pixelg
IDEABANK - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

IDEABANK [IDA]

AKTUALNY KURS: 1,588 zł (+0,00%) 30-12-2020 17:00
anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
120
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2008-10-24
Wpisów: 10 417
Wysłane: 2 lipca 2018 14:09:15 przy kursie: 6,30 zł
Jest, ale nie obiecam, że będzie to miało miejsce przed raportem półrocznym.

bzdkas
bzdkas PREMIUM
0
Dołączył: 2013-12-02
Wpisów: 322
Wysłane: 2 lipca 2018 15:24:32 przy kursie: 6,30 zł
nawet lepiej jakby było po półrocznym, dzięki :)

addison
20
Dołączył: 2009-01-06
Wpisów: 2 100
Wysłane: 6 lipca 2018 12:22:44 przy kursie: 6,20 zł
addison napisał(a):
gdyby na getbacku był prostu układ to rozeszłoby się to w końcu po kościach. Jednak teraz GB pokazał 1mld w plecy.

Obligatariusze będą walczyć i z idea bank. bank na papierze wszystko pewnie ma w porządku, ale zapewne naganianie było spore. czy będą pozwy, być powinny, pytanie jak się skończą.


Jak pisałem, że bank pewnie ma w papierach wszystko w porządku i teraz mamy info odnośnie reklamacji i śledztwa w prokuraturze.

wiadomosci.stockwatch.pl/oblig...

wygląda to tak, że mały dom maklerski został wystawiony na ryzyko a z niego trudno będzie coś ściągnąć. Idea twierdzi, że ma wszystko w porządku, ale wywalenie wiceprezesa od sprzedaży mówi nam coś innego.

KNF i inne służby będą chciały się jej dobrać do skóry Leszkowi bo z małego polskiego domu maklerskiego pozostały już wióry. Zresztą sama ta nazwa tego DM pokazuje jakby była stworzona pod getback i podpięcia się pod państwo. Czy docelowo leszek stanie przed wyborem, albo problemy albo odkupujemy od ciebie aktywa za 0.2PLN?


addison
20
Dołączył: 2009-01-06
Wpisów: 2 100
Wysłane: 9 lipca 2018 09:55:08 przy kursie: 6,14 zł
teoretycznie leszek posiadając teraz około 85% akcji może wykładając około 30mln przekroczyć 90% i zdjąć spółkę z giełdy, zrobić przymusowy wykup i zdjąć spółkę z giełdy.


sasky
sasky PREMIUM
29
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2011-11-29
Wpisów: 2 632
Wysłane: 17 lipca 2018 20:57:09 przy kursie: 6,56 zł
Cytat:
Getin Noble Bank powziął informację od Leszka Czarneckiego, że postępująca konsolidacja polskiego sektora bankowego oraz rosnące wymagania regulacyjne skłoniły głównego akcjonariusza Banku do rozważenia opcji konsolidacyjnych obejmujących Emitenta oraz Idea Bank S.A. jak i inne podmioty znajdujące się w ich grupach kapitałowych.

www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

Czarnecki oczekuje istotnych synergii kosztowych i sprzedażowych. W związku z tym w najbliższym czasie zamierza doprowadzić do podjęcia przez oba banki działań mających na celu analizę korzyści i kosztów takiego połączenia i ewentualnego uzgodnienia harmonogramu oraz szczegółowej struktury połączenia.
Edytowany: 17 lipca 2018 20:58

addison
20
Dołączył: 2009-01-06
Wpisów: 2 100
Wysłane: 18 lipca 2018 08:54:40 przy kursie: 6,56 zł
leczenie Getinu Ideą ze szkodą dla akcjonariuszy Idea.
Getin ma stałe problemy, idea ma w mojej ocenie tymczasowe chociaż trudne do końca do ocenienia. Jak pisałem, oni mogą mieć na papierze wszystko w porządku, to mały polski dom maklerski będzie zaorany.

i teraz tak, Leszek chciał sprzedać ideę za około 30 za akcję, ale na swoje potrzeby wyceni ją na 7 pln? bo ma jej dużo. fundusze oczywiście uszy po sobie i nie zaprotestują.

idea jest tańsza wskaźnikowo niż chory Getin. dziwił mnie ten stan rzeczy, ale jak ot na giełdzie, różne dziwne rzeczy się dzieją.
Edytowany: 18 lipca 2018 09:09

Deogracias
Deogracias PREMIUM
5
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2012-10-10
Wpisów: 467
Wysłane: 18 lipca 2018 14:45:56 przy kursie: 7,84 zł
Pamiętam, że LC na #wallstreet22 zapowiadał, że dokapitalizuje GNB kwotą 800 mln zł i podobno (wg komunikatu) to zobowiązanie zostaje w mocy.

Też jestem ciekawy co akcjonariusze IB widzą w połączeniu z GNB, że cena akcji IDEABANK-u tak pozytywnie zareagowała. Dodanie problemów IB do problemów GNB na pierwszy rzut oka nie rozwiązuje ani jednych, ani drugich.
Może i są jakieś synergie kosztowe, ale w perspektywie w jakiej działa LC raczej nie będą miały szansy się ujawnić. Mam na myśli to, że koszty fuzji trzeba ponieść od razu, a synergie pojawią się w późniejszym okresie.
Nowy wpis >>> Top 10 wpisów z 2020 roku
Zapraszam na bloga - https://dariuszgrupa.pl
https://twitter.com/DarekGrupa

Poproś analityków Stockwatch o analizę fundamentalną wybranej spółki >>> Przycisk w profilu spółki

Deogracias
Deogracias PREMIUM
5
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2012-10-10
Wpisów: 467
Wysłane: 16 sierpnia 2018 07:49:36 przy kursie: 6,40 zł
Czarne chmury na horyzoncie - omówienie sytuacji finansowej i rynkowej GK IDEA BANK SA za 1 kw. 2018


Analiza sprawozdania finansowego


kliknij, aby powiększyć

Patrząc z perspektywy 14 okresów, dla których są dostępne dane kwartalne (4 kwartał 2014-1 kwartał 2018) widzimy dynamiczny rozwój biznesu. Spółka mocno zwiększa wolumeny zarówno po stronie depozytów (+16.7 proc. średniorocznie za ostatnie 13 kwartałów), jak również po stronie kredytów (+16,9 proc. średniorocznie). Są to oczywiście wartości wyraźnie wyższe niż tempo wzrostu całego rynku bankowego w Polsce, co samo w sobie należy ocenić pozytywnie. Dodatkowo warto zwrócić uwagę, że ten rozwój odbywa się przy zrównoważonej pozycji depozytowo-kredytowej. Wskaźnik C/I (kredyty/depozyty) na koniec 1 kwartału 2018 znajdował się na poziomie 91 proc. i przez ostatnie 3 lata znajdował się poniżej poziomu 100 proc. Warto jednak zwrócić uwagę, że za tę równowagę IDEABANK sporo płaci – nie przez przypadek IDEABANK znajduje się w czołówce banków oferujących najkorzystniejsze oprocentowanie dla klientów detalicznych.


kliknij, aby powiększyć

Skutki tego podejścia widać na wykresie przedstawiającym marżę depozytową. Niestety nie jest ona zbyt wysoka, a dodatkowo, w drugiej połowie 2017 i 1 kwartale 2018 wyraźnie spadła, co źle wróży wynikom banku.
Nieznacznie również rośnie koszt ryzyka kredytowego, czyli straty związane z niespłacanymi przez klientów kredytami. Odpisy związane z niespłacanymi kredytami należą jednak do najbardziej uznaniowych elementów sprawozdania finansowego banku i często w tym obszarze mogą się kryć niespodzianki. Zwłaszcza, kiedy bank stosuje bardzo agresywną politykę rachunkowości z nastawieniem na pokazywane jak najwyższych zysków.


kliknij, aby powiększyć

Patrząc na rachunek wyników banku widać, że dwa ostatnie raportowane kwartały (2017Q4 i 2018Q1) są na plusie, ale zyski są wyraźnie niższe niż we wcześniejszych okresach. Wynik za 12 miesięcy jest "ciągnięty" przez duże, ale niestety jednorazowe zyski w 3 kwartale 2017.
W przypadku IDEABANK-u wyjątkowo trudno wskazać, jaka jest kwota zysku po wyeliminowaniu zdarzeń jednorazowych. Bardzo często występują niestandardowe operacje lub transakcje z innymi podmiotami kontrolowanymi przez Leszka Czarneckiego, co zwykle odbija się pozytywnie na wyniku finansowym, ale bardzo skutecznie potrafi zaciemnić obraz sytuacji. Pośrednim skutkiem jest słaba jakość aktywów banku, z których ponad 600 mln zł to wartości niematerialne i prawne. Większość z tej kwoty to "wartość firmy" wygenerowana w transakcjach kapitałowych.
Jest z tym związana groźba odpisów, skoro rentowność wyraźnie spada. Gdyby do nich doszło, trzeba pamiętać, że mają one efekt "księgowy" (tzn. są stratą, ale nie są związane z żadnymi wydatkami), ale w przypadku banku taki scenariusz wiązałby się ze znacznym pogorszeniem wskaźników bezpieczeństwa, co otwierałoby pole do realizacji różnego rodzaju nieciekawych scenariuszy w postaci np. planów naprawczych czy nawet zarządu komisarycznego. Innym skutkiem mogłoby być naruszenie skutków warunków emisji obligacji.


kliknij, aby powiększyć

Wyniki 1 kwartału 2018 w porównaniu do 1 kwartału 2017 pokazują jednak kilka bardzo niepokojących tendencji. Przede wszystkim bardzo mocno spadły dochody odsetkowe i prowizyjne. Łącznie aż o 101 mln zł, czyli więcej niż kwartalne zyski banku rok wcześniej. IDEA BANK ostro ciął koszty i zmniejszył je o 23 mln zł (-16 proc. bez uwzględniania podatku bankowego), mimo braku istotniejszych zdarzeń jednorazowych. Nawet tak drakońska kuracja w postaci ostrego cięcia kosztów nie uratowałaby jednak dodatniego wyniku. W tym pomogło dodatkowe 30 mln zł z tytułu zmiany klasyfikacji posiadanych przez bank obligacji, co jest jednak zdarzeniem jednorazowym.

Podsumowanie


Wyniki za 1 kwartał 2018 są jeszcze cały czas przyzwoite. Bank ostatecznie osiągnął zysk, chociaż widać wiele niepokojących tendencji w obszarze rachunku wyników. IDEABANK cały czas po stronie swoich zalet może zapisać szybkie tempo rozwoju oraz innowacyjność w obszarze technologii i produktów. Coraz trudniej robi się w obszarze rentowności, co źle wróży na przyszłość. Kluczowe jednak w ocenie banku są problemy związane z jego sytuacją "strategiczną". IDEABANK ma przed sobą 3 kluczowe problemy i każdy z nich może może diametralnie zmienić sytuację banku w najbliższych miesiącach.

Problem 1 - uwikłanie IDEABANK-u w aferę "GETBACK"

Najbardziej medialnym z nich jest uwikłanie banku w "aferę GETBACK", gdzie IDEA BANK był jednym z głównych dystrybutorów feralnych obligacji spółki. Toksyczne obligacje mogły trafiać do klientów, którzy ich w ogóle nie planowali nabyć lub do takich, dla których były instrumentem zdecydowanie nieodpowiednim z uwagi na profil ryzyka klienta. Innym wątkiem jest samo pochodzenie GETBACK, który powstał w ramach grupy kapitałowej IDEA BANK-u i później został sprzedany DNLD Holdings, czyli spółce gdzie dominującą rolę grał fundusz private-equity ABRIS, a spiritus movens całego przedsięwzięcia był aktualnie przebywający w areszcie prezes Konrad K.

Podstawowe pytanie, w kontekście oceny IDEA BANK-u, dotyczy tego jaki wymiar kary może ponieść IDEABANK. Patrząc np. na sprawę sprzedaży kredytów CHF (umowy niezgodne z przepisami prawa, misseling) widzimy, że tego typu kwestie trwają bardzo długo i nawet sprawy sprzed już prawie 10 lat na razie nie znalazły wiążących rozstrzygnięć. Oczywiście jest ryzyko nadania tej sprawie priorytetu politycznego i jakichś nieprzemyślanych rozstrzygnięć, ale ja bym osobiście oczekiwał, że sprawa będzie wyjaśniana bardzo długo, a efekty ostatecznie inwestorów raczej rozczarują. Praktycznym problemem jest utrata przez IDEABANK jednego ze źródeł dochodu, ale to nie powinno mieć decydującego wpływu na sytuację banku, zwłaszcza w kontekście w kolejnych dwóch problemów.

Problem 2 - fuzja z GETIN NOBLE BANK


W lipcu 2018 pojawiła się informacja o rozpoczęcie prac mających na celu połączenie IDEABANK-u z GETIN NOBLE BANK-iem. GNB jest bankiem w zdecydowanie gorszej sytuacji niż IDEABANK (program naprawczy, uwikłanie w kredyty CHF, słabość kapitałowa), ale fuzja z IDEA BANK-iem nie rozwiąże problemów grupy bankowej Leszka Czarneckiego w bezpośredni sposób. IDEA BANK również ma słabą sytuację kapitałową, co nie wygeneruje jakichś istotnych efektów synergii. Można ewentualnie liczyć na jakieś oszczędności kosztowe, ale takie pojawiają się raczej w dłuższym okresie, a na początku i tak wymagają poniesienia dodatkowych kosztów.

GNB dementował informację, że fuzja z IB miałaby być zrealizowana zamiast programu bezpośredniego dokapitalizowania GNB kwotą 800 mln zł, co jest elementem programu poprawy sytuacji GETIN NOBLE BANK-u jaki został uzgodniony z KNF. Pytanie czy Leszek Czarnecki posiada wolne środki finansowe w takiej kwocie i czy jednocześnie dojdzie do fuzji dwóch banków i dokapitalizowania. Nawet jeśli, to w efekcie powstałbyby bank niewiele mocniejszy niż w tej chwili GETIN NOBLE BANK.

Jest też możliwy inny scenariusz, łączący te dwa wątki. W przypadku bezpośredniego dokapitalizowania GNB, dominujący akcjonariusz byłby zmuszony do objęcia akcji po cenie trzykrotnie wyższej od aktualnej ceny rynkowej, co już miało miejsce w przypadku niewielkiej emisji w 2017 roku. Być może fuzja jest sposobem na ominięcie tego problemu i uzyskanie większego udziału w połączonej grupie bankowej.

Problem 3 - refinansowanie obligacji IDEABANK-u

Kolejnym problemem jest zagadnienie związane z zasypywaniem dziury kapitałowej, która będzie się pojawiać wraz z zapadaniem kolejnych transzy obligacji banku. Do niedawna były one oferowane klientom detalicznym i KNF uznawał je (w uproszczenie) za kapitały własne banku, co poprawiało wskaźniki bezpieczeństwa banku. W tej chwili minimalny nominał takiej obligacji to 400 tys. zł, co eliminuje je z zakresu produktów oferowanych klientom detalicznym. Mowa o kwocie ponad 500 mln zł, podczas gdy kapitał własny banku wynosi 2,4 mld zł. Trudno spodziewać się popytu na obligacje IDEABANK-u ze strony instytucji finansowych, który by pozwolił na pozyskanie takiej kwoty kapitału. Nie mamy też informacji o zapadalności poszczególnych serii obligacji. Wygasanie poszczególnych serii będzie stopniowo osłabiać sytuację kapitałową banku.

>> Porównanie na tle sektora bankowego

Dość ponurego obrazu sytuacji dopełnia informacja o przesunięciu daty publikacji sprawozdania za 1 półrocze 2018 (z 31 sierpnia na 21 września). Zarząd IDEABANK-u podjął decyzję o zleceniu pełnego badania sprawozdania finansowego. Pytanie czym to było spowodowane i czy np. audytor nie chciał podpisać standardowego sprawozdania za 1 półrocze. Generalnie tego rodzaju przesunięcia są jednym z symptomów problemów i chęcią maksymalnego upublicznienia niewygodnych informacji. W przypadku banku może chodzić np. o naruszenie wskaźników zapisanych w programach emisji obligacji lub podstawowych wskaźników bezpieczeństwa.

Do czasu wyjaśnienia powyższych kwestii oraz co najmniej do opublikowania sprawozdania za 1 półrocze 2018 IDEABANK będzie pozostawał walorem o charakterze wybitnie spekulacyjnym.

>> Wyceny, wskaźniki oraz inne informacje dotyczące spółki - tutaj
>> Więcej analiz najnowszych raportów finansowych - tutaj

Powyższa treść przez 120 dni była zarezerwowana tylko dla osób posiadających abonament.
Nowy wpis >>> Top 10 wpisów z 2020 roku
Zapraszam na bloga - https://dariuszgrupa.pl
https://twitter.com/DarekGrupa

Poproś analityków Stockwatch o analizę fundamentalną wybranej spółki >>> Przycisk w profilu spółki
Edytowany: 17 sierpnia 2018 09:21

joshep
0
Dołączył: 2016-09-12
Wpisów: 115
Wysłane: 16 sierpnia 2018 08:23:24 przy kursie: 6,40 zł
Idea Bank nie ma wszystkiego w porządku w papierach w związku z obligacjami GetBack. Przeczytajcie sobie poniżej, to jest w pełni zgodne z prawdą tylko naprawdę delikatnie ujęty tematy bo w trakcie są jeszcze postępowania reklamacyjne. Już niedługo reklamację się skończą (negatywnie) to wypłynie dużo więcej ciekawych informacji o tym jak to Idea Bank te obligacje sprzedawał.

wpolityce.pl/polityka/407633-n...

Cytat:
Media informują, że Idea Bank odrzuca reklamacje obligatariuszy GetBack. Twierdzi, że odpowiedzialność za transakcję ponosi Polski Dom Maklerski. Co pan o tym sądzi?

To bank był odpowiedzialny za pierwszy kontakt z klientem podczas oferowania obligacji. Jeżeli rzeczywiście ktoś twierdzi, że za transakcję odpowiada tylko Polski Dom Maklerski to raczej może się mijać z prawdą. Coraz częściej wychodzą na jaw również inne wysoce prawdopodobne nieprawidłowości do których mogło dochodzić w placówkach banku podczas oferowania obligacji oraz podczas stawania się obligatariuszem przez klienta banku.


Moderator:
Przypominam o regulaminie
7. Wklejając linki do komunikatów, artykułów prasowych czy innych źródeł, należy opatrzyć je komentarzem dlaczego zdaniem autora są ważne oraz kilkuzdaniowym cytatem ze źródła, do którego odsyłają.
Edytowany: 17 sierpnia 2018 15:02

mindek
0
Dołączył: 2009-09-03
Wpisów: 1 107
Wysłane: 16 sierpnia 2018 09:55:07 przy kursie: 6,30 zł
i co wiemy z tego artykułu?
ano to, że osoba starsza przy obecności prezesa poszkodowanych podpisała przelew na rachunek PDM, z tytułem PDM Getback. Rozumiem, że podczas wizyty pytań nie było, skąd takie ekstra procenty?

Jeden podpis na wykonanie przelewu!

Czy ten prezes poszedł do PDM zobaczyć formularze na podstawie których mama stała się posiadaczem tych obligacji? standardowo powinien pójść do PDM w 2017 roku po zwrot środków, ale poszedł do banku a na przelewie było widać, że kasa poszła do PDM.

Swoją drogą co to za gamoń stojący za mamą robiącą przelew i nie wiedzący nic. Uwierzył, że można dostać lokaty na 9% gdzie wszyscy płacą maks 3 i to na 3 miesiące?

Jakoś trudno mi w to uwierzyć, że bank robiłby taki wałek świadomie, ot kasę dostali za prowizje to sprzedawali obligi. Kilka naszych fundów też utopiło tam pieniądze. Problem to Konrad K i działalność GB po całości, Idea nie jest święta, ale świętych coraz mniej.

Alior też utopił klientów na 500mln w fincrea, ale dzięki raifeissenowi temat zamknęli. Sąsiadka moja utopiła tam 200k, też dzwonili, zapewniali, że bezpieczne i co. Nikomu włos z głowy nie spadł a bankowcy załatwili między sobą. Depozytariusz z oferentem.

Żeby nie było, Leszka nie cenię, to niestety człowiek bez etyki w biznesie, ale niestety może się tak skończyć, że bank dostanie po pazurkach a ludzie po łapach.
Edytowany: 16 sierpnia 2018 09:58


Kakarotto
15
Dołączył: 2013-05-08
Wpisów: 1 013
Wysłane: 16 sierpnia 2018 19:51:38 przy kursie: 6,30 zł
mindek
Cytat:

Swoją drogą co to za gamoń stojący za mamą robiącą przelew i nie wiedzący nic. Uwierzył, że można dostać lokaty na 9% gdzie wszyscy płacą maks 3 i to na 3 miesiące?


Pamiętaj że tutaj forumowicze mają przeciętnie dużo większa wiedzę na temat ekonomii niż przeciętny Kowalski. Wyobraź sobie że w tym kraju żyją ludzie którzy są święcie przekonani że jak dzieci dostają +300 wyprawki to że to są prywatne pieniądze p. Morawieckiego ot tak w prezencie bo on jest bogaty były bankowiec. Ciężko uwierzyć ale tak jest.

mindek
0
Dołączył: 2009-09-03
Wpisów: 1 107
Wysłane: 16 sierpnia 2018 21:04:55 przy kursie: 6,30 zł
Słowa gamoń użyłem nie jako do syna ale jako do prezesa poszkodowanych. Wiem, że wielu nie zna się na operacjach finansowych i rynku. Moja sąsiadka idealnie tu pasuje i winny jest alior, ale jemu zapłacili za klienta premium i on tego klienta znalazł. Na papierze wszystko jest Ok. Wyższa kultura bankowości.

Myślałem, że prezes poszkodowanych nie miał tak banalnej historii. Stał z tylu i liczył procenty na lokacie... a dostał obligacje.

muaddib77
0
Dołączył: 2010-11-12
Wpisów: 122
Wysłane: 17 sierpnia 2018 03:30:32 przy kursie: 6,30 zł
Ja mam nadzieję, że sprzedaży Getbacku przez IdeaBank przyjrzy się skarbówka, bo na tej transakcji do budżetu nie wpłynął żaden podatek, tzn pewnie transakcja przyniosła stratę, oczywiście papierową, ale mamy już nowe przepisy, które pozwalają z takiego majstersztyku finansowego ja to nazywam inżynierią, zrobić transakcję rynkową i opodatkować.
Tu był wał od początku. A LC jest mistrzem w niepłaceniu podatków w tym kraju.

Joker
77
Grupa: SubskrybentP1
Dołączył: 2009-03-01
Wpisów: 1 906
Wysłane: 17 sierpnia 2018 09:21:55 przy kursie: 6,18 zł
A na jakiej podstawie uważasz, że IB nie zapłacił żadnego podatku od przychodu uzyskanego ze współpracy z PDM?

addison
20
Dołączył: 2009-01-06
Wpisów: 2 100
Wysłane: 17 sierpnia 2018 10:34:18 przy kursie: 6,18 zł
kolega pisze o podatku od zysku na transakcji sprzedaży getbacka przez ideabank do abris-u.

swoją drogą zastanawiające jest to, że ten abris jakoś schował głowę w piasek i nie wylewa żali(w sensie prawnym, sprawy w sądzie) do zarządu który miał nadzorować a nie nadzorował.

BYł gdzieś artykuł jak zmieniły się uprawienienia zarządu getbacku po zmianie spod skrzydeł idea do abrisa. Wczśniej zarząd o wszystko pytał RN, po zmianie wolność zarządu stała się nieograniczona.


Edytowany: 17 sierpnia 2018 10:34

muaddib77
0
Dołączył: 2010-11-12
Wpisów: 122
Wysłane: 17 sierpnia 2018 11:22:48 przy kursie: 6,18 zł
Tak jest nie tykam póki co obligów, tylko samej sprzedaży Getbacka przez IB do Abris (oczywiście czy podatek był i jaki był wynik na transakcji to tylko moje domysły ale opierając się na doświadczeniu życiowym mogę postawić sporą sumę, że była strata - tak jak napisałem w poście wcześniej). A co do przemyśleń odnośnie wolności w działaniu przez zarząd, to przecież alchemik kondzio był jednym z dyrektorów w Abrisie, więc prawdopodobnie nie spodziewali się po nim takiego świństwa jakie zrobił i dali mu nieograniczoną władzę z szybkością działania, a on ich bez wazeliny wiadomo co...

mindek
0
Dołączył: 2009-09-03
Wpisów: 1 107
Wysłane: 17 sierpnia 2018 13:17:01 przy kursie: 6,18 zł
wracając do idea kontra alior to na zdrowy rozsądek w papierach dużo większy burdel ma alior niż idea.

Sam przykład pana prezesa stowarzyszenia pokazuje, że w idea zrobili tylko przelew, a że dwie osoby ze strony Idea- może kwota znacząca. Czy PDM jeszcze funkcjonuje czy już spalił papiery?

Alior i jego historia: Raz jesteś klientem DM a raz nie.

www.pb.pl/rzecznik-finansowy-g...

Cytat:
Okazuje się, że bank przyjął od niego zapis na certyfikaty… bez przeprowadzenia ankiety dotyczącej profilu inwestycyjnego klienta, a przede wszystkim — bez podpisania umowy „o świadczenie usługi przyjmowania i przekazywania zleceń nabycia lub zbycia tytułów uczestnictwa przez Biuro Maklerskie Alior Banku”. Tymczasem regulamin bankowego brokera wprost wymagał podpisania tej umowy! Brak wyszedł na jaw w sierpniu 2017 r., kiedy Tomasz K. chciał złożyć dyspozycję odkupu certyfikatów.

— Pracownik banku, po konsultacji z biurem maklerskim, poinformował mnie, że nie podpisałem tej umowy, w związku z czym nie może przyjąć i przekazać od mnie żadnego zlecenia. Od razu złożyłem reklamację, bo przecież wcześniej biuro maklerskie przyjęło mój zapis bez tego podstawowego dokumentu, i zażądałem zwrotu wpłaconych pieniędzy — relacjonuje Tomasz K.


Moderator:
Przypominam o regulaminie
7. Wklejając linki do komunikatów, artykułów prasowych czy innych źródeł, należy opatrzyć je komentarzem dlaczego zdaniem autora są ważne oraz kilkuzdaniowym cytatem ze źródła, do którego odsyłają.

Edytowany: 17 sierpnia 2018 15:10

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
120
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2008-10-24
Wpisów: 10 417
Wysłane: 17 sierpnia 2018 21:19:20 przy kursie: 6,18 zł
Z kapitału własnego Idea Banku wyparowało dziś coś około 19 proc.


kliknij, aby powiększyć


Sprawa oczywiście dotyczy także Getbacku. Okazuje się, że Czarnecki jednak nie rzucał słów na wiatr ws obligacji GetBack - spółka zawiązała 14 baniek rezerw na roszczenia posiadaczy obligacji. Pojawiły się rezerwy na należności od funduszu, ale znacznie większe szkody wyrządziły porządki z bank assurance i odpisy na wartość firmy - patrz tabelka wyżej.

Z wartością firmy chyba większych zaskoczeń nie ma - było pisane na wątku. Z Getbackiem też chyba raczej nie - spadało nie bez powodów przecież. Za to chyba rozliczenia bankassurance są niespodzianką. Całość komunikatu pod linkiem.

wiadomosci.stockwatch.pl/idea-...
Edytowany: 17 sierpnia 2018 21:21

mindek
0
Dołączył: 2009-09-03
Wpisów: 1 107
Wysłane: 17 sierpnia 2018 22:00:32 przy kursie: 6,18 zł
CZAS najwyższy.

Oczywiście poleci w dół, może i 4 z przodu będzie. Jak to u Leszka, idzie na gpw z przeszacowaniami w górę a potem się odcina. Rozmienil ludzi o 80% od debiutu i to nie koniec. Teraz mamy kapitalizacje(za chwilę będzie) 400mln przy wk 2mld.Chciałabym tylko zauważyć, że nie ma inwestorów dlugoterminowych zarobionych u Leszka. Zresztą nie tylko u niego.


mindek
0
Dołączył: 2009-09-03
Wpisów: 1 107
Wysłane: 20 sierpnia 2018 09:27:35 przy kursie: 4,42 zł
wymiar kary: 25% spychając kapitalizację do poziomu 360 mln(cena akcji w tym momencie 4.7).

mocnym rykoszetem dostaje cała grupa Leszkowa, wydaje się, że po takich spadkach nie będzie co zbierać.

Swoją drogą dziwne, że spółki komunikują się tylko raportami, nie ma jakiś wywiadów, że najgorsze minęło. póki co same raporty.


w raporcie pełnym będzie można zobaczyć ich wynik w samym II kw, na razie podali odpisy.
Edytowany: 20 sierpnia 2018 09:29

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Nie możesz tworzyć nowych wątków.
Nie możesz odpowiadać w wątkach.
Nie możesz usuwać swoich wpisów.
Nie możesz edytować swoich wpisów.
Nie możesz tworzyć ankiet.
Nie możesz głosować w ankietach.

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,818 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +151,47% +30 293,47 zł 50 293,47 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d