pixelg
CDPROJEKT - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

CDPROJEKT [CDR]

AKTUALNY KURS: 178,00 zł (+0,12%) 23-06-2021 17:04
pivovarit
pivovarit PREMIUM
58
Wpisów: 295
Wysłane: 14 stycznia 2021 11:01:52 przy kursie: 265,00 zł
Jakubniekuba napisał(a):
@d2fan
„Jeśli będzie to wraz z najbliższym patchem to powinno pozytywnie wpłynąć na notowania spółki.”

www.stockwatch.pl/wiadomosci/c...

Zgodnie z tym: „CD Projekt planuje opublikować pierwszą aktualizację (update) do gry "Cyberpunk 2077" w ciągu 10 dni oraz kolejną "ważniejszą" - w kolejnych tygodniach, zapowiedział wiceprezes Marcin Iwiński”

Myślę, że jednak przyjdzie nam poczekać do lutego i patcha 1.2.
Obawiam się nieco, że ten patch 1.1 to będzie trochę na zasadzie „mówiliśmy o styczniu” więc dajemy w styczniu (co sugeruje przytoczony powyżej cytat, który odczytuje „nie oczekujcie cudów po patch 1.1”), ale tak naprawdę dopiero ten lutowy może przynieść sensowną poprawę, a co za tym idzie powrót do PS Store.
Jeśli powróci po 1.1 będę osobiście mile zaskoczony.

Tak czy siak, realna sprzedaż na Playstation rozwinie się dopiero jak next-geny będą powszechne.

toronto_84
toronto_84 PREMIUM
2
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 11
Wysłane: 14 stycznia 2021 11:17:15 przy kursie: 265,00 zł
Sprzedaż na premierę plus preordery to 13 milionów około, do tego sprzedaż po patchach i sprzedaż na nową generację konsol. Wniosek, zarabiamy ładnie cały rok o ile wszystko pójdzie bezproblemowo.
Myślę że Redzi wyciągnęli wnioski i odrobią lekcję przy pierwszym patchu, potem to już z górki i oby do multiplayera.

Rufusinski
58
Wpisów: 253
Wysłane: 14 stycznia 2021 11:25:56 przy kursie: 265,00 zł
Te 13 milionow to sprzedaz do 20 grudnia. Gierka wciaz okupuje wysokie miejsce na listach sprzedazy, co jest raczej niespotykane dla gier single player w tak dlugim okresie. Mimo calej nagonki i czarnego pru, to najwieksza premiera single playerowego rpga w historii branzy i jedna z najwiekszych single player gier w ogole. 20mln na dzien dzisiejszy wcale nie jest nierealne. I to mimo usuniecia gry z Playstation store. I na to graja teraz ludzie zajmujacy dlugie pozycje. Czesc ludzi marudzi, ale gra i tak sprzedaje sie w rekordowym tempie.

>> Ponad 160% zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego Cztery Fazy Rynku w StockWatch.pl

1ketjoW
1ketjoW PREMIUM
115
Wpisów: 1 598
Wysłane: 14 stycznia 2021 11:26:19 przy kursie: 265,00 zł
Jakubniekuba napisał(a):
@d2fan
„Jeśli będzie to wraz z najbliższym patchem to powinno pozytywnie wpłynąć na notowania spółki.”

www.stockwatch.pl/wiadomosci/c...

Zgodnie z tym: „CD Projekt planuje opublikować pierwszą aktualizację (update) do gry "Cyberpunk 2077" w ciągu 10 dni oraz kolejną "ważniejszą" - w kolejnych tygodniach, zapowiedział wiceprezes Marcin Iwiński”

Myślę, że jednak przyjdzie nam poczekać do lutego i patcha 1.2.
Obawiam się nieco, że ten patch 1.1 to będzie trochę na zasadzie „mówiliśmy o styczniu” więc dajemy w styczniu (co sugeruje przytoczony powyżej cytat, który odczytuje „nie oczekujcie cudów po patch 1.1”), ale tak naprawdę dopiero ten lutowy może przynieść sensowną poprawę, a co za tym idzie powrót do PS Store.
Jeśli powróci po 1.1 będę osobiście mile zaskoczony.

Zgadzam się z tym w 100%. Też mam takie obawy. Zrobią coś ale przełomu się nie spodziewam jeżeli chodzi o pierwszego patcha.

Natomiast jeżeli chodzi o bank MS. Wydaj mi się, że chcieli być pod progiem ale ktoś popełnił błąd i musieli zaraportować swój udział. Znowu są pod progiem.

sitar6
4
Wpisów: 13
Wysłane: 14 stycznia 2021 11:29:59 przy kursie: 265,00 zł
Cześć,

To mój pierwszy post na stockwatch. Obserwuję forum od dłuższego czasu. Samą spółkę obserwuję od 2011, kiedy to napisałem pracę licencjacką wyceniając Optimusa w momencie przejęcia przez CDP.

Niestety już dawno sprzedałem akcje CDP, które kupiłem jeszcze po 7 PLN ;)

Dodadając swoje kilka zdań do dyskusji pragnę zauważyć, że CDP wydłużył okres rozliczania zwrotów z 10 stycznia do 31 stycznia.

Nie oznacza to, że nowa pula graczy może ubiegać się o zwrot, sam wniosek o zwrot należało wysłac do 21 grudnia, a zwrócić grę do 10 stycznia (obecnie do 31 stycznia).

Z jednej strony CDP tym ruchem mogło kupić sobie dodatkowy czas na opublikowanie kolejnych danych sprzedażowych (pewnie dopiero po rozliczeniu zwrotów będzie można spodziewać się komunikatu o bieżacej sprzedaży). Z drugiej strony dużo graczy ma de facto miesiąc aby przejsć grę, a później ją zwrócić i ewentualnie odkupić już po niższej cenie gdy wyjdą pierwsze płatne dodatki do gry.

misi06
4
Wpisów: 31
Wysłane: 14 stycznia 2021 11:37:22 przy kursie: 265,00 zł
@sitar6 - to ciekawe co piszesz o wydłużeniu okresu zwrotu. Nie widziałem tej informacji - jest jakieś źródło, które mógłbyś przytoczyć?

sitar6
4
Wysłane: 14 stycznia 2021 11:40:56 przy kursie: 265,00 zł
Źródło to mail, który został wysłany do osób, które złożyły wniosek o zwrot. Sam zwróciłem moją kopię kupioną na Xboxa i przerzuciłem się na PC.

Poniżej wklejam treść:

Dear gamer,

We recently sent you a special assistance form in regards to your Help Me Refund Cyberpunk 2077 request, but haven’t received your submission yet. If you still wish to refund your purchased console copy of Cyberpunk 2077 (or access the digital PC version if you choose so instead) — please fill out the form with all the necessary information within the allotted time.

FILL OUT FORM
We’d also like to let you know that we have recently decided to extend the deadline for the Assistance Form submissions. The new deadline is now January 31st, 2021 (11:59 PM UTC-12).

Please note that owners of digital console versions of the game should submit their requests through Xbox or PlayStation. If you own a copy of the game on Stadia, visit this Stadia support article for information on how to refund. If you’d like to refund a PC version, please check the general terms and conditions of the platform (GOG.COM, Steam, Epic Game Store) or the store where you purchased your copy.

We will be getting in touch with gamers who have submitted their Assistance Form before the new deadline with information regarding next steps throughout January and February 2021, depending on when the filled out form has been sent.

CD PROJEKT RED Team

szco
21
Wpisów: 104
Wysłane: 14 stycznia 2021 11:41:28 przy kursie: 265,00 zł
Odbieram pozytywnie dzisiejszą reakcję kursu na plany przedstawione przed CDPR. Bałem się, że przedstawiona "roadmapa" zostanie odczytana jako "brak płatnego dodatku w 2021 + multiplayer opóźniony o rok" i kurs poleci.

Ja osobiście uważam, że lepiej żeby przesunąć premiery o pół roku i naprawić tą grę, niż cisnąć się w nowe źródła przychodu. Wg mnie sensowniej jest zbudować większą bazę graczy pod dodatki i multi.

Swoją drogą, zastanawiam się, czy skoro przesuwają multi, to czy nie mogliby wydać jednego więcej płatnego dodatku. Taki dodatek to sporo mniejszy koszt i czas produkcji. Taka dodatkowa zapchaj-dziura przed multi.

aircanada15
aircanada15 PREMIUM
149
Wpisów: 1 549
Wysłane: 14 stycznia 2021 11:43:06 przy kursie: 265,00 zł
Rufusinski napisał(a):

20mln na dzien dzisiejszy wcale nie jest nierealne.

20 mln ? Niby skąd, z Lidla ? Nieładnie tak naganiać...

Rufusinski
58
Wysłane: 14 stycznia 2021 11:46:14 przy kursie: 265,00 zł
Steam, Epic, Gog, Amazon i cala reszta gdzie gra jest dostepna. To nie jest naganianie. Probuje wam wyjasnic, skad sie bierze takie zachowanie kursu w ostatnich dniach. Zakladasz, ze w okresie od 20 do dzis sprzedalo sie 0 sztuk?
Edytowany: 14 stycznia 2021 11:47

sitar6
4
Wysłane: 14 stycznia 2021 11:52:25 przy kursie: 265,00 zł
Co do zwrotów to dodam jeszcze, że sporo graczy mogło popełnić ten sam błąd co ja, czyli podwójnie zawnioskować o zwrot.

Przypominam, że CDP podało w ostatnim komunikacie, że po uwzględnieniu zwrotów mają 13mln sprzedanych kopii.

Ja złożyłem wniosek o zwrot zarówno do Media Expert, jak i bezpośrednio do CDP.

Okazuje się, że niepotrzebnie, ponieważ wystarczyło złożyć wniosek tylko do Media Expert, lub tylko do CDP.

Media Expert odebrało ode mnie grę, zwrócili środki. Natomiast CDP wciąż czeka aż odeślę im kopię gry.

Czyli niejako mój wniosek o zwrot został zdublowany i czeka aż minie deadline aby mogli go anulować po stronie CDP.

Czyli w statystykach sprzedaży CDP uwzględniono mój zwrot podwójnie, ale realnie nastąpił tylko jeden zwrot, a drugi wróci do statystyk sprzedażowych po deadline.

Ile osób tak samo jak ja źle zinterpretowało regulamin zwrotów? Ciężko oszacować. Jednak myślę, że początkowy chaos mógł wprowadzić znaczną ilośc graczy w podobny bład.

Ralfi
11
Wpisów: 52
Wysłane: 14 stycznia 2021 11:57:39 przy kursie: 265,00 zł
szco napisał(a):
Odbieram pozytywnie dzisiejszą reakcję kursu na plany przedstawione przed CDPR. Bałem się, że przedstawiona "roadmapa" zostanie odczytana jako "brak płatnego dodatku w 2021 + multiplayer opóźniony o rok" i kurs poleci.

Chociaż pewnie masz rację co do braku płatnego dodatku w tym roku, to jednak prezentacja go kategorycznie nie wyklucza.

Sam powiedział że o produktach dopiero będą rozmawiać. Więc poprostu może nie chcieli mówić jeszcze o płatnych produktach, gdy jeszcze nie naprawili podstawki bo to nie był czas na to. Ludzie
by krzyczeli, że są deweloperzy, którzy teraz nad tym pracują zamiast zająć się patchami.

vladinho
vladinho PREMIUM
33
Wpisów: 817
Wysłane: 14 stycznia 2021 12:06:27 przy kursie: 265,00 zł
Rufusinski napisał(a):
Steam, Epic, Gog, Amazon i cala reszta gdzie gra jest dostepna. To nie jest naganianie. Probuje wam wyjasnic, skad sie bierze takie zachowanie kursu w ostatnich dniach. Zakladasz, ze w okresie od 20 do dzis sprzedalo sie 0 sztuk?

a to dzisiaj się sprzedało te 7 mln, że w taki sposób wyjaśniasz dzisiejsze zachowanie kursu ?
Może mniej bzdur a jakieś faktyczne dane, bo Twoja argumentacja nie różni się niczym od tego, że do dziś sprzedało się nie 20 mln a 15 albo 30 mln bo tak.

szco
21
Wpisów: 104
Wysłane: 14 stycznia 2021 12:07:02 przy kursie: 265,00 zł
Cytat:
Chociaż pewnie masz rację co do braku płatnego dodatku w tym roku, to jednak prezentacja go kategorycznie nie wyklucza.

Dokładnie to miałem na myśli, dlatego użyłem takich słów jakich użyłem. Mapa niczego nie wyklucza, ale jednak wskazuje w pewną stronę.

Ralfi
11
Wpisów: 52
Wysłane: 14 stycznia 2021 12:17:18 przy kursie: 265,00 zł
A przepraszam, mój błąd. Inaczej początkowo przeczytam twój post niż był napisany. Czyli się zgadzamy.

Ja osobiście mam nadzieję, że wyjdzie ten dodatek. Chętnie go zakupie. Idealnie by mógł się zbiec z next gen updatem. Dobrze by podniosło sprzedaż. Tylko niech się spiesza i wypuszczą to we wrześniu bo pod koniec roku trochę tytułów już wychodzi, wiec mogą stracić sprzedaży.

Rufusinski
58
Wysłane: 14 stycznia 2021 12:47:07 przy kursie: 265,00 zł
vladinho napisał(a):
Rufusinski napisał(a):

a to dzisiaj się sprzedało te 7 mln, że w taki sposób wyjaśniasz dzisiejsze zachowanie kursu ?
Może mniej bzdur a jakieś faktyczne dane, bo Twoja argumentacja nie różni się niczym od tego, że do dziś sprzedało się nie 20 mln a 15 albo 30 mln bo tak.

O rany, ja chyba jednak po chinsku pisze. Nie wiem jak inaczej moge ci opisac, zeby zrozumial skad nagle od paru dni pojawil sie na spolce popyt.

edit: Moze w ten sposob. Nie mowie, ze tyle sie sprzedalo, bo tego nie wie nikt. Tlumacze tylko na jaki scenariusz graja ludzie, ktorzy od piatku zajmuja dlugie pozycje.
Edytowany: 14 stycznia 2021 12:53

Rif
47
Wpisów: 925
Wysłane: 14 stycznia 2021 12:47:44 przy kursie: 265,00 zł
Powinni jeszcze dorzucić statki kosmiczne ze Star Citizen. Tam ludzie cały czas wpłacają grube miliony tylko po to, aby bawić się kolejnymi wariantami gry, która możliwe, że nigdy nie dojdzie do ostatecznej wersji.
I nikt nikogo nie pozywa do sądu, bo to układ na który godzą się obie strony.
Tu też ludzie dodatek chcą kupować, a gra dalej w fazie beta (ale miliony osób wykupiło dostęp). Jak dobrze pójdzie to na jesienie będzie na konsolach nowej generacji grywalna, ale pewnie jeszcze daleka od ideału.
To tylko pokazuje fenomen tej gry. Można ją rozwijać w nieskończoność. Tylko akcjonariusze tego nie do końca rozumieją.

vladinho
vladinho PREMIUM
33
Wysłane: 14 stycznia 2021 13:05:53 przy kursie: 265,00 zł
Rufusinski napisał(a):

O rany, ja chyba jednak po chinsku pisze. Nie wiem jak inaczej moge ci opisac, zeby zrozumial skad nagle od paru dni pojawil sie na spolce popyt.

edit: Moze w ten sposob. Nie mowie, ze tyle sie sprzedalo, bo tego nie wie nikt. Tlumacze tylko na jaki scenariusz graja ludzie, ktorzy od piatku zajmuja dlugie pozycje.

Piszesz nie tyle po chińsku, co bzdury- bo popyt jest jaki był - a nawet jest mniejszy niż w dniach 5, 7, 8 stycznia. Zerknij sobie na analizy techniczne z dnia wczorajszego - tam masz słupki wolumenów.
Aktualne obroty są niższe niż w tych dniach a nawet niż w zeszłym roku przed świętami.
To nie popyt się zwiększył, a podaż odpuściła i dlatego kurs rośnie a chętnych na kupno jest tyle samo albo mniej - kłaniają się tu raczej podstawy, bo wzmożonej aktywności popytu nie ma.

Rufusinski
58
Wysłane: 14 stycznia 2021 13:23:04 przy kursie: 265,00 zł
Skrot myslowy. Gdybym napisal, ze dlatego proporcja pomiedzy popytem, a podaza, przesunela sie w strone popytu, bylbys bardziej zadowolony?
Edytowany: 14 stycznia 2021 13:23

vladinho
vladinho PREMIUM
33
Wysłane: 14 stycznia 2021 13:43:48 przy kursie: 265,00 zł
ok, czepiam się, ale zdajesz sobie sprawę z tego, że nie dzieje się nic nieoczekiwanego w kwestii sprzedaży - Cyberpunk miał okupować pierwsze miejsce na steamie podczas grudniowej wyprzedaży, tego oczekiwały rekomendacje przed premierą i nawet te ścięte o 20% jak już było wiadomo, że są problemy z wersją konsolową.
To że popyt nie angażuje się huraganowo i nie mamy aktualnie korekty spadków kilka razy po 10% dziennie oznacza raczej obawy przed tym czy tytuł nie za szybko spadł z 1 miejsca na steamie, oraz jak zostanie przyjęty powrót wersji konsolowej. Może się okazać, że nawet ścięte o 20% szacunki sprzedaży na konsolach trzeba będzie zrewidować w dół.
Edytowany: 14 stycznia 2021 13:46

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość