pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

greg12

greg12

Ostatnie 10 wpisów

Ja gram w USA za pomocą CFD na akcje i indeksy.I po wielu przemyśleniach .........wracam na GPW.Dancing
Granie tam jest o wiele bardziej stresujące,utrudniony dostęp do informacji.Pewnie każdy pomyśli sobie że zagram w CFD to zabezpieczę się przed spadkami bo mogę grać na krótko,ale prawda jest taka że duże spółki w stanach są tylko do day-tradingu ewentualnie do swing tradingu.
Grałem na walutach indeksach akcjach zagranicznych kontraktach terminowych i wniosek jest jeden pieniądze robi się tylko na analizie FUNDAMENTALNEJ !! i na naszej cierpliwości oczywiście analiza techniczna czasami jest pomocna.
Ale jak zabierzecie się za kontrakty czy inne wynalazki to gwarantuje wam że będziecie mieli więcej stresu niż pieniędzy.
Większość ludzi którzy zarabiają na giełdach po pierwsze INWESTUJĄ A NIE GRAJĄ.Shame on you
A dla mnie o wiele ciekawszym zajęciem jest czytanie raportów przy porannej herbatce czy kawie ,niż,ślęczenie cały dzień przy durnych świeczkach przy których jedno zlecenie Morgana może zburzyć całą naszą koncepcję techniczną.d'oh!
Przepraszam za barak przecinków

Mocny sygnał kupna.Opór na 3,55 pokonany.Przystanek na 4 zł

Dobra już jest wszystko OK.Dzięki za pomoc
A jakiego programu używasz ??

jak zrobic żeby w metastocku bylo danych z kilkudziesięciu sesji bo ściagnałem plik sesja z 17 marca i mam tylko 1 swieczke na wykresach ?

Bank Anglii może w tym tygodniu rozpocząć dodrukowywanie pieniędzy, aby pomóc w ożywieniu brytyjskiej gospodarki, bo stopy procentowe straciły swoją moc.

Alistair Darling, minister finansów, może już w tym tygodniu, w czwartek, wydać Bankowi Anglii oficjalną zgodę na drukowanie pieniędzy - pisze "The Daily Telegraph".

Bank Anglii może przeznaczyć w najbliższych miesiącach do 150 mld funtów na skupowanie papierów dłużnych firm i rządu.

Bankowcy Banku Anglii chcieli uzyskać zgodę ministerstwa skarbu na kreowanie nowego pieniądza przeznaczonego na nabywanie papierów, po tym gdy w ub. miesiącu brytyjski bank centralny obniżył główną stopę procentową do rekordowego poziomu 1,0 proc.

W czwartek spodziewane jest dalsze cięcie stóp procentowych, a stopa repo zostanie obniżona do 0,5 proc. - oceniają analitycy. Cięcie może być jeszcze większe, nawet do 0,1 proc

Hmm Brytyjczycy chyba najszybciej wyjdą z recesji,popieram decyzje Banku Anglii.

naukowcy no największy nieudolni ludzie.Szczycą sie swoimi tytułami,a tak naprawdę są tylko książkowymi teoretykami,zero praktyki.

Dlaczego naukowcy zostają na politechnikach?Podczas gdy przeciętny informatyk zarabia średnio 2 razy więcej w firmie.

Widziałeś profesora ekonomii który żyje grając na giełdzie ??

Zaczyna sie największy kryzys w historii Polski.

Oj Martinezo ekonomia jest prosta tylko trzeba odrzucic stare dogmaty ,ale niestety liberałowie tego nie potrafią ,aj przepraszam może był taki jeden (Sachs).

Co do Rostowskiego to facet jest niesamowicie NIEUDOLNY,co chwile zmienia zdanie-raz jest kryzys raz nie ma aj ten PR.
Ale rynki są brutalne i wiedzą lepiej,co pokazały ostatnio przetargi na obligacje.

Polecam wyrwanie się ze starych dogmatów i literaturę Krugmana,Stiglitza czy opinie Mecha lub Bugaja

Ale nie zaprzeczysz że za znienawidzonego PISU PKB wzrastał o 7% ??

Ale niestety CUDU irlandzkiego słowami nie da się zrobic.

Polecam Wiktora inne spojrzenie na AF.
Watch a co sądzisz o systemie CANSLIM bo dzisiaj widziałem SKUTECZNEGO INWESTORA Oneila i książka wygląda na bardzo ciekawą pozycję dużo przydatnych wykresów oraz relacja pomiędzy wzrostem zysku a wzrostem kursów,naprawdę ciekawe wykresy do analizowania.

Kolego zobaczysz jakie będzie bezrobocie.Polska gospodarka nie potrafi stworzyc dużej liczby miejsc pracy.A PKB będzie na poziomie 0 % lub ujemne.

Jakim ogromnym ??
Jesteśmy o wiele mniej zadlużeni od gospodarek zachodnich.

Zobacz gdzie wędruje kapitał(umacnianie sie dolara),w USA pakują biliony w gospodarkę obnizają stopy zwiekszają deficyt i zobaczysz ,że ich gospodarka najszybciej wyjdzie z kryzysu ,a Polska na tyłach pod względem rozowoju gospodarczego.

W najbliższym czasie załamanie Polskiej gospodarki
-opustoszenie stref ekonomicznych zostaną puste fabryki(ala byłe PGR-y)
-powrót zachodnich firm do krajów ojczystch
-18-20 % bezrobocie
-Euro po 5 zł a dolar po 4
-podwyżki cen prądu i innych artykułow
-w końcu zobaczymy brak POSLKIEGO KAPITAŁU bo Polska to jedna wielka masa upadłościowa
-drogie kredyty

1-Ja nie mam wiary do wolnego rynku
2-Uważam że oszczędzanie powoduje zmniejszenie tranzakcji a to jest przyczyną kurczenia się realnej gospodarki.
3-Pieniądz sluży tylko do UŁATWIENIA TRANZAKCJI !!!!

Zdecydowanie 2 sposbób ,polecam książkę Krugmana ,to może zrozumiesz dlaczego poprzez oszczędzanie nasz rząd doprawdzi do dużej zapaści ekonomicznej.

Pojawiła się informacja, że rząd potrzebuje nie 17, ale 20 mld oszczędności

To co wyprawia rząd to jest niepokojące on całkowicie zarżnie gospodarkę.Ciekawe jak oni chcą zaoszczędzic te 20 mld skoro nie ma już na czym oszczędzac.Nieudolnośc jest porażająca.

Oponeo lub mocne spółki eksportowe,może z sektora produktów rolnych,słaba złotówka mocno nakręca koniunkturę na te produkty za granicą.

-W czasie recesji podatków się nie podwyższa.

-To też jest fałszywy, ideologiczny argument. Jeśli w czasie recesji podniesie się podatki i budżet je wyda, to szybki efekt stymulujący rynek jest pewny. Kiedy podwyższa się podatki bogatym i transferuje się pieniądze do biednych, większa ich część trafia od razu na rynek. Bo bogaci mogliby część z tych pieniędzy oszczędzić. Jeśli w czasie kryzysu zostawia się więcej pieniędzy bogatym, to z punktu widzenia pobudzania rynku duża ich część się marnuje.-Jeffrey Sachs

I oto co mówi guru wolnego rynku i kapitalizmu,ahh jak te czasy się zmieniają

Yoss 100% racji nie słuchac analityków,słuchac muzyki rynków.
Analitycy są śmieszni bo doradzają jak grac ,ale sami za swoje nie grają.
Ehh analitycy ,doradcy z licencjami MBA maklerzy i inne ufoludki którzy myślą ,że gry można nauczyc się na uniwersytecie są nic nie warci.W tym biznesie liczy się tylko ilośc zarobionych % ,dlatego mam bardzo duży szacun do samouków którzy mimo kryzysu uciułali kilka %,niż do tych alchemików z góry z licencjami ,którzy doprowadzili OFE i TFI do gigantycznych strat.

A teraz pytanie kto zetnie stopy poniżej zera ? Za Roubinim odpowiadam ......FED nie mają innego wyjścia jak zlikwidowac zadłużenie gospodarstw domowych,a bez gospodarstw domowych niestety nie ma konsumpcji.

I to jeszcze w tym kwartale

-był stricte kapitalistyczny i liberalny
Z monopolem drukowania pieniądza przez kolonie i wpływania na koniunkturę-to interwencjonizm-
-Kosztu oczywiście by nie było, gdybyśmy nie brali tego kredytu
Sugerujesz zaciskanie pasa ?A ja na to odpowiem tylko jednym zdaniem jednego pana,autora terapii szokowych na świecie:Głównym zaleceniem funduszu było zaciskanie pasa w polityce budżetowej, a pacjenci byli tak biedni, że nie mieli nawet własnych pasów” – wylicza Sachs.Szkoda ,że Balcerowicz nie czytał swojego promotorad'oh!

Ciekawa prawdziwa historia:

W tym samym roku Beniamin Franklin, jako przedstawiciel tej kolonii, zwanej wówczas Nową Anglią, przebywał z wizytą w Anglii. Przedstawiciele angielskich władz zapytali gościa o sytuację gospodarczą w kolonii, a w szczególności o to, w jaki sposób ściąga się tam wystarczającą kwotę podatków na budowę domów dla biedoty i ich utrzymanie.

Beniamin Franklin odpowiedział: "Nie mamy domów dla biednych w koloniach i choć byśmy je mieli, to nie miałby kto w nich zamieszkać, ponieważ w koloniach nowej Anglii nie ma nawet jednego niezatrudnionego obywatela, nie ma biednych i nie ma żebraków i włóczęgów".

Zapytany co jest powodem takiej niezwykle odmiennej od angielskiej sytuacji odpowiedział: " To proste, w koloniach drukujemy własne banknoty. Nazywamy je Kwitami Kolonialnymi (Colonial Script) i drukujemy ich tylko taką ilość, żeby wszystkie towary od producentów do konsumentów były sprzedawane sprawnie. Drukując banknoty mamy pod kontrolą siłę nabywczą pieniądza i nikomu nie płacimy procentu od pieniędzy..."

Słuchacze Franklina oniemieli z oburzenia na zuchwałość wprowadzenia przez kolonistów w obieg własnych pieniędzy w celu finansowania dobrobytu, bez żadnych kosztów. W tym samym czasie w Anglii szalało bezrobocie, bieda i zadłużenie społeczeństwa. Ulice były wypełnione żebrakami i włóczęgami. Domy dla biedoty i więzienia były przepełnione. Anglia tę biedotę wywoziła od siebie statkami i na molach kolonii wysadzała tych, którzy przeżyli nieludzkie warunki podróży.

Wśród tych, którzy słuchali relacji Franklina znajdowali się urzędnicy Banku Angielskiego. W następnym dniu parlament angielski uchwalił rezolucję delegalizującą "Colonial Script". Kolonistom pozwolono wymienić Kolonialne Kwity na bony wydane przez Bank Anglii. Bony mogły być wymienione na banknoty emitowane przez Bank Anglii za 30 proc.roczną opłatą.

Franklin w latach wojny o niepodległość wytłumaczył prawdziwy powód delegalizacji kwitów kolonialnych: "Odrzucenie przez Króla Grzegorza zgody na stosowanie uczciwego kolonialnego systemu monetarnego, który uwolnił przeciętnego obywatela ze szponów manipulatorów - było główną przyczyną rewolucji. Chętnie zapłacilibyśmy podatek od herbaty i uzgodnili inne sprawy gdyby Anglicy nie zabrali nam naszych pieniędzy, co spowodowało olbrzymie bezrobocie i społeczne niezadowolenie. W ciągu roku wypełniły się domy dla biednych. Głodni i bezdomni zapełnili ulice miast kolonialnych".

Częśc KLUBU PARYSKIEGO na początku lat 90 umorzyła Polsce częśc długu,jak widac można.

A teraz pytanie skąd bank ma pieniądze aby dac murzynowi kredyt ?
Bank wypracował tyle produktów ?
Banki zostały zmuszone ?A do udzielania opcji walutowych też zostały zmuszone ?
Głupie tłumaczenia pracowników banków"że,oni nie wiedzieli co jest w umowie napisane"
A sterowanie kursami walut na rynku Forex ?
A słyszałeś ,że NBP nie ma takich rezerw aby obronic kurs złotego a J.P Morgan robi cudofixy na GPW i Forex/
Pieniądz służy do monetyzacji dóbr,a nie do tworzenia wirtualnego kredytu,aby odebrac ludziom ich realne dobra.
Gospodarka kapitalistyczna to KASYNO

Ciekawa jest też bankowośc islamska oparta na braku lichwy ale to temat na innego posta.

A to wyliczenia przemawiające za gospodarka bezodsetkową: Gdyby zaniedbać nasze zadłużenie zagraniczne i podzielić równo 80 % polskiego budżetu, wypadłoby tego zasiłku po ok. 5 tys. zł rocznie na obywatela. To sporo. Do dodania na konta bardziej operatywnych jednostek pozostawałaby jeszcze lwia część produktu krajowego, czyli załóżmy, że średnio po 20 tys. zł. na statystyczną osobę, czyli średnio po 40 tys zł rocznie dla każdego aktywnego zawodowo obywatela, o ile połowę obywateli uzna się za aktywnych zawodowo. Z założeń tych wynika, że średnie dochody 4-osobowej rodziny wynosiłyby od 1.670 zł miesięcznie (wszyscy bezrobotni), poprzez 4580 zł (jedna osoba w rodzinie pracuje), do 7.500 zł (dwie osoby w rodzinie pracują). Wizja dość optymistyczna, oparta na danych statystycznych.


Rządowi pozostawałoby 50 mld zł rocznie na wszystkie wydatki, co dawałoby mu 1.250.000 państwowych etatów, każdy po 40 tys zł rocznie. Przy 50-procentowym poziomie zatrudnienia, pracownikiem budżetowym byłby zatem co 15-ty zatrudniony. Innymi słowy, budżet dysponowałby ponad 6-cioma procentami krajowych etatów – w sam raz na sprawny rząd, wojsko, straż, policję, szkoły publiczne i służbę zdrowia. Resztę opłacaliby sami obywatele.

Dla mnie jednak pokazuje to koniec kapitalizmu
Ten bank pokazuje jak małe kwoty potrafią stowrzyc realne dobra,dobra czyli lepszych produktów ,lepszego życia.
Z drugiej strony mam banki na Wall Street które zmarnowały biliony dolarów w celu osiągnięcia zysku za wszelką cenę.Nie wytworzyły żadnego dobra tylko wprowadziły w potworne zadłużenie miliony Amerykanów.Wszystko byłoby ok gdyby te banki stosowały minimalne oprocentowanie.

Czy koniec kapitalizmu wieszczyła przyznana w 2006 r. Nagroda Nobla w ekonomii? Przypomnijmy, że dostał ją nieznany wcześniej nikomu mieszkaniec Bangladeszu, prof. ekonomii Mohammad Yunus. Yunus stworzył bank – nie na wzór zachodnich banków, które za oceanem padały jeden po drugim, ale według nowych zasad, znacznie odbiegających od reguł wolnego rynku, zgodnie z którymi podstawową rolą banku nie jest przynoszenie zysku akcjonariuszom, ale likwidacja ubóstwa i różnic między warstwami społecznymi.

Grameen Bank prof. Yunusa stanął w szranki z azjatyckim systemem bankowym świadcząc usługi wyłącznie dla najbiedniejszych mieszkańców Bangladeszu i udzielając im niskooprocentowanych kredytów, na które nie mieli dotychczas nawet najmniejszych szans w komercyjnych instytucjach. Yunus nie wymaga od swoich klientów zabezpieczeń dla udzielanych kredytów. Ale też nigdy nie udzielał pożyczek w taki sposób, jak robiły to amerykańskie banki komercyjne dając pieniądze każdemu na każdy możliwy cel. Wysokość oprocentowania kredytu w Grameen Banku – niezmienna i niższa niż oferowana w bankach komercyjnych – jest uzależniona od wysokości kredytu i terminu jego spłaty. Ale też bank skrupulatnie pilnuje, żeby środki zostały wydane na inwestycje – kształcenie bądź rozpoczęcie prowadzenia działalności gospodarczej. Tu kończą się jakiekolwiek podobieństwa do opartego na wolnym rynku systemu bankowego w rozwiniętych krajach świata. Bo kredyty Yunusa są minimalne – niższe od średniego wynagrodzenia w tym kraju. To gwarantuje ich zwrot, ale dla banku oznacza wyłącznie zysk na poziomie pozwalającym przetrwać. Żadnych zysków pozwalających na wysokie pensje dla kadry zarządzającej. Czy to jeszcze kapitalizm, czy już forma nowego sposobu prowadzenia organizacji gospodarczej?

Komitet Noblowski nie ukrywał, że Yunus otrzymał nagrodę za pomysł na walkę z nędzą, która jest efektem rozwarstwienia powstałego między regionami, krajami i społeczeństwami działającymi w oparciu o kapitalizm i zasady wolnego rynku. Zasady, które promują silnych i bogatych.
Upadek systemu-świata

JA polecam Trader VIC,najlepsza na rynku,w końcu Sperandeo zarobił te kilkadziesiąt mln $.

Piękny RGR,klasyka.

Znajomy ma firmę transportową mówi,że jest tragedia,zero zamówień,a jak już są to po bardzo niskich cenach na granicy opłacalności.

No i czekamy na kolejny pakiet stymulacyjny najpierw był pakiet Busha a teraz pakiet Obamy ,trzeba przyznac ,że pakiet Busha doprowadził do wzrostu PKB.Niedługo jedynym wyjściem bedzie nielimitowany dodruk pieniądza tak jak zapowiadał to Roubini.

Dynamika zysków może byc in minus,zobacz co w branży samochodowej się dzieje ,chociaż mocna zima może byc na plus.Pożyjemy zobaczymy,ja radziłbym sie wstrzymac z wszelkimi inwestycjami.

Odradzam kupowania ,mamy odbicie,ale magiczny opór na 1000pkt na S&P nie zostanie przebity ,a następnie następna duża fala spadkowa.

Na wykresie małe RGR ,a więc spodziewam się spadku w okolice 167

Jako zwolennik interwencjonizmu jestem jak najbardziej za ratowaniem banków ale pod pewnymi warunkami ,uregulowania rynku finansowego,bo to jest największe zagrożenie(spekulanci walutowi grający na oprocentowaniu pieniądza),podwyżki podatków dla bogatych oraz ujemnego oprocentowania lub zerowego oprocentowania pieniądza, jestem zwolennikiem pieniadza jako państwowej usługi.

A teraz pytanie do was:czy wedlug was jest jakaś różnica pomiędzy pieniądzem papierowym a złotem ?Nie ma dlatego nie ma czegoś takiego jak deficyt,polecam Roubiniego.

A IDM ?? Jakie tam są minimalne jednostki??chodzi mi o konto mini.

XTB czy TMS czy IDM ????

tools.boerse-go.de/index-tool/...

Fajna strona do obserwowania indexów oraz kontraktów na żywo.

Moja mala teoria o spadkowym tygodniu niestety sie sprawdziła,ale nie sądziłem ,że bedą to aż takie spadki.

Niestety linia przebita

.............katastrofa.........

Silvio Gesell już o takim krachu wiedział 100 lat temu,szkoda ,że w Polsce tego nie rozumieją.

Amerykańska Rezerwa Federalna prawdopodobnie obniży stopy procentowe do zera w ciągu najbliższych 2 miesięcy, aby powstrzymać deflację - wynika z ocen JPMorgan Chase & Co.


"Fed będzie obniżał stopy procentowe po 50 pkt bazowych na każdym ze swoich najbliższych posiedzeń: 16 grudnia i 28 stycznia" - ocenia Michael Feroli, ekonomista JPMorgan.

"Przez resztę 2009 r. Fed utrzyma stopę funduszy federalnych na poziomie zera, aby zapobiec spadkowi cen" - uważa Feroli.

Ceny konsumpcyjne w USA spadły w październiku o 1,0 proc., najmocniej od kiedy Departament Pracy rozpoczął ich notowanie w 1947 r.

Proszę nie pakuj się w kontrakty,tam pozostała już tylko stara gwardia(mafia),która szybko potrafi wypłukac portfel.

Czerwona mafia............jednak CBA to dobra rzecz.

Hmm....balansowanie na linii.Świeca na S&P500 zdecydowanie neutralna,pożyjemy zobaczymy.

Niestety przed nami spadki i szukanie nowego dołka.Pamiętajcie mieliśmy nowe minimun a to oznacza ,że nie będzie podwójnego dna.Dane makro i wniosek:Jesteśmy dopiero na początku kryzysu.Kryzys się skończy kiedy powrócimy do gospodarki popytowej,a do tego niezbędny jest nielimitowany dodruk pieniądza czyli zerowe stopy procentowe.

No no to co sie działo wczoraj w USA to majstersztyk day-traderów.Ale skończyło się po mojej myśli(spadki).Najbliższe dni ?? ....spadki nie wierzę w G20,wierzę w świeczki a te pokazują spadki.

Ostrzegam przed hura optymizmem po sesji w USA.Przetestowaliśmy dołek w USA ,jest nowe roczne minimun,po ostatnich spadkach była to poprostu korekta spadków,formacje świecowe przypominają cios w 3 linie a jest to zapowiedź dalszych spadków.
Pozdrawiam

............Paranoja.....szulernia...........złodzieje.........żydy............skur.....ństwo

Otwieram stronę a tu.........................SZOK !!!COŚ PIĘKNEGO,I TE KOLORY!blob3
WIELKIE WIELKIE GRATY WATCHDOG.

Moja propozycja to stworzyc generator oparty o japan candlestick.Świeczki dają bardzo dobre sygnały szczególnie zmiany trendu krótkoterminowego.Formacje świecowe są dobre do grania breakoutów.

Wg mnie najlepszą spółka do grania pod odbicie jest KGHM.Jak jest giełdowe odbice to zazwyczaj ceny COPPER zwyżkują ,dlatego KGHM jest dobry do grania,chociaż teraz jest na wysokim poziomie i nie warto go teraz kupywac ponieważ pownien byc tańszy w najbliższym czasie.

Specjalistą od AT nie jestem,ale wykres przypomina klasyczne V czyli odbicie w trendzie spadkowym,makro fatalne,ale giełda to giełda i nie wykluczam średnioterminowego W.

Jest takie powiedzenie"WALL STREET=LAS VEGAS".

Sory ,że tak późno ,wygrał Barack Obama idziemy w kierunku New Dealu.Czy to dobrze,nie wiem,ale pierwsze zapowiedzi są dla mnie negatywne,rozdawanie pieniędzy czarnym za darmo nic dobrego nie przyniesie, a tym bardziej ,że bezrobocie to już 6,5%,każde bogactwo bierze się z pracy,najwyraźniej Obama tego nie rozumie.

W raporcie jest napisane ,że spółka wydała 500 tys na przeprowadzkę do nowego centrum.

Ale bardzo ciekawa jest informacja o przejęciu Elektroda.pl,a Elektroda ma zarejstrowanych 800 tys użytkowników bardzo ciekawe posunięcie,przyszłośc Oponeo zaczyna nabierac coraz bardziej realnych kształtów,planowane jest rozszerzenie działalności o elektronike samochodową.


Ciekawy jest także ranking Wprost dotyczący sklepów specjalistycznych internetowych opony.com zajmują 2 miejsce.

Stopa procentowa w USA 1%.

Kto kupuje jest prawdziwym kaskaderem,będzie o wiele taniej.

W wyniku zakupu akcji AIG OFE zwiększył zaangażowanie w Oponeo.pl do 7,15 proc. głosów na WZA - poinformowało Oponeo.pl w komunikacie.

Przed zwiększeniem zaangażowania AIG OFE posiadało 622.422 akcji Oponeo.pl, które uprawniały do wykonywania 4,91 proc. głosów


Spółka zacna,ale ja tam szukam zimy za oknem wtedy będe miał pewnośc,że spółka poprawiła wyniki finansowe:joker:

No no rozpoczyna się gra pod FED ,a jutro wywalanko.Słabe dane makro przekonuja mnie o tym ,że ten wzrost to typowy wzrost pod Fed.

Mocny dolar bardzo źle odbije się na gospodarce USA,a widac już to po wynikach ebay czy amazon.Jednak obniżanie stopy ma jakiś sens,ludzie przestaną chomikowac pieniądze a zaczną wydawac.Myślę ,że prawdziwa przyczyna spadków tkwi w funduszach hedgingowych,w tej chwili na rynku surowców jest KRACH,wszystkie surowce gwałtownie tracą,a nie jest tajemnicą ,że to fundusze hedgingowe powodowały gwałtowny wzrost na rynku surowców,myślę ,że te fundusze maja ogromne problemy tylko ich kłopoty nie są podawane do publicznej wiadomości.

Aktualna stopa 1.5% Prognoza 1.25% , 1.0%Myślę ,że w poniedziałek rozpocznie się gra pod Fed,aczkolwiek ten tydzień będzie obfitował w kolejne wyniki kwartalne spółek.

No i może taki New Deal jest potrzebny ameryce ?

No no WatchDog,liczba nowych użytkowników zaczyna przypominac wzrostową hiperbolę.
WIELKIE GRATY ZA TEN PROJEKT Applause Applause Applause

24.10.Nowy Jork (PAP/Bloomberg) - American International Group Inc. wykorzystał już 90,3 mld USD z linii kredytowej przyznanej przez amerykański rząd jako ratunek dla tej firmy.

Tymczasem prezes AIG Edward Liddy ocenił, że AIG może potrzebować więcej niż przyznane firmie 122,8 mld USD.

Jeśli wygra Obama to jestem pewny w 100 % ,że zniesie ulgi podatkowe dla bogatych wprowadzone przez Busha,i wg mnie w krótkim okresie będzie miało to negatywny wpływ na Wall Street.

4 listopada wybory w USA, chciałbym poznac wasze opinie odnośnie programów gospodarczych obu kandydatów,a także wpływu wyborów na rynki finansowe.

Dzieki.A mam pytanko ,Jaką polecłlbyś książkę do nauki czytania raportów finansowych??,bo okazuje się ,że moja wiedza jest ciągle mała.

Internetowy dystrybutor opon osiągnął w III kwartale 11 mln zł przychodów (+38 proc.), 0,13 mln zł EBITDA (-75 proc.) i 0,14 mln zł zysku netto.


- Wyniki są słabsze od naszych oczekiwań. Głównym powodem spadku zysków były wyższe koszty sprzedaży. Narastająco po trzech kwartałach Oponeo.pl nadal wypada bardzo dobrze, notując wzrost przychodów i zysku netto rok do roku odpowiednio o 90 proc. i 449 proc.


Prośba do WatchDoga,Czym są spowodowane WYŻSZE KOSZTY SPRZEDAŻY ??

Spadek o 22,4% robi wrażenie,a teraz pytanie, który z akcjonariuszy wysypuje się z akcji ??


Mega problem polskich banków

Najpopularniejsze w Polsce były do niedawna kredyty denominowane we frankach szwajcarskich. Niemal 90 procent pożyczek na zakup mieszkań czy domów było udzielanych w tej właśnie walucie. Cena franka była stabilna, a rata takich kredytów była znacznie niższa niż tych udzielanych w złotówkach. Te dobre czasy, przynajmniej teraz, skończyły się.

Tylko wczoraj szwajcarski pieniądz podrożał o dziewięć groszy - jeden frank kosztował 2,42 zł, podczas gdy w poniedziałek za franka trzeba było zapłacić 2,33 zł. Taki skok może oznaczać, że osoba, która spłaca kredyt o wartości 200 tysięcy złotych, będzie musiała zapłacić ratę o kilkadziesiąt złotych większą.

Niestety, dziś złotówka w stosunku do franka nadal traci. O godzinie 9.00 za szwajcarską walutę trzeba było zapłacić 2,45 zł. Dolar kosztował 2,86 zł, a euro - 3,69 zł.


A teraz co powiedzą analitycy ,którzy doradzali kredyty we franku na 20 lat mówiąc ,że jest to waluta stabilna na 20 lat !!!,oni chyba nie mają pojęcia co to jest forex.

No no, nowy design strony www przypadł mi do gustu,strona jest bardzo funkcjonalna ,no i duży + za marketing ,forum wg mnie bardzo dobry pomysł.

Problemem nie jest jedzenie więcej,problemem jest sama instytucja kredytu oraz problemem jest rynek dyrewatów.Problemem jest postrzeganie przez ludzi pieniądza jak czynnika samobogoacacego sie, a tymczasem pieniadz powinien służyc do łatwiejszego zawierania tranzakcji a brak tego pieniądza w systemie tranzakcyjnym w gospodarce jest katastrofalny w skutkach.

Gesell i Keynes w grobie się przewracaja nieudolnosc Fedu i Banków Centralnych jest porażajaca.Kupuje akcje kiedy stopy procentowe bedą poniżej 0.Tylko to uratuje USA.

W tym rzecz ,że dzisiejsze czasy bardzo przypominają stare czasy.Fabryki są,ale nie ma konsumentów więc produkcja stoi i koło się zamyka.

1919 roku Hans Timm przyjaciel Gesella założył "Towarzystwo Wymiany Wära ". Kwit o nazwie "Wara" został wyemitowany w wartościach 1/2, 1, 2 i 5 Wara. Kwity Wara mogły być zakupione w Towarzystwie za 1/2, 1, 2 i 5 Reichsmark. Na kwicie Wara nie było nigdzie słowa "Reichsmark".

Tylko w wyjątkowych przypadkach kwit mógł być wymieniony na Reichsmarki. Na odwrocie kwitu znajdowały się puste miejsca na naklejenie co miesiąc znaczka o wartości 1% danego kwitu. Znaczki sprzedawane były przez Towarzystwo. Pewna skromna ilość kwitów Wara przedostała się do obiegu w całych Niemczech.

Był rok 1920. Po I Wojnie Światowej w Niemczech panował głęboki kryzys gospodarczy. Wiele firm bankrutowało, częste były samobójstwa a więzienia przepełnione. W małym, liczącym 500 mieszkańców, górniczym miasteczku Schwanenkirchen (Bawaria) od dwóch lat górnicy byli bez pracy.

Pan Hebecker właściciel zbankrutowanej kopalni miasteczka Schwanenkirchen jako pierwszy zdecydował się na użycie kwitów Wara na większą skalę. Hebecker uzyskał pożyczkę z banku w wysokości 40 000 Reichsmarek. Na zebraniu byłych pracowników kopalni Hebecker przedstawił propozycję otwarcia kopalni i wypłat pensji w kwitach Wara, zamiast w Reichsmarkach. Górnicy zgodzili się pod warunkiem, że sklepy w miasteczku będą je akceptować.

Po dwóch latach bez pracy, górnicy otrzymawszy pierwszą wypłatę, natychmiast poszli do sklepów uregulować długi i zrobić większe zakupy. Właściciele sklepów z wahaniem przyjmowali kwity Wara, ale nie mieli wyboru, gdyż żaden z górników nie miał innych pieniędzy. Z kolei właściciele sklepów postawili hurtowników w sytuacji bez wyjścia i wymusili na nich przyjęcie zapłaty za towar w kwitach Wara. Natomiast hurtownicy płacili nimi właścicielom zakładów produkcyjnych. Ci ostatni za kwity Wara kupowali węgiel u pana Hebeckera i w ten sposób zamykał się jeden cykl obrotu kwitu Wara.

Wszyscy starali się jak najszybciej pozbyć owych kwitów, gdyż po to, by nadawały się one do dalszych transakcji, co miesiąc od daty wystawienia ich posiadacz musiał kupić i nakleić znaczek o wartości 1% nominału. Jednoprocentowa opłata była odzwierciedleniem "kosztu magazynowania węgla, który zabezpieczał wartość kwitu". Kwity Wara krążyły szybko wśród mieszkańców, w większej części wracając do kopalni, gdzie zapewniały pracę, zysk i lepsze warunki bytu dla całej społeczności miasteczka Schwanenkirchen.

Po kilku miesiącach od otwarcia kopalni nikt nie poznawał miasteczka. Mieszkańcy prosperowali, górnicy i handlowcy byli bez długów; nowy duch wolności i życia zapanował w miasteczku.
Wieść o dobrobycie miasteczka w okresie kryzysu gospodarczego Niemiec rozniosła się szybko. Przybywali reporterzy żeby zobaczyć i opisać "Cud Schwanenkirchen". Nawet w działach finansowych większych gazet amerykańskich można było o nim przeczytać. Ale nie podano wówczas nigdzie, że główną przyczyną "cudu" była nieopłacalność odkładania pieniędzy.

Gdyby właściciel kopalni wypłacił górnikom pensje w Reichsmarkach zamiast w Wara, jego wysiłek poszedłby na marne; pieniądze zmieniłyby jednego lub dwóch właścicieli, z których każdy starałby się oszczędzić ich jak najwięcej w tych trudnych czasach. Po krótkim czasie pan Hebecker dołączyłby do tysięcy innych, którzy przegrali w walce z kryzysem gospodarczym w Niemczech i na świecie.

Do roku 1931 ruch wolnej ekonomii rozprzestrzenił się na całe Niemcy, wciągając do systemu wymiany "Wara" ponad 2000 korporacji. Niestety, w listopadzie 1931 eksperyment ten został zablokowany przez Niemiecki Bank Centralny. Rozpoczęła się długotrwała ekonomiczna stagnacja, która dopomogła Hitlerowi dojść do władzy ze znanymi ogólnie konsekwencjami.

www.bnet.com/2422-13724_23-170... to może byc ciekawa książka dla fundamentalistów.

Następna będzie eko-hossa,a szczególnie biopaliwa
Brazylijska państwowa firma Empresa de Pesquisa Energetica, podlegająca ministerstwu energetyki i górnictwa, poinformowała, że kraj zainwestuje około 25 mld USD w budowę nowych zakładów do produkcji etanolu, aby w ten sposób sprostać wzrastającemu zapotrzebowaniu krajowego rynku.
Oczekuje się, że brazylijski rynek etanolu wzrośnie o 150 proc. w ciągu najbliższej dekady.

W ciągu dekady produkowany z trzciny cukrowej etanol prześcignie benzynę i stanie się głównym paliwem napędzającym samochody w Brazylii. Do 2017 r. etanol będzie napędzał około 80 proc. lekkich samochodów.

Według raportu Empresa de Pesquisa Energetica zapotrzebowanie na etanol w Brazylii będzie rosło w tempie 11,3 proc. rocznie w okresie 2008-17 i wzrośnie z 20,4 mld litrów do 53,4 mld litrów rocznie.

Aby sprostać temu zapotrzebowaniu, Brazylia musi w ciągu 10 lat wybudować 246 nowych zakładów produkujących etanol. Do tej pory wybudowano lub jest w budowie 114 takich zakładów.

Mauricio Tolmasquim, dyrektor Empresa de Pesquisa Energetica, stwierdził, że projekty etanolowe będą zyskowne, nawet jeśli cena baryłki ropy naftowej spadnie do poziomu 75 USD za baryłkę.

Brazylia, która jest największym na świecie producentem i eksporterem etanolu wytwarzanego z trzciny cukrowej, sprzedaje za granicą prawie 1,5 mld litrów etanolu rocznie.

Ciekawe jaka jest prawdziwa inflacja w USA ?
Spadają i bedą spadali bo ich gospodarka jest WIRTUALNA,tworzy masę bezwartościowych papierów,a tymczasem 50 mln obywateli nie ma ubezpieczenia zdrowotnego.
System kapitalistyczny ulega rozkładowi,a tymczasem "ekonomista" "prof"Leszek Balcerowicz twierdzi ,że wszystko jest OK,to ja się pytam Czy z nim jest wszystko Ok ??

Bankructwo Hoopla.pl

"Internetowi sprzedawcy stoją na straconej pozycji w tym pojedynku ,bo nie mają własnej sieci logistycznej .To oznacza ,że muszą się dzielic marżą z firmami kurierskimi i biznes staje się nieopłacalny."

Parkiet

CZyli ,aby zdoby przewagę w tym biznesie potrzeba, nie ładnej strony internetowej, ale należy posiadac własną bazę logistyczną.

Socjalna Szwecja vs Liberalna USA wybieram Sweden

Polecam tekst Paula Krugmana jednego z najlepszych ekonomistów,który pokazuje, że drukowanie forsy ma jednak sens tylko musi byc to robione w odpowiedni sposób.

tutaj podaje link www.anonimus.com.pl/kryzys.htm...
Trzeba odrzucic neoliberalne głupstwa,liberalizm doprowaził do bardzo duzego rozwarstwienia społeczeństwa a to jest ZŁE dla gospodarki !!!!!!!!

I bardzo dobrze ,że paulson zostal odrzucony.Jednak dyplomy Harvardu nie zamienią zdrowego rozsądku.Aby poprawic sytuacje gospodarczą w Usa trzeba dac te 700 mld klasie średniej i częśc przeznaczyc na zwiększenie inwestycji rządowych i sytuacja się poprawi,Keynes dobrze wiedział jak szprycowac gospodarkę aby szybko rosła.

Zgadzam się szooler,dane makro z czwartku potwierdzają......jest bardzo źle z gospodarką USA,dane te odstraszają od kupowania walorów na dłuższy termin , bo może byc o wiele taniej i to w najbliższym czasie.

Pytanie do fundamentalistów jaką z powyższych koncepcji stosujecie ?.Oczywiście każda ma swoje plusy i minusy, ja stoje po stronie dywesyfikacji.

Centrum Klima znajduje się w fazie dynamicznego rozwoju, czego potwierdzeniem są osiągane wyniki finansowe oraz liczne nagrody. Przychody ze sprzedaży w 2006 roku wyniosły 52,3 mln zł, a zysk netto 5,0 mln zł. W 2007 roku przychody ze sprzedaży wzrosły do kwoty 71 mln zł, a zysk netto do 8,1 mln zł. Prognoza na 2008 rok zakłada osiągnięcie 83,5 mln zł przychodów ze sprzedaży i 10,0 mln zł zysku netto.

A C/Z tylko 7,5 wygląda ciekawie.Branża.....wydaje się byc perspektywiczna ,bo kto z nas ,nie chciałby oddychac czystym powietrzem.

Hmm.....obroty dzienne powyżej 1 mln,oraz wzrost tygodniowy o 10,9% ,czyżby ktoś skupował , a może info w drodze ,albo następny fundusz wchodzi ......zastanawiające ??

Bawiłem się w różne style inwestowania takie jak:Dt,granie tylko na analizie technicznej,ale z perspektywy czasu uważam ,że jedynym sposobem na zarobienie pieniędzy na giełdzie jest analiza fundamentalna i kupno "dobrego biznesu"zanim ktoś inny zobaczy jaki ten biznes jest zyskowny.Uważam,że tylko INWESTOWANIE pozbawione emocji,a nie granie może przynieśc spore profity z giełdy.

A tutaj ciekawy wywiad z moim guru inwestycji Peterem Lynchem www.youtube.com/watch?v=f4-VA_...

"Szacuje, że przeciętnie na każdy jeden procent rocznego wzrostu zysków firmy C/Z również powinien wzrastać o 1 (np. 15-procentowa dynamika zysku - C/Z wynosi 15). Jeżeli stosunek C/Z do dynamiki zysków jest mniejszy niż 0,5, spółka jest atrakcyjna, jeśli jest większy niż 2, firma jest mocno przewartościowana i należy wycofać się z inwestycji. Tak obliczany wskaźnik jest całkiem popularny na Zachodzie i nosi nazwę PEG (Projected Earnings Growth)."


Według mnie bardzo przydatny wskaźnik do growth investing oraz valuegrowth investing.Logiczne jest ,że firma z lepszymi perspektywami i zyskami ma większe c/z ,a ten wskaźnik eliminuje to, i może dac nam obraz ,czy firma jest tania w odniesieniu do przyszłych zysków(o ile takie nadejdą).

Co sądzicie o tym wskaźniku ?,czy jest przez was stosowany ?

Cheed chciałbym odeprzec twój argument świadczący o tym ,że Oponeo słabo wypada na tle konkurencji.Znalazłem dane o wzroście klientow indywidualnych w Oponeo,a dane przedstawiają się następująco w 2004 liczba klientów indywidualnych wynosiła 20 tys natomiast w 2006 roku liczba ta wynosiła juz 106 tys,myśle że słaba firma nie osiagneła by takich rezultatów.Co więcej uważam ,że Oponeo ma bardzo silną pozycję w swojej branży,firma zastanwia się nad pospisaniem kontraktów z firmami oponiarskimi odnośnie dystrybucji ich opon.


CZytałem także opinie klientów Oponeo i w większości są zadowoleni,i wyrażaja chęc ponownych zakupów w Oponeo.

Staram się szukac informacji dotyczących udziału poszczególnych firm dystrybutorów w rynku.....ale bardzo cięzko takie dane wyszukac,no nic będe próbował dalej.

Pozdrawiam

Czy sprzedaż opon poprzez internet to gra warta świeczki? Na pewno tak. Według firmy Continental (dane udostępnione przez Oponeo.pl.), na rynku wtórnym opon osobowych w 2006 r. w Polsce sprzedano prawie 9 mln sztuk. Cały rynek opon w Polsce szacowany jest na ponad 2 mld zł. Na sklepy internetowe w Polsce przypada z tego około 3 proc., czyli co najmniej 60 mln zł. Oponeo.pl unika odpowiedzi, jaki kawałek tortu należy do niego.

— Jesteśmy niekwestionowanym liderem na rynku sprzedaży opon poprzez internet w Polsce — zapewnia jedynie Arkadiusz Kocemba.


Źródło: PB

Dane z 2006r mówią o 3%,a więc 5 %w 2008 r wydaje się byc chyba realne.

Ok, postaram się poszukac coś na ten temat.

Dotychczasowa tegoroczna sprzedaż opon jest w Europie i Polsce niższa niż w tym samym okresie 2007 roku. To efekt spowolnienia wzrostu gospodarczego oraz wyższych cen surowców i opon.

Po siedmiu miesiącach 2008 roku w Polsce sprzedano 6 mln 790 tys. nowych opon do samochodów osobowych i dostawczych, czyli o 1,2 proc. mniej niż w tym samym okresie w zeszłym roku - mówi Jerzy Mendala, dyrektor handlowy Continental Opony Polska (COP), dystrybutora opon produkowanych przez koncern Continental.

Piotr Zielak, dyrektor generalny COP, w rozmowie z GP ocenia, że sierpień przyniósł pogłębienie spadku, ale - jak twierdzi - jest optymistą i sądzi, że w całym roku sprzedaż będzie na poziomie 2007 roku. Wówczas na polskim rynku wymiany sprzedano 9,9 mln opon do samochodów osobowych i dostawczych, a wraz z importem z Azji (głównie z Chin) - 12,5 mln sztuk.

- Sezon na opony letnie już się skończył (do końca lipca sprzedano ich 4 mln 827 tys., czyli o 3,6 proc. więcej niż rok wcześniej - przyp. GP), a na zimowe jeszcze nie zaczął (do końca lipca sprzedano ich 1 mln 961 tys., o 11,1 proc. mniej niż rok wcześniej) - mówi dyrektor Mendala. Słabsza dotychczasowa sprzedaż opon zimowych to efekt łagodnej zimy 2007/2008.

Sprzedaż opon do samochodów ciężarowych spadła o 15,8 proc. do 342,3 tys., a w Europie Środkowej o 15,4 proc. do 689,8 tys.

Z firm zajmujących się sprzedażą opon docierają sygnały o kłopotach finansowych niektórych hurtowni.

- Kilku dystrybutorów średniej wielkości (roczna sprzedaż na poziomie 50 tys. opon i 10 mln zł) jest wystawionych na sprzedaż - usłyszeliśmy.

SZERSZA PERSPEKTYWA - EUROPA

W Europie do końca lipca producenci sprzedali 133,1 mln opon do samochodów osobowych i dostawczych, czyli o 3,4 proc. mniej niż rok wcześniej. Rynek opon letnich skurczył się o 1,4 proc., a zimowych o 12,2 proc. Za spadek europejskiej sprzedaży odpowiada głównie Europa Zachodnia, gdzie popyt na opony zmniejszył się o 6,7 proc. do 99,2 mln sztuk. W Europie Środkowej sprzedaż po ośmiu miesiącach wzrosła o 5 proc. do 16,7 mln sztuk.

5 proc. opon kupili Polacy w tym roku w sklepach internetowychJAk widzimy rynek opon jest bardzo cyklicznym rynkiem zarówno pod względem ekonomicznym jak i pogodowym.Wzrastające ceny ropy powoduja spadek popytu na opony,należy zauwazyc , że ceny ropy w ostatnim czasie uległy głębszemu spadkowi do okolic 90 $ aby potem znowu wzrosnąc do okolic 110 $.Efekt łagodniej zimy zapewne nie będzie trwał w nieskonczonośc,a więc pogorszenie aury może znacząco wpłynac na wzrost sprzedazy opon.

O ile w Europie zachodniej widac mocne spowolnienie gospodarcze , o tyle w europie środkowej to spowolnienie pewnie bedzie mniejsze.Wzrost sprzedaży opon o 5% w Europie środkowej powoduje, że firmy zajmujące się handlem oponami nie mogą narzekac na brak klientów,a więc Rynek opon jest bardzo perspektywicznym rynkiem a tym bardziej sprzedaż opon w internecie moze byc bardzo dobrym biznesem z pewnością sprzedaż w internecie opon będzie dalej dynamicznie rosła. 5% to jeszcze nie jest dużo,rynek internetowy może szybko zdobywac nowych kupujących.

Należy zwrócic uwagę na tendencje do konsolidacji tej branży.Kilka średnich firm jest wystawionych na sprzedaż ,więc dobra firma może pozyskac klientów upadających firm .Z pewnościa także ta firma, która będzie miała tanie produkty oraz dobre zplecze logistyczne może wygrac bitwę o ten rynek o ile ceny ropy na to pozwolą i aura.Kluczowe moze okazac się cięcie kosztów ,pewnie z powodu zbyt wysokich kosztów niektóre firmy wystawione są na sprzedaż.

Warto także zwrócic uwagę no to, że polacy masowo kupują auta zarówno używane jak i nowe,a więc dalej nie widac nasycenia rynku samochodowego.

Tak przestawia się krotka charakterystyka rynku opon z ostatnich 2 lat.

Jako miłośnik growth stock ,bardzo spodobała mi się spółka Oponeo.pl fakt c/z 27,40 jest na wysokim poziomie,ale spółka ma bardzo duży potencjał a pokazują to wyniki finansowe.Bardzo duży wzrost przychodów i zysku .Spółka zajmuje się handlem internetowym ,a w internecie sprzedaje opony oraz inne pierdołki...............branża jest bardzo perspektywiczna co moze pomóc spółce w trudniejszych czasach makroekonomicznych.

W njbliższym czasie zarząd nie wyklucza korekty prognoz finansowych ,oczywiście w górę.
C/z w porównaniu do rozwoju spółki i branży wydaje się byc znośna ,tym bardziej ,że kurs społki bardzo dobrze zachowuje się w trudnych czasach na gpw.

Prosiłbym specjalistów ze Stockwatch.pl do przeglądnięcia raportów i podzielenia się opiniami odnośnie spółki.
Pozdrawiam

Stockwatch.pl-jedyna prawdziwie merytoryczna strona o GPW,trzymam kciuki tak dalej WatchDog.

Informacje
Stopień: Obeznany
Dołączył: 19 września 2008
Ostatnia wizyta: 28 października 2009 00:33:38
Liczba wpisów: 94
[0,03% wszystkich postów / 0,02 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,840 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +151,47% +30 293,47 zł 50 293,47 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d