pixelg
JUJUBEE - Spółki od A do Z - NewConnect - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27

JUJUBEE [JJB]

AKTUALNY KURS: 6,00 zł (+2,04%) 23-10-2020 16:49
Scarry
71
Wpisów: 4 709
Wysłane: 30 kwietnia 2020 09:43:44 przy kursie: 8,42 zł
@aircanada nie mogę się zgodzić bo Twoje założenia są błedne wg mnie ... Plauqe Inc masz za prawie darmo na platformach Google Play/iOS.. tam sprzedało się jej dziesiątki milionów sztuk i nasyciło rynek, nie wiem jakim cudem ktoś wpadł na pomysł po tylu latach bardzo mocnego nasycenia rynku mobilnego wystawiać ją na Steam jeszcze. To się nie mogło udać, bo prawie wszyscy ją mamy i tak... nie możesz z tego wyciągać wniosków o popularności koronawirusa jako tematu bo gierka jest potwornie oklepana i wszystkim dawno się znudziła.

tym bardziej że Plaga bez porównania fajniej gra się na dotykowym ekranie smartfona i tabletu (ten sam problem ma nowa gra Ndemiców - Rebel Inc, która sprzedaje się po prostu rewelacyjnie na platformach mobilnych zaliczając miliony sztuk, jest stworzona wręcz na tablety, a na Steamie biednie bo to nie jest jej platforma docelowa). Ja sam też gram w gry Ndemiców gram na iPadzie, na Steamie nawet nie przyszło do głowy mi ich kupować.

tutaj jest rasowa strategia zrobiona pod peceta i granie myszka/klawiatura, wykorzystująca pewnie rdzeń RP 2, ewentualnie może jakieś mechaniki z Dark Moon, gra o dużo większej głębi rozgrywki i dużo lepszej jakości grafiki (z krótkiej zajawki wnoszę) niż Plauqe projektowane pod niskowydajne smartfony.
* "Diversification is protection against ignorance, it makes little sense for those who know what they’re doing." W. Buffet.
* "The market can remain irrational longer than you can remain solvent"
aktualny portfel szacunkowo: 75% CRJ, 15% PDG, 5% THD, 5% OVI
Edytowany: 30 kwietnia 2020 10:01

rlx
rlx PREMIUM
0
Wpisów: 33
Wysłane: 30 kwietnia 2020 10:04:57 przy kursie: 8,42 zł
krewa napisał(a):
Pytanie do znawców tematu - czy w ciągu 4 miesięcy można wyprodukować porządną grę, za którą można wołać 55 zł?

To jest mod do RP za 55 zł, da sie zrobić bez problemu w 4 miechy.

Cena niska zasięg 100k-150k kopii do końca roku myślę że możliwy do osiągnięcia. Powyżej tych ilości pozytywne zaskoczenie.

aircanada15
aircanada15 PREMIUM
36
Wpisów: 1 256
Wysłane: 30 kwietnia 2020 10:16:04 przy kursie: 8,42 zł
Tyle, że większość PC-towców nie jest zainteresowana grą na komórkach czy tabletach. A pozycja Plague w piątej setce Steam świadczy o kompletnym braku zainteresowania taką rozrywką obecnie. Według mnie co innego ogrywanie podobnego tematu w "normalnych czasach", a co innego w momencie, gdy ludzie są odizolowani i mają dość całej tej sytuacji. Podkreślam, że to moje zdanie.

Scarry
71
Wysłane: 30 kwietnia 2020 10:24:18 przy kursie: 8,42 zł
Dlaczego nie jest? Każdy ma smartfon, plaga chodziła za darmo nawet okresami. Po co kupować na PC coś co masz w swoim smartfonie za 1 zł albo za darmo? Gra do tego ma zbyt proste mechaniki rozgrywki i w sumie prosty jeden schemat do wygrywania wszystkich modułów.

Tu widać dużo wyższy poziom skomplikowania. Wg mnie jujubee odrobiło w końcu lekcje i stara się trafić w rynek a nie próbuje namówić rynek do trafienia w siebie, jak zrobiło z Kurskiem. Już ta gra powinna pozbawić firmę kłopotów finansowych, Dark Moon i Realpolitiks 2 będą wtedy czystym zyskiem netto, a przecież DM może być naprawdę udanym produktem bo konwencja pasuje do obecnych zainteresowań ....
* "Diversification is protection against ignorance, it makes little sense for those who know what they’re doing." W. Buffet.
Edytowany: 30 kwietnia 2020 10:27

trudno100
0
Wpisów: 66
Wysłane: 30 kwietnia 2020 10:40:55 przy kursie: 8,42 zł
Rzuciłem okiem na trailer tej gry - dla mnie to jest jakiś krzyk rozpaczy. Takiej amatorszczyzny ze świecą szukać: jeden wielki misz masz, głos lektora kompletnie niesłyszalny, technicznie po prostu klapa. Jeśli to jest zapowiedź odrobionych lekcji z Kurska, to szykuje się kolejny powrót do szkoły.

Scarry
71
Wysłane: 30 kwietnia 2020 10:48:13 przy kursie: 8,42 zł
Aż puściłem sobie jeszcze raz - kolega chyba ma jakies problemy techniczne ze starym komputerem jeśli lektor jest tu niesłyszalny (złośliwość wypowiedzi wynika z absurdalnego zarzutu, głos słychać świetnie)
Edytowany: 30 kwietnia 2020 10:51

trudno100
0
Wpisów: 66
Wysłane: 30 kwietnia 2020 10:59:14 przy kursie: 8,42 zł
Komp mam normalny, wszystkie inne filmy z dobrym dźwiękiem, ale ok, może to kwestia indywidualnego odbioru / wrażeń.

Bergman
Bergman PREMIUM
8
Wpisów: 30
Wysłane: 30 kwietnia 2020 11:54:36 przy kursie: 8,42 zł
Istnieją na New Connect spółki, które zdają się być bardziej zainteresowane bieżącym kursem akcji aniżeli faktycznie sprzedażą swoich produktów i do nich oprócz Farm51, The Dust czy Carbon Studio zaliczyłbym Jujubee.

Gra Kursk miała ten problem, że była politycznie bardzo kontrowersyjna i Rosjanie w opiniach w związku z tym wyrażali dobitnie co sądzić należy o grze Kurs. Mniemam, że firma nadepnęła na kolejną tego typu minę, ale jeszcze nie jest tego świadoma albo zwyczajnie ma inne priorytety. Poruszanie tak delikatnych kwestii w grach jak sprawy polityczne czy też problemy społeczne zawsze wiąże się z bardzo dużym niepotrzebnym ryzykiem negatywnego nastawienia konsumenta już na wejściu (wystarczy spojrzeć jak umiejętnie radzi sobie z takimi kwestiami CD Projekt niejednokrotnie atakowany przez środowiska LGBT - oni starają się stronić od kwestii obyczajowych, religijnych, politycznych, jak najlepiej tylko potrafią). Poza tym Covid jest cały czas tematem świeżym co implikuje, że i sama gra jest robiona na szybciocha. Rozumiem zatem, że bazą pod wypuszczenie tej gry, nie jest grywalność, optymalizacja, szata graficzna czy inne tego typu kwestie, a odbiór społeczny. Ja tego nie rozumiem i mnie to bardzo dziwi bo kojarzy się z myśleniem krótkowzrocznym.

Jak dla mnie jest to ruch czysto spekulacyjny i tak też traktowałbym tę spółkę.

Scarry
71
Wysłane: 30 kwietnia 2020 14:15:36 przy kursie: 8,42 zł
@Bergman
Cytat:
Gra Kursk miała ten problem, że była politycznie bardzo kontrowersyjna i Rosjanie w opiniach w związku z tym wyrażali dobitnie co sądzić należy o grze Kurs. Mniemam, że firma nadepnęła na kolejną tego typu minę, ale jeszcze nie jest tego świadoma albo zwyczajnie ma inne priorytety. Poruszanie tak delikatnych kwestii w grach jak sprawy polityczne czy też problemy społeczne zawsze wiąże się z bardzo dużym niepotrzebnym ryzykiem negatywnego nastawienia konsumenta już na wejściu (wystarczy spojrzeć jak umiejętnie radzi sobie z takimi kwestiami CD Projekt niejednokrotnie atakowany przez środowiska LGBT - oni starają się stronić od kwestii obyczajowych, religijnych, politycznych, jak najlepiej tylko potrafią). Poza tym Covid jest cały czas tematem świeżym co implikuje, że i sama gra jest robiona na szybciocha. Rozumiem zatem, że bazą pod wypuszczenie tej gry, nie jest grywalność, optymalizacja, szata graficzna czy inne tego typu kwestie, a odbiór społeczny. Ja tego nie rozumiem i mnie to bardzo dziwi bo kojarzy się z myśleniem krótkowzrocznym.

to są bardzo słuszne uwagi, tyle że dla mnie Juju to nie firma wydmuszka tylko team, który podszedł do pewnych rzeczy zbyt ambitnie i zbytnio chciał naprawiać świat swoimi pomysłami na gry. Teraz urealnia się - obydwa pomysły na strategie realtime - Covid i DarkMoon mi osobiście bardzo pasują, trafiają w coś co nazywam "strumień świadomości" graczy.

Co do zarzutów o Covid - no moment, w grze Jujube walczymy z zarazą, powstrzymując jej rozwój i rozpady społeczeństw/gospodarek (z tego co przewija się na screenach) a nie ją rozpowszechniamy. To tak jakbyś miał zarzut do symulatora gaszenia pożarów że porusza temat spalania czegoś...

Jeśli już to niemoralne jest Plauge Inc a nie Covid-Outbreak, która sprzedała się w xx milionów na wszystkich platformach. Gra w której jako mutujący się mikrob miałeś zabić całą ludzkość. Jeśli coś to to było niemoralne. Tak samo trudno mówić o moralności kiedy na Steamie właśnie triumfy święcił "Drug Dealer Simulator" czy symulatory złodziei. Samo GTA V i granie postacią psychopatycznego mordercy też wydaje się średnio moralne. Może nie bądźmy bardziej święci od papieża?
Edytowany: 30 kwietnia 2020 14:19

vladinho
vladinho PREMIUM
0
Wpisów: 726
Wysłane: 30 kwietnia 2020 14:55:26 przy kursie: 8,42 zł
krewa napisał(a):
Pytanie do znawców tematu - czy w ciągu 4 miesięcy można wyprodukować porządną grę, za którą można wołać 55 zł?

Odpowiedź nie jest oczywista, na atarynce jest taka gra Agent USA, gdzie "chłopek" jeździ po stanach i rozmnaża kryształy eliminujące wirusa (www.youtube.com/watch?v=IzB-d7...) - gra jest nadal grywalna, podobne gierki zdarzają się na ps4 w cenie 10$. Podobną z nowym interfejsem spokojnie dałoby się zrobić w 2-3 miesiące, ale najważniejszy jest dobry pomysł.

Scarry
71
Wysłane: 30 kwietnia 2020 18:21:14 przy kursie: 8,42 zł
dla zainteresowanych to spod linka można wyciągnąć sobie dużo info o grze - jest już załadowana do engine Steam-a

LINK

screenshoty, updatey, data premiery, już wsparte języki itd....
Edytowany: 30 kwietnia 2020 18:24

lelo-pakero
4
Wpisów: 673
Wysłane: 30 kwietnia 2020 21:07:36 przy kursie: 8,42 zł
Bergman napisał(a):
Jak dla mnie jest to ruch czysto spekulacyjny i tak też traktowałbym tę spółkę.

Tej spółki nie można traktować w żadnych innych kategoriach dopóki nie udowodni, że potrafi robić dobre gry i na nich zarabiać. Jednak na umiejętnej spekulacji też można świetnie zarobić czego przykładem są właśnie akcje Jujubee w ostatnich miesiącach. Dzisiejszy wolumen był najwyższy w historii spółki. Pobił na łeb euforię związaną z Dark Moon. To pokazuje moim zdaniem, że dziś w spółkę weszła masa spekulacyjnego kapitału, który być może nic nie wie o spółce, ale kupuje wszystko na hasło COVID.

Scarry
71
Wysłane: 3 maja 2020 14:23:55 przy kursie: 8,42 zł
Cytat:
Tej spółki nie można traktować w żadnych innych kategoriach dopóki nie udowodni, że potrafi robić dobre gry i na nich zarabiać

to jest giełda, ryzyko inwestycyjne jest wpisane naturalnie w ten sposób inwestowania, owszem firma musi udowodnić że zarobi konkretne pieniądze netto, tylko że inwestorzy w game-dev muszą kierować się przesłankami wyprzedzającymi a nie raportami posprzedażowymi, jak chcesz czekać na dowody że jednak potrafią zarabiać to Twoja wolna wola, ale jeśli ich plany uda się zrealizować to akcji nie kupisz ani za 6 ani za 8 ani za 20 zł tylko sporo więcej bo po udowodnieniu rynek już będzie miał ten dowód w cenie.

lelo-pakero
4
Wpisów: 673
Wysłane: 3 maja 2020 17:58:45 przy kursie: 8,42 zł
@Scarry
Gdzie ja napisałem, że chcę czekać na dowody? Na pewno nie w przywołanym przez Ciebie cytacie. Napisałem coś dokładnie odwrotnego. To jest właśnie świetna spółka do zarabiania na spekulacji przed premierą, bo jak przychodziło sprawdzam, to kończyło się wielkim zawodem lub katastrofą. Takich spółek na parkiecie jest więcej. Najpierw wielkie nadzieje, a w finale znane zakończenie. Oczywiście to nie wyklucza tego, że ich kolejna gra przełamie złą passę, może nawet okaże się game changerem, pożyjemy, zobaczymy. Jednak rachunek prawdopodobieństwa podpowiada, żeby nie angażować tu zbyt dużej ilości kapitału.

Scarry
71
Wysłane: 3 maja 2020 18:37:54 przy kursie: 8,42 zł
@lelo-pakero

A z tym to się zgadzam w 100% (tak jak i mój portfel jak zerkniesz na stopkę). W spółki które jeszcze nie udowodniły że są w stanie zbudować produkt przynoszący duże pieniądze można inwestować, ale ze świadomością że uda się jedna na 3-4 inwestycje a reszta będzie gdzieś tam sobie dryfować. I koniecznie w takie firmy o niskiej kapitalizacji inwestować w dołkach/kryzysach.

Jujubee z jednej strony ma bardzo doświadczoną ekipę, ma całkiem udany Realpolitics, którego druga część powinna być pozbawiona wad 1ki, ale z drugiej strony to ekipa od kolosalnego fuck-upu gdzie ochota na edukowanie ludzi całkowicie firmie przesłoniła to po co pisze sie grę - po komercyjny sukces i zarabianie pieniędzy (ten fuckup nazywa się Kursk i bedą o tym długo pisać ;p) ale z drugiej strony nie można powiedzieć żeby ten produkt był źle zrobiony.. po prostu był bez sensu jako główne źródło zarobku dla firmy ;p

COVID Outbreak i Dark Moon mogą być w końcu dla tej spółki game-changerami, mogą ale nie muszą.
Edytowany: 3 maja 2020 18:57

baks
2
Wpisów: 2 388
Wysłane: 13 maja 2020 19:53:01 przy kursie: 9,00 zł
Nie sądzicie, że za dużo mają w planach jak na taki mały zespół ?
Dark Moon, RP2, Flashout 3, Polanie .... a teraz jeszcze COVID.
Plany bardzo ambitne i jeśli zrobią przyzwoicie mogą ładnie polecieć ale nie wiem kto tam to robi i czy ma kto robić a nie tylko to czcze gadanie.
Już raz było wyrzucanie do kosza projektów. Oby teraz znów nie było urealniania planów.
Niedługo się okaże czy warto w nich inwestować. Widać, że niektórzy mocno wierzą patrząc na zaangażowanie portfelowe ... d'oh!
Nie wszystkie projekty tak odpalają jak w CRJ.
Parkiet weryfikuje naszą wiedzę i czujność przy każdym zleceniu (:
a każdy jest mądralą ....po fakcie... :) :)

Scarry
71
Wysłane: 13 maja 2020 20:31:06 przy kursie: 9,00 zł
@baks
Flashout jest przesunięty, właśnie żeby zrobić miejsce w "mocach produkcyjncych", Polanie to następny rok tak czy siak.

Ten rok to COVID jako przymiarka czy chwyci hype-owy temat, ale mnie bardziej interesuje Dark Moon i RP2. Czy Dark Moon będzie drugi Green Hell? E nie... zupełnie nie wierzę w taką skalę sukcesu.

Ja obstawiam takie ilości do końca 2020 (uwaga: bardzo subiektywne gdybanie ):
COVID - 100 000+ w tym roku
RealPolitics 2 - 200 000+ w tym roku (wygląda dużo dużo lepiej niż 1ka)
Dark Moon - 300 000+ w tym roku
+ konsole i iPady, gdzie nie umiem przewidzieć potencjału tych gier, bo wydają się bardzo "upecetowione".
edit: a i DDS na konsolach w tym roku - giereczka z trochę zmarnowana przez zbyt szybkie wypuszczenie, ale generalnie pasuje do konsol całkiem fajnie (i zupełnie nie pasuje do pecetowej rozgrywki).

RP2 i Dark Moon mają potencjał na long-sellery, które w następnym roku może nawet powtórzą cyfry, COVID imho nie i COVID w miarę szybko zejdzie.

Nie wierzę że bedą tu miliony sprzedaży jak na Green Hellu mogą być, ale z drugiej strony spółka ma kapitalizację, która przy sprzedaniu nawet 400-500 000 sumarycznie wszystkich gier w 2020 daje ogromne pole do wzrostu (a uważam że sprzeda jednak trochę więcej).... przy takiej kapitalizacji jak obecna nie trzeba sukcesu tak dużego jak Creepy Jar.

Edytowany: 13 maja 2020 20:41

Utnapisztim
10
Wpisów: 598
Wysłane: 14 maja 2020 08:50:27 przy kursie: 9,00 zł
Cytat:
Ja obstawiam takie ilości do końca 2020 (uwaga: bardzo subiektywne gdybanie ):
COVID - 100 000+ w tym roku
RealPolitics 2 - 200 000+ w tym roku (wygląda dużo dużo lepiej niż 1ka)
Dark Moon - 300 000+ w tym roku

Chyba bardziej to będzie COVID 20K w tym roku, RP2 50K w tym roku, DM 100K w przyszłym roku (mocno się przesunie termin skoro zajmują się teraz innymi tytułami). Zobaczymy

Scarry
71
Wysłane: 14 maja 2020 10:43:27 przy kursie: 8,26 zł
@Utnapisztim
spoko salute , czas zweryfikuje. Pamiętaj że COVID nie jest pełnoprawną grą w sensie produkcyjnym, pisząc Realpolitics 2 zrobili mod do niej i wydają jako osobną grę.

ma to sporo zalet: krótki czas produkcji, bardzo niski koszt produkcji, no i znane engine nad którym pracują od ponad roku

ma tez wady że gra może zbytnio wyglądać na dodatek/mod własnie a nie na pełnoprawną grę....

w każdym razie nie sądzę żeby modowanie RP2 zbyt mocno odciągnęło ich od Dark Moon, czyli produktu jaki firma traktuje chyba jako swój przyszły flagowiec
Edytowany: 14 maja 2020 10:44

baks
2
Wpisów: 2 388
Wysłane: 14 maja 2020 22:30:27 przy kursie: 8,26 zł
Może masz rację ale chyba komunikowali przesunięcie pracowników do COVID - więc wydaje się, że będzie poślizg na wszystkich projektach większy bądź mniejszy.
Jednak jeśli im się powiedzie to może w końcu spełnią oczekiwania rzesz zawiedzionych chyba inwestorów.
Tridno wywnioskować co się w spółce dzieje bo jest prawie tak małomówna jak 11bit. Tylko czy pójdzie tą samą drogą (sukcesów) trudno teraz przewidzieć. Ostatnio najlepiej szła im produkcja akcji - może jednak przełamią złą passę od czasów Kurska.
Doświadczenia przy tym zdobyte może w końcu zaprocentują.
Parkiet weryfikuje naszą wiedzę i czujność przy każdym zleceniu (:
a każdy jest mądralą ....po fakcie... :) :)

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27