pixelg
Kiedy szczyt hossy? - Branże i sektory - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Kiedy szczyt hossy?

del-15022018v14
0
Wpisów: 113
Wysłane: 3 października 2011 18:41:05
Tak tylko na marginesie, bo się natknąłem na to w książce "Rozregulowany świat" Amin Maalouf:

"Jednym z najbardziej uderzających obrazków początku stulecia był widok Alana Greenspana, byłe"go szefa FED-u, składającego w październiku 2008 roku zeznanie przed komisją Kongresu. Mimo, że nie chciał zgodzić się z tezą, że decyzje, które podjął podczas osiemnastu lat swego „panowania” – lub których podjęcia zaniedbał - mogły wywołać kataklizm na rynku kredytów hipotecznych i wynikające stąd światowe zawirowania, przyznał, że jest „w stanie szoku i niedowierzania:. Bo, jak powiadał, był przekonany, że instytucje kredytowe nie mogą nigdy działać na szkodę interesów akcjonariuszy. „Żyjąc w tym przeświadczeniu, przez całe dziesięciolecia zarządzaliśmy ryzykiem, póki cały ten intelektualny gmach nie zawalił się zeszłego lata.”
Przypuszczam, że ci, którzy wątpią w immanentną mądrość mechanizmów rynkowych, przyjęli te słowa z sarkazmem. Ale to, czemu wyraz dał Greenspan, to coś więcej niż tylko zawód rozgoryczonego konserwatysty. Jego wyrzuty sumienia wydały mi się wymowne, a na swój sposób rozczulające, bo oznaczały koniec pewnej epoki – epoki, w której działanie podmiotów gospodarczych cechowała spójność i przyzwoitość, w której były one posłuszne jakimś regułom, w której agresywni gracze, drapieżni menedżerowie należeli do rzadkości, w której można było oprzeć się na kilku pewnych wartościach ,a bezpieczny interes rozpoznać na pierwszy rzut oka.
Nie staram się na siłe idealizować minionych czasów. One także miały swą dawkę szwidlów i kryzysów. A jednak musimy przyznać, że nigdy dotąd nie było jeszcze takiej epoki jak nasza, w której dzierżący stery narodowych gospodarek nie są w stanie nadążyć za karkołomnymi konstrukcjami rekinów finansjery, w której ludziom obracającymi miliardami brak elementarnej wiedzy z dziedziny ekonomii politycznej oraz jakiejkolwiek troski o efekty ich działań dla przedsiębiorstw, pracowników, dla ich własnych rodziców i przyjaciół, nie mówiąc już o dobru ogółu.
Nietrudno pojąć, dlaczego starzy mędrcy czują się zawiedzeni. Nieważne, czy „uzdrawiacze gospodarki” opowiadają się za interwencjonizmem czy za leseferyzmem. W każdym przypadku muszą uznać, że ich najbardziej wypróbowane terapie zawodzą. Tak jakby każdego ranka pacjent, przed którym stają, był zupełnie inną osobą niż ten, o którego zdrowie troszczyli się poprzedniego dnia.”

(…)

„Brak legitymizacji to w przypadku każdej ludzkiej społeczności szczególny stan nieważkości doprowadzającej do ogólnego rozstroju postaw. Gdy żaden autorytet, żadna instytucja, żadna osobistość nie może poszczycić się prawdziwą moralną wiarygodnością, gdy ludzie na każdym kroku przekonują się, że świat to dżungla, w której panuje prawo silniejszego, a wszystkie chwyty są dozwolone, świat może zmierzać jedynie w stronę zabójczej przemocy, tyranii i chaosu.”

(…)

„Mogę się zgodzić, że nie ma nic wstydliwego w fakcie bogacenia się. Mogę również przyznać, że nie ma nic wstydliwego w korzystaniu z owoców własnego dostatku. Nasza epoka oferuje nam tyle pięknych i dobrych rzeczy, byłoby obrazą dla życia odmawiać sobie korzystania z tych wspaniałości. Ale żeby pieniądz był całkowicie oderwany od sfery produkcji, od wszelkiego wysiłku fizycznego czy intelektualnego, wszelkiej społecznej działalności? Żeby nasze giełdy zmieniły się w gigantyczne kasyna gry, w których o losie setek milionów ludzi, bogatych i biednych, decyduje rzut kostką? Żeby nasze najszacowniejsze instytucje finansowe zachowywały się niczym pijany marynarz? Żeby oszczędności całego pracowitego życia były w kilka sekund trwonione lub pomnażane trzydziestokrotnie w wyniku jakichś ezoterycznych zabiegów, z których sami bankierzy przestali cokolwiek pojmować?
Na tym polega właśnie poważne rozregulowanie, którego skutki wykraczać daleko poza świat finansów czy ekonomii. W obliczu tego, co się dzieje, mamy prawo się zastanawiać, po co ludzie mieliby nadal wieść uczciwie pracowity żywot, po co młody człowiek miałby wybierać zawód nauczyciela zamiast dilera narkotykowego, i jak w takich warunkach przekazywać wiedzę i ideały,, jak zachować minimum tkanki społecznej, potrzebne do utrzymania przy życiu tych absolutnie podstawowych, a kruchych rzeczy, które zwą się wolnością, demokracją, szczęściem, postępem czy cywilizacją.
Czy trzeba dodawać, że to finansowe rozregulowanie jest również, a może właśnie przede wszystkim, symptomem rozregulowania naszej skali wartości?”

Tak tylko na koniec, żeby nie było, że tylko autor narzeka – Jego zdaniem lekarstwem na to rozregulowanie jest skala wartości oparta na prymacie ocalającej kultury. Pisze, że dzięki medycynie ludzie żyją dłużej, przez co czyha na nich nuda i pustka – przez co szukają ucieczki w konsumpcjonizm. A powinno się zdobywać wiedzę i rozwijać bogate życie wewnętrzne. [P.S. - może wtedy zacznie się hossa hello1 ]

"Bogactwo należy postrzegać jako środek służący jakiemuś celowi, a nie cel sam w sobie i źródło szczęścia"

daniel93
0
Wpisów: 469
Wysłane: 3 października 2011 19:06:56
Mam takie pytanie czy ktoś ma jakieś załozenia na ten tydzień, bo jakoś tak się złożyło, że nie jestem pewny do jakich poziomów możemy teraz spaść, bo dziwi mnie dlaczego rozjechaliśmy się z USA w tej konsoli Think

krewa
krewa PREMIUM
443
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 8 153
Wysłane: 3 października 2011 19:14:05

>> Ponad 160% zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego Cztery Fazy Rynku w StockWatch.pl

bankrucik
54
Wpisów: 4 316
Wysłane: 3 października 2011 19:31:43
daniel93 napisał(a):
Mam takie pytanie czy ktoś ma jakieś załozenia na ten tydzień, bo jakoś tak się złożyło, że nie jestem pewny do jakich poziomów możemy teraz spaść, bo dziwi mnie dlaczego rozjechaliśmy się z USA w tej konsoli Think

przy sprzyjących wiatrach możemy atakować 2000 na wig20
Pogromca bajkopisarzy giełdowych:-)))

Brak kary w przeszłości rozzuchwala na przyszłość..

teraz również na twitter.com

jtb
0
Wpisów: 239
Wysłane: 3 października 2011 19:39:30
zaraz będzie flash crash na spx :-) albo stwierdzili, że im szybciej przetestujemy sierpniowy dołek tym lepiej
Edytowany: 3 października 2011 19:41

zjk
0
Wpisów: 923
Wysłane: 3 października 2011 19:44:42
Ropa wyrazona w zlocie nie jest istotnie drozsza niz kiedys,

to pieniadz (dolar, euro, jen,...) jest coraz mniej warty.

v3nom
0
Wpisów: 3 045
Wysłane: 3 października 2011 19:54:37
No bez przesady, Usiaków chroni poziom 1100. Jak pęknie to następne wsparcie na 1050, a później 1000. Żadna filozofia Angel

- na 1050 wypada zasięg z flagi
- na 1000 wypada zasięg z RGR (podwójna głowa, może być kontrowersyjna)

kliknij, aby powiększyć

Co do DAX. Napisałem już u Scarrego, wpadli do kanału, więc moim zdaniem będzie ponowny test 5k. Jeśli faktycznie są tacy silni, może nie zejdą tak nisko. Jednak piątkowy sygnał S na futach był solidny, a dzisiaj na kasowym luka w dół, którą notabene domknęli długim, górnym cieniem Angel

kliknij, aby powiększyć

(stary wykres)
Klika się i sprzedaje ;-)
Edytowany: 3 października 2011 19:56

v3nom
0
Wysłane: 3 października 2011 20:32:02
Kanoniers, wrzuciłem KGH na warsztat, bo cały czas nie mogłem skojarzyć co tam jest na 118 Angel Myślę, że w wywiadzie z TVN chodziło o wykres nie korygowany o dywidendy.

kliknij, aby powiększyć

kliknij, aby powiększyć

Kanoniers
0
Wpisów: 1 070
Wysłane: 3 października 2011 20:42:13
Mimo wszystko wydaje sie ze okolice 105 jest bardziej wsparciem o ktorym warto mowic slowami "przelomowe"

Caly czas zastanawia mnie sila ropki zarowno amerykanskiej jak i naszej Think
Nie analizowalem wnikliwie ale wydaje sie ze najmniej polecialy od swoich szczytow jak do tej pory uwzgledniajac zarowno indeksy gieldowe jak i surowce (te popularne oczywiscie) Think

mathu
0
Wpisów: 4 615
Wysłane: 3 października 2011 20:48:23
W USA mały RGR z zasięgiem 1097 salute
The recovery in profitability has been amazing following the reorganization, leaving Barings to conclude that it was not actually terribly difficult to make money in the securities market.

fidelio77
0
Wpisów: 745
Wysłane: 3 października 2011 20:57:26
Widzieliście po ile jest PZU? Korci już żeby skubnąc troszkę po taniości ;-) Ale kto wie kiedy i na co promocja się skończy, ech te dylematy spekulanta.

Scarry
184
Wpisów: 4 920
Wysłane: 3 października 2011 21:07:11
fidelio77

widziałeś co się dzieje z instytucjami ubezpieczeniowymi i bankami w USA dzisiaj? IMHO lepiej nie dotykać nic co ma związek z finansami (właśnie banki, ubezpieczenia itd). Bank of America jest już na prawie -9%.

kliknij, aby powiększyć
* "Diversification is protection against ignorance, it makes little sense for those who know what they’re doing." W. Buffet.
* "The market can remain irrational longer than you can remain solvent"
* "scared money don’t make money"
aktualny portfel szacunkowo: 75% CRJ, 20% PDG, 5% THD
Edytowany: 3 października 2011 21:08

v3nom
0
Wysłane: 3 października 2011 21:27:22
Kanoniers, zgoda, na mnie to wsparcie też nie robi większego wrażenia, bo w trendzie spadkowym ważniejsze są dołki. Z drugiej strony poprzednia korekta wzrostowa na KGH, która zniosła 61% spadków, wystartowała co do grosika z takiego właśnie szczytu, co widać na wykresie, który wstawiłem wcześniej.

Nie mniej jednak cena naszego ulubionego konglomeratu Angel zależy od HG.F, a ta moim zdaniem ma jeszcze miejsce do spadków. Sądzę, że 270 jest rozsądnym poziomem. Jeśli taki scenariusz się zrealizuje, to KGH jeszcze trochę spadnie. Procentowo akurat wychodzi na ok. 105,00 zł/akcję.

kliknij, aby powiększyć

EDIT: Wcześniej napisałem, że jak KGH odbije to nie wyżej jak na 150. Obniżam swoją, nieprofesjonalną prognozę na dzień dzisiejszy na 140-145 Angel
Edytowany: 3 października 2011 21:31

fidelio77
0
Wpisów: 745
Wysłane: 3 października 2011 21:33:44
Scarry napisał(a):
fidelio77

widziałeś co się dzieje z instytucjami ubezpieczeniowymi i bankami w USA dzisiaj? IMHO lepiej nie dotykać nic co ma związek z finansami (właśnie banki, ubezpieczenia itd). Bank of America jest już na prawie -9%.

kliknij, aby powiększyć

Prezes PZU stwierdził, że 80% kapitału mają w obligacjach SP, dobrze to czy źle?

No, ale jak trafią do koszyka z napisem finanse i powinowaci, to faktycznie jeden pies w czym oni mają kapitał, grubas wywali i tak.

mathu
0
Wysłane: 3 października 2011 21:49:01
Oho, włączyły się programy ratujące SP500.
The recovery in profitability has been amazing following the reorganization, leaving Barings to conclude that it was not actually terribly difficult to make money in the securities market.

serpico
0
Wpisów: 1 335
Wysłane: 3 października 2011 21:51:41
na sp widzę piękny diament, zasięg okolice 1000. wybicie poniżej 1120, było wybiciem z formacji

Scarry
184
Wpisów: 4 920
Wysłane: 3 października 2011 21:53:10
@fidelio
pewnie że dobrze, ale wiesz jak to jest na tym rynku - jak zaczyna rządzić panika nikt nie patrzy jakie konkretnie obligacje czy wyniki ma spółka, łapie się do zagrożonej kategorii i nagle kurs robi zjazd. Emocje i plotki dawno stały się głównym wyznacznikiem kierunku giełd.

EDIT:
ponoc Papandreu podaje się do dymisji - nie sprawdzone jeszcze.
* "Diversification is protection against ignorance, it makes little sense for those who know what they’re doing." W. Buffet.
* "The market can remain irrational longer than you can remain solvent"
* "scared money don’t make money"
aktualny portfel szacunkowo: 75% CRJ, 20% PDG, 5% THD
Edytowany: 3 października 2011 21:58

mathu
0
Wysłane: 3 października 2011 21:57:35
Ale jadą, bez pardonu!!!

Padło 1100, jutro Hiroszima na GPW.
Edytowany: 3 października 2011 21:59

Crown
0
Wpisów: 135
Wysłane: 3 października 2011 22:01:20
1099,08 S&P... Jutro Rollercaster jak nic salute
Houston, we have Boryszew.
Edytowany: 3 października 2011 22:01

mathu
0
Wysłane: 3 października 2011 22:10:14
Jak to się można zdziwić, he he...

Cytat:
Re: KILKA PUNKCIKÓW BRAKUJE S&P I ARMAGEDON....
Autor: ~PLK [83.7.230.*], 2011-10-03 21:48
I git. Obronione. Więc jutro futy w USA rano mocno zielone, pokazowe otwarcie na lekkich minusach... dobranie jeszcze więcej L i dzida w górę.

Kierunek S&P 1220

Pozdrawiam

To z B. oczywiście love4 Zabrakło minuty :)

To tak odnośnie tego, że wszyscy już sprzedali. Otóż nie :)
Edytowany: 3 października 2011 22:11

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość