pixelg
Kiedy dno bessy? - Branże i sektory - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Kiedy dno bessy?

Verion
0
Dołączył: 2010-03-15
Wpisów: 290
Wysłane: 1 kwietnia 2011 21:17:08
Ja patrze trochę inaczej na ten wykres. Zresztą każdy tam interpretuje po swojemu. Moim zdaniem konsolidacja zaczęła się od 11.09.2010 Zatem uważam, że wybicie z konsolidacji powinno nastąpić przy wyższym, albo równym RSI temu, które miało miejsce na górce po której zaczęła się konsolidacja. Czyli jeśli do końca tygodnia WIG 20 nie osiągnie nowego szczytu RSI w stosunku do tego z 11.09.2010 całość uważam, za dywergencje niedźwiedzia. Bardziej poglądowy obraz da wykres tygodniowy WIG20 tam tą dywergencje widać dokładniej. Biorąc pod uwagę trendy tygodniowe w konsolidacji to masz rację, trend zgadza się z oscylatorami. Ja biorę pod uwagę całą konsolidację. Póki co nie zgadza mi się wolumen wybicia i RSI.

Aporpo stóp procentowych, w cenach jest obecnie spekulacja na ich temat. Spekulacja nie wpłynie na kurs jeśli założenia przyszłego faktu były prawidłowe, czyli jeśli faktem będzie te 0,25 pkt z kursem nie stanie się prawdopodobnie nic. Dopiero po zaistniałym fakcie rynek zdyskontuje przyszłość z nim związaną (prawdopodobne zmiany wskaźników makro).
Przyznam, się że nie jestem obecnie w stanie przypuszczać jakie zmiany w gospodarce może spowodować podwyżka stóp o 0,25pkt. Podwyżka taka może nic nie wnieść do gospodarki gdyż banki komercyjne mogą zniwelować ja niską premią za ryzyko. Przyjże się z ciekawości jutro jaki jest trend w premii za ryzyko i inflacyjnej w bankach komercyjnych, jeśli w ogóle uda mi się znaleźć takie informacje. Innymi słowy spróbuje dowiedzieć się jak wygląda obecnie rynkowa stopa procentowa brutto.

nocnygracz
0
Dołączył: 2009-02-02
Wpisów: 2 104
Wysłane: 7 kwietnia 2011 01:45:33
Cytat:
Portugalia prosi o pomoc finansową Unii Europejskiej

"Musimy poprosić o pomoc, żeby nie pogorszyć sytuacji naszego kraju" - powiedział w środę podczas telewizyjnego wystąpienia ustępujący premier Portugalii Jose Socrates.
Premier Portugalii Jose Socrates (z lewej) i minister finansów Fernando Teixeira dos Santos podczas debaty budżetowej, 2.11.2010
Fot. Francisco Seco AP
Premier Portugalii Jose Socrates (z lewej) i minister finansów Fernando Teixeira dos Santos podczas debaty budżetowej, 2.11.2010
Decyzja zapadła podczas nadzwyczajnego posiedzenia rządu, zwołanego w środowy wieczór. Już przed spotkaniem komunikat o konieczności wystąpienia o taką pomoc przekazał prasie minister finansów Fernando Teixeira dos Santos.

- Nasz kraj poprzez nierozważne działania wewnętrzne został wpędzony w trudną sytuację na rynkach finansowych - stwierdził minister.
[...]


Źródło: wyborcza.biz/biznes/1,100896,9...


Gryźli się gryźli, ale w końcu się zdecydowali.

doncarlos
0
Dołączył: 2008-09-23
Wpisów: 1 244
Wysłane: 7 kwietnia 2011 09:33:05
To było od dawna oczekiwane, więc raczej na razie nie zrobi na nikim wrażenia.. ale tym samym lista krajów, które mogą wziąć pomoc ot tak sobie się skończyła..

kliknij, aby powiększyć

Czterema najdroższymi słowami na giełdzie są: "Tym razem będzie inaczej"..
Fala wzrostowa rodzi się w strachu, rośnie w wątpliwościach, dojrzewa w optymizmie i umiera w euforii..
„All animals are equal but some animals are more equal than others“

>> Ponad 160% zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego Cztery Fazy Rynku w StockWatch.pl


buldi
0
Dołączył: 2009-02-21
Wpisów: 5 064
Wysłane: 7 kwietnia 2011 10:05:57
Za chwilę sie okaże, że to kolejna, wspaniała bycza wiadomość. Not talking
Po za tym na liście jest jeszcze pare pozycji.

doncarlos
0
Dołączył: 2008-09-23
Wpisów: 1 244
Wysłane: 7 kwietnia 2011 10:19:50
Na kolejne na liście kraje Europy już nie stać.. jak padnie Hiszpania to domino się rozsypie.. w Niemczech jest już dość silny sprzeciw, partia rządząca traci władzę..

Problemem jest kurs euro im słabszy dolar, tym gorzej dla strefy euro.. moim zdaniem czeka nas odwrócenie tendencji w niedługim czasie i dolar zacznie się umacniać, giełdy będą spadać, korekta na rynkach surowcowych i gospodarka trochę odpocznie..Think

kliknij, aby powiększyć

Czterema najdroższymi słowami na giełdzie są: "Tym razem będzie inaczej"..
Fala wzrostowa rodzi się w strachu, rośnie w wątpliwościach, dojrzewa w optymizmie i umiera w euforii..
„All animals are equal but some animals are more equal than others“

empel
0
Dołączył: 2008-11-27
Wpisów: 242
Wysłane: 7 kwietnia 2011 16:44:24
Niemcy potrzebują słabego euro, z chęcia podłożą nogę południu Europy.

lajkonik
0
Dołączył: 2008-11-28
Wpisów: 1 308
Wysłane: 7 kwietnia 2011 16:45:48
Problem są surowce wyrażane w dolarach. Ropa rośnie szybciej niż euro umacnia się do dolara. To grozi wszystkim. Złotówka dodatkowo się umacnia, ale też niewystarczająco (potanienie importu). Stopy powoli rosną. Niby warunki do spadków są, ale myślę, że jeszcze nie teraz. Jest sporo komentarzy, że rośnie i jeszcze ma rosnąć. Teraz do akcji zacznie wchodzić "ulica" do dodatkowo napędzi rynek. Myślę, że jakaś generalna zwała nam nie grozi. Raczej w perspektywie do wakacji UP.

plynacyzrynkiem
0
Dołączył: 2009-08-01
Wpisów: 1 349
Wysłane: 11 kwietnia 2011 09:18:27
Chinska niespodzianka - deficyt handlowy w 1q2011

http://www.bbc.co.uk/news/13013272

plynacyzrynkiem
0
Dołączył: 2009-08-01
Wpisów: 1 349
Wysłane: 19 kwietnia 2011 17:25:15
najpierw pompujemy, ale jak potem wypompowac?

bloomberg napisał(a):
Federal Reserve Chairman Ben S. Bernanke may keep reinvesting maturing debt into Treasuries to maintain record stimulus even after making good on a pledge to complete $600 billion in bond purchases by the end of June.


teraz nie pozostaje nic, jak tylko zapewniac swiat, ze bedzie qe2 prim, qe3, itd a po cichaczu ewakuowac sie z pozycji podczas ewentualnej euforii na rynku (jesli takowa bedzie), ktora zreszta postaraja sie przy okazji napedzic. Cos mi to przypomina... to juz nie tylko najwiekszy spekulant, na normalnym rynku nazywaloby sie "spoldzielnia" lub po amerykansku "cornering the market". W koncu wystarczy kupowac owe papiery rzadowe przy rentownosci 3,3 a potem zapewnic rynek, ze bedzie dobrze, rentownosc spadnie, a pozycja w "miedzyczasie" zostanie zamknieta. Z jednej strony trzeba miec naprawde delikatna raczke, by takiego rzedu pozycje zamykac (choc akurat obligacje wystarczy trzymac az zapadna), z drugiej - normalnego spekulanta wsadziliby za to za kraty lol

www.bloomberg.com/news/2011-04...

szooler
0
Dołączył: 2008-07-27
Wpisów: 2 112
Wysłane: 30 lipca 2011 23:49:27
szooler napisał(a):
Giełda,prawdopodobnie od 01.stycznia 2011,wydłuża sesję o godzinę.
Obroty wzrosną,zainteresowanie inwestorów zagranicznych.Nominalnie pozytywy.Będzie normalniej,a przynajmniej podobnie jak na innych rynkach.
Cień wątpliwości jednak się pojawia,a jakże,w połączeniu następujących faktów:
-niedawno wprowadzono krótką sprzedaż
-nasz rodzimy rynek płytki jest,
-wreszcie sojusz naszej GPW z NYSE da ich klientom (czytaj GS,Morgany) możliwość szybkiego dojścia(kupić sprzedać na hop,bęc),a może dojenia polskich OFErm z nominalnie naszego na emeryturę kapitału.
Ech,słono trza płacić za lekcje u miszczów.blackeye


Pozwalam sobie odświeżyć tego posta.
Kilka tygodni temu,serwis CNBC omawiał rynki emerging markets jako alternatywę dla rynków rozwiniętych(trudnej Ameryki i starej,zmęczonej Europy).
Było to niestety jeszcze przed eskalacją problemu zadłużenia(że już nie wspomnę o beznadziejnym politycznym rozgrywaniu limitu długu przez Reps. i Demos. w przeciągu tych ostatnich dni.
To co się dzieje tam obecnie wygląda na trwały kryzys polityczny.Jeśli nie wiadomo o co chodzi,to chodzi o ...wiadomo co.blackeye .Tutaj żadna ze stron nie odpuści,twarda obrona interesów klasowych,niestety w feralnym dla kraju czasieShame on you ).
Oglądając transmisję z obrad Kongresu,szczęka opada,nachodzą człowieka czarne myśliThink .Demokraci są napuszeni jak indory,republikanie starają się być bardziej cool(chłodni,ale w tym wypadku wydźwięk jest negatywny),w efekcie okopywanie się na z góry upatrzonych pozycjach,brak porozumienia.
Kraj nad finansową przepaścią,a oni(kongresmeni) grają w ping-ponga,pula astronomiczna,stawka wieksza niż życie...Konkurent,Chińczyk pewnie zaciera ręce,bo sporty te u niego w cenie(inwestuje ciężko w obligi),a i zarobi na "imprezie".A może straci,jak sytuacja wymknie się całkowicie spod kontroli (tych wyrachowanych,zimnych graczy,drani?!)
Kto wie jak to rozegrają,może i euforia zapanuje po uchwaleniu jakiegoś prowizorycznego porozumienia-gniota,trudno przewidzieć.Jeśli tak,będzie to jeden z ostatnich momentów na zamknięcie pozycji i wycofanie się przez dużych przed większym bum-bęc.
Z perspektywy roku,dwóch polityka QE 2 to nieporozumienie.Zjada klasę średnią,a z biednych robi przysłowiowych dziadków(tylko bez zdrobnień).patrz Europa,Bliski Wschód,Afryka Północna,Ameryka..

Wracając zaś do analizy rynków EM w CNBC wspomniano Polskę i Turcję,jako rynki,które skorzystały na modzie i urosły (już),zwrócono też uwage,że jeśli spadnie apetyt na ryzyko,to te dwa kraje mogą najbardziej ucierpieć.Oczywiście,surowcowo-silny miedzią i ropą Wig20 opiera się na razie większej przecenie(mocny właśnie tymi spółkami),ale nie liczyłbym na trwałe utrzymanie tego sentymentu.Giełda,nawet jeśli próbuje imitować szklany klosz,prędzej czy później wraca do szeregu,wywołana przez gospodarkę.Im później wraca ,tym bardziej równia pochyła..."
Było nie było,rekomendacja Goldmana coś koło 200 zł za akcję Kombinatu Polska Miedź zrealizowana.Oni rzadko kiedy się mylą,(ale ostatni kwartał to spektakularna wtopa,(podejrzewam,że oprócz polskiego podwórka inwestowali dużo(za dużo?) w surowce,chciwość Pany. ;))

Ekonomiści bagatelizują trochę obniżenie ratingu,mówiąc ,że default jest zdecydowanie bardziej niebezpieczny.Czy aby na pewno?Pewnie krótkoterminowo niewypłacalność(oczywiście częściowe,a nie całkowite wstrzymanie pewnych płatności) jest bolesna(bardziej szarpnie),natomiast w długim terminie rating jest tak samo istotny dla zdrowia psychicznego inwestorów,(a co za tym idzie,ich portfele)jak default.Obniżka ratingu to faktycznie dźwignięcie stóp,patrz te wspaniałe lata dwudzieste (ubiegłego wieku) i co było dalej...
Pech,ponad 50% wszystkich zabezpieczeń,(!)(mówimy o światowym systemie finansowym)od ubezpieczeń,przez inwestycje po świadczenia emerytalne jest ubezpieczona amerykańską obligacją(treasury).
Sytuacja jest lepsza niż trzy lata temu?
Lepiej jest korporacjom,bogatym z niskimi podatkami,biurokratom,tyle,że są w mniejszości.A większość?Płaci drożej za utrzymanie,traci pracę i patrzy jak pęka kolejny balon iluzji,nieruchomości,których ceny miały rosnąć do nieba,a są mniej warte niż hipoteka do spłacenia.Banki centralne zaś mają napuchnięte bilanse,aktyw od groma(niektóre toksyczne)i gros zobowiązań,a wszystko "zabezpiecza" nieścieralna ameroobligacja z ratingiem(wciąż jeszcze) AAA. :(

"Fortuna favet fortibus"
Edytowany: 31 lipca 2011 00:04


sebastian_1972
0
Dołączył: 2011-07-27
Wpisów: 60
Wysłane: 1 sierpnia 2011 13:58:02
Jak pokazało życie w USA postroszyli piórka i się uspokoili.
Nalezy pamiętac o kilku sprawach:
Republikanie i Demokraci się dogadali.
Dług publiczny USA to 70 % PKB - raczej nie jest to jakis wielki poziom dla tak silnej gospodarki. Zawsze powtarzam USA bez importu z Chin przetrwa. Chiny bez eksportu ... raczej nie.
USA ma najniższe podatki w ostatnich dzisięcioleciach. Czyli mają skad brać w razie gdyby coś.
Brak ustawowego podniesienia limitu zadłużenia nie pozbawia Prezydenta prawa podniesienia limitu wydatków (specjaliści wskazuja na 14 poprawkę do Konstytucji USA).

A teraz jesli chodzi o nasze podwórko.
Twierdzenie o rozdmuchaniu rynku (słuszne czy nie) jakoś mi nie koresponduje z kwestią wysokich dywidend i prognozy zysku - sugerujących w kolejnym roku równie przyzwoite dywidendy.

majama
1
Dołączył: 2009-01-12
Wpisów: 1 178
Wysłane: 3 sierpnia 2011 19:29:53
Jaka piekna tragedia blackeye

Kolejny miesiąc bessy i ostatnie stop lossy popuszczały, chyba czas na giełdowe wakacje. Ogólnie po dwóch latach wzrostów mozemy przeczekiwac kolejne dwa lata spadków, pół roku juz przeczekaliśmy jakby.

To jest gra. Zabawa na pieniądze.

majama
1
Dołączył: 2009-01-12
Wpisów: 1 178
Wysłane: 3 sierpnia 2011 22:00:23
Spójrzmy czy ostatnie spadki to taka wielka przecena. Do dołków z 2009 ciągle bardzo daleko.
Przed nami wybory co może potegowac niepewnosc dla zagranicy.

A niezapominajcie że idzie 2012 i koniec świata. Whistle

Wszystko mi wskazuje że ten wątek powinien być teraz obowiązujący. Hossa finito
To jest gra. Zabawa na pieniądze.

buldi
0
Dołączył: 2009-02-21
Wpisów: 5 064
Wysłane: 3 sierpnia 2011 22:02:24
Przez cała hossę o tym gadałem. Angel
Edytowany: 3 sierpnia 2011 22:03

szooler
0
Dołączył: 2008-07-27
Wpisów: 2 112
Wysłane: 6 sierpnia 2011 04:20:51
sebastian_1972 napisał(a):
Dług publiczny USA to 70 % PKB


No nie bardzo,Sebastian...
Przecież jeśli chodzi o limit zadłużenia,do "walnęli" już w sutfit blackeye (debt ceiling 14.3 biliona dolarów),a pkb coś chyba koło tego,czyli ...mają już deficyt prawie 100%pkb.Think
Sam miałem w pamięci te 70%(to tyle co konsumpcja w StanachAngel ),ale ...to już było...Fakt niedawno,co tylko by podkreślało w jak zastraszającym tempie rośnie ten dług.
Dzisiaj myślimy 70 a jutro już jest 100 .Dzisiaj myślimy,że gospodarka jeszcze "kwitnie",a możemy już być jedną nogą w recesji w USA.
Taurus już to zauważył,tylko na innym wątku.Angel

p.s. rating obniżyli,spać nie mogę.blackeye
"Fortuna favet fortibus"
Edytowany: 6 sierpnia 2011 04:25

noise
0
Dołączył: 2008-12-03
Wpisów: 280
Wysłane: 7 sierpnia 2011 12:35:07
Tak mnie jakoś wzięło i przejrzałem pierwszych parę stron wątku a tam tadekmazur napisał:
Cytat:
Wysłane: 1 marca 2009 12:48:13

Ta wielka przyszła hossa z 750 na 1500 punktów to jednak zbyt czarny scenariusz żeby miał szanse na realizację.
Raczej z 1200 na 3000 brzmi bardziej prawdopodobnie. Polska giełda prawie na pewno będzie liderem wzrostów gdy już przyjdzie światowa hossa.


Jeżeli to wszystko co się obecnie dzieje jest nową bessą (chociaż sam uważam, że to będzie naprawdę duża korekta i zniesie połowę wzrostów tej hossy) to Applause Applause Applause dla tadka

fidelio77
0
Dołączył: 2009-08-06
Wpisów: 745
Wysłane: 7 sierpnia 2011 12:51:45
Giełda w Izraelu zawieszona po spadku -6%.

szooler
0
Dołączył: 2008-07-27
Wpisów: 2 112
Wysłane: 8 sierpnia 2011 00:46:56
szooler napisał(a):
(...)a wszystko "zabezpiecza" nieścieralna ameroobligacja z ratingiem(wciąż jeszcze) AAA. :(


Widzicie,jak to się wszystko zmienia.Parę dni temu pisałem.
Ale to już było.Jest AA+ (z perspektywą negatywnąblackeye angry3 )
"Fortuna favet fortibus"

adamos
0
Dołączył: 2009-04-18
Wpisów: 338
Wysłane: 8 sierpnia 2011 08:09:37
TKO Wig20 -6.2% mW40 -8.60%.d'oh!
"Privatize the gains,socialize the losses"

cad_man
0
Dołączył: 2011-07-29
Wpisów: 1 159
Wysłane: 8 sierpnia 2011 08:12:12
TKO wielu spółek jest poniżej 10% do ceny odniesienia - ciekawe czy zdecydują puścić handel na GPW?
Byki i niedźwiedzie mają swoje miejsce przy stole, a tylko osły zostają o suchym pysku...
Przyglądaj się jak upór walczy z oporem a zawziętość ze wsparciem - na końcu dołącz do wygranych i zarabiaj

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość

Nie możesz tworzyć nowych wątków.
Nie możesz odpowiadać w wątkach.
Nie możesz usuwać swoich wpisów.
Nie możesz edytować swoich wpisów.
Nie możesz tworzyć ankiet.
Nie możesz głosować w ankietach.

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 9,956 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +168,55% +33 710,63 zł 53 710,63 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło