Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

h3rlitz

h3rlitz

Ostatnie 10 wpisów
Nie ma inwestora - tj. nie udało się uzgodnić warunków finansowych transakcji.

Została dyrektorem wykonawczym.

Aczkolwiek powód rezygnacji dziwny - sprawdziłem na szybko czy coś się zmieniło w ustawodawstwie - i niestety niczego nie znalazłem od 2017 roku.

No chyba, że Pani prezes zaciągnęła zobowiązanie hipoteczne i to ja wyklucza z grona zarządzającego...

Już przetestował. I wyszedł dołem - ale w sumie który walor w tym tygodniu dołem ze wsparcia nie wyszedł. Zadziwiająco mocno trzyma się tylko kilka - Dino, CDProjekt i chyba tyle. Reszta popłynęła. Whistle

Idealny czas na shorcenie - możliwe nawet dla inwestora indywidualnego.

Przy takich akcjach jak ostatnio - +20% na CCC w 3 dni dzięki shortowi - w długie pozycje nie ma nawet co wchodzić, chyba że z bardzo szerokimi SLkami - bo jak na otwarciu będzie luka i przejdzie SL to można się zdziwić...

Tak było z Tax Care. Rok 2012.

Idea Bank kupi łącznie blisko 450 tys. akcji Tax Care za ok. 260 mln zł. Umowy zawarto z firmami LC Corp BV (150 tys. akcji za 135 mln zł), JA Investments (147 tys. akcji za 64 mln zł) oraz A.Nagelkerken Holding BV (147 tys. akcji za 61 mln zł). Transakcje są warunkowe i ich realizacja jest uzależniona m.in. od zarejestrowania podwyższenia kapitału zakładowego Idea Bank.

Skończymy na zielono - złożenie wniosku o upadłość w końcu pokazuje, że zaczynają sprzątać - a nie udawać, iż wszystko jest idealnie.

Co do Open Finance i Home Brokera. Wczoraj OPF pokazało wolumeny w 1 połowie roku 2019.
Kwotowo bardzo podobnie do 2018, natomiast spadki na Home Brokerze - 50%.
Home Broker jest marką do piachu, każdy sobie zdaje z tego sprawę. Problemem jest wysoka wartość marki/znaku towarowego Home Broker (54 mln) jako aktywa OPF. Do tego dochodzi wartość Home Broker, 92 mln. Po odpisaniu tego wszystkiego, w aktywach wartości niematerialnych OPF zostaje tyle co nic, tj.
21,2 mln wartość Open Broker
9,7 mln wartość baz klientów
10 mln - inne wartości niematerialne
0,8 mln zaliczka na inne wartości niematerialne

Czyli 41,7 mln. Po odpisaniu całości Open Brokera zostaje nam... 20,5 mln.
Do tego inwestycje w jednostkach stowarzyszonych - 186 mln... z czego 91,4 mln w Noble Funds TFI i 94 mln w Open Life TUŻ.

Pozostałe aktywa, do których raczej nie można się przyczepić to 40 mln - z czego 17 mln to aktywa z tytułu odroczonego podatku dochodowego.

I tak to wygląda we wszystkich spółkach LCz, niestety.

Jest wniosek o upadłość TaxCare z grupy Idei...

Emitent informuje, że złożenie Wniosku i przygotowanie wniosku restrukturyzacyjnego wpisuje się w działania naprawcze grupy Idea Bank

Angel

Wyniki za 2. kwartał - powinny być bardzo dobre, bo cena gazu jest na dużo niższych poziomach niż rok temu.

Ale wczorajszy zjazd ładny - jedną transakcją praktycznie wyczyszczenie wszystkich SLek.

Kokos - nie wiem czy ma sens. W długim terminie - z pewnością, ale w średnim terminie (>1 rok) to mam pewne wątpliwości. Już chyba przy takim stanie rynku lepiej grać krótkookresowo, celując w korektę trendu spadkowego.

No cóż, ale każdy ma swój system. Biorąc pod uwagę to co ostatnio się dzieje na rynku - to lekko nie jest Whistle

Ciechu jest ciekawy, ale obstawiam jednak zejście poniżej 40. Chociaż to dobry moment do otwierania, bo łatwo wyznaczyć SLa.

Przepraszam za post pod postem - ale Accelor Mittal przesuwa wyłączenie pieca w Krakowie.

https://www.bankier.pl/wiadomosc/ArcelorMittal-poki-co-nie-wylaczy-pieca-w-Krakowie-7712704.html

Informacje
Stopień: Rozgadany
Ostatnia wizyta: 18 sierpnia 2019 21:53:42
Liczba wpisów: 161
[0,05% wszystkich postów / 1,00 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,470 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d