pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

quark62

quark62

Ostatnie 10 wpisów
To jest po prostu jakiś żart. Płomienne zapowiedzi poprawy wyników, artykuły o tym jak to będzie pięknie ze stadionem i nowymi kontraktami. Firma Drzymały chyba nie rozumie co to znaczy iść z duchem czasu. Przy przychodach ze sprzedaży o 26% większych niż w 2010, zysk operacyjny prawie nie zmieniony. Oczekiwałem przychodów powyżej 100 mln PLN a tu klapa. Chyba przedwczesne były zapowiedzi o powstaniu Groclina z przysłowiowych popiołów. Nie ma to jak dobry Boryszew. Ten to ma strategię a zaczynał od płynu Borygo. Ciekaw jestem czym pan Drzymała uargumentuje takie kiepskie wyniki. Branża przędzie tak sobie ale akurat klienci z portfolio Groclina nie odczuwają zwolnienia tak jak inni uczestnicy tej branży.

Tak naprawdę to brak mi już słów..... puke_l

KOV zawarcie istotnej trójstronnej umowy zmiany właściciela skryptu dłużnego

"W nawiązaniu do informacji przekazanych w prospekcie emisyjnym KULCZYK OIL VENTURES Inc. ("KOV", "Kulczyk Oil") Kierownictwo KOV informuje o zawarciu pomiędzy TGEM Asia LP, Tiedemann Global EMerging Markets LP, Tiedemann Global Emerging Markets QP LP (łącznie "TIG", "Sprzedający") oraz Titirus (SPF) Aktiengesellschaft Societe Anomyme ("Titirus", "Kupujący") i KOV trójstronnej umowy (Umowa) dotyczącej zabezpieczonego zmiennego skryptu dłużnego o wartości 10,010,000 USD wyemitowanego przez KOV na rzecz TIG 15 września 2009r. ("Skrypt dłużny").
Zgodnie z postanowieniami Umowy z dniem zapłaty przez Kupującego na rzecz sprzedającego wynagrodzenia Sprzedający przenosi na Kupującego wszystkie prawa, odsestki oraz zobowiązania z tytułu Skryptu dłużnego, a KOV wyraża zgodę na takie przeniesienie, przy czym wynagrodzenie z tytułu przeniesienia praw, odsetek oraz zobowiązań z tytułu Skryptu dłużnego nastąpi w terminie jednego dnia roboczego od daty zawarcia Umowy.
Przedmiotowy Skrypt dłużny został wyemitowany w ramach transakcji przejęcia spółki Triton Hydrocarbons Pty Ltd. ("Triton") przez Kulczyk Oil w celu zastąpienia obligacji zamiennych na akcje tej spółki znajdujących się w posiadaniu TIG, będących równocześnie wierzycielami Triton. Skrypt dłużny jest zabezpieczony zastawem na całym obecnym majątku Emitenta oraz jego majątku po przejęciu, jest oprocentowany według stopy 7,16% z półroczną kapitalizacją odsetek, a jego termin zapadalności przypada na dzień 12 sierpnia 2011 r, o ile nie zostanie uprzednio skonwertowany na akcje. Skrypt dłużny jest zamienny na akcje zwykłe KOV w dowolnym terminie przed terminem zapadalności za cenę 0,576746 USD za jedną akcję, zgodnie z porozumieniem zawartym między TIG i KOV w sierpniu 2010r.
Informacje nt. Skryptu dłużnego zostały szczegółowo zaprezentowane w Prospekcie emisyjnym KOV, m.in. na str. 28, 81, 237-238 oraz 242-243.

kom espi mra"

Perspektywy spółki w perspektywie następnych problemów makro nie wiele znaczą. O wybicie będzie trudno bo od jakiegoś czasu zagraniczny kapitał wypływa z GPW. Akcje Groclina nawet po pozytywnych informacjach/wynikach mogą mieć problemy z osiągnięciem adekwatnych poziomów wzrostów ponieważ może nie być tyle "byczego" pieniądza aby móc podtrzymać dobry klimat wzrostowy. Jeśli będą wzrosty to w obecnej sytuacji będą one wykorzystywane do prawdopodnego wyjścia z papieru przez mniej cierpliwych. Może być również ciężko o chętnych do kupowania. Oczywiście nie wykluczam wybić ale uważam, że w obecym klimacie na giełdach wybicia te będą raczej chwilowe.

Zobaczymy jutro. Dziś giełdy światowe nie tryskały optymizmem.

Cały czas mam nadzieję i wierzę, że mechanizm pomocy (dla Grecji i innych) zostanie ustanowiony natomiast miejmy świadomość, że takie problemy nie rozwiązują się przez jedną czy drugą deklarację. To będzie kilka chudych lat (napewno w Europie).

Szanowni technicy, gdzie to wybicie?

Jabby napisał(a):
...Gdy kupujesz telewizor marki 'no name' w supermarkecie to też podejmujesz ryzyko że nie będzie do końca najwyższej jakości i może się dość szybko zepsuć. Ale jak sprzedawca powie Ci wprost że to jest inwestycja obarczona dużym ryzykiem i najlepiej zamiast dużej plazmy kupić mały telewizorek do kuchni, bo jak się zepsuje to nie zaboli tak bardzo, to chyba możesz być całkiem realnie zniechęcony do jakiegokolwiek zakupu. Nieprawdaż? :)


Powiem więcej, tu nie mamy do czynienia ze sprzedawcą ale reprezentatnem firmy. Czy wyobrażasz sobie aby rep np z SONY powiedział Ci: " Wiesz co, ta Bravia to tak naprawdę duże ryzyko, może lepiej zastanów się nad starym sprawdzonym CRT. Jak się zepsuje to nie dotknie Cię to tak bardzo.

Powiem szczerze, że własnie takie wypowiedzi świadczą niekonsekwencji informacyjej. Takich rzeczy po prostu się nie pisze. Wszyscy wchodzący w KOV zapewne czytali prospekt i wiedzą o ryzyku.

@ Redface

Po co ta nadgorliwość i troska o nasze portfele? Jakiś konkretny powód? Wolałbym aby nie skupiał się Pan na możliwym ryzyku i stratach bo tego mamy już świadomość po roku działalnośći KOV. Miło by było gdyby Pana stosunek był bardziej pozytywny. Po dobrych informacjach podaje Pan taki komentarz, który ma tendencję dołowania kursu. Po info z Ukrainy kurs przebił 2,3 PLN a Pan wtedy podał informację cenotwórczą o "wodzie" w Brunei. W momencie kiedy woda w Brunei okazała się fałszywym alarmem ta informacja (negująca tą pierwszą) już nie była cenotwórcza. Teraz Nigeria i znów Pana "rekomendacja" jako człowieka z "wewnątrz" (co prawda tylko na forum ale zawsze) - "redukuj KOV bo to ma być dodatek w portfelu. KOV to duże ryzyko".

Budowanie wartości a kurs akcji na tej spółce nigdy nie będą iść w parze. Komuś zależy na tym aby pokazać, że w KOV nie warto inwestować bo na tym się nie zarabia. Każda inwestycja na wybiciu skazana jest na szybki spadek lub na szybki powrót w rejony sprzed wybicia. To nie wydląda na grę czysto giełdową ale na ruchy wychodzące znacznie dalej poza giełdę. Ktoś chce się upewnić, że KOV nie dostanie finansowania. Od roku (poza 3 wybiciamy trwającymi kilka godzin w porywach) inwestorzy nie mieli okazji aby odetchnąć z ulgą i zadowoleniem, że powierzyli swoją kasę KOV. I możemy tutaj mówić o długim terminie i świetnych komunikatach płynących ze spółki. Chyba tylko ktoś zupełnie niepoważny będzie się zachwycał i pocieszał informacjami, które notorycznie generuja straty. Każdy udzielający pożyczki lub inwestujący pieniądze chce podjąć tzw. "calculated risk". Jak nie ma przynajmniej minimalnego zwrotu po roku to inwestycja jest spalona. Tylko jak tu podejmować "calculated risk" jak wszyskto co ma generować złoto okazuje się to złoto zabierać. Jest tak dobrze, że wszyscy tacy jak ja czyli wchodzący w KOV na zapisach wciąż liczą straty powiększone o inflację. Nie interesują mnie te 3 marne przebudzenia bo albo wartośc spółki jest albo jej nie ma. Ktoś baaaardzo gruby trzyma kurs po to aby dezawuować KOV jako spółkę, która jest niegodna dalszego finansowania.

Sądzę, że to jest sprawa bardziej polityczna niż finansowa i tyle. Ktoś chce totalnie obrzydzić KOV dla potencjalnych nowych inwestorów i póki co nieźle to temu komuś wychodzi i co więcej, sama spółka nie widzi w tym nic dziwnego i nie odczuwa aby kurs był na zaniżonych poziomach. KOV'u niestety nie reguluje rynek i to widać gołym okiem a na naszym dzikim wschodzie KNF jest tak ślepa jak kret. Jaki kraj taka giełda.

Mnie takie "przepychanki" słowne ze strony CIA śmieszą. Odnoszę wrażenie, że reakcja CIA jest niewspółmierna do "problemu". To jest normalna sprawa, że każdy prowadzi swoją własną politykę informacyjną i marketingową.

Śmieszy mnie to, że CIA zamiast skupiać się na własnych problemach (których ma dość dużo) zagląda do innego ogródka. Globalnym leaderem nie jest się dlatego, że pan prezes tak twierdzi ale dlatego że inni (klienci, inwestorzy, branża)to widzą. Smutne to, że tak małostkowe sprawy są przedmiotem komunikatów płynących ze spółki.

Konkurencja jest dobra i dobrze jak ktoś aspiruje do zdetronizowania obecnego lidera. Dezawuowanie konkurenta w taki sposób jaki to robi CIA jest po prostu niedojrzałe.

Exar, uwielbiam Twój sarkazm ;D

Może poniższy link nie jest na obecny temat jednak cały czas ciekawi mnie dlaczego pan Kulczyk wzbudza taki strach?

www.pb.pl/2/a/2011/04/16/Grad_...

Czy wie ktoś czym KOV jest w stanie teraz zaskoczyć rynek? Syria - wielki znak zapytania, Brunei - nie wiadomo co z Lukut, Ukraina - następne złoże do kolekcji? czy też nowa emisja, korzystna dla obecnych akcjonariuszy?

Jak wy bylibyście zarządem KOV, to co byłoby dla Was najważniejsze w świetle ostatnich komunikatów - pozyskanie kasy na dalszą działalność "at whatever cost" czy uśmiech na twarzach obecnych akjonariuszy? Z tego co zrozumiałem KOV nie wyemituje akcji taniej niż cena rynkowa. Czyli im tańsze akcje tym lepiej dla tego kto obejmie nową emisję. Tak czy owak nowa emisja musi rozwodnić.

Jeśli czegoś nie rozumiem, to proszę o wyjaśnienie.

Informacje
Stopień: Rozgadany
Dołączył: 1 grudnia 2009
Ostatnia wizyta: 9 stycznia 2017 17:15:41
Liczba wpisów: 113
[0,03% wszystkich postów / 0,03 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,459 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +80,43% +16 086,82 zł 36 086,82 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d