pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

bzdkas

bzdkas

Ostatnie 10 wpisów
spółce zabrali aktywa z końcem roku. Z drugiej strony papier już nie spada a dzisiaj ma tegoroczne maksimum.

Ostatnie dwa infa pozytywne to publikacja wyników spółek ukraińskich, opcji dywidendy z nich a także stanowisko prokuratorii o przyjęciu, że dług gminy Ostrowice to nie fikcja- dotyczy to spółki zaleznej MW Trade.

Czy byłaby szansa analizy raportu spółki po raporcie rocznym? Kto byłby zainteresowany prośba o kliknięcie prośby o taką analizę.

Spółka wydaje się notowana na dnie, złe infa już nie generują nowymi spadkami- patrz info o zabraniu idea banku.

Teraz przed holdingiem sprzedaż aktywów zagranicznych, wygaszenie zapewne działalności MWT, gotówka do spółki powinna spływać. Wydaje się, że warto pochylić się nad spółką patrząc na kapitalizację i ostatnie ruchy.

Dziękuję za raport o stanie spółki. Dobra lektura, sporo zapytań, widać, że model przejęć do tej pory się nie sprawdził.

Odnośnie wykorzystywanych mocy produkcyjnych to odebrałem to jako stan na wrzesień i koniec września.

We Włoszech na produkcji pracuje ok 20 osób i bardziej skręca co przywiezie Wieluń. Jaka później idzie metka?

Pytanie o chłodnie, czy ich teraz stać na taki krok do przodu.

Z innego za to źródła dotarło do mnie, że wielton co słabszym kontrahentom nie lubi płacić w terminie. Małe faktury, ale jednak...

Przypomnę, że włoską firmę wielton właśnie taką kupił, po sporych inwestycjach... Za dług. Niektóre maszyny jeszcze nie były ustawione a już u syndyka.

Dziękując za analizę dodam kilka informacji zaciągniętych z wiarygodnego dla mnie źródła.

Obecnie jak i wcześniej moce fabryki w Wieluniu są wykorzystywane w 100%. Obecnie zamówiona naczepa jest do odebrania w lutym.

Oddziały regionalne sprzedaży zrezygnowały z biur(niektóre pewnie istnieją ale do końca umów najmu), praca z domu na stałe i do klientów.

Problem był w fabryce bo z uwagi na kwarantannę stała lakiernia, ciąg produkcyjny zaburzony.

Rynek naczep w PL i jego wskaźnik jest lekko zaburzony, wielton nie produkuje cystern i chłodni. Teraz planują wejść w chłodnie, ale czy covid ich zatrzyma to się okaże. To są koszty wejścia a i zapasy na produkcję sporo wyższe.

Na rynku pojawił się konkurent, francuska grupa kupiła producenta naczep mega z Nysy. Mogą wzrosnąć im moce. Do tej pory to był mały gracz, ale teraz to się może zmienić.

Wielton szedł odważnie na zachód, za dług. i Włochy wciąż są rozczarowaniem jako sprzedaż.

Patrząc na zadłużenie i politykę NBP i EBC wygrywają ci co idą ostro. Banki jak w przypadku np
Amrestu zapewne i tutaj przymkną oko na połamane konwenanty kredytowe. Więc w mojej opinii klucz do odbicia się wieltonu to covid i rozwój wypadków.

Z drugiej strony szataniakowie mają druga spółkę na GPW, pamapol, który na covid generuje rekordowe obroty, rdr wzrost sprzedaży do 350 mln w półrocze i kapitalizacji 45 mln PLN i c/wk 0.5. może się okazać, że pamapol będzie finansował wielton :)

Cena z kosmosu, dobroczyńcy... Dr fasing kolejny czeka na wezwanie i wiele innych spółek...

Wyniki wstępnie patrząc pokazali sowite.

W II kw przychody rdr spadły z 321 do 295 mln, zysk netto wzrósł w II kw z 14 do 26mln. przy kapitalizacji spółki na 300mln.

Wielkie dzięki za odpowiedź.

Po kursie widać, że jest zainteresowanie, spółka pod opieką popytu.

Jasne, wiem jak działa wnioskowanie o analizę.

Zastanawia mnie bardziej ile takich wniosków musi wejść zanim spółka wejdzie do analizy. Są dużo popularniejsze spółki i tam wniosków o analizę pewnie jest więcej niz na agrolidze.

Czy tak działa system, że nawet jeden wniosek o analizę jest rozpatrywany pozytywnie gdy są np wolne moce przerobowe u analityków czy jest potrzeba zebrania kilku takich wniosków. Spolka, spółce nierówna. Po co reagować na wnioski o spółki widma, mimo, że wniosek złożony.

Kończąc, można się dowiedzieć ile wniosków o analizę zostało złożonych na agrolidze?

Przyznam, że mało, czy wręcz bardzo mało znam takich przypadków. Cisza i nagle analiza.

Mam pytanie skąd się wzięła analiza spółki, skoro na forum jest o niej cisza? ostatni wpis przed analizą blisko rok temu.

Obserwując arkusz odnoszę wrażenie, że jest zbierana i pilnowana a to wieszczy wzrosty :)

Ja już jestem z nimi tak długo, że i do wyników za IIIq poczekam:)))
Szkoda, że za w sumie niewielkim kontraktem:
www.lug.com.pl/firma/aktualnos...
i tym Domem Opieki Społecznej
www.lug.com.pl/firma/aktualnos...
nie widać więcej takich zleceń.
A skoro Pan Senator jest inicjatorem takich działań, to można naprawdę szeroko produkt rozreklamować...

Niestety z wypowiedzi Prezesa wynika, że plany przejścia na rynek podstawowy zostały odłożone, a NC rządzi się swoimi prawami, może tu też zadziała tisze jediesz dalsze budiesz, choć Pan Prezes nigdy swoimi wypowiedziami zbytniego entuzjazmu nie wzbudzał - jednak patrząc, że produkty na bieżąco się sprzedają, a przychody i zyski do góry.

Niestety nie poszło żadne z moich pytań:
- pytałem o współpracę z Cisco i o LUG Urban,
Niemniej jednak Prezes potwierdza jedną istotną dla mnie osobiście sprawę: oni swojej produkcji nie sprowadzają od Chińczyków, nawet gdyby znów pojawił się lockdown zakład w Zielonej Górze ma się dobrze i produkuje:
strefainwestorow.pl/czaty-inwe...

Skuteczność eliminacji drobnoustrojów po 20h 99%, ciągle może znaleźć naprawdę olbrzymi zbyt w większości branż.

Rynek oceni ten program motywacyjny, ale patrząc na chłodno. 1.95 mln przeznaczone na skup, powiedzmy, że im się uda skupić akcje po 20 zł za sztukę, czyli kupią niecałe 100 tys sztuk. To nie jest podaż, która może zachwiać kursem, zwłaszcza, że nie jest powiedziane, że wszyscy obdarowani na raz będą chcieli sprzedać. A jak program będzie powiązany z (ambitnymi) wynikami to jestem spokojny.

Niesamowita spółka: zarząd jeśli coś powie to tak się dzieje kolejny komunikat:
biznes.pap.pl/espi/pl/reports/...

Mówili, że się da pod Covid, to się jeszcze w tym roku będzie dało:)

A spółka faktycznie zarabia 0,18 na akcję za I kwartał- kwartał, który według wszelkich znaków na niebie i ziemi mógł być najgorszy:) owszem na magazynach mieli sporo towaru, ale jednak w dobie covida to raczej nikt nie kupuje aż takiej ilości narzędzi(Chiny stały)
Sprzedaż hurtowa robi robotę, gigantyczne ilości:)
Sam chętnie poczytałbym, bo to jedna z najbardziej niedocenianych spółek:)

mackopl napisał(a):
www.stockwatch.pl/komunikaty-s...
Te 64 miliony zł; 1,57 za akcję było wpłaconych gotówką?

Obojętne raczej jak zostało wniesione, gdyż zgonie z tym:
mojafirma.infor.pl/spolki/spol...
Mają obowiązek ogłoszenia wezwania na do 66%, po cenie nie niższej niż 1,57 PLN.

Faktycznie rynek w to nie wierzy, widząc w tym jakiś szwindel, może ktoś z ekipy stockwatch zrobiłby sprawdzam-znalazł zagrożenia??

Spółka bez obrotów, pewnie rzeczywiście do ściagnięcia przez Głównego, ale to nc, więc może się okazać, że pomimo zwiększania progu ciągle wezwania nie musi ogłaszać:)

fundamentalny napisał(a):
Musi pojawić się popyt większy od podaży. W tym przypadku inwestorzy polscy sami sobie nie poradzą, musi być pomoc inwestorów zachodnich, gdyż oni co do zasady generują największe obroty na GPW.
Pytanie czy inwestor zachodni powinien teraz wejść (czy widzi w tym interes), tym bardziej, że dolar drożeje. Jesteśmy w stanie przewidzieć ile jeszcze pójdzie do góry, czy to jego już maksyma?

Inwestor zagraniczny widząc taki komunikat Złotoustego:
biznes.pap.pl/pl/news/pap/info...

będzie jak najdalej trzymał się od bananowej i raczej słusznie

m.bankier.pl/wiadomosc/Jednost...

220 mln strat, tak wygląda Rafako po 2019. Lata pracują, coś tam zarabiają aż trafia się rok odpisów i cała spółka w zlew. Blisko 30 lat na rynku, ile było emisji a ile dywidend? Tych drugich pewnie niewiele...

Kolejna spółka zniknie z giełdy?? Francuzom spółka o c/z na poziomie ~3 nie jest potrzebna na bananowej, poprzez nabycie pośrednie spółki publicznej muszą ogłosić wezwanie. Czy będą chcieli dać drobnym szansę wyjścia po godziwej wartości??

Technika: nie przebiło 65 zeta po raz trzeci już chyba stąd zjazd

Prośba do Krewy o AT, coś się zbiera na odbicie po takim laniu.

Nie ma chętnych na analizę spółki z takim tempem rozwoju?? bo nie wszystkie transakcje tam są jasne, wydaje mi się też że z raportowanych umów nie wszystko będzie dla spółki.

Spółka znów na plus:

Zysk na akcję po III kwartałach 2,14 pln, a Święta dopiero przed nami:)
Dawno analizy nie było, a zyski systematycznie rosną, społeczeństwo się bogaci:) towar lepszy się sprzedaje:)

dzisiaj pokazali raport za III kw. Trochę się urealniły się koszty wynagrodzeń, które rdr wzrosły o 110% z 45k na 95k kwartalnie przy czym w opisie stoi:

W przyszłości Spółka nie wyklucza możliwości dalszego wzrostu kosztów w tym obszarze.

Tym samym w III kw przepływów finansowych netto było 70k. Lepiej tak niż chować koszty i wyskakiwać z emisjami.

Przychodów w kwartał 220k, zysk netto 95k, także rentowność wciąż bardzo dobra.

Drugie dzisiejsze info, to nowy inwestor z progiem >5%, który odpowiada za ostatnie szarpnięcie mocne kursu bo skupił ok 50k akcji w kilka dni.

Czy oni produkują osprzęt do farm fotowoltaicznych?

Gdyby jeszcze uruchomili produkcję paneli(choćby import) plus uruchomili sprzedaż pod klienta indywidualnego gotowych zestawów do samodzielnego montażu lub w kooperacji z wykonawcami to może wtedy hossa fotowoltaiczna spojrzałaby i na Relpol.

Ilu chętnych musiałoby być, żeby ekipa stockwatcha pochyliła się nad spółką? Po raporcie za III kwartał oczywiście:)
Bo rozumiem, że to nc, ale spółka regularna i zwiększająca zarówno przychody, jak i zyski.
Perspektywy jakie są to wiadomo: przyrost ludzi to przyrost odpadów.

Dzięki za raport. Poduszkę bezpieczeństwa w postaci blisko 3mld złotych mają ogromną w porównaniu do poprzedniego zjazdu cenowego kursu akcji. Fakt jest faktem, spowolnienie jest co widać też po spadających cenach stali.

Do tego Rosja zalewa nas węglem(przyjdzie pewnie czas na koksujący), niedawno podali info, że ichniejsze koleje dały rabat 60% na przewóz węgla do Europy zachodniej.

Mała aktualizacja z końca lipca. Arcelor Mittal wstrzymał wygaszenie wielkiego pieca:

www.wnp.pl/hutnictwo/arcelormi...

cyt: Tymczasowe wstrzymanie pracy części surowcowej huty ArcelorMittal Poland w Krakowie, czyli wielkiego pieca i stalowni, zostało odłożone w czasie - poinformował 25 lipca koncern hutniczy. Pierwotnie planowano, że nastąpi to we wrześniu 2019 roku.

Raport za III kwartał w piątek przed długim weekendem:) 8.XI, myślę, że dynamika przychodów i zysków znów powinna dać paliwo do wzrostów:)choć będzie tylko potwierdzeniem podanych szacunków.
Analizując tylko umowy podpisane w tym roku:
kwiecień na 1.170k i aneks na 3.700k
lipiec umowa na 1.275k
wrzesień umowa na 1.690k
październik na 630k

Jestem ciekaw czy spółka znów hojnie podzieli się kasą.
Może ekipa stockwatcha zrobiłaby analizę po III kwartale?? Co zmieniło się w zakresie realizacji umów, że jest taki wzrost zysków?
spółka nie miała nigdy straty widzę w skonsolidowanych, biznes dość prosty: odbiór i utylizacja odpadów.
Ilość ludzi się zwiększa to rosną i odpady komunalne:)

Patrząc na przychody r/r to:
2018 przychody każdego kwartału na podobnym poziomie(kształtowały się w przedziale 3-4mln)
od IV kwartału 2018 a właściwie I kwartału 2019 następuje skokowe można powiedzieć zwiększanie przychodów, po kolei 4,34 mln, 5,9 mln, 6,2 mln i 7,6 mln wzrost o trochę ponad 150% r/r za III kwartał 2019, na pewno wiąże się to z nowymi umowami, zaczynają też zarabiać na kompoście nienormowanym.
Ale najbardziej zastanawiający jest wzrost zysków na tym poziomie przychodów(rentowność umów):
jeśli w I kwartale 2018 przy przychodach 3,94 mln było 533k zysku, to już w III kwartale 2019 przy przychodach 7,68 mln jest 2,28 mln zysku!!! to jest skok gigantyczny z 13,5% na 29%!
Podpisywane umowy muszą być na mega wysokiej marży...
Spółka w komunikatach zapewnia, że w kolejnych kwartałach wyniki będą lepsze. Nie widać tam jednorazowych zdarzeń mających wpływa na wynik!
I płaca dywidendę...

Spółka już po pierwszym półroczu sygnalizowała wzrost do dużych zysków, jak się popatrzy przez te wszystkie lata: mojeinwestycje.interia.pl/gie/...
co roku zysk był i nawet dywidendę wypłacają, chyba tylko w 2017 nie było??

A wezwanie się powiedzie?
Żeby zebrać te 66% to oprócz Pana Piotrowskiego powinny odpowiedzieć fundusze, które brały powyżej 2 zeta, to słabo wygląda w ich przypadku, jeśli na podwyższenie ceny nie ma co liczyć, to raczej nie ma też co liczyć, że się powiedzie wezwanie...

A jeszcze kiedyś to była spółka P. Patrowicza, ale chyba pozbył się jej całkowicie??? Z nim to zarabiał tylko on sam:)

Po dwóch kwartałach zysk netto już 197mln, kapitalizacja 1.1 mld i dalej topnieje. Zadłużenie kredytowe dalej zerowe. Nic tylko płacić dalej sowite dywidendy.

Rynek jednak widzi przyszłość i pewnie spowolnienie na świecie zaniżą ceny surowców. Do tego jest ryzyko polityczne, zawsze mogą ich przymusić do różnych ciekawych inwestycji...

spółka ma kolejny kontrakt:
mojeinwestycje.interia.pl/news...

przecie to dawny Elkop(syf, kiła i mogiła) - przychody rr do końca września wyższe o 100%,
po I półroczu było prawie milion zysku:
infostrefa.com/infostrefa/pl/w...

Pewnie nie ma aż takiego zapotrzebowania, ale może ktoś ze Stockwatcha zajrzałby tam do środka sprawozdania??

Niesamowita spółka-dziś już jest powrót do bazy sprzed komunikatu o sprzedaży działki, owszem trzeba poczekać czy miasto nie skorzysta z pierwokupu(oczywiście to mrzonka bo skąd niby miasto miałoby mieć kasę), ale mimo wszystko, przecież to jest wartość dwukrotnie przekraczająca kapitalizację...
O ile jeszcze przy przedwstępnej można było mieć wątpliwości, czy to się uda, to teraz została formalność.
Raport za I półrocze dopiero 24 września...
Co w tej spółce aż tak odstrasza? Główny udziałowiec? Mały free float?
Aktywa regularnie przynoszące dochód;
nawet jakby wypłacili całą kasę w formie dywidendy, to nie zostaje wydmuszka tylko spółka z konkretnymi aktywami

pierwszy opór na poziomie blisko 16 pln to 60% od teraz. jest o co grać :)

3 zł to może bym przełknął. Ale myślę, że to skok na kasę, czyli emisja po nominale 10 groszy.

Korekta, oczywiście Walne w tej sprawie dopiero będzie.

Jakie są możliwości prawne zablokowania uchwalonego właśnie programu motywacyjnego? Rozbój w biały dzień. Na Maxipizzie chyba się coś takiego udało?

banki chcą finansować czy raczej muszą?

To są wszystko licytacje nieruchomości. Czy to wchodzi w skład masy upadłościowej z ktorej będą spłacani m.in. obligatoriusze? Bo ja słyszałem tylko o samochodach, zegarkach i pomieszczeniach w SkyTower... Jakoś inne nieruchomości mi umknęły. A widzę, że ma to wartość wywoławczą rzędu 10 mln.

dr andrew napisał(a):
Syndyk już zlicytował kilka nieruchomości i na początku tego roku miał rozpocząć procedurę wypłaty środków należnych wierzycielom, ale jak dotąd nic takiego się nie dzieje.Zdaje się że 'ktoś' oprotestował listę wierzycieli.

Czy to pewna informacja? Myślałem, że do zlicytowania jest potrzebny prawomocny wyrok sądu...

No to jeżeli sąd zajmuje się kluczykami samochodowymi i tego typu sprawami to jeszcze długo będziemy czekać na finał tej sprawy.

W tym roku jedna niedziela handlowa mniej, uderzy w przychody. Pytanie czy spadną czynsze, czy poprzednio dostali ulgi za zakaz handlu w dwie niedziele?

do aktywów holdingu trzeba by jeszcze doliczyć blisko 10% pakiet TU Europa(wartość ponad 100mln), aktywo te płaci co roku dobre dywidendy. Mały MWT rynkowo wyceniany nisko, ale bilansowo znacznie lepiej.

nie mogę edytować, a mnie wywaliło z komputera:
Bieńkowice w ramach leasingu zwrotnego wycenione na 40mln, poparte pewnie operatem od rzeczoznawcy na zlecenie Trakcji, Bank (leasingodawca) nie będzie chciał tego wyżej niż za połowę-trochę przypuszczenie, ale poparte jakimś doświadczeniem w branży, W przypadku leasingu na nieruchomość rozdzielone zostanie to na leasing operacyjny i finansowy(grunt, istniejące nieruchomości)
Leasing czyli opłata wstępna 40%, wykup końcowy 46%. Stąd wychodzi, że z tych Bieńkowic możliwe do uzyskania 12mln, bo depozyt na poczet wykupu spłacany miesięcznie,
chyba, że ta cena 40 mln to już po dogadaniu leasingu z bankiem, ale przypuszczam, że wątpię, gdyż to wtedy za 7ha mamy cenę 560 zł/m2, Bieńkowice pod działalność, cena jak na wrocławskie warunki z kosmosu...
mojeinwestycje.interia.pl/news...
O gruncie w Warszawie się nie wypowiadam, gdyż totalnie nie znam rynku.

Jeśli uda im się sprzedać te wrocławskie nieruchomości za podane wartości minimalne, szacunek ...

anty_teresa napisał(a):
Parę rzeczy:
1. Na nieruchomości przy Lotniczej są budynki - teoretycznie moga coś być warte, choć zupełnie nie koniecznie. Tak czy owak należałoby dodać pozycję pod tą którą zakreśliłeś.
2. Grunty mogą być także w nieruchomościach inwestycyjnych - to kolejne 20 mln zł
3. Najważniejsza sprawa. Rzeczowe aktywa trwałe trzyma się w koszcie historycznym. Jeśli to było kupione 15 lat temu to na bilansie wisi w cenie sprzed 15 lat, no chyba że spółka przeszła pierwszy raz na MSRy w tym czasie to może być w innej wartości.

Działka Lotnicza 100, spółce zupełnie niepotrzebna, nowa baza S-T Bieńkowice:
www.google.pl/maps/place/Lotni...:0x9269a4e464e4e873!8m2!3d51.1355988!4d16.9504626

Teoretycznie piękny grunt, gdyby nie to, że znajduje się po niewłaściwej stronie ulicy Lotniczej:(
Zgodnie z MPZP grunt oznaczenie AG, czyli aktywność gospodarcza, przy korkujących się okolicach zjazdu z obwodnicy, ciężko sądzić, że jakaś firma kupi 13ha z przeznaczeniem na bazę. Szansa na zmianę MPZP żadna: w studium także przeznaczenie działalność gospodarcza...
100 mln za ten grunt? nawet wliczając, że chcieliby sprzedać w pakiecie Kniaziewicza, to trochę nierealne chyba, że podzielone przez 10:)

Byłoby cudownie, przynajmniej "odrobiłbym" część duuużych strat. A czy ściśle tajne źródełko powiedziało ile jeszcze mniej więcej będziemy czekać? Jest szansa na połowę przyszłego roku?

Interesujące JSW złoża są w Polsce, więc na pewno nie będą zbierali akcji z giełdy w Londynie:)
https://stooq.pl/q/?s=pdz.uk
Rozmowy zmierzają do końca, ryzyko jest ile w tym FIZAN jest kasy i czy się uda dogadać;
spółka na GPW ma kapitalizację mniejszą niż 200mln, co nie odpowiada połowie wartości złoża w Dębieńsku. Jeśli faktycznie do odpalenia tam kopalni potrzeba ~3mld, to JSW też nie będzie skłonne, a może raczej nie będzie miało możliwości zapłacić za dużo i wydać kolejne 3 mld, bo niby skąd?
Teoretyzując: JSW robi wrogie przejęcie, skupuje 51% z GPW, wydaje ~100mln, zapewniając sobie większość i eksploatację złóż PRAIRE, oczywiście najpierw będąc dogadanymi z instytucjami, bo to jest podstawa.
Ryzyko na tej spółce jest, ale gdzie go nie ma????
Czy jednak kapitalizacja spółki przejmowanej nie jest go warta, rozmowy z głównym graczem naszego rynku węglowego to ryzyko trochę minimalizują...

O tych samych kwotach myślałem, bo zdaje się, że JP Morgan takie coś wysyłał do swoich klientów, stąd moje pytanie, główni wywalili konkretną kasę.
Teraz w dobie nacjonalizacji sektora bankowego takie skarby narodowe jak wydobywane złoża węgla łatwiej "przechodzą" na własność spółek państwowych.
Główni nie oddadzą tego za małe pieniądze, przejęcie udziałów wiąże się z wydaniem konkretnych kwot, dlatego z ciekawością szukałem FIZAN II, ale też nie widzę ile tam jest kasy.

www.stockwatch.pl/wiadomosci/j...

"... Biorąc pod uwagę kapitalizację Prairie, przejęcie kontroli lub współpracę kapitałową moglibyśmy sfinansować z własnych środków, w tym potencjalnie FIZAN II i gotówki – powiedział Ozon..."

jak rozumiem przejęcie się odbędzie bądź spółka umożliwi wydobycie z posiadanych źródeł?
JSW musi się porozumieć z Instytucjami żeby przejąć kontrolę:
CD Capital Natural Resources Fund III LP 26,73%
JP Morgan Nominees Australia Ltd 22,92%
wystarczą. Po przejęciu dla drobnych musiałoby być wezwanie??

W ramach możliwości analityków SW prośba o umieszczenie odlewni do kolejki do analizy fundamentalnej.

Spółka stabilna, przemysłowa, płacąca dobre dywidendy, bez zbytniego zadłużenia, bardzo dobra rentowność. Dla inwestorów może być ciekawa alternatywa, więc może warto przybliżyć fundamentalnie spółkę.

Jak się chce to się da :)

Forte dorzuciło 10mln do budowy lotniska, nie boją się akcjonariuszy?

Banki się nie boją pozwów, to tylko PR aby nie wejść do układu. bojkot im nie groźny bo to mała garstka klientów więc wolą się zamknąć w gabinetach i kroić kasę.

zagranica radzi sobie bardzo dobrze: https://stooq.pl/n/?f=1253673

cyt: Grupa Idea Bank Rumunia wypracował zysk netto na poziomie 8,2 mln zł w I poł. 2018 r., co oznacza ponad trzykrotny wzrost w ujęciu rocznym. Ponowne wzrosty rentowności odnotował zarówno Idea Bank Rumunia (3,4 mln zł, +94,3% r/r), jak i Idea Leasing Rumunia (3,4 mln zł, +87,2% r/r).

W I półroczu Idea Bank Ukraina wypracował zysk netto na poziomie 27,9 mln zł, zaś zysk Grupy Idea Bank Białoruś wyniósł 4,1 mln zł.

Działająca na terenie Federacji Rosyjskiej spółka Carcade wypracowała zysk netto na poziomie 8,5 mln zł w I półroczu, co jest wynikiem ponad dwukrotnie lepszym licząc rok do roku.

Jeżeli powtórzą wyniki w III kw plus idea w PL w końcu zaprzestanie pokazywać duże odpisy a obiecują, że to koniec, to są szanse, że holding dno ma za sobą.

Kapitalizacja 198mln, tylko ta idea bank...

szybka akcja była, agresywne zejście w dół na problemach całego imperium i odbudowa, ale na razie tylko częściowa.

fundamenty na razie nie działają tak jak powinny.

poprawny link https://stooq.pl/q/h/?s=gtn

faktycznie, pokazują jakby przybyło mu 200mln papiera i to w piątek. no to jutro kontynuacja odbicia?

Szykuje się gruba sprawa, spółka oskarża Ministerstwo o kradzież technologii (dzisiejsze info). Czy ktos ze SW moglby sie sprawie przyjrzec i ją ocenić?

Proszę o omówienie raportu spółki.

Czy ma ktos pomysl dlaczego obligacje KI zachowuja sie jakby spolka byla mocno zagrozona upadkiem?
84% wartosci nominalnej to nie przelewki...

Jest artykuł w jutrzejszym parkiecie. Ma się obyć bez emisji akcji. zarząd nawet się zagalopował rzucając 200mln zysku netto w 2019r :)

Pytanie o ten rok i wynik bez zdarzeń jednorazowych., jaki będzie na tym wynik. Druga rzecz to leasing, tam zdaje się były jakieś ruchy właścicielskie w ramach grupy getin.

chciwość głównego akcjonariusza, ot i jest jak jest.

no właśnie 360mln kapitalizacji... . nie powinno być zgody na łącznie Getin noblem do momentu kiedy frankowicze są nierozwiązani. Tam jest bomba zegarowa, która cały czas tyka i przy jakimś kryzysie go zatopi. leszek chce to połączyć, wiadomo ratunek, ale fundy powinny zagłosować przeciw. no chyba, że leszek zabezpieczy ryzyko frankowe z własnej kieszeni.

rozumiem, że żaden fundusz nic nie podejrzewa i nie będzie dochodził czy zarząd miał jakiekolwiek sygnały o zakończonej współpracy na poziomie generalnego importera wcześniej skoro prezes oddał sporo akcji.

A wystarczyłoby poszukać, posprawdzać co kryje się za słowem SZOK :)

a tak rozmienił zarząd za jednym zamachem o 2/3 i wszyscy przyjmują to na klatę bez zmrużenia okiem.

normalnie drugi Solar. zastanawiam się czy tam za tę kasę z IPO powstaje pałac, co powstanie tutaj?

dokładnie, zszokowane są tylko fundy które to kupiły i teraz żenią papier bo się lampka zapaliła po sporym spadku i źle to wygląda.

no, ale to i tak klienci zapłacili.

KRI0322 po niemal 90% nominału. O co chodzi? To wciąż smród po GetBack, czy coś innego?

wyniki słabe, nie wydaje się aby druga połowa była aż tak dobra aby pokryć I połowę 2018 roku i do tego pokazać sowite zyski i sprzedaż w całym roku.

za dużo PR, za mało dobrych twardych danych. Słabsze przychody w Ikw miały wynikać z przesunięć, nie widać tych przychodów w II kw.

No dobrze, ale kto ma kupować na rynku, skoro wiadomo, że będzie taniej? Sam chcę zainwestować więcej w Pharmenę, ale przed podaniem ceny emisyjnej nie kupie nawet sztuki, choćby spadło na 5zł. Podtrzymuję, że to przemyślany plan Peliona (objąć nową emisję jak najtaniej się da, i po to to dyskonto ceny emisyjnej).

Ale konstrukcja ustalania ceny nowej emisji bardzo kontrowersyjna. Dyskonto co najmniej 20% od wyceny gieldowej. Taka konstrukcja powoduje zanik popytu na rynku i ciagly spadek notowan. Moze o to chodzilo glownemu akcjonariuszowi? Kupic nowa emisje jak najtaniej i dopiero potem zadbac o wzrost wyceny??

jeszcze trochę czasu jest, ale poproszę o wpisanie spółki do analizy po II kw 2018.

każde info o pozytywnej sytuacji w spółce przez prezesa wykorzystywane jest do wywalania akcji.

Odbicie i potem schodzenie aż do ustanawiania nowych minimów historycznych.

gdzie są pieniądze z IPO?

czyżby między innymi tutaj?

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosc...

ciekawe co na to quercus.

Czy jest szansa aby analitycy SW pochylili się nad spółką? Spółka jest blisko historycznych rekordów jeżeli chodzi o cenę minimalną.

Czy może to już nadchodzące problemy branży budowlanej zatykają firmę? Arkusz z prawej strony <20 już się zapełnia.

coś musi być na rzeczy bo trudno zrozumieć wycenę na 110mln spółki z zyskami rzędu 40 mln rocznie.

WNiP w wysokości 100 mln do wycięcia. Cała branża jest nisko wyceniana, bowim i mały drozapol.

Tanio przejmę pełną kontrolę nad spółką, najlepiej za jej pieniądze...

Spółka uchwaliła skup. Przeznaczyła na to 700k i cel to skupić 700k akcji.

wystarczy zerknąć na aktywa obrotowe i zobowiązania krótkoterminowe aby zobaczyć jak wygląda sytuacja finansowa spółki.

Mamy aktywów obrotowych 28 mln w tym: zapasy 8.5(kwartalna sprzedaż) należności 4mln, aktywa finansowe 7mln, gotówka 6.5mln\

a zobowiązań krótkich 8.5mln w tym rezerwy 2.5mln, pozostałe to zobowiązania do dostawców.

Zobowiązań kredytowych długo i krótkoterminowych BRAK!

i Pan Buchajski docelowo to zabierze do siebie.

Zakładam, że po skupie akcji połączy się z jakimś słupem, przekroczy w końcu te 90% i zabierze zabawki.

nawet lepiej jakby było po półrocznym, dzięki :)

Jest szansa aby analitycy SW wzięli Idea Bank na analizę fundamentalną?

Czyli przed nami sa:
Pracownicy którzy nie otrzymali wynagrodzen, składki na ubezpieczenia, zaleglosci podatkowe, wszystko z kosztami egzekucji.
Czy Millenium jest w tej samej grupie co obligatoriusze?
Zapomnialem o kims?

I przy okazji:

magazynprawniczy.com/upadlosc-...

bez opisu, bo tresc linku mowi sama za siebie

I jeszcze na dokladke:

magazynprawniczy.com/spolki-po...

Pytanie, czy pieniadze uzyskane ze sprzedazy tych nieruchomosci maja trafic do obligatoriuszy, czy po drodze jest jeszcze "kolejka" innych chetnych (uprzywilejowanych)? Jak to wyglada z formalnego punktu widzenia?

mali głównemu nie oddali to teraz spółka proponuje 90gr za akcję, chcą kupić 700k akcji.

Do tego było info o budowie w Zakopanem pensjonatu o PUM ok 700m2

chyba tego nie można nazwać inaczej jak kradzież w białych rękawiczkach www.pb.pl/drobni-oskarzaja-wla...

brak słów, po takich wałkach robić z nimi układ to jak podać rękę złodziejowi.

ryzyko to wzrost czy też utrzymanie zamówień z Niemiec. Złoty nie ma szans na wzrosty więc to ryzko odpada, poziomy 4.3 są bardzo dobre dla eksporterów. Do tego wraz ze zwijaniem płynności w USD przez FED złom także zaczyna spadać.

https://stooq.pl/q/?s=c-.f

Trzeba bedzie do tego Ziemmermana zadzwonic, moze cokolwiek powiedza....

Czas leci, a postepu w naszej sprawie nie widac. Czy cos sie posunelo chociaz o krok do przodu przez ostatnie miesiace?

W sumie jakby sie ktos pokusil o mala analizke po ostatnim raporcie to tez bym sie nie obrazil, jakkolwiek zdaje sobie sprawe, ze spolka ma ograniczone zainteresowanie :). Wydaje sie, ze biznes rosnie no i chcialoby sie wiedziec, czy rosnie zdrowo :).

To ja od razu, nie czekajac kilka tygodni, prosze o uwzglednienie I kwartalu we wskaznikach.

konris napisał(a):
załóżmy, że masz rację - uzasadnij więc swą teorię konkretnymi argumentami i podaj jakieś fakty, zdarzenia, liczby, wypowiedzi czy linki, które by to potwierdzały

przepraszam, ale co mam tutaj uzasadnić. Było kilka wypowiedzi romka o wyjściu z giełdy. obraził się na KNF, że zarzuciła mu manupulacje i zdaje się dostał wyrok. Zabrał hutmen, szuka kupca na pozostałe. impex skupuje akcje a ostatnio zaraportował brak dywidend bo trzeba inwestować. Komputronik to samo, prezez przy okazji wezwania wręcz narzekał na inwestorów nie chcą mu sprzedać akcji, że spółka i tak nie będzie płacić dywidend- ot take przymuszanie do wyjścia z akcji. to normalne, szef drozapolu też przy skupie akcji mówił, że dywidend nie będzie(a majątku do zbycia sporo).

Nie będę teraz przeszukiwał netu aby pozbierać wypowidzi romka, poszukaj sam, na PB kilka razy stało, szczególnie przy okazji właśnie wyroku za manipulacje.

gdyby impex był normalną firmą a nie finansującą inne spółki romka byłby dużo wyżej wyceniany.

ino o zwiększeniu wynajmu dla miasta:

Triton Winnica sp. z o.o. dodatkowo poza już wynajmowaną powierzchnią 1311 m2 odda najemcy do korzystania lokale o łącznej powierzchni 830,50 m2. Miesięczny czynsz najmu dodatkowej powierzchni wynosi 52.736,75 zł brutto.

sprzedaż 20% w dół a koszty raczej stałe, czynsze, płace..

Powoli widać, że małe marki mają się coraz trudniej. Wielki sieci robią się coraz większe a małe coraz mniejsze, do tego niedziele handlowe, zalando i takie będą efekty.

uda im się sprzedać simple w dobrej cenie? teraz widać, że kupujący będzie miał przewagę.

Poproszę o wpisanie do kolejki analiz odlewni po wynikach, które właśnie opublikowano.

Zarobili w Ikw ponad 3.6mln netto przy 50 mln przychodów, daje to ROE ponad 20% w skali roku. Za chwilę dywi i nie będzie po tym śladu przy takich wynikach.

banki kasują pozycję a to spółka do przejęcia bo główny nie ma pełnej władzy. zdrowy bilans, przepływy.

wszystko ok, zakładałem strzyżenie 30% po to aby bilans wyglądał zdrowo.

dzisiaj o 12 walne i decyzja o dywidendzie. Zapewne zmian nie będzie, no chyba, że fundy będą chciały nieco podnieść kwotę, ale małe na to szanse.

Spółka po latach problemu wróciła na dobrą ścieżkę. straconych lat nic nie wróci a wszystko zaczęło się od zabezpieczania biznesu aby potem z tego zabezpieczenia zrobić zyski a wyszły kolosalne straty i upadłość.

Zostały 2 raty układowe. Złocisz jak widać chyba nie ma szans na mocniejsze umocnienie co powinno stabilizować rentowność spółki, złom też stabilny.

proszę o info czy będzie robiona analiza spółki po Ikw

do tego , pożyczka od Abrisu pewnie nie wpłynęła. Miała być na wniosek zarządu. trzeba zakładać, że abris póki co kasy nie włożył.

Pojawił się raport za Ikw, proszę o omówienie właśnie odnosząc się do emisji. czy jest konieczna, czy to rozwój.

spółka pokutuje i płaci za getback podobnie jak wiele innych(w tym leszkowych). właśnie otwiera poziom 6 pln z przodu!

stąd prośba o omówienie raportu, który dopiero się pojawi.

Proszę o wpisanie spółki na listę do analizy fundamentalnej po najbliższych wynikach. Sprzedaż z m2 lekko wzrosła(sama sprzedaż stoi ale ilość sklepów spadła). Dolar słaby i nie zanosi się na mocniejszy.

spółka publikuje info o finansowaniu z pko bp i pfr, te dementują a getback milczy. milczenie to przyznanie się do manipulacji?

Poproszę o analizę finansową spółki po najbliższych wynikach właśnie w kontekście nadchodzącej emisji, słabnącej dynamiki wzrostu kart w PL, przejęcia długu spółek zależnych na kapitał, bankructwa gracza jatomi.

Czy aby ta emisja faktycznie jest na rozwój?

i mnie trudno zrozumieć tę cenę jak i instytucję jaka weszła do akcjonariatu.

Czy to poprawi płynność? nie wiem, ale po tej cenie zarząd mógł wystawić na sprzedaż w arkuszu i wszystko by się szybko rozeszło i obroty by się pojawiły, bo akcjonariat by się mocno, mocno rozwodnił.

Kto to jest familiar? jest w paru spółkach, ale kto za tym stoi. Mało to wszystko przejrzyste i niestety nie buduje zaufania.

Po wielu miesiacach fundamentalnej stagnacji oraz powolnego opadania kursu, spolka zaczela cos konkretnego robic (polecam spojrzec na ostatnie komunikaty). Dzisiejszy komunikat wskazuje, ze wiążą się z tym przyzwoite przychody. Wg mnie spolka moze fundamentalnie odbic i dzieki temu chyba warta uwagi. Minus - obroty, niewiele w to mozna bezpiecznie zainwestowac.

No coz, szybko sie wyjasnilo, czy ryzyko sie oplacilo... Jedno jest pewne, nie usredniam w dol :).

to wynik komunikatu o restrukturyzacji.

Oni są w permanentnej restrukturyzacji, taki ich biznes. Czas tej spółki na giełdzie powoli się kończy i tak jest na niej za długo. to zdaje się 1 z 5 spółek od początku na giełdzie.

Informacje
Stopień: Elokwentny
Ostatnia wizyta: 2 maja 2021 22:46:10
Liczba wpisów: 324
[0,09% wszystkich postów / 0,12 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,176 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +170,58% +34 116,32 zł 54 116,32 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło