pixelg
Hossa czy Bessa? - końcówka października 2011 - Ankiety i konkursy - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Pytanie w Ankiecie : W okresie najbliższych 6-12 miesięcy, czeka nas:
Wybór Głosy Statystyki
Hossa 11
33%
Bessa 17
51%
Sam już nie wiem... 5
15%

Hossa czy Bessa? - końcówka października 2011

Frog
6
Wpisów: 5 486
Wysłane: 21 października 2011 08:46:58
Witam,

Zapraszam do udziału w ankiecie na temat obowiązującego trendu na giełdach. Trochę się wyjaśniło od sierpnia tego roku. Poobniżano ratingi wielu krajów, spowolnienie gospodarcze staje się faktem. Ale jak wiadomo giełda dyskontuje przyszłość. Czeka nas więc okres wzrostów z okazji nadchodzącego końca kryzysu, czy może raczej spadki pod pogłębienie spowolnienia?
Follow me on Twitter
Zanim zaczniesz narzekać, że znikają Twoje posty, przeczytaj Regulamin Forum

ZielonY
0
Wpisów: 200
Wysłane: 21 października 2011 08:58:20
Bessa dopiero się rozkręca. Ostatnie wzrosty były drugą falą tej bessy, falą korekty wzrostowej, która właśnie się kończy. Trzecia fala bessy, fala spadkowa, która lada moment się rozpocznie, będzie silna i bolesna. To wówczas właśnie wielu inwestorów otrzeźwieje i przyjmie do świadomości fakt, że trend długoterminowy jest spadkowy.

kliknij, aby powiększyć

Scarry
168
Wpisów: 4 880
Wysłane: 21 października 2011 09:09:05
ze względu na fatalny stan finansów całej strefy, umownie nazywanej cywilizacją zachodnią, pozostaje mi się tylko zgodzić z Zielonym (zresztą i tak ostatnio robię tu za etatowego niedźwiedzia ;p )

moim zdaniem jeśli przegłosują lewarowanie EFSF to trzeba będzie się stąd ewakuować, bo skala zapaści finansowej będzie ogromna. To juz nie będzie bessa, to faktycznie może być reset systemu.
* "Diversification is protection against ignorance, it makes little sense for those who know what they’re doing." W. Buffet.
* "The market can remain irrational longer than you can remain solvent"
* "scared money don’t make money"
aktualny portfel szacunkowo: 75% CRJ, 20% PDG, 5% THD
Edytowany: 21 października 2011 09:11

sss56
0
Wpisów: 522
Wysłane: 21 października 2011 09:28:18
Zagłosowałem za hossą, oczywiście jest to tylko zgadywanka ale za tym że dno już było przemawia kilka rzeczy. Akcje tanie jak barszcz, powszechna wizja resetu systemu, hasła jak ze szczytu hossy tylko na odwrót wave , lewarowanie szortów itd. Myślę że ulica została ubrana w eski a na armagedon jeszcze nie czas, przyjdzie on jak nikt tego nie będzie się spodziewał.
"człowiek jest niewolnikiem swego posiadania..."
"Wszystko jest trudne nim stanie się proste "

digital_world
0
Wpisów: 184
Wysłane: 21 października 2011 09:37:06
Jak dla mnie średnia z wykresu Zielonego nie kłamie - bessa pełną gębą. Pytanie ile jeszcze będzie trwać ta szamotanina zanim polecimy.
Mój blog: vibender.pl

v3nom
0
Wpisów: 3 045
Wysłane: 21 października 2011 10:05:56
Wklejam tą średnią zdaje się, że od początku 2010. To jest odpowiednik SMA15 na świecach miesięcznych Angel Tylko Zielony, mam wrażenie, że przygotowujesz się jak generał do poprzedniej wojny. Wcale indeks się od niej nie musi odbić. Równie dobrze mogą znieść 61% i wyjść wyraźnie powyżej.

Dla mnie jak okaże się, że po weekendowym szczycie rynki nie będą zadowolone z zaproponowanych rozwiązań i zrobią DOJI na miesięcznej świecy z października, to będzie kaplica Angel

EDIT: SSS, moim zdaniem lepiej teraz dać się ubrać w S niż w akcje Angel Bessa zawsze jest zaskoczeniem. Zakładając, że rozpoczęła się w sierpniu, kogo nie zaskoczyła? A że w lokalnym dołku "wszyscy" siedzą na eskach i musi nastąpić krótkoterminowy zwrot to co innego.
Klika się i sprzedaje ;-)
Edytowany: 21 października 2011 10:10

kozalesz
0
Wpisów: 79
Wysłane: 21 października 2011 10:15:59
Ja głosowałem za wzrostem. Moja hipoteza robocza zakłada, że bessa będzie z tych krótkich. Hossanna była w miarę spokojna, bez nadmiernego przewartościowania, to i bessa nie będzie długa. Gospodarka dzielnie się trzyma. Recesji jeszcze nie ma, jest spowolnienie.
Może giełda jeszcze spadnie, ale przyszły rok powinien być dobry.

Jordan
1
Wpisów: 154
Wysłane: 21 października 2011 19:48:35
Nie wiem jak szeroki rynek, ale jestem wewnętrznie przekonany, że będzie sporo spółek, które mocno podskoczą od dzisiejszych poziomów. Sztuką jest dobrze wybrać:) Obecnie kryzys jest w głowach, ale czy w danych i w przedsiębiorstwach? Chyba nie..

krzem78
0
Wpisów: 197
Wysłane: 21 października 2011 20:01:17
jeśli chodzi o średnie to testujemy od dołu ema 200 na dziennym na SP500
http://stooq.pl/q/a/?s=^spx
Moja rzeczywistość subiektywna - to wszystko to, co istnieje. Rzeczywistość obiektywna to twór syntetyczny dotyczący hipotetycznej uniwersalizacji licznych rzeczywistości subiektywnych. Philip Dick.

compaq100
0
Wpisów: 607
Wysłane: 21 października 2011 21:54:38
Ja zagłosowałem,że na giełdach i rynkach nastapi hossa.
Sprawa "Grecji",długów publicznych państw Europy ,USA.....itp.zostały zdyskotowane głęboka korektą w sierpniu i wrzesniu-zapanowała panika i strach "podsycana"przez anlityków oraz swiatowy kapitał
spekulacyjny. Zgadzam sie z opinią wyrazona w poście wyżej Jordana,że".. kryzys mamy w głowach....
Ogłoszenie bankructwa Grecji może przyczynić się pozytywnie do wzrostów i nastrojów na Giełdach w.g.
analityka p.Białka.
Rządy poszczególnych Państw przystąpili i beda realizowac poważne korekty/reformy/ w zakresie finansów.....

buldi
0
Wpisów: 5 064
Wysłane: 21 października 2011 23:40:24
Ciekawie topnieje przewaga niedźwiedzi po dzisiejszej sesji. Angel

Jam niedźwiedź więc na co głosowałem jest oczywiste.
Rządy będą się dwoić, troić, lewarować i pompować by bessy nie było, ale wg mnie sprawa się już rypła.
Nawet jeżeli chwilowo załatają dziury za chwile ciśnienie wzrośnie i wylecą kolejne.
W kobzę można pompować do woli a powietrze i tak zejdzie.
Poleciały ratingi, gospodarki sie chłodzą, inflacja zaczyna rosnąć jedynie z powodu nadmiaru płynności, banki żądają coraz więcej by się utrzymać, a przy tym nawet Ci co wierzą że te spazmatyczne ruchy przyniosą jakiś skutek sami mówią że wychodzenie zajmie parę lat - to wszystko powoduje, że na nowe szczyty nie wejdziemy, bo nie zasługujemy na to by się tam znaleźć.
A skoro nie tam to podązymy w przeciwnym kierunku. Rynek na samych plotkach daleko nie dojedzie. Może sto, a może jeszcze z dwieście punktów na WIG20, natomiast dłuższy kierunek jest widoczny gołym okiem.
Technicznie mamy bessę - na razie płytką.

Edytowany: 21 października 2011 23:45

Kamilek123
0
Wpisów: 84
Wysłane: 22 października 2011 00:31:01
Stawiam na hossę, ale to pewnie dlatego że jestem umoczony po uszy a akcjach king
przyznaję się bez bicia.
A jeżeli chodzi o powody to moja pierwsza bessa więc nie mam doświadczenia ale wyceny spółek w tej chwili są naprawdę atrakcyjne więc ciężko mi wyobrazić sobie dalszy zjazd. Oczywiście przy jakimś załamaniu systemu bankowego albo gospodarek wszystko możliwe. Wyniki spółek póki co na to nie wskazują.

Jeszcze mi się nasuwa pytanie - do jakiego stopnia mogą spaść wyceny spółek które z kwartału na kwartał zarabiają, a wiele z nich coraz więcej?

mathu
0
Wpisów: 4 615
Wysłane: 22 października 2011 00:41:45
A myślisz, że najpierw pogarszają się wyceny i wskaźniki, a dopiero potem zaczyna się bessa? :)

Ja stawiam na bessę, ale udany wyskok USA ponad linię trendu (aktualnie - około 1250), a potem backtest i utrzymanie tego poziomu, pozwoli mi uwierzyć, że czeka nas jeszcze jedna fala wznosząca. Na razie jednak pozostaję niedźwiedziem, bo niewiele pozostało miejsca na wzrost, za to bardzo wiele na gwałtowne i zaskakujące wszystkich spadki.
The recovery in profitability has been amazing following the reorganization, leaving Barings to conclude that it was not actually terribly difficult to make money in the securities market.
Edytowany: 22 października 2011 00:42

sss56
0
Wpisów: 522
Wysłane: 22 października 2011 08:49:58
Na wielu spółkach jak wskaźniki spadną nawet o połowę to i tak będzie tanio,
Nie wiadomo czy będzie hossa czy bessa ale jestem przekonany że w długim terminie wygrają ci co regularnie co jakiś czas będą kupować tanie akcje. Myślę o przedziale czasowym jaki mnie interesuje tj. 15-20 lat.
"człowiek jest niewolnikiem swego posiadania..."
"Wszystko jest trudne nim stanie się proste "
Edytowany: 22 października 2011 08:50

v3nom
0
Wysłane: 26 października 2011 17:21:55
buldi napisał(a):
Ciekawie topnieje przewaga niedźwiedzi po dzisiejszej sesji. Angel

Przewaga misiów stopniała chyba jeszcze bardziej Buldi. Do szczęścia brakuje mi tylko odwrócenia proporcji wave

Zastanawia mnie to, że na necie jest sporo, wydawałoby się kumatych ludzi, którzy narzekają na to, że wzrosty nagle spowolniły, a nawet zaczęło spadać. Skandal! Dlaczego? Dlaczego, skoro politycy, elita społeczeństwa, eksperci w każdym calu i światłe umysły, które trzeźwo prowadzą europejskie gospodarki, wzięli się do ciężkiej pracy: obradowania i ratowania strefy? Zakasali rękawy i rozwiązują wszystkie bolączki, zatwierdzając w pocie czoła kolejne dekrety i rozporządzenia, zwiększając lewary, zabraniając handlu CDS'ami i krótkiej sprzedaży tam gdzie trzeba Angel
Edytowany: 26 października 2011 17:22

mrk
18
Wpisów: 1 948
Wysłane: 26 października 2011 17:43:05
ja zagłosowałem na hossę, ale po poważniejszym przemyśleniu wszystkich za i przeciw już bym tak nie zagłosował. Technicznie myślę, że w przeciągu powiedzmy 2-3 tygodniu powinno się to wyjaśnić. To ecri daje do myślenia no i wygląda na to, że Chiny mogą w końcu poważniej zwolnić

v3nom
0
Wysłane: 26 października 2011 18:05:07
No proszę, nie spodziewałem się, że stanowisko ECRI wprowadzi taki popłoch w szeregach byczków Angel Na mnie wypowiedź i historia instytucji zrobiła także wrażenie.

Co do techniki. Ciekawe czy Usiaki zamkną miesiąc poniżej 1200/1210 pkt. Mielibyśmy formację przyczajonego UBOTa z peryskopem thumbright

Frog
6
Wpisów: 5 486
Wysłane: 26 października 2011 22:05:26
Bessa nadal w przewadze, ale ta topnieje z każdym dniem wzrostów Think
Follow me on Twitter
Zanim zaczniesz narzekać, że znikają Twoje posty, przeczytaj Regulamin Forum

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość