pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

joshep

joshep

Ostatnie 10 wpisów
A co nam konkretnie dadzą akcje bankruta? Oczywiście akcje byłyby lepsze jeśli byłaby jakakolwiek sensowna szansa na istnieje tej spółki i jej odbudowę, ale na chwilę obecną każdy układ a w szczególności ta konwersja to jest łudzenie się że jakoś to będzie bez praktycznie żadnych sprawdzonych danych finansowo-księgowych Ja mam propozycję, niech sobie te akcje to wezmą instytucje, skoro tak im na nich zależy, niech im spłacą cały dług w akcjach a dla indywidualnych niech będzie tylko gotówka. To chyba można w układzie przegłosować, zakładam że np. Pan Buczek chętnie obejmie kilka miliardów akcji GetBack skoro sam tak ochoczo proponował konwersję. Ale nie pchajcie ludziom na siłę tych akcji.

Obligatariusz kontakt napisał(a):

Umorzenie części obligacji to nie jest strata? Pogubiłem się już

Wszelka konwersja na akcje GetBack to jest rodzaj umorzenia ale taki, który znacznie ogranicza ewentualne dochodzenie roszczeń od innych podmiotów które realizowały ten przekręt. Na chwilę obecną nawet przy optymistycznych założeniach te akcje nie będą nigdy więcej warte niż 1 grosz, co i tak jest nierealną wartością w kontekście ujemnych kapitałów, oczywiście tego się nie da sprzedać bo notowania wg. mnie nie zostaną odwieszone, a nawet jeśli będą te akcje w obrocie to wg. mnie nikt tego nie kupi bo tych akcji to mają być przecież miliardy.

cinis_ napisał(a):
Akcje GBK w górę, dobry żart.To będzie część nieakcyjna ( mogę się założyć), w przeciwnym razie ktoś musiałby kupic akcje, a wiadomowo, że nowych inwestrów interesują tylko wierzytelności. GBK mataczy, kręci powoli realizując swój plan.

Tylko zastanówmy się kto przy zdrowych zmysłach chciałby mieć z tą spółka do czynienia? Wg. mnie każdy będzie się bał że za chwile mu wejdzie do siedzimy CBA za nierynkową transakcję, jeśli np. kupi te portfele poniżej ich realnej wartości. GetBack to finansowy parias z którym wg. mnie nikt nie będzie chciał mieć do czynienia żeby się nie pobrudzić i żeby jego imię nie było kojarzone z tym mega przekrętem.

kris1986 napisał(a):
Czy mamy rozumieć że dzięki inwestorom którzy zamierzają przejąć spółkę poprzez ZCP, kurs naszych akcji pójdzie w górę?

Obym się mylił ale tymi inwestorami będą nam mydlić oczy do kolejnego terminu głosowania nad układem, oczywiście do tego czasu nic się nie wyjaśni ale układ zostanie przegłosowany przy założeniu że będzie inwestor/inwestorzy i przy założeniu że spółka ma takie aktywa jak ostatnio podawała. A po przegłosowaniu układu, jeszcze w tym roku okaże się że jednak żadnych inwestorów nie będzie bo się wycofali a później będzie kolejna przecena wartości aktywów itd. Koniec końców dowiemy się że jednak układu się nie da zrealizować bo sytuacja spółki na to nie pozwala i zarząd ogłosi upadłość zgodnie z prawem ale że "zgodziliśmy się" na układ no to ciężko mieć pretensje bo przecież układ z założenia miał w sobie wliczone takie ryzyko. Zastanawiam się dlaczego RW nie jest w stanie skłonić sądu aby wysłał do spółki niezależnego eksperta który wyceniłby przez te kilka tygodni przynajmniej bieżącą działalność operacyjną.

omicron napisał(a):
Ja zrozumiałem z wypowiedzi medialnych prezesa, że taki inwestor kupiłby wszystko, co się da, a pieniądze z tej transakcji posłużyłyby do zaspokojenia wierzycieli. Podał nawet termin: pieniądze trafiłyby do nas w pierwszej połowie 2019. Nie wiem, na jaki procent spłaty można liczyć, ale gdyby był bliski układowym, brzmi to dla mnie atrakcyjnie. Pomijam kwestię braku zaufania do zarządu.

Powiedźcie mi, komu zależy na układzie w którym nie wiadomo jaka jest tak naprawdę kondycja spółki? Wg. mnie najbardziej na takim układzie zależy pośrednikom którzy sprzedawali obligacje i spółką które wyciągały kasę z GetBack. Po przegłosowaniu układu wszystkie te spółki będą mówić/pisać, że przecież nie ma szkody i nie ma problemu bo obligatariusze się w końcu dogadali ze spółką i zgodzili się na warunku spłaty. Sama RW pisze że nie dostaje od zarządu GetBack informacji, zarząd odrzuca niezależnego eksperta który miał sprawdzić stan spółki no ale wszyscy dalej jakby nigdy nic prą w ten układ. Nie rozumiem tego w ogóle. Było info że w przypadku braku układu i upadłości możemy liczyć na 10 - 15% no a przy układzie w zależności od wariantu ma być niby 27%, 31%, 50% a nawet i 100% ... Czy ktoś może odpowiedzieć na podstawie czego powstały te liczby skoro w tym momencie nie wiadomo nawet jaki jest poziom spłat od dłużników i nie zostały opublikowane raporty za 1 i 2 kwartał 2018? Co jest łatwiej podać?, info o wpływach na konta GetBack od dłużników czy to ile spłaci GetBack przez 8 lat? Może ja się nie znam i dlatego tego nie rozumiem ale sporo osób się tutaj podnieca tym jaki to ten układ jest ważny i ze tylko on da nam realna szanse odzyskania pieniędzy. Ja się pytam, na jakiej podstawie te osoby tak twierdzą, skoro brak jest podstawowych danych o tym ile faktycznie są warte te portfele spółki, udziały w certyfikatach i czy ta spółka w tym momencie choć na swoje utrzymanie zarabia? Przecież to się wszystko kupy nie trzyma :(

..

To zaiste bardzo dobre i ciekawe pytanie, jednak źle je adresujesz jeśli oczekujesz ode mnie liczb. Chyba nie przeczytałeś dokładnie o czym ja napisałem i że właśnie tych rzeczy mi brakuje w propozycjach zgłaszanych zarówno przez RW, GetBack jak i Kuratora. Nie wiem więcej od RW, ale jednocześnie jestem pewien że propozycje RW, GetBack i Kuratora, które tak znacznie od siebie odbiegają, nie zostały właśnie poparte żadnymi konkretnymi danymi. Tym mnie pytasz o dane ale sam bezkrytyczne podchodzisz do tego co Ci proponują i rozumiem że nie dziwi Cię to że w przeciągu 3 miesięcy mamy 4 całkowicie różne propozycje na podstawie podobno tych samych danych. Czy mógłbyś mi wyjaśnić skąd ta niezachwiana wiara w realność propozycji układowych? Nawet ten szemrany audytor Deloitte, który brał kasę przez lata za malowanie trawy na zielono, odstąpił od wyrażenia opinii do SF za 2017 bo cyt. "W uzasadnieniu do swojej decyzji Deloitte podał m.in., że nie była w stanie uzyskać wystarczających i odpowiednich dowodów badania dotyczących zasadności przyjętego przez zarząd GetBacku założenia kontynuacji działalności.", no ale nie ma problemu, bo RW wie zapewne więcej. Jak już pisałem wcześniej, to nie jest krytyka RW, bo wiem ze działają w bardzo trudnym środowisku a GetBack nie jest przychylny ale właśnie dlatego chciałbym aby te dane które były podstawą wyliczeń takiej a nie innej propozycji układowej zostały upublicznione, żeby każdy się z nimi mógł zapoznać i ocenić na ich podstawie czy dany układ ma sens. Dlaczego prawie wszyscy tak bezkrytycznie podchodzą do propozycji układowych które nam proponują?

alder74 napisał(a):
@ joshep
O ile dobrze zrozumiałem, to dla Ciebie jedynie słusznym rozwiązaniem jest upadłość.
Załóżmy, że wiesz to, czego nie wie RW.
Teraz mówię "sprawdzam" - zobaczmy na czym budowane jest to jedynie słuszne rozwiązanie, na ile to jest rzeczowa propozycja, a na ile sianie zamętu.
Proszę o konkretne, bez sloganów, dane wyjściowe (liczby) z zaznaczeniem skąd one pochodzą oraz przedstawienie skutków finansowych (poziomu zwrotów) dla grupy 1,2,3.

@Joker
niestety nie podzielam tego optymizmu, nie wiem na jakiej podstawie można przyjąć że RW opierała się na konserwatywnym podejściu do danych finansowych spółki co do której istnieje uzasadniona wątpliwość w zakresie dalszej kontynuacji jej działalności. Nie twierdzę że RW kłamie, co to to nie, ale wydaje mi się że część osób które tam zasiada patrzy na przyszłość GetBack nie tyle przez pryzmat twardych danych finansowych co przez różowe okulary. Moje zdanie na temat GetBack jest takie, że przy obecnym stanie wiedzy, w tym braku jakiejkolwiek informacji o działalności operacyjnej i stanie portfeli, nie można ustalić uczciwego układu który gwarantuje zwrot nawet części środków. Wg. mnie trzeba mieć bardzo dużo optymizmu aby przy ujawnionych do tej pory informacjach na temat przestępczej działalności spółki zakładać że ta firma jest w stanie działać przez 8 lat. Żeby nie było że to jest kolejny wpis z cyklu "nie znam się ale się wypowiem", bo ktoś może mi to zrzucić, to we wszystkich tych propozycjach zarówno tej zgłoszonej przez RW ale i tej od kuratora i tej od GetBack, brakuje jednej istotnej rzeczy - danych na podstawie których wysnuta została taka a nie inna propozycja. Ja bym chciał zobaczyć jak to ktoś wyliczył że to ma być np. 50,5% a nie np. 57%, jak to zostało wyliczone? Czy jako obligatariusz, bądź co bądź publicznej spółki wymagam zbyt wiele w kwestii danych na podstawie których zaproponowana została tak a nie inna propozycja? To jest wg. mnie kluczowe, bo z mojego punktu widzenia jedyne co widać to obraz nędzy i rozpaczy na podstawie którego wnioskuje że upadłość lepsza niż jakikolwiek układ z GetBack. Czy Was zadowala informację że "RW zaproponowała propozycje w oparciu o dane finansowe konserwatywne, które przekazała Spółka."? Co stoi na przeszkodzie żeby te dane finansowe który posłużyły do wyliczeń tej propozycji udostępnić? Mieliśmy w ostatnim czasie jeśli dobrze liczę 4 propozycje dość znacznie się od siebie różniące - 2 od GetBack, 1 od Kuratora i 1 od RW. Jak to jest że na przestrzeni 2 - 3 miesięcy można na podstawie tych samych danych przyjąć tak skrajne punkty widzenia? To który jest najbliższy prawdy i realności wykonania, ten od RW? Przepraszam za emocjonalny ton ale to co się dzieje na tym GetBack to jakaś magia i tak jak pisałem na początku nie podzielam poglądu że kolejne propozycje są bardziej realne do wykonania niż poprzednie, bo nie ma żadnych podstaw ku temu.

@leonek7
Zgadzam się z Tobą w pełni, aktualne propozycje to pisanie palcem po wodzie, można sobie życzyć co się tylko chce ale to są marzenia. Nie sądzę żeby RW miała lepsze informacje o stanie finansowym spółki, no ale coś robić muszą skoro wiedzą niewiele więcej niż my. Przy aktualnym stanie wiedzy zdecydowanie najlepszy wariant to wg. mnie upadłość, ja wiem że sporo osób mówi że to właśnie najgorszy wariant ale wg. mnie to jedyny wariant na chwilę obecną który daje cokolwiek, wszystko inne, rozkładanie na lata, snucie planów o inwestorach, o powrocie do działalności operacyjnej itd. to jest Science Fiction i Fantasy w jednym.

Idea Bank nie ma wszystkiego w porządku w papierach w związku z obligacjami GetBack. Przeczytajcie sobie poniżej, to jest w pełni zgodne z prawdą tylko naprawdę delikatnie ujęty tematy bo w trakcie są jeszcze postępowania reklamacyjne. Już niedługo reklamację się skończą (negatywnie) to wypłynie dużo więcej ciekawych informacji o tym jak to Idea Bank te obligacje sprzedawał.

wpolityce.pl/polityka/407633-n...

Cytat:
Media informują, że Idea Bank odrzuca reklamacje obligatariuszy GetBack. Twierdzi, że odpowiedzialność za transakcję ponosi Polski Dom Maklerski. Co pan o tym sądzi?

To bank był odpowiedzialny za pierwszy kontakt z klientem podczas oferowania obligacji. Jeżeli rzeczywiście ktoś twierdzi, że za transakcję odpowiada tylko Polski Dom Maklerski to raczej może się mijać z prawdą. Coraz częściej wychodzą na jaw również inne wysoce prawdopodobne nieprawidłowości do których mogło dochodzić w placówkach banku podczas oferowania obligacji oraz podczas stawania się obligatariuszem przez klienta banku.

Moderator:
Przypominam o regulaminie
7. Wklejając linki do komunikatów, artykułów prasowych czy innych źródeł, należy opatrzyć je komentarzem dlaczego zdaniem autora są ważne oraz kilkuzdaniowym cytatem ze źródła, do którego odsyłają.

Informacje
Stopień: Rozgadany
Ostatnia wizyta: 11 września 2018 13:09:19
Liczba wpisów: 115
[0,03% wszystkich postów / 0,09 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,974 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +80,43% +16 086,82 zł 36 086,82 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d