pixelg
CDPROJEKT - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

CDPROJEKT [CDR]

AKTUALNY KURS: 256,20 zł (-3,32%) 15-01-2021 17:04
goral09mat
goral09mat PREMIUM
15
Wpisów: 123
Wysłane: 28 grudnia 2020 19:12:48 przy kursie: 274,00 zł
Nie wiem czy dobrze patrzę ale chyba znowu zwiększono szorta na CDR – 3,37% już.

mrk
16
Wpisów: 1 934
Wysłane: 28 grudnia 2020 20:32:38 przy kursie: 274,00 zł
Do wypłaty jakichkolwiek odszkodowań przez spółkę jeszcze bardzo daleka droga. Po pierwsze powodowie muszą obronić zasadność prowadzenia sprawy w sądzie USA. Jak im się uda to później musza wygrać sprawę. Łącznie pewnie kilka lat. Biorąc pod uwagę liczbę ADRów i jeżeli dojdzie do negatywnego dla spółki rozstrzygnięcia to kary szacowałbym na kilkadziesiąt milionów (a nie miliardy). Tą teoretycznie maksymalną liczbę 27,5 mln akcji można moim zdaniem włożyć między bajki w rzeczywistości jest dużo mniej patrząc po obrotach na OTGLY (nie wspominając o tym, że banki musiałyby się ujawnić >5% jakby miały razem choćby 15 mln akcji). Wreszcie z tego co słyszałem, pozwane są 4 podmioty, bo oprócz spółki jeszcze 3 członków zarządu, co oznacza że to nie (tylko) spółka musiałaby wypłacać odszkodowania.

niewiernytomasz
5
Wpisów: 25
Wysłane: 28 grudnia 2020 21:39:36 przy kursie: 274,00 zł
robertkk napisał(a):
[quote]

Mówię o wersji na PC, moim zdaniem to nie wygląda na 4 lata pracy, i jakoś nie wróży na przyszłość. Bardziej przypomina to doklejony na szybko kod do Wiedźmina.

Mocny komentarz. Ale...

Każdy ma swoje zdanie o jakości gry. Ile postów na tym wątku, tyle opinii. Przykład pozytywnej ? Proszę bardzo.

Mój znajomy w dniu premiery spytał się na FB czy warto zagrać w CP na PS4? Komentarze mówiły jasno - "poczekaj kilka tygodni na patche". Poczekał (23 grudnia był już patch 1.06) i dzisiaj napisał takie coś na swoim profilu:

"CP77 to pierwsza gra od dawna, w której system ekonomiczny mnie satysfakcjonuje. Czytaj: zarabiam mniej niż potrzebuję, muszę więc mądrze gospodarować kasą.
CP77 to druga gra w tym roku - po "The Last Of Us: Part II", gdzie fabuła i jej rozpisanie robią na mnie bardzo duże wrażenie.
CP77 to pierwsze uniwersum futurystyczne, które mnie ujęło. Głównie tym, jak pięknie tu przeniesiono stare dobre mechaniki RPG, z levelowaniem broni, pancerzy, nabywaniem umiejętności, kombinowaniem, jak przechytrzyć przeciwnika o wyższym poziomie doświadczenia.
Pewnie za jakieś dwa tygodnie będę mógł napisać dłuższy wywód na temat tego, co mnie w Cyberpunku zachwyciło. Dziś mogę tylko spuentować, że mimo faktycznie niezbyt szałowej grafiki, gdy jest się w ruchu, w mieście (gram na PS4), mimo zdarzających się tu i ówdzie glitchy, bawię się przy nim po prostu rewelacyjnie.
Nasuwa mi się więc jeden wniosek: huczenie internetu to jeszcze nie powód, by walić do ludzi jak z armaty. CD PROJEKT RED - bardzo dobra robota."

A pod jego postem większość komentarzy w pozytywnym tonie. Dla mnie to osoba wiarygodna i opinii od takiej szukałem nie mając sam tej konsoli. Jego piwnego bloga "Jerry Brewery" też polecam ;)

Jeżeli sprzedaż to potwierdzi to jest nadzieja dla życia tego uniwersum.

Dla mnie ważne jest teraz czy nastąpi jakiś exodus pracowników (którzy pewnie mogą czuć się wypaleni po dowiezieniu gry do premiery czy crunchu), bo to jedno z większych zagrożeń. Jakąś nadzieją widzę np w takim postawieniu sprawy w sprawie bonusów:

"Pierwotnie bonusy miały zostać wypłacone, jeśli na Metacritic średnia ocen z recenzji dziennikarskich będzie wynosić minimum 90. Badowski poinformował, że pracownicy dostaną premie bez względu na oceny wystawiane „Cyberpunkowi”."

d2fan
12
Wpisów: 47
Wysłane: 29 grudnia 2020 08:52:57 przy kursie: 274,00 zł
Zwróćcie uwagę o co kruszy się kopie w tym pozwie, głównie o jedno zdanie prezesa:

www.gram.pl/news/2020/11/26/cy...
Cytat:

„Oczywiście wydajność standardowych konsol jest nieco niższa niż w przypadku ich mocniejszych odpowiedników, ale nadal radzą sobie one zaskakująco dobrze, jak na tak ogromny świat.

Kluczowy fragment wyboldowałem, a wielu zapomina właśnie o końcówce zdania. Nie było to zdanie bezwarunkowe. To było jego subiektywne odczucie i chyba nikt nie zabrania mu wydawania tego typu opinii. Dla jednego będzie to "zaskakująco dobrze", że gre można odpalić na 7-letnim szrocie, który ma kartę graficzną z ery dinozaurów, a dla innych "zaskakująco dobrze" to będzie minimum 30fps i płynna gra z super grafiką. Jak można skarżyć spółkę za subiektywną opinię jednej osoby? I do tego jeszcze wróżyć 7,5 mld zł odszkodowań.

Już koledzy wyliczyli jakie obroty są na tych ADRach, kto się więc ładuje w to powyżej 50k usd - a takich jeleni szukają te kancelarie? Druga kwestia, na pewno nie wszyscy stracili, po trzecie nie wszyscy którzy stracili się zgłoszą. Skala ew. odszkodowań na pewno jest dużo niższa. Wszystko to jest grubymi nićmi szyte.

Nie zapominajcie, że wciąż wisi 3,7% akcji w szortach. Dobrze dla spółki, że tych funduszy jest więcej niż jeden. Pierwszy, który zacznie skracać pozycje najprawdopodobniej pociągnie za sobą pozostałych. Na tą chwilę w krótkich jest potencjalny miliard obrotu.

Frey
14
Wpisów: 921
Wysłane: 29 grudnia 2020 11:41:24 przy kursie: 280,50 zł
@d2fan - to będzie oceniane zupełnie nie tak jak piszesz. Nikt nie będzie wnikał dokładnie w to co powiedział prezes czy jakiś inny przedstawiciel spółki i rozbierał ich wypowiedzi na czynniki pierwsze (przynajmniej jeśli chodzi o odpowiedzialność samej spółki). Nikogo nie będzie też obchodziło czy według pana X gra na ps4 chodzi ładnie, a według pana Y - nie. Dowody na to, że gra nie działała prawidłowo na konsolach starszej generacji pozywający już mają mocne i mocno zobiektywizowane - wycofanie gry z ps store, ostrzeżenie na stronie sklepu microsoft i na stronach innych sklepów, do tego bardzo niskie - też znacznie niższe niż wersji pc oceny branżowych portali.
Nadto pisanie o 7-letnim szrocie, który ma kartę graficzną z ery dinozaurów, jest zupełnie bez sensu w kontekście tego, że gra była sprzedawana jako działająca właśnie na takich sprzętach.

Nie wiem jak się skończy ten spór - mimo, że nie mam akcji CDR i nigdy ich nie miałem (niestety), ani obecnie nie zamierzam mieć, to trzymam kciuki za tę spółkę i życzę jak najlepiej posiadaczom jej akcji. Niemniej jednak uważam, że deprecjonowanie ewentualnych zagrożeń z tego sporu wynikających, tego rodzaju argumentami jakie podałeś, wymaga komentarza, bo może kogoś wprowadzić w błąd.
Pozdrawiam

1ketjoW
1ketjoW PREMIUM
55
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 1 186
Wysłane: 29 grudnia 2020 11:50:21 przy kursie: 280,50 zł
Prawdę powiedziawszy do momentu kiedy kwota pozwu nie zostanie określona i sąd w USA nie wyda orzeczenia, że jest uprawiony do wydawania orzeczeń w tej sprawie dyskusję uważam za przedwczesną.

d2fan
12
Wpisów: 47
Wysłane: 29 grudnia 2020 12:12:43 przy kursie: 280,50 zł
Frey napisał(a):
@d2fan - to będzie oceniane zupełnie nie tak jak piszesz. Nikt nie będzie wnikał dokładnie w to co powiedział prezes czy jakiś inny przedstawiciel spółki i rozbierał ich wypowiedzi na czynniki pierwsze (przynajmniej jeśli chodzi o odpowiedzialność samej spółki). Nikogo nie będzie też obchodziło czy według pana X gra na ps4 chodzi ładnie, a według pana Y - nie. Dowody na to, że gra nie działała prawidłowo na konsolach starszej generacji pozywający już mają mocne i mocno zobiektywizowane - wycofanie gry z ps store, ostrzeżenie na stronie sklepu microsoft i na stronach innych sklepów, do tego bardzo niskie - też znacznie niższe niż wersji pc oceny branżowych portali.
Nadto pisanie o 7-letnim szrocie, który ma kartę graficzną z ery dinozaurów, jest zupełnie bez sensu w kontekście tego, że gra była sprzedawana jako działająca właśnie na takich sprzętach.

Nie wiem jak się skończy ten spór - mimo, że nie mam akcji CDR i nigdy ich nie miałem (niestety), ani obecnie nie zamierzam mieć, to trzymam kciuki za tę spółkę i życzę jak najlepiej posiadaczom jej akcji. Niemniej jednak uważam, że deprecjonowanie ewentualnych zagrożeń z tego sporu wynikających, tego rodzaju argumentami jakie podałeś, wymaga komentarza, bo może kogoś wprowadzić w błąd.
Pozdrawiam

Zgadzam się, gra nie działała prawidłowo na PS4 w dniu premiery. Miała bugi jak wiele innych dużych gier AAA w dniu premiery. Trwało to raptem 9 dni, po których po kolejnym patchu 1.05 gra działa już prawidłowo na PS4.

Co do reakcji Sony i MS - należy wziąć pod uwagę fakt, że reakcja ta nastąpiła po komunikacje ze spółki o tym, że każdemu niezadowolonemu klientowi zwrócą kasę. Mogło uruchomić to lawinę zgłoszeń w sklepach MS i Sony czego konsekwencją były ww. opisane przez ciebie posunięcia tych firm. W żadnym razie nie nazwałbym tego mocnymi dowodami w sprawie.

tss1
0
Wpisów: 6
Wysłane: 29 grudnia 2020 16:30:52 przy kursie: 280,50 zł
Prześledziłem sobie ostatnio jak wyglądała promocja gry np. na targach. Zawsze dobre show ale zagrać nie było w co. Zawsze wielka tajemnica. Z drugiej strony gra doczekała się darmowej promocji (jeszcze przed premierą) - w zasadzie była już pewnym fenomenem na youtube (niektóre przeróbki trailera są lepsze niż oryginał) i tak raczej zostanie ale nowsze filmy są w najlepszym razie umiarkowanie krytyczne/prześmiewcze. Jednak zainteresowanie grą jest nadal duże chociaż rozczarowała. Jeśli zostanie dostatecznie dobrze poprawiona to ma potencjał na dalszy rozwój.

Ciekawe są natomiast porównania z GTA. W jakiejś książce o inwestowaniu było pytanie "czy firma tworzy własność intelektualną?". CDR na pewno ją tworzy ale jest w tyle do liderów, wymagania graczy będą tylko rosły. Ile trzeba zainwestować w samo tylko AI to aż trudno sobie wyobrazić przy gigantycznej konkurencji innych pracodawców o takich specjalistów. Ciekawe czy to jest do nadrobienia, jakim kosztem i ile to potrwa. Na teraz ratuje sytuacje brak innych ciekawych premier i rozwój rynku gier jako takich. CP2077 powinien stać się klasyką ale będzie wymagał ciągłych inwestycji. Te problemy z pozwami są przejściowe a całą sytuacje traktowałbym jak coś podobnego do New Coke w KO.US. CDR powinien wrócić na ścieżkę wzrostu ale czy z tych poziomów czy z niższych to się dopiero okaże a to też zależy całego rynku.

1ketjoW
1ketjoW PREMIUM
55
Wysłane: 29 grudnia 2020 22:37:21 przy kursie: 280,50 zł
Jak na zawołanie akcja marketingowa.

Cytat:

CD Projekt zapowiedział, że na początku 2021 roku ma się pojawić zbiór darmowych dodatków do gry „Cyberpunk 2077”. Na razie nie wiadomo co znajdzie się w dodatkowej ofercie, jej udostępnienie zbiegnie się z planowanymi dużymi poprawkami do gry.

Spółka chce utrzymać sprzedaż gry na wysokim poziomie. Mądry ruch.
Ciekawe co wymyślą fundusze grające na shorty. Kolejny pozew?

Czytaj więcej na:

www.wirtualnemedia.pl/artykul/...

ciro
8
Wpisów: 25
Wysłane: 30 grudnia 2020 04:20:48 przy kursie: 280,50 zł
Zamykając (ze swojej strony) temat amer. pozwów - zostało powiedziane właściwie wszystko oprócz:
- czy w przypadku złożenia dwóch lub więcej pozwów w różnych sądach stanowych ewentualne rozpoznania/ sprawy będą toczyć się osobno? niezależnie? równolegle obok siebie? czy pierwsze zapadłe rozstrzygnięcie (np. odrzucenie pozwu) będzie automatycznie skutkować - narzucać pozostałym sądom takie samo rozwiązanie?
Ktoś z Was wie? Nie chciałbym tylko odpowiedzi "biorąc na logikę", ale faktycznie orientujących się w sferze prawa amer.

Ogłoszenie wypuszczenia niedługo darmowego DLC nie jest żadnym nadzwyczajnym marketingowym ruchem CDPR. Było dawno przewidziane, a teraz tylko zostało potwierdzone, co ma jednak pozytywny wydźwięk, sygnalizuje że uważają, że sobie poradzą z jednoczesnym naprawianiem gry i trzymaniem się planu.

P. S. Bardzo powoli rosną średnie ocen graczy CP na Steam i Metacritic (najgorzej PS4).
Edytowany: 30 grudnia 2020 04:22

1ketjoW
1ketjoW PREMIUM
55
Wysłane: 30 grudnia 2020 07:54:14 przy kursie: 280,50 zł
Nikt nie twierdził że to coś nadzwyczajnego.

Chodzi o wydźwięk.

Jeżeli spółka chce wyeliminować ryzyko pozwów musi tak działać operacyjne aby zwiększać sprzedaż i poprawiać swoje wyniki. To będzie miało pozytywne przełożenie na notowania.

Niezależnie zresztą od sytuacji z pozwami zarząd musi poprawić wizerunek spółki.

Pisałem już że teraz operacyjne muszą poprawić grę, zacząć akcje marketingowe. To właśnie się potwierdza.
Edytowany: 30 grudnia 2020 08:08

tgolik
9
Wpisów: 102
Wysłane: 30 grudnia 2020 09:44:54 przy kursie: 274,70 zł
Najwazniejsze, zeby przez wiele kwartalow nie byli zmuszeni do obnizek cen. A to z kolei zalezec bedzie od tego jak szybko pojawi sie pierwszy pelnoprawny dodatek wspierajacy sprzedaz gry i pozwalajacy na stworzenie bundla w pelnej cenie.

Bergman
Bergman PREMIUM
29
Wpisów: 61
Wysłane: 30 grudnia 2020 10:27:16 przy kursie: 274,70 zł
ciro napisał(a):
czy w przypadku złożenia dwóch lub więcej pozwów w różnych sądach stanowych ewentualne rozpoznania/ sprawy będą toczyć się osobno? niezależnie? równolegle obok siebie? czy pierwsze zapadłe rozstrzygnięcie (np. odrzucenie pozwu) będzie automatycznie skutkować - narzucać pozostałym sądom takie samo rozwiązanie?

Z informacji wynika, że pozwy są składane w sądach federalnych, a nie stanowych i zresztą taka jest reguła. Common law opiera się w sporej mierze na precedensach więc jeżeli zapadnie wyrok na szczeblu federalnym w stanie A to nie może on być w tej samej sprawie inny w sądzie federalnym stanu B.

Jeżeli dojdzie do sprawy to z bardzo dużym prawdopodobieństwem zakończy się ona ugodą, a więc precedensu żadnego nie będzie bo strony dojdą do porozumienia. Dlatego pozwy zbiorowe w USA rzadko są uruchamiane, ale jak już taki proces będzie zatwierdzony to CD Projekt będzie chciał się układać.

Adam Cegielski
11
Wpisów: 14
Wysłane: 30 grudnia 2020 15:30:39 przy kursie: 274,70 zł
Jako niegdyś bardzo aktywny gracz mogę wypowiedzieć się na tymże forum w kwestii Cyberpunka. Kiedyś w dzieciństwie i podczas studiów spędziłem tysiące godzin grając w różnego rodzaju gry, w tym szczególnie z gatunku RPG. Dziś nie mam na to już czasu, ale pozwoliłem sobie w Święta zrobić mały "reset mózgu" i pograłem przez kilka dni intensywnie w Cyberpunka. Konsolę mam starą - XBOX One, czyli odpowiednik technologiczny PS4. Gra przez kilkadziesiąt godzin zawiesiła się kilkanaście godzin, ale poza tym jest rewelacyjna. Fabuła jest bardzo wciągająca.
Mechanika gry daje niesamowite możliwości rozwijania swojej postaci. Grę można przejść na wiele sposobów, po cichu, na ostro, bez rozlewu wirtualnej krwi albo masakrując wszystkich przeciwników. Nigdy wcześniej nie spotkałem się z tak dopracowanym systemem rozwoju postaci. Po zakończeniu głównej fabuły (u mnie ok 20h) nadal chce się grać w grę i wykonywać misje poboczne i nadal rozwijać swoją postać (kolejne 30h i nie nudzi się). Gra daje wiele godzin frajdy za bardzo rozsądną cenę. Jest wiele tytułów w tej cenie które dają zabawy np na 4-8h. Tutaj nie ma o tym mowy. W Cyberpunka można grać 100h i nadal się nie nudzi. Ma się chęć przejść grę innym sposobem. Osobiście gdybym miał tylko czas to był grę przeszedł co najmniej na 2-3 sposoby. Jestem pewny, że gra się z czasem obroni. Łatania w niej nie jest aż tak wiele jak to piszą w internecie. W tej chwili można w nią spokojnie grać zapisując stan gry. W zasadzie cieszę się jako gracz, że dostałem ją przed gwiazdką a nie np w połowie roku bo nie miałbym na nią czasu.
Podsumowując - gra jest rewelacyjna i na pewno przez wiele lat będzie zarabiać na siebie. Wyjdą też bezpłatne i potem płatne dodatki, kolejne części. Jako inwestor CDP jestem spokojny, że w perspektywnie paru lat na pewno nie stracę na swojej inwestycji. To jest na prawdę kawał dobrej gry.
W mojej ocenie Cyberpunk będzie w Światowej top 20 gier w które trzeba zagrać. To tyle, może komuś pomogę moim wywodem w podjęciu decyzji o nie sprzedawaniu akcji bądź ich zakupie czy sprzedaży, to się cieszę :)

cmc
16
Wpisów: 110
Wysłane: 30 grudnia 2020 18:55:24 przy kursie: 274,70 zł
Na Steam, liczba pozytywnych komentarzy przybiera na sile, już 79%. Cały czas Cyberpunk jest najlepiej sprzedająca się gra na świecie Amazon oceny na PS4 pną się w górę, dobrze by było podać na początku stycznia ilość sprzedanych kopii Cyberpunk, mz CDR wracają na dobrą drogę.

krewa
krewa PREMIUM
234
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 7 459
Wysłane: 31 grudnia 2020 14:35:28 przy kursie: 274,70 zł
CDPROJEKT - analiza techniczna na życzenie

Uwaga! Pełna treść wpisu zarezerwowana jest dla osób posiadających abonament i stanie się ogólnodostępna dnia 21-01-2021 14:35:28.

Zamiast czekać, zamów abonament, a uzyskasz natychmiastowy dostęp do wszystkich treści i narzędzi serwisu.

(Liczba znaków: 1825)

goral09mat
goral09mat PREMIUM
15
Wpisów: 123
Wysłane: 31 grudnia 2020 15:52:40 przy kursie: 274,70 zł
rss.knf.gov.pl/RssOuterView/fa...

Melvin dołożył wczoraj 0.12% do swojej krótkiej pozycji.

igen
igen PREMIUM
18
Wpisów: 116
Wysłane: 31 grudnia 2020 16:35:13 przy kursie: 274,70 zł
Zaczyna mnie zastanawiać ta krótka pozycja...

Albo coś wiedzą lub przewidują, albo....
Próbują zbić kurs a ktoś inny broni kursu (np. rodzimy kapitał - w końcu trochę mają tych akcji różne banki, towarzystwa i fundusze)....

Ciekawostka
Edytowany: 31 grudnia 2020 17:07

pivovarit
pivovarit PREMIUM
10
Wpisów: 57
Wysłane: 31 grudnia 2020 17:05:58 przy kursie: 274,70 zł
Albo hedge'ują

cichutki
10
Wpisów: 60
Wysłane: 31 grudnia 2020 20:18:13 przy kursie: 274,70 zł
igen napisał(a):
Zaczyna mnie zastanawiać ta krótka pozycja...

Albo coś wiedzą lub przewidują, albo....
Próbują zbić kurs a ktoś inny broni kursu (np. rodzimy kapitał - w końcu trochę mają tych akcji różne banki, towarzystwa i fundusze)....

Ciekawostka

na pewno coś wiedzą. Nie sądzisz chyba, że stawiają mln. zł po to, aby "nie mieć racji".
Ja się na tym nie znam, ale czytając AT (moje obserwacje wieloletnie z forexu) widzę ostatnie 3 sesyjne (tygodniowe) świece.
I nie są one bycze ... bo gdyby miało być inaczej, nie byłoby tak Wąskiego zakresu poruszania się ceny (3 szpulki, z czego 1-sza bardzo wymowna w zakresie low-high /240<320 zł/). Dodatkowo RSI tygodniowy powoli schodzi, co sugeruje z czasem wejście w obszar RSI <30.
Moderator:
...
Edytowany: 31 grudnia 2020 20:52

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość