pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Premier02

Premier02

Ostatnie 10 wpisów
Ogólnie jestem przeciwny kupowaniu akcji za pożyczane pieniądze. Gdyby jednak za tak pozyskane pieniądze kupić akcje spółek dywidendowych na IKZE?

"Każda sroką swój ogon chwali". Nie wiem co dokładnie oferuje STOCKWATCH ale nie wiem także dlatego że giełda nie jest moim życiowym priorytetem. Z tego samego powodu nie wiem też co dokładnie w ofercie ma Longterm.
Zastanawiam sie jednak czy oferta "premium" jest rozwiązaniem dla początkujących(początkujących)
czyli zupełnych "żółtodziobów". Uważam że oni szukać w niej będą "cudu" jakiego ta oferta w sobie nie posiada skutkiem czego będą w przyszłości jej rezultatami rozczarowani.
Moim zdaniem dla żółtodzioba bardziej przydatną będzie pewna wiedza która bym nazwał "podstawową"
np dlaczego coś rośnie lub spada co się do tego przyczynia co to jest dywidenda czy też dzień dywidendy.
Jakaś książka czy podręcznik w zrozumieniu tego pomocny i dopiero po osiągnięciu tych podstaw należy sobie zadać pytanie czy chce się być "samoukiem" czy jednak gdzieś czapkę drobnych poświęcić?
Abonament tu czy tam to tylko narzędzie którym pewnie trzeba jeszcze umieć się posłużyć.
Odnoszę wrażenie że niektórzy pytający o Longterma nie bardzo zdają sobie z tego sprawę.

Szczerze, nie szukalem pozytywnych opinii o tej firmie, a tylko negatywnych i ... nie znalazlem aby ktos sie mocno na tym przejechal. W biezacym temacie sa bodajze 2 poztyywne opinie, ale napisane przez uzytkownikow z 1 postem, wiec majace 0 wartosc.

Nie mam pakietu u Longterma a jedynie ogladam jego webinary.. Dla mnie są zbyt sztampowe. Kolejny webinar to 60-80 % webinaru poprzedniego. Myślę że to co wartościowe to 10-20% na webinar.

Moja rada jest taka: co jakiś czas Longterm proponuje promocję gdzie opłaty u niego są niższe .
Jesli user jest zainteresowany to taką promocję trzeba u niego upolować i z niej skorzystać.
Nie ma sensu tu kogos pytac poniewaz jeśli "jest premium" tu to nie ma go tam a jeśli był "tam" a przyszedł
tu może nie chcieć o tym pisać.
Jeśli user koniecznie chce stracić czapkę drobnych to może rzeczywiście wykupić tutaj "premium" .Wydaje mi się że koszt byłby mniejszy.

Neuca rekomenduje 8,65 zł dywidendy.
www.money.pl/gielda/neuca-reko...

Ale wydaje mi się że jesli dostałeś dywidendę na rachunek maklerski podatek powinien byc potrącony.

Akurat spółek z Luksemburga to ja dotąd nie miałem. Wydaje mi się że nie ma innego wyjścia jak udać się po wskazówki do US.

W przypadku spółki zagranicznej notowanej na GPW w polskim biurze maklerskim jaką jest np. Play Communications SA (Luksemburg) dywidendy są przesyłane po potrąceniu podatku za granicą. W tym przypadku potrącenie wynosi 15% podatku od dywidendy.

W przypadku spółki zagranicznej na konto wpływa kwota dywidendy pomniejszona o polski podatek i to wszystko czyli podobnie jak w przypadku polskiej spółki.

Tak się zastanawiam czy ORLEN jest wstanie zdjąć spółkę z giełdy
Ale w sumie to po co zdejmować? Nie wystarczy odkupić akcje od Skarbu Państwa?

Więc moje pytanie jaki jest sens kupować obligacje korporacyjne dużych i stabilnych firm takich jak chociażby GPW czy PKN skoro lepszy i pewniejszy zysk jest na lokacie
Dawno temu(rok czy dwa lata temu) porównywałem obligację np GPW czy Orlen z rocznymi lokatami. Jeśli mnie pamięć nie zawodzi oprocentowanie takich obligacji było niewiele ponad 3%. Zatem czy coś pomyliłem czy też od tamtej pory obniżono oprocentowanie?

Co Sądzicie o ewentualnym kupnie mBanku przez np PKO BP? Ktoś zapytał mnie jakie w tym przypadku znaczenie mają zobowiązania mBanku opiewające na 130,5 mld wykazane w rapocie z IV kwartał 2018 roku? Czy taki poziom zobowiązań jest czymś normalnym w przypadku banków czy może powinien czynić
ewentualny zakup banku bezsensownym? Dodaje że po stronie aktywów raport podaje kwotę 145,75 mld zł.
www.mbank.pl/pdf/msp-korporacj...

Informacje
Stopień: Ośmielony
Ostatnia wizyta: 24 marca 2020 14:25:54
Liczba wpisów: 16
[0,00% wszystkich postów / 0,04 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,277 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +79,43% +15 885,26 zł 35 885,26 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d