pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Kurkuma

Kurkuma

Ostatnie 10 wpisów
GO, wg mnie nie pójdzie po maxie co jest okazja w mojej opinii,
spółka wydała 911 operator który się świetnie sprzedał (łącznie 10mln sprzedażny z tej gry) gra jak widać ma bardzo długi ogon sprzedaży,
do tego mamy 2gi duży projekt 112 operator dość szybko (koniec kwietnia premiera gry a debiut na giełdzie polowa kwietnia wiec spekulacja pod to się włączy wg mnie)
do tego rustler pod koniec roku czyli kolejna gra duża

i mamy 2 nogę biznesu - wydawca (8 tytułów) -> gdzie mogą dać wg mnie lepsze warunki niż UG i PLW bo to jednak inny typ prezesa (jak się pozna cała 3) -> lepsze gry i lepsze premiery

jako wyróżnik zwrócicie uwagę że jako jedyny w grupie PLW ma 51% spółki on, a PLW jest mniejszościowym, wbrew pozorom to bardzo dużo mówi o "mentalności prezesa" wg mnie spółka w ciągu roku będzie warta 400-500mln zł, za rok sprawdzimy

mineły 3 miesiace, kurs troche wyzej i co sadzicie? Playway ma wyslac do klientów car mechanic simulator kody zniżkowe na drifta, ile byscie założyli konwersji? CMSa baza wynosi około 900k sprzedanych kopii to 1/3 kupi drifta? 300k? ktoś liczył ile to da zysku dla spółki bo mi wychodzi że spółka wraz z innymi produkcjami zrobi około 10mln zysku. (7 z drifta i 3 z reszty) daje to p/e 5 co wydaje sie tanio chyba ze nie dostrzegam ryzyk?

Dobrze widzę że premiera na androida meyhem wypadła słabo czy coś źle sprawdzam ?

kruk chce konsolidowac rynek

www.stockwatch.pl/przeglad-pra...

a vindexus rosnie 5%, chyba inwestorzy dobrze kombinuja,

czy jest cos jeszcze malego do kupienia poza nimi?

czy dobrze mi wychodzi ze porownujac do portfeli presco to vindexus jest wart 15-17zl?

dokladnie trwac wiecznie to nie bedzie, bo dywidenda bedzie i pewnie ktos ich kupi, wycena vs presco daje 15-17zl wiec kiedys jak to na malych spolkach bedzie skok...

dla rachunku maklerskiego sa nizsze gwarancje,
www.kdpw.pl/pl/uslugi/Document...

Inwestor otrzymuje 100 % wartości utraconych środków w przypadku, gdy ich
równowartość w złotych nie przekroczy 3 000 EURO (według kursu na dzień upadłości
domu maklerskiego).
Jeżeli wartość utraconych środków inwestora przekracza 3 000 EURO, inwestor otrzymuje
równowartość w złotych 3 000 EURO oraz 90% nadwyżki ponad tę kwotę. Jednakże górna
granica środków objętych systemem, w poszczególnych latach kształtuje się następująco:
a) do równowartości w złotych 15 000 EURO – jeśli upadłość nastąpiła w okresie
pomiędzy 1 stycznia 2006 roku a 31 grudnia 2006 roku,
b) do równowartości w złotych 19 000 EURO – jeśli upadłość nastąpiła pomiędzy 1
stycznia 2007 roku a 31 grudnia 2007 roku,
c) do równowartości w złotych 22 000 EURO – jeśli upadłość nastąpiła 1 stycznia 2008
roku lub później.
Do wyliczenia wysokości rekompensaty w złotych polskich przyjmuje się średni kurs NBP
zgodnie z tabelą kursową z dnia zaistnienia okoliczności stanowiącej podstawę do wypłat
rekompensat.

wiec jak bank upada lepiej szybko kupuj akcje bo gotowki nie zobaczysz.....

legislacja.rcl.gov.pl/docs//2/...

zgodnie z tym rozporzadzeniem bedzie obowiazkowa wymiana kas, tylko niech ktos mi potwierdzi czy dobrze rozumiem ze oprocz tych sektorow to tez wszyscy z papierowa dwurolkowa kasa beda musieli to tez zrobic?

zgodnie z rozporzadzeniem:

legislacja.rcl.gov.pl/projekt/...

to nie

temat zapomniany patrzac po datach ostatnich wpisow,

czy na fali aktualnych zmian prawnych czasem ta spolka nie powinna dobrze zarobic?

www.wiadomoscihandlowe.pl/arty...

jesli maja byc kasy fiskalne wymienione w calej polsce a elzab ma 25% rynku to czasem skokowo nie zwieksza im sie zyski?

ktos cos wie wiecej o spolce? jakas anlizka wplywu?

Witam,
Szukam serwisu ktory ma fajny praktyczny wirtualny portfel, chce tam wirtualnie wplacic kase wplacac sprzedawac akcje ale potem chce historycznie w sprytny sposob analizowac transakcje (kontrybucja poszczegolnych papierów, maksymalny drowndown itp) cos ktos poleci?

ktos pomoze?

Siema,
szukam szukam i nie widze, gdzie moze znalezc performance spolek w 1 tabelce gdzie moge sobie wybrac okres performancu?

w sensie teraz szukam, jakie spolki z wig (calego wig) najlepiej porosly od poczatku roku a spolka po spolce nie chce mi sie sprawdzac,

kiedys to bylo na money ale teraz nie widze...

jak cos to ja bym prosil o analize raportu :)

Altus wszedl na 47%, coś ktoś wie co sie dzieje?

a jak przerobic to na excela?

Witam,
skad moge sciagnac w excelu codziennie dane z kursem zamkniecia spolek z GPW, NC, kontrakty itp? wszedzie moge poszczegolnych spolek a ja bym chcial wszystkie spolki jednym kliknieciem, prosze o pomoc

Rank Progress planuje emisję obligacji o wartości nominalnej ponad 207 mln zł

Rank Progress planuje emisję 192 tys. obligacji o łącznej wartości nominalnej 207,36 mln zł - podała spółka w komunikacie.

Wartość nominalna jednej obligacji to 1.080 zł.
Papiery zostaną zaoferowane inwestorom w ramach subskrypcji prywatnej, po cenie emisyjnej równej 1.000 zł za papier. (PAP)

to oznacza ze juz maja chetnych (skoro jest znana cena) czy ze dopiero szukaja po tej cenie?

no tak ale powiedza na jakim etapie jest sprzedaz tej nieruchomosci co pisali w raporcie lub cos innego ciekawego...

20% w 2 dni, mam chyba prorocza moc, szkoda ze nie mozna bylo tego z shortowac:)

taka propozycja dla redaktorow SW moze zrobicie wywiad z prezesem jak on to komentuje? itp?

czy tylko mi to wyglada na bankruta?

wiesz co wyliczalem to róznymi metodami i jak byk zawsze mi wychodzi 25zł...

czy ja dobrze wyliczylem ze BGZ poszedl po 83,20 za akcje?
Biorac pod uwage ze aktualnie chodzi po 76zł, to mam 10% prawie wolne od ryzyka w około pół roku?

wolne od ryzyka poza faktem ze KNF sie nie zgodzi ale nie sadze bo sam naciskal na to zeby to byl BNP...

pol roku zakładam poniewaz mniej wiecej tyle PKO czeka na Nordea (gdzies w gazetach bylo ze zgoda bedzie juz niedlugo)

niech mnie ktos poprawi jesli sie myle?

mrk napisał(a):
@anty
dzięki za opinię, jest zgodna z tym co sam podejrzewałem.

@wacław
myślę, że jednak ma znaczenie. Może to być sygnał do korekty na szerokim, ale jak już ona się skończy to trzeba wiedzieć co ucierpiało bardziej niż powinno. Moim zdaniem reakcja -20% (-25% od wczoraj) to lekka przesada na taki komunikat, chodzi mi o samą reakcję na komunikat, bo może cena 100 zł też była przegięciem i zwykła korekta się należała, tego nie wiem. Gotówkowo jak wididać nie ma to znaczenia, a koniec końców przecież chodzi o gotówkę.

@Kurkuma
jesteś pewien, że to ma zadziałać retrospektywnie? To byłoby dosyć dziwne.

tak jestem pewien, jest rozwiazanie dla Aliora bardziej korzystne, i takie cos mialo miejsce w przypadku dom development

kurde nie da sie edytowac postu...

banki sie wyceniane na wskazniku roe (przyszlym roe)

wiec nizsze kapitaly i plaski wynik w 2014 daje wyzsza wycene (i kolenych latach)

pomijam kwestie spadku zaufania do spolki po takim numerze

generalnie to cashowo nic sie nie zmienia w spółce plus w wycenie to moze miec paradokslanie korzystny wpływ.

Jesli chodzi o ubezpieczenia, do tej pory alior ksiegował to w następujący sposób
około 100% opłaty odrazu w okresie sprzedaży ubezpieczenia

teraz bedzie to rozlozone w czasie

czyli kredyty z 2009 bede rozlozone po rowne przez kolejne lata, z 2010 tak samo (czyli historycznie przyhcody w 2010 beda suma z 2009 i 2010) w 2013 bedzie to suma czesci przychodów z 2008-2013 itd..

wg komunikatów spółki i wywiadu na papie, w 2013 wpływ bedzie negatywny w 2014 neturalny (lub lekki minus) w 2015 pozytywny

sama sprzedaz ubezpieczen rosnie jak szalona dlatego (32, 107,264,394 miliony w latach 2009-2012) dlatego takie rozlozenie jest pozytywne w dluzszym okresie czasu

cashowo natomiast w spolce nic sie nie zmienilo, przychody beda te same tylko inaczej rozlozone w czasie.

dlaczego moze to miec korzystny wplyw?
banki sie wycenia w duzej mierze na wskazniku roe

Kurkuma napisał(a):
Jesli chodzi o naplyw srodkow to bym powiedzial ze prawdziwa fala dopiero przed nami, Buczek pojawia sie praktycznie w kazdym rankingu zarzadzajacych na podium a czesto pierwsze miejsce zajmuje

a nie mowilem...

anty_teresa

jakie sa spolki porywnywalne dla odlewania na naszym GPW? chodzi mi o peersy:)

tak, bedzie 17 sierpnia

o jaka w takim razie?

Buy BGZ
:)
widze 30% upside

ale w tym xelionie szybko ksieguja odsetki:)

ale stopy trzeba tez przelozyc do spolki, inny jest sens stawiania stopa na kghu gdzie wiem ze zlecenie pojdzie w rynek i nie zanize kursu (czytaj zrealizuje mi sie bardzo nisko) a inaczej jest na spolce jak tutaj gdzie stop loss moze zrealizowac sie bardzo nisko (czytaj zrealizuje sie duzo ponizej mojego stopa bo moze byc dziura w arkuszu) a jesli taki moze byc efekt to rownie dobrze moge samemu to zrobic, takie moje zdanie

no wlasnie jak sam piszesz "miał chronić KAPITAŁ" a nie chronil wiec jaki sens je stawiac? robienie tego przez automat nie ma sensu najlepiej samemu realizowac strate, w tym przypadku mialo sie caly dzien na podjecie decyzji (zwieszenie trwalo do 16 chyba) wiec po co ustalac stopa mechanicznego skoro mozna samemu zrealizowac? a ma sie pewnosc ze to Ty podjales decyzje a nie rynek za Ciebie?

ale jak sam widzisz, stop mial chronic nasz kapital zeby nie stracic wiecej niz 20% a tego nie zrobil czyli jaki jest sens? stopy maja sens na spolkach plynnych

Scarry
Propo przypadku CTC, spojrz po jakim kursie byly transakacje, w dzien przed fala kurs byl po 34gr 20%stop loss 7gr tak? bylo troche transackji po 30gr, kolejne jak odwiesili notowania byly po 12gr:) stop loss zadziala ale transakcja sie zrealizuje po 12 gr....

Zakladzasz ze sie na tym nie zna to po 1

po 2

Przeciez nie musi to robic za swoje pieniadze, moze przeciez stworzyc fiza specjalnie pod to...

Generalnie to bym porownal quercusa do Berkshire, tylko quercus narazie nie przejmuje spolek i ich nie restrukturyzuje:)

Jesli chodzi o naplyw srodkow to bym powiedzial ze prawdziwa fala dopiero przed nami, Buczek pojawia sie praktycznie w kazdym rankingu zarzadzajacych na podium a czesto pierwsze miejsce zajmuje

jesli chodzi o MWT1115 to ja juz posiadam troche ale wciaz skupuje, osobiscie uwazam ze do 101,5 jest atrakcyjna inwestycja w stosunku do ryzykaAngel

Kolejna rekomendacja wyszla na Kruka...
tym razem BZ WBK z cena docelowa 72,3

a ile musi byc obrotu i do kiedy zeby weszlo w czerwcu? tez mi sie wydaje ze spolka z niezlymi perspektywami...

Hoho odkurze stary watek...

Pakiet sprzedany obroty wzrosly na gigantyczne...

Wie ktoś kiedy BZ wejdzie do WIG 20? (bo ze wejdzie to dla mnie pewniak) oraz czy warto grac pod to? do tej pory sie sprawdzalo...

Provident bedzie mial dual listing, bez nowej emisji...

IgorPogorzelskii napisał(a):
podobno provident ma wejść na gpw, czyżby właściciel chciał się częściowo scashować, czy biznes juz nie będzie tak szybko rósł?

Kod:
Proszę dopasowywać cytaty do swoich wypowiedzi, a nie przeklejać w czambuł kilometrów cudzych wpisów

Juz maja obligacje, tylko ze na bondspocie (WIBOR6M+7,5%) 200milionów

to... bankrut!!!!!!

czy tylko ja mam wrazenie ze osoby ze spolki tutaj promuja dobry pr? ccgroup ok, za im placa ale pozostali?:)

Kaland napisał(a):
O! Dobra statystyka dla początkujących takich jak ja. Czyli w większości przypadków lepiej rzucić kostką :-). Ciekawe czy wyglądałoby to lepiej z podziałem na branże. Być może niektóre DM-y specjalizują się w poszczególnych branżach.

bardziej bym powiedzial ze maja dobrych analitykow w poszczegolnych branzach:) i warto by sledzic analityka gdzie idzie...

Prosilem autora o taka analize ale nie wiem czy sie skusi:) ale powiem ze zrobil cos dobrego, do tej pory takich analiz nie widzialem... a jest swietna

jak-inwestowac.com.pl/rekomend...

Cytat:

Porównałem również wyniki poszczególnych wystawiających. W rankingu uwzględnione są jedynie podmioty, które wystawiły co najmniej 20 rekomendacji. Na zielono zaznaczyłem podmiot najlepszy, a na czerwono najgorszy na danym „punkcie kontrolnym”. Najlepiej prezentuje się Dom Maklerski Banku Zachodniego WBK, który osiągnął skuteczność 65%. Najgorzej wypadł Credit Suisse First Boston. Skuteczność na poziomie 28% budzi podejrzenie, że do wystawiania rekomendacji używają nie monety, ale czworościennej kostki.

kliknij, aby powiększyć

propo tego co mowilem pare postow wyzej... Jedni analitycy sa skuteczni inni nie, tak samo jak DM

rekomendacja sie zrealizowala, a ktos mowil ze sa malo trafne:)

Quercus podal na swojej stronie wyniki fizów
http://quercustfi.pl/
widac w tym roku zarobia na sucess fee i kurs dosc szybko to oddal, policzyl ktos ile zarobia?

autor frank fabozzi, najlepiej jego biblie wpisz w google samo wyskoczy

Moze sie dogadajmy że bedziesz mnie informowal jakie pozycje zajmujesz, ja zajme odwrotne:) co TY na to?

daniel93 napisał(a):
Ta wyprawa wywaliła mi Lki na stop loosa, jak trybunał powiedział "Ja" i zaczeli ostro roznąc to kupiłem by potem znów spadli....

Ech jestem frajrem... d'oh!

Teraz to sam nie wiem co robić...

[EDIT]

Ja nie rozumiem tego... Już 4 rok zajmuje się ta giełdą i zawsze straty sa 2-3razy większe od zysków.... puke_l

mozna prosic analize raportu?

Bład ktory juz od dluzszego czasu widze

w zakladce wiadomosci sa swietnie zebrane wiadomosci na temat spolki z roznych zrodel

np
www.stockwatch.pl/gpw/vistula,...

ale informacje z gpwinfosfery nie dzialaja i pojawia sie cos takiego

www.stockwatch.pl/przeglad-pra...

mozecie to naprawic? genialny pomysl ktory bardzo przyspieszza prace ale niestety przestal dzialac (od miesiaca chyba)

tak

www.parkiet.com/artykul/127630...

Cytat:
Altus TFI właśnie rusza z ofertą funduszy otwartych (Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się na to we wtorek) – do tej pory specjalizowało się w funduszach zamkniętych, w tym absolutnej stopy zwrotu dla zamożnych klientów. – Altus raczej nie odpuści. Dla tego TFI przejęcie hurtem paru miliardów aktywów, zgromadzonych głównie w funduszach otwartych, oznaczałoby spore korzyści skali w odpowiednim momencie – mówi zarządzający z konkurencyjnego TFI. Piotr Osiecki, prezes Altusa, w przeszłości oficjalnie przyznawał, że jest zainteresowany rozwojem biznesu poprzez przejęcia.
Celem Quercus TFI, co Sebastian Buczek często powtarza, jest wzrost wartości akcji spółki. Przejęcie BPH TFI mogłoby się wiązać z podwyższeniem kapitału zakładowego poprzez dodatkową emisję akcji, rozwodnieniem kapitału i spadkiem kursu.

pewnie nic z tego nie wyjdzie (chyba ze ktos uwaza inaczej to z checia poslucham) ale zamieszczam info

Obligacja to papier wartościowy, jest wyceniany przez rynek wiec jesli spolka ma duze problemy z splata zadluzenia to rynek obniza wartosc obligacji, jesli obligacje maja mniejsza wartosc to fundusze musza pokazac mniejsza wartosc cos jeszcze jest nie jasne?

1,15

kto organizuje emisje?

dziekuje za pomoc:)

Witam,
Gdzie moge zdobyc najnowsze dane na temat rentownosci polskich 10 letnich obligacji?

napisz jak ten proces wyglada, oraz czasowo jak to wygladalo:)

polecam startupa:)

http://texterbooks.com/

Witajcie,
Szukam jakiejś oficialnej informacji, albo przypadku kiedy UOKIK nie zgodzi sie na polaczenie firm?
Mam case w ktorym jedna firma co ma 30 procent rynku przejmuje firme co ma 15 procent rynku czyli razem by mieli 45% i slyszalem ze powyzej 40% uokik sie nie zgodzi ale na ich stronie nie znalazlem konkretnej informacji?

Wiec moje pytanie czy firma co ma 30% rynku moze przejac firme co ma 15% rynku?

zeby nikt z nowych posiadaczy akcji GetBanku nie czul sie zaskoczony, narazie wstepne info ale

www.money.pl/gielda/wiadomosci...

"Get Bank po zakończeniu procesu rejestracji połączenia z Getin Noble Bank planuje zwołanie walnego zgromadzenia w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego o kwotę 300-400 mln zł w drodze emisji akcji z prawem poboru, poinformował Getin Noble Bank."

Może nie ma dlatego ze działacie od niedawno i jeszcze za malo osob zdazylo korzystac? wiem ze pakiet ale wg mnie maly sens jest kupowac go u Was bo czesc prawna mozna gdzie indziej kupic, ktory jest o nieba lepszy a czesc matematyczna mozna miec za darmo (fora latwo dostepne jest 1 bardzo popularne) gdzie ludzie dosc szybko odpisuja, dlatego po prostu nie polecam Waszych produktów i tak to jest moj wybor

propo serwisu Maklers.pl
korzystalem z czesci prawnej szczerze nie polecam, malo przydatne do egzaminu ustawy które prawie sie nie pojawiaja, a te z tych "na egzaminie" to pytania z poprzednich lat czyli cos co mozna miec za darmo....

naprawde nie polecam szkoda kasy

witam, poszukuje ksiazki PRAKTYCZNEJ
z tematyki optymalizacja portfela, jest ktos w stanie polecic cos dobrego?

Witam, koszysta ktoś z TFI wyzej wymienionego? ineresuje mnie w szczegolnosci fundusz wierzytelnosci, ma dobre wyniki i nie zwiazane z giełda słyszeliscie cos?

strona im cos nie dziala...

@scarry

jaka strategia na najblizszy tydzien?

czy aby na pewno porownujesz dobre rzeczy?
w Quercusie spadła wartosc aktywów o 15%, wig 20 spadł w tym czasie o 14% a wig 80 o 20% z tego co kojarze maja wieksze nastawienie na mniejsze spółki, czyli podsumowujac indeksy spadły o okolo 14% 20% a wartosc aktywów o 15%

a 2 rzecz która pokazujesz to wpłaty i wypłaty a nie wartosc akywów

czyli do konca nie jest tak zle z quercusem,

a jak wyliczyles wartosc jednej akcji na 1zł?

14 wrzesnia bedzie kurs juz bez dywidendy czy 15?

czyli najwyzszy kurs bedzie 13 wrzesnia tak?

i one tez sa animowane przez animatora? (pytam poniewaz nazwa jest inna niz pozostałe wydaje sie to byc zwykly fiz)

@scarry
gdzies wspominales ale nie pamietam, jesli chodzi o zloto i srebro to ktore certyfikayty polecales? (chodzi mi o kwestie zeby nie byly zalezne od dolara bo kurs (zakladajac dodruk) oslabi sie)?

spółka chce robic kolejna emisje obligacji zamiennych na akcje, mozna cos wiecej o aktualnej sytuacji spółki? (po krotce) głównie chodzi mi o kwestie czy nie jest zbytnio zadłuzona? (plus kolejna emisja teraz) prosiłbym o szybka odpowiedz:)

skad bierzesz info o tych papierach?

a ktoś wie kiedy urzedy antymonopolowe maja wydac zgode? to jest dosc kluczowe info:)

i dobrze rozumiem ze oni musza ode mnie kupic jesli chce im sprzedac? nawet jesli bedzie koniec swiata?:)

anty_teresa
moglbys wyjasnic na przykladzie?

Cytat:
BTW:
Na dniach bede regularnie spekulował sobie złotem, srebrem, być może czyms jeszcze i graniem na spadek a potem na wzrost DAXa, wybaczcie ze nie bede opisywał z góry każdej transakcji ale nie chce zeby gromada rzuciła się jakas wielka na te podstawiane przez animatora papiery,a widzę że ledwo do 0,5 mln zł podstawia na zakup/sprzedaż, więc w sumie mało, nie chce naganiać ludzi bo płynność zniknie , raczej na koniec dnia jakies podsumowania bedę pisał.

wczesniej pisales ze płynność musi być bo animator jest wiec jak to jest w koncu?

a moze jakis sposob zeby znalesc jakis raport o prognozowanych cenach(i co na nie wpływa)? takiego konkretnego u wujka googla ciezko znalesc

Jesli chodzi o wyniki to wg mnie ma swietne, tylko najgorsze rzecz to jej powiazanie z rynkiem, fundusz zarabia jak ma wyniki, przy takich spadkach ciezko bedzie mu osiagnac wyniki (niemowie ze nie mozliwe) dodatkowo fundusze maja zwiazane rece czasem (ograniczenia prawne) ale z checia poczytam komentarz SW:)

dzieki tego szukalem:)

pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Aru...

sojowa jest uzywana glownie do pasz dla zwierzat

witam,
Potrzebuje wykres śruty sojowej najlepiej od 1980 roku, moze byc sam print screen wie moze ktos gdzie znalesc lub moze zrobic zdjecie? samemu nie mam dostepu do zadnych serwisów (rachunek czy inny)

a scarry wracajac do SL, aktualnie na zlocie daxie itp (duza zmienoosc) SL ustawiasz wasko (2-3%) czy pilnujesz samemu? i zlecenia animatora czym sie roznia? (mowisz ze czekales na niego) sorki za tak szczegolowe pytania ale na CI nie gralem jeszcze:)

propo certyfikaty scarry na zloto i krotkich na dax to one sa bez dzwingi? w sensie jak zarobi 7% to zarabiam 7% nie trzeba zadnych depozytow ani nic w tym stylu?

dzieki za rady, rozumiem o co Ci chodzi, od jak dawna inwestujesz?

od 3 do 10%, ale od kursu maksyalnego (stop kroczacy) czy od pozycji zakupy? (czyli 3-10% straty) ja szukam własnie sposobow jak ustalic SL teraz sie przejechalem bo ich nie mialem dlatego probuje eliminowac bledy (badz co badz podstawowe)

ale stawiasz je na "oko" czy liczysz wzniesienia lub odchylenie roczne czy cos innego?

dzieki bardzo, a jakis symulator wyceny? chdodzi mi o to ze jesli kupie puta 2100 to jak sie zmieni ich cena wzgledem wigu (i okresu do konca) czy moze samemu w excelu BSa liczyc? chce zabezpieczyc jakos portfel akcji

a co sie dzialo w maju 2006? kojarzy ktos? poniewaz spadek był wtedy dosyc duzy (okolo 20%) i szybkie wybicie

wykresiki i wszystko liczysz recznie czy masz jakis fajny programik? tez chce rozpoczac zabawe z opcjami ale zbieram wiedze (i podpisuje umowe:))

a mnie zastanawia kwestia, jak pare osob powtarza tutaj ze zdaza kupic jak zacznie sie odbicie, az tak to bylo widac w 2009? (nie inwestowalem wtedy)

a jak ustalasz SL?

skad masz inforamcje o debiutach tak "poznych"? DM informuje czy jakos inaczej?

scarry Ty utrzymujesz sie z gieldy?(pytanie z czystej ciekawosci)

duzo osob wieszczy juz tylko besse i dno, biorac pod uwage psychologie o ktorej tutaj tyle moze jednak byc inaczej

takie pytanie w ramach upewnienia sie, na opcje mozna skladac pkc? w czasie sesji pracuje, i chcialbym zlozyc zlecnie na otwarcie i zakupic pare opcji i sie zastanwiam

Twoja strategia aktualnie opiera sie na zmiennosci czy na czym?:)

a Marcinie, propo Hygieniki zgadzasz sie z ratingiem? chodzi mi glownie o komentarz nieduza emisja a ryzyko spłaty?

jakas komentarz propo tej emisji od Marcina? wg waszej ratingu ma ccc wiec ryzyko wydaje sie ogromne ale kwota mała i spółka zaczyna przynosić zyski...

Informacje
Stopień: Rozgadany
Ostatnia wizyta: 12 marca 2020 14:21:55
Liczba wpisów: 139
[0,04% wszystkich postów / 0,04 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,900 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +159,35% +31 869,56 zł 51 869,56 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d