj bardzo spokojnie... Shhh

Cyber przesunięty na wrzesień ... Whistle

Zarząd (wszyscy trzej) sprzedali akcję po 17,50. Brawo Dancing

@up

Gratuluję thumbright Rozegrali to wręcz książkowo Whistle

JDG z odpowiednim wyborem kodu prowadzonej działalności + kod lei z KDPW + rachunek maklerski założony w DM na JDG. To cała filozofia.

Ja zwrócę uwagę tylko na jedną rzecz - mimo, iż nie było handlu w poniedziałek to mamy najwyższy wolumen tygodniowy od 5 lat. Whistle

Mnie martwi tylko jedna rzecz - dług/EBITDA. Nigdy nie wiadomo co mają zapisane w umowach kredytowych z bankami...

Bardzo dobre pytanie - skąd ta pewność?

Jednak ktoś ten papier nadal wywala. Ktoś kto albo nie obejmuje emisji nowych akcji albo po prostu czuje się "zrobiony" przez Zarząd i wychodzi realizując dużą stratę.

A mnie dziwi (i chyba negatywnie zaskakuje) ta niechęć Spółki do dzielenia się informacja o jaką wartość kontraktu chodzi. Zaczyna to wyglądać bardzo podejrzanie...Pray

Reakcja rynku jednoznaczna...

Realizacja zysków?

Sam dzisiaj zakupiłem, bo czekałem na taką korektę. Zobaczymy jak się rozwinie Shhh

Tu 6zl to za drogo.

Mamy piękne wyniki - skonsolidowana strata netto prawie 3 mln. Rosnące koszty zarządu (!), wysoki poziom zobowiązań krótkoterminowych, średnio z gotówką w kasie.

A najbardziej mi się podoba informacja "o rozpoczęciu dynamicznego zarządzania zespolem, tak by poziom zatrudnienia wynosił nie więcej niż 170 (?) osób, z obecnych 225".

To chyba taka mało dynamiczna ta dynamizacja ;)

A cóż to za ocieplenie? Że pokazali zysk w raporcie - owszem, tylko obligacje nadal wiszą, a $ w kasie na wykup brak.

Odpis Handlowego jest na Elektrobudowe.

Też mnie ostatnim czasem doszła plotka, że jedna z trzech - ta na B ma w Niemczech całkiem duże problemy. Zresztą warto poczytać artykuł ze Spiegla.

www.spiegel.de/international/b...

Mamy historyczne minima - od wczoraj kurs zjechał o ponad 30% i już jesteśmy na poziomie 0,63.

Ponad 2mln papieru w ciągu dwóch dni - bez żadnego komunikatu. Spekuła nieźle jedzie binky

Mieliśmy szczyty, a teraz mamy ładną korektę - chociaż trochę z punktu widzenia techniki za głęboką - bo przeszliśmy ostatnie wsparcie z buta... Sick

Podobne wrażenie odniosłem.

"Jest nam przykro, że tyle straciliście - ale my naprawdę ciągle się rozwijamy i jeszcze bardziej jest nam przykro, że rynek tego nie zauważa..." blah5

Wszystko robimy idealnie - tylko jakoś nie wychodzi. Szkoda, że nie ma żadnej refleksji co poszło źle i co należy poprawić. Warto sobie porównać jakość czatu inwestorskiego T-bulla z ostatnim czatem Azotów - niebo a ziemia.

@To OFE Aviva wychodziła. Zaczęła 14 września, powoli do 16 (tutaj zeszli poniżej 5%) a potem to już nie wiadomo - mieli 4,94% akcji, czyli 612 tys. - stan na 16 września. Od 17 do 19 września przewaliło się ca. 700 tys. akcji - więc to by znaczyło wyjście. Jeszcze 24 - 25 września mamy kolejne 500 tys. akcji, więc jakiś podmiot który był podprogowo - a kilka takich było. Jak będzie walne to się dowiemy kto jest w akcjonariacie a kogo już nie ma - w każdym razie transakcje były umówione, bo rzuty np. 370 tys. akcji w jednej transakcji nie ruszały kursu.

No i mamy wyciszenie obrotów.

Sytuacja analogiczna do tej z listopada / lutego. Pytanie kiedy ktoś zechce rozbujać kurs i upychać papier wyżej?

Przy obecnej cenie i liczbie akcji to wycena OPF jest na poziomie 10,7 mln złotych.
Nie ma co tego odnosić do klasycznych wskaźników - bo one w przypadku OPF nie działają - ale biorąc pod uwagę liczbę pracowników - to dostając najniższą krajową i 500+ byliby w stanie wykupić Spółkę w miesiąc. puke_l

Pytanie jak wpłynie na OPF umoczenie w obligacjach Kani - bo z tego co widzę mieli tam ponad 30 milionów - co prawda nieźle w rynek sypnęli akcjami - bo prawie 21 milionów sprzedanych akcji pomiędzy 24 a 27 września - co daje ca. 6 milionów odzysku (przy średniej cenie 0,25 za akcję Kani w tym okresie) - więc nadal 24 milionów straty na funduszu. Informacji w tym temacie jak zwykle brak - ciekawo co na to by powiedzieli klienci d'oh!

Abstrahując od sytuacji na giełdzie. Nie miałem dotychczas żadnych doświadczeń z OPF, ale ze względu na to że porównuję sobie oferty kredytów hipotecznych to umówiłem się na spotkanie w głównej siedzibie (na Przyokopowej - ostatnio jak tam byłem to straszne pustki). Zadziwiające jest to, że w porównaniu do wszystkich banków w których byłem (do wybranych da się załatwić wycenę kredytu przy wejściu z ulicy - np. Millenium, Santander, ING - mowa o centrum Warszawy), natomiast do niektórych trzeba umawiać się telefonicznie (np. BNP Paribas) - a biorąc pod uwagę czasochłonność dodzwonienia się, to system umawiania się w OPF stoi na najwyższym poziomie (Whistle ) - wystarczy wpisać dane oddziału, pokazują się eksperci z dostępnymi godzinami, a po 30 sekundach przychodzi sms z potwierdzeniem spotkania i numerem telefonu do eksperta. Zobaczymy czy w rzeczywistości też wygląda to tak kolorowo Think

Hm, ja w ogóle nie dotykam - mimo przewidywania korekty. To jak pójdzie rynek jest chyba typowo losowe - więc nawet jak raz się zarobi to nie wiadomo co wyjdzie z tego w długim terminie przy takiej strategii. Shhh

Odreagowanie ładne, zgodnie z przewidywaniami. Szkoda tylko, że duża Spółka z WIG20 tak lata od dołu do góry...

To niestety tylko świadczy o naszym GPW. Przypominam, że pierwotna cena w IPO to miało być... 33 zł.
Bardzo wątpię, że istnieją aż takie podstawy do przeceny. Rozumiem, że w IPO uczestniczył Vestor jako DM i Zarząd nie bardzo potrafi realizować swoje obietnice zwiększania przychodów, ale żeby spółka chodziła w jednocyfrówkach to już salute

Jakby to niektórzy powiedzieli - wot, eto game-dev. binky

A moim zdaniem słusznie, że wyciąga takie rzeczy na wierzch. Każdy wie jaka jest sytuacja w sektorze, tylko niestety wszyscy udają że chorzy są całkowicie zdrowi - a jak coś walnie to będzie pytanie dlaczego nikt nie zrobił nic wcześniej. I klasycznie będzie - "mądry Polak po szkodzie".

A prezes PKO BP ma akurat całkowite prawo wymagać zrobienia czegoś z tą patologiczną sytuacją, bo to jego bank będzie najbardziej zaangażowany w ratowanie sektora.

W tej branży liczy się na początku głównie Zarząd i zaufanie rynku do niego.
Tutaj niestety już z tym trochę ciężko, biorąc pod uwagę zapowiedzi zarządu o wydatkach na UA - które moim zdaniem są dokonywane "jak wypadnie" - żadnej informacji o tym czy one będą mniejsze/większe, jaka jest ich efektywność - nic. Eh?

Czyżbym się w końcu doczekał korekty? binky

Spójrz na Votum - podobno coraz większa część to są sprawy frankowe. Nawet patrząc dzisiaj na kurs - ładnie bujało :)

Dokładnie tak - ale tu się odbija sentyment do całego sektora - no i niestety bardzo złe decyzje w zakresie kredytów korporacyjnych (patrz Kania), powiązania z Ruchem itd. Bardzo ciekawe ile trupów na jeszcze Alior w szafie - ale cena zaczyna już być atrakcyjna. Z punktu widzenia inwestycji w sektor bankowy najlepiej by było, gdyby dzisiejszy wyrok TSUE był niekorzystny - wtedy mamy ostry rajd w dół i okazje do tańszego zakupu akcji.

Ja tu widzę wsparcie na 20,20 - na krótkie korekcyjne odbicie. Ale jazda na JSW jest niezła - współczuję tym co kupili na górze, chociaż pięknie uczy jak nie dotykać trendów spadkowych - a i czasu na wyjście było baaardzo dużo Eh?

Ja to tylko tutaj zostawię:

Cytat:
Enerkon Solar International zerwał negocjacje dotyczące udzielenia finansowania spółce Ursus Bus - poinformował Ursus w komunikacie. Spółka podała, że negocjacje zostały zerwane "bez podania konkretnej i jednoznacznej przyczyny".

Speak to the hand

Ale jakiego efektu kuli śnieżnej? Przecież to są lata procesów - przypominam, że problemy z kredytami frankowymi zaczynały się powoli już pod koniec 2008 roku jak kurs franka gonił niebo.

Może jeszcze mamy uwierzyć w wyliczenia ZPB mówiące o ponad 60 mld kosztów dla sektora bankowego? Kogo oni chcą takimi wyliczeniami przestraszyć, bo raczej nie TSUE...

Jak dla mnie wszystko jest jasne - rynek miał bardzo dużo czasu, żeby przygotować się na negatywny wyrok TSUE. Jaki wyrok będzie to zobaczymy - ale ja oczekiwałbym raczej pozytywnej reakcji rynku patrząc na to co rynek już zrobił (np. Millenium - 40% w przeciągu 3 miesięcy).

Tylko jedna uwaga z weekendem -

Cytat:
Swoja droga juz chyba wszystkie znaki na niebie wskazuja na "tsunami frankowe" po wyroku TSUE

To doświadczenie wskazuje, że wszystko powinno być w cenie i tego bym się spodziewał - mowa oczywiście o wszystkich bankach, nie tylko GNB.

Z punktu widzenia potencjalnego inwestora i braku możliwości oszacowania kosztów wyroku TSUE to można mBank nazwać "tonącym okrętem" - w kontekście hipotek.

Warto przeczytać dzisiejszy artykuł w Parkiecie - nie ma żadnego banku, który byłby w stanie bezproblemowo przejąć mBank. PKO BP musiałoby zatrzymać dywidendę na 2 lata, by podbudować kapitały - ew. emisja akcji i rozwodnienie kapitału... Tu nie ma dobrej drogi - ale na pewno ta wypowiedź nie dotyka Getina.

Moim zdaniem to za daleko idąca interpretacja. Komunikat jest wprost wystosowany do Commerzbanku i sygnalizuje, że jeśli ten sprzeda bank jakiemuś podmiotowi, który nie będzie w stanie zagwarantować stabilności mBanku w obliczu negatywnego scenariusza wyroku TSUE to sam Commerzbank będzie musiał zagwarantować stabilność hipotek CHF, z których czerpał największe zyski jako właściciel.

To jest tylko podkładka pod to by Commerzbank uciekając z tonącego okrętu (mBank + wyrok TSUE) nie przerzucił kosztów ratowania podmiotu na podatnika, bo nowy właściciel nie będzie w stanie ich udźwignąć (lub będzie to podmiot Skarbu Państwa).

Jak trybunał uderzy to cały sektor poleci na głowę - ale to będzie argument raczej in plus dla GNB, bo wtedy nikt a nikt nie będzie chciał dokładać problemów sektorowi - który i tak z powodu CHF będzie cierpiał.

A tak swoją drogą - to cały Leszkowy tryptyk leci na twarz, bez żadnego infa. Więc albo spekuła się bawi (bardzo niski wolumen na IDA np.) albo się dowiemy czegoś po sesji (chociaż to się raczej nie zdarzało, LCz dobrze trzyma tajemnice). Jak dla mnie to klasyczna zabawa w kotka i myszkę przed wynikami.

Całkowita zgoda z tym co powyżej, ale warto podkreślić jednak profesjonalizm na wczorajszej konferencji wynikowej (abstrahując od sutann - kto oglądał ten wie...).

W każdym razie Prezes i DM nie boją się wprost powiedzieć, że z pewnymi rzeczami im nie wyszło i sytuacja jest nadal trudna. Jak sami stwierdzili "jak dotrwają do połowy przyszłego roku" to będzie dobrze. Przyznali się do błędów (marketing) oraz do zbyt agresywnego rośnięcia, problemów logistycznych w Szwajcarii, finansowania działalności głównie krótkoterminowym zadłużeniem, przy wskaźniku dn/EBITDA >3, gdzie jednak w planach mają w najgorszych (!) kwartałach poziom <1.

Warto obejrzeć - bo konferencja rozjaśnia bardzo dużo.

Z życiowych doświadczeń sądzę, że za jakiś czas pojawi się opóźniona wiadomość o tym iż akcjonariat większości właśnie dzisiaj upłynnia większość swoich akcji.

A potem pojawi się informacja o tym, że jednak umowy nie dało się podpisać.

Skąd my to znamy Whistle

Ale co ruszy? Przetargi czy realizacja projektów?

Prezes mówi o tym, że ruszy realizacja projektów w III i IV kwartale (to swoją drogą ciekawe, że ktoś będzie woził kruszywo na zimę...).

Co do projektów w ramach KPK, zaplanowanych w obecnej perspektywie to już niewiele ich zostało.

Z dużych to tylko Porty w Trójmieście - ale to już jest rozstrzygnięte.
LK8 od Radomia do Warszawy, to już jest rozstrzygnięte, opóźnione wiele lat.
Poznań - Szczecin - tutaj też jest opóźnione.
Czyżew - Białystok, oferty 3x wyższe niż przetarg.
Elektryfikacja Korsze - Ełk - to dotknie tylko PKP Cargo w negatywny sposób.
Dojdzie jeszcze drugi etap LK3, czyli Łowicz - Sochaczew, pociągi objazdem przez Skierniewice.

Kolejne odcinki czekają raczej na nową perspektywę UE lub nowy pakiet CEFu - bo w ramach obecnych rozliczeń to już nawet nie ma co zaczynać.

A węgiel zimą wozi się co roku, więc widocznych tendencji r/r raczej nie zobaczymy.
Niemniej jednak, jak już mówiłem, taka wycena jest ... niska. Whistle

Hm. Mówiąc wprost - jestem z branży, także jeśli mogę kilka swoich słów.

Pierwszym ryzykiem dotyczącym PKP Cargo były ceny prądu. Nikt tak naprawdę nie wiedział, ile przewoźnicy kolejowi zapłacą za prąd. Natomiast - @soczo81 - dostęp do infrastruktury jest w miarę znany, PLKa nie jest w stanie tego znacząco podnieść - z bardzo prostego powodu - ogromnego płaczu medialnego wszystkich przewoźników, a szczególnie samorządowych - dlatego cennik stoi w miejscu / zakłada niewielkie spadki r/r. Można to ostatnio porównać w aspekcie wprowadzenia tzw. opłaty dworcowej. Płacz medialny wszystkich przewoźników od lat jest ogromny, mimo iż takie rozwiązania funkcjonują w wielu krajach i są umową typowo utrzymaniową.

Wracając do meritum - na podstawie chociaż pobieżnego przejrzenia raportów nasuwa się kilka wniosków:
1. Koszt dostępu do infrastruktury spada
6 msc 2019 / 6 msc 2018 - 143,3 mln vs 183 mln (spadek o 21,7%)

Największe zdziwienie wzbudziło we mnie - że nastąpił spadek w koszcie energii elektrycznej/paliwa trakcyjnego do lokomotyw spalinowych:
106,9 mln vs. 135,5 mln (spadek o 21,1%)

Prognozy były raczej w drugą stronę, szczególnie w aspekcie kosztów energii trakcyjnej.

Jedyne koszta, które znacząco wzrosły to koszta świadczeń pracowniczych (była premia + podwyżka).
Podwyżki w PKP Cargo
W raporcie mamy w jednym kwartale wzrost o prawie 30 mln złotych, więc to jest jeden z aspektów który całkowicie zabija rentowność.

W kontekście strony przychodowej - pierwsze półrocze wygląda podobnie (1,83 mld vs 1,87 mld r/r). Natomiast 2 kwartał był tragiczny 868 mln przychodów vs. 962,5 mln. Na podstawie noty 2.1 z raportu należy wyciągnąć wniosek, że główny spadek nastąpił wewnątrz grupy PKP (ok. 50 mln) oraz z kategorią "pozostałe" (ok. 100mln). W pozostałych jest to głównie sektor budowlany - czyli te nieszczęsne, wielokrotnie omawiane kruszywa. Prezes zapowiada "górkę" przewozową w III i IV kwartale b.r. - czego ja osobiście nie widzę, bo ani nowych przetargów na drogi się raczej nie otwiera, ani tym bardziej dróg się zimą nie buduje - no ale cóż puke_l

Co do długiej perspektywy, jest szereg czynników które wpływają na słabą kondycję przewoźnika towarowego. Po pierwsze - ogromny program inwestycyjny na polskich torach. 67 mld do wydania w Krajowego Programu Kolejowego - WSZYSTKIE główne linie kolejowe są w modernizacji / planowane do modernizacji (nawet niedawno oddana linia kolejowa nr 9 - tj. Warszawa - Trójmiasto). To znacząco zmniejsza przepustowość linii kolejowych - a pociągi towarowe są ostatnie w przydzielaniu tras (najniższy priorytet). Średnie opóźnienie pociągu towarowego w drugim kwartale wynosiło... 9 godzin i 43 minuty, a jest to wynik LEPSZY o 5 minut względem kwartału 1.... Nie da się przejechać kraju z żadnej strony - dojazd do Bogdanki jest zerowy (objazd dla pociągów pasażerskich linią nr 30 - tj. Łuków - Lublin), infra w portach Trójmiasta również planowana do modernizacji (wykonawca wybrany). Linia kolejowa nr 8 całkowicie zamknięta, na CMK budowa planowanej stacji/wiaduktu, nocne przerwy technologiczne na większości węzłów w kraju - można wymieniać w nieskończoność... Na dodatek większość tych budów jest opóźniona - ceny na kolejne modernizacje poszybowały w kosmos - najlepszy przykład ostatniego otwarcia kopert na odcinek Czyżew - Białystok w ramach Rail Baltici - podniesiony budżet to 1,5 mld (przetarg ogłaszany 2 lub 3 już raz) - najtańsza oferta... 4,2 mld brutto - najdroższa 5,6 mld brutto. Za 80 km dwutorowej linii kolejowej...

I jeszcze jedno - Cargo traci udział w rynku trochę przez swoją nieudolność i próbę blokowania przewoźników. Dużym % udziałem w przychodach PKP Cargo były tzw. przewozy rozproszone - tj. gdy firma nadawała kilka wagonów, a nie cały pociąg. W momencie rozpoczęcia restrukturyzacji ten segment starano się kompletnie wyciąć (miał największy deficyt finansowy) - w związku z czym udział kolei w transporcie spadł, bo większość tych firm przerzuciła się na transport drogowy.
Co do intermodalu - zachód jest praktycznie zabetonowany przez ichniejszych krajowych przewoźników. Natomiast na wschodzie problemem jest rozstaw torów i brak infrastruktury przeładunkowej/zmiany rozstawu osi (tego się raczej przy towarach nie praktykuje). Najlepszym tego dowodem jest fakt, iż istnieją koncepcje przedłużenia linii hutniczej - szerokotorowej (PKP LHS, która nie należy do grupy PKP Cargo!) do Wiednia.

Natomiast w Spółce nie dzieje się nic na tyle złego, co by uzasadniało moim zdaniem taką wyprzedaż. Papier jest skrajnie wyprzedany - więc pewnie będzie jednym z pierwszych, na którym pojawi się odreagowanie w przypadku zmiany sentymentu. Pytanie - czy doczekamy się jego zmiany wave

Oczywiście nie chodziło mi o Marshalla, bo to że skrócił pozycje było widać po zachowaniu kursu w ostatnich dniach. Muszę natomiast zmodyfikować swoją poprzednią wypowiedź - bo to nie jest nowa pozycja, a powiększona z 0,6% do 0,7%.

Connor, Clark & Lunn Investment Management Ltd., 0,7%

Więc nadal mamy ciekawą walkę.

Panowie, powiedzmy sobie szczerze - KNF nic nie może. Wszyscy się śmiali z amerykańskiego SEC po kryzysie finansowym, że za nadzór nad rynkiem hipotecznym odpowiadała... 1 osoba - to u nas w UKNFie jest niewiele lepiej. Kto idzie pracować w KNF?

Sam jestem po SGH, które jest naturalnym środowiskiem do pozyskiwania absolwentów - przynajmniej powinno być w kontekście UKNFu. Nie znam nikogo kto by tam pracował - wszyscy idą do prywatnych firm, które płacą dużo większe pieniądze za tą samą pracę - a raczej nikogo nie interesuje to jak mocne jest "papierowe państwo" - każdy dba o swój interes (zresztą zgodnie z tym co zakłada kapitalizm blah5 ).
Ktoś kto może dostać w warszawskim oddziale Goldmana około 20 - 25 tys. brutto/ msc przy walidacji modeli, nigdy nie pójdzie pracować w NBP czy w UKNF przy zarządzaniu ryzykiem sektora bankowego - no chyba, że przed emeryturą - bo aspekt stabilności jest najważniejszy...

[nie widzę analizy technicznej, ponieważ nie jestem użytkownikiem Premium]

Natomiast wczoraj (w mojej opinii) była piękna sesja na otwarcie krótkiej pozycji. Otwieranie rynku na +15% z luką... d'oh! Jeszcze piękne odbicie od oporu (146zł), który jeszcze nie tak dawno był wsparciem.

Zobaczymy co zagrają, natomiast w ostatnim czasie znowu się pojawiła nowa pozycja na S w rejestrze Boo hoo!

Pojawił się raport finansowy za pierwsze półrocze. Raport jest b. słaby - ale nie wskazuje na ryzyko "wywrotki", co sugerowałby kurs w ostatnich dniach - było nawet 1,08 - czyli poniżej historycznych wartości dla OPF.

Przychody 173 mln vs. 192 mln rok wcześniej
Koszty działalności operacyjnej 181 mln vs. 185 mln rok wcześniej
Zysk netto -9,8 mln vs. 7,5 mln rok wcześniej

Z ciekawszych rzeczy w raporcie:
Praktycznie całkowity spadek przychodów jest wynikiem działalności (a raczej jej braku...) przez Home Brokera - 16 mln vs. 32 mln oraz z działalności w segmencie produktów inwestycyjnych (Open Brokers) - 11 mln vs 16 mln.

Działalność kredytowa - czyli główny segment działalności jest bez zmian, z niewielkim wzrostem - 144 mln vs 141 mln.

Koszty spadły, natomiast w praktycznie żadnym stopniu względem spadku przychodów Home Brokera/Open Life.
Najciekawsze to brak wzrostu kosztów w segmencie "zewnętrznych prowizji" - pomimo tego, iż część doradców miała odchodzić z umów o pracę na rzecz działalności B2B - tutaj wzrostu nie widać.

W słynnych "wartościach niematerialnych" mamy spadek wartości baz klientów - z 11 mln do 8 mln oraz innych wartości niematerialnych o 200 tys. Nie ruszono natomiast wartości Home Brokera (nadal 92 mln) oraz wartości znaku towarowego HB (54 mln - i to już brzmi jak kiepski żart puke_l). Do tego dochodzi wartość Open Brokers - 21 mln, a jak widać przychodowo ten segment działalności wygląda dużo gorzej niż w roku poprzednim.

W zakresie finansowania działalności mamy kilka ciekawych zmian:
- odejście od refinansowania obligacjami - niewielka rolka na 45 milionów obligacji, które ostatnio zostały objęte przez luksemburskie Spółki powiązane z LCz
- przejście na kredyt obrotowy w GNB, oprocentowany niżej od obligacji - pod zastaw ... Noble Funds TFI, którego współwłaścicielem również jest GNB (który swoją drogą obejmował udziały X razy taniej) z zawieszeniem spłaty części kapitałowej do 2021.
- kredyt płynnościowy od GNB, w 2 transzach na 25 mln, do kwietnia 2020
- pożyczka od Open Life TUŻ S.A. na 4 mln złotych, spłata 2021

Co ciekawe - nie ma ukrywania problemów finansowych w zobowiązaniach pomiędzy podmiotami grupy kapitałowej (prócz tej nieszczęsnej pożyczki od Open Life). O aktywach nie ma co wspominać, bo biorąc pod uwagę iż połowę stanowią aktywa niematerialne - a drugą połowę inwestycje w jednostki stowarzyszone po cenach z kosmosu - aktywa OPF praktycznie nie istnieją Shhh

Zaglądając jeszcze głębiej do raportu - zwraca uwagę alokacja kosztów do poszczególnych segmentów działalności.

Produkty inwestycyjne: przych. 12,4 mln vs. 19 mln | koszty 5,8 mln vs. 7 mln
Produkty kredytowe: przych. 144 mln vs. 141 mln | koszty 107 mln vs. 96 mln
Pośrednictwo w obrocie nieruchomościami: przych. 16 mln vs. 32 mln | koszty 13 mln vs. 21 mln

Oraz koszty "niezaalokowane" - 56 mln vs. 61 mln.

Jeśli ktoś wie co jest w aktywach OPF - tj. wartość HB, wartość znaku HB, wartość Open Life - to będzie wiedział dlaczego koszta rozbite są w taki, a nie inny sposób i dlaczego aż taki odsetek stanowią koszta "niezaalokowane". Sam segment kredytów mógłby przynosić zysk - ale jak jest, każdy widzi...

Nie ma inwestora - tj. nie udało się uzgodnić warunków finansowych transakcji.

Została dyrektorem wykonawczym.

Aczkolwiek powód rezygnacji dziwny - sprawdziłem na szybko czy coś się zmieniło w ustawodawstwie - i niestety niczego nie znalazłem od 2017 roku.

No chyba, że Pani prezes zaciągnęła zobowiązanie hipoteczne i to ja wyklucza z grona zarządzającego...

Już przetestował. I wyszedł dołem - ale w sumie który walor w tym tygodniu dołem ze wsparcia nie wyszedł. Zadziwiająco mocno trzyma się tylko kilka - Dino, CDProjekt i chyba tyle. Reszta popłynęła. Whistle

Idealny czas na shorcenie - możliwe nawet dla inwestora indywidualnego.

Przy takich akcjach jak ostatnio - +20% na CCC w 3 dni dzięki shortowi - w długie pozycje nie ma nawet co wchodzić, chyba że z bardzo szerokimi SLkami - bo jak na otwarciu będzie luka i przejdzie SL to można się zdziwić...

Tak było z Tax Care. Rok 2012.

Idea Bank kupi łącznie blisko 450 tys. akcji Tax Care za ok. 260 mln zł. Umowy zawarto z firmami LC Corp BV (150 tys. akcji za 135 mln zł), JA Investments (147 tys. akcji za 64 mln zł) oraz A.Nagelkerken Holding BV (147 tys. akcji za 61 mln zł). Transakcje są warunkowe i ich realizacja jest uzależniona m.in. od zarejestrowania podwyższenia kapitału zakładowego Idea Bank.

Skończymy na zielono - złożenie wniosku o upadłość w końcu pokazuje, że zaczynają sprzątać - a nie udawać, iż wszystko jest idealnie.

Co do Open Finance i Home Brokera. Wczoraj OPF pokazało wolumeny w 1 połowie roku 2019.
Kwotowo bardzo podobnie do 2018, natomiast spadki na Home Brokerze - 50%.
Home Broker jest marką do piachu, każdy sobie zdaje z tego sprawę. Problemem jest wysoka wartość marki/znaku towarowego Home Broker (54 mln) jako aktywa OPF. Do tego dochodzi wartość Home Broker, 92 mln. Po odpisaniu tego wszystkiego, w aktywach wartości niematerialnych OPF zostaje tyle co nic, tj.
21,2 mln wartość Open Broker
9,7 mln wartość baz klientów
10 mln - inne wartości niematerialne
0,8 mln zaliczka na inne wartości niematerialne

Czyli 41,7 mln. Po odpisaniu całości Open Brokera zostaje nam... 20,5 mln.
Do tego inwestycje w jednostkach stowarzyszonych - 186 mln... z czego 91,4 mln w Noble Funds TFI i 94 mln w Open Life TUŻ.

Pozostałe aktywa, do których raczej nie można się przyczepić to 40 mln - z czego 17 mln to aktywa z tytułu odroczonego podatku dochodowego.

I tak to wygląda we wszystkich spółkach LCz, niestety.

Jest wniosek o upadłość TaxCare z grupy Idei...

Emitent informuje, że złożenie Wniosku i przygotowanie wniosku restrukturyzacyjnego wpisuje się w działania naprawcze grupy Idea Bank

Angel

Wyniki za 2. kwartał - powinny być bardzo dobre, bo cena gazu jest na dużo niższych poziomach niż rok temu.

Ale wczorajszy zjazd ładny - jedną transakcją praktycznie wyczyszczenie wszystkich SLek.

Kokos - nie wiem czy ma sens. W długim terminie - z pewnością, ale w średnim terminie (>1 rok) to mam pewne wątpliwości. Już chyba przy takim stanie rynku lepiej grać krótkookresowo, celując w korektę trendu spadkowego.

No cóż, ale każdy ma swój system. Biorąc pod uwagę to co ostatnio się dzieje na rynku - to lekko nie jest Whistle

Ciechu jest ciekawy, ale obstawiam jednak zejście poniżej 40. Chociaż to dobry moment do otwierania, bo łatwo wyznaczyć SLa.

Przepraszam za post pod postem - ale Accelor Mittal przesuwa wyłączenie pieca w Krakowie.

www.bankier.pl/wiadomosc/Arcel...

Pokazali wyniki.

Kurs -16% na początku sesji.

Silenced

I jak widać znowu tonie.

Zawsze mnie zastanawiało to inwestowanie wbrew trendowi Think Przecież trend na obu spółkach jest kompletnie jasny. Przy takim rynku to jedyna koncepcja to chyba tylko i wyłącznie stać z boku i obserwować.

Ale to jest informacja ogólnodostępna, tj. powinna być zdyskontowana przez rynek. Również jest wymieniona w rekomendacji:

Risk related to Arcelor Mittal switching off its furnace In Krakow
Due to a massive turnaround in macro factors such as high carbon prices in 2H18 and ineffective tariffs on cheap steel imported from the East, Arcelor Mittal decided to halt its blast furnace and steep plant in Krakow in September. The company did not specify for how long the shutdown may last, which depends on the condition of steel market. If the shutdown turns out to be permanent due to a lack of reaction from EU authorities, there is a risk that Mittal’s project on HiB steel won’t even start operations.
For Stalprodukt there is PLN 74m of operating margin at risk, according to our calculations, which may result in a ca. PLN 24 per share lower DCF valuation.

Ze zmian - certyfikaty CO2 nadal rosną, cła na stal nie było, jak Arcelor Mittal zamknie Kraków to wycena DCF ~ 340zł wg analityków.

Natomiast znacząco tanieje cynk na LME, a to był główny powód słabych wyników w 2018/ w 1 kw. 2019.

To ciekawa decyzja.
Większość jednak obstawiam, że ostatnia podbitka to typowa dystrybucja. Ale jak to mówią - kto nie ryzykuje, ten nie ma Shhh

Teraz jesteśmy w ciekawym momencie. Wyszliśmy dołem z konsolidacji na poziomie 240 - 220, przeszliśmy również 200, wybijając 5-letnie minimum.

Najbliższe wsparcie na... 183 ze stycznia 2014, potem dopiero 155 z marca 2013.

Brak chętnych na papier, nawet przy takiej wycenie. Najniższa cena z rekomendacji to 363zł (Haitong bank, z czerwca 2019).

Zobaczymy co zagrają Whistle

Ale z tego co widzę to i tak powinien być ładnie zarobiony - jeśli kupiłeś 7 czerwca.

Także gratuluję ;)

A można wiedzieć jakie są kryteria wyboru waloru do portfela?
Bo z tego co widzę to strasznie buja tym portfelem i transakcje nie są ani typowo daytradingowe ani krótkookresowe.

Odszkodowania za co? Za to, że sam upublicznił taśmy?

Odszkodowania to mógłby się domagać, gdyby scenariusz "przejęcia za złotówkę" się zmaterializował. Tutaj państwo raczej mu nic nie zrobiło, sam upublicznił taśmy co spowodowało spadek kursu i kryzys płynności. Jak dla mnie wersja z inwestorem jest coraz mniej prawdopodobna, a wszystkie zagrywki są po to by chociaż przetrwać do jesiennych wyborów. Najlepiej dla LCz by było, gdyby wpuścił jakiś amerykański kapitał - takiego podmiotu nikt u nas nie ruszy, a już na pewno nie KNF. Whistle

Tak się zastanawiam. W związku z tym, że ostatnio było WZA - to wiemy, że to nie Aviva OFE wywalało akcje - ponieważ udział w akcjonariacie nie uległ zmianie. Ktoś nam ładnie trzyma kurs w tym paśmie i pojawia mi się w głowie jeden scenariusz:

1) Aviva OFE trzyma akcje, jako jedyne OFE z powyżej 5%.
2) Open Finance straciło pozycję lidera na rzecz Expandera.
3) Expander należy do grupy finansowej Avivy.

Czyżby nam się szykowało wezwanie na Open'a po tym śmieciowym kursie? Potrzymanie kursu przez 6 msc i wystarczy zrobić wezwanie po średniej z ostatnich 6 msc + premia. Będą to w stanie kupić za mniej niż 20 milionów.

Oczywiście wymagana zgoda UOKiKu - i to chyba jedyny aspekt, który mógłby blokować transakcję.

Stawiam, że to ściema dla uniemożliwienia przejęcia banku w procesie resolution.

Nie jest to głupie zagranie z punktu widzenia LCz. Natomiast bardzo głupie z punktu widzenia stabilności całego systemu bankowego.

Jeszcze jedna rzecz - tutaj - w porównaniu do GNB - jest o tyle prościej, że można zrobić emisję po nominale (2zł). To nawet by ktoś kupił, bo rynkowa cena nie jest aż tak różna jak na Noblu (0,55 vs. 2,73 nominał).

To prawda - ładnie wyszliśmy do góry, dotknęliśmy oporu na 20,50 - 21,00 i się od niego odbiliśmy.
Teraz w sumie czekamy - albo wybijemy z poziomu 17,30 - 17,50 w górę albo będziemy robili retest 15,11.

Zbliżamy się do poziomu 34 zł, najpierw oczywiście pozostaje wcześniejsze wybicie 32zł (poprzedni szczyt).

Jak przejdziemy to jak mniemam będziemy mieli potwierdzenie przełamania trendu spadkowego. binky

Oczywiście długookresowo zaczyna nam doskwierać podatek od sprzedaży detalicznej i spowolnienie w Niemczech (85% przychodów jest uzyskiwana z rynków zagranicznych). No i ciekawi mnie cena płyt wiórowych - ale tego nigdzie niestety nie znalazłem.

To nie inwestor, tylko wykreślenie z projektu ustawy frankowej funduszu konwersji.

Jeżeli będzie poważnie zainteresowany to zgłosi się do KNF by podjąć rozmowy z regulatorem.

To wystarczy, żeby kurs ruszył.

Tylko ja bym nie oczekiwał tego, że na 100% będzie do jutra/jutro po sesji.
Wiem, że koniec czerwca, koniec kwartału i jeszcze data wyznaczona przez prezesa - ale stawiałbym, że jednak może pojawić się później.

Jak GNB nie ujawni info, to Prezes KNFu pomiędzy słowami powie, że regulator się nie doczekał rozpoczęcia rozmów - więc wiecie.

Wszyscy czekają Whistle

A gdzie stwierdziłem, że ma tylko gotówkę bez długu?

Tak jak napisałem - ma 467 mln gotówki na rachunku. Swojej, czystej gotówki.
Ma również 417 mln gotówki klientów oraz zobowiązania względem wszystkich podmiot na poziomie 567 mln.

Odejmując jedno od drugiego - zobowiązania - gotówka klientów = ok. 150 mln zobowiązań ponad to co mają w kasie z gotówki klientów.

467 mln ich gotówki - 150 mln = 317 mln gotówki po spłacie wszystkich zobowiązań.

Tyle.

Dlaczego jest mylący?

Aktywa = gotówka XTB + gotówka klientów + inne aktywa
Zobowiązania = gotówka klientów + inne zobowiązania

@anty_teresa Coś źle kombinuję?

To jest ich gotówka, przynajmniej ja to czytam w ten sposób - że gotówka klientów jest inaczej księgowana. To by się zgadzało, ponieważ w tamtym roku zysk netto 99 mln w całości poszedł na kapitał zapasowy i dlatego wzrósł stan środków pieniężnych własnych.

Gotówka klientów jest w innej pozycji:

Środki pieniężne własne - 457 590
Środki pieniężne klientów - 416 699

Zobowiązania wobec klientów - 500 688

Panowie, tak sobie przyglądam się ostatnio XTB. Widzę problemy z tamtego roku, kartę od KNF, spadek zysku netto o 99%.

Ale przecież ta spółka śpi na gotówce.
Z raportu za 1 kwartał 2019:
Środki pieniężne własne - 457 590 [tys.]
Liczba akcji: 117 383 635

To daje więcej gotówki na akcję niż obecna wycena. Shhh

Ładnie dotknęliśmy. Czekamy na jutrzejszą świeczkę i wyznaczenie kierunku.

Czy ciekawy?

Inwestor mógłby skupić obligacje z rynku, a następnie odkupić je sam od siebie. Natomiast jedyna ważna informacja, o której osobiście nie myślałem - jeżeli większość obligacji GNB należy do inwestorów indywidualnych to to kompletnie zabije rynek obligacji... na wiele wiele lat.

Połowa to dosyć odważny krok puke_l Sądziłem, że zatrudnienie w Idei jest dwukrotnie wyższe.

Ale chyba każdy się tutaj zgodzi, że IDA sama się nie utrzyma. Będzie przejęcie przez któryś z dużych podmiotów i to jeszcze przed wyborami. W jakiej formule - to się jeszcze dowiemy.

Przecież decyzja KNF jest typowo techniczna - oni nie mogli wyrazić zgody na połączenie dwóch podmiotów, które nie będą spełniały wymogów kapitałowych.

Gdyby był najpierw inwestor / dokapitalizował Leszek, to zgoda by była.
Ale Leszek już nie ma z czego dosypać, więc KNF się nie daje bujać.

Informacje
Stopień: Elokwentny
Ostatnia wizyta: 14 maja 2021 20:09:03
Liczba wpisów: 229
[0,06% wszystkich postów / 0,27 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,249 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +168,16% +33 632,53 zł 53 632,53 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło