pixelg
11BIT - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

11BIT [11B]

AKTUALNY KURS: 489,00 zł (-0,41%) 14-06-2021 17:03
pieniek1
0
Wpisów: 277
Wysłane: 27 listopada 2014 14:27:27 przy kursie: 38,10 zł
chimpo napisał(a):
Tak skromnie powiem, że u mnie to z 70% gier co mam na Steam nawet nie odpaliłem. Są to głównie gry z różnych humble bundle, gdzie tak naprawdę interesowała mnie jedna gra a dostawałem 7 gratis d'oh!

no u mnie tez sporo wisi w bibliotece. Kupowałem na GR bo było tanio, i sporo gier nawet nie ruszyłem.

dla zachodniego gracza 20€ to nie dużo jak słyszał pochlebne opinie o grze, może kupić i nie grac bo nie ma czasu.
Edytowany: 27 listopada 2014 14:28

pieniek1
0
Wysłane: 27 listopada 2014 16:08:28 przy kursie: 38,10 zł
wkleje pewna refleksje gracza. Chociaż jest negatywny w sumie, a tych jest niewiele tylko( 90 ) na 2400 opinii, to moim zdaniem celnie oddaje pewne kwestie, które poprawione mogą zwiększyć jeszcze bardziej pozytywny odbiór gry i sprzedaż. I to może tylko pomóc w udoskonalaniu tej gry gry .

kliknij, aby powiększyć

kliknij, aby powiększyć

Edytowany: 27 listopada 2014 16:14

Scarry
184
Wpisów: 4 915
Wysłane: 27 listopada 2014 17:35:41 przy kursie: 38,10 zł
@pieniek1

gdyby zrobić to co chce ten anonim ze Steama stałoby się dokładnie odwrotnie, gra upodobniłaby się do miliona szrotu na Steamie, i nie odniosłaby sukcesu. Gość tego w ogóle nie łapie. Ty zresztą też pieniek też masz jakiś problem: rzucasz się na forum pomiędzy entuzjazmem i rozpaczą.

system saveów zrujnuje cały klimat gry, to że gramy w opowiadaną nieodwracalną historię, aaa i jeszcze najlepiej uprościć zabijanie żeby się młodym ludziom nie nudziło. A i najlepiej FPS przerobić... No i multi koniecznie. A i ma się nazywać COD wersja 127

podoba mi się też jego konsekwencja, po 6 godzinach gry pisze recenzję ze nigdy do niej nie zajrzy.. a na Steam jak wół ma już dwa razy tyle... - 12 godzin grania. Faktycznie nie zajrzał już ani razu do TWOM.3someAngel

zresztą "nigdy nie zdarzyło mi się przegrać... " w 6 godzin gry parę partii ??? Gość kłamie na potęge.

ta gra zdobyła mega popularność oryginalnością tematu i rozwiązań a nie dopasowaniem pod przeciętny gust pryszczatego, wstawiającego kit za kitem, nastolatka. Nigdy wszystkich nie zadowolisz.

* "Diversification is protection against ignorance, it makes little sense for those who know what they’re doing." W. Buffet.
* "The market can remain irrational longer than you can remain solvent"
* "scared money don’t make money"
aktualny portfel szacunkowo: 75% CRJ, 20% PDG, 5% THD
Edytowany: 27 listopada 2014 17:53

rockq
0
Wpisów: 351
Wysłane: 27 listopada 2014 18:40:37 przy kursie: 38,10 zł
11 Bit ma lepszych speców o marketingu, niż myślałem :) Wcześniej myślałem, że niepodanie informacji na temat sprzedaży jest "niefajne", ale teraz dostrzegam, że spółka powoli dozując informacje bardzo umiejętnie podbija medialny bębenek i nakręca kolejne spirale zainteresowania grą. Te dzisiejsze infografiki z informacją o zwrocie kosztów, zainteresowaniu grą, i różnymi metrykami jej dotyczącymi to prawdziwy PRowy majstersztyk - rozeszły się po polskich i światowych mediach z prędkością światła. Artykuły dotyczące szybkiego zwrotu kosztów dosłownie zalały media elektroniczne - dzisiaj trafiłem na nie w kilku różnych miejscach, a pod każdym z nich było sporo komentarzy. Podejrzewam, że w przyszłości firma poda również cyferki sprzedażowe, aby wygenerować kolejny cykl zainteresowania. Świetna robota 11Bit! thumbright
Edytowany: 27 listopada 2014 18:42

pieniek1
0
Wysłane: 27 listopada 2014 21:10:04 przy kursie: 38,10 zł
@ scarry

może gośc i trochę ściemnia, ale ma też i sporo racji. Oczywiście system save taki jaki jest , to świetna sprawa. mi sie nie podobało to ze jak jedna lokacje już odwiedziłeś , to w kolejnym razie nic sie nie zmienialo, chodzi o to ze np na budowie jak nie bylo ludzi i zagrozenia to jak pzrez 4 noce odwiedzałeś lokacje to ona była pusta. Koncentrowałeś sie tylko na zbieraniu. Mogliby dodac jakieś takie nietypowe scenariusze w juz odwiedzonych miejscach( a odwiedzasz je ponownie ze wzgledu na "surowce"). Elementy zaskoczenia i zmiennosci to na wojnie normalka.

Gre dzisiaj przeszedłem w 37 dniu wojna sie skończyła. Generalanie z checia w nia pogram za jakiś czas, ale brakuje mi tu własnie trochę wiekszych elementów pewnego zaskoczenia , jakis misji pobocznych budujacych historie nie tylko samej wojny ale i ludzi w niej będących, jakis bardziej ryzykanckich misji( jesli zdecydujesz sie pomagać) nie polegających tylko na szukaniu surowców.

emocji i frajdy daje dużo ta gra, prosiłoby sie o jeszcze wiecej, i chlopaki nad tym będą cały czas pracowali, skoro juz zrobili grę, która tak ładnie sie sprzedaje, to będą o nią dbali.

baks
27
Wpisów: 2 591
Wysłane: 27 listopada 2014 21:55:52 przy kursie: 38,10 zł
pieniek1 napisał(a):
@ scarry

może gośc i trochę ściemnia, ale ma też i sporo racji. Oczywiście system save taki jaki jest , to świetna sprawa. mi sie nie podobało to ze jak jedna lokacje już odwiedziłeś , to w kolejnym razie nic sie nie zmienialo, chodzi o to ze np na budowie jak nie bylo ludzi i zagrozenia to jak pzrez 4 noce odwiedzałeś lokacje to ona była pusta.

Najlepiej aby był edytor i każdy by sobie grę dopasował aby mógł zawsze wygrywać ....
W życiu nie jest tak łatwo. Ja lubię grać w jedną grę gdzie nie ma w ogóle opcji save (okręty) ma różne zadania - wybierasz różne niszczyciele albo okręty podwodne. Płyniesz np 1-2 godziny a masz zniszczyć konwój wystarczy, że nadpływają na Ciebie 3 niszczyciele walczysz i wystarczy, że przeoczysz jednego (poruszają się bardzo szybko i są dużo zwrotniejsze bomby głębinowe i tracisz całą misję. Tak jest w grach i nie można zbyt ułatwiać, bo to gracz ma wykazać się sprytem aby przejść zagrywkę. Jak będzie port na mobilki gdzie zazwyczaj gra się krócej pewnie będzie nieco inaczej i będą opcje zapisu lub zamrożenia akcji. Ale tutaj moim zdaniem jest nawet za łatwo.
Parkiet weryfikuje naszą wiedzę i czujność przy każdym zleceniu (:
a każdy jest mądralą ....po fakcie... :) :)

pieniek1
0
Wysłane: 27 listopada 2014 22:11:07 przy kursie: 38,10 zł
No ale ja o tym mowie. Że save nie trzeba , on taki jaki jest teraz to cool sprawa( wystarczy cofnąć się do moich wcześniejszych wypowiedzi).

Może powinni pomysleć tez jednak o stopniach trudnosci, dla hardcorowców mniejsze zapasy, wiecej przeciwników niebezpieczeństwa, może specjalnych pare lokacji w grze, tylko w trybie hardcorów, moze bardziej skomplikowana rozbudowa bazy,( to by zacheciło tez innych do przejscia gre szczebelek wyżej z większymi wyzwaniami, jak juz standart sie przejdzie) itp itd.

żeby ja ponownie w innym wymiarze trudniejszym odkrywać.

generalnie nawet ci do daja minusy ( a jest ich malo) to widza olbrzymi potencjal i klimat gry, ale mozna zawsze coś w niej udoskonalac.

O np. jak spóźnisz sie z wyjściem z lokacji w nocy to może, powinni zrobic pare map i scenariuszy jak w dzien musisz wracac do bazy, ukrywajac sie pzred sniperami ,patrolamni, owtarta pzrestrzen z jakimis schowkami timingiem pzrecjhodznia pomiedzy nimi itp taka minuigra logiczna bez zbierania tylko czyste przetrwanie.Cos jak w alei sniperow jest.
Edytowany: 27 listopada 2014 22:17

kjujik
15
Wpisów: 96
Wysłane: 27 listopada 2014 22:22:56 przy kursie: 38,10 zł
Jeden z użytkowników dał fajny pomysł na usprawnienie.
Żebyśmy mogli dać nową postać, tzn. zdjęcie twarzy,edycja figury postaci, zmiana imienia. Wtedy użytkownicy dodawali by np. siebie, kumpli i wtedy walka o przetrwanie nabiera zupełnie innego wymiaru...

Wg. mnie super pomysł... Nazwa This War of mine zobowiązuje...

PS. Olałem uzewnętrznianie się tutaj i mają rację koledzy. Zmiany racjonalizatorskie :) będę składał na forum spółki
Edytowany: 27 listopada 2014 22:39

Ralf
0
Wpisów: 1
Wysłane: 27 listopada 2014 22:24:12 przy kursie: 38,10 zł
Jedna sprawa mnie nurtuje - strony STEAM DB pozwalają śledzić ilość graczy online.
steamdb.info/app/282070/graphs...
Wykres układa się w ładne maksima dobowe, widać wzrosty w weekendy itp.
Wszystko to piękne ale maksima (wieczór)odpowiada czasowi europejskiemu. A co z USA?
Gdyby pokazywano graczy z całego świata to wahania nie były by takie klarowne.
A może dla osób zalogowanych w Europie pokazywane są tylko dane europejskie (aktualnie 3867 graczy).
To by dużo zmieniało...

GRAF78
44
Wpisów: 1 242
Wysłane: 27 listopada 2014 22:27:07 przy kursie: 38,10 zł
jedno jest pewne lepiej dla forum było by gdyby kurs pozostał na poziomie 9zł

tego już sie nie da czytać wyssane z palca historie dyskusje o jakimś "save" które wg co poniektórych maja zaważyć o być albo nie być 11 Bitstudios d'oh!

ucofb
1
Wpisów: 1 199
Wysłane: 27 listopada 2014 22:49:43 przy kursie: 38,10 zł
@GRAF78

Z całym szacunkiem pozwolę się z Tobą nie zgodzisz, bardziej do mnie przemawia rozmowa i wymiana zdań na temat w chwili obecnej flagowego produktu firmy niż na temat ile spółka sprzedała sztuk.

Inwestując fundamentalnie, jak niektórzy tutaj, najważniejsza nie jest obecna wycena, nie jest najważniejszy kurs czy wskaźniki, a produkt który firma od dwóch tygodni posiada i wypuściła na rynek.

Prędzej ten "save" zaważy o losie spółki bo tworzy klimat gry i w konsekwencji klimat/jakość topowego produktu firmy niż większość tutaj postów typu: ile się sprzedało sztuk i ile powinna wynosić kapitalizacja.
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia". W.E. Buffett
Edytowany: 27 listopada 2014 22:51

baks
27
Wpisów: 2 591
Wysłane: 27 listopada 2014 23:33:03 przy kursie: 38,10 zł
pieniek1 napisał(a):

Może powinni pomysleć tez jednak o stopniach trudnosci, dla hardcorowców mniejsze zapasy, wiecej przeciwników niebezpieczeństwa, może specjalnych pare lokacji w grze, tylko w trybie hardcorów, moze bardziej skomplikowana rozbudowa bazy,( to by zacheciło tez innych do przejscia gre szczebelek wyżej z większymi wyzwaniami, jak juz standart sie przejdzie) itp itd.
żeby ja ponownie w innym wymiarze trudniejszym odkrywać.

O tak teraz mówisz nawet sensownie poziomy trudności mogłyby być jako dodatek (płatny). Wydaje mi się, że na zachętę mogliby coś dodać do gry w najbliższym czasie aby zachęcić do ponownego przejścia a przed samymi świętami dać jakiś niedrogi dodatek rozszerzający możliwości eksploracyjne itp. aby zachęcić do cashowania. Powinno to być możliwie szybko aby nie zapomniano o grze. A później duże rozszerzenie z poziomami i większą ilością budynków , podwojenie ekip i nowe zapasy do pozyskania. Dużo kasy jeszcze do zebrania.
Parkiet weryfikuje naszą wiedzę i czujność przy każdym zleceniu (:
a każdy jest mądralą ....po fakcie... :) :)

bankrucik
54
Wpisów: 4 313
Wysłane: 28 listopada 2014 00:30:56 przy kursie: 38,10 zł
@ ucofb

spółka jest niekonsekwentna .... jeśli zaczęła podawać wyniki to powinna to robić już stale..

natomiast ja jednak wolałbym, żeby podawano wyniki sprzedaży choćby ilościowo w krótszych odstępach np co miesiąc. zapewnia to równiejszy dostęp do informacji dla wszystkich.
Pogromca bajkopisarzy giełdowych:-)))

Brak kary w przeszłości rozzuchwala na przyszłość..

teraz również na twitter.com
Edytowany: 28 listopada 2014 00:31

chimpo
0
Wpisów: 509
Wysłane: 28 listopada 2014 00:34:02 przy kursie: 38,10 zł
Ale spółka nie podała wyników sprzedaży. Dała tylko informację, że w 2 dni zwróciły się koszty związane z grą.

steampowers
0
Wpisów: 65
Wysłane: 28 listopada 2014 00:37:34 przy kursie: 38,10 zł
Skoro już raz to zrobili to nie widzę powodu, by przy okrągłych liczbach nie mogli robić tego dalej. Kolega Bankrucik ma rację. Wtedy będzie równiejszy dostęp do informacji. Jednak apelują, abyście nie pośpieszali spółki w zakresie samej gry, jej dalszego rozwoju, update etc. Widać, że wszystko mają ładnie poukładane i świadomie dążą do realizacji określonych celów.

Dane cząstkowe dotyczące sprzedaży uspokoją sytuację w tym sensie, że nie będzie teorii spiskowych w jedną lub druga stronę.

Scarry
184
Wysłane: 28 listopada 2014 01:33:57 przy kursie: 38,10 zł
ucofb napisał(a):
Ja bym wolał żeby spółka nie podawała żadnych komunikatów odnośnie sprzedaży. Powinna podać wyniki za IV kwartał i tyle, nic więcej.

Ostatnią rzeczą jakiej bym chciał inwestując na giełdzie jest to, żeby czuć się komfortowo, nie zgodzę się też z opinią, że taki komunikat nie zaszkodzi kursowi. Moje zdanie jest takie, że zaszkodzi i to bardzo. Dlaczego tak uważam, pozwolicie, że zachowam dla siebie :)

racja, to ze nie ma komunikatów, oznacza ze ci co potrafią szacować i przewidywac mają szansę wybić się ponad tych, którzy tylko reagują (czyli 90% graczy)
* "Diversification is protection against ignorance, it makes little sense for those who know what they’re doing." W. Buffet.
Edytowany: 28 listopada 2014 01:36

bankrucik
54
Wpisów: 4 313
Wysłane: 28 listopada 2014 02:06:36 przy kursie: 38,10 zł
@scarry

ja jestem zwolennikiem podawania przez spółkę co miesiąc tych informacji które i tak ze spółki wypływają.. chociażby do urzędów skarbowych... nie rozumiem dlaczego spółki nie podają przychodów co miesiąc skoro i tak te przychody uwidaczniają np w miesięcznej deklaracji VAT... więc wiele osób może mieć do nich dostęp.. a tak podają i wszyscy mają w miarę równy dostęp do informacji. chyba, że ktoś właśnie z nielegalnego dostępu do informacji robi swoją "przewagę konkurencyjną" wobec pozostałych inwestorów.thumbright

moja ulubiona Spółka podaje takie informacje co kwartał i to zaraz jak podliczy i nic jej złego z tego powodu się nie dzieje... a akcjonariusze czują się szanowani co długoterminowo wpływa także na postrzeganie i wycenę samej spółki. Jak się chce to można... tylko Zarząd musi mieć pewne standardy lepsze niż większość spółek.. między innymi takimi działaniami buduje się zaufanie zarówno do poszczególnych spółek jak i całego rynku.

Pogromca bajkopisarzy giełdowych:-)))

Brak kary w przeszłości rozzuchwala na przyszłość..

teraz również na twitter.com

steampowers
0
Wpisów: 65
Wysłane: 28 listopada 2014 05:58:08 przy kursie: 38,10 zł
I tutaj miałbym pytanie do AntyTeresy czy 11 musi w deklaracji do US wykazywać sprzedaż na STEAM? Z tego co mi się obiło o uszy to STEam rozlicza się kwartalnie. Ale mogę się mylić. Eh?

Scarry
184
Wysłane: 28 listopada 2014 07:57:28 przy kursie: 38,10 zł
@bankrucik
ale Steam np udostępnia statystyki firmom, ale produkty sprzedawane u siebie rozlicza kwartalnie.

Więc tutaj też w co miesięcznych raportach odpowiadających dokumentom do US nie znajdziesz śladu sprzedaży, bo jej Steam nie rozliczy wcześniej.

koncepcja o lepszym dostępie do info kogoś kto ma dostęp do ksiegowości wydaje się więc fałszywa... tam nic nie ma przed końcem kwartału. Żadna księgowa nie przekaże nigdzie żadnej informacji.
Edytowany: 28 listopada 2014 08:00

bbartt
bbartt PREMIUM
1
Wpisów: 73
Wysłane: 28 listopada 2014 08:01:07 przy kursie: 38,10 zł
Jedno z ostatnich miejsc z cenzurą. Ach stockwatch ukłony za kasację postów.

Kod:
mod: proszę nie mylić porządków z cenzurą i trzymać się regulaminu oraz zasad panujących na forum. jest to przy okazji uwaga do wszystkich forumowiczów

Niestety drodzy inwestorzy, spółki nas nie szanują, z ważnymi raportami czekają na ostatnią chwilę jak już wszystkie pociotki się zapakują.

11bit bardzo konserwatywnie komunikuje się z rynkiem, plakalismy tu nad tym miesiące całe.

Raport o pokryciu kosztów był dla mnie tym bardziej wielkim zaskoczeniem, trochę burząc moją strategię inwestycyjną (zakładałem całkowity brak komunikacji : )

Spółka super marketingowo wykorzystała informację, wydaje się więc że znów skorzysta z takiej statystycznej reklamy przy jakichś okrągłych poziomach, wszak to super reklama głośna i darmowa.

Na miesięczne raporty sprzedażowe chyba nie ma co liczyć, handlujemy tu tylko jednym produktem na razie, ale skoro to wszystko ma się sensownie rozwijać to należało by kiedyś taką opcję rozpatrzyć

Edytowany: 28 listopada 2014 08:38

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość