pixelg
BIOMAXIMA - Spółki od A do Z - NewConnect - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5

BIOMAXIMA [BMX]

AKTUALNY KURS: 27,78 zł (+1,31%) 24-06-2021 17:00
Pilkahalowa
Pilkahalowa PREMIUM
0
Dołączył: 2013-05-28
Wpisów: 170
Wysłane: 16 września 2013 21:07:24 przy kursie: 5,24 zł
Całkiem nieźle wygląda też raport miesięczny za sierpień. Również jestem ciekaw co Pani Kasia o tym wszystkim myśli :)
Może wreszcie się coś udało, Emapol dał jakąś synergie ... albo to tylko wzrost po dodaniu obrotów firmy przejmowanej i tyle.
Fundamentalnie firma wygląda fajnie i do tego ładnie rosną wskaźniki co niby dobrze wróży na przyszłość.

Pilkahalowa
Pilkahalowa PREMIUM
0
Dołączył: 2013-05-28
Wpisów: 170
Wysłane: 9 października 2013 09:47:14 przy kursie: 5,92 zł
Czy można prosić o analizę spółki ?

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
249
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2008-10-24
Wpisów: 10 656
Wysłane: 13 października 2013 00:24:46 przy kursie: 5,92 zł
Zanim przejdę do stricte omówienia wyników finansowych i wyceny spółki chciałbym zwrócić uwagę na parę innych kwestii, które według mnie są ważne tak samo jak wyniki. Po pierwsze strategia.

Biomaxima zakłada ekspansję terytorialną, a także konsolidację rynku poprzez przejęcia. Klienci spółki to jednostki duże, dla których spółka jest pchełką – jedną z wielu do wyboru. Stąd słuszne założenie, że trzeba poprawić pozycję negocjacyjną wobec klientów. Spółka stara się to robić przez przejęcia w szczególności przejmowanie kolejnych umów dystrybucyjnych na wyłączność. Trzeba sobie jednak zdawać sprawę, że taka ścieżka nie musi skończyć się sukcesem. Przejęcia mogą nie dać tyle skali co by się chciało, a ponadto trzeba umieć te transakcje przeprowadzać we właściwy sposób. Na branżę około diagnostyczną i biotechnologiczną jest w tym momencie moda. Spółki prowadzą rozmaite badania, mają często mizerne wyniki, ale się cenią. To oznacza, że kupno nie musi być wcale tanie i de facto opłacalne. Synergie przychodowe i kosztowe mogą nie zrekompensować ceny nabycia. Ponadto w takim otoczeniu realizacja strategi może nie mieć odpowiedniej dynamiki. Proszę zauważyć, że przejęcie CEBO ciągnie się od początku 2011 roku, a BMX nadal tego podmiotu nie przejął, pomimo upływu niemal już 2,5 roku...
Druga noga strategii czyli ucieczka na nowe rynki też jest logiczna, w szczególności na rynki mniej konkurencyjne, gdzie nie zaszły jeszcze szerokie konsolidacje w branży i sytuacja spółki będzie korzystna.

Spółka w swojej ofercie handlowej posiada dwa analizatory sygnowane logiem Biomaxima, ale nie są to urządzenia będące wynikiem działalności BR, na co wskazuje sformułowanie w raporcie „pod marką”. Celem kolejnych emisji było wdrożenie analizatora własnej produkcji. W tym celi nawet pod koniec roku 2011 zawarto list inwestycyjny z niemieckim instytutem. Niestety chyba na liście intencyjnym się skończyło. Spółka od tamtej pory napomknęła raz, że rozmowy się przedłużają... Wydaje się, że Biomaxima produkuje tylko część z oferowanych odczynników natomiast jest głównie dystrybutorem sprzętu innych marek. Szczerze powiedziawszy nie widzę w tej chwili produktu, który mógłby zmienić oblicze spółki.

Zerknijmy zatem jak Biomaxima radzi sobie z podstawową nogą strategii, a więc przejęciami.
W marcu 2010 nabyto Bio-farm, który po niecałym roku sprzedano Diagnostyce. Nie była to spółka duża,(sprzedaż roczna poniżej 0,5M) a dzięki przejęciu BMX uzyskała i zatrzymała wyłączność na produkty Streck i Diatron
W sierpniu 2010 nabyto Polab, którego wielkość można było szacować na podstawie danych półrocznych jako ca 1/2 BMX.
Pod koniec czerwca 2012 doszło do nabycia spółki Emapol, której wyniki skonsolidowano dopiero w IV kwartale po połączeniu ze BMX. To dość duża spółka w stosunku do BMX, której przychody roczne stanowiły około 9M przed przejęciem. Od pierwszego kwartału tego roku mamy także podmiot rumuński, który będzie bazą dystrybucyjną dla oferty Biomaximy na ten kraj.

W połowie 2010r roczne przychody Biomaximy wynosiły 7M złotych. Od tego momentu dodaliśmy Polab który stnowił prawie połowę sprzedaży. Razem dawać to powinno około 10M przychodów rocznie bez wzrostu organicznego. Do tego dochodzi kolejne 9M od Emapolu, więc powinniśmy dostać 19M rocznych przychodów, co wynikałoby tylko z konsolidacji nowych spółek. Na tę chwilę mamy 23M przychodów rocznych, więc można powiedzieć, że sprzedaż rośnie także organicznie. Niestety sprawy wyglądają gorzej z synergiami. W połowie roku 2010 czyli przed przejęciami mieliśmy milion złotych zysku operacyjnego natomiast teraz jest go 2,4M. Wyraźnego kroku w przód niestety nie widać pomimo tego, że spółka dość aktywnie uczestniczy w branżowych targach.

Zostawmy jednak przeszłość, bo w wynikach 2 kwartału są pewne iskierki poprawy. Przejęcie Emapolu finansowane było dodatkową emisją akcji, w związku z czym dane porównawcze z punktu widzenia akcjonariusza najlepiej rozpatrywać przez pryzmat wyniku na akcję:


kliknij, aby powiększyć


Jak widać pierwszy kwartał tego roku był wynikowo w zasadzie taki sam jak rok wcześniej. W obecnym kwartale jest nieco lepiej. Widać przede wszystkim wzrost przychodów względem poprzedniego roku. Wynik okresu porównywalnego wydaje się niestety raczej niską bazą, w związku z czym ciężko ocenić skalę poprawy. Teoretycznie mamy wzrost przychodów(i równych z nimi! - > rachunek wyników - rodzajowy) względem poprzedniego kwartału. Przejdźmy w tym momencie do wyników nominalnych zamiast przypadających na akcję. Przy rozkładzie na poszczególne składniki okazuje się jednak, że w rzeczywistości jest gorzej. Sprzedaż jest większa w zasadzie tylko dzięki odnoszeniu na przychody zmiany stanu produktów i kosztów poniesionych na własne potrzeby. Krótko mówiąc przychody ze sprzedaży nie rosną, a zysk operacyjny stoi w miejscu. Pomimo wzrostu rentowności handlowej na towarach (czyli tam gdzie spółka jest tylko dystrybutorem) do 44,4% w porównaniu do 41,75% w poprzednim kwartale, czy 41,2 w odpowiednim okresie poprzedniego roku rentowność na sprzedaży spadła. Wynika to po części z tego, że przychody są niejako „zawyżone”. Kluczowym do oceny będzie ostatni kwartał roku, który sezonowo jest najlepszy i to tam powinno być widać ewentualne efekty synergii. Delikatnie intrygująco wygląda także raport miesięczny za wrzesień. Faktyczna sprzedaż w 3 kwartale wyniosła 4,66M wobec 4,35 raportowanych w 2kwartale i 4,22 w pierwszym. Zobaczymy po raporcie jak to się przełoży na wynik.

Na razie spółka jest wyceniana tak jakby niewiele miało się zmienić. Wskaźnik C/Z wynosi 10,3. To wartość która uwzględnia spodziewaną delikatną poprawę kroczącego wyniku netto w III kwartale roku, ale już tylko powtórzenie w ostatnim. Czy tak się stanie nie jestem w stanie odpowiedzieć, ale nie widzę w tej chwili przesłanek do dynamicznego wzrostu, choć być może nie dostrzegłem czegoś w raportach, albo perspektywach i no dużo zależy także od finalizacji przejęcia CEBO.

Teoretycznie nadal aktualna prognoza na ten rok stanowi 2,2M zysku netto, czyli znacznie wyżej niż obecne kroczące 1,75. Rynek chyba jednak nie do końca wierzy w jej wykonanie choćby dlatego, że prognoza zakładała przejęcie CEBO do końca 2 kwartału, a jeszcze tej spółki nie ma choć zaczął się już IV. W zeszłym roku prognozę zmniejszono w ostatniej chwili, więc nie może dziwić wstrzemięźliwość inwestorów. Bardzo możliwe także, że chwilę trzeba jeszcze poczekać na synergie, bo życie pokazuje, że to zawsze trwa dwa razy dłużej niż się planowało.

Na koniec dodam, że Biomaxima wygląda na spółkę bezpieczną, o czym świadczy choćby rating na poziomie AAA. (Warto zauważyć, że jest to rating wyznaczony na podstawie pełnych sprawozdań, co należy do rzadkości na NC, a samej spółce należy się duży plus za zakres ujawnień.). Zadłużenie jest niskie(41%), spółka ma wysokie wskaźniki płynności i dość stabilną branżę. Jeśli emitowałaby obligacje zaliczyłbym ją do klasy bezpiecznych.


Powyższa treść przez 60 dni była zarezerwowana tylko dla osób posiadających abonament.

>> Ponad 160% zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego Cztery Fazy Rynku w StockWatch.pl


anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
249
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2008-10-24
Wpisów: 10 656
Wysłane: 9 marca 2016 10:58:08 przy kursie: 5,01 zł

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
249
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2008-10-24
Wpisów: 10 656
Wysłane: 11 marca 2016 10:55:59 przy kursie: 4,99 zł
Omówienie sprawozdania finansowego Biomaxima SA po IV kwartale 2015 r.

Poprawa wyników r/r w ostatnich kwartałach może robić wrażenie, ale niestety takich dynamik raczej nie należy spodziewać się w następnych okresach rozliczeniowych. Poniżej znajdziecie Państwo znajdziecie odpowiedź dlaczego.


Biomaxima niewątpliwie rośnie, choć wzrost ten nie ma charakteru jednostajnego i jednolitego. W 2015 r. przyśpieszenie widoczne było w drugiej połowie roku kiedy spółka pokazała dynamikę przychodów na poziomie 17 proc. w IV kwartale i 13 proc. kwartał wcześniej. Pierwsze półrocze to była niestety stagnacja. Spółka zamknęła rok z kwotą 23 mln przychodów co stanowi wzrost o 6,6 proc. r/r. Martwić może stagnacja na rynku krajowym, gdzie dynamika obrotów była nawet delikatnie ujemna – 0,4 proc. Całą nadwyżkę przychodów zrobił rosnący o 40 proc. eksport, co w sumie zgodne jest ze strategią.


kliknij, aby powiększyć


Struktura sprzedaży w zasadzie się nie zmienia. Udział obrotu produktami w całej masie przychodów wynosi od 3 lat mniej więcej ok. 1/3 skonsolidowanej sprzedaży (32 proc. w roku 2014 i 34 proc. w roku 2015). Mimo wszystko wzrosty obrotów w 2015 przypadły w znacznie większej części na produkty (wzrost o 13,4 proc. vs 4,4 proc. dla towarów). Z raportu za grudzień wynika, że obroty pociągnęła sprzedaż aparatury, z których przychody wzrosły o 1,2 mln zł przy wzrośnie przychodów skonsolidowanych o 1,4 mln zł.

Niestety wzrosty odbywają się kosztem marży. W 2013 r. marża zysku ze sprzedaży potrafiła sięgnąć 10 proc., natomiast w obecnym mamy raptem maksimum 8,5 proc. w 1 kwartale roku.


kliknij, aby powiększyć


Za spadek ten w dużej mierze odpowiada marża realizowana w obrocie towarami. W roku 2015 uzyskiwana rentowność na działalności handlowej zamknęła się w przedziale 36,1 -37,2 proc., w porównaniu do 39,4-42,1 proc. w roku 2014 czy 41,1-49 proc. w roku 2013. Niestety nie do końca wiadomo, czy spółka musi obniżać ceny aby rosnąć (efekt skali), czy może na rentowności odkłada się kurs walutowy. Z pewnością nie sprzyja on rentowności sprzedaży w Polsce. A być może oddziałują obydwa czynniki.

Zwróćmy uwagę, że pomimo długofalowego wzrostu obrotów zysk na sprzedaży towarów jest niestety w miarę stały, choć fluktuuje w poszczególnych kwartałach. Podobnie ma się sprawa z marżą na produktach rozumianą jako przychody minus koszt surowców i materiałów. Pozostałe koszty (poza kosztem własnym sprzedaży towarów i kosztem materiałów i energii) mają tendencję wzrostową, co uwidacznia poniższy wykres.


kliknij, aby powiększyć


Proszę zwrócić uwagę, że uzyskiwany zysk ze sprzedaży, choć znacząco wyższy r/r jest niestety na bardzo zbliżonym poziomie co w roku 2013. Choć wzrost w stosunku do roku 2014 wygląda bardzo dobrze, to niestety okres ten słabo nadaje się do porównań choćby ze względu na dwa zdarzenia:

W raporcie za 3 kwartał 2014 r. czytamy, że:
Cytat:
Ponadto z powodu niewykrycia sprawców Spółka była zmuszona odpisać w koszty stratę z tytułu kradzieży analizatora o wartości 30 tys. zł oraz przedpłaty w kwocie 15 tys. USD z uwagi na atak hakerski na serwer kontrahenta. Ponadto niekorzystnie na wynikach III kwartałów odbiły się zwiększone koszty związane z rozwojem eksportu (w tym rozliczenie dotacji na rozwój eksportu – pełne koszty były zawieszone na rozliczeniach międzyokresowych) oraz połączeniem ze spółką CEBO. Spółka wykonuje również zobowiązanie w SSE dotyczące zatrudnienia, co jest opisane w p.6 opisu ryzyk


Z tego powodu (kosztów wzrostu zatrudnienia związanego z działalnością w SSE, kosztów połączenia i kosztów rozwoju eksportu) lepszym do porównań okresem jest rok 2013, a w porównaniu tym spółka wypada blado. Zysk ze sprzedaży wyniósł w roku 2015 1,7 mln zł, natomiast w roku 2013 1,59 mln zł. Jak na stosunkowo małą spółkę i wzrost obrotów względem roku 2013 o 23 proc. wzrost zysku operacyjnego o 11o tys. zł (6,6 proc.) jest kiepskim osiągnięciem. Nie widać zupełnie synergii pochodzących z integracji przejmowanych wcześniej podmiotów.


kliknij, aby powiększyć


Z tego powodu w kolejnych okresach raczej należy spodziewać się tempa wzrostu zysków spółki zbliżonego do wzrostu przychodów niż do raportowanego w 2015 względem 2014 poziomu 170 proc.
Linia finansowa mocno nie obciąża rachunku wyników, natomiast dzięki działalności w SSE spółka ma stosunkowo niską efektywną stopę podatkową – 13 proc.

Na koniec warto dodać, że poprawa wyników w roku 2015 jest poprawą rzeczywistą, popartą wzrostem przepływów pieniężnych z działalności operacyjnej. Pod tym względem znakomicie wypadł sam IV kwartał i wydaje się, że jest to największym plusem sprawozdania.


kliknij, aby powiększyć


Do wartości zysku netto w kwocie prawie 1,5 mln zł nie ma także większych zastrzeżeń jeśli chodzi o zdarzenia jednorazowe, czy bezgotówkowe. Wynik wygląda na zdrowy.

Kapitalizacja spółki w kwocie 15 mln zł nie wydaje się wygórowana, choć oczywiście na rynku Newconnect należy się dodatkowa premia za niską płynność, która nieco niweluje w wycenie potencjalne tempo dalszego wzrostu. Wydaje się, że spółka jest niedowartościowana, ale z pewnością nie w takim stopniu jak wskazywałby na to automat SW:


>> Wyceny automatyczne są tutaj
>> Więcej analiz najnowszych raportów finansowych jest tutaj

Powyższa treść przez 120 dni była zarezerwowana tylko dla osób posiadających abonament.

kmsc2
8
Dołączył: 2014-02-16
Wpisów: 267
Wysłane: 2 marca 2020 11:36:40 przy kursie: 5,65 zł
Tak zamiata się konkurencję(Cormay, Blirt)
To jest to czego minister zdrowia potrzebuje na gwałt.
Zgłoszenie szybkiego testu do wykrywania koronawirusa w Urzędzie Rejestracji (URPL)

"Zarząd BioMaxima S.A. informuje, że w dniu 2 marca 2020 r. dokonał zgłoszenia w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych w Polsce (URPL), szybkiego testu do wykrywania koronawirusa 2019-nCoV Wuhan IgG/IgM (opracowany przez Hangzou AllTest Biotech Co. Ltd).
Test 2019-nCoV IgG/IgM jest szybkim testem immunochromatograficznym do jakościowego wykrywania u ludzi przeciwciał IgG i IgM przeciwko 2019-nCoV. Materiałem badanym jest krew pełna, osocze lub surowica. Do przeprowadzenia szybkiego testu nie jest wymagane posiadanie specjalistycznego sprzętu. W skład testu wchodzą indywidualnie pakowane kasetki. Wynik testu możliwy jest do odczytania w okienku testowym po upływie zaledwie 10 minut. Kolorowa linia w rejonie IgG i/lub kolorowa linia w rejonie IgM potwierdzają obecność w materiale badanym przeciwciał przeciwko 2019-nCoV. Takie rozwiązanie umożliwia szybkie typowanie osób z infekcją wirusem 2019-nCoV spośród grupy podwyższonego ryzyka.
Test został porównany do komercyjnego PCR. Wyniki pokazują, że test 2019-nCoV IgG/IgM posiada wysoką czułość i swoistość, odpowiednio w przypadku IgG 100% i 98%, IgM 85% i 96%. W dniu 16 lutego br. została złożona deklaracja CE, umożliwiającą stosowanie testów na rynkach krajów Unii Europejskiej.
BioMaxima specjalizuje się również m.in. w diagnostyce opartej na technologii real-time PCR. Emitent posiada już w swojej ofercie zestawy do diagnostyki bakteriologicznej do zastosowania w otwartych systemach i nieustannie poszerza ofertę o zestawy do identyfikacji kolejnych patogenów. Spółka w niedługim czasie planuje wprowadzić własny test genetyczny służący do potwierdzania zakażeń koronawirusem 2019-nCoV wykorzystujący technikę real-time PCR, jako najskuteczniejszą, najbardziej wiarygodną metodę identyfikacji materiału genetycznego wirusa.
Ponadto Zarząd informuje, że Spółka ma również w swojej ofercie wyroby zgodne z określonymi przez Narodowy Instytut Zdrowia - Państwowy Zakład Higieny (NZIP – PZH) wymaganiami dotyczącymi pobrania przechowywania i transportu materiału do badań w kierunku zakażeń układu oddechowego powodowanych przez koronawirusy (SARS; MERS; SARS-CoV-2 – COVID-19:
- wymazówki z podłożem transportowym do pobierania i transportu próbek od pacjentów z infekcjami wirusowymi: koronawirus 2019-nCoV, Adenovirus, CMV, HSV1, Influenza A, Parainfluenza Typu 3, RSV oraz WZW.
- Sterylizowany filtracyjnie buforowany roztwór PBS, produkowany przez Emitenta, w nowoczesnej Pracowni Podłoży do Kultur Komórkowych.
Takie wyposażenie jest używane do transportu próbek pobranych od pacjentów w terenie do autoryzowanych do oznaczania zakażeń 2019-nCoV laboratoriów diagnostycznych, takich jak Zakład Wirusologii NIZP-PZH."
Edytowany: 2 marca 2020 11:39

sasky
sasky PREMIUM
33
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2011-11-29
Wpisów: 2 662
Wysłane: 7 marca 2020 17:25:12 przy kursie: 5,25 zł
Akcjonariusze Biomaxima korzystają z okazji.
Akcje sprzedał:
- wiceprezes
- Maciej Krzyżanowski
- Michał Janik
Czyżby nie wierzyli w potencjał sprzedażowy?

Przy okazji, ostatni z nich to niezły trader
3 marca - sprzedał 10.882 akcji (średnia 6,24 zł)
4 marca - sprzedał 60.078 akcji (średnia 6,45 zł)
4 marca - kupił 5.369 akcji (średnia 6,30 zł)
6 marca - kupił 55.307 akcji (średnia 5,14 zł)

www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

kmsc2
8
Dołączył: 2014-02-16
Wpisów: 267
Wysłane: 9 marca 2020 10:06:13 przy kursie: 7,10 zł
Jednak wierzą w potencjał sprzedażowy.
Sprzedawali, żeby objąć emisję:


Zarząd BioMaxima S.A. informuje, że w dniu dzisiejszym została podjęta decyzja o podwyższeniu kapitału zakładowego w ramach kapitału docelowego, zgodnie z treścią § 9 Statutu Spółki. Jednocześnie w dniu 6 marca 2018 r. Rada Nadzorcza BioMaxima S.A. na wniosek Zarządu podjęła uchwałę o wyrażeniu zgody na wyłączenie przez Zarząd prawa poboru akcji emitowanych w ramach kapitału docelowego. Proponowana cena emisyjna akcji zostanie ustalona na 5,00 złotych. Zarząd zaoferuje do 400.000 akcji. Posiedzenie Zarządu w celu podjęcia uchwały w przepisanej formie aktu notarialnego zostało zwołane na dzień 11 marca 2020 r.
Edytowany: 9 marca 2020 10:06

micmak
44
Dołączył: 2011-02-18
Wpisów: 525
Wysłane: 24 marca 2020 09:40:40 przy kursie: 6,80 zł
Trochę gotówki spółka pozyskała. Biznes się kręci. Jakie prognozy?
ujeżdżam byki ===>>

Lekarstwo na FIAT MONEY?
Portfel akcji na bazie surowców i surowców rolnych głupsze! ==>>>


micmak
44
Dołączył: 2011-02-18
Wpisów: 525
Wysłane: 27 marca 2020 17:33:48 przy kursie: 8,50 zł
Jest info. Wprowadzają nowy test na wirusa do oferty. Skuteczność 99 procent Shhh
ujeżdżam byki ===>>

Lekarstwo na FIAT MONEY?
Portfel akcji na bazie surowców i surowców rolnych głupsze! ==>>>tomcio46
44
Dołączył: 2016-11-04
Wpisów: 577
Wysłane: 28 marca 2020 11:43:42 przy kursie: 8,50 zł
No to ciekawe co będzie w poniedziałek. Info podali 4 minuty przed końcem ciągłych a reakcja natychmiastowa. Pole do wzrostów jest, co prawda nie wiadomo ile zarobią na tych testach ale w porównaniu do tych wszystkich blirtów, cormayów i medcampów kapitalizacja bardzo mała Think

Daimyo
2
Dołączył: 2013-03-08
Wpisów: 95
Wysłane: 28 marca 2020 23:50:23 przy kursie: 8,50 zł
Też mnie to zastanawia, ogólnie sprawa jest bardzo świeża i bardzo ciężko ocenić na teraz, ile biomaxima może mieć z tego "tortu", ale info bardzo konkretne i na czasie, zobaczymy co przyniesie życie i przede wszystkim co pokażą raporty kwartalne...
Edytowany: 28 marca 2020 23:51

micmak
44
Dołączył: 2011-02-18
Wpisów: 525
Wysłane: 30 marca 2020 09:54:17 przy kursie: 17,20 zł
Rynek wieży w papier. Ogromna miesięczna świeczka.
ujeżdżam byki ===>>

Lekarstwo na FIAT MONEY?
Portfel akcji na bazie surowców i surowców rolnych głupsze! ==>>>


lb85
4
Grupa: SubskrybentP1
Dołączył: 2009-03-13
Wpisów: 202
Wysłane: 30 marca 2020 10:35:20 przy kursie: 17,20 zł
Najciekawsze w tym ich komunikacie jest info, że test jest zgodny z wytycznymi WHO. Jeśli to prawda, to może być to przełomem w połączeniu z 99% skutecznością i 15 minutowym czasem oczekiwania na wynik. Stąd rozpalona wyobraźnia dziś inwestorów i spekulantów.

trtr
9
Dołączył: 2019-01-10
Wpisów: 90
Wysłane: 30 marca 2020 15:33:51 przy kursie: 17,20 zł
Przemieliło się 67% FF. W piątek były konkretne informacje. Krewa, co sądzisz o obecnych wzrostach?

Jarek mk
Jarek mk PREMIUM
2
Grupa: SubskrybentP1
Dołączył: 2020-03-29
Wpisów: 8
Wysłane: 30 marca 2020 18:26:19 przy kursie: 17,20 zł
Mam prośbę bo pierwszy raz mam taką sytuację ile czasu będą blokować ten kurs mam około 40 % zysku z dziś 1/4 zrealizowałem przy 30 % nie bardzo wiem czy uciekac i czy odblokuja kurs jutro na otwarcie czy puszczać pkc? Proszę o pomoc i wytłumaczenie sytuacji

[mod: Bardzo proszę o powstrzymanie się od informowania o własnych transakcjach, i od zasięgania porad inwestycyjnych]
Edytowany: 30 marca 2020 20:04

clanowy
clanowy PREMIUM
6
Dołączył: 2019-05-28
Wpisów: 28
Wysłane: 30 marca 2020 21:36:23 przy kursie: 17,20 zł
Tak trochę z innej beczki ale może mieć wpływ na kurs...

1. Informacje o Biomaximie pojawiły się za granicą w kontekście firmy "biomedycznej" z Lublina.
2. Pomijam fundamentalne informacje - testy PCR, eksport do UE testów tzw. "paskowych".
3. Biomed Lublin zyskał dziś 65% przy obrotach 13 M bez żadnej informacji, która mogłaby mieć wpływ na tak duży skok notowań.


Ergo:

Jak się "zagranica" zorientuje, że kupiła akcje nie tej firmy co trzeba to co się stanie z kursem Biomedu a co z kursem Biomaximy?


Ponek
4
Dołączył: 2008-10-24
Wpisów: 194
Wysłane: 30 marca 2020 22:10:11 przy kursie: 17,20 zł
Cormay też zanotował wzrost bez info - czyli ruszyło sektorem, a nie koniecznie pomyłka inwestorów.
Spółka o niskiej kapitalizacji więc łatwo "dmuchnąć"
Co do testów, w USA już wprowadzono testy, które po 5 minutach dają wynik, ale u nas wszyscy już liczą zyski ;)

clanowy
clanowy PREMIUM
6
Dołączył: 2019-05-28
Wpisów: 28
Wysłane: 30 marca 2020 22:27:06 przy kursie: 17,20 zł
Jeśli można to możesz podać źródło odnośnie tych testów 5-minutowych? Z tego co wiem to testów opartych na białku jeszcze nie ma.

Ponek
4
Dołączył: 2008-10-24
Wpisów: 194
Wysłane: 30 marca 2020 22:33:46 przy kursie: 17,20 zł
Komunikat wyskoczył mi w serwisie DM mbanku w newsach, jak masz tam rachunek to sprawdź. Dotyczy spółki Abbott Laboratories.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5

Nie możesz tworzyć nowych wątków.
Nie możesz odpowiadać w wątkach.
Nie możesz usuwać swoich wpisów.
Nie możesz edytować swoich wpisów.
Nie możesz tworzyć ankiet.
Nie możesz głosować w ankietach.

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,056 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +168,55% +33 710,63 zł 53 710,63 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło