pixelg
STARWARD - Spółki od A do Z - NewConnect - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

STARWARD [STA]

AKTUALNY KURS: 90,00 zł (-9,82%) 09-04-2021 16:47
trudno100
4
Wpisów: 77
Wysłane: 27 sierpnia 2020 14:02:14 przy kursie: 147,00 zł
Ruszyli, plus 300% na otwarcie.

indyan
21
Wpisów: 201
Wysłane: 27 sierpnia 2020 15:46:27 przy kursie: 147,00 zł
Notowanie ruszyły i od razu znaleźli się chętni do sprzedaży akcji. Jeszcze przez pewien czas będzie na pewno rzucało w obie strony ze względu na względnie niską płynność.
Czekamy teraz na konkretniejsze informacje o grze, pierwsze info 12-13 września.

mackopl
mackopl PREMIUM
36
Wpisów: 1 057
Wysłane: 27 sierpnia 2020 15:51:07 przy kursie: 147,00 zł
Dość szybko poszły dolne widły wave

Rif
41
Wpisów: 912
Wysłane: 27 sierpnia 2020 15:52:49 przy kursie: 147,00 zł
Patrząc na dotychczasowe obroty i spadający kurs, zastanawiam się o co było to halo i czy tak kurczowe trzymanie na debiucie akcji przy poprzednim TKO było sensowne? No chyba, że jak to się tutaj niektórzy odgrażają, będą trzymać 10 lat.

bankrucik
48
Wpisów: 4 290
Wysłane: 27 sierpnia 2020 16:02:29 przy kursie: 147,00 zł
można tylko pogratulować tym co sprzedali już, świetna spekulacja i zysk
Pogromca bajkopisarzy giełdowych:-)))

Brak kary w przeszłości rozzuchwala na przyszłość..

teraz również na twitter.com

Spin
11
Wpisów: 363
Wysłane: 27 sierpnia 2020 16:16:08 przy kursie: 147,00 zł
Sprzedaja Ci co chcieli sprzedać na debiucie i Ci co lubią robić kółka :)
Zakładam obrót 20-30% ff dzisiaj.
Od jutra pierwsza gra pod materiały na wrzesień.

PS. I sprzedaja Ci co brali po TKO, z myśla szybkiej odsprzedaży 10-30% :) Kto nigdy tak nie zrobił, niech pierwszy rzuci kamień.
Edytowany: 27 sierpnia 2020 16:26

lelo-pakero
10
Wpisów: 697
Wysłane: 27 sierpnia 2020 16:46:42 przy kursie: 147,00 zł
bankrucik napisał(a):

Oj, ale to nie na tym forum, może na bankierze poszukaj? Tu podobno wszyscy długoterminowo i potrafią nawet uzasadnić wycenę spółki z zakresu 500 mln - 1 mld zł, która była momentami przy TKO.

indyan
21
Wpisów: 201
Wysłane: 27 sierpnia 2020 17:34:58 przy kursie: 147,00 zł
Czy mógłbyś przytoczyć te analizy wycen na poziomie 0,5-1 mld. Sam jestem ich ciekawy a chyba je przeoczyłem.

plotka_z_ambicjami
0
Wpisów: 10
Wysłane: 27 sierpnia 2020 18:01:20 przy kursie: 147,00 zł
[moderator: Usunięto informację o transakcjach Użytkownika]

Potencjał tej spółki jak widzę jest niezrozumiały dla wielu Inwestorów i być może obecnie obawiają się oni "płacenia za plakat". Dla tych osób chciałbym wytłumaczyć, że zamysł ukrywania produkcji ma głębokie uzasadnienie biznesowe - w tej branży przywłaszczanie sobie czyichś pomysłów jest nagminne i niezmiernie łatwe w stosowaniu. Wystarczy zrobić niskiej jakości grę która powstanie szybciej niż produkt wysokiej jakości, aby w głowach niezorientowanych odbiorców uchodzić za pionierów. Z szacunku do polskich producentów wstrzymam się z przykładami .

---

... Macie tu surową moderację ;-)

Tak czy owak witam się z Akcjonariuszami - tym razem jako jeden z Was :-)
Edytowany: 27 sierpnia 2020 18:16

andy_dufresne
43
Wpisów: 896
Wysłane: 27 sierpnia 2020 21:06:43 przy kursie: 147,00 zł
krishic napisał(a):
Orientuje się ktoś z Was ile miała trwać faza pre-Alpha?

Ja nie wiem, ale wrzucam fragment z najświeższego źródła (05.08.):

kliknij, aby powiększyć

Lada moment zatem vertical slice (to chyba coś więcej niż plakat? ;)

W dokumencie jest ponadto mowa o planowanym zakończeniu wersji alpha w 2020 r.

@plotka - witaj na pokładzie & enjoy the ride :)
Jestem na Twitterze

Elemis
Elemis PREMIUM
63
Wpisów: 307
Wysłane: 28 sierpnia 2020 08:37:14 przy kursie: 147,00 zł
Idealnie w punkt z notatkami nie wbiłem, ale wydaje mi się, że dane będą względnie akuratne

W momencie gdy ruszyła maszyna po prawej stronie było 16 zleceń PKC. Zdjęło także 13 innych zleceń z ustaloną ceną. To by znaczyło, że 29 osób spuściło nieco paliwa z baku. Obrót wynosił około miliona złotych. 3 tysiące akcji dzielone na 29 =help  ?    100 happy5  - bo było chyba też jedno bądź dwa większe zlecenia.

bankrucik napisał(a):

Zatem ja tu po raz kolejny nie widzę sytych i zadowolonych spekulantów liczących srebrniki ( i nie - absolutnie nie mam nic do spekulacji evil3 a techników strasznie szanuję ), raczej grupę inwestorów realizujących część zysków  ( puszczających tylko  circa 10% swojego pakietu )

Spin napisał(a):

I sprzedają Ci co brali po TKO, z myślą szybkiej odsprzedaży 10-30% :) Kto nigdy tak nie zrobił, niech pierwszy rzuci kamień.

Może i tak. Ja bardzo się boję, że jednak część tych co sprzedała poniżej 130 to rzeczywiście Ci co brali po 168. Ale sprzedali nie dlatego, że nie wyszła im spekulacja. Po prostu zetknęli się po raz pierwszy z sytuacją, że spółka którą planowali kupić na miesiące i lata spadła im o 25% w jakieś 2 godzinyd'oh!  Witamy na giełdzie blackeye 

Scarry
133
Wpisów: 4 825
Wysłane: 28 sierpnia 2020 14:03:01 przy kursie: 114,50 zł
Cytat:
Po prostu zetknęli się po raz pierwszy z sytuacją, że spółka którą planowali kupić na miesiące i lata spadła im o 25% w jakieś 2 godzinyd'oh! Witamy na giełdzie blackeye

spadek to już raczej bliżej 40% straty kapitału dla tych wszystkich co wciągnęli akcje premierowe po PKC 168 pln

no niestety - jak już pisałem na innych wątkach, na NC dominuje teraz histeria i próby łapania szybkiego zarobku i uciekania na następny walor. Nowa fala inwestorów "z tarczy covidowej" jest własnie przemielana przez rzeczywistość giełdy. Większość takich inwestorów ma kapitał do dyspozycji na jeszcze tygodnie/miesiące a nie lata, a na Starwardzie bez cierpliwości może być jeszcze długi okres zgrzytania zębami, dla nich teksty że za np dwa lata Starward może być dramatycznie wyzej wyceniany to całkowicie pusta informacja, bo kapitał bedą musieli rozliczyć pewnie przed końcem roku.

btw:
taka moja obserwacja: giełda ma tendencję do wyceniania perspektywicznych spółek gamingowych, które jeszcze nic nie pokazały, ale prawdopodobieństwo sukcesu jest wysokie, na okolice 80-150 mln market cap. Z tego punktu widzenia Starward wciąż jest drogi.
* "Diversification is protection against ignorance, it makes little sense for those who know what they’re doing." W. Buffet.
* "The market can remain irrational longer than you can remain solvent"
* "scared money don’t make money"
aktualny portfel szacunkowo: 75% CRJ, 20% PDG, 5% THD
Edytowany: 28 sierpnia 2020 14:14

FilipBonn
FilipBonn PREMIUM
5
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 107
Wysłane: 28 sierpnia 2020 15:05:26 przy kursie: 114,50 zł
Może sytuacja z Pyramid i Starward schłodzi trochę głowy inwestorom.

lelo-pakero
10
Wpisów: 697
Wysłane: 28 sierpnia 2020 18:38:27 przy kursie: 114,50 zł
plotka_z_ambicjami napisał(a):
Potencjał tej spółki jak widzę jest niezrozumiały dla wielu Inwestorów i być może obecnie obawiają się oni "płacenia za plakat".

Widziałem, że na wątku, który założyłeś na bankierze napisałeś:
Cytat:
Żeby zrozumieć dlaczego warto tu zainwestować trzeba być pasjonatem gier komputerowych.Niestety większość osób wyśmiewających wycenę tego nie zrozumie bo na grach po prostu się nie zna.

Nikt nie lubi stracić kilkadziesiąt procent w dwa dni, więc oczywiście współczuję bolesnej lekcji inwestowania. Otóż nie wystarczy być pasjonatem gier, żeby prawidłowo ocenić potencjał spółki i ją wycenić. Powiem więcej, wcale nie trzeba być graczem ani znać się grach, żeby z sukcesem inwestować w spółki gamingowe. Nasza subiektywna opinia o grze nie decyduje o jej sukcesie sprzedażowym. Najważniejsza jest umiejętność oceny jak grę przyjmie globalna społeczność graczy. Tu z pomocą przychodzi wiele ogólnodostępnych wskaźników - grupa na steamie, wishlista, wyświetlenia na YT, oceny opiniotwórczych mediów, które widziały grę, itp. W tym kontekście, potencjał tej spółki rzeczywiście jest niezrozumiały dla wielu inwestorów, a wynika to z braku jakichkolwiek danych pozwalających ocenić potencjał sprzedażowy ich projektu. Niewielu jest gotowych do płacenia ćwierć miliarda zł za kota w worku od świeżo utworzonej spółki.

Elemis
Elemis PREMIUM
63
Wpisów: 307
Wysłane: 29 sierpnia 2020 13:04:30 przy kursie: 114,50 zł
FilipBonn napisał(a):
Może sytuacja z Pyramid i Starward schłodzi trochę głowy inwestorom.

Giełda to tak naprawdę 3 słowa. Chciwość, strach i nadzieja Boo hoo!

Chciwość z pewnością już była. Strach już też się na pewno pojawił. Być może zatem pora już na nadzieję?Think  A 12 września 10 sesji stądShhh

@lelo-pakero
Świetny merytoryczny wpis. Zgadzam się z nim w ogromnej większości salute

Ale.... zawsze jest jakieś "ale" Angel

lelo-pakero napisał(a):

Nikt nie lubi stracić kilkadziesiąt procent w dwa dni, więc oczywiście współczuję bolesnej lekcji inwestowania.

Jestem bardzo daleki od próby okłamywania się w stylu " nie straciłem, dopóki nie sprzedałem ", ale ten kto kupił z określoną perspektywą czasową, oceni inwestycję kiedy takowa się ziści. Do tej chwili powinien operować czymś w rodzaju mentalnego stop lossa, niekoniecznie związanego z wartością chwilową akcji. Zwłaszcza na spółce o tak niskim free float jak tu

lelo-pakero napisał(a):

Najważniejsza jest umiejętność oceny jak grę przyjmie globalna społeczność graczy. Tu z pomocą przychodzi wiele ogólnodostępnych wskaźników - grupa na steamie, wishlista, wyświetlenia na YT, oceny opiniotwórczych mediów, które widziały grę, itp. W tym kontekście, potencjał tej spółki rzeczywiście jest niezrozumiały dla wielu inwestorów, a wynika to z braku jakichkolwiek danych pozwalających ocenić potencjał sprzedażowy ich projektu.

Święta prawda, ale spółka wielokrotnie informowała, że jej dotychczasowe postępy są bardzo mocno recenzowane przez grono niezależnych ekspertów. W tym wzmiankowanych przez Ciebie mediów. Oczywiście można w to wierzyć bądź nie. I tu przechodzimy do tego, że na etapie prac nad grą - jedyne na czym tak naprawdę możemy się oprzeć to wiarygodność teamu. Zarówno developerska jak i inwestorska. Ja na razie widzę tu sytuację, w której bez udostępniania jakichkolwiek materiałów, spółka potrafiła zbudować wokół siebie całkiem spory szum. Na rynku, na którym 50 zespołów ze stajni Playway ostrzy sobie zęby na giełdowy debiut. Jestem dziwnie spokojny, że do czasu publikacji wskaźników, o których piszesz - spółka nie da o sobie zapomnieć. Zatem ryzyko, że będzie tu informacyjna posucha do czasu publikacji " twardych fusów " ( bo przecież w dalszym ciągu te wszystkie wskaźniki mogą wprowadzić w błąd ) może się nie zmaterializować. Moim zdaniem będzie " pod co grać "

lelo-pakero napisał(a):

Powiem więcej, wcale nie trzeba być graczem ani znać się grach, żeby z sukcesem inwestować w spółki gamingowe.

Tu będzie nawet bez "ale".  100% racji. Nawet nie tyle na gamingach można zarobić grając tylko w Machiavelli the Prince ( uwielbiam love4 ). Na giełdzie jako takiej można się dorobić nie mając cienia rozeznania w analizie fundamentalnej albo technicznej. Czasami ma się farta. Czasem świadomie lub nie, stosuje się analizę behawioralną. Ona natomiast "uczy", że najgłośniej krytykujące, bądź przestrzegające przed zakupem, zachęcające do sprzedaży akcji osoby - to te, które mają ochotę je taniej kupić, bądź żałują, że tego nie zrobiły wcześniej. wave 

andy_dufresne
43
Wpisów: 896
Wysłane: 30 sierpnia 2020 20:10:14 przy kursie: 114,50 zł
Pojawił się ciekawy komunikat:
Cytat:
Zarząd Starward Industries S.A. (Spółka, Emitent) informuje, że otrzymał od akcjonariusza – Pana Kamila Klinowskiego, posiadającego powyżej 5% udziału w kapitale zakładowym Spółki i w ogólnej liczbie głosów na Walnym Zgromadzeniu Emitenta, wniosek złożony na podstawie art. 401 § 1 kodeksu spółek handlowych o umieszczenie sprawy w porządku obrad Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Emitenta zwołanego na dzień 16 września 2020 r. (ZWZ).

Zgłoszony wniosek, stanowiący załącznik do niniejszego raportu, obejmuje wprowadzenie do porządku obrad ZWZ punktu następującej treści: “Przeprowadzenie dyskusji dotyczącej możliwości wprowadzenia przedstawiciela akcjonariuszy mniejszościowych, posiadających akcje serii G oraz H do Rady Nadzorczej Starward Industries S.A.”

Uzasadnienie wniosku jest następujące:
“Wprowadzenie do składu organu nadzorczego reprezentanta inwestorów indywidualnych, spełniającego przesłanki niezależności, wydaje się być ruchem zasadnym i etycznym. Osobiście widzę w takim rozwiązaniu nadzieję faktycznej, jakościowej zmiany w otwartości wobec akcjonariatu. Uważam, iż przeprowadzenie pogłębionej dyskusji na ten temat powinno nastąpić podczas najbliższego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy Starward Industries S.A."

Spółka od początku deklarowała respektowanie interesów akcjonariuszy mniejszościowych.
To byłby krok w dobrą stronę thumbright
Jestem na Twitterze

Space Cowboy
Space Cowboy PREMIUM
31
Wpisów: 171
Wysłane: 31 sierpnia 2020 08:24:28 przy kursie: 114,50 zł
Pewnie byłby to krok w dobrą stronę, ale pytanie brzmi w takim razie - jak akcjonariusze z tej grupy wybiorą swojego przedstawiciela? ;-)

To jest bardzo ciekawa sprawa. Wiadomo, że indywidualni nie są najbardziej aktywną grupą, zwłaszcza kiedy chodzi o Walne. Więc na pewno zdalne walne i transmisja byłyby na początek pewnie ważniejsze.

Natomiast zostają pytania:
- czy ktoś po prostu mianuje się rzecznikiem tych osób, czy będą jakieś prawybory?
- jak kupię akcje tej serii to jak mogę wpłynąć na wybór tego przedstawiciela?

Dla mnie to trochę puszka pandory. Fajnie, że spółka szanuje inwestorów, niech nadal dobrze się z nimi komunikuje, ale teraz naprawdę niech się skupią na grze.

Osobiście wydaje mi się, że lepszym nabytkiem do rady nadzorczej byłby ktoś kto coś tam wniesie, jakąś wiedzę audytorską, korporacyjną, prawną...

Nikaja
18
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 55
Wysłane: 31 sierpnia 2020 08:51:26 przy kursie: 114,50 zł
Dla mnie taka osoba jest zbędna, a obecna komunikacja wystarczająca.

Rif
41
Wpisów: 912
Wysłane: 31 sierpnia 2020 09:38:36 przy kursie: 95,00 zł
Mój ulubiony wątek. Sielanka trwa w najlepsze i niczym w komitetach robotniczych akcjonariusze sobie z dzióbków piją, wybierać chcą do rad naczelnych kolegów mniejszych. Profesjonalny język biznesowy, w otoczce PR robi wrażenie, a nie lepiej zacząć wyciągać tego kota z worka, bo mniejszościowi z IPO mogą mieć problem, aby wyjść po cenie zakupu? :)
No i w końcu przyglądający się temu z boku, by mogli sprawdzić czy skórka warta wyprawki, zwłaszcza, gdy kurs z naciąganego TKO sprowadzono z Marsa na Ziemię (choć przy tej wystarczającej dla wielu komunikacji, może zejść pod ziemię)..

Space Cowboy
Space Cowboy PREMIUM
31
Wpisów: 171
Wysłane: 31 sierpnia 2020 11:33:22 przy kursie: 95,00 zł
Disclaimer - nie mam tych akcji.

Chciałbym mieć, ale myślę że jest jeszcze na spokojnie trochę czasu ;-)

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20