pixelg
Postulaty Użytkowników - Wszystko o StockWatch.pl - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29

Postulaty Użytkowników

discopolo
0
Wpisów: 1 035
Wysłane: 12 grudnia 2009 16:25:32
Mam pewien pomysł. Automatyczne wyceny StockWatcha są użyteczne dla wstępnej selekcji, ale jest to użyteczność ograniczona.
Gdyby tak dla kilku spółek wykazujących maksymalne niedowartościowanie i jednocześnie przyzwoity wskaźnik Altmana WatchDog dodał swój komentarz.
Właściwie to robi i chwała mu za to, ale wydaje mi się że papiery najkorzystniej wyceniane przez serwis wymagają więcej uwagi niż pozostałe.

WatchDog
WatchDog PREMIUM
35
Grupa: Bus Driver
Wpisów: 8 584
Wysłane: 12 grudnia 2009 16:47:17
Krezus, Jupiter i Gant, tak? blah5
Robię to przy okazji wyników, no i gdy zdarzy się coś fundamentalnego.
Staram się szukać powodów dyskonta rynkowego, tj. przetestować czy jest to rzeczywiście okazja, czy giełdowy tombak.
Ale sam nie poczuwam się do wygłaszania jedynie słusznych opinii... ani nie wezmę na siebie tej odpowiedzialności. d'oh!

discopolo
0
Wysłane: 12 grudnia 2009 16:55:26
Myślałem o czymś takim że np. 10 najlepszych spółek z automatycznej wyceny ma dodatkowo autorską wycenę WatchDoga. Nie ma się czego bać, wiadomo że żadnych gwarancji to nie daje.
Ludziom by się takie coś spodobało. Gdyby Twoje wyceny okazały się prorocze to super, a jeśliby się nie sprawdziły to problem niewielki. Wiadomo to jest giełda i tu nic nie wiadomo. StockWatchowa wycena Techmexu zawiodła całkowicie. Nic gorszego się już nie stanie.
Edytowany: 12 grudnia 2009 16:59

>> Ponad 160% zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego Cztery Fazy Rynku w StockWatch.pl

WatchDog
WatchDog PREMIUM
35
Wysłane: 12 grudnia 2009 17:09:58
Co ja mogę powiedzieć na taki argument: nic tylko wziąć się do pracy i porobić disclaimery z opisem źródeł ryzyka. Na wątku było dużo negatywnych sygnałów: odejście głównej księgowej, nie płacenie zleceniobiorcom, ostrzeżenie biegłego w raporcie półrocznym. ING TFI też nic nie poradził na to, co się stało. Może kiedyś wyjdzie na jaw, czy i jak spółka kłamała w sprawozdaniach. Albo że jednak urządzono jej wrogie przejęcie. To przedstawienie ciągle trwa, a my nie wiemy prawie nic offtheair

discopolo
0
Wysłane: 12 grudnia 2009 18:18:40
WatchDog napisał(a):
Co ja mogę powiedzieć na taki argument: nic tylko wziąć się do pracy i porobić disclaimery z opisem źródeł ryzyka. Na wątku było dużo negatywnych sygnałów: odejście głównej księgowej, nie płacenie zleceniobiorcom, ostrzeżenie biegłego w raporcie półrocznym. ING TFI też nic nie poradził na to, co się stało. Może kiedyś wyjdzie na jaw, czy i jak spółka kłamała w sprawozdaniach. Albo że jednak urządzono jej wrogie przejęcie. To przedstawienie ciągle trwa, a my nie wiemy prawie nic offtheair

Nie odbieraj moich uwag krytycznie. Nie miałem takiej intencji. Techmexu nigdy nie miałem.
Zainteresowałem się nim dzięki SW, ale obejrzałem dokładniej i stanowczo zrezygnowałem.

przemek_f
0
Wpisów: 166
Wysłane: 14 grudnia 2009 23:28:15
Sugestie dotyczące działów forum:

(1)
Zmienić nazwę "Branże i sektory" na "Giełda i okolice" z pozostawieniem opisu działu tak jak jest.
Najbardziej popularne wątki w tym dziale mówią ogólnie o tendencjach rynkowych; obecna nazwa nie odzwierciedla tej ogólnej tematyki.

(2)
Zlikwidować dział "strategie inwestycyjne", wystarczą "analiza techniczna" i "analiza fundamentalna". Zakres tych działów zachodzi na siebie; najbardziej popularnymi wątkami w "analizach" są "test strategii niedowartościowania fundamentalnego" i "test portfela wg średniej wycen" czyli wątki dotyczące strategii.

(3)
kontrakty i opcje zostawić oddzielnie; do funduszy dopiąć produkty strukturyzowane.
Kontrakty i opcje to produkty dla inwestorów podejmujących samodzielne decyzje; struktury i fundusze zaś są skierowane do ludzi nie inwestujących samodzielnie.

(4)
Dział "USA" zmienić na "Giełdy zagraniczne". Raz po to by wątki dotyczące gospodarki USA trafiały do "Giełdy i okolic" a tutaj ściśle wątki giełdowe. Dwa by stworzyć miejsce dla inwestorów na innych giełdach niż amerykańska.

pozdrawiamAngel

Vox
134
Wpisów: 6 641
Wysłane: 15 grudnia 2009 11:42:59
Cytat:
Co ja mogę powiedzieć na taki argument: nic tylko wziąć się do pracy i porobić disclaimery z opisem źródeł ryzyka.

moja propozycja:

takie zagrożenia jak niezrolowane zadłużenie techmexu, powinno kłuć na czerwono
na "stronie głównej" spółki. może warto pokusić się o kwartalną analizę
zagrożeń i szans dla spółek w tabelce?

co o tym sądzicie?

Snake
0
Wpisów: 403
Wysłane: 16 grudnia 2009 13:20:32
Na stooq.pl przy najmocniej rosnących i spadających pomijane są spółki "groszowe" (kurs nominalny < 0.21 zł) - uważam to za dobre rozwiązanie. Szczególnie, że na SW ujmowane są również spółki z NewConnect. W tej chwili (uwzględniając NC i groszówki) statystyka <na pierwszy rzut oka> nieczytelna i nieprzydatna.

Chyba mi się nudzi mi się, bo szukam dziur w całym. Pozdrawiam.

kijekjjk
0
Wpisów: 336
Wysłane: 16 grudnia 2009 16:27:50
Snake napisał(a):
Chyba mi się nudzi mi się, bo szukam dziur w całym. Pozdrawiam.

to teraz moja kolej :)
fajnie byłoby, gdyby klikając na forum 'spółki od A do Z' na nazwę jakiejś spółki otwierał się monitor danej spółki, a nie pierwsza strona z wątku tej spółki(1 stronę z jej wątku i tak można sobie otworzyć z tego poziomu bo są cyferki pod nazwą)
wave
„Inwestorzy nie planują przegrywać. Przegrywają, bo nie planują”...
"Taka jest moja koncepcja
Tak ja to widzę"

nocnygracz
0
Wpisów: 2 104
Wysłane: 20 grudnia 2009 02:40:39
Fajnie byłoby, gdyby - w tej czy innej formie - dostępne były historyczne wskaźniki C/Z, C/ZO, C/WK i pozostałe.
Na przykład, gdy najeżdżam kursorem na wykres danej spółki obecnie wyświetlają się historyczne ceny, a gdyby tak od razu (np. po kliknięciu) dało się sprawdzić wspomniane dane?

Druga rzecz - archiwizowanie wycen SW np. na koniec danego dnia. Tak, abyśmy mieli dostęp do tych wszystkich skanerów nie tylko z datą bieżącą, ale również ze wsteczną. Testowanie wielu różnych strategii (na danych historycznych) stałoby się bajecznie proste.

Trzecia sprawa - połączyłbym ranking wycen spółek i skaner fundamentalny w jedno narzędzie. Korzystanie z niego byłoby dużo wygodniejsze niż obecnie, gdy trzeba gdzie indziej szukać np. wyceny spółki wg. średniej, a gdzie indziej wskaźnika C/WK. Również gdy pobieram dane na własny dysk wygodniejszy byłby jeden arkusz z tym i tym zamiast dwóch, które i tak trzeba scalać.

W kwestii grafiki - mielibyśmy wgląd w większą liczbę danych na raz, gdyby na podstronach skanera fundamentalnego i rankingu wycen spółek nie było szerokiego prawego marginesu z tymi wszystkimi linkami. A więcej danych (kolumn) na raz, to też większa wygoda ich przeglądania. Nie trzeba by wybierać każdorazowo tylko jednej wyceny, wgląd mógłby być od razu (nawet) we wszystkie.

WatchDog
WatchDog PREMIUM
35
Wysłane: 20 grudnia 2009 09:31:55
Robimy takie coś. Im bardziej robimy, tym większe się staje, dlatego potrwa - ale nasze myśli biegna w podobnym kierunku.

Versace
0
Wpisów: 268
Wysłane: 29 grudnia 2009 16:17:26
Czy problemem by było ułatwienie znalezienia postów archiwalnych na Forum? Choćby taki prosty manewr: najeżdżamy myszą na cyferki stron wątku i wyświetla się "chmurka" z datą pierwszego i ostatniego posta na stronie. Zdaję sobie sprawę że mało osób szuka starych tematów w wątku, ale jeśli już one zostają do przejrzenia to taki zabieg pozwoliłby je szybciej odnaleźć.

WatchDog
WatchDog PREMIUM
35
Wysłane: 29 grudnia 2009 16:51:13
Dużo jest do zrobienia z forum, oprócz nawigacji m.in. lepsza wyszukiwarka. Pierwsze nowalijki już w ciągu 10-14 dni i potem dalej działamy.

nocnygracz
0
Wpisów: 2 104
Wysłane: 29 grudnia 2009 17:57:32
BBCode mógłby działać również w komentarzach do artykułów (poza forum), np. tu:
www.stockwatch.pl/artykuly/pos...

pio355
0
Wpisów: 237
Wysłane: 29 grudnia 2009 22:56:48
witam,
mam wątpliwość czy np. komentarze ( pierwsze z brzegu, nth personal) Pana Macieja Jaszczyka z dn. 29 grudnia - czy to w ogóle można nazwać komentarzem do aktualnej sytuacji?...
ile kosztuje taki Pan?
pozdrawiam
Piękne słowa nie zawsze są prawdziwe, a prawdziwe nie zawsze są piękne...

pio355
0
Wpisów: 237
Wysłane: 29 grudnia 2009 23:02:06
to mi się na ten przykład podoba ( autor:Marcin R.Kiepas):

Wysłane: 29 grudnia 2009 18:25:45 We wtorek złoty umocnił się do głównych walut. O godzinie 18:20 kurs USD/PLN testował poziom 2,8809 zł, a EUR/PLN 4,1331 zł. Oznacza to odpowiednio spadek o 1,2 gr i 2,5 gr w stosunku do wczorajszego zamknięcia.
Źródeł umocnienia polskiej waluty należy szukać we wzroście apetytu na ryzyko, jaki ma miejsce w ostatnich dniach grudnia. Doskonale to ilustruje m.in. zachowanie czołowych światowych indeksów giełdowych, które systematycznie poprawiają swoje tegoroczne rekordy.
Utrzymujące się już od ponad tygodnia niskie obroty na rynku walutowym sprawiają, że na podstawie dzisiejszych spadków USD/PLN i EUR/PLN nie można wyciągać wniosków na przyszłość. Najwcześniej będzie to można zrobić dopiero po Nowym Roku, gdy rynek walutowy wróci do normalnej aktywności.
W oczekiwaniu na to rozstrzygnięcie co do przyszłości złotego, zarówno w środę, jak i w czwartek, trzeba się liczyć z dalszym spadkiem obrotów. Teoretycznie powinno to iść w parze z konsolidacją notowań. W praktyce każdy scenariusz jest realny, gdyż rośnie ryzyko przypadkowych zmian kursów.
Dziś pośredniego wpływu na zachowanie polskiej waluty nie miała publikacja amerykańskich indeksów S&P/Case-Shiller i Conference Board, będąca wydarzeniem dnia. W środę w podobny sposób zostanie zignorowany indeks Chicago PMI oraz publikowane przez Narodowy Bank Polski dane o saldzie na rachunku obrotów bieżących w III kwartale.

są dane, jest komentarz, przynajmniej jakaś próba prognozy...

Piękne słowa nie zawsze są prawdziwe, a prawdziwe nie zawsze są piękne...

WatchDog
WatchDog PREMIUM
35
Wysłane: 30 grudnia 2009 07:47:30
pio355 napisał(a):
ile kosztuje taki Pan?

Nie wiem, gdyż nie jest moim pracownikiem...

pawelkom
0
Wpisów: 18
Wysłane: 2 stycznia 2010 13:48:21
W nawiązaniu do kwestii uznania abonamentu jako kosztu uzyskania przychodu dyskutowanej tutaj, czy dałoby się by fakturę mogły otrzymać osoby inwestujące nie w ramach działalności gosp.? Obecnie w formularzu "Moje dane" wymagane jest wypełnienie pola "Firma", podanie pozostałych danych łącznie z NIPem nie wystarcza...

WatchDog
WatchDog PREMIUM
35
Wysłane: 2 stycznia 2010 20:26:55
Proszę wpisz tam "Odbiorca indywidualny" albo powtórz imię i nazwisko.
W kolejnej kompilacji zdejmiemy obowiązek wypełniania pola firma.

Frog
6
Wpisów: 5 488
Wysłane: 5 stycznia 2010 15:00:10
Ostatnio zacząłem przeglądać artukuły w serwisie.
Nie wiem dlaczego, ale w wielu z nich nie mogę znaleźć nazwiska autora. Czy to przeoczenie, czy też celowy zabieg (nie ważne kto pisze, autorem jest SW jako serwis).
Follow me on Twitter
Zanim zaczniesz narzekać, że znikają Twoje posty, przeczytaj Regulamin Forum

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29