pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

bzdkas

bzdkas

Ostatnie 10 wpisów
Odnośnie wykorzystywanych mocy produkcyjnych to odebrałem to jako stan na wrzesień i koniec września.

We Włoszech na produkcji pracuje ok 20 osób i bardziej skręca co przywiezie Wieluń. Jaka później idzie metka?

Pytanie o chłodnie, czy ich teraz stać na taki krok do przodu.

Z innego za to źródła dotarło do mnie, że wielton co słabszym kontrahentom nie lubi płacić w terminie. Małe faktury, ale jednak...

Przypomnę, że włoską firmę wielton właśnie taką kupił, po sporych inwestycjach... Za dług. Niektóre maszyny jeszcze nie były ustawione a już u syndyka.

Dziękując za analizę dodam kilka informacji zaciągniętych z wiarygodnego dla mnie źródła.

Obecnie jak i wcześniej moce fabryki w Wieluniu są wykorzystywane w 100%. Obecnie zamówiona naczepa jest do odebrania w lutym.

Oddziały regionalne sprzedaży zrezygnowały z biur(niektóre pewnie istnieją ale do końca umów najmu), praca z domu na stałe i do klientów.

Problem był w fabryce bo z uwagi na kwarantannę stała lakiernia, ciąg produkcyjny zaburzony.

Rynek naczep w PL i jego wskaźnik jest lekko zaburzony, wielton nie produkuje cystern i chłodni. Teraz planują wejść w chłodnie, ale czy covid ich zatrzyma to się okaże. To są koszty wejścia a i zapasy na produkcję sporo wyższe.

Na rynku pojawił się konkurent, francuska grupa kupiła producenta naczep mega z Nysy. Mogą wzrosnąć im moce. Do tej pory to był mały gracz, ale teraz to się może zmienić.

Wielton szedł odważnie na zachód, za dług. i Włochy wciąż są rozczarowaniem jako sprzedaż.

Patrząc na zadłużenie i politykę NBP i EBC wygrywają ci co idą ostro. Banki jak w przypadku np
Amrestu zapewne i tutaj przymkną oko na połamane konwenanty kredytowe. Więc w mojej opinii klucz do odbicia się wieltonu to covid i rozwój wypadków.

Z drugiej strony szataniakowie mają druga spółkę na GPW, pamapol, który na covid generuje rekordowe obroty, rdr wzrost sprzedaży do 350 mln w półrocze i kapitalizacji 45 mln PLN i c/wk 0.5. może się okazać, że pamapol będzie finansował wielton :)

Cena z kosmosu, dobroczyńcy... Dr fasing kolejny czeka na wezwanie i wiele innych spółek...

Wyniki wstępnie patrząc pokazali sowite.

W II kw przychody rdr spadły z 321 do 295 mln, zysk netto wzrósł w II kw z 14 do 26mln. przy kapitalizacji spółki na 300mln.

Wielkie dzięki za odpowiedź.

Po kursie widać, że jest zainteresowanie, spółka pod opieką popytu.

Jasne, wiem jak działa wnioskowanie o analizę.

Zastanawia mnie bardziej ile takich wniosków musi wejść zanim spółka wejdzie do analizy. Są dużo popularniejsze spółki i tam wniosków o analizę pewnie jest więcej niz na agrolidze.

Czy tak działa system, że nawet jeden wniosek o analizę jest rozpatrywany pozytywnie gdy są np wolne moce przerobowe u analityków czy jest potrzeba zebrania kilku takich wniosków. Spolka, spółce nierówna. Po co reagować na wnioski o spółki widma, mimo, że wniosek złożony.

Kończąc, można się dowiedzieć ile wniosków o analizę zostało złożonych na agrolidze?

Przyznam, że mało, czy wręcz bardzo mało znam takich przypadków. Cisza i nagle analiza.

Mam pytanie skąd się wzięła analiza spółki, skoro na forum jest o niej cisza? ostatni wpis przed analizą blisko rok temu.

Obserwując arkusz odnoszę wrażenie, że jest zbierana i pilnowana a to wieszczy wzrosty :)

Ja już jestem z nimi tak długo, że i do wyników za IIIq poczekam:)))
Szkoda, że za w sumie niewielkim kontraktem:
www.lug.com.pl/firma/aktualnos...
i tym Domem Opieki Społecznej
www.lug.com.pl/firma/aktualnos...
nie widać więcej takich zleceń.
A skoro Pan Senator jest inicjatorem takich działań, to można naprawdę szeroko produkt rozreklamować...

Niestety z wypowiedzi Prezesa wynika, że plany przejścia na rynek podstawowy zostały odłożone, a NC rządzi się swoimi prawami, może tu też zadziała tisze jediesz dalsze budiesz, choć Pan Prezes nigdy swoimi wypowiedziami zbytniego entuzjazmu nie wzbudzał - jednak patrząc, że produkty na bieżąco się sprzedają, a przychody i zyski do góry.

Niestety nie poszło żadne z moich pytań:
- pytałem o współpracę z Cisco i o LUG Urban,
Niemniej jednak Prezes potwierdza jedną istotną dla mnie osobiście sprawę: oni swojej produkcji nie sprowadzają od Chińczyków, nawet gdyby znów pojawił się lockdown zakład w Zielonej Górze ma się dobrze i produkuje:
strefainwestorow.pl/czaty-inwe...

Skuteczność eliminacji drobnoustrojów po 20h 99%, ciągle może znaleźć naprawdę olbrzymi zbyt w większości branż.

Rynek oceni ten program motywacyjny, ale patrząc na chłodno. 1.95 mln przeznaczone na skup, powiedzmy, że im się uda skupić akcje po 20 zł za sztukę, czyli kupią niecałe 100 tys sztuk. To nie jest podaż, która może zachwiać kursem, zwłaszcza, że nie jest powiedziane, że wszyscy obdarowani na raz będą chcieli sprzedać. A jak program będzie powiązany z (ambitnymi) wynikami to jestem spokojny.

Informacje
Stopień: Elokwentny
Ostatnia wizyta: 15 listopada 2020 15:41:28
Liczba wpisów: 322
[0,09% wszystkich postów / 0,13 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,150 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +123,93% +24 786,98 zł 44 786,98 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d