pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

draconiss

draconiss

Ostatnie 10 wpisów
jak to czemu nie pozwala:) bo nadal sobie beda wyplacali premie, gdby teraz nagle pozwali o zwrot premii poprzednikow to pozniej beda musieli zwrocc terazniejsze premie na wypadek gdy uklad nie zostanie zrealizowany i bedzie to dzialanie na szkode. Reka reke myje :D

a nie zastanawia Was gdzie jest "all mightly" Baczynski? siedzi cichutko, ciekawe z jakiego powodu jego zapal oslabl calkowicie?! (pytanie oczywiscie retoryczne :D)

wyjdzie na to ze Idea Bank sprzedala Get Back juz z wielkimi dlugami odziedziczonymi po bankach LC i innych. Ciekawie sie robi i zobaczymy jak to inwestorzy sie rzuca teraz

Obligatariusz kontakt napisał(a):
bog41 napisał(a):
anty_teresa napisał(a):
Panie Radku,
jeśli dobrze rozumiem prawo i ustawy, to z wnioskiem do UOKiK powinien wystąpił podmiot, który zamierza objąć kontrolę nad spółką, bo UOKiK musi się zgodzić na koncentrację jeśli podmiot prowadzi działalność konkurencyjną w stosunku do dłużnika. Taki jak rozumiem był zamysł ustawodawcy. Tak też wynika z komentarzy do ustawy:
Cytat:

Konieczność zgłoszenia prezesowi UOKiK.
Przejęcie przez nabycie lub objęcie akcji, innych papierów wartościowych, udziałów lub w jakikolwiek inny sposób bezpośredniej lub pośredniej kontroli nad jednym lub więcej przedsiębiorcami w wyniku układu podlega zgłoszeniu prezesowi UOKiK, jeżeli:
..........................
Brak konieczności zgłoszenia prezesowi UOKiK.
Nie podlega natomiast zgłoszeniu zamiar koncentracji:
...........................
– następującej w toku postępowania upadłościowego z wyłączeniem przypadków,
gdy zamierzający przejąć kontrolę
jest konkurentem albo należy do grupy kapitałowej, do której należą konkurenci przedsiębiorcy przejmowanego (nie dotyczy zatem przejęcia wyłącznie w drodze
restrukturyzacji);

Link
A zatem taka zgoda jest wymagana jeśli wierzyciel prowadził działalność konkurencyjną i w wyniku konwersji obejmie kontrolę. Kontrolę sprawuje się wtedy kiedy ze względu na udział głosów lub zapisy statutowe można powoływać zarząd spółki, a właściwie większość w RN. Jeśli z głosowania wyłączyli się wierzyciele na 224 mln, z czego z grupy 2 (gdzie mogłaby zachodzić koncentracja) to 103 mln zł, to jasnym jest, że nikt tej kontroli nad spółką w wyniku konwersji by nie uzyskał, choć ktoś z pewnością byłby największym akcjonariuszem i miałby znaczący wpływ... Czy tutaj się mylę? Dodatkowo jak mniemam musiałby być to podmiot prowadzący działalność w zakresie obrotu wierzytelnościami, choć możliwe, że kwalifikowałoby się także zarzadzanie funduszami. W tym drugim przypadku łączny obrót z zarządzania musiałby wynosić 50 mln EUR, a to mało prawdopodobne.


Twierdzę to samo: zgoda nie była i nie jest potrzebna, to wynika jasno z przepisów. Nie było też potrzeby występowania do UOKiK o jakąkolwiek wykładnię, bo przepisy sa wystarczająco klarowne. Temat zgody został wyciągnęty na zgromadzeniu po to, aby zmanipulować niedojdę NS, by wycofał propozycje układowe, które zakładały konwersję.


1/ Na ZW to Sędzia-komisarz, nie NS, przyznał, że zasadna jest konieczność rozstrzygnięcia kwestii UOKiK i wynikającego z tego ryzyka skutecznego zaskarżenia układu
2/ Powyższe wyliczenie jest manipulacją - z faktu indywidualnego udziału w postępowaniu, nie wynika automatycznie, że ci wierzyciele chcieli konwersji a tak wszyscy z Was zakładają; osobiście znam wierzycieli z grupy 1 i 2 mających łącznie co najmniej ponad 100 mln zł, którzy z góry nie chcieli akcji; a w takiej sytuacji, może okazałoby się, że grupa kilkunastu osób (z ponad 9000 osób), konwertująca (przy 25% konwersji) jakieś maks. 50 mln zł obligacji o wartości papieru toaletowego przejmuje Spółkę z aktywami na sporo ponad 1 mld zł i rzeszą poszkodowanych w największej aferze od lat; wiem, wiem - wszystko w interesie owych poszkodowanych:)
3/ Dlatego zanim zacznie zarzucać coś innym przyjrzyjcie się powyższej wyliczance i zastanówcie się jak ktoś mógłby ocenić to za rok, dwa z boku, np. z komisji śledczej


Ciekawe czemu RB tak zaciekle walczy o ten papier toaletowy dla Abrisru. Bo moze to wcale nie taki papier toaletowy!

Obligatariusz kontakt napisał(a):
draconiss napisał(a):
@Obligatoriusz_kontakt

tak jak chciales, zadalem merytoryczne pytanie na ktore chyba nie tak szybko masz zamiar odpowiedziec. Ponawiam je wiec:

Jakie masz zaslugi i co zostalo zrobione ze w okresie czasu 6 miesiecy Waszej pracy? Splaty zostaly zmiejszone z ~50% (wtedy wlasnie Ty z tego co czytalem byles glownym inicjatorem przedluzania) do 25% nie ma zadnych akcji dla wierzycieli ktorzy tego chcieli.
I nie pierd* mi tu ze te akcje bylyby wtedy nic nie warte. Jakos nie pociesza mnie fakt ze teraz beda one wiecej warte ale w rekach Abrisu.


1/ Nie pamiętam, abyśmy byli na "ty"
2/ Spółką zarządza zarząd, a nie RW; kompetencje RW wynikają z Pr. Restr.
3/ Wcześniejsze PU skonstruowane były na ówczesnych wycenach aktywów przez Spółkę; od tamtej pory skorygowali ją m.in. o przeterminowane wierzytelności oraz urealnili wartość aktywów zagranicznych o uzyskane oferty sprzedaży


Na grzecznosci trzeba sobie zasluzyc, nie bede sie odnosil w stosunku do kogos kto oszukal wszystkich w ten sposob bufonie.

@Obligatoriusz_kontakt

tak jak chciales, zadalem merytoryczne pytanie na ktore chyba nie tak szybko masz zamiar odpowiedziec. Ponawiam je wiec:

Jakie masz zaslugi i co zostalo zrobione ze w okresie czasu 6 miesiecy Waszej pracy? Splaty zostaly zmiejszone z ~50% (wtedy wlasnie Ty z tego co czytalem byles glownym inicjatorem przedluzania) do 25% nie ma zadnych akcji dla wierzycieli ktorzy tego chcieli.
I nie pierd* mi tu ze te akcje bylyby wtedy nic nie warte. Jakos nie pociesza mnie fakt ze teraz beda one wiecej warte ale w rekach Abrisu.

Obligatariusz kontakt napisał(a):
Czytając wpisy niektórych osób wydaje się, że te forum przestało już pełnić funkcję miejsca do kulturalnej i merytorycznej dyskusji. A szkoda


Merytoryczna dyskusja? Gdzie byles przez cholerne 2 miesiace? a podczas glosowanie z usmieszkiem na twarzy

To zeby bylo merytorycznie...
Co zrobiles @Obligatoriusz_kontakt w RW i RN (na marginesie sam sie tam pchales)?
Dlaczego wyladowalismy na 25% czyli znacznie gorzej niz przed Twoim przyjsciem? Dlaczego nie ma przejecia spolki? Czy bezsensowne wydawanie na nowe sytemy informatyczne cos da jesli te
Moderator:
usunięto

z Get Back'u przez tyle lat nie potrafily windykowac?

Obligatariusz kontakt napisał(a):
draconiss napisał(a):

jak nie masz czasu na wywiazywanie sie z RW/RN to wypad a nie sie tu jeszcze kurcze zalisz.
a i sie pomyliles , jestes bufonem do potegi!


Dziękuję za słowa wsparcia - jak zwykle szczerze doceniam. Tylko taki poziom komunikacji ogranicza możliwość jej prowadzenia. Może na Bankier.pl są takie standardy, ale na SW miało być normalnie. Tzn. możemy się nie zgadzać, ale nie mamy prawa się obrażać. W tej wypowiedzi te zasady zostały złamane


hahaha Ty juz na bank lamiesz zasady i obrazasz innych od samego poczatku nie odpowiadajac na pytania merytorycznie uwazajac ze pozjadales wszystkie rozumy.

Czemu zostala wycofana mozliwosc przejecia przez obligatoriuszy spolki GB na minuty/godziny czy nawet dajmy tydzien? CO robiles przez ponad pol roku? No pochwal sie?? G**** z tego wyniknelo. Pierwsza propozycja byla bodajze >50%.

jak nie masz czasu na wywiazywanie sie z RW/RN to wypad a nie sie tu jeszcze kurcze zalisz.

a i sie pomyliles , jestes bufonem do potegi!

tylko jedno nasuwa sie na mysl. gdy pojawiaja sie fakty o bankach LC od razu kilka osob pesymistycznie na temat roszczen od tych bankow? dlaczego? zeby zniechecic osoby do walki o swoje?

Informacje
Stopień: Rozgadany
Dołączył: 11 maja 2018
Ostatnia wizyta: 28 sierpnia 2019 15:06:42
Liczba wpisów: 127
[0,04% wszystkich postów / 0,22 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,594 sek.

AD.bx ad3a
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d