pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Premier02

Premier02

Ostatnie 10 wpisów
absmak napisał(a):

Ujemne stopy procentowe, szalejąca inflacja, straty na obligacjach i lokatach, gigantyczne bariery wejścia w nieruchomości, gdzie też chyba już nie zarobi się 5-7% na wynajmie.

Ja sensu tego zdania nie zrozumiałem. Niezrozumiałego jak dla mnie zestawienia ujemnych stóp procentowych z "szalejącą inflacją". Może to zabrzmi złośliwie ale dotychczas sądziłem że takie przypadki nie występują. Zatem forumowicz może podać przykład kraju w Europie gdzie przy "szalejącej inflacji"
występują ujemne stopy procentowe?

Jak to co mają, prowokują wybuchową mieszankę lokat 0,00001% z inflacją 3%. Czyli nie da się obecnie w bezpieczny sposób schronić przed inflacją, co może nie martwi kogoś z 3 tys. waloryzowanej emerytury, ale ma pełne prawo martwić 25 latka, którego czeka 1000 zł emerytury.

Pytałem co mają wspólnego akurat z tą spółką giełdową że forumowicz postanowił taki fragment przy XTB
zamieścić. Temat lokat bankowych bardziej pasuje do firm świadczących takie usługi. Rozumiem że forumowicz "tak sobie napisał" więc nie ciągnę tematu.

Ujemne stopy procentowe, szalejąca inflacja, straty na obligacjach i lokatach, gigantyczne bariery wejścia w nieruchomości, gdzie też chyba już nie zarobi się 5-7% na wynajmie. Kasa, zwłaszcza ta nie pozwalająca na zakup kawalerki w większym mieście, zwyczajnie nie ma gdzie iść. I tutaj nie będzie działało to, co działa u ustawionego do końca życia emeryta z fajną emeryturką, tylko pojawi się pewien strach.

Nie rozumiem co mają "ujemne stopy procentowe" do tematu XTB. Możesz "rozjaśnić"?

tgolik napisał(a):
@Premier02
Jeśli CD Projekt i partnerzy wydali 0,5 mld zł na reklamę CP2077 kierowaną w okres przedświąteczny, to większa część tej kwoty zmarnowałaby się po przesunięciu premiery o, powiedzmy, kwartał.

A to potwierdza czy zaprzecza mojej teorii? Z drugiej strony przecież premierę na konsole można było opóźnić. Oceniono że wadliwa gra jest lepsza niż jej brak?

xazer napisał(a):
. Premiera CP2077 obnażyła słabości, z których mało kto zdawał sobie sprawę.

Spotkałem się z teorią że premiery nie można było przesunąć ponieważ miało to firmę narazić na straty finansowe. Ponieważ nie jestem obeznany z tym tematem mogę coś pomylić. Otóż straty te miały pochodzic jakoby z braku wpływów z reklam. Jednak co dla mnie jest dziwne zdecydowano o ukazaniu się gry oceniając że straty wynikłe z jej wadliwości bedą mniejsze niż gdyby gra ukazała się z opóznieniem.
Czy to możliwe aby coś podobnego mogło mieć miejsce?

Sporo założeń, ale raczej pomiędzy 2-2,5 niż 2,5-3 był obstawiał.

A jeśli tylko "marne" dwa złote to i tak jest to 10% do dzisiejszego kursu. Ciekaw jestem jaki bedzie kurs przed dniem dywidendy bo zastanawiam się czy nie sprzedać. Masz w związku z tym jakieś hipotezy?

Rif napisał(a):
@Premier02

Zakłada się, że pomiędzy 2,5 a 3 złote będzie.

Nie orientuję się. To "pobożne życzenie" czy ono jednak ma podstawy do zaistnienia? Mam symboliczną ilość akcji to nawet nie sprawdzam wyników.

d2fan napisał(a):
Czy nie orientujecie się kiedy możemy spodziewać się informacji o dywidendzie?

Pewnie marzec przy okazji raportu. Ta dywidenda ma być tak wielka że taka gorączka?

Gdyby ktoś miał wybór między kupnem akcji Skarbiec a akcji Quercus to które i dlaczego powinien wybrać?
Pytanie bierze się stąd że gdzieś nie pamiętam gdzie spotkałem się z opinią że w tym roku to Quercus ma
"dać zarobić". przez co rozumiem jakiś poważniejszy wzrost kursu ich akcji. Czy oba fundusze adresowane są do tych samych klientów?

Czemu sprzedaż? Portfel dywidendowy, a pozbywasz się spółek które płacą dobre dywidendy?

Ja to nazywam "dylematem młodego gracza". Jeśli zysk jest większy od dywidendy to nie jest to zły ruch.
Pamiętajmy że od dywidendy trzeba zapłacić podatek a od zysku ze sprzedaży dopiero za rok.
Rzecz w tym gdzie teraz kasę ulokować? Uważam że jeśli ma się pomysł na "co zamiast dywidendy" to nie jest to zły ruch może on być wręcz dobry.

Domdex po 118,50 zl

Na innym forum gość poprosił o AT firmy Palantwear.
Ten od analizy zapytał: "A co oni robią? Ubrania dla palantów?"

Czy oferty Quercusa i np Skarbca są kierowane do tej samej grupy potencjalnych klientów? Jeśli nie to czym istotnym one od siebie się różnią?

Cytat:
PS. Kup sobie Tauron i PGE. Świetnie pasują do twojego portfela dywidendowego, bo przecież od 2010 roku płacą dywidendę, tylko mają chwilową przerwę.
Cytat:

User przesadza. Nie sprzedałem żadnej akcji PZU i liczę na dywidendę jak nie w tym to na pewno w przyszłym roku. Co prawda to nie Tauron czy PGE ale to właśnie user zły przykład wybrał.

Nic by się nie stało gdyby autor wątku napisał: "Panowie teoretycznie macie rację ale ja teraz chce skorzystać z ewentualnego odbicia na WIG20 a dywidendy będą potem"
Pewnie wielu by mu przyznało rację a on za dobre rady odpowiadał "warknięciem".
Po co nim sobie głowę zawracać?

Faktycznie poniżej jest wpis że uchwała nie została przyjęta.
To po co się o dniu dywidendy rozpisywali kiedy można to było " krócej" zapisać?

Le rom
- kwotę 9.823.214,88 złotych (dziewięć milionów osiemset dwadzieścia trzy tysiące dwieście
czternaście złotych i 88/100) - na wypłatę dywidendy dla akcjonariuszy, co przy 6.821.677
akcjach Spółki daje 1,44 złotych (jeden złoty i 44/100 groszy) na akcję,---------------------------
6
- kwotę 869.918,02 złotych (osiemset sześćdziesiąt dziewięć tysięcy dziewięćset osiemnaście
złotych i 02/100) - na kapitał zapasowy, ---------------------------------------------------------

Zwyczajne Walne Zgromadzenie postanawia, że dniem ustalenia prawa do dywidendy w
wysokości 1,44 złotych (jeden złoty i 44/100 groszy na każdą akcję, będzie dzień 15 stycznia
2021 roku, a dniem wypłaty dywidendy dzień 29 stycznia 2021.-----------

Wklejasz a nie Czytałeś?

Może inaczej skoro dywidenda wpłynęła 18 a nie 17 jak miała wpłynąć to do przeliczenia biorę średni kurs
z 16-ego(bo tak miała wpłynąć) czy z 17-ego bo opóźniona wpłynęła. Artykuł o tym nie mówi.

Co przemawia za spółkami Makarony czy Ropczyce? PZU trochę późno ale kto wiedział?

Wiem że w złotówkach. Chodzi mi o to czy płacąc podatek od dywidendy korzystam z kursu usd ale tego na dzień przed wypłatą która miała nastąpić czy też na dzień przed opóźnioną wypłatą?

A o cyklu Ganna user może coś dla początkującego polecić?
Jakby co to Wielkie Dzięki!

Otrzymał ktoś 17.12.2020 dywidendę z Asbis? W e-Maklerze nic mi nie wpłynęło a co więcej zastanawiam się czy jeśli wpłynie dzisiaj to do rozliczenia ze Skarbowym używam kursu usd ze środy czy wczorajszego?

eamon napisał(a):
yo! wave

taki mój systemik w oparciu o 20-dniowe cykle Ganna:

- kupuję 1-go, a sprzedaję ostatniego dnia miesiąca.
- podejście w 100% mechaniczne.
- wybieram akcje małych i średnich spółek (swig i mwig).
- spółki muszą spełniać wymagania co do obrotu.
- min 5, max 10 spółek.

- zaczynając portfel w pierwszym miesiącu, każda spółka o równej wadze (choć czasami źle policzę i wyjdzie tak jak z asbisem).
- nie jestem sztywniakiem. środkowy palec sztywniakom, którzy będą wymagać perfekcjonizmu.
- bez stopów, podłóg i sufitów. po prostu trzymamy spółki przez miesiąc.
- jeśli spółka znowu wypadnie przy selekcji, zostawiamy ją w portfelu na kolejny miesiąc etc.
- średnio 1/3 spółek zostaje na dłużej niż miesiąc.
- liczy się każda złotówka

kliknij, aby powiększyć

Według jakich reguł wybierasz te 5-10 spółek?
Jak rozumieć "wymagania co do obrotu"?

W przypadku gdyby z KGHM miało być faktycznie 6-8% to ja bym te akcje zatrzymał natomiast PZU czy GPW kupił za wpływy z dywidend.

KGHM pewnie kiedyś będzie płacił. Rzecz w tym jak wysoka będzie dywidenda? Bo jeśli 3-4 zł max to nie wiem czy nie lepiej zamienić ich na GPW czy PZU.

www.bankier.pl/gielda/notowani...

Według bankiera nie ma tam SP. Z ciekawości aż sam zajrzałem.

A czego w tym wypadku spodziewać sie po fundach? Dywidendy?

Podobno Walne jest 29 grudnia a nie "jutro".
www.money.pl/gielda/akcjonariu...

Sułtanie a czy w tej budowlance widzisz miejsce dla takich firm jak Instal Kraków czy Betomax?
Ten Instal zwłaszcza po głowie mi chodzi zdaje się że płaci dywidendy więc zastanawiam sie czy wziąc młotka i "wybić" czy jednak kupić bo Betomax mam od wiosny.

A to nie jest tak że prócz Biomedu ktoś jeszcze chciał lek w oparciu o ludzkie osocze wyprodukować?
Tak nie do końca mnie ten artykuł przekonuje.

Jak podsumowali zgodnie zebrani eksperci, leczenie remdesivirem i osoczem ozdrowieńców nadal wydają się metodami, które powinny być uwzględnione w standardzie leczenia COVID-19, przy jednoczesnej bieżącej weryfikacji badań w tym zakresie."

abm.gov.pl/pl/aktualnosci/654,...

Strzelam że usera przekonał aktualny poziom cen większości spółek (co do XTB nie mam zdania).
Przypuszczam więc ze całkiem "zielony" nie jest.

Czy w Skarbcu mówi się coś o wypłacie dywidendy? To chyba już na deklarację o tym pora.

Panowie aby byla jasnosc na GPW zamierzam zainwestowac kilka procent swojego portfela, najwiekszy udzial beda mialy obligacje skarbu panstwa indeksowane inflacja oraz byc moze obligacje koorporacyjne.

Panowie aby była jasność. Wątek założyłem aby służył on nie jednemu ale każdemu początkującemu.
Początkujący zaczyna od dywidend ponieważ spekulować zwyczajnie nie potrafi i lepiej żeby na razie tego nie robił. Dlatego też uważam że udzielane w temacie rady jakiemuś userowi powinny być w miarę możliwości pisane językiem zrozumiałym nawet dla "bardzo początkującego"

Jeśli chodzi o ewentualną stratę zawsze jest takie ryzyko. Jednak w przypadku spółek dywidendowych raz że wydaje się ono byc mniejsze a dwa jest to też okazja inwestycyjna.

Pozostaje albo podejmować decyzje na bieżąco, albo zdać się na skupione na dywidendach ETFy jak np. ProShares S&P 500 Dividend Aristocrats ETF (ticker NOBL) SPDR czy S&P US Dividend Aristocrats UCITS ETF (UDVD) - wtedy mamy temat selekcji "z głowy" z racji przynależności do indeksu skupionego na div. Minusem natomiast może być gorsza stopa zwrotu w długim terminie (bliższa średniej rynkowej).

Pamietajmy o tym że gracz dywidendowy to zwykle początkujący(doświadczony stara się spekulować)
On ma prawo nie wiedzieć co to ETF co trend czy też kosolidacja. Jaki pożytek dla takiego początkującego wynika z tej rady?

Mając taki kapitał (60K) to wybierz dwie właściwe spółki pro wzrostowe z NC (game dev czy biotech ... ) i kup ich akcje, a nie baw sie w dywidndowe. Dopiero jak zrobisz z tych 60K -> 2KK to mozesz o nich pomyśleć.

Sorry ale moim zdaniem to jest "najlepszy pomysł" na to aby początkujący stracił swoje pieniadze.
Jeżeli się to userowi udało to dlatego że miał wiedzę. U początkujących w takiej ilości ten specyfik nie występuje.

Czy majac kapital np 60 K zl i 6 potencjalnych spolek dywidendowych np ACP,PCR , RPC , IRL oraz LEN to warto rozlozyc zakup na kilka transzy tzn np 10 K na spolke i zakup w 5 transzach ?

Jak sześć potencjalnych to chyba na sześć nie pięć czyli po 10 tys. Ja bym te 10 tys podzielił na 6+4.
i za 6 bym kupił a te 4 bym trzymał bo zakupiona być może stanieje a być może ktoś userowi cos lepszego podpowie.

Dlaczego IKE a nie IKZE od razu?
Wybrać spółki które przeznaczają 20-30% zysku na dywidendę, nie blokuje to rozwoju spółki.

Odnoszę wrażenie że Przedmówcy chodziło bardziej o szybki zysk stąd wcześniej wpis o "minimum 70%
zysku na dywidendę". Można to nazwać "lepszy wróbel w garści".
Wykluczyłbym spółki z udziałem Skarbu Państwa, Zagraniczne, (lub mniejszy udział niż pozostałe)
Dlaczego zagraniczne? Mam tu na myśli Asbis czy IRL?
Dlatego że w Pit będzie musiał rozliczyć podatek od otrzymanej dywidendy?
To jest łatwiejsze od AT a skoro chce się być inwestorem to trzeba tego się też nauczyć.
Ja tych spółek bym nie omijał chyba że user widzi tu jakieś inne nieznane mi zagrożenie..

Cytat:
Czy majac kapital np 60 K zl i 6 potencjalnych spolek dywidendowych np ACP,PCR , RPC , IRL oraz LEN to warto rozlozyc zakup na kilka transzy tzn np 10 K na spolke i zakup w 5 transzach ?
Cytat:

Ja bym się Buffetta tak sztywno nie trzymał. Sześć spółek potencjalnych oraz sześć "rezerwowych".
Z tych ogółem dwunastu proponuję wybrać sześć z których bądź to spodziewamy się wysokiej dywidendy bądz też sa one w atrakcyjnej cenie.
Można to nawet podzielić trzy na trzy.
Bardziej ważnym wydaje się aby na początku był widoczny zysk(nawet jeśli kurs spółek spadnie) bo to daje
"pozytywnego kopa" i motywuje do obserwacji przemyśleń czy modyfikacji.
Należy pamiętać że na giełdzie zawsze są lata kiedy niektóre strategie zawodzą przez covid, brexit czy
inne nieszczęścia.
Zatem trzeba wiedziec na jakie spółki wtedy się "przesiąść".
Ale oddajmy głos Wojtekowi.

odpadają komplikacje w postaci odprowadzania podatku od dywidendy od zagranicznej spółki.
Wydaje mi się że wcześniej czy później trzeba sie tego "naumieć". Choć pierwsze tego rodzaju rozliczenie mam dopiero przed sobą wydaje mi się być to prostsze od np: analizy technicznej.
A co do Asbisu spotkałem się z sugestią po ostatnich wynikach że nie tylko dywidenda bedzie rekordowa ale sam kurs ma przekroczyć pułap 10 zł.

Co myslicie o moich typach i czy warto w te spolki zainwestowac na ok 3-4 lata ?
Tak na szybko to nad Rokitą bym się zastanawiał. Ogólnie uważam że to dobry skład natomiast nie wiem czy w wymienionej cenie uda się KĘTY kupić.
Poczekajmy na opinię Wojteka.

Wojetek tyle napisał że człowiek nawet nie wie do czego się "przyczepić"
Zastanawiam się jakie dane ze sobą porównywać aby ocenić czy są szanse na wyższą dywidendę od poprzedniej.
Jakiś czas temu porównywałem zysk na akcję aktualny z tym sprzed roku.
Potem pomyślałem sobie że to nie zysk powinienem porównywać ale przychody.
Ostatnio zastanawiam się czy to nie powinien być zysk operacyjny.

Który z tych parametrów powinno się ze sobą porównywać aby ocenić czy przyszła dywidenda może być
wyższa czy też niższa od poprzedniej?

Jedyna szansa to taka że spółki oberwały mocno i jeśli, podkreślam jeśli covid odpuści na wiosnę to może być odbicie
Ale na których? Na stronie jest artykuł w którym Glapiński mówi żeby o dywidendach z banków zapomnieć
Zatem odbicie na Pekao czy .PKO raczej nie będzie wielkie ale co z PZU? Tam dywidendy znów może nie być.
Swoją drogą jak chcesz mieć te 3-5% zysku to już lepiej wsadź pieniądze w obligacje skarbowe oparte o inflację

Zapytam bo nie pamiętam. W grę wchodzą 4-letnie obligacje? Mimo obniżki wiosną są wciąż opłacalne?

Pomysł na stworzenie tego wątku przyszedł mi do głowy po lekturze wątku "dywidendowego portfela".
Trochę się już w to "bawiłem" i jakąś wiedzą dysponuję ale covid-19 trochę mnie jednak "okradł" z dywidend
a prócz tego nigdy nie wie się wszystkiego.
Może więc zacznę od pytania kiedy spółka kwalifikuje się do dywidendowego portfela?
Moim zdaniem po pięciu latach nieprzerwanej wypłaty dywidendy. Jednak jeśli ktoś ma taki kaprys i do portfela chce dodać taką spółkę już po trzech latach to czy są jakieś szczegóły na które powinien zwrócić uwagę?
Dalsze pytania pojawią się wraz z rozwojem dyskusji.

Przykład JSW to cherrypicking - dziwnym byłby brak wzrostów przy takim ruchu w górę cen węgla na spółce surowcowej. Mimo to kto zainwestował w debiut JSW do dziś ma ponad 80 proc. straty, a wzrosty które wspominasz nawet nie odrobiły jej w całości.
Jeśli ktoś kupuje JSW np po 15 zł to nie robi tego dlatego bo wierzy że cena powróci do tej z debiutu lecz dlatego bo wierzy że zdrożeje do 20,25 czy 30 zł. Cena z debiutu jest tu dla niego tylko ciekawostką i nie gra roli.

Czepiacie się, a chłop chce się tylko pobawić na giełdzie za drobne
Ja już sie go nie czepiam. Udowodnił że na moją życzliwość nie zasługuje.

I chciałbym Wojetek'u, abyś przyjął iż nie będę Tobie więcej odpisywał bo dyskusja jest dla mnie jałowa i to bardzo.

Czy ten user "zgrzeszył" tu choć jednym przemyślanym wpisem czy od początku twierdził że..."wie lepiej"?
To że wie to po wyborze spółek akurat widać.

Istotnie PZU Pekao i PKO w tym portfelu to strata kasy w oczekiwaniu na dywidendy.
Ja bym celował jesli nie w Kęty to w Neuce, grupę Asseco, Ferro , Asbis czy i-firmę.
Ponadto jeśli za cel bierze się 4% rocznie to przecież mogą to byc obligacje.
Generalnie sugeruje porównać firmy płacące dywidendy w 2019 roku z tegorocznymi bo tu wirus troche zmienił "reguły gry"..

www.stockwatch.pl/wiadomosci/b...
Temat do zamknięcia.

Dziś na rachunek wpłynęły mi środki których wpływu nie przewidywałem. Ustaliłem że z aktywów zniknęły obligacje bst0121. Kwotowo mniej więcej by się zgadzało. Na stronie Oligacje.pl ustaliłem że dniem wykupu
dla tych obligacji jest dzień 26.01.2021 roku. Czy zatem jest to przedterminowy wykup czy też pomyłka ze strony firmy?

Cytat:
koniecznie Świece Japońskie S. Nisona.
Cytat:

Zamówiłem już Eldera natomiast ktoś mi teraz zasugerował żeby w dalszej kolejności sięgnąć po Nisona a nie po Murphego a być może po Nisonie z Murhego zrezygnować. Czy to jest dobry pomysł? Czy analiza techniczna to jest głównie znajomość "świec"?

Murphy to podstawa, ale zanim sięgniesz po niego, zapoznaj się z książką Eldera
A czemu akurat w tej kolejności? Czy należy rozumieć że Elder powinien być podstawą dla początkujących graczy i od tej lektury początkujący powinien zaczynać?

Spotkałem się z opinia ze Murphy to najlepsza książka dla poczatkującego o analizie technicznej.
Czy jest to prawdą?
Czy jest jakaś inna która z ta może konkurować?

W temacie analizy technicznej warto dodać, że do dzisiaj trwają zapisy na nasze szkolenie "Skuteczna analiza techniczna – szkolenie onlin
Przy moim obecnym poziomie wiedzy lepiej zainwestować w książki i wziąć udział w następnym szkoleniu
niż liczyć że może się coś zrozumie.

Lata temu (już chyba 25 albo 26 lat temu) zaczynałem głębszą znajomość od tej pozycji w wydaniu WIG Press.

Ten link nie działa. Możesz podać tytuł i autora książki? Coś mi mówi że autorem może być Murphy.

Czy ktoś może polecić książkę o tej analizie dla zupełnie początkującego? Wydaje mi się że większość tego rodzaju kursów wymaga jednak minimum już posiadanej wiedzy.

Tytuł jest taki żeby Dom Maklerski "czegoś nie zgubił" a nie żeby klient coś znalazł. Przez chwilę też myślałem że nie dostałem aż poszukałem po spodziewanej kwocie. Znalazłem ale z tytułu przelewu już bym się nie domyślił że to dywidenda.

Sprawa się wyjaśniła. "Wielkie" money.pl pomyliło nazwy spółek i dywidendę 0,22 zł na akcje przypisało Budimexowi a chodziło tu o Unibep.

Dziwna sprawa. Money.pl twierdzi że akcjonariusze Budimexu zadecydowali o wypłacie dywidendy uwaga:
0,22 zł na akcję. Zaskoczony udaje sie na stronę internetową Budimexu z której dowiaduje się że Walne się dopiero odbędzie 18 czerwca br. No więc "zadecydowali" czy nie?

Czy w tabeli związanej z dywidendą przy Lentexie nie ma błędu? Wydaje mi się że dzień wypłaty dywidendy (14.07) wyprzedza dzień dywidendy (23.07). Może ktoś zerknąć?

"Inwestorzy lubią jak spółki wypłacają dywidendy. Sama możliwość podzielenia się zyskiem jest niezbitym dowodem na dobrą kondycję przedsiębiorstwa. Także skup akcji własnych świadczy o generowaniu nadwyżek gotówki w spółce. Przeprowadzenie operacji skupu akcji w celu ich umorzenia niesie także dodatkową informację dla inwestorów. Zazwyczaj jest to znak, że zarząd oraz główni akcjonariusze spółki uważają, iż jej obecna cena rynkowa jest niska, czyli jest poniżej wartości godziwej.
Ponadto, umorzenie wykupionych akcji zmniejsza kapitał własny spółki, czyli zwiększa wartość wskaźników, takich jak ROE. Wpływa też pozytywnie na wartości wskaźników wartości rynkowej np. C/Z. Poprawia też postrzeganie spółki przez analityków."

To sucha definicja bo tylko tyle wiem.

Podaj link do tej informacji. Nie bardzo na stronie moge odszukać.

A ten kurs euro to jest kurs kupna, sprzedaży czy średni w NBP?

0,7 euro ile to będzie dokładnie? Przeliczając po kursie kupna euro chyba ponad 2,7 zł a tak dokładniej to ile?

Coś się zmieniło z dywidendą Leny? Wydawało mi się że podawano 0,3 zł a teraz w tabeli widzę 0,24 zł.

Teraz tak sobie pomyślałem nawet jeśli by rekomendowali wypłatę dywidendy to jeszcze musi sie odbyć WZA. Jeśli przyjąć że z powodu wirusa nie ma możliwości zwołania WZA to rekomendowania wypłaty dywidendy w tej chwili nie ma sensu. A co będzie w tych przypadkach gdzie zadeklarowano dywidendę
natomiast WZA w najbliższych tygodniach nie bedzie mogło się odbyć?

Czy coś wskazuje że tej wiosny dywidendy od Żywca nie będzie?

Ogólnie jestem przeciwny kupowaniu akcji za pożyczane pieniądze. Gdyby jednak za tak pozyskane pieniądze kupić akcje spółek dywidendowych na IKZE?

"Każda sroką swój ogon chwali". Nie wiem co dokładnie oferuje STOCKWATCH ale nie wiem także dlatego że giełda nie jest moim życiowym priorytetem. Z tego samego powodu nie wiem też co dokładnie w ofercie ma Longterm.
Zastanawiam sie jednak czy oferta "premium" jest rozwiązaniem dla początkujących(początkujących)
czyli zupełnych "żółtodziobów". Uważam że oni szukać w niej będą "cudu" jakiego ta oferta w sobie nie posiada skutkiem czego będą w przyszłości jej rezultatami rozczarowani.
Moim zdaniem dla żółtodzioba bardziej przydatną będzie pewna wiedza która bym nazwał "podstawową"
np dlaczego coś rośnie lub spada co się do tego przyczynia co to jest dywidenda czy też dzień dywidendy.
Jakaś książka czy podręcznik w zrozumieniu tego pomocny i dopiero po osiągnięciu tych podstaw należy sobie zadać pytanie czy chce się być "samoukiem" czy jednak gdzieś czapkę drobnych poświęcić?
Abonament tu czy tam to tylko narzędzie którym pewnie trzeba jeszcze umieć się posłużyć.
Odnoszę wrażenie że niektórzy pytający o Longterma nie bardzo zdają sobie z tego sprawę.

Szczerze, nie szukalem pozytywnych opinii o tej firmie, a tylko negatywnych i ... nie znalazlem aby ktos sie mocno na tym przejechal. W biezacym temacie sa bodajze 2 poztyywne opinie, ale napisane przez uzytkownikow z 1 postem, wiec majace 0 wartosc.

Nie mam pakietu u Longterma a jedynie ogladam jego webinary.. Dla mnie są zbyt sztampowe. Kolejny webinar to 60-80 % webinaru poprzedniego. Myślę że to co wartościowe to 10-20% na webinar.

Moja rada jest taka: co jakiś czas Longterm proponuje promocję gdzie opłaty u niego są niższe .
Jesli user jest zainteresowany to taką promocję trzeba u niego upolować i z niej skorzystać.
Nie ma sensu tu kogos pytac poniewaz jeśli "jest premium" tu to nie ma go tam a jeśli był "tam" a przyszedł
tu może nie chcieć o tym pisać.
Jeśli user koniecznie chce stracić czapkę drobnych to może rzeczywiście wykupić tutaj "premium" .Wydaje mi się że koszt byłby mniejszy.

Neuca rekomenduje 8,65 zł dywidendy.
www.money.pl/gielda/neuca-reko...

Ale wydaje mi się że jesli dostałeś dywidendę na rachunek maklerski podatek powinien byc potrącony.

Akurat spółek z Luksemburga to ja dotąd nie miałem. Wydaje mi się że nie ma innego wyjścia jak udać się po wskazówki do US.

W przypadku spółki zagranicznej notowanej na GPW w polskim biurze maklerskim jaką jest np. Play Communications SA (Luksemburg) dywidendy są przesyłane po potrąceniu podatku za granicą. W tym przypadku potrącenie wynosi 15% podatku od dywidendy.

W przypadku spółki zagranicznej na konto wpływa kwota dywidendy pomniejszona o polski podatek i to wszystko czyli podobnie jak w przypadku polskiej spółki.

Tak się zastanawiam czy ORLEN jest wstanie zdjąć spółkę z giełdy
Ale w sumie to po co zdejmować? Nie wystarczy odkupić akcje od Skarbu Państwa?

Więc moje pytanie jaki jest sens kupować obligacje korporacyjne dużych i stabilnych firm takich jak chociażby GPW czy PKN skoro lepszy i pewniejszy zysk jest na lokacie
Dawno temu(rok czy dwa lata temu) porównywałem obligację np GPW czy Orlen z rocznymi lokatami. Jeśli mnie pamięć nie zawodzi oprocentowanie takich obligacji było niewiele ponad 3%. Zatem czy coś pomyliłem czy też od tamtej pory obniżono oprocentowanie?

Co Sądzicie o ewentualnym kupnie mBanku przez np PKO BP? Ktoś zapytał mnie jakie w tym przypadku znaczenie mają zobowiązania mBanku opiewające na 130,5 mld wykazane w rapocie z IV kwartał 2018 roku? Czy taki poziom zobowiązań jest czymś normalnym w przypadku banków czy może powinien czynić
ewentualny zakup banku bezsensownym? Dodaje że po stronie aktywów raport podaje kwotę 145,75 mld zł.
www.mbank.pl/pdf/msp-korporacj...

Według bankier.pl skonsolidowany zysk Euco na IV kwartał 2018 na akcję to 1,862 zł czyli najwyższy od roku. Coś się dzieje czy to jednorazowy wynik?

Wiadomo coś o dywidendzie? W zeszłym roku chyba o tej porze jej wysokość była już znana.

Za zielony jestem abym się na tym znał. Z drugiej jednak strony patrzę na wyniki spółki za ostatni rok (bankier.pl) a te wciąż są na plusie. Co prawda w ostatnim kwartale jedynie symbolicznie na plusie ale jednak. Niby spadających nozy sie nie łapie ale od każdej reguły są czasem wyjatki.

Tak się zastanawiam czy gdybym kupił dziś Altusa po 2,35 zł za rok byłbym wariatem bo chciałem reanimować trupa czy jednak zyskałbym np. 50%? Czy Altus to już jednoznacznie bankrut czy jednak na tym spadku dało by się zarobić?

Gdzie tkwi błąd w moim pytaniu bo chyba jakiś jest skoro nikt nie odpowiada.....

Witam wszystkich. Interesuje się obligacjami i wkrótce chciałbym swoje pierwsze na giełdzie kupić. Jednak jak każdy nowy czegoś nie wiem i czegoś chcę się dowiedzieć. Otóż jakie powinienem kupić obligacje? Najlepiej której firmy czy jakiej serii i ostrzegam że niebawem znów tu powrócę aby o to zapytać. Oczywiście że żartuje. Tak naprawdę chciałbym zapytać o obligacje dla początkującego. Według mojej wiedzy a przecież początkujący może się mylić najbardziej bezpieczne są obligacje skarbowe. Uważam tak ponieważ nie ma chyba z nimi problemu typu : „nie wypłacono w terminie odsetek” czy emitent w terminie ich nie wykupił Czy mam w tym przypadku rację? Lecz za te bezpieczeństwo w zamian dostaje się niskie ich oprocentowanie.
Teraz kolejne pytanie: Przypuśćmy że nie ma w ofercie obligacji skarbowych nieważne z jakiego powodu a chciałbym zakupić obligacje emitenta który jak wcześniej już pisałem będzie tak placil w terminie odsetki jak też wykupował te obligacje to według jakiego kryterium powinienem ich szukać czy do zakupu typować? Na co najbardziej należy zwracać uwagę? Żeby nie zniechęcać do siebie forumowiczów to ostatnie na razie pytanie : Jak spośród oferty kilku emitentów wybierać obligacje najbezpieczniejsze a jak te nieco mniej bezpieczne ale majace przynieść większe odsetki? Na co zwracać uwagę przy wyborze a co np. pomijać czy marginalizować?

Informacje
Stopień: Obeznany
Ostatnia wizyta: 26 stycznia 2021 20:50:42
Liczba wpisów: 77
[0,02% wszystkich postów / 0,11 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,431 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +154,93% +30 985,51 zł 50 985,51 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d