pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

piotrsobien

piotrsobien

Ostatnie 10 wpisów
Poprawię Cię trochę: nie kupiłeś złota i srebra w mennicy, tylko u dealera, którego nazwa sugeruje Ci, że jest jakąś mennicą. Nie jest.

Przy sprzedaży złota poniżej progu 15 tys. EUR dealer ma obowiązek dołączyć do dokumentacji wypełnione przez kupującego OŚWIADCZENIE zawierające imię, nazwisko, PESEL oraz datę z podpisem. Za brak prowadzenia takiej ewidencji grożą kary w wysokościu kilkuset tysięcy złotych. A co do tego co najlepiej kupić - typowo inwestycyjne produkty i sugerować się tym, jaka cena wychodzi za gram czystego złota w danym produkcie i jaki jest spread;)

Cytat:
- padło też porównanie z Answear. Fakt, ostatni trochę wydali na reklamę zasięgi w TV, on-line ale akurat biznes ciuchów mocno dostał w pandemii (kwestia potrzeb konsumentów), ponadto tam jest silna i rosnąca konkurencja Zalando i innych choćby sieciowek.

Tak, kwestia potrzeb klienta. Ubrań już nie kupią, za to bez roweru nie będą mogli żyć. A Zalando jest jedynie w dwóch krajach na siedem, w których obecny jest Answear. I chyba w żadnym, do którego planują wejść;)

Czyli mówicie, że nie warto się wypisywać?

Kiedy scalenie PDA z akcjami?

Kasa z redukcji i tak trafiła do Answear. Przynajmniej w niewielkiej części haha

Przyszła paczka;)


kliknij, aby powiększyć

Ale Zalando jest jedynie w dwóch krajach na siedem, w których aktualnie jest Answear;)

Porównywanie Dadelo z Answear to jak porównywanie wolframu ze złotem...

Po cenie z IPO tych akcji i tak się już (raczej) nie kupi... A ten 1% przy tak ogromnej redukcji to nic.

To przy okazji dyskusji o kontach ponowię pytanie: ze złożeniem zlecenia przeniesienia akcji z jednego konta maklerskiego na konto w innym banku trzeba czekać do dnia debiutu, czy można to zrobić już po przydzieleniu akcji?

I jak z tym mBankiem?

Kris59 napisał(a):
U mnie mBanku przetrzymywac będa kasę jak najdłużej

Czyli do 17?

EDIT: Post wyżej wszystko wyjaśnił. Mi nie udało się dodzwonić;)

Spokojnie, w mBanku też wciąż zablokowane;)

Nowy spot Answear:

Stefan102 napisał(a):
czy mogą odwołać ipo?
trochę długo trwa rozliczenie tego, w pcf jakoś szybko poszło

Ty tak serio? A widziałeś harmonogram oferty?

Odnośnie akcji marketingowych dodam, że kilkanaście dni temu w aplikacji Żabki była promocja i przy zakupie jakichś trzech produktów dostawało się zniżkę na zakupy w Answear.

Cytat:
Feeders Agency w ramach wygranego przetargu zrealizuje autorską strategię komunikacji marki i przeprowadzi kampanię wizerunkową na wszystkich siedmiu rynkach, gdzie operuje Answear.com.

Start działań zaplanowany jest na przełom 2020/2021 roku.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl/artykul/...

Może jutro już przydzielą... Whistle

cichutki napisał(a):
mnie bardziej interesuje co oznacza
tajemniczo podany program lojalnościowy dla inwestorów indywidualnych.

Tajemniczo podany? Komunikat o tym programie od kilku dni wisi na stronie, a ogłosił go sam prezes. Faktycznie, bardzo tajemniczo... Rabat 20% na nieprzecenione produkty, wczesny dostęp do ekskluzywnej oferty i akcji rabatowych, dostęp do usługi Personal Shoppera (porada stylisty). Warunek: posiadanie przynajmniej 50 akcji.

Debiut Dino też nie był imponujący. Za to wykres po ponad trzech latach jest bardzo imponujący. Tu będzie tak samo;)

Debiut, debiut... Spółka jest przyszłościowa i warto ją trzymać w portfelu latami.

Pytanie z nieco innej beczki. Czy zlecenie przeniesienia akcji z jednego konta maklerskiego na konto maklerskie w innym banku można złożyć już po przydzieleniu akcji, czy dopiero po debiucie?

@Miras, magazyn NIE JEST własnością spółki i sam prezes podkreślał to ostatnio w prawie wszystkich spotkaniach z internautami.

Stefan102 napisał(a):
reasumując fundy wezmą wszystkie akcje które są w ich transzy tylko po 25 zł, a u indywidulanych tez pójdzie wszystko, tylko czy będzie redukcja czy nie?

Poczekaj kilka dni i się dowiesz. Naprawdę myślisz, że ktoś Ci teraz napisze jaka dokładnie będzie redukcja?

Jest na ich kanale na YouTube.

Przed zapisami: za drogo. Po zapisach i zbiciu ceny przez instytucjonalnych: za tanio. d'oh! Whistle

Były tłumy chętnych na coś takiego jak Dadelo, a nie było na Answear? Nie rozśmieszajcie mnie;) Czekamy do 23-ego.

Możliwe. Ale najwcześniej za rok:

money.pl napisał(a):
Spółka, Forum X i MCI zawarły umowę lock-up na 12 miesięcy od dnia debiutu giełdowego

Jeszcze jedno. Zapisujesz się na określoną liczbę akcji po cenie maksymalnej. Cena maksymalna zjeżdża o kilkanaście procent i co? Wciąż obowiązuje pierwotna liczba akcji, na którą się zapisałeś czy rośnie ona do poziomu kwoty zapisu? To istotne, zwłaszcza przy dużej redukcji;)

Bez przesady... d'oh!

Do 23 grudnia.

Dowiemy się do 23 grudnia. Warto dodać, że mimo niższej niż zakładano ceny za akcję spółka pozyska zakładane 65 mln na rozwój. Plus MCI zdecydowało się sprzedać mniejszy pakiet.

Cena ostateczna: 25 zł za akcję. Spodziewałem się tego, fajnie.

Joker napisał(a):
To kreacje na imprezy po 17 stycznia nasze Panie kupią już tylko na Answear.com skoro wszystko zamkną. ;)

Po 28 grudnia, Joker. Wtedy wszystko zamykają;)

Skoro tutaj taka redukcja, to Answear będzie jeszcze większa...

Cytat:
Wiadomo jednak, że wycena spółki przy cenie 36,5 zł za akcję jest dość wysoka. Liczba akcji po emisji ma wynieść 17,6 mln. Przy zysku netto za ubiegły rok 11 mln, oznaczałoby to, że wskaźnik ceny do zysku przypadającego na akcję wynosi 58. W ubiegłym roku zyski spółki wyniosły 11 mln zł netto, ale liczba akcji była mniejsza – 15,3 mln bez uwzględniania nowej emisji. Wtedy zakładając cenę 36,5 zł wskaźnik wynosił 51. Dla porównania: ten sam wskaźnik dla Zalando wynosi obecnie 124.

subiektywnieofinansach.pl/answ...

Cena ostateczna: 18 zł za akcję. Inwestorom indywidualnym zostało zaoferowane 900 tys. akcji, czyli 19,5% wszystkich oferowanych.

UkrainianAntonov napisał(a):
Kilka lat temu przeniosłem się z mBanku do ING właśnie ze względu na to, żę przy każdym większym IPO system maklerski mBanku sypał się jak żwir.

Możesz napisać coś więcej o tym sypaniu?

KNF zatwierdziła prospekt www.knf.gov.pl/komunikacja/kom...

To organizowało SII. Piszcie do nich.

Komunikat sprzed chwili:
Cytat:
Niedługo minie doba, od kiedy wraz z dostawcą problematycznej usługi staramy się zapobiec skutkom awarii. To jedna z najdłuższych niedostępności w naszej historii. Staramy się ruszyć przed końcem dzisiejszych notowań. Trzymajcie kciuki.

www.ing.pl/aktualnosci?news_id...

Warto przytoczyć wczorajszy wywiad z dyrektorem ds. produkcji Biomedu:

...i fragment konferencji sprzed tygodnia, na której senator Czelej mówi o przewadze leczenia lekiem na bazie osocza nad leczeniem samym osoczem:

No tak, nowi i młodzi inwestorzy tak bardzo oszaleli na punkcie spółki, że napędzają jej obroty do wartości 100 mln zł dziennie. A bardziej serio: wczoraj Albert Rokicki stwierdził, że tu wchodzi zagranica. To się potwierdzi (lub nie) wkrótce. Co nie zmienia faktu, że potencjał Biomedu jest ogromny i to nie tylko ze względu na prace nad lekiem, ale również szczepionki BCG. Giełda wycenia przyszłość i tak też jest w tym przypadku thumbright

Wywiad z prezesem z dziś:

"Upychanie papiera", jak rozumiem ulicy, przy obrotach o wartości 150 mln zł. Serio?

Właśnie w "Faktach" w TVN i TVN 24 był materiał o Biomedzie.

Nie od dziś wiadomo, że ulica to najlepsi dawcy kapitału.

O debiucie eobuwie.pl na GPW, który w zeszłym roku został przełożony w oczekiwaniu na lepsze czasy, też możemy zapomnieć :<

Cytat:
W oparciu o wyniki badań ostatnich lat wskazujących na nieswoisty efekt ochronny szczepionki BCG przeciw gruźlicy wzmacniający działanie układu odporności, naukowcy z Australii oraz Holandii rozpoczęli właśnie badania kliniczne III fazy, w których oceniany jest efekt działania szczepionki BCG w ochronie przed COVID-19 wśród personelu ochrony zdrowia.

Źródło: szczepienia.pzh.gov.pl/obecna-...

Dziś obrót zaczął się dopiero po 11 od ponad 40% wzrostu...

Pamiętam jak Getback chodził w okolicach 30-stu złotych. Znalazłem gdzieś wtedy komentarz w stylu: ta firma przyjdzie jeszcze po wasze (w domyśle: osób inwestujących w nią) długi. W obecnej sytuacji to nawet zabawne Whistle

Zaczyna się walka o przetrwanie...


kliknij, aby powiększyć

Wykres zaczyna przypominać wykres Getback... king


kliknij, aby powiększyć


Czy jest jakiś artykuł, który bardziej szczegółowo opisuje wątek ze screena powyżej?


Kąkolewski dalej siedzi?

Enter chyba mało latał z Neckermannem. A upadek Cooka to szansa na zwiększenie obecności w Wielkiej Brytanii i innych krajach.

Nie ma to jak analizy techniczne na dwutygodniowym wykresie...

Akcje przydzielone.

Miło byłoby gdyby wielkość redukcji uzależniona była od daty zapisu na akcje... Whistle

Ciekawy cytat z artykułu na stronie głównej StockWatch:
StockWatch napisał(a):
– Dzięki dużemu zainteresowaniu ofertą pozyskamy środki, które umożliwią nam rozwój i realizację wszystkich naszych planów prezentowanych w trakcie trwania IPO. Popyt ze strony inwestorów indywidualnych przerósł nasze oczekiwania – pozwoliłby na pokrycie całej emisji nowych akcji po cenie maksymalnej, czyli 35,50 zł za akcję. Jesteśmy bardzo wdzięczni za ich zaufanie. Ze względu na fakt, iż zależy nam na odpowiednio zbalansowanej strukturze akcjonariatu, w wyniku rozmów z inwestorami instytucjonalnymi podjęliśmy decyzję o ustaleniu ceny emisyjnej na poziomie 19 zł za akcję – mówi Marcin Olejarz, współzałożyciel, istotny akcjonariusz i prezes BoomBit.


PS. ATM Grupa odstąpiła od sprzedaży akcji własnych.

19 zł. I wszystkie akcje nowej emisji objęte przez inwestorów.

@Vox, nigdzie nie napisałem, że się zapisałem. Think

Ponad 30 komentarzy pod pierwszym wpisem w tym wątku i w ani jednym nie pojawiła się nazwa nawet jednej produkcji z bardzo bogatego portfolio BOOMBIT. Wystarczy spojrzeć na wyniki pobrań poszczególnych gier i ich oceny (pierwszy screen jest akurat z Google Play, ale polecam sensortower.com, jeśli kogoś interesują bardziej szczegółowe dane) i porównać je z wynikami innych producentów gier F2P z GPW... Sam ściągnąłem Car Driving School Simulator oraz Build a Bridge! (kilka screenów poniżej), bo byłem ciekawy jakości ich wykonania. Moją uwagę zwróciła również wyjątkowo duża ilość różnego rodzaju gameplay'ów publikowanych przez ludzi na YouTubie właśnie z grami BOOMBIT - trzeba przyznać rację prezesowi Olejarzowi, że spółka i jej gry są o wiele bardziej znane za granicą niż w Polsce. Chyba niewiele osób przejrzało też prezentację inwestorską (dwa najciekawsze według mnie slajdy wrzucam na dole), w której moją uwagę przykuł temat analizy danych w produkcji gier oraz bardzo ambitne plany na najbliższe miesiące. Nikt nie zwrócił uwagi na cel, na który zostaną przeznaczone pieniądze z IPO - a to dość istotne, zwłaszcza w kontekście informacji, która pojawiła się w prezentacji: szacowany przychód za marzec 2019 r. to ok. 3,1 mln zł. Nikt też nie zwrócił uwagi na zapowiedź wypłat dywidendy i na fakt, że BOOMBIT wypłacał je już w latach ubiegłych. Giełda wycenia przyszłość. Skupianie się na wskaźnikach, które mają swoje uzasadnienie w analizie "klasycznych" spółek, a nijak mają się do spółek gamingowych i technologicznych uważam za błąd - idąc tym tokiem rozumowania nikt nie powinien zainwestować w IPO Ubera, który przyznał w prospekcie, że może nigdy nie wyjść zero. Jestem ciekawy jakim zainteresowaniem spółka będzie cieszyła się ze strony inwestorów instytucjonalnych (tutaj kilka ciekawych spostrzeżeń w tym temacie). Podsumowując: spółka z silną marką i konkretnymi planami na przyszłość. Wszystkie negatywne komentarze odnoszące się do jej IPO mogły być dla niektórych dobrą zachętą, by zapisać się na akcje. Przy okazji wrzucę kilka komentarzy z pierwszej strony wątku TEN publikowanych w trakcie zeszłorocznego IPO:

PS. Jutro poznamy cenę ostateczną. Przewiduję, że będzie niższa od podanej wcześniej ceny maksymalnej.

win1248 napisał(a):
Po co oni wchodzą na giełdę, bo spółka z tego IPO nie dostanie nic, jedynie koszty poniesie, żeby główni się mogli z'cashować. 28% obecnych akcji jest sprzedawanych, czyli 100 baniek do kieszeni głównych, do kasy spółki 0.

GRAF78 napisał(a):
Spółka podobna do Vivid Games S.A. no może ma wiecej sukcesów na koncie ... dla przypomnienia gdy Vivid Games wchodzi na NC miał wycenę ok 7 mln PLN a tu ... prawie 350mln 3some Angel

1ketjoW napisał(a):
Jak dla mnie za drogo. Popatrzyłem na stopę dywidendy skoro piszą, że 75% będą przeznaczać na dywidendę. Nie wygląda to "rewelacyjnie" przy tej cenie akcji i prognozie zysku za 2018 r.

mysiauek napisał(a):
Przeczytałem prospekt i analizę i zastanawiam się pod co akcje tej spółki tym roku miałyby rosnąć? Może mi ktoś to wyjaśnić jak dziecku?

mazzgpw napisał(a):
Mnie nie podoba się że kasa nie idzie w żaden sposób do spółki. Chłopaki chcą po prostu wziąć kasę od ulicy.kliknij, aby powiększyćkliknij, aby powiększyćkliknij, aby powiększyćkliknij, aby powiększyćkliknij, aby powiększyćkliknij, aby powiększyćkliknij, aby powiększyćkliknij, aby powiększyćkliknij, aby powiększyć


salute

Zapisujesz się po cenie maksymalnej, ale akcje otrzymujesz po cenie ostatecznej.

Wiem, wiem. Wymieniłem tylko spółki z kapitalizacją powyżej 50 mln.

Krążą też plotki, że w poniedziałek mają pojawić się brakujące wyniki...

Zaktualizowana lista (stan na 12.04.2019 r.):

1. CD PROJEKT 20,5 mld
2. PlayWay 1,24 mld


3. 11 bit 884 mln

4. Ten 831 mln

5. CI 166 mln
6. Creepy 122 mln
7. Farm 51 122 mln
8. Forever Entertainment 116 mln
9. ULTIMATE 110 mln

10. Bloober 86 mln
11. Cherry 84 mln
12. One More Level 80 mln
13. VARSAV 57 mln
14. Artifex 54 mln
15. Vivid 50 mln

Nieodłączne komentarze pod informacjami o cenie każdej debiutującej spółki - za drogo. Ostatnio przeglądałem sobie archiwalne wpisy pod informacją o zapisach na akcje Dino. To samo, za drogo (30 kilka złotych przy debiucie i ponad 130 teraz).

@Vox, pewnie Ty będziesz wiedział - kiedy nastąpi wymiana akcji GNB na IDA? Dobrze kojarzę, że jesienią?

Bardziej swing trading. I chciałem sprzedać tylko niewielką część akcji.

Konkretniej @Vox, bo nie wiem o co chodzi Whistle

Mimo wszystko mi nie udało się sprzedać.

tomcio46 napisał(a):
E tam, gdyby było 0.69 to zostałoby na K. Skoro poszło na 0,70 to jednak popyt był silny hello1

Na drugim fixie wcale nie był taki silny.

Ciekawe czy po przejściu na notowania ciągłe kurs poszybuje w kierunku adekwatnym do kursu IDA względem przyszłego parytetu wymiany, czy dalej będzie się kisił na takich poziomach, jak obecnie...


Rozumiem, że nie ma mowy o żadnej nowej emisji, po prostu do obrotu mają zostać dopuszczone akcje, które wcześniej oferował m.in. PDM, mam rację?

Coś w końcu ruszyło. Zortrax planuje wejście na NewConnect thumbright

Źródło: www.parkiet.com/Technologie/30...

Cahir16 napisał(a):
wejscie do mWIG40 beda sprzyjac wybiciu kursu w gore.

TEN jednak nie wchodzi do mWIG40, wchodzi GTN.

Źródło: www.parkiet.com/Finanse/303029...


parkiet.com napisał(a):
Dariusz Miłek odchodzi z zarządu CCC

Źródło: www.parkiet.com/Ludzie-rynku/3...

To ryzyko polityczne zniknęło razem z ujawnieniem taśm przez Czarneckiego. Nikt go już nie ruszy. Tym bardziej przed wyborami.

Chyba, że plotki o "przełomowej informacji mającej pojawić się w najbliższym czasie" miały na celu tylko ubranie ludzi w akcje powyżej złotówki... Whistle

sahar napisał(a):
Można prosić o update analizy technicznej dla tej spółki?

Pojawiła się na stronie głównej StockWatch.pl:

Cytat:
– W krótkim terminie to może nie być koniec wzrostów ceny akcji Prairie. Obroty na wzrostowych świecach dziennych były bardzo wysokie, a te spadkowe miały znamiona ruchów korekcyjnych na niskim wolumenie. Obecnie istotnym wsparciem są okolice 1,08 zł, jeśli nie zostaną utracone, kurs może podążać wyżej w kierunku oporu na 1,24 zł, a po jego pokonaniu nawet w okolice 1,48–1,74 zł. Za takim scenariuszem przemawia również tworzący się trend wzrostowy na RSI jak i wcześniejsze bardzo silne wyprzedanie waloru. – zaznacza Wojciech Kręcki, ekspert analizy technicznej.


kliknij, aby powiększyć

Źródło: www.stockwatch.pl/wiadomosci/a...

Kakarotto napisał(a):
(...) Deklarowali się przed pierwszym wezwaniem z zamiarem ściągnięcia spółki z giełdy i taką też przyszłość widzę.

Gino ściągną, wpuszczą eobuwie.

No właśnie, wiadomo coś więcej o tym debiucie? Pod koniec zeszłego roku pojawiła się informacja o rozpoczęciu działań przygotowawczych do IPO i na tym się skończyło.

Drugi fix i dalej 0,57. Chociaż biorąc pod uwagę parytet wymiany i aktualny kurs IDA, to tu powinna być przynajmniej złotówka za akcję.

I tak ładnie poszło w górę w ciągu ostatnich dni.


Płonne nadzieje spóźnialskich na powtórkę z przełomu stycznia i lutego... Co nie oznacza, że jakichś tam wzrostów nie będzie.

Z Bankiera:
Cytat:
Oferty kupna powyżej 58 gr opiewają na ok 700 tys akcji,
a oferty sprzedaży poniżej 58 gr opiewają na ok 200 tys akcji.
Mamy więc przewagę popytu nad podażą przed 15.00

Kiepskie były dziś obroty. Mało chętnych na sprzedaż po tych cenach?

Na ten moment 0,59.

Średnia z trzech miesięcy powyżej 0,5 zł? Jakoś tak.

Teraz 0,65 zł.

Na Bankierze też sporo ludzi pisało, że nie udało im się kupić...

Najlepiej tuż przed 11 i 15 sprawdzić TKO i wystawić zlecenie kupna właśnie po tej cenie.

Przynajmniej dwukrotnie. Napisałem o tym kilka postów wcześniej.

Biorąc pod uwagę parytet wymiany i obecną cenę IDA, to GNB "powinien" kosztować nieco ponad 1,4 zł za akcję. Dobrze liczę?

Od dołka zarobił już trzykrotnie, więc żadnej straty nie widzę. ;)

Co nie zmienia faktu, że na akcjach GNB będzie można jeszcze sporo zarobić. 1 zł w przyszłym tygodniu?

Informacje
Stopień: Elokwentny
Dołączył: 21 listopada 2017
Ostatnia wizyta: 7 maja 2021 16:11:30
Liczba wpisów: 258
[0,07% wszystkich postów / 0,20 postów dziennie]
Punkty respektu: 6

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,334 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +169,81% +33 962,76 zł 53 962,76 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło