pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

draconiss

draconiss

Ostatnie 10 wpisów
Czy ktos sie orientuje czy na Mercatorze sa tak naprawde shorty? Jesli tak to jak duzo ich obecnie jest otwartych?
Nie wydaje mi sie osobiscie tu ktokolwiek cos zdzialal na gre tak jak na CDProjekt a ten temat jest podnoszony na forum bankiera i parkietu.

Gotowki w polowie 2021 roku przewiduje sie ze bedzie 2mld pomijajac dywidende. A te 150mln ktore wydadza na fabryke to jest nic. To sie zwroci samo w calym 2022 roku nawet przy malejacych cenach (stopniowo)

Bo liczy sie helicopter money i wydmuchane wymagania a nie spolki value najwidoczniej.
Wedlug mnie Mercator powinien kontynuowac rozwoj w branzy PPE i w najblizszych 2 latach wycisnac co sie da ... a na przyszlosc z zyskow moze wejsc w jakis biotech?

A taki artykul o TG:

www.theedgemarkets.com/article...

Cytat:
"With long-term glove demand growth remaining intact — even after Covid-19 ends — we believe that the selling on Top Glove shares is overdone.

Cytat:
Także mówienie o tym, że rynek spodziewa się zjazdu wyników do tego stanu co przed pandemią jest nieprawdą. Spodziewa się parokrotnie więcej. Według mnie ok. 8-10 razy więcej.

To zdanie nie jest dla mnie zrozumiale. Rynek spodziewa sie zjazdu gorszego niz przed pandemia?

Teraz bedziemy mieli przy obecnym kursie C/Z okolo 4.6.
W pazdzierniku BOS pokusil sie o projekcje rocznego zysku na poziomie 900mln a ostatnio podobno byla informacja o nowej rekomendacji do ktorej nie mam dostepu.
Czy ktos ma dostep i wie co pan Rodak tam opisal i czy konsensuns z jego rekomendacji jest zachowany czy przebity?
Dzieki za informacje

jak to czemu nie pozwala:) bo nadal sobie beda wyplacali premie, gdby teraz nagle pozwali o zwrot premii poprzednikow to pozniej beda musieli zwrocc terazniejsze premie na wypadek gdy uklad nie zostanie zrealizowany i bedzie to dzialanie na szkode. Reka reke myje :D

a nie zastanawia Was gdzie jest "all mightly" Baczynski? siedzi cichutko, ciekawe z jakiego powodu jego zapal oslabl calkowicie?! (pytanie oczywiscie retoryczne :D)

wyjdzie na to ze Idea Bank sprzedala Get Back juz z wielkimi dlugami odziedziczonymi po bankach LC i innych. Ciekawie sie robi i zobaczymy jak to inwestorzy sie rzuca teraz

Obligatariusz kontakt napisał(a):
bog41 napisał(a):
anty_teresa napisał(a):
Panie Radku,
jeśli dobrze rozumiem prawo i ustawy, to z wnioskiem do UOKiK powinien wystąpił podmiot, który zamierza objąć kontrolę nad spółką, bo UOKiK musi się zgodzić na koncentrację jeśli podmiot prowadzi działalność konkurencyjną w stosunku do dłużnika. Taki jak rozumiem był zamysł ustawodawcy. Tak też wynika z komentarzy do ustawy:
Cytat:

Konieczność zgłoszenia prezesowi UOKiK.
Przejęcie przez nabycie lub objęcie akcji, innych papierów wartościowych, udziałów lub w jakikolwiek inny sposób bezpośredniej lub pośredniej kontroli nad jednym lub więcej przedsiębiorcami w wyniku układu podlega zgłoszeniu prezesowi UOKiK, jeżeli:
..........................
Brak konieczności zgłoszenia prezesowi UOKiK.
Nie podlega natomiast zgłoszeniu zamiar koncentracji:
...........................
– następującej w toku postępowania upadłościowego z wyłączeniem przypadków,
gdy zamierzający przejąć kontrolę
jest konkurentem albo należy do grupy kapitałowej, do której należą konkurenci przedsiębiorcy przejmowanego (nie dotyczy zatem przejęcia wyłącznie w drodze
restrukturyzacji);

Link
A zatem taka zgoda jest wymagana jeśli wierzyciel prowadził działalność konkurencyjną i w wyniku konwersji obejmie kontrolę. Kontrolę sprawuje się wtedy kiedy ze względu na udział głosów lub zapisy statutowe można powoływać zarząd spółki, a właściwie większość w RN. Jeśli z głosowania wyłączyli się wierzyciele na 224 mln, z czego z grupy 2 (gdzie mogłaby zachodzić koncentracja) to 103 mln zł, to jasnym jest, że nikt tej kontroli nad spółką w wyniku konwersji by nie uzyskał, choć ktoś z pewnością byłby największym akcjonariuszem i miałby znaczący wpływ... Czy tutaj się mylę? Dodatkowo jak mniemam musiałby być to podmiot prowadzący działalność w zakresie obrotu wierzytelnościami, choć możliwe, że kwalifikowałoby się także zarzadzanie funduszami. W tym drugim przypadku łączny obrót z zarządzania musiałby wynosić 50 mln EUR, a to mało prawdopodobne.

Twierdzę to samo: zgoda nie była i nie jest potrzebna, to wynika jasno z przepisów. Nie było też potrzeby występowania do UOKiK o jakąkolwiek wykładnię, bo przepisy sa wystarczająco klarowne. Temat zgody został wyciągnęty na zgromadzeniu po to, aby zmanipulować niedojdę NS, by wycofał propozycje układowe, które zakładały konwersję.

1/ Na ZW to Sędzia-komisarz, nie NS, przyznał, że zasadna jest konieczność rozstrzygnięcia kwestii UOKiK i wynikającego z tego ryzyka skutecznego zaskarżenia układu
2/ Powyższe wyliczenie jest manipulacją - z faktu indywidualnego udziału w postępowaniu, nie wynika automatycznie, że ci wierzyciele chcieli konwersji a tak wszyscy z Was zakładają; osobiście znam wierzycieli z grupy 1 i 2 mających łącznie co najmniej ponad 100 mln zł, którzy z góry nie chcieli akcji; a w takiej sytuacji, może okazałoby się, że grupa kilkunastu osób (z ponad 9000 osób), konwertująca (przy 25% konwersji) jakieś maks. 50 mln zł obligacji o wartości papieru toaletowego przejmuje Spółkę z aktywami na sporo ponad 1 mld zł i rzeszą poszkodowanych w największej aferze od lat; wiem, wiem - wszystko w interesie owych poszkodowanych:)
3/ Dlatego zanim zacznie zarzucać coś innym przyjrzyjcie się powyższej wyliczance i zastanówcie się jak ktoś mógłby ocenić to za rok, dwa z boku, np. z komisji śledczej

Ciekawe czemu RB tak zaciekle walczy o ten papier toaletowy dla Abrisru. Bo moze to wcale nie taki papier toaletowy!

draconiss napisał(a):
@Obligatoriusz_kontakt

tak jak chciales, zadalem merytoryczne pytanie na ktore chyba nie tak szybko masz zamiar odpowiedziec. Ponawiam je wiec:

Jakie masz zaslugi i co zostalo zrobione ze w okresie czasu 6 miesiecy Waszej pracy? Splaty zostaly zmiejszone z ~50% (wtedy wlasnie Ty z tego co czytalem byles glownym inicjatorem przedluzania) do 25% nie ma zadnych akcji dla wierzycieli ktorzy tego chcieli.
I nie pierd* mi tu ze te akcje bylyby wtedy nic nie warte. Jakos nie pociesza mnie fakt ze teraz beda one wiecej warte ale w rekach Abrisu.

1/ Nie pamiętam, abyśmy byli na "ty"
2/ Spółką zarządza zarząd, a nie RW; kompetencje RW wynikają z Pr. Restr.
3/ Wcześniejsze PU skonstruowane były na ówczesnych wycenach aktywów przez Spółkę; od tamtej pory skorygowali ją m.in. o przeterminowane wierzytelności oraz urealnili wartość aktywów zagranicznych o uzyskane oferty sprzedaży

Na grzecznosci trzeba sobie zasluzyc, nie bede sie odnosil w stosunku do kogos kto oszukal wszystkich w ten sposob bufonie.

@Obligatoriusz_kontakt

tak jak chciales, zadalem merytoryczne pytanie na ktore chyba nie tak szybko masz zamiar odpowiedziec. Ponawiam je wiec:

Jakie masz zaslugi i co zostalo zrobione ze w okresie czasu 6 miesiecy Waszej pracy? Splaty zostaly zmiejszone z ~50% (wtedy wlasnie Ty z tego co czytalem byles glownym inicjatorem przedluzania) do 25% nie ma zadnych akcji dla wierzycieli ktorzy tego chcieli.
I nie pierd* mi tu ze te akcje bylyby wtedy nic nie warte. Jakos nie pociesza mnie fakt ze teraz beda one wiecej warte ale w rekach Abrisu.

Czytając wpisy niektórych osób wydaje się, że te forum przestało już pełnić funkcję miejsca do kulturalnej i merytorycznej dyskusji. A szkoda

Merytoryczna dyskusja? Gdzie byles przez cholerne 2 miesiace? a podczas glosowanie z usmieszkiem na twarzy

To zeby bylo merytorycznie...
Co zrobiles @Obligatoriusz_kontakt w RW i RN (na marginesie sam sie tam pchales)?
Dlaczego wyladowalismy na 25% czyli znacznie gorzej niz przed Twoim przyjsciem? Dlaczego nie ma przejecia spolki? Czy bezsensowne wydawanie na nowe sytemy informatyczne cos da jesli te
Moderator:
usunięto

z Get Back'u przez tyle lat nie potrafily windykowac?

draconiss napisał(a):

jak nie masz czasu na wywiazywanie sie z RW/RN to wypad a nie sie tu jeszcze kurcze zalisz.
a i sie pomyliles , jestes bufonem do potegi!

Dziękuję za słowa wsparcia - jak zwykle szczerze doceniam. Tylko taki poziom komunikacji ogranicza możliwość jej prowadzenia. Może na Bankier.pl są takie standardy, ale na SW miało być normalnie. Tzn. możemy się nie zgadzać, ale nie mamy prawa się obrażać. W tej wypowiedzi te zasady zostały złamane

hahaha Ty juz na bank lamiesz zasady i obrazasz innych od samego poczatku nie odpowiadajac na pytania merytorycznie uwazajac ze pozjadales wszystkie rozumy.

Czemu zostala wycofana mozliwosc przejecia przez obligatoriuszy spolki GB na minuty/godziny czy nawet dajmy tydzien? CO robiles przez ponad pol roku? No pochwal sie?? G**** z tego wyniknelo. Pierwsza propozycja byla bodajze >50%.

jak nie masz czasu na wywiazywanie sie z RW/RN to wypad a nie sie tu jeszcze kurcze zalisz.

a i sie pomyliles , jestes bufonem do potegi!

tylko jedno nasuwa sie na mysl. gdy pojawiaja sie fakty o bankach LC od razu kilka osob pesymistycznie na temat roszczen od tych bankow? dlaczego? zeby zniechecic osoby do walki o swoje?

Trzeba pisac do UOKIK KNF i prokuratury o zablokowanie tego procederu az do wyjasnien toczacych sie spraw przeciwko IB i Getinowi.
Czyli trzeba przyspieszyc skladanie spraw sadowych.

przeciez RB Ci nie odpowie, on jest w zmowie z Abrisem.

czytam i nie wierze. "Obligatoriusz kontakt" drwi i straszy za nieprzychylne uwagi i pytania innych obligatoriuszy zamiast odpowiadac na pytania. RW i RN a glownie on sam powinien byc na celu prokuratory.
Ciekawe czy dostaje cos od Abrisu i zasiadania w RN - to chyba jedyna droga aby sie o tym przekonac?

osoba Baczynskiego ( i nie zadne pan tylko lgarz i g*** ) bedzie zaslugiwala na zainteresowanie sie nim prokuratura cos mi sie wydaje..

nie miales zandego maila z oferta od IB?

Vox napisał(a):
Tak... Wiedzieli wczesniej lecz zatajali informacje o Hoist... to jest sprawa do prokuratury....
Depozyt Hoista nie wplynal na konto sądu. został pokazany kwit od "notariusza"
Teraz Spolka przyznala ze odda te 30 mln Hoistowi

tu jest tyle wątków kryminalnych... materiału na pozwy itd... że zużyje kolejnych 20 lat życia...

W tym momencie jesli kupia proporcjonalnie to proporcjonalnie kasa powinna zostac oddana z 30 mln.
Jesli inaczej to Dobrawski powinien byc postawiony przed sadem za dzialanie wbrew interesom spolki.

jesli uda sie przejac wladze w tym GB to lepiej to nawet rozjebac wszystko niz pozwolic aby Abris na tym jeszcze zarabial. Po drugie...

wywalic tego Barczynskiego! szkodnik jakich malo.

z Twojego rozumowania wnioskuje ze w USA przestepcy siedza dozywocia i konfiskowane sa majatki a rzad amerykanski pozwala robic machloje za granica?
tak rozumiesz dyplomacje amerykanska i dobre relacje?

Baczynski czuje sie tam pewnie jak u siebie w domu tak jak tu na forum

tak jestem pod kuratorem ale czytam tu i widze ze zmienil zdanie? moze sie myle

uklad bedzie zaskarzony, ja nie chce zadnej konwersji i dlatego tez nie pojechalem na ta jebana szopke.

Cytat:
adosław Barczyński, szef Rady Wierzycieli: Jeśli 10 proc. rozumie, jak funkcjonuje GetBack to jest dobrze. Jest to bowiem skomplikowana konstrukcja prawna. Wszyscy chyba zapomnieli także, że była to piramida finansowa. Rada Wierzycieli uznała, że konwersja będzie stała w sprzeczności z tym, aby w jak największym stopniu zaspokoić wierzycieli.

no znalazl sie przemadrzalek! a on wie co i jak tam funkcjonuje tak? przepalaja duzo kasy i znawca biznesu windykacyjnego od razu. Ciekawy jestem jakie profity ten gosciu ciagnie bedac w RW i RN?

no a pan Radek byl przeciez za kontynuacja dzialalnosci! ten koles jest zenujachy. Cyrk

haha czyli chca teraz przykryc wydarzenia w Gdansku.

"Pan Radek" ?? ludzie opamietajcie sie! tego pana Radka tu na forum nie ma juz bo zaciera rece na swoja kase ktora otrzyma, ile minelo? miesiac czy jzu moze dwa kiedy tu nie zabral glosu i nie informuje o niczym?

przeciez afera SKOK to juz 4 lata temu, oni chca przykryc afere z Markiem Chrzanowskim.

z takim podejsciem duzo nie zyskasz na pewno. po co w ogole wysylasz te reklamacje jak przekonujesz wszystkich wszem i wobec ze sa na przegranej pozycji.

czyzby kolejne kary? panstewko PIS chce sobie niezle zarobic

Chesz powiedziec ze podmiot ktory robil to nielegalnie i ma wplacic 5mln kary za te czynnosci nie bedzie osadzony w taki sposob aby musial naprawic zaistaniala sytuacje klientom?

no to znikna i pewnie utworza nowy twor by oszukiwac klientow.

Jak to o co? Podobno pan Radek jest akcjonariuszem? Wyszło szydło z worka...

jakim prawem Abris dostaje cokolwiek. i co jeszcze podpisany jest Akcjonariusz? przeciez te gowna nic nie powinny dostac.

O czym wy w ogóle mówicie? "Co to jest 7 mln w obliczu miliardów?" - może k**** dorzuccie pierdolonym złodziejom jeszcze coś i kartkę na święta z podziękowaniem że wam zapierdolili kasę.

A to pytanie do ustawodawcy, który tak a nie inaczej ustawił kolejność zaspokojenia wierzycieli vs akcjonariuszy w przypadku postępowania układowego. Rozumiem frustrację, ale staram się oszczędzić złudzeń. Wystarczy, że karmią nas tym politycy

Troche smieszne stwierdzenia od osoby ktora od poczatku karmila zludzeniami wszystkich?
Spojrz na swoje ego w odpowidziach a tak naprawde braku zadnych konkretnych odpowiedzi. Doczekamy sie prostej odpowiedzi co sie dzieje w tej spolce czy nadal bedzie "pracujemy nad odzyskami" "przyciskamy banki" - bo akruat tego w ogole nie widac a widac tylko zmniejszenie opcji zaspokojenia obligatoriuszy.

U mnie RF już działa ale IB odpisuję że nie są zobowiązani do udostępniania informacji poufnych. Na to RF wskazał że jednak są i według ustawy może być nałożona kara 100tys. Także jedno odbicie piłeczki było;)
Obecnie w odpowiedziach znów wracają do kwestii informowania. Wcześniej pisali mi że pracownik banku miał ustne pozwolenie na wprowadzenie danych formularzu zapisu a teraz że nie zrobił tego i że prawdopodobnie ja podszyłem się pod IP banku:D
Ciekawie będzie. Wygląda na to że niedługo napiszą że w ogóle mnie nie było u nich i Ci pracownicy nigdy nie pracowali dla nich.

omicron napisał(a):
Radek mówił, że IB odkupi pewnie obligacje za ok. 60 mln i tyle. Czy raport KNF coś zmienia w tej kwestii? Nawet jeśli sprzedawali/doradzali bezprawnie, czy to podstawa do tego, by odkupili?
Kolejna sprawa: w doniesieniach prasowych na początku afery padła kwota 700 mln - za tyle Lion's Bank miał sprzedać obligacje. Rozumiem, że w tym są sprzedane przez IB (tzn. w oddziale IB, nie w oddziale LB, choć to ten sam bank). Czy IB byłby w stanie tyle zapłacić? Nie wygląda mi to realistycznie.

Bo akurat Pan Radek sie bardzo na tym zna :) RW na poczatku tez mowila o 50% a teraz 35%, nie mowmy tu o super wiedzy czlonkow RW bo to jest smieszne

w tym momencie najlepiej jakby tego banku nie zaorali calkowicie bo musi odkupic od klientow obligi.
no niestety nie bedzie chcial bank zrezygnowac z zabezpieczen ktore sa w GB w zwiazku z powyzszym.

Cytat:
Podstawą wpisania Idea Banku na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego są zarzuty dotyczące podejrzenia wykonywania przez bank od sierpnia 2016 r. do marca 2018 r. czynności związanych z dystrybucją obligacji GetBack bez posiadania odpowiednich zezwoleń KNF.

Tu napisane ze Idea Bank zajmowal sie dystrybucja bez zezwolen do marca 2018. Wczesniej byly komentarze ze nie mial takiej do pazdziernika 2017 roku? Czy moze ktos usciscic to?

https://stooq.pl/n/?f=1261532

Idea bank wpisane na liste alertow KNF :) no to machina ruszyla

w kwestii :

Cytat:
KNF informuje, że podstawą wpisania Idea Banku SA na listę ostrzeżeń publicznych KNF są ustalenia dotyczące czynności wykonywanych przez Bank w latach 2016 – 2018 w zakresie aktywności na rynku kapitałowym bez posiadania odpowiednich zezwoleń KNF. Odnosi się to do procesu oferowania instrumentów finansowych – w okresie co najmniej od sierpnia 2016 r. do października 2017 r. oraz doradztwa inwestycyjnego – w okresie co najmniej od września 2016 r. do marca 2018 r. Oznacza to, że podejrzenie naruszenia przez Bank normy karnoprawnej wynikającej z art. 178 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi leży poza działalnością bankową i w szczególności nie jest w żadnym zakresie związane ani z przyjmowaniem depozytów, ani z udzielaniem kredytów.

Mam tu bardzo dużą uwagę do odpowiedzi pana Radka. Piękne sformułowania, pełno frazesów typu prostego nota bene, ergo... I co z tego wynika? Nic. Ja nie widzę prostej odpowiedzi dlaczego zmniejszane są propozycje układowe? I w styczniu to czasem nie będzie jeszcze mniej? Po to przedłużamy żeby Abris fundusz zwiększyć?

Co do określenia że mandat może odwołać pełnomocnictwo to chyba wszyscy wiemy doskonale;) nie trzeba tego pisać też że ktoś inny może dać panu Pawłowi pełnomocnictwo. Pytanie dlaczego zostało cofnięte? Jak rozumiem pan Radek nie powinien dawac nam do zrozumienia jak to mało czasu ma i jakie poświęcenia jeśli nie chce pomocy i nie gra w zespole.

najlepszym rozwiazaniem marketingowym to wyladowanie tira gowna przed siedziabmi IB/LB - wtedy szybko wszyscy sie dowiedza za co i ze nie warto z tym bankiem sie zadawac.

brawo wreszcie ktos z sensem. Po co sie ukladac ze zlodziejami? i jeszcze im placic.

a niech maja? jeszcze chcesz im dac? za co?

webking napisał(a):
RIP Polski Dom Maklerski SA

Ruszyło...

to moze tak by kolej na IB? np jakis duzy bank PKO czy Pekao przejmuje aktywa kosztem zwrotu kasy za obligi a wlascicielowi IB cofnac licencje?

voyager747 napisał(a):
Prezesa Altusa aresztowali, bo sprzedał za drogo, a prezesa PKO też aresztują ?

jesli prezesi bankow najpierw sprzedawali wierzytelnosci duzo wyzej wiedzac ze sa one warte smieci a potem naklaniali klientow na obligacje twierdzac ze to jest bezpieczny produkt to sa winni czy nie?

to niech RW i dzisiejszy GetBack uderzaja ostro do prokuratury i do mediow a nie przedstawiaja jakies spierdolone propozycje. jesli nie to znaczy ze sa umoczeni tak samo.

[quote=pinw][quote=Obligatariusz kontakt]
1/ Wierzyciele są pozostawieni sami sobie i cokolwiek pan uważa to taka jest brutalna rzeczywistość.
2/ Nawet osoby z FB nie walczą o nic innego niż odkup własnych obligacji. Ich nie interesuje inwestor, operacje, roszczenia, itd. Szanuję to, ale pamiętajmy kto jakie ma cele. One mogą być a'la sofizmat
3/ Nawet z pana wypowiedzi wylewa się bezsilność, z którą się zgadzam. Ale na to właśnie liczą ci, którzy:
- traktowali GBK jak szambiarkę
- zarabiali na GBK wielomilionowe kwoty
- itd.

Po co jest w takim razie RW? O co wy tam walczycie, o obligatoriuszy czy o co?
Po co osoby na FB maja walczyc o firme? Po oddaniu kasy ktora wisza mnie to guzik interesuje co sie z nia stanie. O co tu chodzi w tej calej grze? Zeby firma sie rozwinela naszym kosztem? Oddadza 23% i dalej bedzie smigac? Maja oddac max i kaput.

myśliwy napisał(a):
to po co była ta cała szopka z RW trzeba było zwinąć kramik pierwszego dnia mniej by przejedli a tak pół roku psu w d.. e
a tym moim 23% niech się podzielą za tą ich ciężką prace

1/ Zwinięcie kramu był blisko w kwietniu br. - nie było kasy nawet na pocztę i wysyłkę pism, co we firmie windykacyjnej znaczy stan terminalny. Wtedy grzecznie "poproszono" DNDL o dorzucenie do ognia, aby nie zgasło - z tego co pamiętam to rachunek za to ogrzewanie wyniósł do dzisiaj ponad 70 mln zł
2/ Gdyby tak się stało, to z myśliwego byłby pan/ pani zwierzyną
3/ Szopka wynika z prawa - rozumiem, że to sugestia do ustawodawcy
4/ Też chcę odzyskać więcej - dlatego będziemy negocjować dalej z inwestorami oraz bankami, chcąc odzyskać min. 35%

Aha czyli potwierdzasz że nic nie zrobiliście żeby zwiększyć i z 38 procent teraz jest min 35. Jakiś czas temu było według RW 50 Maleje.

65 38 23 5 - gdzie się ta kasa podziała? Czy GB wie co z nią zrobili?

Nam obetną a sami z pakietów wierzytelności będę skurw..... kasę ciągnąć?

Niech ten zarząd i cały abris wypierdala. Kasa w całości ma być oddana i wtedy mogą sobie zostać a jak nie to wypad. Inwestorowi można sprzedać pakiety bez tych złodziei.

Obligatoriusz_kontakt? Masz kontakt w nicku więc wywołany do tablicy. Co się dzieje? I co zrobiliscie przez pół roku? Fakty i bez ubierania w jakieś dziwne frazesy

I co 30mln teraz inwestorowi zniknie;) przepala w piecu. Długo nie mieli dotacji złodzieje

a czy ktokolwiek zwrocil uwage na fakt ze Idea Bank w poprzednim roku kilkset mln na plusie a w tym kilkaset na minusie?
Argumetnacja ze strony zarzadu ze jest to uzdrawianie przeszlosci ktora wylazi itd

Teraz zachodzi pytanie. Jesli taka kreatywna ksiegowosc teraz wystepuje to jaka musiala byc gdy sprzedawali GetBack do Abrisu 2 lata temu? Pozniej znajdowali klientow na obligacje. To jest piramida finansowa zrobiona przez bankierow IB.

i jeszcze to cale k***** z zarzadu smie sie pod tym podpisac?? pod propozycja 23%

Sorry ale dlaczego piszesz dzis ze wplata bedzie? jestes tego taki pewnien czy po prostu wielbisz i bronisz RW?
Gdzie sa twarde dane? Informacje ktore dostajemy to sa ochlapy.

Czytając niektóre wpisy utwierdzam się, że forum nie jest dobrym miejscem do merytorycznej dyskusji.

Forum bedzie sluzylo merytorycznej wypowiedzi jesli beda zamieszczane dane o spolce.
Nie chodzi o teksciki typu "Odzyski sie polepszaja" ale o twarde fakty jak sie bardzo polepszyly, z artykulu ktory sie niedawno ukazal i rozmowy KK z ksiegowymi bylo ze pala na potege. To jesli teraz pala ale mniej to male pocieszenie.

Proste pytanie, czy spolka generuje zyski? (nie mylic z odzyskami). I nie zaslaniaj sie prosze podpisanymi klauzulami. Jesli takie sa to moze trzeba zlozyc wniosek do prokuratury o zlikwidowanie tego.
Ten trup wisi tyle kasy i jeszcze robi klauzule? Skad maja kase na prawnikow??? Pala jeszcze wiecej z kasy ktora sa nam winni zeby walczyc z nami?

No dobrze.
Kiedy jakieś sensowne informacje dostaniemy żeby mieć możliwość oceny sytuacji? Inaczej właśnie głosowanie dla samego głosowania będzie.

AsGBK napisał(a):

Polecam podpisanie NDA z karami finansowymi a potem chodzenie po forach i pisanie dla zaspokojenia ciekawości osób trzecich. Jest podobno jeszcze jedno miejsce w RN więc zawsze można się zgłosić na ochotnika:)

Ok, ale ze strony RW nie oczekujemy zastrzeżonych informacji, nie oczekujemy też ślęczenia i rozpisywania się na forach internetowych. Oczekujemy natomiast raz na jakiś czas krótkiego komunikatu dotyczącego aktualnej sytuacji i działań RW. Prosimy o komunikaty na maila, nie wszyscy korzystają z forum SW, był kiedyś taki zwyczaj.

Teraz to nawet nie wiemy, kiedy odbywają się posiedzenia RW. Dlaczego nie mamy dostępu do uchwał RW, przecież wystarczy je przesłać do Kuratora. Dlaczego nie ma komunikatów z posiedzeń, kiedyś były.
Nowy Przewodniczący – nowe zwyczaje?

Cytat:
Ja nie mam pretensji do Pana ale do zarzadu ...

A ja mam pretensje nie tylko do Zarządu. Niestety, ale znacznie więcej informacji możemy uzyskać z prasy niż od naszego przedstawiciela, na którego oddaliśmy głosy.

Cóż, obiecanki przedwyborcze i powyborcza rzeczywistość...

1/ Komunikacja na maila od czasu udostępnienia danych poufnych wiąże się z osobistym ryzykiem prawnym; mając tego świadomość jest to niezbędna i konieczna ostrożność
2/ Uchwały RW są rozsyłane - sprawdzę, czy wszyscy je otrzymali
3/ Od przyszłego tygodnia pojawi się ponownie wsparcie prawne RW, co pozwoli m.in. tworzyć komunikaty prasowe - dziękuję Spółce za gotowość pokrycia kosztów (jak zwykle gorgeous)
4/ Przypomnę, że zaangażowanie w RW jest działalnością społeczną - (od kwietnia br. byłem w Warszawie ponad 20 razy, od sierpnia br. jadę na urlopie bezpłatnym, każda chwila wolna i weekend jest z GBK) - w sytuacji ograniczonego czasu konieczne jest wybranie priorytetów, a mając do wyboru przygotowanie się np. do RW, spotkania z wierzycielami, bankiem vs napisanie komunikatu RW wybiorę te pierwsze, bo one mają szansę wpłynąć na realny poziom spłat obligacji niezabezpieczonych; niestety, tak to wygląda
5/ W konsekwencji uwaga re rzeczywistość przedwyborcza i powyborcza jest nie na miejscu i jest brakiem szacunku dla zaangażowania, także w Pana/ Pani sprawę

Jednej rzeczy nie rozumiem. Widzą w hook siana i jeszcze rządzą i dzielą jakie informacje moga obligatoriusze mieć żeby podjąć decyzję? I co jeszcze skur* biorą za to kokosy?

Kto mówi o upadku banku? Czy ewentualne kary i roszczenia nawet w wysokości 500mln spowodują jego upadek? Banki nie takie odpisy miały. A że zysku nie będzie miał z tego powodu no to sorry reputacji ten bank nie ma.

a czy komus chodzi o upadek banku? brak zysku i kary nie oznacza upadlosci banku.
Powinni odkupic obligacje GB. Mnie nie obchodzi ze LC bedzie mial strate, odrobi sobie w latach pozniejszych. a jesli nie beda chcieli to niech prokuratura i knf sie nimi zajmie i niech placa solidne kary.

Nie bylem juz tu dlugo. Czytam w necie obecnie ze bedzie sie dzialo i dobrze.

Z wlasnej strony juz w lipcu zlozylem zawiadomienie do UOKIK. Do KNF chyba rowniez musze to zrobic.

Kilka tygodni temu zlozylem takze zawiadomienie do prokuratrury na IB/LB po kilkukrotnych reklamacjach w banku w ktorych czytalem na okraglo ta sama formulke. Zobaczymy co z tym zrobia teraz oni.

maciej_61 napisał(a):
Też mi się tak wydaje. Podejrzewam że wałek został skręcony na bardzo wysokim szczeblu a ci tzw doradcy nic o tym nie wiedzieli, poza tym że będą z tego mieć prowizję.
Inaczej już dawno któryś z tych "doradców" puścił by farbę. A było ich nie 2-3 ale chyba znacznie więcej. Utrzymanie tajemnicy byłoby praktycznie niemożliwe.

A ciekawe czy jakikolwiek z tych doradców pracujących lub nie oddali te prowizje?

Uparliscie się wszyscy że odzyski będą konserwatywne tzn jakie kurcze. Konserwatywny czy liberalny to może być pogląd polityczny a nie w kwestii zwrotu kasy.
Czyli co oznacza że konserwatywnie to dadza mniej a jeśli jest reszta to sami przejedzą bo tak postanowili? Jakaś paranoja

@Obligatoriusz_kontakt
Dzieki za wlozona prace i przede wszystkim po dlugiej przerwie za odpowiedzi na pytania na forum ktore rozjasniaja choc troche sytuacje o dzialaniach - oby wiecej mozna bylo ujawniac o podmiotach ktore maczaly w tym palce.

Maupa_w_niebieskim napisał(a):
@Saam
Jak to powiadają starzy górale : kropla drąży skałę. Upadku komuny w tym kraju też nikt nie przewidywał a jednak stało się... Tam układ sił wcale nie musi być taki oczywisty jak nam się wydaje.
@ Draconiss
No chyba się jednak chłopina nie dorobi milionów w tej RN...
W protokole z WZA nie znajduję uchwały o wynagrodzeniu dla powołanych dzisiaj do RN pp. Łukawskiego i p. Radka ( a gdyby takowe z tytułu zasiadania w RN miało być to i powinna być stosowna uchwała WZA w tej sprawie - wynika to wprost z art 392 par 1 KSH)
www.getbacksa.pl/images/40951_...
Swoją drogą wygląda na to, że sprzeciwy do wyboru p. Radka złożyli jacyś mniejszościowi (drobni) akcjonariusze. Pyszczą na 'samowładztwo' Abrisu ale na WZA przybywają w szokującej liczbie dwudziestu kilku (a podobno są ich tysiące). Nie robią nic aby przynajmniej próbować swojego przedstawiciela w RN ulokować to jeszcze rzucają kłody pod nogi przedstawicielowi indywidualnych obligatariuszy (który sam jest również bardzo drobnym akcjonariuszem).
O 8.30 rozpoczyna się Zgromadzenie Wierzycieli - zamiast wymagać obszernych wyjaśnień tu i teraz/zaraz pozwólmy się p. Radkowi spokojnie do tego przygotować. On ma rodzinę i pracę zawodową - 'zasiadania' czy to w RW czy w RN do garnka nie włoży a doba nie jest z gumy.
Jeżeli ktokolwiek zazdrości 'kariery' i 'godnego uwagi punktu w cv" to nic nie stało na przeszkodzie aby taką aktywnością i determinacją wykazał się ktokolwiek inny, ale powiedzmy sobie szczerze: nie chciało nam się lub nie czuliśmy się na siłach.

Nikomu nikt nic nie zazdrosci, moj post byl tylko i wylaczne ocena obiektywna sytuacji podczas braku jakichkolwiek informacji. Sama jestes hejterka dla osob ktore takich informacji oczekuja :)

No tak mi sie wydaje ze pan Radek juz od dawna tu nie zabieral glosu. De facto utworzyl to forum w polowie z panem Pawlem zeby uzyskac poparcie do RW. Zapewnial ze bedzie super komunikacja z tymi co go wybrali i ja osobiscie tego nie widze.
Ciekawe czy nie fajniejsza opcja byloby poswiecic minute i napisac na forum krotkie "zostalem wybrany do RN i dzialamy dalej" niz po prostu cisza.
I jeszcze jedno RN to nie tylko kasa a rowniez godny punkt uwagi w CV :) Takze wlozony wklad i nauka to nie jest cos straconego.

Takze @Obligatoriusz_kontakt
Czy mozemy liczyc na np tygodniowe relacje co sie dzieje w tym cholernym GB?

Banki Cie wyslaly zebys wylewal swoje przemyslenia w ich imieniu?
Tak dla Twojej informacji ja zadnych dosetek z tytulu obligacji nie dostalem.

voyager747 napisał(a):
I jak widać nie kupowali tylko od banków Czarneckiego, tak jak niektórzy piszą od miesięcy wszędzie gdzie się da.

NIech pokaza cala liste od kogo kupowali. Tu tylko kilka podmiotow i zaplaconych ~20mln.
No oczywiscie nie kupowali tylko od Czarneckiego ale te zdjecia nie potiwerdzaja tego ani nie zaprzeczaja ze nie byly te banki glownymi klientami.

My tu mowimy ze jakby oni chcieli teraz wyprzedac swoj majatek to pokryloby to 1%, 10%?

To gdzie jest te 90%, nikt tego do konca i stanowczo nie wyjasnia??. Tak wiem duzo juz jest informacji, a to poszlo tu a to gdzies indziej itd itp - przeciez tu jest prosty wniosek BANKI sprzedaly trefne portfele GetBack , potem sprzedawaly obligacje. Zaden z nich nie poczuwa sie do odpowiedzilnosci. Czy w tym panstwie nie ma prokuratury a my sie tu klocimy czy chcemy 50% 40% po 8 latach gdy przeciez kase 3.5mld Get Back uzbieral w 2 lata?

@Obligotariusz_kontakt

Czy mozliwosc zlotej akcji lub akcji uprzywilejowanych byla rozpatrywana? jesli tak to jakie sa plusy/minusy?

wyczytane na forum Bankier.pl, brzmi sensownie i po w pisaniu w google "zlota akcja" jest to cos interesujacego.
Koles podpisal sie jako Doradca Restrukturyzacyjny

Cytat:
Proszę mi wybaczyć, że jako osoba postronna wtrącam się w Państwa sprawy, ale mam pytanie:
Dlaczego nikt z RW oraz kurator nie zaproponują wierzycielom tzw. Złotej Akcji, dającej 99% głosów na WZ?
Konwersja to nie jedyny sposób na to, żeby wiedzieć i decydować o tym, co dzieje się w spółce, bez uwalniania poprzednich właścicieli od odpowiedzialności. Dodatkowo takie rozwiązanie nie zwalnia innych podmiotów od obowiazku zadośćuczynienia względem obligatariuszy, ponieważ argument braku możliwości oszacowania strat z powodu konwersji zostaje wyeliminowany.
Ale cóż. Wszystko w rękach Państwa kuratora, a nie moich.

czy ktos wie o co w tym moglo by chodzic?

i tu jest wlasnie sedno sprawy - odzyski sa slabe ale najlepiej o tym nie wspominac zeby obligaotriusze sie zgodzili na uklad i sprawa zakonczona. Abris z czystymi rekami nie bedzie musial juz nic robic bo bedzie mniejszosciowym udzialowcem.
Przeciez te akcje co nam dadza zrobia z nas wlascicieli g****

Depracjacja pieniazna jest bardzo waznym aspektem bo w innym wypadku dlaczego 8 lat a nie 10:)

I moj post nie byl absolutnie nakierowany na jakakolwiek poprawe warunkow ukladu ze wzgledu na inflacje.

Jedynie to ze 50.5% to nie jest 50.5% kwoty wplaconej.

no moze cos pomerdalem ale wydaje mi sie ze w miare ok.

Przyjalem ze za 6 miesiecy dostajemy te obiecane 8% z 50.5% ale kazda nastepna rata z wspolczynnikiem ktory efektywnie bedzie mniejszy o przelicznik :

(1-0.5*inflacja_roczna) x (1-0.5*inflacja_roczna) x ... x(1-0.5*inflacja_roczna)

- tych nawiasow tyle ile 6-miesiecznych okresow do terminu splaty

Pradwopodobnie wszyscy o tym wiedza ale pozwole sobie zamiescic proste wyliczenia.
Teraz inflacja jest na poziomie ~2.5% (choc patrzac na rynek nieruchomosci to znacznie wiecej). W roku 2011 byla 4%. Zeby jej przeciwdzialac mozna na przyklad wplacic na jakas lokate lub zainwestowac.

Wszyscy mowia ze za 8 lat dostaniemy lacznie 50.5% jesli firmie sie uda dotrwac do tego czasu i ladnie splacac co proponuje RW.
Otoz przyjmujac ze jest inflacja (dla przykladu 2% w skali roku, 1% za kazde 6 miesiecy) to z tego naszego 50.5% efektywnie mamy 47.5% w porownaniu do tego ze pieniadze dostajemy w calosci za pol roku:

rata / z 50.5% / po uwzglednieniu inflacji
1 0.08 0.08
2 0.08 0.0792
3 0.08 0.078408 50.5 -> 47.52164387
4 0.08 0.07762392
5 0.03 0.02881788
6 0.03 0.02881788
7 0.08 0.076079204
8 0.08 0.075318412
9 0.08 0.074565228
10 0.08 0.073819576
11 0.07 0.063946207
12 0.07 0.063306745
13 0.04 0.03581353
14 0.04 0.035455395
15 0.04 0.035100841
16 0.04 0.034749833

1 0.941022651

Dla porownania dla innych inflacyjnych wartosci:

2% - 47.5%
2.5% - 46.8%
3% - 46.1%
3.5% - 45.4%
4% - 44.5%
4.5% - 44.1%

Bats napisał(a):
draconiss napisał(a):
zaraz, czyli Abris jest wedlug Ciebie super?
to nie on kupil spolke i wprowadzil zmiany pozwalajace KK na zadluzanie sie bez ich wiedzy? gdzies w watkach bylo ze zlikwidowana limit ponizej ktorego musieli pytac RN o zgode.

i odpowiadajac w analogii do Twojego przykladu. kupujesz samochod zatrudniasz pracownika/kierowce i mowisz mu ze dla niego przepisy drogowe nie istnieja - w tym momencie ten debil (analogia do KK) popelnia przestepstwo drogowe bo tak moze wedlug umowy :)

Wracając do próby odbicia piłeczki to średnio, bo to że Abris pozwolił na swobodniejsze decyzje finansowe bez konieczności odpytywania RN, można przyrównać do tego, że pozwoliłeś kierowcy bez pytania się o zgodę przyśpieszać poza terenem zabudowanym jednak ciągle w ramach obowiązujacych norm, a nie do tego, że przepisy ruchu drogowego nie istnieją. Należy pamiętać, że KK/kierowca przez wiele lat rozkręcał tą firme i nie wzbudzał braku zaufania, nie była to decyzja ad-hoc na początek kadencji.

Jeszce raz, ja nie wiem czy Abris jest zły czy dobry, ale patrząc po tym co pisze RW jest tak jak przypuszczałem, zostali sprasowani w ten sam sposób jak i cała reszta. Ja zdaje sobie sprawę, że to był łakomy kąsek, takie obligacje _prywatne_ dobry procent, pewna firma, limitowana edycja. Brzmi jak produkt którym nawet można się pochwalić w towarzystwie, niestety zaślepiło to wielu. Możesz się nie przyznawać, ale dałeś się wyrolować, chciałbyś aby to nie był tylko KK, bo to ciężko przyjąć na .... ale jak już powiemy o KNF/Abrisie/Bankach i wszystkich dookoła to już prościej stwierdzić, że tego nie dało się ogarnąć i że to było celowe działanie _wszystkich_. Prawda niestety jest taka, że ludzie co chwilę w takie _wałki_ się łapią, prawie co dzień, tyle, że tu skala jest tak duża, więc zrobiło się głośno. Ludzie tu piszą, ze nowi się uczą i pojawiają jak choćby fachowcy.pl. z tym, że to sprawa starsza od KK.

Wiesz ja nie wiem czy Abris jest dobry czy zly. Wydaje mi sie ze zawinil maksymalnie jak mogl w tej sytuacji, to z jego akredytacji czy polecenia Ken mial patrzec na rece KK i patrzyl zgarnajac 3 mln. Teraz sie wypieraja tego ze on dla nich nie pracowal a tylko go polecili - to po co polecac do RN kogokolwiek jak sie nie ma dzieki temu nic w zamian? no chyba ze tu poscielowka jakas byla i Ken z kimis myk myk robil.

AsGBK napisał(a):
Draconiss,

bez złośliwości życzę Ci wygranej z bankiem.

Swoją drogą jestem ciekawa, czy osoby które twierdzą, że sprawa jest do wygrania bo według nich oszustwo banku/pośrednika to oczywista oczywistość konsultowały to z prawnikami.

jestesmy w tym wszyscy ale trzeba tez patrzec realnie, jesli z GB mozemy maksymalnie 50% odzyskac to czemu zamykac osobom ktore moga pociagnac banki do odpowiedzialnosci wszystkie furtki? Banki tylko czekaja abysmy podjeli korzystna dla nich decyzje i sprawa ucichla.
rozumiem ze osoby kupujace bezposrednio od Get Back po prostu zaglosuja tak aby wykazac strate podatkowa bo to jest dla nich najbardziej korzystne.

ojej jaki Ty jestes madry haha

zaraz, czyli Abris jest wedlug Ciebie super?
to nie on kupil spolke i wprowadzil zmiany pozwalajace KK na zadluzanie sie bez ich wiedzy? gdzies w watkach bylo ze zlikwidowana limit ponizej ktorego musieli pytac RN o zgode.

i odpowiadajac w analogii do Twojego przykladu. kupujesz samochod zatrudniasz pracownika/kierowce i mowisz mu ze dla niego przepisy drogowe nie istnieja - w tym momencie ten debil (analogia do KK) popelnia przestepstwo drogowe bo tak moze wedlug umowy :)

jesli bank sprzedal portfele trefne do GB a potem nagabywal na super bezpieczny produkt to od kiedy mozna mowic ze nie mial swiadomosci?

I dlatego wlasnie tak jak mowisz o Prokuraturze dzialanie zmierzajace do wyjasnienia takich manipulacji i oszustw ze strony bankow rownolegle tez powinny byc prowadzone.

Polecasz ksiazke hehe - no dobrze moze ktos ja przeczyta ale sednem nie jest sprawa jakie sa socjotechniki tylko w jaki sposob moga one byc wykorzystywane. Czy na prawo i na lewo aby zgarnac prowizje i moga prowadzic nawet do oszustw wedlug zasady "cel uswieca srodki"?

Jesli bank w ktorym zakladasz lokaty nagle oferuje bezpieczne produkty z gwarantowana stopa zwrotu, wypelnia dokumenty za Ciebie a Twoj podpis jest tylko i wylacznie pod dyspozycja przelewu (ten sam podpis po zapoznaniu sie z jedynie z bajeczna oferta banku) to co wtedy?

Ja np dopiero 5 dni po tej dyspozycji przelewu dostalem mailowo formularze zapisu (wypelnione przez pracownika banku) oraz 1h przed tym oferte nabycia od PDM. Nie przegladam maila z taka czestotliwoscia a co wiecej jesli nawet to nie umiem tych kruczkow finansowych z takim zacieciem i zrozumieniem jak rubryke sportowa zeby szybko zareagowac i wycofac. Oferta banku byla oferta na ktora zlozylem podpis .

www.bankier.pl/wiadomosc/Rzecz...

jesli tu mozna miec nadzieje w instytucje i mateuszka to moze cos sie uda zdzialac

Rowniez mam adres IP od PDM.
Moja reklamacja odmowna jest juz ponownie zlozona do rzecznika IB (wraz z potwierdzeniem IP) oraz rzecznika finansowego oraz uokik. Terminy odpowiedzie w przeciagu 2 tygodni takze zobaczymy co dalej z ta telenowela :)

Ja z wlasnej strony tez widze ze walka indywiduana np z bankiem moze stac na mniej lub bardziej przegranej pozycji w naszym kraju prawa. Probuje pisac te reklamacje, odwolywac sie do instytucji rzadowych jednak nie wiadomo z jakim to bedzie skutkiem.

z GB nam koniec koncow zostana ochlapy bo z dnia na dzien kasa sie zmiejsza, eksperci siedza sobie tam i debatuja a przeciez ci wszyscy pracownicy za cos mieli i maja placone. Opieramy sie na ich umiejetnosciach a pomijajac machloje KK to teraz tez i o nich ciezko dobre slowo powiedziec bo raczej nie sa orlami windykacji.

uklad nie moze na pewno zostac zatwierdzony taki ktory zamyka dochodzenie praw od posrednikow - na to treba zwrocic szczegolna uwage,

tu mamy jak zawsze sytuacje: oni nas moga ograbic w bialych rekawiczkach bez problemu a jak bedziemy dochodzili czemu i jaka jest sytuacja to skurwysy.. nas pozwa za ujawnianie pufnych danych. Pozwa nas na 2 mld ktore zajeba.. ? paranoja

jeszcze raz zwroce uwage i za pewne dostane ostre krytyczne uwagi od osob tu na forum.
Kurator poprzez media chce ukladu, RW co tu mozna odczytac ma jakies wlasne mozliwe propozycje a zarzad Get Back ma wlasne - dodatkowo ostatnio wypowiedzial sie ze az taka sytuacja w spolce nie jest fajna zeby 50% kapitalu zostalo zwrocone.

o co tu chodzi? Czy te wszystkie podmioty w ogole ze soba rozmawiaja? sa dyskusje i po nich kazdy mowi co innego jakby gral w snake'a czy inna gre sobie na komorce w trakcie nie sluchajac co inni maja do powiedzenia ? czy to jest powazne?

jeszcze dochodzi kwestia samego Abrisa,
majac 60% akcji on praktycznie nic nie robil w spolce, nie kontrolowal RN ani nie chcial dokapitalizowac. no oczywiscie pojawialy sie doniesienia ze udziela pozyczki do ktorej nie doszlo bo warunki uruchomienia byly zaporowe w obecnej sytuacji. Jedyna rzecza ktora mu sie udala to zarobek na IPO.

reasumujac Abris z 60% wlasnosci i Abris z 3% wlasnosci raczej na to samo wyjdzie

kris1986 napisał(a):
Pesto
w 100% się Tobą zgadzam i podpisuje się pod nim dwoma rękami

draconiss
ta wypowiedź jest skierowana między innymi w twoim kierunku. Jeśli możesz, swoje spostrzeżeń opisuj na innym forum np. Bankier.pl bo uważam, że tam znajdziesz szersze grono odbiorców, którzy mają podobne poglądy.

Te forum powstało w innym celu,va twoje wypowiedzi są krótko pisząc wszystko-anty.

Jesli chcesz mozesz sobie pisac na Bankier.pl droga wolna, czy ja Ciebie trzymam tu sila? nie musisz tu byc. Pewnie zaraz sie zrobisz caly czerwony bo jak kto mogl mnie odeslac do Bankier.pl bo przeciez to Ty tak zrobiles:)

Moje wypowiedzi nie sa anty. W wiekszosci przedstawialem z roznych zrodel informacje ktore stawialy w bardzo zlym swietle GB - informacje zaciagniete z internetu artykolow. Mozna tu dywagowac co one wnosza do sprawy ale jak zycie pokazuje informacje od zarzadu sa jak papier toaletowy a pogloski ktore sie slyszy co i raz staja sie faktami.

To wlasnie Twoje wypowiedzi sa wszystko anty w keirunku osob ktore zadaja tu pytania. Jestes widze wszystko wiedzacy odnosnie spolki i tego co tam sie dzieje i gdy ktokolwiek o cokolwiek zapyta to jest sprzeciw.
- a moze jak Ci cos nie pasuje to sie nie odzywaj
- jak nie masz merytorycznej odpowiedzi na zadane pytanie to sie nie odzywaj
- poczekaj a moze ktos znajacy odpowiedz jej udzieli
Myslenie nie boli.

Pesto napisał(a):
Draconiss: I jaki Ty chcesz mieć wpływ na tą działalność operacyjną. Wszystko o tym było w komunikacie RW i pewnie bedą jeszcze szczegóły na maila. RW chce zmian w RN także celem polepszenia tych spraw .... dla mnie nie ma sensu dalej roztrząsać tego ma forum

Co chcesz uzyskać mając te dane operacyjne ? Chcesz potwierdzić czy jest źle czy dobrze ?

Jak znasz się na windykacj, to pisz bezpośrednio do Radka.

Oczywiście nikomu nie zabraniam pisania tutaj, bo jak mógłbym to zrobić.

Trzeba czekać na efekty pracy RW ....

na jakiej podstawie chcesz podjac decyzje gdy bedzie glosowanie nad ukladem? bo jest takie pole w kalendarium jesli nie dojdzie do sanacji, a jak dojdzie to tez warto jest rozumiec co sie w spolce dzieje i dlatego sa pytana roznych osob odnosnie spraw w spolce.

jesli jedna czy druga osoba nie chce miec zadnych dodatkowych wiadomosci o spolce i zdaje sie w stu procentach na obecne dzialania do po co wchodzi na to forum?

nastepny oswiecony, "Ty nie mozesz tu pisac znajdz sobie inne forum bo tu tylko ja moge pisac" :)
tak samo mozes znalezc sobie inne forum do czytania.

ja chcialbym zwrocic na jedno uwage, mowisz o poprawie dialalnosci operacyjnej. Zapytalem sie na tym forum i otrzymalem informacje ze sa ciete koszty i jest poprawa a tu dzis w dokumencie RW czytamy ze nie ma poprawy dzialalnosci operacyjnej. tyle w temacie.

no i sprzeczne informacje:

"jednocześnie, pomimo przedstawienia kilku inicjatyw, Rada Wierzycieli stwierdziła brak
istotnego postępu w obszarze poprawy działalności operacyjnej;"

raport mial juz byc. ludzie zadaja pytania bo chodzi tu o ich pieniadze. a rownie dobrze wedlug Twojej wypowiedzi moge rzecz: Pieniadze ktore zainwestowales w obligacje beda kiedy beda - beda wtedy gdy otrzymasz je przelewem na koncie i w takiej wartosci w jakiej przyjda :D prawda ze super odpowiedz? mozesz juz nie czytac w takim razie pytan innych na forum.

chyba ci nikt na to pytanie nie odpowie wlasnie.
tu sa spiewki typu: jest nowy zarzad ktory sie musi rozejrzec w sytuacji :) ale teraz jedno proste logiczne pytanie/stwierdzenie sie nasuwa. Ten nowy zarzad zwrocil sie z pytaniem do ksiegowych GetBack ktory de facto caly czas tam pracuje. i co oni tez sie musza rozejrzec w temacie ? czy oni dopiero zaczeli w tej firmie pracowac? nie nie, oni bajdurzyc sobie beda ze to jest trudny biznes i ze trzeba czasu. a za co im do tej pory zaplacili z obligacji?

o i super, pogodzony ze starciles a i tak przegladasz posty ktore sa dla Ciebie biciem piany :)
a tak merytorycznie to masz racje trzeba miec twarde dane ale o nie sie trudno dopytac.

utworzono forum obligatoriuszy HussarGruppa i tam tez jest "super ciekawie":

"Drodzy Obligatariusze HUSSAR GRUPPA,
Poniżej przedstawiam kilka istotnych informacji z wniosku restrukturyzacyjnego złożonego do sądu w Warszawie przez spółkę HUSSAR GRUPPA w dniu 30.07.2018 r.
1) Zadłużenie spółki na dzień złożenia wniosku wynosi ok. 89mln zł, w tym 88mln to wyemitowane obligacje !!!
2) Dla porównania z raportu skonsolidowanego za rok 2017 wynika, że zadłużenie z tytułu obligacji na koniec roku 2017 wynosiło ok. 10 mln zł.
3) Spółka pożyczyła różnym innym podmiotom, głównie zależnym ok. 31,5mln zł
4) Spółka nie ma praktycznie majątku poza kilkoma samochodami, komputerami oraz oprogramowaniem, wartość majątku (rzeczowa aktywa trwałe) wyceniona jest na 2,8 mln zł
5) Propozycje układowe zakładają umorzenie wszelkich odsetek i spłatę kapitału w 40%. Całość spłaty (40%) miałaby nastąpić w roku kolejnym po roku w którym przypada wykup obligacji"

Informacje
Stopień: Rozgadany
Ostatnia wizyta: 30 stycznia 2021 08:48:35
Liczba wpisów: 133
[0,04% wszystkich postów / 0,12 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,839 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +168,16% +33 632,53 zł 53 632,53 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło