CDPROJEKT - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

CDPROJEKT [CDR]

AKTUALNY KURS: 240,40 zł (+0,42%) 23-08-2019 17:03
xmarcinx
xmarcinx PREMIUM
Wpisów: 3
Wysłane: 30 stycznia 2019 21:58:18 przy kursie: 195,10 zł
Dziękuję moderatorowi za zwrócenie uwagi, trochę trzeba przytemperować emocje.
No tak, znajomy zapytał mnie niedawno, a może by tak kupić CDP i zostawić na kilka lat? skoro tak 'fajnie'... Zdecydowanie odradziłem, nie ma żadnej gwarancji że na czymś takim zarobi. Jak się ma ten papier to najlepiej być mocno na bieżąco, sporo się tu dzieje.

Space Cowboy
Space Cowboy PREMIUM
Wpisów: 29
Wysłane: 4 lutego 2019 10:34:55 przy kursie: 190,70 zł
xmarcinx napisał(a):

- Wiedźmin 2. Trailer pojawił się w sieci 23.03.2010, premiera nastąpiła 17.05.2011. Czyli około 14 miesięcy, więcej na: www.gram.pl/news/2010/03/25/wi... , może jeszcze info o odchodzącym Tomaszu Gopie www.komputerswiat.pl/gamezilla...

W tym temacie pozwolę sobie dołożyć - luty 2014 polygamia.pl/transfer-miesiaca... Wtedy ten news też wywołał trochę nerwowości

xmarcinx napisał(a):

Chcę poruszyć jeszcze temat nadchodzących konsol, PS5 i Xbox Two. Czy zobaczymy je w tym roku? wątpliwe. Czy w przyszłym? Jest to bardzo prawdopodobne, szczególnie Xbox. Wydawać by się mogło zatem, że CDP jest pod wielką presją czasu. Rzecz w tym aby wydać CP na obecną generację i zgarnąć ile się tylko da, natomiast gdy nowe konsole już wejdą na rynek, to wówczas prędzej czy później (zapewne prędzej) CP zostanie wydany po raz drugi. Luźna dywagacja czy naturalna kolej rzeczy, co Wy na to? to oczywiste, sytuacja identyczna jak przy GTA5. Duży tytuł zamykający starą generację i otwierający nową, takie okazje nie zdarzają się często. Jakie jest prawdopodobieństwo, że niebawem usłyszymy konkretne info o CP? Wg mnie spore, to widać po kursie, szkoda, że wizje ciągłych korekt mnie tak zamroczyły. Co do korekt, to jasne, i na nie przyjdzie czas, będzie co korygować, właściwie to już od długiego czasu jest, ale to osobny temat, wielokrotnie wałkowany...

Wątek nowych konsol jest bardzo ciekawy. Decyzja o tym, żeby W3 wyszedł tylko na nowe (wtedy) konsole była bardzo odważna, ale opłaciła się. Dzięki temu można było poważyć się na tak ambitny projekt, którego poprzednia generacja by nie uniosła. W tym samym czasie analitycy takich firm jak np. EA nie wierzyli w potencjał nowych konsol - te obawy zaważyły m.in. na ostatecznym kształcie Dragon Age: inquisition - producenci nie chcieli wersji na PS3, ich właściciel ich jednak do tego zmusił. Choć gra odniosła sukces finansowy i artystyczny, to jednak jakość bardzo ucierpiała.

To, że CDR nie pójdzie znów tą drogą to wiemy, bo PC, Xbox One i PS4 są zapowiedziane. Czy jednak będą jedną z pierwszych dużych gier na nowe platformy? Mogłoby to być ciekawe.

baks
Wpisów: 2 122
Wysłane: 6 lutego 2019 21:01:54 przy kursie: 182,50 zł
xmarcinx napisał(a):

- CP2077. 10.06.2018 wychodzi trailer z gameplayu. 23.08.2018 info, że grę można już przejść od początku do końca: www.eurogamer.pl/articles/2018... . Dyrektor kreatywny odchodzi 23.01.2019, Zapewne pewien etap został zakończony, zostały kwestie techniczne. Ile to zajmie czasu przy 400 osobowym zespole, niekoniecznie pół roku ale perspektywy są dobre.
Pozostaje kwestia promocji gry, oczywiście na to będzie potrzeba trochę czasu, ale nie oszukujmy się, spora część promocji w tym przypadku robi się sama, dlatego czas potrzebny na nią może być stosunkowo krótki (być może intensywny).

Chcę poruszyć jeszcze temat nadchodzących konsol, PS5 i Xbox Two. Czy zobaczymy je w tym roku? wątpliwe. Czy w przyszłym? Jest to bardzo prawdopodobne, szczególnie Xbox. Wydawać by się mogło zatem, że CDP jest pod wielką presją czasu. Rzecz w tym aby wydać CP na obecną generację i zgarnąć ile się tylko da, natomiast gdy nowe konsole już wejdą na rynek, to wówczas prędzej czy później (zapewne prędzej) CP zostanie wydany po raz drugi. Luźna dywagacja czy naturalna kolej rzeczy, co Wy na to? to oczywiste, sytuacja identyczna jak przy GTA5. Duży tytuł zamykający starą generację i otwierający nową, takie okazje nie zdarzają się często. Jakie jest prawdopodobieństwo, że niebawem usłyszymy konkretne info o CP? Wg mnie spore, to widać po kursie, szkoda, że wizje ciągłych korekt mnie tak zamroczyły. Co do korekt, to jasne, i na nie przyjdzie czas, będzie co korygować, właściwie to już od długiego czasu jest, ale to osobny temat, wielokrotnie wałkowany...

Mnie trochę zdziwił temat dzisiejszej sporej paniki na spółce.
Nie jestem zaangażowany z CDP stąd mogę oceniać to "z boku" bez zbytnich emocji
Jak już koledzy ocenili spółka jest w ważnym momencie.
Sporo faktów wskazuje, że projekt jest złożony do kupy - całkiem możliwe.
Jeśli tak wchodzi w finalny szlif.
Na tym etapie dyrektor kreatywny już nie jest potrzebny. Jeśli byłoby inaczej CDP zapłaciłby każdą cenę aby go zatrzymać. Nie ulega wątpliwości, że ktoś taki ma spory udział w emisji motywacyjnej.
Jeśli sukces i duże zyski z emisji nie są go w stanie zatrzymać to spółka widocznie nie jest w stanie lub nie jest zainteresowana w podwyższaniu bonusów.
Widocznie mają ludzi którzy zastąpią dyrektora.
Z drugiej strony warto się cieszyć, że taki znaczący producent się po ludzi z Polski.
Świadczy to o tym jakie kadry mamy w tej branży.
Druga sprawa to taka, że wystarczy spojrzeć na sytuację Blizzarda i to co się dzieje na ich akcjach po nieudanej premierze ostatniego Diablo.
Akcje w kilka miesięcy spadły im o połowę. Nie dziwi więc to, że postanowili coś zmienić w kreatywności następnej produkcji
i tu tym bardziej należy się cieszyć, że będzie go robił Polak !!!

Na PS5 w tym roku nie ma szans - bo sprzęt jeszcze nie gotowy (moduł graficzny) stąd CDP może stoi nieco w rozkroku. Wydawać grę na konsole które w dniu ich premiery ?
Dlatego obowiązujące stanowisko, że wydają na stare konsole wydaje mi się na dziś rozsądne. Należy brać pod uwagę potencjał sprzedażowy na jaki liczy spółka.
Zakładając start nowych konsol w połowie 2020 i tak samo premierę CP2077.
Sprzedając grę na tą platformę spółka nie miałaby szans sprzedać więcej niż 3-4 mln sztuk do końca 2020.
Nie sądzę aby sprzedaż tych konsol w 6 miesięcy przekroczyła po 10 mln sztuk Przy 20 mln ile może się sprzedać na konsole max 4 mln.
Sprzedając na stare platformy nie ma limitu sprzedaży biorąc bazę jakieś 200mln konsol do tego czasu. Bez wątpienia na nowej konsoli będzie można zagrać w starsze tytuły a i sama spółka może wypuścić dość szybko wersję na nową platformą.

Dziwi mnie też reakcja na wieść o daninie dla Sapkowskiego. Czy 5-10 mln może zatrząść CDP ... Angel
Mało prawdopodobne aby w sądzie dostał dużo więcej więc nie dziwi mnie ugoda. To dużo zdrowsze niż ciągać się po sądach.
Parkiet weryfikuje naszą wiedzę i czujność przy każdym zleceniu (:
a każdy jest mądralą ....po fakcie... :) :)

Utnapisztim
Wpisów: 357
Wysłane: 6 lutego 2019 22:06:25 przy kursie: 182,50 zł
TTWO -13% EA -13% ATVI -10% blackeye
Kurs CDR ratuje tylko to że jest przed premierą flagowca, bo po premierze i wynikach nie bedzie żadnych sentymentów.

baks
Wysłane: 7 lutego 2019 09:19:21 przy kursie: 178,00 zł
Masz rację jest przed premierą która nie wiadomo co tak naprawdę przyniesie. CP to nowa marka. Robią ją jednak ludzie którzy stworzyli mega sukces W3 i tak to należy postrzegać. To prawda, że markę Diablo też od lat eksploatują. Jednak jak pokazali w Blizzard chyba już wpadli za bardzo w stagnację i trzeba odświeżyć spojrzenie.
Moim zdaniem W4 mógłby być większym sukcesem niż CP - ale nie mam pojęcia o porównaniu tychże możliwych projektów.
Być może w CDP doszli do wniosku, że nie ma co męczyć graczy odświeżaniem kolejnych odsłon tylko dać całkiem świeżą markę. Miejmy nadzieję, że mają rację. To byłoby dobre dla całego naszego rynku.
Jestem przekonany, że reakcja na kursach jest nieadekwatna.
Nieskromnie sądzę, że problem największych jest z korzyścią dla CDP bo skłoni graczy do szerszego sięgnięcia po gry innych producentów. Jeśli - powtarzam jeśli - CDP spełni oczekiwania graczy to taki sukces może pozwolić mu szybciej wskoczyć do TOP 3 po części dzięki problemom liderów.
Transfer do Blizzarda pokazuje, że nasz rynek pracowników już dojrzał do podboju nie tylko rynku gier ale i rynku pracy i nasi specjaliści nie są gorsi a czasem nie tylko tańsi ale i lepsi ... Angel
Nie dziwię się reakcji Blizzarda który w 3-4 miesiące stracił ok 20 MLD USD kapitalizacji, że zmienia kreatorów gry. CDP nie stoi na straconej pozycji. Taki dyrektor sam nie robi gry w której jest zaangażowanych 400 osób.
Dział kreatywny nawet w małych spółkach jak 11bit stanowi co najmniej kilka osób.
Mnie w CDP zastanawia co robi pozostałe 400 osób - raczej nie siedzą nad Gwintem.
Czy spółka zaskoczy swoich akcjonariuszy ?
Edytowany: 7 lutego 2019 09:22

h00tdog
Wpisów: 6
Wysłane: 10 lutego 2019 20:30:34 przy kursie: 178,30 zł
Czy ktoś może ma jakieś wieści na temat sprawy Sapkowskiego??
Podobno Redzi się z nim już dogadali ale nigdzie nie trafiłem na żadne szczegóły, co, ile i jaki układ...

www.gamereactor.pl/wiadomosci/...

Blaze
Blaze PREMIUM
Wpisów: 22
Wysłane: 10 lutego 2019 23:53:06 przy kursie: 178,30 zł
Propouje sie pochylić nad firmą, którą CDPR chce tak bardzo naśladować i zestawić sobie kilka liczb.

Take-Two Interactie
Marki: GTA, RDR, BioShock, Civilization, NBA, NLB, XCOM, Mafia, Max Payne.
Pracownicy: 4500 (biura w 18 różnych miastach na świecie)
Przychody: 1,8 MLD USD
Market Cap: 11 MLD USD

CDPR
Marki: Witcher, Cyberpunk (obie licencjonowne)
Pracowincy: 750
Przychody: 200 MLN USD/ rok (1000 MLD w 2016-2020).
Zyski: 80 MLN USD/rok
Market Cap: 4,7 MLD USD

Zyski i przychody prognozowane są po premierze C77 w najbardziej optymistycznym wariancie.
Czy obecna waluacja na pewno ma uzasadnienie?

Odnośnie Activision Blizzard, to według mnie to co odwalili z Diablo Immortal, to mogły być szachy przeprowadzone przez Tencent (mający 5% w Activition Blizzard), który był inicjatorem pomysłu wprowadzenia Diablo na smartphony, głównie do Chin. Warto zauwazyć, że pół roku wcześniej Tencent przejął w całości firmę GGG z Nowej Zelandii. Firma ta robiła od 2007 klona Diablo o nazwie Path of Exile i wypuściła go w 2013. Każdy kto grał wie jak ta gra jest uzależniająca. Początkiem listopada był Blizzcon gdzie Activision podało że Diablo nie będzie na PC, a miesiąc później GGG ogłosiło nową ligę o nazwie Betrayal Silenced a w trailerze były slowa "they think they are immoral, let's prove them they are not" Think
Być może to tylko teoria spiskowa, ale przyglądając się temu co robi Tencent od 20 lat i jaka ma kadre kierowniczą, trzeba im przyznać, że potrafią kombinować jak nikt inny.
Edytowany: 11 lutego 2019 00:08

Space Cowboy
Space Cowboy PREMIUM
Wysłane: 11 lutego 2019 10:15:24 przy kursie: 183,70 zł
h00tdog napisał(a):
Czy ktoś może ma jakieś wieści na temat sprawy Sapkowskiego??
Podobno Redzi się z nim już dogadali ale nigdzie nie trafiłem na żadne szczegóły, co, ile i jaki układ...

www.gamereactor.pl/wiadomosci/...

Nie, nie dogadali się. Artykuł w polskim gamereactor to słabe i dosłowne tłumaczenie materiału z ich angielskiego serwisu, który z kolei opiera się na tym: wccftech.com/the-witcher-compe... - a ten tekst jest oparty na starym artykule Pulsu Biznesu, który został źle przetłumaczony (pewnie przez Google Translate).

Taki głuchy telefon - troszkę to śmieszne ;-)

krewa
krewa PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 5 476
Wysłane: 11 lutego 2019 11:59:34 przy kursie: 183,70 zł
CD PROJEKT - analiza techniczna na życzenie [aktualizacja]

W chwili obecnej kurs czołowego producenta gier jest zakładnikiem dwóch stref cenowych, zaznaczonych na wykresie czerwonym i zielonym cieniem. I to właśnie zachowanie względem nich określi średnioterminowe perspektywy waloru.
Popyt nie poradził sobie z presja podaży w okolicy 195 zł, więc część graczy zaczęła prewencyjną ewakuację z waloru, co sygnalizuje zniżkująca linia wskaźnika AD. Na razie najbliższe wsparcie spełniło swoją rolę - gracze zareagowali z wyprzedzeniem, inicjując kontrę. Tylko to nadal o niczym nie przesądza. Trend wzrostowy wytraca swój impet i kolejne podejście popytu pod opór w okolicy 195 zł w takiej kondycji może zakończyć się fiaskiem.

kliknij, aby powiększyć

Powyższa treść przez 21 dni była zarezerwowana tylko dla osób posiadających abonament.

lelo-pakero
Wpisów: 523
Wysłane: 28 lutego 2019 10:42:00 przy kursie: 190,10 zł
Niestety nie będzie CD Projektu na E3, ale będzie za to... Cyberpunk 2077 king Nawet na dole strony, wśród partycypujących firm jest Cyberpunk 2077, a nie CD Projekt. Uwielbiam marketing Redów.

www.e3expo.com/participating-c...

sasky
sasky PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 2 454
Wysłane: 28 lutego 2019 14:22:33 przy kursie: 190,10 zł
Cytat:
Twórcy gry Cyberpunk 2077 oficjalnie potwierdzili obecność na targach E3 w Los Angeles. Eksperci po cichu liczą, że CD Projekt skorzysta z okazji i pchnie kampanię marketingową na wyższy poziom, publikując datę premiery gry.

www.stockwatch.pl/wiadomosci/c...

baks
Wysłane: 28 lutego 2019 17:02:41 przy kursie: 190,10 zł
lelo-pakero napisał(a):
Niestety nie będzie CD Projektu na E3, ale będzie za to... Cyberpunk 2077 king Nawet na dole strony, wśród partycypujących firm jest Cyberpunk 2077, a nie CD Projekt. Uwielbiam marketing Redów.

To dobre wieści dla akcjonariuszy i branży w szczególności w PL

Pokusi się ktoś w typowanie daty premiery ... ?

Twórcy gry Cyberpunk 2077 oficjalnie potwierdzili obecność na targach E3 w Los Angeles. Eksperci po cichu liczą, że CD Projekt skorzysta z okazji i pchnie kampanię marketingową na wyższy poziom, publikując datę premiery gry.
Cyberpunk 2077 to największy projekt w historii CD Projektu. Gra szykowana jest w wersji na PC oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Data premiery póki co jest owiana tajemnicą. Jednak większość ekspertów spodziewa się, że tytuł trafi do sprzedaży dopiero w 2020 r.
www.stockwatch.pl/wiadomosci/c...

Jak stawiacie - będzie to maj 2020 (podobnie jak W3) czy raczej jesień ?

nowy57
nowy57 PREMIUM
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 27
Wysłane: 28 lutego 2019 17:08:37 przy kursie: 190,10 zł
a po co spieszyc sie na maj ?
late 2020 czytaj gwiazdka (bezpiecznie)
Edytowany: 28 lutego 2019 17:08

surfmen
Wpisów: 76
Wysłane: 28 lutego 2019 17:48:35 przy kursie: 190,10 zł
Ja myślę że wiosna 2020.

aircanada15
aircanada15 PREMIUM
Wpisów: 822
Wysłane: 28 lutego 2019 20:04:49 przy kursie: 190,10 zł
nowy57 napisał(a):
a po co spieszyc sie na maj ?
late 2020 czytaj gwiazdka (bezpiecznie)

Premiera w maju ma dużo większy potencjał niż przed świętami, gdy konkurencja jest ogromna.
Wydając grę wiosną, pod koniec roku można robić już duże promocje.

lesgs
lesgs PREMIUM
Wpisów: 675
Wysłane: 28 lutego 2019 20:46:59 przy kursie: 190,10 zł
Maj nie jest chyba najlepszy ze względu na bliski koniec roku szkolnego. Odbiorcom wtedy co innego w głowie i po wakacjach mogą nagle mieć inne zainteresowania. Dlatego optuję za wrześniem (nawet w Chinach rok szkolny rozpoczyna się we wrześniu). Nawet, jeżeli odbiorcami mają być studenci, to termin po wakacjach wydaje się być lepszy. Wtedy też chyba łatwiej utrzymać zainteresowanie grą do Gwiazdki. Jeśli wydać grę przed wakacjami to koszty utrzymania mocnego zainteresowania do sezonu świątecznego będą wyższe.

artursadlos
artursadlos PREMIUM
Wpisów: 1
Wysłane: 1 marca 2019 10:44:01 przy kursie: 193,00 zł
Potencjal daty 7.7.20 wydaje mi sie tez godny zainteresowania.

Space Cowboy
Space Cowboy PREMIUM
Wysłane: 1 marca 2019 11:36:39 przy kursie: 193,00 zł
lesgs napisał(a):
Maj nie jest chyba najlepszy ze względu na bliski koniec roku szkolnego. Odbiorcom wtedy co innego w głowie i po wakacjach mogą nagle mieć inne zainteresowania. Dlatego optuję za wrześniem (nawet w Chinach rok szkolny rozpoczyna się we wrześniu). Nawet, jeżeli odbiorcami mają być studenci, to termin po wakacjach wydaje się być lepszy. Wtedy też chyba łatwiej utrzymać zainteresowanie grą do Gwiazdki. Jeśli wydać grę przed wakacjami to koszty utrzymania mocnego zainteresowania do sezonu świątecznego będą wyższe.

Premiery Witchera 2 i 3 to był maj i jakoś to poszło. Choć C2077 będzie blockbusterem to jednak koniec roku, to ogromna konkurencja. W tym okresie można by jednak zagrać pierwszym mocnym DLC (albo premierą multi), pierwszą ofensywą z jakąś przeceną... Maj wydaje się lepszy, ale myślę, że kluczowe pytanie brzmi jednak na kiedy będą gotowi z naprawdę wypolerowaną produkcją.

aircanada15
aircanada15 PREMIUM
Wpisów: 822
Wysłane: 1 marca 2019 19:18:34 przy kursie: 193,00 zł
Maj jest jednym z najlepszych miesiąców. Nie liczy się to, co nam wydaje, a konkretne dane.
Według przychodów premier AAA, tylko jesień jest lepsza, ale konkurencja bywa mordercza. Zarówno Activision jak i EA co roku wydają wtedy swoje gry.
7.07 wykluczony: w wakacje nie wypuszcza się żadnych poważnych gier.

lesgs
lesgs PREMIUM
Wpisów: 675
Wysłane: 2 marca 2019 21:36:39 przy kursie: 193,00 zł
Jeżeli jesień jest najlepsza, to trzeba grę wydać jesienią. Konkurencja się przecież nie liczy, bo CP77 rozwiali ich kompletnie. Odwracając to wszystko: czy jeśli wydadzą grę w maju czy w innym miesiącu poza jesienią - to czy oznacza to obawy, że nie gra nie wytrzyma konkurencji? A także, czy wydając ją w najlepszym miesiącu, czy są przekonani o sukcesie? A może drugi tydzień maja lub trzeci tydzień września? A może 2020.7.7.

A może, jak produkt będzie dobry, to się sam obroni?

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość