pixelg
JSW - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74

JSW [JSW]

AKTUALNY KURS: 19,555 zł (-4,05%) 14-07-2020 10:34
Paszul
Dołączył: 2010-06-03
Wpisów: 43
Wysłane: 21 grudnia 2017 23:46:08 przy kursie: 95,98 zł
Cytat:
O koncesji nic mi nie wiadomo, jednak sama sprzedaż takiego terenu jest bardzo dziwna ze względu 2 dzialających tam kopalń jsw które bez żadnej budowy nowej kopalni mogła by tam wydobywać węgiel


Fakt istnienia KWK Knurów-Szczygłowice i KWK Budryk w bezpośrednim sąsiedztwie złoża Dębieńsko to duża przewaga dla tego projektu. Na miejscu byłej kopalni KWK Dębieńsko (jeśli to o niej mowa w Programie) nie powstanie "cała" kopalnia, tylko niezbędna infrastruktura. Jaka to niezbędna infrastruktura? To już zostawiam mądrzejszym w temacie technologii wydobycia, dla mnie całkowicie uzasadnione od strony ekonomicznej jest posiłkowanie się infrastrukturą sąsiadujących kopalni.

KWK Budryk i KWK Knurów-Szczygłowice rozpoczynają budowę nowych zakładów przeróbki węgla. Ciekawe, czy ich budowa uwzględnia ewentualne wydobycie ze złóż Dębieńsko?

Cytat:
druga zaskakująca sprawa jest taka że wcześniej istniala tam kopalnia która nie przynosiła zysków skoro została zamnknięta


Zamknięcie KWK Dębieńsko już w tamtym okresie (1997-2001) było mocno kontrowersyjne. Przy dzisiejszym znaczeniu węgla koksującego dla światowej gospodarki, jego stosunkowo wysokich cenach (mimo podatności na wahania koniunktury) i DOBRYM zarządzaniu spółką, projekt ten wydaje się mieć ręce i nogi od strony ekonomicznej.

Czekam na konkrety, póki co to tylko moje domysły na podstawie krótkiego zapisu w Programie dla Śląska. A wszyscy wiemy, że od zapisania na papierze do realizacji bardzo daleka droga. Mimo wszystko mocno kibicuję, aby JSW w końcu coś zrobiła z Dębienśkiem. Jest to tak naturalny kierunek dla rozszerzenia ich bazy zasobowej węgla koksującego, że tego po prostu nie można zmarnować...

allemange
allemange PREMIUM
Dołączył: 2016-04-09
Wpisów: 93
Wysłane: 22 grudnia 2017 00:07:55 przy kursie: 95,98 zł
Wiem tylko tyle że na początku kupiła to spółka NWR, będąc na skraju bankructwa odsprzedała to australijskiemu Coal Energy, jeśli chodzi o samą koncesję wydobycia do nie wiem czy była w umowie od razu, jak była to pozamiatane, I tam powinni nagrać Polską komedię :) Najpierw pokazać jak burzą kopalnie i chlop się pyta : Czemu burzycie? - Bo się nie opłaca, a potem jak budują nową, "Czemu budujecie?" bo się opłaca, hehehe, absurdy jak dawniej, ale tak jak pisałem jest bardzo wątpliwe by jsw dostała tam koncesję niestety.....

allemange
allemange PREMIUM
Dołączył: 2016-04-09
Wpisów: 93
Wysłane: 22 grudnia 2017 00:09:35 przy kursie: 95,98 zł
Chociaż teren wymarzony, ale polityka polityką


iLuminaTi
iLuminaTi PREMIUM
Grupa: SubskrybentP1
Dołączył: 2017-12-15
Wpisów: 29
Wysłane: 26 grudnia 2017 18:11:48 przy kursie: 95,00 zł
[ JSW – JASTRZĘBSKA SPÓŁKA WĘGLOWA – ANALIZA TECHNICZNA – AKTUALIZACJA – 26.12.2017r. ]

Warto wrócić do JSW, bo dzieją się na niej rzeczy ciekawe. Wykres dzienny, skala logarytmiczna.

kliknij, aby powiększyć

Jak widać na grafice, wykres wybił główną ( górną ) linię kanału spadkowego i można było mieć nadzieję, że z najbliższym oporem 99.00 – 100.00 PLN poradzi sobie bez problemu ( czerwona belka ). Niestety ( dla posiadaczy długich pozycji ) stało się inaczej. O ile w 2-gim dniu Byki jeszcze dawały nadzieję na wzrosty to już 3-ciego dnia czarna marubozu i następująca po niej Doji Gravestone ( Nagrobek – zaznaczona niebieską strzałką ) jednoznacznie wskazywała, że „czerwona barykada” jest jak na razie nie do zdobycia. W kolejnym dniu Byki jeszcze walczyły o utrzymanie wsparcia ( czerwona linia – 96.00 PLN ) to już w ostatnim dnia handlu przed świętami poddały się, wracając do kanału spadkowego, i górnym cieniem potwierdziły ważność oporu na 96.00 PLN, przekraczając go jedynie o całe 10 groszy w ciągu dnia. Na wskaźnikach nie widać entuzjazmu.

kliknij, aby powiększyć
MACD wyhamował i z dużym prawdopodobieństwem już jutro zawróci do linii zero ( aktualnie znajduje się w strefie wartości dodatnich ) „Szybkie oscylatory” już wygenerowały sygnał sprzedaży, ale korektę widać gołym okiem i bez ich wskazań. Na A/D nie widać jakiegoś totalnego odwrotu, ale podaż jest zauważalna. Najbardziej martwi Chaikin, który zszedł do strefy wartości ujemnych. Jeśli i MACD to uczyni, to będziemy mieli potwierdzenie poważniejszej przeceny. Najważniejsze pytanie gdzie to może się zatrzymać? Wykres dzienny, skala logarytmiczna.

kliknij, aby powiększyć

Najbardziej oczywistym jest wsparcie na 91.17 PLN ( 0.382 FIBO ), kolejnym jest „zielona linia” 88.70 PLN, z tego miejsca jak widać startowała ostatnia zwyżka. Na koniec, nie zapominajmy także o oczekiwaniach rynku, co do bardzo dobrych wyników za 4Q 2017r. Może to być jedna z ostatnich, jeśli nie ostatnia okazji do zakupu JSW po niższych cenach. Pozdrawiam
"Żeby panować nad pieniędzmi, trzeba najpierw zapanować nad samym sobą" J.P.Morgan
Edytowany: 26 grudnia 2017 18:18

Verbatino
Dołączył: 2011-09-11
Wpisów: 24
Wysłane: 31 grudnia 2017 04:28:56 przy kursie: 96,27 zł
W ostatnim raporcie bieżącym JSW zamieściło ogłoszenie o zwołaniu Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia - 18.01.2018 godz. 10:00 - wraz z projektami uchwał.
Interesująca jest uchwała dot. wyrażenia zgody na nabycie przez JSW certyfikatów inwestycyjnych serii A JSW Stabilizacyjnego Funduszu Inwestycyjnego Zamkniętego - chodzi o całą emisję.
Kwota to 1,5mld złotych, czyli całkiem sporo.
W projekcie uchwały czytamy, że "przedmiotem działalności Funduszu będzie lokowanie środków pieniężnych zebranych w drodze niepublicznego proponowania nabycia Certyfikatów Inwestycyjnych w określone w Statucie papiery wartościowe, Instrumenty Rynku Pieniężnego oraz inne prawa majątkowe"
Uzasadnienie:
Biorąc pod uwagę skwantyfikowaną wysokość potencjalnych przyszłych potrzeb stabilizacyjnych JSW S.A. wynoszących ok. 1,5 mld PLN, JSW zamierza w ramach JSW Stabilizacyjnego Funduszu Inwestycyjnego Zamkniętego przeznaczyć część posiadanej aktualnie nadwyżki środków pieniężnych na wsparcie GK JSW w okresach dekoniunktury na rynku węgla koksowego i koksu. Podstawowym celem utworzenia JSW Stabilizacyjnego Funduszu Inwestycyjnego Zamkniętego jest zatem ograniczenie wpływu ryzyka zmienności cen produktów na utrzymanie ciągłości prowadzenia działalności operacyjnej i inwestycyjnej Spółki i Grupy Kapitałowej JSW poprzez zapewnienie płynności finansowej w okresach dekoniunktury. Mając na uwadze koncepcję biznesową Funduszu oraz podstawowy cel utworzenia Funduszu, Rada Nadzorcza Uchwałą nr 328/IX/17 z dnia 21.12.2017 r. pozytywnie zaopiniowała Wniosek Zarządu JSW S.A. do Walnego Zgromadzenia JSW S.A. o podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na nabycie certyfikatów inwestycyjnych emisji serii A JSW Stabilizacyjnego Funduszu Inwestycyjnego Zamkniętego za sumę 1,5 mld PLN.

We wcześniejszych raportach oczywiście można było dowiedzieć się o takich planach JSW:
www.jsw.pl/relacje-inwestorski...

Szkoda, że nie opublikowano więcej informacji na temat samej umowy. Brak danych o kosztach związanych z jej realizacją.
W pierwszym komunikacie była mowa o zakupie obligacji skarbowych i papierów dłużnych niemniej "po drodze" nie zamieszczono żadnej konkretnej informacji o planowanej polityce inwestycyjnej. Nie przedstawiono również statutu o którym mowa w projekcie uchwały.
Brak konkretnych informacji z czego wynika kwota aż 1,5mld zł.


Szczerze wątpię by ktokolwiek zarządzał FIZ za free. W dodatku tu jest konsorcjum - obydwie firmy chcą zarobić. I niby z papierów dłużnych ma być taki zysk? Think
Już pominę fakt, że PGE TFI S.A. prowadzi działalność na polskim rynku kapitałowym dopiero od 18 lipca 2017 roku, a ALTUS TFI S.A. nie słynie z spektakularnych wyników + ich prowizje (w otwartych funduszach pieniężnych i dłużnych) wynoszą ok. 0,95-1,5% p.a.
Przy okazji to warto przypomnieć, że w dalszym ciągu brak też informacji z JSW w sprawie dywidendy.

mdd
Dołączył: 2011-06-05
Wpisów: 520
Wysłane: 2 stycznia 2018 22:20:12 przy kursie: 96,27 zł
JSW chce inwestować w obligacje skarbowe o długim terminie wykupu w momencie gdy jesteśmy na rekordowo niskich stopach procentowych i wiadomo, że za rok, max dwa lata stopy zaczną się podnosić. Z inwestycyjnego punktu widzenia jest to najgorszy moment na zakup obligacji długoterminowych. Albo w JSW mają kiepskich doradców, albo rolę odgrywa tu nie ekonomia a polityka a rząd wymusza na zarządzie JSW wykup obligacji skarbowych (łatanie budżetu). Tak czy inaczej nie fajnie.

Kakarotto
Dołączył: 2013-05-08
Wpisów: 826
Wysłane: 3 stycznia 2018 17:17:02 przy kursie: 99,50 zł
mdd - to zależy czy stopa procentowa będzie stała czy zmienna?

krewa
krewa PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2009-05-01
Wpisów: 6 562
Wysłane: 4 stycznia 2018 20:44:01 przy kursie: 105,50 zł
JSW - analiza techniczna

Ponieważ kurs akcji spółki JSW jest na dobrej drodze do konfrontacji z ubiegłorocznym szczytem, warto spojrzeć na wykres cenowy w celu identyfikacji oporu i potencjalnego poziomu docelowego.
Jesienna korekta przeszła do historii wraz z opuszczeniem górą kanału spadkowego. Po wykonaniu książkowego ruchu powrotnego notowania ponownie ruszyły na północ. Teraz uwaga graczy jest skoncentrowana na poziomie 107 zł - jest to najwyższa ubiegłoroczna cena zamknięcia. Pokonanie tego oporu dałoby impuls kolejnej fali wzrostowej. Warto mieć na uwadze, że pokonanie oporu z marszu nie musi się udać, gdyż kurs może się "nadziać" na ząb wideł Andrewsa.
Wskaźniki techniczne wspierają kupujących - na większości z nich obowiązują zalecenia kupna. Należy nadmienić, że sygnały te są dość świeże, w związku z czym przegrzanie im nie grozi.
Teraz możemy ocenić potencjalny zasięg wzrostów w przypadku pokonania poziomu 107 zł. W tym wypadku możemy zmierzyć jesienną korektę i poprzedzający ją impuls wzrostowy. Zewnętrzne zniesienie 161,8% korekty wypada na poziomie 121 zł i pokrywa się z długością letniej fali wzrostowej. A więc to tam z dużym prawdopodobieństwem dotrą notowania w przypadku wybicia 107 zł.
Wsparcia plasują się na 101,50 oraz 98,50 zł


kliknij, aby powiększyć


kliknij, aby powiększyć


kliknij, aby powiększyć
Edytowany: 4 stycznia 2018 20:51

Verbatino
Dołączył: 2011-09-11
Wpisów: 24
Wysłane: 5 stycznia 2018 00:13:50 przy kursie: 105,50 zł
Kakarotto napisał(a):
mdd - to zależy czy stopa procentowa będzie stała czy zmienna?


Przypuszczam, że będzie to klasyczna zmienna stopa indeksowana inflacją. Nawet gdyby jakimś cudem ktoś wynegocjował wysoką stałą stopę to i tak ledwo odsetki pokryją prowizję dwóch TFI z konsorcjum.
Yield tak czy siak będzie bardzo niewielki.
Jak dla mnie to również ta inwestycja nie ma większego sensu. Pomijając oczywiście "wyczyszczone" konto przed akcjonariuszami, którzy chcieliby dostać przyzwoitą dywidendę. Jeśli JSW coś wypłaci to będą to ochłapy w zakresie 2-3%. W zakresie zarządczym takie posunięcie to nic innego jak piękne PRowe zagranie pt. "zabezpieczenie gotówki przed ciężkimi czasami".


mdd
Dołączył: 2011-06-05
Wpisów: 520
Wysłane: 5 stycznia 2018 09:57:25 przy kursie: 104,25 zł
Ceny obligacji, czy to o stałej czy zmiennej stopie będą spadać wraz ze wzrostem stóp procentowych. JSW chce się niby zabezpieczać przed kryzysem. Jeśli / kiedy takowy przyjdzie, to inflacji nie będzie, będą stare obligi na 2% a nowe na 10% więc chcąc nie chcąc obigi startujące teraz stracą bardzo dużo na wartości.
Rozsądnym dla JSW byłoby dziś akumulowanie gotówki (krótkoterminowe lokaty, ewentualnie bardzo-krótkoterminowe obligacje) i ewentualne wejście w obligacje podczas kolejnego kryzysu. Z tym, że podczas kolejnego kryzysu ta kasa będzie JSW potrzebna na przetrwanie.
Nadal obstaję przy swoim, kupno obligacji dziś na czarną godzinę to nie jest dobry pomysł i wydaje się, że nie jest to działanie biznesowe a raczej persadowane przez rząd w celu finansowania długu publicznego.


Dla inwestorów taka inwestycja to chyba też nic szczególnego, jakbym chciał kupować obligacje, to zrobiłbym to sam, a nie pośrednio poprzez inwestycję w spółkę górniczą.


krewa
krewa PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2009-05-01
Wpisów: 6 562
Wysłane: 22 stycznia 2018 19:54:01 przy kursie: 104,90 zł
JSW - analiza techniczna na życzenie


W poprzedniej analizie technicznej walorów JSW zwracałem uwagę na istotną rolę poziomu 107 zł dla dalszego kształtowania się wykresu cenowego.
Warto mieć na uwadze, że pokonanie oporu z marszu nie musi się udać, gdyż kurs może się "nadziać" na ząb wideł Andrewsa.
I rzeczywiście, pokonanie oporu nie poszło po myśli kupujących. Na wykresie pojawiły się dwie świece, kształt których oznacza pojawienie się większych pokładów podaży i chwilową równowagę sił. W tej sytuacji odejście na niższe poziomy cenowe było naturalne i raczej nieuniknione.
Teraz kurs akcji jest zakładnikiem trzech istotnych poziomów cenowych, muśnięcia których generują knoty lub cienie świec. Czerwona przerywana linia to opór wynikający z poziomu poprzedniego szczytu. Kolejne dwa to wsparcia. Pierwsze z nich na poziomie 102,65 zł wywodzi się z połowy korpusu sporej gromnicy, zaś kolejne na 101,50 to górny pułap konsolidacji sprzed lat. O ile utrata pierwszego wsparcia nie jest groźna z technicznego punktu widzenia, tak zejście poniżej 101,50 zł może skomplikować sytuację i przyczynić się do pogłębienia korekty.
Wskaźniki techniczne zachowują się w sposób typowy dla korekty w trendzie wzrostowym i na chwilę obecną nie generują mocniejszych zaleceń sprzedaży.


kliknij, aby powiększyć


Powyższa treść przez 21 dni była zarezerwowana tylko dla osób posiadających abonament.
Edytowany: 22 stycznia 2018 20:02

Maharadza1
Dołączył: 2017-02-28
Wpisów: 25
Wysłane: 1 lutego 2018 12:20:34 przy kursie: 99,40 zł
Analiza powyżej, chyba już nie aktualna. Gdzie teraz trzeba szukać dna ?

krewa
krewa PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2009-05-01
Wpisów: 6 562
Wysłane: 1 lutego 2018 19:24:09 przy kursie: 99,40 zł
Na razie nie szukamy dna, tylko obserwujemy zachowanie kursu akcji względem linii wzrostów. Utrata grozi zejściem jak minimum do poziomu 89,30 zł. Najbliższy opór - 102,90 zł


kliknij, aby powiększyć

allemange
allemange PREMIUM
Dołączył: 2016-04-09
Wpisów: 93
Wysłane: 14 lutego 2018 23:02:11 przy kursie: 100,00 zł
Nie wiem co mam myśleć na temat Krupińskiego, kiedy JSW zarzekała się o nie opłacalności wydobycia węglą w tej kopalni z powodu słabej jakości, a tym co mówiły wcześniej ZWZ tej kopalni, czyli o dużych pokładach węglą koksującego a tym że zagraniczny inwestor jest zainteresowany tą kopalnią. Jednym słowem jedno przeczy drugiemu i absurd goni absurd. Chociaż ZWZ i potencjalny inwestor zgadzają się w jednej kwestii jeśli chodzi o węgiel koksujący. Przypomina mi się sytuacja z Kopalni Morcinek gdzie był wydobywany najwyższej jakości węgiel koksujący tzw węgiel kulisty, którą zamknęli pod koniec lat 90. W której to kopalni na krótko przed podjęciem decyzji likwidacji zakpiono wiele nowego drogiego sprzętu górniczego by pogrążyć kopalnie w nierentowność co za tym idzie likwidacje kopalni. Następnie rozwieźli ten sprzęt po innych kopalniach JSW, czym byli zaskoczeni sami pracownicy bo wcześniej pracowali na 20 letnim złomie.

tomekstan24
tomekstan24 PREMIUM
Dołączył: 2010-03-25
Wpisów: 52
Wysłane: 15 lutego 2018 09:44:35 przy kursie: 97,10 zł
jednym słowek socjalizm niszczy Polskie górnictwo .

Maharadza1
Dołączył: 2017-02-28
Wpisów: 25
Wysłane: 27 lutego 2018 14:38:53 przy kursie: 95,30 zł
No i mamy kolejna zagrywkę, po wynikach znowu do 105 ?

Verbatino
Dołączył: 2011-09-11
Wpisów: 24
Wysłane: 27 lutego 2018 22:46:46 przy kursie: 95,30 zł
Ostatni raport dotyczący działalności operacyjnej nie napawa optymizmem.
Pomijając już kwestie "przepalania" 1,5mld zł na niepotrzebnym funduszu inwetycyjnym o którym była mowa kilka postów wyżej.

lukas80bb
Dołączył: 2013-12-03
Wpisów: 42
Wysłane: 28 lutego 2018 19:55:41 przy kursie: 92,20 zł
Podziękujcie totalnej opozycji że giełda tak się ślimaczy obecnie. Oni wszędzie rozpowiadają wyssane z palca opinie o rządach PIS-u. Co jak co ale gospodarka się kręci świetnie.

Maharadza1
Dołączył: 2017-02-28
Wpisów: 25
Wysłane: 28 lutego 2018 21:04:21 przy kursie: 92,20 zł
Jakie przewidywania na najbliższe dni? Co w zasadzie zmieni ten odpis? To raczej zabieg księgowy, ale wpłynie na wysokość dywidendy, jeśli się myle to proszę mnie poprawić.

Verbatino
Dołączył: 2011-09-11
Wpisów: 24
Wysłane: 28 lutego 2018 22:51:13 przy kursie: 92,20 zł
Dla niewtajemniczonych ludzi, którzy przypadkowo tutaj wpadli hiding
Cytat:
Raport bieżący nr 8/2018 28-02-2018 - 15:56
Informacja o wynikach przeprowadzonych testów na utratę wartości aktywów

Treść raportu:

Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. („Spółka”, „JSW”) informuje, że zakończone zostały analizy głównych przesłanek świadczących o możliwości utraty wartości bilansowej aktywów JSW, zgodnie z postanowieniami MSR 36 Utrata wartości aktywów.

Wyniki przeprowadzonych przez JSW testów wskazują na utratę wartości bilansowej aktywów trwałych w segmencie węgiel, tj. majątku kopalń węgla kamiennego „Knurów-Szczygłowice” oraz „Budryk” w łącznej wysokości 759,1 mln zł.

Dokonanie odpisu pomniejszy wynik operacyjny JSW oraz Grupy Kapitałowej, jednakże nie wpłynie na sytuację płynnościową. Ostateczna wartość odpisu zostanie przedstawiona odpowiednio w jednostkowym i skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym JSW i Grupy Kapitałowej JSW za 2017 rok.

Jednocześnie Spółka informuje o przeprowadzonym teście na utratę wartości bilansowej aktywów finansowych tj. akcji spółki JSW KOKS S.A.

Wyniki przeprowadzonych przez JSW testów wskazują na utratę wartości akcji JSW KOKS w wysokości 113,4 mln zł.

Dokonanie odpisu pomniejszy wynik operacyjny JSW, jednakże nie wpłynie na sytuację płynnościową Spółki. Ostateczna wartość odpisu zostanie przedstawiona w jednostkowym sprawozdaniu JSW za 2017 rok, bez wpływu na skonsolidowane wyniki finansowe Grupy Kapitałowej JSW za 2017 rok.

Jednocześnie Spółka informuje, że prezentowane powyżej wartości mają charakter szacunkowy i mogą ulec zmianie.


Cóż za odpowiedzialni menagerowie w tej JSW Pray Zabezpieczają cash jak tylko mogą...
Swoją drogą ciekawe ile zapłacili za te analizy bomUżytkownicy przeglądający ten wątek Gość
62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74

Nie możesz tworzyć nowych wątków.
Nie możesz odpowiadać w wątkach.
Nie możesz usuwać swoich wpisów.
Nie możesz edytować swoich wpisów.
Nie możesz tworzyć ankiet.
Nie możesz głosować w ankietach.

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,969 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +136,59% +27 317,97 zł 47 317,97 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d