Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Premier02

Premier02

Ostatnie 10 wpisów
Według bankier.pl skonsolidowany zysk Euco na IV kwartał 2018 na akcję to 1,862 zł czyli najwyższy od roku. Coś się dzieje czy to jednorazowy wynik?

Wiadomo coś o dywidendzie? W zeszłym roku chyba o tej porze jej wysokość była już znana.

Za zielony jestem abym się na tym znał. Z drugiej jednak strony patrzę na wyniki spółki za ostatni rok (bankier.pl) a te wciąż są na plusie. Co prawda w ostatnim kwartale jedynie symbolicznie na plusie ale jednak. Niby spadających nozy sie nie łapie ale od każdej reguły są czasem wyjatki.

Tak się zastanawiam czy gdybym kupił dziś Altusa po 2,35 zł za rok byłbym wariatem bo chciałem reanimować trupa czy jednak zyskałbym np. 50%? Czy Altus to już jednoznacznie bankrut czy jednak na tym spadku dało by się zarobić?

Gdzie tkwi błąd w moim pytaniu bo chyba jakiś jest skoro nikt nie odpowiada.....

Witam wszystkich. Interesuje się obligacjami i wkrótce chciałbym swoje pierwsze na giełdzie kupić. Jednak jak każdy nowy czegoś nie wiem i czegoś chcę się dowiedzieć. Otóż jakie powinienem kupić obligacje? Najlepiej której firmy czy jakiej serii i ostrzegam że niebawem znów tu powrócę aby o to zapytać. Oczywiście że żartuje. Tak naprawdę chciałbym zapytać o obligacje dla początkującego. Według mojej wiedzy a przecież początkujący może się mylić najbardziej bezpieczne są obligacje skarbowe. Uważam tak ponieważ nie ma chyba z nimi problemu typu : „nie wypłacono w terminie odsetek” czy emitent w terminie ich nie wykupił Czy mam w tym przypadku rację? Lecz za te bezpieczeństwo w zamian dostaje się niskie ich oprocentowanie.
Teraz kolejne pytanie: Przypuśćmy że nie ma w ofercie obligacji skarbowych nieważne z jakiego powodu a chciałbym zakupić obligacje emitenta który jak wcześniej już pisałem będzie tak placil w terminie odsetki jak też wykupował te obligacje to według jakiego kryterium powinienem ich szukać czy do zakupu typować? Na co najbardziej należy zwracać uwagę? Żeby nie zniechęcać do siebie forumowiczów to ostatnie na razie pytanie : Jak spośród oferty kilku emitentów wybierać obligacje najbezpieczniejsze a jak te nieco mniej bezpieczne ale majace przynieść większe odsetki? Na co zwracać uwagę przy wyborze a co np. pomijać czy marginalizować?

Informacje
Stopień: Ostrożny
Ostatnia wizyta: 23 września 2019 17:37:17
Liczba wpisów: 6
[0,00% wszystkich postów / 0,03 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,327 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d