pixelg
MIDAS - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69

MIDAS [MDS]

AKTUALNY KURS: 0,80 zł (+0,00%) 24-05-2016 17:00
piotrch
0
Wpisów: 808
Wysłane: 16 maja 2011 14:57:43 przy kursie: 1,51 zł
broekr - co do samej procedury to poinformowano cie bardzo dobrze. WSA weryfikuje sprawę pod katem formalnym, niby po jej weryfikacji skargę przekazuje "niezwłocznie" do NSA, ale niezwłocznie to bardzo pojemny termin :D

CC
0
Wpisów: 6
Wysłane: 16 maja 2011 17:35:22 przy kursie: 1,51 zł
Czyżby był to koniec bessy?

CC
0
Wysłane: 16 maja 2011 18:12:31 przy kursie: 1,51 zł
Albo następne podbicie przed dalszymi spadkami

>> Ponad 160% zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego Cztery Fazy Rynku w StockWatch.pl

broker_ns
0
Wpisów: 506
Wysłane: 16 maja 2011 18:21:09 przy kursie: 1,51 zł
Jeśli ktoś umie dobrze liczyć na na końcówce dzisiejszej sesji różnica między kursem akcji 1,51 a zakupem praw poboru (0,23 +4*1,24)/4= ok.1,3 wynosiła 16 %!!!

Widać, że kurs sobie a notowania pp sobie. Widać że niektórzy nie byli przygotowani na dodatkowe wydatki finansowe. Jeśli ktoś ma wolne środki to intratna okazja. Jutro może być podobnie. Ostatni dzień notowań pp. Jak sądzicie długo trzeba będzie czekać na start notowań PDA?? Ja przewiduję że 3-4 tygd.

A że tak skromnie spytam zapisał się już ktoś na PP???

del-20111116
0
Wpisów: 155
Wysłane: 16 maja 2011 18:52:56 przy kursie: 1,51 zł
broker_ns napisał:
"A że tak skromnie spytam zapisał się już ktoś na PP??? "

Na pp się nie zapisuje, lecz się je kupuje.
Edytowany: 16 maja 2011 18:54

Specjalista30
0
Wpisów: 40
Wysłane: 16 maja 2011 21:12:26 przy kursie: 1,51 zł
Spójrzcie na to info www.trigon.pl/images/Midas/ane...
Wcześniej pisałem na forum o konsolidacji przychodów z moby, ale ostatecznie w raporcie za IQ nie zostały one uwzględnione. Natomiast teraz w aneksie cytuję "Od dnia 7 stycznia 2011 roku Emitent uzyskał status spółki dominującej w stosunku do Mobyland. W związku z tym od
tego dnia przychody ze sprzedaży uzyskiwane przez Grupę oraz koszty operacyjne ponoszone przez Grupę są wyższe o przychody i koszty związane z działalnością Mobyland."
Wygląda na to, że było to umyślne zwalenie kursu pod tani skup pp. Teraz w raporcie półrocznym pokażą 54 mln przychodu z samego mobylanu i w końcu coś zarobią. Koniec promocji.

CC
0
Wysłane: 16 maja 2011 22:18:51 przy kursie: 1,51 zł
Skoro tak to czas zapinać pasyWhistle

bucik1986
bucik1986 PREMIUM
0
Wpisów: 223
Wysłane: 16 maja 2011 22:35:42 przy kursie: 1,51 zł
Zobaczymy jak sie to jutro rozegra :-).Moze komus zalezalo wlasnie nawygenerowaniu duzej roznicy miedzy akcjami a pp by zachecic do kupna akcji nowej emisji :). Ja czekam do tego co sie bedzie dzialo jutro, a pozniej bede sie modlil o pozytywne dla spolki rozstrzygniecie tych wszystkich spraw i przetargow:).

Taurus80
0
Wpisów: 2 936
Wysłane: 16 maja 2011 22:58:17 przy kursie: 1,51 zł
W tym infie jest wiecej kwiatkow ciekawedlaczego nikt do nich nie nawiazuje blah5

Cytat:
www.trigon.pl/images/Midas/ane...
Aktualizacja nr 6
Str. 118, punkt 20.8 Części III Prospektu,
Po akapicie:
Obecnie uzasadnienie pisemne do przedmiotowego wyroku jest szczegółowo analizowane przez zarządy CenterNet i
Mobyland oraz doradców prawnych. Zgodnie z deklaracją Zarządu CenterNet i Mobyland, spółki skorzystają z
przysługującego im uprawnienia i wniosą skargi kasacyjne od wyroku WSAW do Naczelnego Sądu Administracyjnego w
ustawowym terminie.
dodaje się:
CenterNet i Mobyland skorzystały z przysługującego im uprawnienia i wniosły skargi kasacyjne od wyroku WSAW do
Naczelnego Sądu Administracyjnego w ustawowym terminie. Skargi kasacyjne od tego wyroku (wyroku WSAW z 11
lutego 2011 r. uchylającego Decyzję Rezerwacyjną 1 i Decyzję Rezerwacyjną 2) zostały także wniesione przez: Prezesa
UKE, Polkomtel, PTC i Krajową Izbę Gospodarczą Elektroniki i Telekomunikacji.

To jest to co bedzie w NSA jezeli NSA potwierdzi wyrok WSA caly przetarg zaczynamy calkiem od nowa!!!

buldi
0
Wpisów: 5 064
Wysłane: 16 maja 2011 23:18:46 przy kursie: 1,51 zł
To byłby skandal, który by chyba nawet u Nas nie przeszedł.

Prawdziwy spór toczy się od początku wygranego przetargu, a nie od paru miesięcy, a mimo to częstotliwości zostały kiedyś przyznane.

Ja się już tym kompletnie nie przejmuje.
Ktoś kto chce na szumie wokół tej sprawy zbić "kapitał" robi po prostu swoje.

broker_ns
0
Wysłane: 17 maja 2011 00:06:09 przy kursie: 1,51 zł
Taurus80 napisał(a):
W tym infie jest wiecej kwiatkow ciekawe dlaczego nikt do nich nie nawiazuje blah5
dodaje się:
CenterNet i Mobyland skorzystały z przysługującego im uprawnienia i wniosły skargi kasacyjne od wyroku WSAW do
Naczelnego Sądu Administracyjnego w ustawowym terminie. Skargi kasacyjne od tego wyroku (wyroku WSAW z 11
lutego 2011 r. uchylającego Decyzję Rezerwacyjną 1 i Decyzję Rezerwacyjną 2) zostały także wniesione przez: Prezesa
UKE, Polkomtel, PTC i Krajową Izbę Gospodarczą Elektroniki i Telekomunikacji.

To jest to co bedzie w NSA jezeli NSA potwierdzi wyrok WSA caly przetarg zaczynamy calkiem od nowa!!!

Ale przecież wałkujemy cały czas ta samą sprawę. To samo zdanie jest w raporcie kwartalnym - zresztą już jej cytowałem tutaj na froum. Jak już wielokrotnie tutaj mówiliśmy i podkreślali wszystkie strony złożyły kasację od wyroku WSA i cała sprawa będzie się rozstrzygać w NSA.
Przeczytałem ten cały aneks i nie znajduje w nim wiele rewelacji. To jest tak, że z powodu długiego oczekiwania na zatwierdzenie prospektu emisyjnego musieli potem przesłać KNF aneks o uaktualnienia jakie zawierał raport za IQ 2011r. Pewnie tego wymaga Ustawa o ofercie publicznej na którą to ten aneks się powołuje a której art. 51 mówi:
Cytat:
Emitent lub wprowadzający jest obowiązany przekazywać Komisji niezwłocznie, nie później jednak niż w terminie 24 godzin, w formie aneksu do prospektu emisyjnego, wraz z wnioskiem o jego zatwierdzenie, informacje o wszelkich zdarzeniach lub okolicznościach, które mogłyby w sposób znaczący wpłynąć na ocenę papieru wartościowego, o których emitent lub wprowadzający powziął wiadomość po zatwierdzeniu prospektu emisyjnego do dnia:
tfi.pl/pdf/Ustawa_o_ofercie_pu...

Zatem musieli sporządzić i wysłać taki aneks KNF i dzisiaj otrzymali potwierdzenie, że KNF go już zatwierdziła a obowiązek informacyjny zmuszał ich do podzielenia się tą informacją z rynkiem.

Dla mnie jest natomiast zastanawiająca różnica (16% pod koniec sesji) między notowaniami pp i kursem akcji o czy już wcześniej wspominałem. Czy ktoś ma jakąś teorię na ten temat?

buldi
0
Wpisów: 5 064
Wysłane: 17 maja 2011 00:12:39 przy kursie: 1,51 zł
Broker ta różnica to teoretycznie ryzyko jakie musi ponieść inwestor decydujący się na zamrożenie kasy na bliżej nie okreslony czas.
Wystarczy sobie przypomnieć, ile czasu IDM musiał być notowany przed scaleniem z powodu sporów sądowych innej co prawda treści ale równiez powiązanych pośrednio z celem emisji.

Specjalista30
0
Wpisów: 40
Wysłane: 17 maja 2011 01:01:46 przy kursie: 1,51 zł
Chciałbym dodać jeszcze jeden wątek do prowadzonej dyskusji na temat wyroku w sprawie powtórzenia przetargu na częstotliwości. Mianowicie Ministerstwo Infrastruktury prowadzi prace i prawdopodobnie niebawem wprowadzi poprawkę do ustawy, która uniemożliwi unieważnianie przetargów po upływie 5 lat. Prawo ma działać wstecz i najprawdopodobniej jeżeli wyrok NSA będzie się przeciągał utnie ten spór. Proszę przejrzeć poniższy link
www.rp.pl/artykul/484993,60521...

Stanowisko Polskiej Telefonii Cyfrowej:

Jesteśmy zadowoleni z decyzji Naczelnego Sądu Administracyjnego oddalającej skargi kasacyjne na wyrok WSA w świetle którego przetarg na częstotliwości 1800MHz z 2007 roku powinien zostać unieważniony przez Prezesa UKE. Dalszą konsekwencją tego faktu, zgodnie z obecnym art. 118d ust. 4 Prawa Telekomunikacyjnego, powinno być wznowienie postępowania rezerwacyjnego, a ostatecznym efektem – cofnięcie przyznanych wcześniej rezerwacji częstotliwości.

W kontekście tej sprawy niepokojące są plany Ministerstwa Infrastruktury wprowadzenia do Prawa Telekomunikacyjnego zakazu unieważnienia przetargów po upływie 5 lat od ich przeprowadzenia. Przepis ten miałby działać wstecz, czyli przy przewlekłej procedurze mógłby on również dotyczyć przetargów takich, jak ten z 2007 r. Oznaczałoby to, iż mimo stwierdzenia rażącego naruszenia prawa przetargi nie zostałby unieważnione.

Kanoniers
0
Wpisów: 1 070
Wysłane: 17 maja 2011 08:35:12 przy kursie: 1,51 zł
broker_ns napisał(a):

Dla mnie jest natomiast zastanawiająca różnica (16% pod koniec sesji) między notowaniami pp i kursem akcji o czy już wcześniej wspominałem. Czy ktoś ma jakąś teorię na ten temat?

dla mnie wlasnie tez Think

napewno racje ma buldi ze to roznica wynikajaca z teoretycznego ryzyka ale mysle ze jest ona zbyt duza, tak jakby miala wyjatkowo mocno zachecic do pp a jak zycie juz nieraz nas nauczylo to moze niczego dobrego nie oznaczac ?!

A moze po prostu doszukujemy sie czegos czego nie ma i faktycznie wielu nie przewidzialo do konca tego ze objecie troche kosztuje i nie byli przygotowani na taki wydatek ?!
Chcialbym wierzyc ze to glowny powod ale prezczucie mi podpowiada ze cos tu jest nie tak...

broker_ns
0
Wysłane: 17 maja 2011 08:59:32 przy kursie: 1,51 zł
Kanoniers napisał(a):
broker_ns napisał(a):

dla mnie wlasnie tez Think napewno racje ma buldi ze to roznica wynikajaca z teoretycznego ryzyka ale mysle ze jest ona zbyt duza, tak jakby miala wyjatkowo mocno zachecic do pp a jak zycie juz nieraz nas nauczylo to moze niczego dobrego nie oznaczac ?!

A moze po prostu doszukujemy sie czegos czego nie ma i faktycznie wielu nie przewidzialo do konca tego ze objecie troche kosztuje i nie byli przygotowani na taki wydatek ?!
Chcialbym wierzyc ze to glowny powod ale prezczucie mi podpowiada ze cos tu jest nie tak...

Mnie się wydaje, że te dwa czynniki się kumulują. Po pierwsze ludzie nie mają kasy bo jednak trzeba dużo wyłożyć na wykup pp a część jeśli ma to się boi włożyć w tą nadal ryzykowną spółkę. Po prostu wolą stracić niż inwestować kolejne pieniądze. Raczej nie ma tu drugiego i trzeciego dna. Nawet jak ktoś ma kasę to może nie lubić zbyt dużego ryzyka. Przydział akcji po zapisach kończy się 31 maja. Potem tydz max 2 i start notowań PDA. Dla mnie aż takiego dużego ryzyka nie ma!!!

Madmid
0
Wpisów: 17
Wysłane: 17 maja 2011 09:29:20 przy kursie: 1,46 zł
Specjalista30 napisał(a):
Chciałbym dodać jeszcze jeden wątek do prowadzonej dyskusji na temat wyroku w sprawie powtórzenia przetargu na częstotliwości. Mianowicie Ministerstwo Infrastruktury prowadzi prace i prawdopodobnie niebawem wprowadzi poprawkę do ustawy, która uniemożliwi unieważnianie przetargów po upływie 5 lat. Prawo ma działać wstecz i najprawdopodobniej jeżeli wyrok NSA będzie się przeciągał utnie ten spór. Proszę przejrzeć poniższy link
www.rp.pl/artykul/484993,60521...

Oni tam piszą jeszcze tak, czyli co wznawiają procedurę od miejsca wykluczenia PTC?

Cytat:
"Według art. 118d Prawa Telekomunikacyjnego w sytuacji uznania przez NSA skargi uczestnika przetargu prezes UKE musi wznowić postępowanie przetargowe."

A jak NSA unieważni cały przetarg, czy UKE może przyznać dalsze tymczasowe użytkowanie częstotliwości, czy może wtedy wyłączają maszty i nic nie robią. Jak jest też wtedy z opłatą za częstotliwości bo chyba zapłacono za nie po ok. 100 milionów, jest zwracana z odsetkami z automatu czy wszytko dopiero sprawy o odszkodowanie rozstrzygają.

addison
27
Wpisów: 2 232
Wysłane: 17 maja 2011 14:30:20 przy kursie: 1,46 zł
Braknie trochę czasu(1-2 dni) a PP zeszłyby do wartości <10gr na podaży(co przy debiucie PP zakładałem). No nic, teraz pozostaje czekać na wyniki subskrypcji. W jednej z wypowiedzi przedstawicieli spółki zakładali sprzedaż mniejszą niż cała pula akcji(w ich opinii byłby to jakiś rodzaj sukcesu). Trochę to koliduje z tym artykułem, gdzie Solorz deklarował objęcie pozostałych akcji(zapisy dodatkowe). Czas pokaże.

tak czy inaczej papier dopiero po emisji nabierze atrakcyjności w zależności od sukcesu. No i czy Solorz zapisze się w dodatkowym czy liczy na trzeci zapis?
Edytowany: 17 maja 2011 14:33

sbyszek
0
Wpisów: 807
Wysłane: 17 maja 2011 14:59:55 przy kursie: 1,46 zł
Czy zobaczymy 1gr za PP ? Pewnie nie, bo się nie dzieli przez 4, ale 4gr to może być realne!
Kopanie się z koniem jest najlepszą reklamą konia.

tOfi
0
Wpisów: 387
Wysłane: 17 maja 2011 15:03:28 przy kursie: 1,46 zł
Szkoda, że nie było opcji krótkiej sprzedaży na PP king

zawiesili notowania, to się nazywa 'wolny rynek'
Edytowany: 17 maja 2011 15:09

sss56
0
Wpisów: 522
Wysłane: 17 maja 2011 15:10:26 przy kursie: 1,46 zł
ciężko mi zrozumieć po co sprzedawać PP po 10 groszy, sam w tej sytuacji nie wiem czy kupować wszystkie akcje ale PP nie sprzedaje , mam to w booty i parę stówek w te czy we wte różnicy mi nie robi.
"człowiek jest niewolnikiem swego posiadania..."
"Wszystko jest trudne nim stanie się proste "

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69