pixelg
Budownictwo - Branże i sektory - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6

Budownictwo

Multikos
Wpisów: 112
Wysłane: 25 maja 2010 06:17:16
Moja firma dziala na terenie Warszawy i woj. mazowieckiego, na rynku jestesmy od prawie 20 lat i takiej sytuacji nie pamiętam. Przytoczona sytuacja dotyczy calej branży szklarskiej, ramiarskiej i stolarskiej w Wawie (sprawdzilem to) a np najwieksza firma w Waiwe Pyroflex (dzialaja od 1951r) wlasnie wysyla pracownikow na urlopy. Tak wiec potwierdzam zdecydowanie ze przynjamniej w Wawie mamy jakas zapaść która trwa juz prawie 2 miesiące.

lajkonik
Wpisów: 1 307
Wysłane: 25 maja 2010 08:50:36
Multikos,

Próbowałem zrobić ostatnio w warszawie 2 fasady 6,1 x 2,6. Ceny wszyscy mają zbliżone. Na kosztorysy nie można się doczekać. Czyli część firm ma nadal klienta w d.... Pyroflex jeszcze w zimie olał mnie jako klienta, który chciał wydać u nich ok.1000 zł na wielkie lustra.
Nie masz wrażenia, że branża była lekko "rozbestwiona" poprzednią, dobrą koniunkturą ?

Multikos
Wpisów: 112
Wysłane: 25 maja 2010 09:06:40
tak to prawda, przez ostatnie 5 lat telefony dzwonily non stop a Klientów wybieralo sie jak ulęgalki, nawet chcac zachować wlasciwa obsuge Klienta nie bylo to mozliwe - nie bylo szans na nowych pracowników... Znam wiele firm które podejmowaly tylko zlecenia powyzej 1000 zl a chcac zamowic lustero za 300 zl z montażem mozna bylo sobie strzelic w leb, ale to sie skonczylo rok temu, kiedy sytuacja powiedzmy sie ustabilizowala. Robi sie wszytsko i dba o Klienta bardziej niz kiedykolwiek. Ja pisze o styuacji która jest obecnie, znam wszytskich szklarzy w Wawie (obslugujacych zaronwo duze inwestycje jak i drobnych) i u wszyystkich od dwoch miesiecy to samo - telefony przestaly dzwonic. My jezdzimy teraz do zlecen ponizej 100 zl ... Przy marazach siegajacych ok 150 % nadal sie to powiedzmy oplaca ale tak robestwilismy sie bardzo, ale zycie szybko to weryfikuje. Od dluzszego czasu monitoruje to co sie dzieje na rynku i to nie tylko w moim zawodzie, rozmawiam z wlascicielami roznych firm i temat jet tylko jeden - nikt nie wie co sie dziej i ma od polowy do nawet jednej czwartej zamowien. Ja przetrwam, ale mnie interesuje wlasnie to ze wszedzie trabia o coraz to lepszych wynikach a (moze to lokalne) Warszawa stoi. Jestem badzo ciekaw wynikow pkb za II kw, nie wiem moze ogromne molochy maja robote, ale ja mowie o drobnych "fizolach" takich jak moja firma - od dwóch miesiecy mamy mniej niz polowe zamowien niz w zeszlym roku a powrownywac do czasow poprzednich 5 lat nawet nie ma co bo to jakis ulamek. Nie wierze w poprawe sytuacji w IIkw i jestem przekonany ze bedzie jakaś kicha albo zupellnie nie rozumiem o co tu chodzi. Powtarzam ta sytuacja która trwa dokladnie od początku II kw dotyczy wielu branż - nawet moja przyjaciolka która ma firmę zajmujaca sie powiedzmy psychiatria narzeka ze ma polowe Klientów od dwóch miesięcy, kuzyn taksówkarz to samo - podobno w weekendy zdarzaja sie dni ze zarobi niecala "stówkę". Zdaje sobie sprawe ze zapene sa firmy jak napisal kolega powyzej które prosperuja bez zmian, ale z kilkunastu które ja znam to zadna z nich i to naprawde nie sa firemki okazjonalne

Kasia Stefanska
Wpisów: 1 238
Wysłane: 26 maja 2010 14:01:09
A moim zdaniem spółki deweloperskie zapominają o jeszcze jednym aspekcie. Bo w swoich ocenach warunków zewnętrznych, które mogą mieć istotny wpływ na zwiększenie sprzedaży, mówią o dostępności kredytów mieszkaniowych. A ja uważam, że trzeba by jeszcze dołożyć skłonność Polaków do zaciągania tych kredytów. Po ostatnich zawirowaniach to nie jestem przekonana, żeby był choć cień szansy na powrót do złotych czasów.

Arkuos
Arkuos PREMIUM
Wpisów: 208
Wysłane: 26 maja 2010 15:22:03
Mam pytanie czy usuwanie skutków powodzi zwiększy zyski firm zwiazanych z budownictwem z gpw ? Warto isc tym tropem ?

WatchDog
WatchDog PREMIUM
Grupa: Bus Driver
Wpisów: 8 604
Wysłane: 19 czerwca 2010 19:57:54
To było tylko kwestią czasu.

Cytat:
Prokuratura i ABW zarzucają byłemu szefowi warszawskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ustawianie przetargów za łapówkę. Razem z nim zatrzymano sześciu przedstawicieli firm budujących drogi.
(...)
"Gazeta" dowiedziała się, że chodzi o przetargi o wartości sięgającej 1 mld zł. Od dwóch drogowców, którzy chcieli zachować anonimowość, usłyszeliśmy, że zatrzymano także osobę z zarządu polskiej spółki austriackiego koncernu budowlanego, który jest jednym z czołowych graczy w polskim drogownictwie. Biuro prasowe tej spółki nie odpowiedziało jednak na pytania "Gazety".

wyborcza.biz/biznes/1,100896,8...

No bo mimo, że jesteśmy krajem w większości płaskim jak placek...

Cytat:
Budowa jednego kilometra autostrady w Polsce waha się od 2 do 20 mln dolarów – średni koszt to 7,8 mln dolarów. To oznacza, że w Polsce jest najwyższy koszt budowy autostrad spośród wszystkich europejskich krajów – informuje „Życie Warszawy”. Dla porównania w Czechach koszt budowy kilometra autostrady wynosi od 1 do 2 mln dolarów.

www.bankier.pl/wiadomosc/Polsk...

Już dawno żartowałem, że wynajęlibyśmy z bratem koparkę, asfalciarkę i machnęli w tydzień albo dwa z pół kilometra, a potem laba do końca życia.

Kamil Gemra
Wpisów: 3 006
Wysłane: 28 lipca 2010 10:15:53
Polecam do poczytania informacje z GUS o koniunkturze w budownictwie: www.stat.gov.pl/cps/rde/xbcr/g...

del201409163
Wpisów: 24
Wysłane: 30 lipca 2010 12:21:26
Witam serdecznie,

proszę o wyrażenia poparcia dla nowej modyfikacji Rekomendacji S, sprawę szerzej opisałem tutaj:
stojeipatrze.blogspot.com/2010...

gdzie na końcu umieściłem mail, to wspólna sprawa,a wysłanie maila nic nie kosztuje.

Wprowadzenie rekomendacji powinno mieć wpływ na branżę, chociażby dzisiejsze wiadomości z gazet:
www.bankier.pl/wiadomosc/-2185...

www.money.pl/banki/wiadomosci/...

pzdr,
SiP

Edytowany: 30 lipca 2010 12:22

del201409163
Wpisów: 24
Wysłane: 30 lipca 2010 12:24:20
NBP opublikował jakis czas temu: Raport NBP dot. rynku nieruchomości 2002-2009
www.nbp.pl/publikacje/rynek_ni...

Taurus80
Wpisów: 2 936
Wysłane: 30 lipca 2010 12:38:04
stoje_i_patrze napisał(a):
Witam serdecznie,

proszę o wyrażenia poparcia dla nowej modyfikacji Rekomendacji S, sprawę szerzej opisałem tutaj:
stojeipatrze.blogspot.com/2010...

gdzie na końcu umieściłem mail, to wspólna sprawa,a wysłanie maila nic nie kosztuje.

Wprowadzenie rekomendacji powinno mieć wpływ na branżę, chociażby dzisiejsze wiadomości z gazet:
www.bankier.pl/wiadomosc/-2185...

www.money.pl/banki/wiadomosci/...

pzdr,
SiP

Oczywiscie jestem za !!!!
Niech banki placza, rycza i jeszcze co tam chca a rekomendacja powinna byc wprowadzona przynajmniej w czesci po dupie dostana :) co mnie berdzo ucieszy.
Jak euro bylo powyzej 4.50 gdzie kazdy wiedzial ze branie kredytu w tej walucie przy tej cenie jest bardzo oplacalne Banki zablokowaly udzielanie tych kredytow a jak bedzie znow po 3 to kazdemu z ulicy dadza z pocalowaniem w d....
To mnie wku...
Wczoraj z kolega gadalem wlasnie jest na etapie rozpatrywania wniosku i jak opowiadal wszystkie niuanse zwiazane z poszukiwaniem ofert to drobne z mojej kieszeni wypadly :)
Rzad szuka pieniedzy i podwyzsza podatki a jest tyle innych mozliwosci np zlikwidowac Rodzina na Swoim bo jest bez sensu ponad 50% dofinansowania zostaje w banku czyli gow...e banki nie dosc ze okradaja na codzien to jeszcze okradaja panstwo za przyzwoleniem debilnych rzadzacych :(
Ten kraj nigdy sie nie zmieni.
Pewnie tych przykladow mozna wymieniac mnostwo ale szkoda zdrowia Sick

Kanoniers
Wpisów: 1 057
Wysłane: 30 lipca 2010 13:10:32
To nie wiesz ze banki rzadza na swiecie ??? NIESTETY Sick

Czasy niewolnictwa nigdy sie nie skonczyly tylko zmienila sie ich forma, teraz przybrala ona postac taka ze kredytobiorca cale zycie pracuje z petla na szyi dla swojego Pana (Banku) splacajac przez wiekszosc okresu tylko same odsetki i modlac sie zeby dozyc do spalcania wlasciwej kwoty kredytu !!!

Vox
Wpisów: 5 516
Wysłane: 30 lipca 2010 13:46:29
Cytat:
Jak euro bylo powyzej 4.50 gdzie kazdy wiedzial ze branie kredytu w tej walucie przy tej cenie jest bardzo oplacalne Banki zablokowaly udzielanie tych kredytow a jak bedzie znow po 3 to kazdemu z ulicy dadza z pocalowaniem w d....
To mnie wku...

no właśnie, myślisz że w Bankach pracują idioci? Bank lubi sobie zarobić
na zmianach kursu. Nawet GS sprzedawał swoim klientom produkty,
a w tym samym czasie obstawiał ich spadek.
Banki bezwzględnie wykorzystują ludzką głupotę i ignorancję. taka już ich natura.

tylko banki na prawie islamskim są jakieś takie bardziej ludzkie blah5
Edytowany: 30 lipca 2010 13:47

Kamil Gemra
Wpisów: 3 006
Wysłane: 12 sierpnia 2010 13:31:14
Jeżeli kogoś interesują podsumowania sytuacji budownictwa w ubiegłym roku to można je tutaj znaleźć www.stat.gov.pl/gus/5840_2798_...

Kazik wiecie skad
Wpisów: 35
Wysłane: 21 sierpnia 2010 22:58:00

Edytowany: 21 sierpnia 2010 22:59

Kazik wiecie skad
Wysłane: 21 sierpnia 2010 23:01:09
Vox napisał(a):
Cytat:
To mnie wku...

no właśnie, myślisz że w Bankach pracują idioci? Bank lubi sobie zarobić
na zmianach kursu. Nawet GS sprzedawał swoim klientom produkty,
a w tym samym czasie obstawiał ich spadek.
Banki bezwzględnie wykorzystują ludzką głupotę i ignorancję. taka już ich natura.

tylko banki na prawie islamskim są jakieś takie bardziej ludzkie blah5

Bankowość islamska oparta jest na prawie szariatu. A to oznacza, że gdy zakładamy w banku lokatę, ten nie obieca nam, że wypłaci nam procent od powierzonych mu pieniędzy. Według islamskiego prawa, taka obietnica byłaby równoznaczna z hazardem, który jest zabroniony w islamie.Bank może nam ewentualnie obiecać, że podzieli się z nami zyskiem, jeśli dobrze zainwestuje nasze pieniądze. Ale jeśli na operacji finansowej straci, to my również na tym stracimy. Zyski i starty bank dzieli bowiem ze swoimi klientami.Wydaje się ,że takie rozwiązanie byłoby ,,sprawiedliwe,, ,ale konkurencja bankowości( wiadomo w czyich rękach), nigdy nie dopuści.Za bardzo zakorzeniona we wszystkim co nas otacza, wręcz przybierająca obraz naturalnej zależności rozwoju gospodarczego.Smutne ale prawdziwe wydaję sie ,że stworzony system nie jest tworem służącym stricte polepszeniu,rozwojowi,obopólnej korzyści a jedynie pomnażaniu majatku jednostki tworzącej system.

Kazik wiecie skad
Wysłane: 22 sierpnia 2010 09:09:19
WatchDog napisał(a):
To było tylko kwestią czasu.

Cytat:
Prokuratura i ABW zarzucają byłemu szefowi warszawskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ustawianie przetargów za łapówkę. Razem z nim zatrzymano sześciu przedstawicieli firm budujących drogi.
(...)
"Gazeta" dowiedziała się, że chodzi o przetargi o wartości sięgającej 1 mld zł. Od dwóch drogowców, którzy chcieli zachować anonimowość, usłyszeliśmy, że zatrzymano także osobę z zarządu polskiej spółki austriackiego koncernu budowlanego, który jest jednym z czołowych graczy w polskim drogownictwie. Biuro prasowe tej spółki nie odpowiedziało jednak na pytania "Gazety".

wyborcza.biz/biznes/1,100896,8...

No bo mimo, że jesteśmy krajem w większości płaskim jak placek...

Cytat:
Budowa jednego kilometra autostrady w Polsce waha się od 2 do 20 mln dolarów – średni koszt to 7,8 mln dolarów. To oznacza, że w Polsce jest najwyższy koszt budowy autostrad spośród wszystkich europejskich krajów – informuje „Życie Warszawy”. Dla porównania w Czechach koszt budowy kilometra autostrady wynosi od 1 do 2 mln dolarów.

www.bankier.pl/wiadomosc/Polsk...

Już dawno żartowałem, że wynajęlibyśmy z bratem koparkę, asfalciarkę i machnęli w tydzień albo dwa z pół kilometra, a potem laba do końca życia.

Łapówki muszą być ogromne. I to one ( wliczone w kosztorysy:)) wpływają na tak wysokie koszty budowy.Ta akcja nie wiele zmieni. Jak zechcą, znajdą nowy sposób przekazywania łapówek , który utrudni jego wykrycie.Tu pewnie chodzi o przejęcie stołków , a o takie - to już idzie ,,na śmierć i życie,,.

Bartosz
Bartosz PREMIUM
Wpisów: 349
Wysłane: 25 sierpnia 2010 08:22:51
Wywiad z prezesem Energomontażu Południe

Bardzo polecam dla oceny sytuacji i perspektyw w budownictwie

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 9 815
Wysłane: 11 grudnia 2010 17:35:50
Cytat:
Kontrakty warte ponad 30 mld zł znajdują się w portfelach zleceń największych spółek budowlanych z GPW. Dla wielu firm są to rekordowe poziomy. Pozyskują one jednak kolejne zlecenia

Cytat:
2011 r. można oczekiwać erozji marż, co jest związane ze wzrostem udziału kontraktów drogowych w portfelach zamówień. Na ich obniżkę wpłynie również to, że wygasać będą umowy podpisywane przed 2010 r., gwarantujące wysoką rentowność.

www.parkiet.com/artykul/995906...

kliknij, aby powiększyć

Koledzy z podłogi wykazali nie małe opóźnienie w analizie rynku... Na łamach SW analitycy wspominają o tym co najmniej od pół roku ;)

plynacyzrynkiem
Wpisów: 1 357
Wysłane: 27 grudnia 2010 23:16:23
parkiet, nieco po lebkach, o sektorze:

www.inwestor.parkiet.com.pl/ar...

Kamil
Wpisów: 637
Wysłane: 17 lutego 2011 15:36:16

kliknij, aby powiększyć

*W 2012 program ma zostać zrewidowany i szczegółowy plan na lata 2013 - 2018 zostanie dookreślony. Łącznie od 2011 do 2015 na drogi z Krajowego Funduszu Drogowego i budżetu państwa zostanie wydane 78mld PLN.

źródło: www.nbi.com.pl/kfd-78-mld-zl-n...

Czyli wygląda na to że nabliższe dwa lata mogą być historycznie najlepsze dla tej branży, po czym państwo planuje zakręcić kurek. W praktyce wygląda to tak, że na rynku budownictwa drogowego panuje obecnie duża konkurencja, więc żeby wygrać kontrakt trzeba zaoferować około 60%-70% kwoty przetargowej. Zapewne środki zaoszczędzone w latach 2011-2012 zostaną przeznaczone na kolejne inwestycje w latach 2013-. Tak więc lata 2011-2012 nie będą aż tak kolorowe jak pokazuje to wykres, ale spadek po 2012 nie będzie aż tak gwałtowny. Dodatkową podaż przetargów serwują samorządy: www.inwestor.parkiet.com.pl/ar...

Cytat:
Województwo mazowieckie wyda w tym roku na drogi 360 mln zł, a cztery największe miasta regionu – ponad 1,5 mld zł.

Aktualnie: MRB(100%)

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6