Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

aic71

aic71

Ostatnie 10 wpisów
tak naprawdę to jedyna nadzieja w arbisie, że znajdzie sposób żeby emisja dla obligatariuszy była za jakąś sensowną cenę bo jak będzie po 5gr to sobie to w ogóle odpuszczą bo po co im pakiet warty 3mln pln.

Myślicie, że się poddadzą i ulotnią?

Jeżeli nie maczali w tym palców to im się teraz dupa najbardziej trzęsie.

PS
Usługi obce, doradztwo,kara umowna 6,1mln EUR - ale jaja. Ciekawe czy jak Buczek pisał o Amber gold II to myślał powaznie czy tylko chciał dodać grozy sytuacji :) Chyba i jego ta sytuacja przerosła.
No i tekst, że cięćia w I kw będą mniejsze niż za 2017 - czyli mają pole do popisu w granicah od 0 do -1,3mld pln :)

Dezinwestycja portfeli wierzytelności - jak to? Przecież portfele przynosiły nawet więcej dochodu niż planowano. Zamykanie biznesu w Hiszpanii - jak to? Przecież rozwijał się lepiej od oczekiwań

Anty - jak to niegotówkowe? Odpisy na portfelach mówią, że po prostu mniej kasy z tego będzie w przyszłości.

Teraz to już tylko mogę śmiać się z mojej straty, wciąż mam trochę tego papiera ale w moim bilansie rocznym zrobiłem już pełen odpis.

Mam nadzieję że KK za to beknie. Wiem, że jestem mały miś ale spróbuje złożyć pozew przeciwko temu gościowi (sądzę, że nie będę sam)

ANTY. Czy nie jest tak ze zabezpieczone obligacje tez wchidza do masy objetej postepowaniem restrukturyzacyjnym?
Z tego co pamietam w upadlosci likwidacyjnej posiadacze zabezpieczonych obligacji sa zaspokajani w kolejce przed zwyklymi i tyle.

Artykul na pewno bardziej rzetelny niz wszystkie wypowiedzi kk razem wziete.
Niezaudytowany raport - dla mnie szok.
Wplywy na minusie. Nie jestem specem od raportow ale czy tu sie w ogole da cos uratowac?
Anty - jaka jest Twoja opinia?

Jak to za co dostał? Rekompensata za akcje kupione po 23 pln :)
To może i ja się zgłoszę tez coś dostanę :)

Cały czas jak patrzę na to co się dzieje w sprawie Getback to nie wierzę, że to się dzieje naprawdę.
Miałem takie samo podejrzenie jak już ktoś tu napisał na forum - KK specjalnie puścił komunikat o finansowaniu żeby go wywalili i nie musiał publicznie ściągać gaci, mówiąc, że to wszystko co mówił to były bajki.

za to teraz może mówić co chce i snuć swoje fantasmagorie - jeden z lepszych tekstów to ten jak z żalem patrzy na pogarszające sie wyniki spółki tylko zapomina tu dodać, że to dotyczy roku 2017 i I kwartału 2018.

Kto i w jaki sposób może odpowiedzieć za podawanie nieprawdziwych danych? Z jednej strony słuchając komunikatów, że odzyski z pakietów są o kilkanaście % lepsze od modelowo założonych można zakładać, ze portfele są prawidłowo oszacowane

a tutaj wychodzi, że przeszacowanie portfeli w dół jest na poziomie prawie 900 mln pln (zysk za III kwartały prawie 200 mln, szacowana strata za rok cały to 1,2mld a 64% straty to przeszacowania portfeli). Oczywiście pod warunkiem, że 1,2mld to finalna cyfra????

anty - o co może chodzić z tą pożyczką?
Przecież ta kwota niczego nie zmieni - sanacja wydaje sie jedynym rozsądnym krokiem w takiej sytuacji a jezeli ta pożyczka dojdzie do skutku to przeciez tez wpadnie w proces sanacji???

Nie rozumiem tej gry.
A zarządu nikt im nie odbierze jeżeli sąd zgodzi się na układ.
Jeżeli Getback to nie po prostu wałek finansowy (ciekawe czy i ew co im zakwestionował audytor w raporcie?) tylko agresywna polityka kredytowania
plus próby masowego wykupu obligacji z opcja put to zamrożenie wypłat obligacji i ewentualna ich restrukturyzacja (np ścięcie oprocentowania)
może uratować spółkę - sądzę, że w chwili gdy wszyscy się teraz modlą o odzyskanie jakiejkolwiek kasy utrata tylko odsetek lub ich części będzie sie jawiła jako cud zbawienie i nie będzie kłopotu z zatwierdzeniem sanacji

Co o tym sądzicie?

A tutaj się z Tobą zgadzam J
Ja osobiście na razie nie wiem co rynek wycenia poza możliwością upadku :)

Nie ma co zaklinać rzeczywistości - chociaż obrót na poziomie ponad 30 mln robi wrażenie przecież to 1/6 ff przy założeniu że posiadacze to Arbis i NN.

Ktoś kupuje ktoś sprzedaje, ktoś wie więcej od reszty itp itd.

lelo-pakero napisał(a):
Nanako napisał(a):
Wycena 600 mln zł? Za spółkę, której nawet przepłacone pakiety są więcej warte na rynku aniżeli ich zadłużenie. Nonsens goni nonsens tutaj i to jest jeden z powodów, dlaczego to trzymam

Już kilka osób na forum tłumaczyło ci kwestię wyceny spółki, w tym ja dwa razy. Uzmysłów sobie wreszcie, że na kilka/ kilkanaście dni przed emisją 70 mln akcji rynek dyskontuje kapitalizację liczoną od 170 mln akcji a nie od obecnych 100 mln.

lelo - rynek tutaj wycenia brak emisji i upadek spólki albo powolne wygrzebywanie sie z kłopotów bez zewnetrznych żródel.

Jezeli cena min to będzie 10 pln to rynek powinien wycenić też to, że dojdzie conajmniej 700 mln pln
czyli obecne akcje wycenia ujemnie :)

Jak na razie najboleśniejsza moja lekcja na GPW. Dobrze, że nie uznałem styczniowego poziomu 18,5 pln po wywiadzie z Prezesem za atrakcyjny i nie dorzuciłem do pieca.

Firma obecnie wyceniana na nieco powyżej +40% w stosunku do kasy która ich zasiliła z emisji.

ciekawe czy ta ogłoszona min cena to akt desperacji czy faktycznie min, które i tak będzie atrakcyjne dla funduszy zewnętrznych.

Informacje
Stopień: Elokwentny
Ostatnia wizyta: 20 czerwca 2018 06:45:29
Liczba wpisów: 316
[0,10% wszystkich postów / 0,09 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,283 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d