CD Projekt zapowiada pierwszą aktualizację gry Cyberpunk 2077 w ciągu 10 dni

Omawiane walory:

CD Projekt planuje opublikować pierwszą aktualizację (update) do gry "Cyberpunk 2077" w ciągu 10 dni oraz kolejną "ważniejszą" - w kolejnych tygodniach, zapowiedział wiceprezes Marcin Iwiński.

cyberpunk,Marcin,Iwiński,cdprojekt

Marcin Iwiński w specjalnym wideo przeprosił graczy i wytłumaczył, jak doszło do sytuacji, że studio wydało niedopracowaną grę. (Fot. screenshot)

Marcin Iwiński w specjalnym wideo przeprosił graczy za wydanie niedopracowanej gry. Wiceprezes CD Projektu przedstawił też kulisy premiery Cyberpunka oraz plany związane z grą na najbliższy rok.

– Naszym najważniejszym celem jest poprawianie błędów i zawieszania się gry, czego doświadczają gracze na wszystkich platformach. Oczekujcie regularnego wydawania większych i mniejszych łat. Pierwsza aktualizacja pojawi się w ciągu najbliższych 10 dni, a następnie – kolejna, ważniejsza, w ciągu kolejnych tygodni – powiedział Iwiński w materiale wideo spółki opublikowanym w serwisach Twitter i YouTube.

Podkreślił, że zasadnicze plany dotyczące „Cyberpunk 2077” nie uległy zmianie.

– Jeśli chodzi o bezpłatne dodatki DLC, początkowo planowaliśmy opublikować je tuż po premierze gry, tak jak zrobiliśmy w przypadku ‚Wiedźmina 3’. Postanowiliśmy jednak skoncentrować się najpierw na najważniejszych poprawkach i aktualizacjach, a DLC opublikujemy później. Spodziewajcie się dalszych informacji w nadchodzących miesiącach – dodał wiceprezes.

Zapowiedział także aktualizację gry na konsole nowej generacji – serii Xbox Series oraz PlayStation 5 – w II połowie roku.

cdprojekt,cyberpunk

– Roadmapa dla Cyberpunka 2077 zakłada 2 patche w styczniu (za ok. 10 dnia) i lutym. Kliknij, aby powiększyć.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Spółka podała też na Twitterze, że pracuje z Sony nad jak najszybszym przywróceniem gry do PlayStation Store.

CD Projekt zapowiadał, że planuje serię aktualizacji (update) gry „Cyberpunk 2077”, zaś w styczniu i lutym 2021 r. przewiduje łatki (patch) gry – razem te poprawki powinny wyeliminować większość najbardziej znaczących problemów występujących na konsolach poprzedniej generacji (last-gen).

23 grudnia spółka podała, że sprzedaż gry „Cyberpunk 2077” do 20 grudnia szacowana była na ponad 13 mln egzemplarzy, z uwzględnieniem zgłoszeń od klientów detalicznych w ramach akcji „Help Me Refund”, otrzymanych bezpośrednio przez spółkę.

W skład grupy CD Projekt wchodzą: CD Projekt RED – deweloper gier wideo z gatunku RPG i GOG – globalna platforma cyfrowej dystrybucji gier. Sztandarową grą wydawnictwa jest seria „Wiedźmin”, 10 grudnia br. premierę miał kolejny sztandarowy tytuł studia – „Cyberpunk 2077”.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o CDPROJEKT)

 • Rekordowy short na CD Projekcie Zagraniczne fundusze idą w zaparte i na potęgę shortują akcje CD Projektu. Według najnowszych oficjalnych danych, pozycja krótka przekroczyła właśnie 3,8 proc.
 • CD Projekt otrzymał kolejny pozew zbiorowy

  CD Projekt otrzymał drugi pozew zbiorowy od inwestorów ze Stanów Zjednoczonych w sprawie premiery gry Cyberpunk 2077. W piątek po południu kurs akcji dewelopera gier wideo spada o prawie 3 proc.

 • Rekordowo drogi Budimex i mocne wzrosty spółek spożywczych

  Po kilkudniowej przerwie ponownie zazieleniło się na GPW. Drożejący po wstępnych wynikach Budimex ciągnie w górę indeks mWIG40 i pozostałe spółki z branży budowlanej. Mocno drożeją też zagraniczne spółki spożywcze notowane w Warszawie.

 • Indeksom zabrakło paliwa do wzrostów, w grze CD Projekt i CCC

  Indeks WIG20 plany wejścia na 2.100 pkt. musi odłożyć na później. Póki co brakuje impulsów do wzrostów, więc inwestorzy wolą zachować ostrożność. Niewykluczone, że zrodzi się z tego korekta, ale główny trend wciąż pozostaje wzrostowy.

 • Już 5 zagranicznych funduszy gra na spadki akcji CD Projektu

  W poniedziałek w rejestrze KNF ujawnił się Egerton Capital LLP. To piąty inwestor, który gra na spadki CD Projektu. W sumie zagraniczne instytucje posiadają na krótko rekordowe 3,75 proc. akcji producenta gier.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR