pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Tofik

Tofik

Ostatnie 10 wpisów
Pisalem tutaj po wynikach za q1, juz wtedy Antuteresa niestety pisales bardzo hlodno o spolce, pamietam Twoje wywody jak to spolka pewnie sprzedala zapasy, ktorych juz nie ma i w q2 bedzie ciezko powtorzyc wynik. Pamietam ile wpisow mi usunoles jak podawalem w duza watpliwosc Twoje wyliczenia i innych odnosnie mozliwych zyskow. Od tego czasu akcje z poziomu 3x poszly na 660+, czylo o 2000% i ani raz Antyteresa nie nasales, ze byles w bledzie, ze to wszystko przeroslo Ciebie i wielu innych. Ja po q1 pisalem ze mozliwe sa setki mln zysku. Teraz popierasz analize BOS, ktora juz na starcie jest nie aktualna, spolka na dzien dobry przebija wynik bosia o jakies 15 do 20%. Dodatkowo nie kryje sie z tym ze w 2021 celuja w 1-2iliardy czego bos wogole nie przyjmuje. Na dywidende pojdzie 10-20 procent a reszta na inwestycje i rozwoj. Spolka po covidzie ma szanse byc kilkakrotnie wieksza i miec zyski na poziomie setek mln. Ale oczywiście moj wpis zaraz zostanie usuniety, znajac Antyterese

Skoro na rynku pojawia sie rekomendacja oficjalna, tylko nie dostepna oficjalnie dla wszystkich to czy napisanie jej na forum nie jest wykonaniem prawa do rownego dostepu do informacji?

Podobno reko Bosia 653 pytanie ile anale zalozyli zysku za q3 i q4. Dowiemy sie w srode

Kto i dlaczego tutaj kasuje posty uzytkownikow?

Moderator:
Moderator usuwa posty. Powody usunięcia znajdziesz w regulaminie - www.stockwatch.pl/forum/wpis-n...

szacunkowych wyników za drugi kwartał może nie być, pytałem wczoraj na walnym czy będą na pewno to dopiero sie zastanowią po kwartale wiec jeśli taki scenariusz to nie będzie....puke_l

A na walnym pod dwoma fundami podpisala sie jedna babka

Panowie prosze co o tym myslicie:
Wg mnie możliwy taki scenariusz:
Na walnym były fundusze z USA, pewnie prezes dostał konkretną ofertę odkupu całej firmy (ma z Anabazą ponad 64%)
i konkretną cene za całą firmę np 150 PLN. Teraz zrobią skup akcji po 50 PLN , trzymając kurs poniżej 50 , żeby sie ludzie zapisali.
Po skupie i umorzeniu Anabaza przekracza 70% akcji i ogłasza wezwanie na wszystkie akcje (część akcji może być już poparkowana na fundach) jak w wezwaniu osiągna próg 90% to mamy kolejne przymusowe wezwanie i wycofanie wszystkich akcji z giełdy jeszcze przed rewelacyjnymi wynikami za 2 kwartał. I prezes odda swoje akcje fundowi z USA lub Luksemburga po np 150 PLN a my dostaniemy 5x PLN w wezwaniach.
DLATEGO PROSZĘ NIE ZAPISYWAĆ SIĘ NA SPRZEDAŻ ANI TERAZ ANI W WEZWANIU, JEDYNA SZANSA NA DOBRA CENE TO , ŻE NIE OSIĄGNĄ W WEZWANIACH 90% I NIE ZROBIĄ PRZYMUSOWEGO WYKUPU.

P.S. to moja osobista opinia oczywiście

Panowie na WZA dzisiaj zarejestrowane akcje miały 2 fundusze z USA oraz 1 z Luksemburga:
1.ARK GLOBAL Emerging Companies, LP Salt Lake City, USA
2.QUAERO . Capital Funds (LUX) Luksemburg, Luksemburg
3.VB SELECT European Opportunities Fund,LP Nowy Jork, USA

sorry dubel

top gloves plus 17%

czyli w tym tygodniu plus 70%
..Boo hoo!

a TOP GLOVES już mimo spadków w USA plus 10-12 % :)
pl.investing.com/equities/top-...

Blu czyli nie ma sensu żadna wycena , żadnej spółki, nie ma sensu żadnego porównywania... najlepiej to rzucać monetą co kupić puke_l

oczywiście , że tak , swoją drogą wycena mercatora powinna być większa ;) porównawczo oczywiścieWhistle

no tak, masz rację, czyli w sumie czyli z własnej produkcji mercator minimum na dzisiaj to 150 PLN, ale mercator jeszcze ponad 2 miliardy rękawiczek sprzedaje od innych no i zwiększył produkcję w tym roku (praca na kilka etatów i w weekendy)

Oficjalne dane mówią , że TOP GLOVE posiada 26% w światowym rynku,
Oficjalne dane mówią
en.wikipedia.org/wiki/Top_Glov...

Oficjalne dane mówią , że Mercator ma ponad 2% w światowym rynku

PANOWIE jedno porównanie, TOP GLOVES produkuje 30 miliardów rękawiczek rocznie i jest na dzisiejszy kurs w USA wyceniony na ok 24 Miliardów PLN, analitycy podniesli wycenę do grubo ponad 30 miliardów PLN

Mercator robi około 3 miliardów rękawiczek więc na ile powinien być wyceniany na dzisiaj ?? ....2,5 Miliarda PLN ?

o naszych anali teraz można być spokojny, po tym rekomendacjach dla TOP Gloves z USA nasi nie będą chcieli być gorsi na Mercatorze :)
Boś po prostu większy swoją wycene 4x i będzie w miarę zachowawcza :)

praktycznie w dwa dni wczoraj i we wtorek, z tego co ja znalazłem , po prostu mnóstwo brokerów z USA wydało rekomendację MOCNE KUPUJ

Czy skup akcji własnych w celu umorzenia może być informacją negatywną ? binky

Ewidentnie spółka widzi, że w tym roku będzie miała mnóstwo pieniedzy, będzie dywidenda i skup akcji w celu umorzenia hello1

Tak tutaj się w pełni zgadzam. Nie wiemy jakie obecnie sa zyski z produkcji. Ale to akurat nie jest łyżka dziekciu. W zeszłym roku cena w mercatorze za paczkę musiała być około 6-7 PLN max. I pewnie była zyskowna w minimalnym stopniu. Obecnej ceny nie znamy ale można się tylko domyślać, że skoro nigdzie na świecie obecnie nie można dostać rękawiczek poniżej 3x PLN, łącznie z firmami i rynkiem chińskim. To ja osobiście nie wierzę, żeby mercator sprzedawał swoją produkcję za mniej niż 16 PLN. A czy mam rację spółka pokaże w raportach.( jest szansa, że obecnie sprzedają 100 sztuk do USA w cenie 2x PLN)

ale o jakich faktach Ty piszesz? o tych , że prezes mówił , że to co w europie sprzedają to nie pochodzi z ich fabryk ? No i jak to się ma do tego co ja pisałem? bo nie rozumiem ?
Czy fabryki w Tajlandii są ich ? czy mogą w takim razie jakby chcieli sprzedawać w europie towar z tych fabryk ?
Odpowiedź : tak:) Jak nie wierzysz zadzwoń do spółki to nie boli
Pisałeś o tym czy się sprzedają rękawice robocze teraz i czy cena poszła do góry, Odpowiedź: tak :) i to jest fakt.

P.S. jeszcze raz podkreślam , że w moich wyliczeniach przyjąłem, że nie kupują i nie handlują już w ogóle rękawicami z innych firm :)

Więc wróćmy do początku dyskusji i powiedź jeszcze raz gdzie widzisz "łyżkę dziekciu " wave

Tomcio a jednak Ty się mylisz. Przeczytaj moje wyliczenia w zysku zakładam tylko ich produkcję czyli 3 miliardy rękawic rocznie. Plus ok 20 procent bo robią obecnie w weekendy i po 12 h. E swoich wyliczeniach nie brałem pod uwagę ponad 2 miliardów rękawic które kupują od innych i nimi handlują bo nie wiadomo czy teraz ktoś im sprzedaje. Jeśli tak tylko zysk dodatkowy, którego nie ujmuje. W wyliczeniach.
NO I OSTATNIE, to są ich fabryki i mogą sobie z nich rzucać towar gdzie chcą!! Na szczęście że nie mają tych fabryk w Polsce bo towar z Polski może wyjeżdżać dopiero od tego tygodnia a to co sobie produkują za granicą mogli sprzedawać komu tylko chcą. I Gwarantuje Ci jakby im się bardziej opłacało sprzedawać rękawice z Tajlandii do Polski to by je sprzedawali lub do Włoch ale jeszcze raz poszukaj to znajdziesz ( jak będziesz miał problem to ci wkleję linki) sprzedają amerykanom BO ONI PŁACĄ NAJWIECEJ

Tomcio masz odpowiedz na oba swoje pytania:
1. zacznę od rękawic roboczych to są dokładnie te:
allegro.pl/oferta/rekawiczki-n...

WIĘC TAKIE ONE ROBOCZE , że szok :) Po prostu są grubsze :)
2. odnośnie pytania pierwszego to już wogóle nie rozumiem :) przecież to są ich zakłady nie pośredników a to, że nie mają dla wszystkich w Polsce to dlatego , że amerykanie płacą więcej :)
binky

Po rozmowach z przedstawicielem firmy obecnie praktycznie nie ma dostępnego towaru i tak będzie do końca roku. Dla stałych odbiorców minimalne ilości sprzedaja w cenie 39.50 PLN za paczkę, dla nowych po ponad 60 ale i tak nie ma.

Odnośnie gwarancji cen jak kolega wyżej pisał:
Nawet gdyby mieli kontrakt to żaden kontrakt nie przewiduje kar umownych większych niż 20% wartości całego zamówienia. ALE: Firma nie miała żadnych długoterminowych kontraktów na duże ilości z żadnym kontrahentem. Gdyby miała zakontraktowane duże ilości na wiele miesięcy mielibyśmy infa na ESPI a takich nie było.
Wręcz przeciwnie dostaliśmy informację, że z kontrahentem ze stanów zjednoczonych w marcu sprzedaż wynosiła tyle co za wcześniejsze 12 miesięcy.
Więc nawet jak mieli małe kontrakty to minimalny procent może być w niższej cenie.
Po tym co przekazał przedstawiciel nie chce mi sie wierzyć , że obecnie od Mercatora ktokolwiek na świecie kupuje taniej niż 20 PLN za paczkę i zamówienia już praktycznie do końca roku....

Przychody Mercatora w zeszłym roku 540 mln PLN. 1 paczka rękawiczek kosztowała w hurtowni kosmetycznej w Krakowie 14 PLN. Zakładam więc że Mercator sprzedawał rękawiczki po 8 PLN. Obecnie nie można kupić nigdzie w Chinach rękawiczek rozmiar M lub L (XS jeszcze gdzieś są z leżaków bo to praktycznie dla dzieci) poniżej 40 PLN i to bezpośrednio u producenta w Chinach a dostawy i tak na sierpień bo już mają zakontraktowane wszystko. Wiem to bo znam człowieka co ściąga z Chin maseczki, kombinezony, i wszystko co potrzeba na wirusa i sprzedaje to do Włoch. Nie zakładam że Mercator sprzedaje po 40 PLN za paczkę bo nawet nie chce tego liczyć. Ale jeśli podniósł cenę do 15 PLN (patrz kurs USD jak pomaga) a Mercator sam produkował 3 miliardy rękawiczek rocznie plus to co handlował od pośredników. Obecnie pracują po 12 godzin łącznie z weekendami więc na pewno produkują rękawiczek więcej liczę że około 3.5-4 miliardy.
I teraz liczę 30 milionów (rękawiczki pakowane po 100 sztuk) razy 8 PLN cena w zeszłym roku z minimalna marzą wychodzi 240 mln przychodu plus przychód z handlu od pośredników plus kombinezony itp może wyjść około 540 mln przychód za 2019r. Obecnie mnożę 35 milionów razy 16 PLN i wychodzi 560 mln przychodu z czego połowa jest czystym zyskiem. Z rękawiczek które sam produkuje. Dlaczego w takim razie 20 mln "tylko" zysku za 1 kwartał bo cena rękawiczek zaczela gwałtownie rosnąć dopiero w marcu. Więc dopiero marzec w 1 kwartale zrobił mega zysk.
P. S. nie wiem ile by było zysku jakby mercator sprzedawał w przeliczeniu na PLN rękawiczki obecnie nie po 16 PLN a po 25 PLN... W Polsce po tyle to by miał zamówienie już od kumpla na miliony sztuk... Ale nie ma bo nie handlują z nowymi a i tak wszystko już sprzedają głównie amerykanom którzy płacą z góry cenę wyższa niż inny

100 mln?? Tak myślałem miesiąc temu, teraz patrząc na ceny rękawiczek osobiście uważam, że jak nie zrobią min 200 mln to nie wykorzystują potencjału jaki posiada spolka

Panowie, po długich rozmowach z kolegą co zajmuje sie ściaganiem przyłbic, maseczek i wszystkiego co możliwe i sprzedaży tego do Włoch mam konkluzję:

Rękawiczek nie ściąga bo powiedział , że nawet chińscy producenci powariowali z cenami przez amerykanów i obecnie nawet chińskie rękawiczki to koszt u producenta minimum 40 PLN za paczke 100 sztuk i zapisy w kolejkę bo takie terminy.

Tutaj w/g mnie nie ma możliwości by mercator nie zarobił w tym roku nie 100 MLN a znacznie znacznie wiecej. Oni sprzedawali w zeszłym roku paczkę w hurcie koło 7-8 PLN , teraz każdy by im zakontraktował wszystko co mają po 20 PLN jakby mu tylko sprzedali.

Ja zakopuję akcje na 3 miesiące do wyników za 2 kwartał co najmniej.
Nie ma obecnie w Polsce chyba spółki , która robi na 3 zmiany łącznie z weekendami a po jej towar ustawiają sie w kolejce i spółka może sobie cene ustalać praktycznie dowolnie

Podobno pojawiła się jakaś rekomendacja DM dla Creepy Jar ? Ktoś coś ?

Otóż to podstawa to transparentność, spółka niczego nie przeinacza i podaje w miarę możliwości dane. Prezes dobrze wytłumaczył informacje o emisji , na co kiedy i czy w ogóle.
Gra się sprzedaje wyśmienicie w pełnej cenie i wyniki będa świetne. A wycena spółki póki co na niskim poziomie. Pozostaje tylko spokojnie siedzieć i czekać

W/g mnie tryb story w COOP da bardzo dużego kopa w sprzedaży. gracze lubią mieć jakieś konkretne zadanie we wspólnej zabawie

Pisałem tutaj już kilka tygodni temu zanim Mercator podał szacunki, że może być 100 MLN zysku w tym roku.
Teraz sie zastanawiam, w zeszłym roku sprzedawali w hurcie paczkę rękawiczek po 8 PLN netto.
Teraz znam Gości co by kupili po milion sztu za gotówę nawet po 20 PLN ale Mercator nie sprzedaje jeśli z nim ktoś nie handlował.

Jeśli Mercator miałby teraz cene 16 PLN netto to by mógł zarobić w ciągu roku tyle ile miał w zeszłym roku przychodów (mniej więcej bo część produkcji to inne rzeczy też)
Możliwe , że rynek naprawdę mimo tych wzrostów nie docenia tego co tutaj może być

Panowie widzę , że wy bardziej w temacie. Co to jest genomiczna mapa Polski a bardziej jak z tego mogą być realne pieniądze.
Ogolnie zakupiłem dzisiaj pakiet akcji, po informacjach o Wpisaniu ich laboratorium na listę NFZ. btw wolumeny tutaj jakieś kosmiczne... Jak się nikt nie ujawni będzie dziwnie

Rynek musi mieć czas, pewne informację muszą dojść do ludzi, fundusze też nie biorą po PKC, jest obrót jest wzrost jest piękny wynik, kurs bardzo nisko ale zobaczymy na koniec drugiego kwartału , wtedy już myślę , że będzie prawidłowa wycena. Zysk w tym roku 100 mln , jeszcze do wczoraj praktycznie nikt w niego nie wierzył a dzisiaj jest bardziej niż pewny i odpowiedni kurs też :)

Bardzo , rzadko się zdarza, spółka, którą można kupić bez problemu i z praktycznie 100% pewnością za kilkanaście tygodni będzie można sprzedaż z olbrzymim zyskiem:)

Kto to sprzedaje? Pewnie Ci sami co sprzedawali 11Bit po debiucie Twom po 14 PLN :)

No Panowie mój post sprzed tygodnia nabiera sensu, mówiłem , że powinno być 100 mln zysku a za pierwszy kwartał mamy ponad 20 mln netto w porównaniu do straty rok temu.
a drugi kwartał będzie lepszy Boo hoo!

Panowie ktoś mądrzejszy ode nie może pokusi się o skomentowanie tego:
Gdyby spółka zrobiła przychody podobne do zeszłego roku a marzę netto ustawiłaby na 15-20% co w obecnej sytuacji i niezaspokojonym popycie chyba nie jest takie trudne. To miałaby zysku netto około 70 do 100 mln PLN.

bma napisał(a):
Czy ktoś, kto był na spotkaniu z akcjonariuszami 5 lutego, może powiedzieć:

- czy pokazywano Medium?
- jakie zrobiło na nim wrażenie to, co zaprezentowano o tej grze?

Z góry dzięki.

Byłem, na spotkaniu.
Pokazywano Medium, teaser - graficznie i nastrojowo PEREŁKA. Po pytaniu czy teaser był w części chociaż na engine gry, prezes powiedział, że praktycznie w całości. Graficznie teaser jakości the last of

Prezes, mówił , że w zapasach wiszą m. innymi nie rozliczone dotacje.

Powiedział poza tym , że na 100% nie będą potrzebowali , żadnego dodatkowego finansowania i Medium wyjdzie na 100% w day one premier nowych konsol.

Panowie nie ma co słuchać naganiaczy w jedną i drugą stronę, trzeba słuchać co mówi zagranica.
Dzisiaj w nocy pojawił się filmik Youtubera co ma 2 mln subów i głównie stream'uje FPS czyli ten gatunek i jego tutuł filmiku to" WW3 is Awesome"
www.youtube.com/watch?v=8yP6FF...

troszkę bym się nie zgodził z konkluzją autora odnosnie wyceny Playway. Dlaczego bierze powtarzalny zysk na poziomie 30 mln ? spółka chyba udowodniła , że z roku na rok zarabia coraz więcej i to nie o 10% :), dodatkowo chyba autor nie wziął też pod uwagę kolejnych edycji już tytułów, które sie świetnie sprzedały a dokładniej:
Pewne jest , że do roku mamy CMS19 i , że sie sprzeda w setkach k,
HF na pewno będzie też HF 2 i też się swietnie sprzeda
już jest zapowiedziana druga czesc opertaor 911 ,
a dochodzą kolejne potencjalnie dobre gry (to autor zauwazyl) jak UBoat czy Bum simulator czy Junkyard.

coś się Panu wyżej chyba pomyrdało :).
To , że tobie się nie podoba gra i uważasz ją za film klasy C to subiektywna twoja ocena.
Mi się gra bardzo podoba i podobnego zdania jest 85% tych co ją kupili na steamie.
Ba , niektórym się podoba bardzo bardzo bardzo. (patrz recenzje)
A teraz trochę faktów jesteśmy 6 dni po premierze EA (gra na razie bez fabuły, bez celu konkretnego można powiedzieć prawie jak DEMO) mamy już ok. 600 kometarzy (steam+poza steam) daje nam to przelicznik zakupionych kopii od 30 do 60k sztuk.
Spółka jest sama sobie wydawcą więc nie dzieli się marżą z nikim.
Steam + silnik około 30% z 72 PLN
odejmiemy VAT - którego np w USA się nie płaci, odejmiemy tańsze wersje na inne rejony świata i mamy około 37 PLN czystego zysku na sztukę czyli spółka w 6 dni już "zarobiła" około 1,5 do 2 mln PLN.

A teraz najlepsze: GREEN HELL nie ma żadnej reklamy, żadnego banera, totalnie nic, drugi dzień po debiucie spadek na drugą stronę i ... od tego czasu jedziemy do góry. gra obecnie jest w połowie stawki na 1 stronie po 6 dniach , recenzji przybywa coraz szybciej, są świetne. Tego typu survivale są long sellerami a tutaj póki co wersja "demo" nawet bez fabuły , ot głównie chodzenie po lesie.

żeby się nie okazało , że EA sprzeda się w kilkuset k sztuk a pełna wersja w jeszcze większej ilości.
Obecnie kapitalizacja po 140 PLN -95 mln

drogo ? zobaczymy :)

Witam
Prosiłbym o analizę raportu skonsolidowanego za pierwsze półrocze 2018 roku.
Z góry dziękuję

Witam
na pokładzie, podobnie jak krewa nie ufam spółką , które maja wycenę "warzywniaka" jak na światowych liderów a informują o rynkach wartych miliardy USD ....
ALE:
Harold Hughes
Amir Nayyerhabibi

Jeśli Ci goście dołączyli do rady nadzorczej... to jak tutaj nie będzie mega sukcesu to będzie większy wał niż sławne info na Bumechu o współpracy z CHINA COAL blackeye

Witam. Mozna prosic o analize techniczna ? Z gory dzieki

można prosić o analizę raportu za 2016r ?

Panowie, przy tej grze pamiętajmy jedno , to strategia nie nastawiona na oszałamiającą grafikę. W związku z tym ten tytuł za pół roku dalej będzie świeży , nawet za rok i dwa będzie dalej nieźle się sprzedawał. Takie gry się starzeją znacznie wolniej niż gry pokroju farcry (oczywiście nie porównuję ilości sprzedanych sztuk a współczynnik spadku sprzedaży w czasie)
Realpolitiks może być bardzo fajnym long sellerem patrząc na podobne pozycje na rynku.

widzę że spółka w zeszłym roku przeznaczyła na dywidendę 67 groszy też częśc kapitału zapasowego i ją wypłaciła wiec i w tym roku jest chyba na to duża szansa

no i oczywiście jak wygląda po rozłożeniu na czynniki pierwsze raport spółki.

no właśnie to czy spółkę na nią stać, w/g ratingu chyba tak ale nei rozumiem do końca że cześć wypłacana będzie z kapitału zapasowego. Pozdrawiam

Antyteresa prosze o analizę raportu odnośnie dywidendy 1pln
Pozdrawiam

rockq napisał(a):
krewa napisał(a):
Masz jakieś dowody na poparcie tej tezy?

Chcesz żeby Ci pokazał umowę na piśmie? ;)

A tak na serio, to widać to było po sesjach. Najwyraźniej nie tylko ja to zauważyłem, bo kilka dyskusji na ten temat przetoczyło się na Bankierze. W skrócie to nienaturalne wypłaszczenie kursu z ostatnich tygodni nie było przypadkiem, tylko efektem pracy pana dystrybutora. Większość sesji wyglądała tak, że w arkuszu zleceń po stronie kupna pojawiały się duże, jawne, popychające zlecenia kupna. Przed tymi zleceniami ustawiali się chętni do kupna, bo przecież nikt nie lubi stać w kolejce po akcje za jawnym zleceniem na 3 tysiące akcji? Wszyscy którzy ustawili się przed takim zleceniem akcje dostawali, ale jakimś dziwnym trafem, praktycznie żadne sprzedawane akcje nie docierały do tych dużych zleceń. Żeby było zabawniej, wiele zleceń sprzedaży miało limit ceny o jeden grosz wyższy niż te duże zlecenia. Ciekawe, prawda?

A drugim elementem naprowadzającym na to że to mogły być akcje zarządu, a nie jakiegoś innego dużego nieujawnionego akcjonariusza, jest właśnie zachowanie zarządu po sprzedaży. Gdyby sprzedali dużemu długoterminowemu inwestorowi, to by się tym pochwalili, bo taka jawna informacja byłaby korzystna dla wszystkich stron - spółki, zarządu, inwestora i małych akcjonariuszy. Brak jawności przy tej transakcji, i to co się po niej wydarzyło na rynku, każe mi zakładać że to jednak był pośrednik, a nie inwestor długoterminowy.

Mistrzu zarząd sprzedał akcje po 68 - bardzo prawdopodobne że nie otrzymał zgody na pochwalenie się tym komu sprzedał bo np. fundusz który to brał nie chciał się ujawniać póki nie przekorczy np 5%. Do tej pory jesteśmy raptem 4 pln niżej od tej transakcji i raptem 2 sesje niżej. Twoje szukanie teorii spiskowych i tego jak oszukać drobnych by może jeszcze miało sens jakby spółka guzik zarobiła a poszła setki % pod oczekiwania. ale każdy ma prawo do swoich przemyśleń

Cytat:
Ja nie kwestionuje prawa zarządu do sprzedaży akcji, na zdrowie! :) Zastanawiam się tylko, jak ta sprzedaż ma się do twierdzenia zarządu, iż Industrial ma potencjał rynkowy wielokrotnie większy od TWoM? Bo skoro potencjał jest tak duży, to dlaczego sprzedali akcje za 68zł, zamiast zaczekać kilka miesięcy i sprzedać je na dużo wyższym poziomie? Rozumie Pan mój problem? Bo przy tych dwóch sprzecznych sygnałach wysyłanych przez zarząd, czuję się trochę jak osioł, któremu macha się przed oczami marchewką, by później przywalić mu kijem w zad.

Jeju ale wy jesteście dziwni niektórzy. Główni udziałowcy sprzedali kawałeczek tortu, który posiadają bo już jest na tyle duży, że za ten kawałek stać ich na dom, samochód, wakacje i mega wygodne życie. Ale zdecydowanie większa część tortu została i czeka na jeszcze lepsze czasy. Dlaczego nie czekali na debiut Industrial ? bo chcieli poczuć większą gotówkę w kieszeni bo po Industrial będzie kolejny projekt, który też bedzie miał wielkie perspektywy (nie po to ściągnięta śmietanka z CDPRED) i patrząc na twoją logikę wynikało by, że nigdy nie sprzedadzą ani 1 akcji. Ja zarządowi bardzo gratuluję i DZIĘKUJĘ JAKO AKCJONARIUSZ !! A dlaczego? BO nie walili akcjami w rynek to by spowodowało strach i mogło wywołać lekką panikę , znalazł się kupiec, który wie że cena 68 jest bardzo atrakcyjna i on kupił a zarząd o to zadbał by to nie miało wpływu na kurs na rynku!
11team member- nie przejmujcie się tym co niektórzy piszą , pokazaliście klasę, teraz macie aktywa i możliwości by naprawdę rozwinąć skrzydła. Osobiście uważam, że macie potencjał taki jak Techland przy debiucie gry CHROME. Tylko że ich akcji nie można było kupić na rynku a Państwa można. CDPR jest molochem, który tak gigantyczne pieniadze wykłada na jeden wieloletni projekt jak pewnie mało który developer na świecie (inni mimo że mają nawet wieksze projekty to jednak w miedzy czasie wydają też mniejsze gry pod swoim lub innym studiem) i przy nawet niewielkim niespełnieniu nadziei z wielkich zysków mogą być nici. Techland po cichu tworzy kolejne gry , które za każdym prawie razem pokazują coś świeżego i nowego i nie trwa to tyle lat i nie jest to tylko 1 projekt w danym czasie.
Życzę Państwu samych sukcesów dla Państwa i Naszego (czyt. akcjonariuszy) dobra love4

w/g mnie 2 wersje możliwe:
1) domyślnie na windows10 (bo microsoft chyba by sie nie chwalił tym że bedzie sprzedawał jakieś tam gry dostępne od paru ładnych miesięcy w swoim sklepie)
2) może to chodzić o masówkę czyli windows10 będzie zintegrowany na wszystkie urzadzenia z tym systemem i powstanie coś na wzór appstore z aplikacjami na wszystkie urządzenia (PC, tablety, phablety, telefony) z systemem windows 10 i na dzień dobry bedzie tam dostepna gierka TWOM.
Tak czy siak dla 11BIT bedzie to wielka nobilitacjam reklama i oczywiscie kasa- też uważam że to może być ta wielka premiera związana z TWOM- 11bit moze milczeć bo to tajna i wielka umowa dla nich a Microsoft się tym nie wprost ale pochwalił bo dla niego to nie jest umowa, która może przekraczać 5% kapitałów spółki king

Panowie z tego co rozumiem to TWOM domyślnie na systemie windows10 wraz z kilkoma innymi tytułami. kilkaset milionów ludzi będzie wiedziało co to TWOM i zobaczy logo firmy 11 bit plus oczywiście pewnie kasa za licencję od windows10 i potencjalni klienci na DLC love4 Microsoft pochwalił sie tym szybciej niż spółka :D

Ja nie mam nic przeciwko bardzo konserwatywnej wycenie ale wycena antyteresy nie jest konserwatywna ale każdy ma prawo myślęc to co chce.

w/g anytteresy wychodzi na to że firma 11 bit jest jedną z najgorszych firm tworzacych gry komputerowe na giełdzie w warszawie. Nie ma żadnych perspektyw i jeden tytuł który już praktycznie nie bedzie niedługo generował zysków. Ja uważam wręcz odwrotnie. Pozdrawiam posiadaczy i czekamy na konferencję

antyteresa to jeszcze raz bo nie rozumiem w ogóle Twojej filozofii, za 4 kwartał bedzie 10 mln zysku pewnie, za cały rok 2015 twom sprzeda sie pewnie 2x tyle co w 2014. do tego dochodza mobilki które wcale nie trudno zmonetyzować zwłaszcza że tak dobrze sprzedała się wersja TYLKO NA PC !!. obstawiam że cały rok 2015 wyjdzie średnio po 10 mln zysku na kwartał plus kolejne zapowiedzi a wy tutaj bredzicie ze spółka nie zasługuje na c/z 20 plus. a cdred guzik pokazał z cyberpunka a wiedzmin sie już kończy i co ? i jakoś jego cena do zysku i wk odbiega od rzeczywistości . to jak to wytłumaczysz a i popatrz na c/z na vivid i wk i to porównaj bo w/g ciebie to 11 bit to najwiekszy szajs obecnie i spółka która po TWOM na PC to idzie do piachu :Dthumbright

anty_teresa napisał(a):
Mnożnik 20 z pewnością nie jest konserwatywnym założeniem, bo dyskontuje taki sam sukces kolejnej gry co TWOM, a moim zdaniem na to za wcześnie.

Antyteresa a o wersji mobilnej i z niazwiazanych perspektywach zapomniałeś ?? a o potencjalnym wydaniu TWOM na NEXT GENY i z tym związanym potencjałem zapomniałeś ?? jak dla mnie to mobile moga podwoić obecny wynik a to już jest lepsze niż dobrze zapowiadająca sie kolejna gra

Juz jest. Wczoraj byl na 4 pozycji pozniej znikl calkowicie z rankingu ale juz sie pojawil na 13 w/g mnie to znikniecie to jakis blad systemu liczacego moze zwiazany z wersja DeLux. 7 miejsce w ostatnim tygodniu wyprzedazy na steam a pewnie byl tonajbardziej zyskowny tydzien na steam. No nic czekamy na info ze spolki odnosnie mobilek , konsol, dodatkow, sprzedazy, industry i paru innych :). Kapitalizacja obecnie 158mln dla mnie to smieszna wycena ale kazdy ma swoj rozum

Szutnik ale czy tak wlasnie nie jest?? Chodzi mi o ta potencjalna insiderke. Kurs wystrzelil z 10 do 70 i praktycznie bez korekty dalej sie utzrymuje. Jakby to byl wystrzal czysto spekulacyjny nawet pod doskonaly produkt to korekty powinny byc dlusze i glebsze. Dla mnie to wlasnie wyglada na to ze dobrze poinformowani zakupili mnostwo towaru oczywiscie stosunkowo mnostwo do biezacego ff i nie wypuszczaja go z reki bo maja swiadomosc lub informacja i wiedza ze obecna cena ich nie satysfakcjonuje

Wow wow wow. Panowie poziom gorszy niz na bankierze . Masakra co tutaj sie wyprawia. Widze ze niektorym kolegom co sprzedali akcje ewentualnie nie kupili zylka strzela. Porownywanie TWOM do last stand jest tak poronione ze nawet sie odpowiadac nie chce... na dodatek chlopiec marudzi ze jemu sie nie podoba. Wszyscy lub prawie wszyscy recenzenci najwiekszych swiatowych mediow od gier komputerowych sa zachwyceni, pisza o innowacyjnym podejsciu i niezwyklej dawce emocji i atmosfery. Gra zdobywa nagrody w wielu plebiscytach jest nominowana do gry roku a kosztowala niecale 0,5 mln euro. I przepraszam admin ale jakis niedouk zarzuca tworca najwiekszego polskiego hitu ostatnich lat w zakresie elektronicznej rozrywki wtornosc i brak pomyslu... a drugi introvertyk pisze ze sie w/g niego sprzedalo 215 k kopi. Hmmm moze 215435 bo to tak samo wyssane z palca. Ale to wszystko udowadnia ze sporo drpbnych juz nie posiada akcji a to dodatkowo daje szanse na kolejne w pelni uzasadnione wzrostu
Kod:
mod: każdy ma prawo do własnego zdania i prezentowania wyliczeń, argumentów oraz opinii, dopóki nie łamie regulaminu. obrót giełdowy bierze się z przeciwstawnych opinii i to forum szanuje każde, nawet skrajne oceny, o ile są uzasadnione i merytoryczne

dla mnie cała ta sprzedaż wyliczana na podstawie komentarzy czy członków grupy jest bezsensowna. na jakiej zasadzie w takim wypadku mają się członkowie społeczności takich gier jak isaac do ilości sprzedanych sztuk. Tutaj sie wszystko rozjeżdza wiec żeby naciągnąć rzeczywistość do swoich wyliczeń bierzesz tylko pasujące ci dane . Bierzesz ilość recenzji i nie ze wszystkich gier ale tylko z takich które plus minus pasują bo np paper nie pasuje to pomijasz hello1 nie bierzesz pod uwagę członków grupy bo to jest w/g ciebie nierzetelne- bo nie pasuje do twojego wzoru hello1 z takich wyliczeń to jest jedna wielka d... :) konkretne wiadomości można brać tylko z pewnych konkretnych źródeł np to że gra zwróciła się w 1 weekend. następnie to że później w czasie przecen mimo że pozycja na steam była dużo niższa sprzedaż sztuk była znacznie wyższa ogólnie to równie dobrze można powiedzieć że sprzedało się milion sztuk co 200k. i sądzę że te liczby mają taki sam margines błędu. Ja np powiem że do końca 2015r. sprzeda się łącznie na wszystkich rynkach łącznie z pudełkami 486 k sztuk gry zobaczymy czy będę bliżej wartości prawidłowej niż ty i twoje 200-250k sztuk :)
Pozdrawiambinky

Powiem tak Portal sprzedał się w ponad 4 mln sztuk na sklepach nie licząc steam (trzeba sobie oszacować ile mogło pójść na steam ) recenzji ma 13k wiec... coś tutaj nie halo z takim przekładaniem ilości recenzji na sprzedaż :)

Anty też się z Tobą totalnie nie zgodzę bowiem pomijam już Industry bo jeszcze nie do końca wiemy co to jest ale: TWOM ma jeszcze olbrzymi potencjał na cały przyszły rok i kolejne lata bowiem:
1. Wersja na tablety i smartfony
2. Wersja na konsole
3. Płatne dodatki
i w końcu 4. TWOM 2

To co obecnie spółka zarabia to dopiero preludium z zysków TWOM

rabbit dużo ciekawsze jest to co opisałeś o starym nowym odwiercie.... nie zastanawia was ostatnie zachowanie redface ? jakoś mocno nabrał wody w usta nie wiem czy powodem jest nigeria i ogólne niezadowolenie z tego faktu wśród drobnych akcjonariuszy czy coś innego. ostatnie wywiady i zdania w stylu "kov może stać sie gazowym potentatem" świadczy dla mnie o czymś dużym na Ukrainie. Redface głównie za nią jest odpowiedzialny. Oczywiscie mamy wiercenia w brunei będzie kilka odwiertów "wystarczy" że jeden się w wierci w jakieś złoże i byłoby cudnie

Najważniejsza informacja to taka że O-14 jest nadal testowany i zasoby przeszacowywane czyli odwiert nie jest pudłem a podłączenie i produkcja to kwestia czasu.
Cały czas pracują 3 wiernie techniczne i jedna główna oraz urządzenie do szczelinowania.
W tej chwili trwają prace nad zwiększeniem wydobycia z już produkcyjnych odwiertów.
Produkcja na dzisiaj 15-16 MMcf/d dla KOV.

Panie Redface i Panie Kulczyk niech Panowie wprowadzą KOV na te notowania w Londynie bo to się w głowie przestaje mieścić , że spółka w porównaniu do tego gdzie była rok temu a gdzie jest obecnie ma wycenę na naszej bananówie zakrawającą o jakąś ironie.... Wcale się nie dziwię, że na siedzibę jej wybrali Panowie Calgary a nie jakieś Łomianki pod Warszawą. Wchodzić bez emisji na Londyn i to jak najszybciej.

kier napisał(a):
walne zgromadzenie 16 maja 2012 w kanadzie

Dlaczego KOV ma walne w Kanadzie ??? :O ja rozumiem jakby jeszcze KUB-Gas miał walne Kanadzie lub CUB ENERGY ale dlaczego nasz POLSKI KOV ma walne w kanadzie ktoś mi to rozsądnie wytłum,aczy ?? Think

Redface proszę o odpowiedź chociaż się jej nie spodziewam bo niby co miałbyś odpowiedzieć ale... czy to nie jest tak że NECONDE jest tak zaj.. biznesem ze Pan Jan. K. doszedł do wniosku ze nie bedzie się z nikim z nim dzielił ? i co miała spółka podać w komunikacie, że jej główny akcjonariusz na to nie pozwala. Nie wspomnę jak swego czasu mówiłes jaki to Deal może być :(
Skoro cena akcji za niska to dlaczego nie przedłużono finansowania przez KI i termin spłaty ogłosić na koniec roku a w tym czasie podać ile można zyskać w ciagu kilku lat na wydobywaniu ropy w Nigerii. z pewnością cena by dzisiaj była sporo wyższa.... no ale cóż jak sie ma szefa nad sobą...

Wybaczę Janowi K. wszystko jeśli zrobi operatorem w Tanzanii KOV i pod to emisję szykują na AIM ? :)

Władze Syrii zaakceptowały plan pokojowy wysłannika ONZ i Ligi Arabskiej Kofiego Annana, zakładający ustanowienie rozejmu między stronami konfliktu w tym kraju oraz humanitarną pomoc dla ludności - poinformował we wtorek rzecznik Annana, Ahmad Fawzi. Ze strony rządu Syrii brak jest na razie oficjalnego stanowiska w tej sprawie.
www.tvn24.pl/12691,1739540,0,1...

Witam
Moje przemyślenia:

Po pierwsze KOV zdaje się być bardzo ale to bardzo porządnie zarządzaną spółką, nie pieją z zachwytu nad nowymi pomysłami i nowymi odwiertami, polami i planami. Nie piszą, że potencjalnie zarobią XXXXXXXXXX USD. Co więcej nawet nie piszą, że juz xxxxx zarobili!! Spokojnie robią swoje i podają suche sprawdzone fakty, bez owijania w bawełnę (nawet takie że znaleźli wodę).
Po Drugie jestem przekonany, że spółka jakby ogłosiła ile może zarobić na NECONDE to bez problemu zgarnęła by 400 mln z polskiego rynku robiąc np nową emisję z PP po 1 PLN za akcję ale....
lepiej wejść na Londyn i uniezależnić się od polskiej bananówy a po drugie lepiej sprzedać 100 mln akcji po 4 pln lub np 150 mln po 3 niż 400 po 1. Jeśli taka bedzie prawda i na razie KI wyłoży pożyczkę pod Neconde a później Londyn i kroie dla akcjonariuszy to wyślę list pochwalny na ręce Prezesa i Pana Redface. king

P.S. wszystkie moje wpisy opisy i wynaturzenia sa jedynie moją opinią i nikogo nie zachęcam ani do kupna ani do sprzedaży akcji jakiejkolwiek spółki :)

Panie prezesie to co z tym wejściem na giełde w Londynie ??
jest jakiś prospekt przygotowany ?? jest robiony jakiś book building ?? sa szukani jacyś inwestorzy ?
przecież jak się tego nie przygotuje to się nie wejdzie nigdy a to że plany sa to już od tamtego roku słyszymy.

Witamy Pana Prezesa.
Na początek gratuluję sukcesów na Ukrainie, bo chyba spółka od 4 kwartału 2011 roku stała się rentowna a to coś przez duże TO thumbright

Panie prezesie czy Pana ostatnia nieobecność w mediach była związana z wytężoną pracą Shhh związaną z krajem gdzie pija się herbatkę z mlekiem i mają nawet Królową ? king
Time is ticking away.... czy nie zarząd do samego końca nie ujawni i nie skomentuje faktu że termin się kończy ?
pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów hello1

KOV notuje rekordowe wyniki dzięki ukraińskim sukcesom
Od momentu przejęcia udziałów w ukraińskim KUB-Gasie, kwartalne przychody Kulczyk Oil Ventures wzrosły dwunastokrotnie, do 14,3 mln USD. W tym czasie KOV wypracował prawie 36 mln USD przychodu, a zysk operacyjny wzrósł w ostatnim roku o 430 proc. do 6,39 USD za 1000 stóp sześciennych gazu. .

W 2011 r. KOV podwoił dzienne wydobycie, wykonał sześć odwiertów i zrealizował badania sejsmiczne 3D, które pozwoliły wytypować lokalizacje pod kolejne studnie. Wartość ukraińskiej inwestycji KOV przekroczyła już 120 mln USD.
.

- 2011 był dla KOV rokiem udanym. Działalność spółki w kolejnych miesiącach szybko nabierała rozpędu. W ciągu roku jednoznacznie wykazaliśmy naszą wiedzę operacyjną, co przejawiało się nieustannym wzrostem produkcji netto i przychodów. Ta tendencja utrzyma się również w 2012 r. z produkcją przypadającą na KOV osiągającą w ostatnich dniach14 MMcf/d – zapewnia Tim Elliott, prezes i dyrektor generalny KOV.

- Dodatkowo, zgodnie z szacunkami niezależnej firmy inżynieryjnej RPS Energy Consultants, wartość bieżąca rezerw 3P wzrosła w ciągu 2011 roku o 24,5 proc. do kwoty 213,4 mln dolarów dla KOV z licencji na Ukrainie – dodał Jakub Korczak, wiceprezes ds. relacji inwestorskich i dyrektor operacji w Europie Środkowo-Wschodniej.

KOV zamierza wykonać w 2012 roku na Ukrainie do sześciu nowych odwiertów, przeprowadzić pierwsze wydobycie z podwójnego horyzontu, rozpatrzeć kolejne możliwości szczelinowania i budować, w miarę potrzeb, rurociągi niezbędne do uruchomienia odwiertów. Kierownictwo przewiduje, że dzięki tym projektom KOV zakończy 2012 r. z produkcją na poziomie wyższym od odnotowanego na zakończenie 2011 r.

W Brunei planuje się przystąpienie do wykonania jednego odwiertu w drugim lub trzecim kwartale 2012 r. w Bloku L oraz dwóch kolejnych odwiertów w Bloku M. W Bloku M spółka przewiduje, że wypełni wszystkie zobowiązania etapu 1 oraz uzyska postęp w realizacji zobowiązań w ramach 2 etapu programu poszukiwawczego. KOV przewiduje, że będzie występować o przedłużenie koncesji dla Bloku M w celu wypełnienia zobowiązań dotyczących wykonana prac. W Bloku L KOV prowadzi obecnie program badań sejsmicznych i spodziewa się, że do końca 2012 r. zbliży się do rozpoczęcia etapu 2 programu wierceń, zaplanowanego po ukończeniu wierceń w sąsiadującym Bloku M w 2012 r. wzrost wydobycia na Ukrainie
Prezes Kulczyk Investments: chcemy tworzyć polskiego championa
Timothy Elliott, KOV: Sztuka ograniczania ryzyka
Jan Kulczyk: dobieram spółki jak wino

NA MOJE 4 kwartał by wykazał zysk 2.5mln a nie ponad 30 (gdyby nie syria)

Panowie czy ktoś dobrze policzył ?? :
Spółka dokonała oceny sytuacji w Syrii na dzień 31 grudnia 2011 r. w tym eskalacji kryzysu w tym kraju i surowych sankcji nałożonych przez Stany Zjednoczone, Kanadę, Unię Europejską oraz Ligę Państw Arabskich, i stwierdziła, że wystąpiły przesłanki utraty wartości. W konsekwencji, Spółka dokonała pełnego odpisu z tytułu utraty wartości aktywów związanych z poszukiwaniem zasobów w Syrii oraz wartości inwestycji w australijską, prywatną spółkę Ninox, której jedynym aktywem były udziały w Bloku 9 w Syrii. Odpis aktualizujący wartość aktywów z tytułu poszukiwania zasobów w wysokości 8,7 mln USD i odpis wartości inwestycji w wysokości 1,5 mln USD zostały zaksięgowane na 31 grudnia 2011 r.

Po 3 kwartałąch 2011 roku strata = 21 774 000
po 4 kwartałach 2011 roku stata= 50 211 000
10,2 mln USD x 3.10= 31 000 000
Bilans: -50 211 000 + 21 774 000 + 31 000 000= 2 563 000 ZYSKU hello1

przychody przepisałem z artykułu z dzisiejszego parkietu

PANIE JAKUBIE: z danych zamieszczonych przes spółkę wynika że przybliżone przychody ze sprzedaży gazu przy tym wydobyciu będą ok 56 mln złotych za 1 kwartał czyli gdyby juz nie zwiększać wogóle wydobycia to spółka miała by przychody roczne rzędu 220 mln pln , gdyby nie liczyć inwestycji na kolejne poszukiwania, wiercenia itp to ile by w kasie spółki zostało pieniędzy bo chyba spółka własnie zaczyna być rentowna i to nieźle hello1

do czasu bowiem wyniki będą mówiły same za siebie i najwyżej zagranica capnie taką perełkę jak kov :)

czy to nie jest wręcz niesamowite taka spółka jak petrolinvest nic do tej pory nie wydobywają (poza pieniędzmi od akcjonariuszy) szemrane sprawki z emisjami i zakupami przedsiebiorst za setki milionów złotych które dopiero co powstały a KOV to firma która juz wydobywa prawie 0,5 mln m3 gazu dziennie , która prawie jest współwłaścicielem jednego z większych złóż ropy w Nigerii i taka cisza na razie :)

Informacje
Stopień: Obeznany
Ostatnia wizyta: 21 października 2020 22:09:56
Liczba wpisów: 94
[0,03% wszystkich postów / 0,02 postów dziennie]
Punkty respektu: 1

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,927 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +155,99% +31 197,07 zł 51 197,07 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d