pixelg
Kiedy szczyt hossy? - Branże i sektory - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Kiedy szczyt hossy?

Ammianus
Wpisów: 313
Wysłane: 3 marca 2014 14:34:15

Cytat:
światem rządzi pieniądz a rosyjscy oligarchowie potrafią dobrze liczyć

czyli co chcesz przez to powiedziec?[/quote]

Niech ktoś mnie poprawi, ale pewnie ok. 60% przychodów budżetu Rosji to eksport gazu i ropay
Jakkolwiek imperialne zapędy by w Rosji nie były, tak, nie sposób brać pod uwagę zakręcenia tego kurka.

marcueus
Wpisów: 85
Wysłane: 3 marca 2014 19:02:29
A ja napiszę tak

Putin jest chyba jednak ważniejszy niż nam się wszystkim wydaje - takie zdarzenia jak komunistyczna rewolucja w Afganistanie / Kryzys rosyjski z 98 i obecne wydarzenia co do dnia łączy dzień narodzin Pana Putina salute

Teraz pytanie brzmi czy to tylko przypadek czy też historia chce nam powiedzieć, że w Rosji możemy się spodziewać czegoś niepokojącego w okolicy lipca 2026 czeka Rosję poważniejsza Katastrofa związana z Włądziem Think Think Think

Ammianus
Wpisów: 313
Wysłane: 3 marca 2014 21:45:39

Niektórzy niby z pół uśmiechem, ale już wcześniej przyznali mu palmę człowieka roku.

Frog
Wpisów: 5 599
Wysłane: 4 marca 2014 21:23:30
Oglądam na Polszmacie "Niepowstrzymany". A raczej oglądałem do pojawiania się pierwszego bloku reklamowego puke_l

Przeszedłem do kompa i co widzę? S&P500 wczuł się w ten film. Znów bije historyczne rekordy. Wygląda to tak, jakby grawitacja nie obowiązywała. Wypada tylko salute
Follow me on Twitter
Zanim zaczniesz narzekać, że znikają Twoje posty, przeczytaj Regulamin Forum

lesgs
lesgs PREMIUM
Wpisów: 714
Wysłane: 4 marca 2014 21:29:54
Zauważ, że spadek S&P w dniu wczorajszym to ok. 14 a dzisiejszy wzrost to ponad 25. Dla mnie oznacza to, że wśród inwestorów panuje bardzo duży optymizm. Myślę, że nie jest to dobry prognostyk na przyszłość, chociaż wzrosty jeszcze mogą potrwać. Wątpię, czy optymizmu na Zachodzie starczy na tak długo, by nasze indeksy wyszły na nowe szczyty.

Frog
Wysłane: 6 marca 2014 16:28:56
No dobra, ale ile ci Hamerykańce mogą tak korbić? Sprawdzi się prognoza z początków tego wątku?

kliknij, aby powiększyć

Wtedy zasięg to byłoby grubo ponad 2000 pkt na SPX. W takim tempie, zanim wygaszą QE3 i zaczną podnosić stopy teoretycznie jest to możliwe. Think
Follow me on Twitter

Frog
Wysłane: 12 marca 2014 10:15:35
Tak w międzyczasie, jeżeli jeszcze kogoś to interesuje, to DAX broni się właśnie przed realizacją średnioterminowego RGR.
Follow me on Twitter

Frog
Wysłane: 13 marca 2014 17:26:24
No i się nie obronił...
Follow me on Twitter

Gutek84
Wpisów: 303
Wysłane: 13 marca 2014 22:10:32
Dobrze, dobrze. Jest strach będzie hossa, trzeba tylko cierpliwie poczekać na odwrócenie thumbright

k201244
Wpisów: 187
Wysłane: 14 marca 2014 09:46:39
Masz dobry moment do zrobienia zakupów:)

lesgs
lesgs PREMIUM
Wpisów: 714
Wysłane: 3 kwietnia 2014 20:56:58
"Tisza na frontie, slyszat kak muszka lieti"

Panowie, co się stało? Gdzie jesteście?

Jeszcze w lutym, optymistycznie pisano o 2900 na WIG20 (@topfacet) już zaraz, a także, że może trochę później (@Szutnik). Ciekaw jestem czy wasze poglądy się zmieniły?

Mój pozostał bez zmiany. Uważam, że pomimo programowego optymizmu Rządu, zapewne silnym relatywnie do innych krajów wzroście PKB w 2014 r. oraz znaczną poprawą wskaźników optymizmu pośród naszych biznesmenów, utknęliśmy w konsolidacji. Nie zmieniam swojego zdania, że będzie to zakres 2100-2600 z lekką tendencją zniżkową. "Giełda wie lepiej"; czyżby więc ten wzrost PKB w 2014 r. miał przeróżne "ale". Jeśli tak, to należy z uwagą obserwować na razie optymistyczne doniesienia o wzroście aktywności konsumentów w Polsce. Poza tym, u nas usługi i konsumpcja nie odgrywają takiej roli w generowaniu PKB jak np. w USA, a wzrost napędzany przemysłem nie przekłada się na silną redukcję bezrobocia.

Uważałem też, że WIG będzie konsolidować się w zakresie 42-46 tys. Dość mocno się myliłem, bo jak dotąd nie ma żadnych oznak słabości tego indeksu. Jeszcze nawet nie zanurkował w okolice 48 tys. Oczywiście najbliższe kilka miesięcy, a także "operacja OFE" mogą tą sytuację zmienić.

Z negatywnych czynników pozostaje jeszcze Ukraina, Rosja, szczytowe wartości głównych indeksów światowych (S&P, DAX, ...), a także jakby przesilenie koniunktury w szeroko rozumianych działach komputery i telekomunikacja (odnoszę wrażenie, że coraz bardziej zaawansowane i wspaniałe produkty znajdują coraz mniejsze grono wielbicieli; większość pozostaje przy produktach poprzedniej generacji, a nie wiadomo, czy w najbliższych latach szykuje się coś tak przełomowego jak tablet czy iPad). Wielką niewiadomą są też Chiny.

Optymistycznie możemy wypowiadać się na temat zgaszonego kryzysu w USA i Europie (choć na naszym kontynencie wzrosty PKB nie są duże), coraz pilniejszej konieczności odnowienia różnego rodzaju infrastruktur zatrzymanych w rozwoju w wyniku kryzysu, a także impulsu zbrojeniowego sprokurowanego przez Rosję.

marcueus
Wysłane: 5 kwietnia 2014 21:21:57
A co tu pisać ? w20 do lipca powinien dobić do 2900, potem w stanach się zaczyna 15% korekcina na sp500 i pytanie brzmi jak się to przełoży na nasz rynek??? Może odpływający kapitał przejdzie do nas ? Natomiast koniec hossy w stanach jest bezdyskusyjnie okres grudzień 2014/ styczeń 2015 (mowa o ustanowieniu lokalnego szczytu) ale do tego czasu wig powinien rosnąć, a po drodze pewnie zaczną się podwyżki stóp procentowych u nas, więc pewnie początek mocniejszego załamania to luty / marzec wave

mrk
Wpisów: 1 865
Wysłane: 5 kwietnia 2014 21:29:33
Czyli wzrosty do lipca. A jak się ma to do poprzedniego posta z połowy lutego? Czyli hossa przedłużona jednak do lipca? A z czego to wynika?

marcueus napisał(a):
Top facet wszystko wskazuje, że szczyt na w20 już był w tym wykonaniu a od 1 kwietnia wracamy do spadków, to samo ze stanami tam szczyt w tym cyklu powinien był być 15 stycznia - obecna hossa należy cyklicznie do tzw. słabych - za to bessa z niej wynikająca powinna zakończyć się gdzieś w okolicy grudnia 2015 - do tego i tak zagrali nam na nosie bo koniec powinien był być w styczniu 2013 tej hossy - tak więc zagranica zaczęła wycofywać kapitał z gpw a tu Not talking stany jadą wyżej Boo hoo!
Edytowany: 5 kwietnia 2014 21:29

topfacet
Wpisów: 2 468
Wysłane: 5 kwietnia 2014 21:34:51
Moje zdanie sie nie zmienia :) Mamy zamieszanie z OFE (szacuje ze 50% osob z nimi zostanie) , temat Ukrainy. Natomiast gospodarka sie ładnie rozwija, stopy nadal niskie, dopływy do funduszy inwestycyjnych także dobre. Podsumowując- mimo chwilowych kłopotów, jestem nadal optymistycznie nastawiony do rynku.

marcueus
Wysłane: 6 kwietnia 2014 12:25:14
mrk napisał(a):
Czyli wzrosty do lipca. A jak się ma to do poprzedniego posta z połowy lutego? Czyli hossa przedłużona jednak do lipca? A z czego to wynika?

marcueus napisał(a):
Top facet wszystko wskazuje, że szczyt na w20 już był w tym wykonaniu a od 1 kwietnia wracamy do spadków, to samo ze stanami tam szczyt w tym cyklu powinien był być 15 stycznia - obecna hossa należy cyklicznie do tzw. słabych - za to bessa z niej wynikająca powinna zakończyć się gdzieś w okolicy grudnia 2015 - do tego i tak zagrali nam na nosie bo koniec powinien był być w styczniu 2013 tej hossy - tak więc zagranica zaczęła wycofywać kapitał z gpw a tu Not talking stany jadą wyżej Boo hoo!

Powiem tak, zmieniłem troszeczkę sposób interpretacji - co do Polski jest to temat o tyle niewdzięczny, że nasz rynek istnieje bardzo krótko i trudno jest wyliczyć dokładne poziomy i daty zmian, tylko na podstawie kalendarza. Zmieniłem interpretacje bo u nas "indeksy" trochę inaczej interpretują punkty czasowe - koronnym przykładem jest rozjazd indeksów naszych i zachodnich po 6 stycznia 2013 - wtedy teoretycznie powinien być koniec hossy i pod to zagrali u nas a w stanach pojechali wszystkim po nosie i zmienili sposób liczenia końca cykli - teraz pozostaje pytanie co to oznacza love4 czy kolejny cykl będzie trwać 7 cykli czy też może 11 (obecny 10 i jego koniec wyznacza 1 kwietnia 2014 - ale to jest punkt przestępny a to znaczy, że nie dokładny i mówi tylko że po nim wystąpi początek załamania d'oh! ) Za to, żeby było ciekawiej mamy bardzo ważne punkty w stanach najpierw lipiec 2014 kiedy to ma być szczyt ukształtowany i od niego spadnie o 15% sp500 (poprzednie takie zjazdy trwały odpowiednio 4 miesiące a ten jeszcze wcześniejszy 2 miesiące, czyli chyba obecny potrwa 6 miesiący) a do tego na grudzień/ styczeń przypada nam punkt który zniesie sp500 do grudnia 2015/stycznia 2016 do poziomów 65% wartości (to nakładając poprzedni punkt mamy wartość sp500 na poziomie 55% z lipca 2014 w okolicach stycznia 2016 Anxious )

A co do Polski to uważam mimo wszystko że hossa jeszcze potrwa tak do stycznia/ lutego ale będzie przygasać na sile.

marcueus
Wysłane: 6 kwietnia 2014 12:54:56
wojciechbialek.blox.pl/2014/03... a tu takie do poczytania thumbright

Bushido
Wpisów: 253
Wysłane: 10 kwietnia 2014 22:44:36
Ale USA dzisiaj poleciało i to po takich danych z rynku pracyhello1

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 9 815

Salak
Salak PREMIUM
Wpisów: 544
Wysłane: 22 kwietnia 2014 23:01:33
podobno stawia to rodzina bin laden'ow hehehehe (to nie zart akurat, tak gdzies zaslyszalem)
w sumie mogli taki w NY wybudowac, w ramach rekompensaty ;)

a tak wogle dzisiaj tez czytalem ze "sell in may and go away" ma niby przyjsc juz w kwietniu i ze nie ma co czekac na maj.... jak to widzicie - korekta bedzie, nie bedzie, szalu u nas nie ma/bylo wiec niby co ma byc korekta korekty spadkowj hehe? i'm lost binky

Frog
Wysłane: 23 kwietnia 2014 20:11:20
Czy ktoś oprócz mnie widzi możliwość dużego RGR na wykresie NASDAQ? Na wykresie rocznym widać od połowy grudnia do końca stycznia lewe ramię. Potem od lutego do połowy kwietnia głowę i teraz początek prawego ramienia.

Może to zbyt naciągane, ale chyba wykonalne? Aby to osiągnąć, NDQ musiałby jeszcze trochę wzrosnąć. Zakres spadków wypadałby wtedy w okolicach 3650, czyli dołka z początku października 2013.

Czy jakiś technik może się wypowiedzieć?
Follow me on Twitter

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość