pixelg
COALENERG - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

COALENERG [CLE]

AKTUALNY KURS: 0,466 zł (+0,00%) 26-10-2020 14:00
pani_monika
0
Wpisów: 97
Wysłane: 23 stycznia 2014 17:54:41 przy kursie: 1,03 zł
Panie John Rambofeler
Kod:
/mod:ucięto wycieczki osobiste/

Ja nie napisałam ani razu by kupować czy sprzedawać. Pisze tylko o potencjale w dwie strony zależnie od sytuacji w jakiej się znajdujemy. Pisząc nawet kilka postów wyżej o prawdopodobnym zasięgu kursu w okolicach 1,81 zł. Pisałam również, że w najgorszym przypadku może być testowane dno ,a to jest opcja najbardziej optymistyczna i jest to trend krótkoterminowy wzrostowy.

Kod:
/mod:ucięto wycieczki osobiste/

Każdy ma prawo kupić i sprzedać zależnie od swojej własnej woli tak jak sobie założył inwestycje bo nie musi być tak dajmy dla przykładu ,że sprzeda Coal Energy i od razu odrobi na wspomnianej np. Enerdze.

Przykład? Moim zdaniem w Pana błędnej opinii i błędnym rozumowaniu.

Inwestor swego czasu kupuje akcje spółki zwanej Coal Energy po 20 zł potem czeka i czeka na tą "psychologię tłumu". Fakt. Lekko rosną akcje w górę ,a potem co się dzieje każdy sobie może odpowiedzieć…

Akcje spółek są zawsze warte tyle ile wycenia je rynek ,a nie z zasady ,że nie dały zarobić na debiucie to z czasem na pewno dadzą zarobić. To nie są obligacje.

Słuszną uwagę przytoczył też Pan o nicku inwestorgpwpl. Zaś to jak postąpi Pan o nicku Optymista moim zdaniem to jego indywidualna sprawa.

Ja osobiście jako osoba obserwująca również nie rozumiem dlaczego w pewnym momencie gdy spółka zacznie przynosić zyski (jeśli w ogole wróci do takiego okres?) to mam nie kupować akcji spółki, która ma jakiś potencjał. Tylko dlatego bo to spółka Ukraińska i ktoś na niej wcześniej stracił pieniądze?

Tok takiego rozumowania wydaje mi się absurdalny.
Kod:

/mod: Pomiędzy wierszami wystarczy tylko jeden Enter/
Edytowany: 23 stycznia 2014 21:09

Optymista
0
Wpisów: 109
Wysłane: 23 stycznia 2014 18:13:33 przy kursie: 1,03 zł
Pani Moniko nic dodać nic ująć thumbright

Jako z natury Optymista trzymam dalej choć po wczorajszym przetasowaniu z mniejsza średnią i liczę na to że się dogadają bo wszyscy na tym zyskają opozycja która już ma problem z kontrolą ludzi na Majdanie a i Rosja / UE i pewnie Chiny naciskają i nikt nie zyska na tym zamieszaniu a mogą tylko zyskać na pozytywnym zakończeniu tego konfliktu.

Janukowicz może nawet na tym zyskać jako dobry ojciec narodu.

A co do zamknięcia dziś na 1,03zł to jest ten sam poziom zamknięcia z 02-01-2014 środek W ma to jakieś znaczenie dla Techników ??

Pozdrawiam i proszę pisać " miło się czyta to co pani pisze " :)

John Rambofeler
0
Wpisów: 45
Wysłane: 23 stycznia 2014 18:53:40 przy kursie: 1,03 zł
pani_monika napisał(a):
Panie John Rambofeler

Rozumiem ,że jak napisałam swój scenariusz testowania dna w okolicach 95 groszy wielce prawdopodobnym jest naganianiem na kupno dla Pana: tak ? To gratuluje.

Uważam ,że spółka jest godna obserwacji, a jedynie kto tu nagania to Pan: Panie John Rambofeler.

Tok takiego rozumowania wydaje mi się absurdalny.

Pani Moniko,

Napisała Pani coś, nie wiadomo czym poparte, o scenariuszu testowania na 95 groszy.

Żałuję, że wdałem się w dysputę, mogłem równie dobrze, jak i Pani, nagle wyskoczyć z kapelusza, i napisać tydzień temu, że dno testowania to 96 groszy.

Co bym w zamian usłyszał ?

Głebokie wyrazy uznania od Pana Optymisty, napisałby mi "miło się Pana czyta".

Co tylko świadczy, że forum stockwatch osiągnęło takiego samego dna, jak forum bankiera czy parkietu, tylko jest ładniejszym g,,,,,wnem owinietym w cukierku.

Ja nie naganiam na kupno ani sprzedaż, moje zdanie jest proste, sio od wszelkich spółek zagranicznych na polskim parkiecie.

Jeżeli pisze Pani, że spółka jest godna uwagi, to jednak nagania Pani na nią, mimo opinii wielu autorów tego forum, którzy wyraźnie, jeszcze stronę wcześniej pisali, że spółka jest chwiejna, spekulacyjna, mogą być wahnięcia, ale trend jest jeden.

Nieopatrznymi słowami znowu Pani daje wiarę i nadzieję ludziom, którzy mogliby skorzystać z mojej rady.

A co Pan Optymista zrobi ? To mnie nic obchodzi, niech siedzi i trzyma walor, modli się do Wishnu, Jahwe, Kali, może z 5 lat jak mu się znudzi to wyjdzie, byle nie pisał codziennie, "do techników", co myślą, bo przewalać taką spółkę jaką jest Coal na SW codziennie, to wstyd trochę.

Pozdrawiam.

I nie ma się co tak unosić.

John Rambofeler
0
Wpisów: 45
Wysłane: 23 stycznia 2014 19:34:40 przy kursie: 1,03 zł
I jeszcze jedno, Pani Moniko.

Niby nikt nie nagonia ale.... to Pani zdanie wydaje się kluczowe:

"Ja osobiście obserwuje tą spółkę, ale uważam ,że kiedyś sytuacja się na niej odwróci.Zacznie przynosić dochody i każda spółka nie musi iść w tym samym kierunku na przykładzie ostatnio głośnej KMB Nova."

Czyż to nie nagonka na wzrosty ?

Tylko że Pani bawi sie tłumem, który to kupował po 20 zł i nie wie teraz co zrobić.

Ja podałem swój własny przykład, a Pani daje jakieś złudne obietnice.

To coś jak problem ze spłatą kredytu, przyjaciel mówi "pójdziemy, powiemy że jest problem" a doradca "w takim przypadku oferuje dodatkowy kredyt gotowkowy, spłaci nim Pan stare odsetki".

Dam Panu Optymiście odpocząć na pół roku i niech Pani też swoich dyrdymałów nie wkleja. Są inne spółki, tam może Pani pisać spokojnie.

Zobaczymy kto na tym lepiej wyjdzie.

Pozdrawiam.

PS. PRZYJACIEL. Czy nie rozumiesz, że chodzi o to żebyś uśrednił i złapał spadający nóż ? Kobieta się nagle wzieła z kosmosu a Ty jej wierzysz. Tak, tak, Dokup na spadkach :)
Edytowany: 23 stycznia 2014 19:40

mrk
8
Wpisów: 1 911
Wysłane: 23 stycznia 2014 19:57:15 przy kursie: 1,03 zł
inwestorgpwpl napisał(a):
John Rambofeler

Optymista musi sam podjąć decyzję, może zostać i kurs pójść wyżej niż zakupił, może pójść jeszcze dużo dużo niżej, decyzja należy do niego.

"tnij straty, szukaj zysków"

Równie dobrze może, sprzedać kupić kolejną spółkę (źle wybrać, trafić na zły okres na gpw) i zanurkuje -30% i potem znowu sprzedać na - 30% i potem znowu "tnij straty, szukaj zysków"

Decyzja należy do niego, może sprzedać, kupić coś innego nowa spółka zacznie spadać, a cle pójdzie na 3 zł...

Różne opcja trzeba brać pod uwagę, sugerować sprzedaży też nie należy, jedynie przemyślenia sprawy.

Tu chodzi o statystykę. Może i CLE od jutra zacznie marsz na 3 zł i cięcie strat jest nieopłacalne. Może jednak spadnie kolejne 50% i wyląduje na 50 groszach. Nie wiadomo jak będzie, ale wiadomo że statystycznie takich spółek trzymać się nie opłaca, bo traci się przez to pieniądze,a ze statystyką w długim terminie niestety się nie wygra.

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
83
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 10 308
Wysłane: 23 stycznia 2014 21:28:06 przy kursie: 1,03 zł
pani_monika napisał(a):
Będzie tak jak pisałam na jednym z wątków moim zdaniem- bardziej pesymistyczna wersja i test dna w okolicach 95 groszy,ale na chwilę obecną wszelkie prognozy o bankructwie czy nacjonalizacji spółki nie powinny mieć miejsca – w najbliższych miesiącach napewno.

Poproszę o merytoryczne uzasadnienie tego stwierdzenia
pani_monika napisał(a):

Ukraina to nie trzeci świat tylko centrum Europy ,a panika z czasem się ustabilizuje - dlatego powroty w okolice 95 groszy powinny być tym testem,

Akurat Ukraina to peryferia Europy a nie centrum i to tylko geograficznie. Gospodarczo, politycznie to bliżej jej znacznie na wschód.
pani_monika napisał(a):

Ja osobiście obserwuje tą spółkę, ale uważam ,że kiedyś sytuacja się na niej odwróci.Zacznie przynosić dochody i każda spółka nie musi iść w tym samym kierunku na przykładzie ostatnio głośnej KMB Nova.

Czy możemy prosić o jakieś argumenty? Przeczucia mnie i pewnie nas nie interesują.
Edytowany: 23 stycznia 2014 21:45

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
83
Wpisów: 10 308
Wysłane: 23 stycznia 2014 21:33:34 przy kursie: 1,03 zł
pani_monika napisał(a):
Pisałam również, że w najgorszym przypadku może być testowane dno.

W najgorszym scenariuszu to te akcje są warte zero. Tutaj nie ma i nie było żadnego krótkoterminowego(w układzie dziennym trendu wzrostowego) trendu wzrostowego o czym świadczy brak przełamania istotnego oporu(Sprendeo), brak istotny coraz wyższych dołków(teoria Dowa), czy opadający ADX świadczący o korekcie w trendzie spadkowym.

Optymista
0
Wysłane: 28 stycznia 2014 19:20:51 przy kursie: 1,16 zł
Panie i Panowie spece od AT czy zgadzacie się z taką analizą ?

Jak rozumiem spadająca gwiazda została zanegowana ?

Technicy mogą zerknąć w stronę walorów Coal Energy, gdzie z progu ograniczonej zmienności z dwóch ostatnich sesji popyt próbuje wychodzić dziś górą. Biorąc pod uwagę już wypracowany wolumen, wygląda to dość interesujący, także w kontekście zatrzymania korekty z ostatnich dni powyżej minimów z przełomu roku, co może sygnalizować, że wzrostowa korekta możę tu przybrać postać 3-falową, a to z kolei oznaczałoby, że w ramach kolejnej falki walor miałby prawo skierować się w stronę strefy 1,60-1,80. Naturalnie zakończenie dnia poniżej 1,00 doprowadziłoby do zmiany tych pozytywnych perspektyw.

Pozdrawiam

karuzel
0
Wpisów: 11
Wysłane: 29 stycznia 2014 07:29:00 przy kursie: 1,16 zł
Jak to się mówi "jedna jaskółka wiosny nie czyni". Spółka fundamentalnie nie wygląda dobrze. Wczorajsze wzrosty to efekt sytuacji na Ukrainie (tz. czasowego jej uspokojenia, a raczej prób uspokojenia). Wzrost typowo spekulacyjny, co nie oznacza, że nie zachęci to części techników do ewentualnego otwarcia pozycji. Myslę, że po dzisiejszej sesji będzie można dopiero coś więcej powiedzieć o kierunku kursu.

krewa
krewa PREMIUM
124
Wpisów: 7 097
Wysłane: 29 stycznia 2014 10:04:00 przy kursie: 1,16 zł
Optymista napisał(a):
Jak rozumiem spadająca gwiazda została zanegowana ?

Nie, nie została zanegowana - spadająca gwiazda została potwierdzona i zaowocowała soczystymi spadkami w dniach 21-23 stycznia. Pamiętaj, ona powstała w krótkoterminowym trendzie wzrostowym, wieszcząc jego wyczerpanie, i jej wpływ na wykres jest również krótkoterminowy.
Można będzie natomiast mówić o tzw. zamknięciu negatywnej formacji - czyli ceny powinny wspiąć się powyżej poziomu spadającej gwiazdy.
Na razie sytuacja nie wygląda tragicznie - po historycznym ekstremum powstały dwa coraz wyżej uplasowane dołki. Tyle, że to wciąż korekta, która faktycznie może zaprowadzić w okolice 1,50-1,60

Ammianus
7
Wpisów: 476
Wysłane: 29 stycznia 2014 10:56:08 przy kursie: 1,16 zł

@ Optymista

Muszę Ci przyznać, że masz końskie zdrowie.
Drylujesz temat, uprzejmi koledzy próbują odpowiadać, ale z tego wszystkiego
nie wynika nic innego niż to, co zostało już opisane 5 -7 stron wcześniej :)

Optymista
0
Wysłane: 29 stycznia 2014 12:05:58 przy kursie: 1,16 zł

Tylko jak widać pojawiają się po takich zmianach kolejne nowe analizach fachowców od AT a ja się tylko was dopytuję czy one są zgodne z waszymi.

To z dziś i jak widać pojawiają się nowe kreski na wykresach.

Przebicie 1,44 potwierdzi czy jest to nowy ruch wzrostowy czy jedynie podbicie. Szansa jest na wzrost do poziomów 1,80 - 2,00

Ps. Nie mogę wkleić obrazka ale jest tu.

wig30.blogspot.com/2014/01/prz...

Ammianus
7
Wpisów: 476
Wysłane: 29 stycznia 2014 14:41:03 przy kursie: 1,16 zł

" ...Tylko jak widać pojawiają się po takich zmianach kolejne nowe analizach fachowców od AT a ja się tylko was dopytuję ... szansa jest na wzrost do poziomów 1,80 - 2,00..."

Analizy o możliwości podbitki do tych poziomów masz i na 11 i na 14 stronie tego wątku, dlatego mam wrażenie, że piszesz sam ze sobą. Nie odboerz tego jako uszczypliwość, ale jeszcze trochę i dyskusja tutaj stanie sztandarowym odnośnikiem nie dla chcących nauczyć się techniki, ale tego jak może działać psychologia drobnego inwestora.

mdd
0
Wpisów: 520
Wysłane: 29 stycznia 2014 16:38:52 przy kursie: 1,16 zł
to się fachowo nazywa 'błąd konfirmacji' lub 'efekt potwierdzenia'

a można poczytać o niej choćby na wiki:
pl.wikipedia.org/wiki/Efekt_po...

dotyka każdego, ale bardziej doświadczeni potrafią go dostrzec i ograniczyć.

Cytat:

Efekt potwierdzenia, błąd konfirmacji, strategia konfirmacyjna – tendencja do preferowania informacji, które potwierdzają wcześniejsze oczekiwania i hipotezy, niezależnie od tego, czy te informacje są prawdziwe. Powoduje, że ludzie poszukują informacji i zapamiętują je w sposób selektywny, interpretując je w błędny sposób. Efekt ten jest szczególnie silny w przypadku zagadnień wywołujących silne emocje i dotyczących mocno ugruntowanych opinii. Przykładowo, czytając o polityce dostępu do broni, ludzie zwykle preferują źródła, które potwierdzają to, co sami na ten temat sądzą. Mają również tendencję do interpretowania niejednoznacznych dowodów jako potwierdzających ich własne zdanie.

...

W finansach
Efekt potwierdzenia może sprawiać, że inwestorzy przeceniają zalety jakiejś inwestycji, ignorując dowody, że może ona doprowadzić do straty. W badaniach w użyciem politycznych rynków prognostycznych pokazano, że większe zyski osiągają ci inwestorzy, którzy unikają efektu potwierdzenia, na przykład inwestując w kandydatów na podstawie ich wyników w debatach, nie mając do nich żadnych osobistych preferencji. Aby zwalczyć efekt potwierdzenia, inwestorzy mogą starać się przyjąć punkt widzenia strony przeciwnej „na potrzeby dyskusji”. Jedną z takich technik jest próba wyobrażenia sobie, że ich inwestycja upadła, i zadanie pytania, czemu mogło to się stać.

diR
0
Wpisów: 967
Wysłane: 22 lutego 2014 12:34:14 przy kursie: 1,30 zł
Dziennikarskie spojrzenie na problem ukraińskiego rynku i jego możliwych perspektyw :

www.parkiet.com/artykul/136232...

cyt. "W obliczu topniejących rezerw walutowych Ukrainy coraz bardziej prawdopodobna staje się dewaluacja hrywny, która w ostatnich dniach mocno osłabiała się. Na dewaluacji mocno ucierpiałyby wszystkie te spółki, które mają jednocześnie silną ekspozycję na rynek krajowy (osiągają przychody w hrywnie) oraz posiadają zadłużenie w walucie obcej (głównie w USD). Zdaniem niektórych ekspertów rynek nie dyskontuje jeszcze tego czarnego scenariusza. "

help
Nie nauczysz się pływać - nie wchodząc do wody

sasky
sasky PREMIUM
17
Wpisów: 2 587
Wysłane: 26 lutego 2014 08:11:47 przy kursie: 2,02 zł
Spekulanci dorzucają do pieca - analiza techniczna Coal Energy w porannym Wykresie dnia.

kliknij, aby powiększyć

Szczegółowe omówienie sytuacji w serwisie Wiadomości SW:
wiadomosci.stockwatch.pl/speku...

mdd
0
Wysłane: 25 kwietnia 2014 15:52:50 przy kursie: 1,31 zł
po krótce, spodziewany spadek sprzedaży o 47% kwartał do kwartału węgla grzewczego i o 62% kwartał do kwartału koksu

oczekiwany spadek przychodów na poziomie 51% kwartał do kwartału

Cytat:

Also considering the above described factors the Company is preliminary expecting decrease of thermal coal
sales appr. by 47% q-o-q and of coking coal by appr. 62% q-o-q in the 3Q FY2014. Revenue from coal sales
is expected to decline by appr. 51% q-o-q in the 3Q FY2014.

gpwinfostrefa.pl/GPWIS2/pl/ind...

diR
0
Wpisów: 967
Wysłane: 25 kwietnia 2014 16:07:54 przy kursie: 1,31 zł
Czy będą nowe minima ?? d'oh!
Nie nauczysz się pływać - nie wchodząc do wody

mdd
0
Wysłane: 15 maja 2014 15:22:23 przy kursie: 1,18 zł
aktualizacja miesięcznej produkcji, kolejny duży spadek produkcji o ponad 30% w stosunku do marca i ponad 60% w stosunku do kwietnia 2013.

gpwinfostrefa.pl/GPWIS2/pl/ind...

mam przeczucie, że tą spółkę kiedyś ktoś uratuje, ale nie koniecznie jako spółkę publiczną a znacjonalizowaną

pani_monika
0
Wpisów: 97
Wysłane: 25 maja 2014 14:29:02 przy kursie: 1,28 zł
Raport za III kwartał już jutro. Ceny węgla na minimach historycznych w stosunku do wielu lat wstecz. Dodatkowo spółka Ukraińska.

Moim zdaniem będzie to najgorszy raport w historii spółki - a co Państwo sądzą na ten temat?

Może ktoś ze mną pokusi się zrobić analizę tego raportu ?

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość, Luke09
12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22