pixelg
11BIT - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

11BIT [11B]

AKTUALNY KURS: 489,00 zł (-0,41%) 14-06-2021 17:03
markuz12
markuz12 PREMIUM
0
Wpisów: 354
Wysłane: 23 grudnia 2014 23:21:55 przy kursie: 62,00 zł
wszystkie wycieczki personalne do Kolegów którzy próbują oszacować sprzedaż poprzez scaning są nie na miejscu, nie rozumiem kompletnie tego czy Wy boicie się tych wyników ? Właśnie takie badania analizy szacunki i porównania pozwolą nam w przyszłości (o ile któreś pokryją się z rzeczywistością o czym się przekonany w lutym) oszacować sprzedaż twom industriala czy innych gier niekoniecznie 11bit, nikt nie jechał po scarrym kiedy próbował wyliczyć sprzedaż nikt nie jechał po innych użytkownikach którzy przedstawiali swoje liczby, a jeśli właśnie skanowanie będzie niedoszacowywalo realnej sprzedaży to co w tym złego przeszacować można a w druga stronę jest cenzura ?
Zachęcam do dalszych badań i dzielenie się nimi na forum
Pozdrawiam Wszystkich i życzę Wesołych Świat

Rekinek
0
Wpisów: 652
Wysłane: 23 grudnia 2014 23:31:48 przy kursie: 62,00 zł
A ja uważam wręcz przeciwnie. Szacowanie sprzedaży metodą która jest obarczona tak dużym błędem powinna być zabroniona przez Moderatora gdyż ma taki sam odbiór jak pisanie o przyszłym możliwym poziomie kursu akcji. Ta metoda to nic innego jak zabawa we wróżbitę Macieja. Jeszcze raz powtórzę, gdyby to było takie proste to Steam przy każdej grze równie dobrze podawał by wynik sprzedaży na dany dzień.
Edytowany: 23 grudnia 2014 23:33

Rational
0
Wpisów: 16
Wysłane: 23 grudnia 2014 23:35:59 przy kursie: 62,00 zł
Każdy wypowiada się negatywnie o metodzie scanningu, a jak do tej pory nikt z Was nie podał argumentu czemu ta metoda jest zła oraz czemu podaje przekłamane wyniki.

Więc z chęcią bym usłyszał merytoryczne argumenty.
Uprzedzając, proszę o argumenty dotyczące samej metody, a nie analizy już zebranych danych (czyli wielkości próbki, przedziały wiekowe itp.)

@Rekinek
Cytat:
Jeszcze raz powtórzę, gdyby to było takie proste to Steam przy każdej grze równie dobrze podawał by wynik sprzedaży na dany dzień.

A Ty myślisz, że wydawcy swoich gier nie mają takich danych? d'oh!
Na jakiej podstawie 11b dało komunikat o zwrotach kosztów?
Edytowany: 23 grudnia 2014 23:39

centuss
0
Wpisów: 4
Wysłane: 23 grudnia 2014 23:45:10 przy kursie: 62,00 zł
Scarry napisał(a):
@Rekinek
prawda? Myśle ze kolega introverted, skompromitowany po tych głupich tekstach o Nicolasie, bardzo chciał dalej zaistnieć i nam się "powielił". Angel Oczywiście juz trzecie konto "skanerka" widze...

Cytat:
szacunki na podstawie tej metody są najbardziej wiarygodne

centuss/introverted/skanerki - ależ to wierutna bzdura co piszesz. Wiarygodność metody musiałbyś dowieść na paru produktach, póki co to tylko wyrywkowe liczby, nic więcej.

Coś nowego nam się wydarzyło, wyglada na konto które wpadło na logowanie przez proxy i nam się próbuje uwiarygadniać powielając na kolejne 3some

Aff, jest to najbardziej wiarygodna metoda z metod tu użytych, to jest porównywania sprzedaży TWOM ze sprzedażą innych gier z top, czy tez na podstawie tego ile osob gra w danym momencie czasu. Nigdy nie próbowałem nawet skanować tych kont, o steamie wiem tyle co nic, a mój post odnosił się jedynie do tej metody, która jest niczym innym jak estymowaniem parametru na podstawie danej próbki i to nic innego jak statystyka, którą akurat mam na studiach, więc postanowiłem się odnieść, do tego co piszecie, więc nie na miejscu jest posądzanie mnie o cokolwiek, bo w żadnym miejscu nie odniosłem się do wielkości sprzedaży, która mam nadzieję będzie jak największa, a jedynie do tego co stoi u podstaw zaproponowanej metody.

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
249
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 10 650
Wysłane: 23 grudnia 2014 23:48:35 przy kursie: 62,00 zł
Rekinek napisał(a):
A ja uważam wręcz przeciwnie. Szacowanie sprzedaży metodą która jest obarczona tak dużym błędem powinna być zabroniona przez Moderatora gdyż ma taki sam odbiór jak pisanie o przyszłym możliwym poziomie kursu akcji. Ta metoda to nic innego jak zabawa we wróżbitę Macieja. Jeszcze raz powtórzę, gdyby to było takie proste to Steam przy każdej grze równie dobrze podawał by wynik sprzedaży na dany dzień.

Każda metoda statystyczna ma przedział ufności. Oczywiście każdy powinien być świadomy jakie błędy można popełnić, ale jednak nawet ślepa próba "coś" mówi. Powiem więcej. Przecież inne szacunki użytkowników opierają się na jeszcze większych możliwych błędach. Bo tak samo jak nie znamy rozkładu przy Scanningu, to samo go nie znamy po grach... Ktoś szacuje na bazie tego, że jakaś tam gra sprzedała się w tylu i tylu egzemplarzach i była przez tyle i tyle TopX, albo w takim a nie innym czasie. Przecież do takiego porównania też powinna być reprezentatywna próba takich gier prawda? Wszyscy działają na niepełnym zbiorze danych, poza oczywiście tymi, którzy te dane znają wprost. Nie widzę powodu dlaczego akurat estymacje z tej jednej miałby być moderowane.

centuss
0
Wpisów: 4
Wysłane: 23 grudnia 2014 23:50:00 przy kursie: 62,00 zł
Scarry napisał(a):
@mrk

bo metoda jest bez sensu bez ogromnej bazy danych

przez wiele lat Steam był serwisem dla graczy FPP zainteresowanych Half Life i podobnymi grami. Tylko nimi. Ci gracze nie kupują gier typu TWOM, wiec wsrod starych kont znalezienie TWOM bedzie graniczyc z cudem. Przeskanujesz 100 000 starych kont, nawet milion kont, a wynik będzie całkowicie z czapy (bo bardzo niski).

Trzeba by zrobić osobne skanowania na grupie kont starych, średnich wiekowo i młodych (w sieci wiekowo). Potem przełożyć jak wiek realny graczy ma się do wieku tych przedziałów dat rejestracji, jak średnia zainteresowania typem gier ma się do wieku rejestracji konta, i jak ma do średniej graczy TWOM ?

uwierz mi, to ze bedzie bardzo dużo cyferek jeszcze nic nie znaczy

Dlatego tak jak napisałem konta te powinny być wybierane losowo ze wszystkich, a nie przedział o zadanej wielkości.

Frey
26
Wpisów: 941
Wysłane: 24 grudnia 2014 01:27:51 przy kursie: 62,00 zł
Ciekawe czy TWOM w ramach promocji na Steam będzie jedną z "ofert dnia", a jeśli tak - to jak duża wówczas będzie przecena. Wydaje mi się, że szczyt sprzedaży w czasie trwającej wyprzedaży dopiero przed nami. Zakładam, że przypadnie on na święta i następujący po nich weekend. Ludzie będą mieli dużo wolnego czasu na wybieranie gier i zakupy. Myślę, że rozsądne byłoby przecenienie TWOM na jeden dzień gdzieś o ok. 30% w ramach oferty dnia - po to by wrócić do pierwszej 10-tki, a potem powoli opadać korzystając z dobrej ekspozycji na liście bestsellerów w okresie największej sprzedaży.

Wojetek
124
Wpisów: 5 389
Wysłane: 24 grudnia 2014 08:07:44 przy kursie: 62,00 zł
@Frey

Steam o tym wie (tzn o okresie świątecznym) i jest bardzo pazerny. Przeceny przedświąteczne (nie wspominając o Black Friday) były lepsze niż te obecne, które są ustawione do 2 stycznia. Z głowy przykłady:
Skyrim LE: było -66% jest -40%
EU IV: było -75% jest -50%

i wiele innych. Dlatego nie spodziewałbym się nagłej przeceny TWOM. Jest obecnie -15% i tyle ma być do 2 stycznia.

Frey
26
Wpisów: 941
Wysłane: 24 grudnia 2014 09:57:13 przy kursie: 62,00 zł
Tak, tylko, że przeceny poszczególnych gier się zmieniają. Jeśli gra staje się "ofertą dnia" przecena na 12 h staje się większa, a potem wraca do pierwotnej przeceny. Np. Garry's Mod było przecenione o 50% z tego co pamiętam, a teraz jest 75% - co wywindowało tę grę niemal na szczyt. Ciekaw jestem czy tak będzie w przypadku TWOM.

bbartt
bbartt PREMIUM
1
Wpisów: 73
Wysłane: 25 grudnia 2014 07:55:40 przy kursie: 62,00 zł
FarCry dali 20% i już 1 miejsce rankingu, ale ale CIG i LOTF się przypomina, 60% przeceny i nawet przy wciąż mieszanych recenzjach (po kilku patchach) sprzedaż 2 miejsce ! I mega jak na nich przyrost graczy.

Ciekawe czy my wpadniemy na jakąś większą niż 15 % ofertę, moim zdaniem powinno tak się stać, bo są gracze, ktorzy tylko na większych okazjach kupują, np ja.

Aha, wróciliśmy na pierwszą stronę bestsellerów, w ilości graczy jeszcze tego nie widać.

Przy okazji Wesołych Świąt dla zarobionych, i pozostałych.
Edytowany: 25 grudnia 2014 07:57

GRAF78
44
Wpisów: 1 242
Wysłane: 25 grudnia 2014 12:18:21 przy kursie: 62,00 zł
Jak to zauważył jakiś czas temu zawsze pozycja TWoM na liście bestsellerów rośnie w godzinach wieczornych a spada w dzien(naszego czasu) być może wynika to znacznie wiekszej sprzedaży w USA bo chyba nie słabszej sprzedaży gier powyżej w rankingu?

topfacet
15
Wpisów: 2 643
Wysłane: 26 grudnia 2014 00:57:06 przy kursie: 62,00 zł
Mamy świetną ekspozycje gry w MAC APP STORE, na dużym banerze na 1. stronie oraz w kategorii najlepsze nowe gry.

Gra jest też obecnie na 2. miejscu w kategorii najpopularniejsze płatne aplikacje w całym app store king king king

Scarry
184
Wpisów: 4 915
Wysłane: 26 grudnia 2014 17:53:45 przy kursie: 62,00 zł
bbartt napisał(a):

Ciekawe czy my wpadniemy na jakąś większą niż 15 % ofertę, moim zdaniem powinno tak się stać, bo są gracze, ktorzy tylko na większych okazjach kupują, np ja.

ale zastanów się czy jestes typowym konsumentem i czy Twoje postrzeganie ma sens dla nas jako akcjonariuszy.

Sprzedanie dwa razy więcej gier z zniżka 60% to dla nas strata, bo przy długoterminowym zainteresowaniu grą (a jestem go pewny) i tak wszyscy zainteresowani tą grę kupią przez cały 2015, z mniejszymi zniżkami. Obniżki dla chwilowego samopoczucia że przez dzien-dwa jest wyżej w rankingach są dla mnie koszmarnie nieuzasadnione.... tak patrzą tygodniowi spekulanci, którzy musza mieć wysoką pozycję w rankingu albo sprzedają akcje bo nie wiedzą co robić.

Tym bardziej że gra się cały czas zaskakująco stabilnie sprzedaje, bardzo dobrze sprzedaje.

Jeśli uważasz że gra za 50 zł to droga gra i niewarto za tyle jej kupować to sorry ale cos chyba jest nie tak.
* "Diversification is protection against ignorance, it makes little sense for those who know what they’re doing." W. Buffet.
* "The market can remain irrational longer than you can remain solvent"
* "scared money don’t make money"
aktualny portfel szacunkowo: 75% CRJ, 20% PDG, 5% THD
Edytowany: 26 grudnia 2014 17:57

chimpo
0
Wpisów: 509
Wysłane: 28 grudnia 2014 19:05:36 przy kursie: 62,00 zł
No to TWOM dostał -25% na Steam. Pewnie dzisiaj wpadniemy na pierwsze miejsce w Bestsellerach.

tgregor1974
0
Wpisów: 19
Wysłane: 28 grudnia 2014 22:31:05 przy kursie: 62,00 zł
Świetny ruch z 25% promocją. Widać potencjał TWOM, pomimo tak niskiej obniżki (w porówaniu do innych gier) jesteśmy od razu na pudle.Od razu widać jak wzrosła sprzedaż po liczbie grających onlineAngel
Ja jeszcze chcę zwrócić uwagę na rynek mobilny. W tej chwili mamy w pierwszej 50 top paid 2 gry (Anomaly: Defenders - 41, A2-50,) Anomaly Warzone jest 127. Myślę że niedoceniamy rynku mobilnego. Spodziewam się żniw jak wejdzie tam TWOM:
play.google.com/store/apps/col...
No i gratulacje za politykę sprzedażową dla ZarząduAngel

bbartt
bbartt PREMIUM
1
Wpisów: 73
Wysłane: 29 grudnia 2014 09:28:21 przy kursie: 75,50 zł
Cytat:
Scarry

Obniżka pozwoliła spółce, więcej zarobić w tym momencie(kwartale, roku), a nie w przyszłości(naprawdę są tacy co czekają na obniżki), zapewniła nową falę zainteresowania(reklama) i co mniej ważne dla spółki (ucieszyła drobnych inwestorów)
Ja widzę same pozytywy.

Abstrahując, to trochę zmieniłeś mega optymistyczne podejście od momentu korekty : )

baks
27
Wpisów: 2 591
Wysłane: 29 grudnia 2014 10:32:43 przy kursie: 75,50 zł
Korekta jest typowa dla każdej spółki ale jest istotna tylko dla grających na "krótko". Za krótko tu siedzisz i raczej źle odczytałeś jego wpis. Jak będziesz wiedział tyle co starzy bywalcy na spółce zmienisz zdanie. Istotne informacje dla kursu nie są tu mile widziane. Zobaczysz co się będzie działo po raporcie. Jak poczytasz więcej o rankingach sprzedaży gier na PC na świecie zrozumiesz euforię - ale do tego trzeba sporo pracy aby to "ogarnąć".
Przyjmujesz informacji bardzo wybiórczo. Zapewne nie zauważyłeś, że każda gra była w promocji nawet FarCry4 a Counter Strike jest cały czas po 25;33;50% przeceniony mimo, że wcześniej bez przeceny był wysoko. Więc świadczy to, że z tymi promocjami nie masz racji po prostu.
Pozycja w TOP ma pewien wpływ na poziom sprzedaży i to bezpłatna reklama. Część graczy kupuje gry tylko dla tego, że są w TOP a to dodatkowa kasa według opinii wielu jest to większy wzrost kasy niż ubytek z tytułu promocji.
Parkiet weryfikuje naszą wiedzę i czujność przy każdym zleceniu (:
a każdy jest mądralą ....po fakcie... :) :)
Edytowany: 29 grudnia 2014 10:42

Scarry
184
Wpisów: 4 915
Wysłane: 29 grudnia 2014 12:49:09 przy kursie: 75,50 zł
bbartt napisał(a):
Cytat:
Scarry

Obniżka pozwoliła spółce, więcej zarobić w tym momencie(kwartale, roku), a nie w przyszłości(naprawdę są tacy co czekają na obniżki), zapewniła nową falę zainteresowania(reklama) i co mniej ważne dla spółki (ucieszyła drobnych inwestorów)
Ja widzę same pozytywy.

Abstrahując, to trochę zmieniłeś mega optymistyczne podejście od momentu korekty : )

nie mam co się w kółko udzielać, zaczęliśmy robić straszny spam - podałem swoje szacunki jakich oczekuję od raportu (realny: 1 mln kopii do połowy lutego 2015, z tego na Steamie szacunkowo ok. 60%, 30% inne kanały cyfrowe, 10% pudełka, optymistyczny: 1.2 mln sztuk) , podałem wszystkie spodziewane dane. Mój entuzjazm wywołają zupełnie inne cyfry na kursie, albo rok-dwa czasu.

Myślisz że pisanie posta dziennie zmieni kurs? Więcej pozwolę sobie udzielić się przed i po raporcie w lutym Angel

Poza tym są święta, Nowy Rok... mam zdecydowanie inne sprawy na głowie :)

btw: jeśli to była "ta" korekta to jestem zasmucony jej słabością.Powinna być mocniejsza, spadki były na bardzo małym obrocie porównując do wzrostów z tych samych zakresów scratch
* "Diversification is protection against ignorance, it makes little sense for those who know what they’re doing." W. Buffet.
* "The market can remain irrational longer than you can remain solvent"
* "scared money don’t make money"
aktualny portfel szacunkowo: 75% CRJ, 20% PDG, 5% THD
Edytowany: 29 grudnia 2014 12:56

topfacet
15
Wpisów: 2 643
Wysłane: 29 grudnia 2014 13:36:03 przy kursie: 75,50 zł
Styl korekty (jeśli ona już jest za nami), świadczy tylko o tym, jak mocny jest walor i jak duży jest sukces 11BS. Zreszta gra jest teraz na 2 pozycji w TOP STEAM.

SimonS
0
Wpisów: 65
Wysłane: 29 grudnia 2014 13:41:40 przy kursie: 75,50 zł
Niewątpliwie sukces etc etc ale ten bardzo dobry wynik jest w okresie poświątecznym, czyli kiedy poziom sprzedaży jest bardzo niski. Do tego mamy największą promocje dotychczas czyli -25%.

Skoro ranking steam budowany jest na zasadzie porównań sprzedaży gier w danym przedziale czasowym, to też trzeba wziąć pod uwagę.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość