pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Bosman

Bosman

Ostatnie 10 wpisów
emisja z PP, wczoraj odcięcie 12,40 zł

nie przesadzajmy z tymi zarzutami
trzeba spojrzeć jak długo kurs Getin Noble spada - od kwietnia 2014 roku
poza tym był cały poniedziałek na podjęcie decyzji, kiedy kurs ustanowił dołek na 89/90 gr


Joker napisał(a):
... Osobiście liczyłbym po cichu o zahaczenie o poziom 0,9X niestety marna są szansę, że do tego dojdzie, bez załamania na giełdach światowych.
...


i długo nie trzeba było czekać na grosze bo tylko 2 tygodnie

BZ przyjął w modelu DCF stopę wolną od ryzyka na poziomie 2.6 %

co się zaś tyczy scenariusza sprzedaży to oni celują w 7.5 mln sztuk ale jeśli by miało być 10 mln sztuk to cena docelowa za akcję rośnie do 29.5 zł.

Coś tam się od czasów duchownego z Gruzji zmieniło w Rosji ale jedna rzecz pozostała niezmienna - to brak wartości życia ludzkiego. Skala dzisiaj już nie ta jak napisał Irfy ale jak pokazał przypadek prezesa Totala można mieć hajs, kontakty a i tak "pierdnięcie" renifera na Syberii potrafi zabić.

Nie pierwszy mord polityczny w krainie absurdu. Celebryta znowu obwieści, że dołoży wszelkich starań a zabójców będzie ścigał nawet w sraczu. No przecież czy nasz lider i przywódca, który dba o nas jak ojciec najlepszy, dopuściłby do takich wybryków pod oknem twierdzy?

kierunek od samego początku był jeden - Nadniestrze, odcięcie Ukrainy od Morza Czarnego i otworzenie sobie okna na Bałkany i rejon Morza Śródziemnego
Donbas to tylko przystanek tak jak wcześniej Krym

Serpico czy ten śmierdzący z przypowieści przytoczonej przez Ciebie to celebryta z botoksowymi policzkami?

Ukraina to nie Czeczenia czy Gruzja.

krewa napisał(a):
Szanowni Inwestorzy!
Proponuję rozwiązać zagadkę. Mamy samolot, lecący z prędkością jakieś 960 km/h. Mamy kompleks BUK-M2, strefa rażenia którego wynosi maksymalnie 50 km. Kompleks składa się z 4 pojazdów (na zdjęciach robiących za dowód mamy tylko jeden) i sprawna ekipa potrzebuje 5 minut na przygotowanie kompleksu do oddania strzału.
Pytanie brzmi - ile kilometrów pokona w tym czasie samolot i czy będzie znajdować się w strefie rażenia?


odpowiedź na powyższą zagadkę wynosi 80 km, jeśli promień wynosi 50 km a trasa samolotu przebiegała dokładnie nad punktem centralnym to spokojnie przez 5 minut znajdował się w polu rażenia zestawu.
Najciekawsza jest prędkość samej rakiety, która rzekomo wynosi 3 Ma. Osiągnięcie pułapu 10 km to czas zaledwie 10 s.

Dokładnie pospieszyli się towarzysze z wymianą pieniądza, hrywna od dzisiaj ma status waluty zagranicznej na Krymie. Wstępnie miała być w obiegu na równi z rublem do końca 2015 a tu 27 maja leningradzki mołodiec zmienił zdanie.

siekoo napisał(a):
@Bosman, a wszedlbys teraz z inwestycja na Ukraine? nawet jezeli EU dalaby 'gwarancje' dla Ukrainy?
mam na mysli inwestycje dajaca miejsca pracy, nie spekulacje, czy kupowanie nieruchomosci za 1 hrywne.

Siekoo pewnie, że ryzyko istnieje ale jak to mówią kto pierwszy ten lepszy.
Chińczycy już jakiś czas temu zwietrzyli nadarzające się okazje w tym kraju, a jak wiadomo nacja ta nie podejmuje decyzji pod wpływem chwili.
Bezpośrednio oczywiście nie wchodzę z greenfield investment na Ukrainę(nie jestem póki co gościem takiego kalibru) nie mniej jednak mam zainwestowany kapitał w spółki działające w tym kraju.

Abstrahując od pobocznych wątków które wkradają się w polemikę trzeba przyznać, że Ukraina jako państwo i społeczeństwo stoi przed obliczem fundamentalnych zmian porównywalnych do tych, które dokonały się w naszym kraju w okresie transformacji. Popularne jest nawet porównywanie poziomów, wskaźników z tego okresu pomiędzy naszymi krajami. Jednym słowem jest co robić za wschodnią granicą. Piszmy o perspektywach i przyszłości. Zmiany się szykują i jest to oczywiste, jeśli chce się coś osiągnąć i "doganiać" zachód. A o to przecież ludziom chodziło. Jakiś czas można było konserwować ten skansen, 25 lat już chyba wystarczy.
Zachód będzie wspierał Ukrainę w tych przemianach i na tym skorzysta. A jakie miejsce będzie miała w tym RF? Z tego jak zagrali marginalne. Im bardziej będą naciskać i mieszać tym bardziej to będzie cementować społeczeństwo przeciwko "braciom zza wschodniej granicy".
Oby Ukraina była w XXI wieku dla RF tym czym było NRD dla ZSRR w poprzednim stuleciu.

MFW oświadczyło przecież, że w przypadku utraty przemysłowych okręgów zrewiduje pomoc dla Ukrainy.
To byłby pierwszy poważny cios dla gospodarki.
Drugi to byłaby utrata dostępu do morza, uniemożliwiająca export produktów i surowców rolnych, którymi Ukraina stoi. Dlatego też celebryta z warowni podsyca ogień od Ługańska aż po Odessę.
Bez Donbasu i rolnictwa Ukraina jest jak pusty domek dla lalek.


Widzę że dyskusja czy też wymiana opinii idzie w najlepsze.
Chciałem was zapytać o 2 sprawy:
po pierwsze czy przewrót z końca zeszłego roku różni się od Pomarańczowej rewolucji czy też jest podobny?
po drugie czy grupie, którą medialnie reprezentuje pułkownik KGB, chodzi o Ukrainę samą w sobie czy też konflikt ten jest wykorzystywany jako karta przetargowa w innych sprawach w skali globu np Syrii czy Iranu ?


@Salak

Świetlana przyszłość czeka nasz kraj

forsal.pl/artykuly/792139,7-9-...

u koryta powiedzą coś takiego: "wschód wschodem z jego problemami a my i tak będziem potęgą bo tak ustaliliśmy w programie rządowym"

Scarry napisał(a):
@soczo81

dokładnie, w końcu mówimy jednak o strefie biedy, takiej naprawdę biedy gdzie każde kilkaset złotych jest dużą kasą.

No i dochodzi filozofia tych ludzi, 70 lat tresowanych w ZSRR, "homo sovieticus", któremu bunt czy narodowe ciągoty wydają się egzotyką zaburzającą spokojne istnienie.


to jest prawda, że lata indoktrynacji zrobiły swoje(widoczne we wszystkich demoludach) jednak pozostaje element najmłodszy społeczeństwa wychowany już po 1991, nieskażony przeszłością
w nim siła i nadzieja

Też pozwolę sobie zabrać udział w dyskusji i na początek miałbym pytanie:
czy facet, który oficjalnie jest głową kraju i ponoć zarabia najmniej z całego gabinetu, sam w sobie jako jednostka jest jądrem decyzyjnym jak to się pokazuje w mediach, czy też jest reprezentantem jakieś szerszej grupy z której się wywodzi, która go wspiera jednak pozostaje w ukryciu przed blaskiem fleszy? Mówiąc wprost, czy gość ten jest drugim Józkiem zwanym potocznie Stalinem z całym charakterystycznym dla niego kultem jednostki czy też jest tylko marionetką?

Tak to prawda żartowniś, że Ruscy chcieli wejść również na południe i wschód: Donieck, Charków, Odessa i odciąć ich (tj. Kijów) od morza. Zdecydowany jednak sprzeciw lokalnych działaczy i bogaczy oligarchów, którzy nie chcieli pójść na układ z ruskimi zmusił ich do ograniczenia się jedynie do obszaru Krymu. W Charkowie chcieli nawet stworzyć podczas zjazdu okręgów południowo - wschodnich równoległy do Kijowa ośrodek władzy. Targowiczan jednak nie znaleźli i plan spalił na panewce.


korrespondent.net/ukraine/poli...

"Grupa ekspertów" już przybyła do Kijowa. Każda ze stron która wyłoży kasę na stół będzie miała coś do ugrania, kraj stoi w przededniu wielkich zmian. Rosja w tym przypadku stoi naprzeciwko UE, USA i Chin. Już poniosła porażkę i kto wie czy Ukraińcy nie powiedzą braciom zza wschodniej granicy weźcie sobie te wasze śmieszne 15 mld $ i poszli domoj.

No i proszę Krzysiu Kwiatkowski z NIK stwierdził, że kryzys demograficzny nam nie grozi on już się zaczął.
Rzesza młodych ludzi, która opuściła nasz kraj po 2004 roku, spowodowała przepaść w demografii, której żadne działania rządzących nie będą w stanie zaradzić.
Brak ludzi nie pozwoli aby Polska mogła dokonać przeskoku, taka prawda.

Sęk w tym, że konfliktu jako takiego nie będzie. Bardziej będzie to wyglądało jak strzelanie na poligonie przy użyciu rakiet, lotnictwa coś ala Libia kilka lat temu.

Dawno temu bo w poprzednim wieku pewien facet, który sporo ma pomników w Polsce, rzekł:
"Myślałem już nieraz, że umierając przeklnę Polskę. Dziś wiem, że tego nie zrobię. Lecz gdy po śmierci stanę przed Bogiem, będę go prosił, aby nie przysyłał Polsce wielkich ludzi."

i wygląda na to, że go wysłuchał.


czekać trzeba na jakieś info o zmianie stanu posiadania akcji przez obecnych akcjonariuszy
póki FF taki mały to i wiatr może zacząć wiać w drugą stronę

W sumie AT fakt, że wyniki są jakie są nie powinien zwalniać z analizy.
Jeśli to nie problem dla Ciebie i masz czas to poproszę o kilka słów komentarza w imieniu akcjonariatu.

HansTheSceptic napisał(a):

Wiesz może ile wypłynie z firmy w związku z ukłądem?
W raportach się do tego nie mogłem dokopać...

Hans co miałeś na myśli "wypłynie z firmy"?

Ciekawym bardzo raportu za IV kwartał.
W tym roku będzie zamykany układ własnym sumptem, jak zapowiedział prezes.
Spółka spieniężyła ostatnio działkę w Łodzi, zobaczymy jak dołoży się do tego działalność operacyjna.
Jeśli wszystko pójdzie zaplanowanym torem, nie pozostanie nic innego jak tylko przyklasnąć pozytywnej realizacji restrukturyzacji spółki, dzięki której przetrwała w ciężkich czasach.

Spotkałem się czas temu z komentarzem, kobiety młodej co prawda ale z wykształceniem ekonomicznym, że giełda to hazard i kasyno, kiedy wspomniałem że inwestuję na giełdzie. Coś ala Marek Belka z RPP. Też mu się coś takiego rzekło.
Być może kobiety inwestują ale nie udzielają się tak aktywnie na forum, tak fanatycznie jak co poniektórzy na innych forach. Tutaj w zasadzie stara się to ograniczyć ale na innych portalach sami wiecie co się dzieje. Być może kobiety to drażni i dlatego nie piszą na nich co nie znaczy że nie inwestują czy też spekulują.

A tak poza tym kobieta jeśli ma jakieś środki finansowe to zdaje mi się że jest skłonna przeznaczyć je na inne cele niż inwestycje. To tak z obserwacji.

Coby nie mówić zarząd próbuje kupić czas.

Dla obserwatorów rynku, zwłaszcza tych nowych, szykuje się instruktażowa historia z której będzie się można sporo nauczyć.
Dlatego warto śledzić zachowanie kursu.

Szkoda by było takiej spółki

Chiny jak to Chiny kraj kontrastów.

Niby pretenduje do lidera w skali świata, jednak polityka 1 dziecka wkrótce się zemści.

Do tego dochodzą:
- eksperymentowanie ze środowiskiem naturalnym, które coraz częściej będzie prowadzić do katastrof naturalnych
- przeinwestowanie w niektórych branżach i sektorach, które doprowadzą do powstania baniek inwestycyjnych - już teraz stoją całe miasta w których nikt nie mieszka
- potrzeba przeprowadzenia reform społecznych, których wynik jest trudny do przewidzenia

W kwestii militarnej władze stawiają na ilość a nie na jakość, jak np spora ilość podziemnych lotnisk, z których chmary samolotów, być może starszej generacji, miałyby obezwładnić hipotetycznego wroga.


Anty Teresa widzę że robiłeś ostatnią analizę raportu.

Na walorze ruch, pojawił się zysk, plany rozwoju.

Przydałaby się analiza za zeszły rok.

Poprosiłbym w imieniu akcjonariuszy

Ogólne zasoby złóż Makiejewki wynoszą 1.5 mld m3 z czego na region Donieck przypada 10 %.


Makiejewka znajduje się na terenie 3 okręgów:
Donieck
Charków
ługańsk

Wynika to z 1 akapitu artykułu

Dzięki AT za analizę.

Trzeba pamiętać o toczącym się postępowaniu sądowym z AWBUD w sprawie budowy zakładu w Wałczu.

Do czwartku termin objęcia obligacji serii F (15 mln) na spłatę obligacji serii C zapadających 19 marca (około 11 mln).
Poprzednie obligacje serii E nie cieszyły się zbytnim zainteresowaniem - na łączną pulę 20 mln udało się uplasować tylko około 5 mln.

akidos napisał(a):
Kolejny raport, w ktorym aktywa nie uzgadniaja sie z pasywami!

W pasywach zgubiły się rozliczenia międzyokresowe

Sęk w tym aby nie kierować się dotychczasowymi wynikami ankiety i odpowiadać na zasadzie przeciwieństwa.

Jak mawia tutejszy wykładowca: " Nieważne ile zarobiłeś, nieważne ile straciłeś, ważne ile się nauczyłeś"
Nauka inwestowania to nie tylko pasmo zysków i zieleni na rachunku ale również porażki, nietrafione decyzje i straty.
Krótko, im szybciej giełda "przetrzepie Ci tyłek" tym lepiej dla Ciebie. Ważne żeby z tego lania wyciągnąć słuszne i konstruktywne wnioski.
Przeanalizować i wykorzystać na przyszłość.

Wszystko w rękach Greków.

Pamiętać trzeba, że w historii wspólnej waluty nie było jeszcze precedensu wyjścia któregokolwiek z państw członkowskich ze strefy euro. Upadek Grecji to będzie porażka "lokomotyw UE", upadnie idea solidarności, na której bazuje ten związek państw.

Niemcy, Francuzi są na maxa wkurzeni na Greków, ale jeszcze bardziej irytuje ich to, że chcą dać kasę na pomoc a "bracia z południa" jej nie chcą, bo coś nie bardzo garną się do reform.

Chciałbym zwrócić szanownych kolegów i koleżanek inwestorów, że od 1989 roku żadna czy to partia/opcja nie sprawowała rządów przez więcej niż 1 kadencję. Zawsze było tak, że 4 lata ci jedni - po nich następowała zmiana z drugiej strony i tak już przeszło 20 lat. Mówię tu o pewnej kontynuacji której brak.

Ja oddam głos na PO. Zgadzam się z przedstawionymi przez was zarzutami. Nie jestem jednak osobą naiwną i nie wierzę w to, że wszyscy politycy to uczciwi ludzie bez względu na opcję którą reprezentują. Zawsze w stadzie znajdą się czarne owce, kanciarze oszuści i złodzieje. Nie twierdzę, że zrobili wszystko lub nawet większość co proponowali w programie. Jednak dostrzegam plusy i potrafię je docenić.

Mówiąc krótko dam im szansę na kolejne 4 lata. Jeśli jej nie wykorzystają rozliczę ich w przyszłości przy kolejnych wyborach.

Trzeba pamiętać, że odejście od gospodarki rynkowej - a w przypadku Grecji widać to aż nadto: 13 i 14, nepotyzm, wszechwładne związki zawodowe, dodatki i dopłaty - prowadzi do zniewolenia. Jak ktoś wie to Hayek pisał o tym na początku poprzedniego wieku.
Tym samym Grecy stali się niewolnikami i jak to niewolnicy zostaną sprzedani.
Książkowy przykład terapii szoku - coś ala Chile Pinocheta albo Wielka Brytania za Thatcher. Sam jestem ciekaw co z tego wyjdzie.
Plany planami ale ludzie przywykli do "babilońskich" przywilejów przez lata i nie będzie łatwo nakłonić ich do wyrzeczeń i brania się do ciężkiej roboty za grosze.

2 sprawa to rosnąca w siłę gospodarka turecka w tym regionie Europy. Za Grekami specjalnie nie przepadają - jednym słowem może być ciekawie.

Bosman MSX 5 VST 5

Bosman BBZ 7 KSG 3

Opóźnienie jest faktem. Wykonawca nie poradził sobie z innowacyjnością projektu inwestycyjnego. Jeśli się okaże, że nie będzie żadnej kary to wtedy Ozen będzie ładnych parę milionów w plecy.

Póki co czekamy.


Bosman - BBZ 7 GRJ 3

Bosman - BBZ 7 EFH 3

Bosman - BBZ 7 EFH 3

Bosman - BBZ 7 DUD 3

Zapowiadane jest rozpoczęcie produkcji w Skrzatuszu i Wałczu w styczniu - max lutym. Do końca lutego wybór wykonawcy projektu w Jastrzębiu Zdroju. Powoli epilog tej historii się zbliża. Wycena spółki wzrośnie to i kurs może wreszcie zbliży się do rekomendacji.

Bosman - BBZ 5 CZP 5

Ma ktoś jakiekolwiek wieści? Niedługo połowa grudnia a tu żadnych informacji ze spółki. Dzwonił, pisał ktoś do nich?

Z tematyki Energo-eko:
W ostatnim dokumencie rekomendacji DM BPS na stronie 12 - dotyczącej inwestycji w Jastrzębiu zdroju

Planowane prace inwestycyjne:
1. wykonanie opracowania oraz wybór wykonawcy;

2. zakończenie prac legislacyjnych,które pozwolą na uznanie części wyprodukowanej w ten sposób energii za energię pochodzącą z OZE

Co się tyczy wykonawcy - jeszcze nie pytałem ale punkt 2 - chodzi tu o projekt rozporządzenia ministra środowiska w sprawie szczegółowych warunków technicznych kwalifikowania części energii odzyskanej z termicznego przekształcania odpadów komunalnych jako energii z odnawialnego źródła energii.
Na chwilę obecną dokument jest już po uzgodnieniach resortowych i powinien znaleźć się w komisji prawnej Kancelarii Rady Ministrów, skąd po zaaprobowaniu powinien zostać przedstawiony do zatwierdzenia na posiedzeniu.

W dokumencie tym w dodatku Ocena skutków regulacji możemy przeczytać:

3. Wpływ regulacji na:
a) sektor finansów publicznych, w tym na budżet państwa i budżety jednostek
samorządu terytorialnego:
Projekt nie pociąga za sobą wpływu na budżet państwa oraz budżety jednostek
samorządu terytorialnego.
b) rynek pracy:
Przepisy rozporządzenia mogą być ekonomiczną zachętą dla przedsiębiorców do
budowy spalarni odpadów, a tym samym do wzrostu zatrudnienia w branży
budowlanej oraz branży związanej z gospodarką odpadami.
c) konkurencyjność gospodarki i przedsiębiorczość, w tym na funkcjonowanie
przedsiębiorstw:
Przyjęcie projektu rozporządzenia może przyczynić się do wzrostu konkurencyjności
gospodarki i przedsiębiorców, do których skierowana jest treść projektowanego
rozporządzenia. Zakwalifikowanie energii odzyskanej z termicznego przekształcenia
odpadów komunalnych jako energii z odnawialnego źródła energii wpłynie na
osiąganie wyższych dochodów przez przedsiębiorców, w tym umożliwi Polsce
szybsze osiągnięcie produkcji energii elektrycznej na rynku wewnętrznym
wytwarzanej ze źródeł odnawialnych.

d) sytuację i rozwój regionalny:
Przyjęcie projektu rozporządzenia nie będzie miało wpływu na sytuację i rozwój
regionów.
e) wpływ na ochronę środowiska
Rozporządzenie w istotny sposób może przyczynić się do poprawy stanu środowiska.
Wykorzystanie bowiem odpadów do produkcji ciepła i energii elektrycznej spowoduje
drastyczne zmniejszanie się ich ilości na składowiskach, a także zwiększenie
wykorzystania odnawialnych źródeł energii. Energię wytwarzaną z biomasy traktuje
się jako energię nie powodującą emisji dwutlenku węgla.


aabbcc napisał(a):
skad wiesz ze budowa ruyszla w styczniu kto budowal i skad mieli kase?

Budowy ruszyły i w Skrzatuszu i Wałczu - decyzja o przyznaniu kredytu z BPS została przekazana do wiadomości 13 stycznia - jak już było wiadomo, że będzie finansowanie kredytowe w przypadku OZEN i dotacja w przypadku BIOGAZ. Środki były z 3 mln pakietówy z 30 stycznia. Na początku roku wiadomo pogoda nie pozwalała na rozwinięcie prac i postępowały one wolno i w ograniczonym zakresie ale teraz, kiedy formalnie o wiele większa kasa jest już na koncie i warunki pogodowe korzystniejsze, prace powinny iść pełną parą.

aabbcc napisał(a):
.... ponadto uruchomienie kredytu i I transzy może sugerować ze budowa ruszyła....

Budowa ruszyła na początku bieżącego roku w styczniu. Faktem jest, że nadmieniane zawsze były warunki pogodowe, które mogą determinować postęp prac. Zima wiadomo trzymała w tym roku. Nie mniej jednak większość pozostałych prac powinno być prowadzone wewnątrz budynków. Wywnioskować można to choćby ze zdjęć dokumentujących zaawansowanie robót.

bankrut napisał(a):
Czy naprawdę nie ma żadnych niepokojących sygnałów ze spółki? Od kilku dni ktoś pozbywa się naprawdę sporej ilości akcji nie pozwalając rosnąć cenie. To wygląda wręcz na paniczną wyprzedaż a pakiety są po kilkadziesiąt - sto tysięcy sztuk. Jak ludzie wykupią - dorzucane są kolejne. Wszystko pędzi w górę a Zenek spada. Czy to możliwe, że mamy jakiegoś trupa w szafie? Zaczynam się niepokoić, bo załadowany jestem na maksa.

Osobiście się nie zgadzam. Ludzie wyprzedają na inne spółki, które aktualnie idą ostro w górę. Jestem przekonany, że gro siedzi tu wciąż ze sporymi pakietami. Od dołka mamy wprawdzie 100% - licząc 59 gr - 1.2 zł ale też nie uwierzę, że wszyscy kupili akurat na samym minimum. Średnie gdzieś mają w przedziale 65-75 gr co wcale nie daje jakiejś ponadnormatywnej stopy zwrotu na tle rynku.

Przeoczyłem a info wyjasniające kwestię opóźnienia formalnego podpisania umowy o dotację na Skrzatusz:

Uprzejmie informujemy, że z uwagi na niejednorodność przyjętych założeń przez wnioskodawców przy przygotowaniu uzpełnień dokumentacji aplikacyjnej oraz związaną z tym konieczność pozyskania od większości beneficjentów znaczących uzupełnień, poprawek lub wyjaśnienia wątpliwości, celem dokonania ostatecznej oceny projektów - termin zakończenia oceny merytorycznej II stopnia w ramach konkursu nr 1/POIiŚ/9.1/2009 został za zgodą Instytucji Pośredniczącej przedłużony do dnia 29 stycznia 2010 roku.

pois.nfosigw.gov.pl/pois-9-pri...

Trzeba będzie poczekać jeszcze kilka tygodni

Czy można zwrócić uwagę na akcjonariat, zgodnie z corocznym raportem poszczególnych funduszy na koniec 2009 roku Generali posiadało "0" akcji BBI ZEN. Można wprowadzić korektę?
Dzięki

Co nieco w temacie Energo-eko w Jastrzębiu Zdroju

W programie "Polityka energetyczna Polski do 2030 roku" istotne miejsce zajmuje działanie wykonawcze w postaci opracowanego Rozporządzenia Ministra Środowiska w sprawie szczegółowych warunków technicznych kwalifikowania części energii odzyskanej z termicznego przekształcania odpadów komunalnych jako energii z odnawialnego źródła energii

ww.mos.gov.pl/bip/pliki_do_pob...


Projekt tego dokumentu został przedłożony Komisji Europejskiej w dniu 10 listopada 2009 roku. Zgodnie z obowiązującymi przepisami na jego rozpatrzenie ma 3 miesiące, jeśli w tym terminie nie będzie żadnych uwag procedura obowiązkowego wstrzymania procesu legislacyjnego - standstill upłynie 11 lutego 2010 a więc za 2 tygodnie w czwartek.

Przepisy te będą miały zastosowanie do zakładu w Jastrzębiu zdroju, czyniąc go beneficjentem prawnych i rynkowych korzyści m.in. w postaci wystawiania świadectw pochodzenia i ich sprzedażą oraz obowiązkiem odbioru tej energii na zasadach określonych dla wszystkich rodzajów energii pozyskiwanych z OZE.

W Polsce szacuje się produkcję 10 -11 mln t odpadów komunalnych rocznie (wg stanu 2004 r.), z czego: 92% masy odpadów jest składowane, 2% kompostowanie, a 5% objętych jest selektywną zbiórką odpadów. Termicznemu przekształcaniu odpadów poddano tylko 44 tys. ton odpadów, co stanowiło 0,4% ogólnej ilości wytwarzanych odpadów. W stosunku do 2000 r. nie zanotowano w tym zakresie żadnego postępu.

Zgodnie z treścią art. 5.2 dyrektywy 99/31/WE oraz art. 16a ust.4 znowelizowanej ustawy o odpadach, Polska ustaleniami Traktatu Akcesyjnego zobowiązała się do redukcji odpadów ulegających biodegradacji. Proces ten należy przeprowadzić w trzech określonych etapach (za benchmark przyjmuje się masy tych odpadów wytworzonych w rok 1995):

do dnia 31 grudnia 2010 r. – ilość odpadów komunalnych kierowanych na składowiska wynosić ma nie więcej niż 75% wagowo całkowitej masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji;

do dnia 31 grudnia 2013 r. – ilość odpadów komunalnych kierowanych na składowiska wynosić ma nie więcej niż 50% wagowo całkowitej masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji;

do dnia 31 grudnia 2020 r. – ilość odpadów komunalnych kierowanych na składowiska wynosić ma nie więcej niż 35% wagowo całkowitej masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji.

elmariachi napisał(a):
Istotne o tyle ze nie bedzie kary. Nadal jednak brak kluczowego info o zdobyciu finansowania. Pisalem do nich we wrzesniu zeszlego roku i otrzymalem odpowiedz, ze trwaja rozmowy z bankami....

teraz gdy formalnie jest przedłużony okres oddania inwestycji to ryzyko finansowania dla banku uległo zmniejszeniu,

spółka uzyskała już finansowanie w banku w przypadku Skrzatusza, które będzie uruchomione z chwilą podpisania umowy o dotację co powinno nastąpić lada dzień - w komunikacie była mowa o grudniu zeszłego roku


dość istotne info o pozytywnej odpowiedzi PARP w sprawie Wałcza

[06-01-2010 13:39] BBI ZENERIS NFI SA informacja od spółki zależnej OZEN Plus

06.01. Warszawa (PAP/ESPI) - Raport bieżący 1/2010
Zarząd Spółki "BBI ZENERIS NFI S.A." (dalej jako "Fundusz") informuje, że w dniu 6 stycznia 2010 r. otrzymał informację od Spółki OZEN Plus Sp. z o.o. - spółki zależnej, w której Fundusz posiada 98,52% udziałów w kapitale zakładowym, o podpisaniu przez Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości aneksu do umowy dofinansowania projektu, przesuwającego termin zakończenia inwestycji, realizowanej przez Spółkę OZEN Plus pn. "Uruchomienie produkcji energii ekologicznych z odnawialnych źródeł energii" do dnia 31 grudnia 2010.
Uwzględniając stan zaawansowania inwestycji, Spółka planuje zakończyć inwestycje na przestrzeni kilku miesięcy. Ostateczny termin zakończenia inwestycji będzie zależny od warunków pogodowych oraz terminu uruchomienia finansowania bankowego.
Dotychczasowe uregulowania umowne wskazywały na 30 listopada 2009 r., jako termin zakończenia realizacji inwestycji, prowadzonej przez Spółkę OZEN Plus.
Podstawa prawna:
Informacja poufna.

Napiszę tylko, że dawno albo nawet w ogóle nie widziałem was tu tyle.

Jakie są opcje:
1 - upadek
2 - spółka nie upada i unika przejęcia
3 - spółka nie upada i zostaje przejęta

Jak dla mnie 1 odrzucam. Pytanie: jak opcje 2 lub 3 wpłyną na kurs i w jakim horyzoncie czasowym. Czy inwestycja w tę spółkę na chwilę obecną jest jakby tu rzec obiecująca i bardziej korzystna w porównaniu z innymi alternatywnymi?

Czysto hipotetycznie pytam: Czy w interesie COWI lepiej jest jak Tech upadnie czy jak cena akcji będzie najniższa aby koszt przejęcia był jak najmniejszy? Z punktu widzenia konkurenta lepiej jak przeciwnik pada na ... czy jak jest na tyle osłabiony że podaje się mu rękę i mówi: "od teraz będziesz pracował dla mnie".

Na stronie spółki pojawiło się 5 nowych informacji na temat poszczególnych inwestycji: www.bbizeneris.pl/pl/centrum-i...

Z ciekawszych:
1. to końcowy etap konkursu na dofinansowanie elektrociepłowni w Skrzatuszu z perspektywą uzyskania środków finansowych w grudniu tego roku
2. złożenie do PARP protestu co do dokonanej oceny, który został przyjęty - wniosek skierowany został do ponownej oceny. Ponowna ocena wniosku Energo-Eko I powinna zakończyć się jeszcze w październiku.

Najlepsze w tych informacjach co się pojawiają jest to, że podają ile to procent stanowią przychody z takiej a takiej działalności co w zasadzie powoduje zbędne zamieszanie i może wywoływać mylne wrażenie.
Np:
"Techmex rezygnuje z dochodowego biznesu
W 2008 r. pion dystrybucyjny zapewnił spółce około 90 proc. rocznych przychodów, które wyniosły 365 mln zł. ..."

Bo jeśli dochodowość to gdzie informacja o poziomie kosztów a tym samym o marży na odpowiedniej działalności?
I co to znaczy że około 90%? Czy to jest informacja istotna?
Przykład
dział I - przychód 200 mln, marża 3% czyli 6 mln
dział II - przychód 40 mln, marża 25 % czyli 10 mln

Czy fakt że firma generuje ponad 5 większe przychody w dziale I w stosunku do II upoważnia do stwierdzenia, że pierwszy jest bardziej dochodowy?
A jaki jest stosunek marż w Techu?? Zgodnie z raportami 1:10, co pozwoliłem sobie zestawić kilka stron wcześniej na tym wątku. (Strona 29)

Muszę przyznać że jak dzisiaj spoglądałem na TKO Sygnity to sobie pomyślałem chyba jakiś żart. W sumie otwarcie luką a nie systematyczny spadek przez całą sesję.
Pytanie tylko czy jak prognozy z komunikatu okażą się prawdziwe na koniec sierpnia, to rynek nadal będzie wyceniał spółkę na tym poziomie? Bo nikt mi chyba nie powie że "tak to tylko przejściowe spadki popytu na nasze usługi i produkty, marż a tym samym wyników i w drugiej połowie a najpóźniej w 2010 roku odrobimy."
Obrót historyczny bez dwóch zdań - wskazuje na punkt przegięcia albo coś co można wyrazić słowami "chrzanić te 15 zł" Think
Zahary o jakim scenario mówisz nadmieniając DUDE?

Poniżej małe zestawionko na temat zatrudnienia na przestrzeni ostatnich lat

...............................2008 rok................2007 rok.....................2006 rok....................2005 rok
................................Liczba.....................Liczba..........................Liczba.......................Liczba
............................Pracowników..........Pracownikow................Pracowników............Pracowników

Kadra zarządzająca…...10……………........….13.................................14...........................6
Administracja …………...48…………….......…..69.................................56.........................40
Sprzedaż …………………..48…………….......….186...............................186........................185
Logistyka …………………..21…………….......…..22.................................22.........................24
Usługi IT ……………….…53……………............52..................................56.........................58
Produkcja GIS …………...102………….. ..........85.................................57.........................33
Razem………………………282…………............427..............................391.....................346


Wszystko wskazuje że przeskoczyliśmy poziom wyżej (8 złamane nie byle jakim obrotem 15,7 mln) Pierwsze puknięcie do 10 zł już było za 1 razem. Zobaczymy jak pomoże rynek do wyników bo po to WK powinno być spokojnie.

EFH, Pepees i Alchemia - się zobaczy Silenced

No proszę Deja vu SlawekW. Odświeżyć trzeba bo kolejny wystrzał się zdarzył.

W sumie racja szooler wszystko tak rozgrzane, że strach. Kurs rośnie nieprzerwanie od poniżej 7 zł. Najważniejsze że 8 zł przekroczone na mówiąc delikatnie sporych obrotach i mam nadzieję będzie tak jak pisze kolega TomAl "...8 zeta było sufitem tak od dziś będzie podłogą."

Połowa dnia a tu już 10,5 mln a gdzie dopiero koniec dzisiejszej sesji. Eh?

Alexey już czas wav

Dzisiaj było to powiedziane, a było to "NIEDOSZACOWANY" w sensie Techmex. Niektórym widocznie to wystarczyło. Stacji nie chciałem pisać ale post powyżej

No proszę co to znaczy słowo w środkach masowego przekazu. Zobaczymy czy zdołają utrzymać kurs powyżej 8 zł. Jeśli się uda to będzie ok, mimo że Templeton wciąż ma coś tam do sprzedania to widać, że są spore oczekiwania wobec spółki. thumbright

Słusznie kubajjk jak nie teraz to kiedy. Osobiście oczekuję pozytywnego II kwartału dla Techmexa. Po pierwszym kwartale zawsze można było powiedzieć - i nie piszę tu o Techu ale w ogóle o jakiejkolwiek firmie - że jakieś przesunięcia, kombinacje a tak po II można już nieco pewniej ocenić poszczególne spółki. Jednym słowem albo ktoś sobie nie radzi w czasach kryzysu czy tam spowolnienia albo nawet recesji albo ktoś wyciąga szybko wnioski i podejmuje prawidłowe decyzje.
Ostatnio sporo akcji idzie w rynek, jakoś specjalnie reakcji na kursie to nie robi. Nie zdziwię się jak przed wynikami okaże się, że ktoś zwiększa zaangażowanie.

Na BZWBK pojawiła się analiza i rekomendacja dotycząca Techa - cena docelowa 14-16 zł (metoda DCF i porównawcza ) ważny opór w okolicach 8.80 - 8.90, wsparcie 5.70 -5.80. Szans w poprawie sytuacji spółki upatrują w restrukturyzacji sektorowej, więcej GIS mniej INFO, co powinno przełożyć się na redukcję kosztów finansowych dość w znacznym stopniu umniejszających wynik.

Oby to nie było przygotowywanie gruntu pod kolejną salwę Templetona np jutro albo na początku przyszłego tygodnia d'oh!

Templeton takie psikusy nam tu robi hm... nieładnie nieładnieShame on you i potem musimy się tułać po innych spółkach crybaby Szczerze powiedziawszy kiedy mr Mo mówił, że Europa wschodnia to jeden z przyszłościowych i obiecujących rynków byłem święcie przekonany, że co jak co ale z Techa nie wyjdą. Mają jeszcze akcje Polnordu i Pegasa. Szybko spojrzałem na te spółki ale żadnych ruchów z ich strony tam nie widać. Muszę się przyznać że wprowadzili mnie w niezłą konsternację.
30 czerwca 182.417
10 lipca 155.595
17 lipca 197.229

To tak pi*drzwi jeszcze 4 takie dni i można pożegnać. Sprzedają mniej więcej co tydzień, wychodziłoby że przy takim harmonogramie nie będzie ich akurat przed wynikami na koniec sierpnia.

Z technicznego pkt widzenia sytuacja bardzo podobna do obrazu z połowy listopada 2008, jeno przydałyby się rosnące obroty w tym tygodniu tak z 6-8mln i można liczyć na 21-22 zł. thumbright

Jarbas napisał(a):
Dołączyłem się dzisiaj do "posiadaczy" ;)
Oby krokodylku nie była to pechowa 13.

Podzielisz się z nami andnat odpowiedzią jak Ci odpiszą? Co możemy na Ciebie liczyć?

Alexey napisał(a):
z kazda kolejna spadkowa sesja coraz bardziej mi sie tu podoba.
jesli zjedzie ponizej 15, bede pakowal do wora za ile moge.
ja tu widze taki ladny ponadroczny klin znizkujacy. jak sie z niego wybije, to hohoho.

Drogi Alexeyu co tu będę dużo się rozpisywał - SZYKUJ WÓR Angel

za wcześnie pisać ale Amerykanie często robią wyprzedaże przed długimi weekendami, dziwne i prozaiczne ale tak jest - tak jakby w poniedziałek po niedzieli nie wiadomo co miałoby się wydarzyć Think

copoile napisał(a):
Dancing Boo hoo!
EPD w czołówce największych wzrostów na GPW, a tutaj cisza jak makiem zasiał... Czyżbym był jedynym fanem EPD na tym forum? Think

Spoko spoko Copoile, jest nas więcej np Ja.wave Szczerze powiedziawszy 19 czerwca można było zaobserwować gwiazdę wieczorną co mogło zwiastować spadki, co zostało później potwierdzone sygnałem sprzedaży na Macu. Ostatni tydzień czerwca był na małych obrotach tak jak pisałeś copoile (spadek poniżej 1mln a nawet 0,5 mln) co pozwoliło trochę ochłonąć kursowi, dzięki temu STS wygenerował na dzisiejszej sesji sygnał kupna. Pozytywne również w moim mniemaniu jest wczorajsze zejście i dzisiejsze odbicie się od średniej 45 na podwyższonym obrocie. Czas pokaże co będzie ale jak ktoś zakupił to troszkę grosiwa powinno wpaść drodzy inwestorzy thumbright

Info jak info ale dzisiaj mamy pierwszy lipca i zaczęło się odliczanie - zostało 20 dni. Jeśli ktoś by pytał to ja obstawiam, że będzie ugoda. Czasu niewiele i niektórzy lub nawet większość zaczęła już kupować pod przyszłe fakty (plotki pewnie też już się pojawiły Silenced )

znalazło się - głupia sprawa przeskoczyło rząd niżej, wcześniej było koło komunikatów z prawej strony, niby centymetr obok a nie zauważyłemd'oh!

Takie krótkie pytanko co się stało z zakładką akcjonariat w oknie głównym spółki obok komunikatów i wiadomości? Jakoś zniknęło czas temu, aktualizujecie czy coś innego, bo to bardzo przydatna sprawa była.

Jak dla mnie powody dla których Duda została tak przeceniona zaczynają odchodzić w zapomnienie. Do końca okresu ochronnego został bodajże miesiąc. Prezes twierdzi, że rozmowy trwają. Pozostałe spółki notowane na giełdzie, które też wpadły w kłopoty udowodniły, że nie tak łatwo je zatopić i można na nich sporo zyskać (jak to piszą na forach na "trupach" najwięcej się zarabia). Dziś uważam, ważny dzień na Dudzie przełamanie symbolicznej 1zł na sporych obrotach. A poza tym kapitału zapasowego jeszcze trochę zostało, więc jakby co znowu się pokryje... byle do przodu.

Ja osobiście również nie liczyłem na dywidendę w tych czasach, kiedy kasa świeci pustkami. W przyszłym roku to jak najbardziej, ale za zeszły to sam bym im zarekomendował aby zasilić zapasowy i to całkiem za free (nazwijmy to ekspertyząWhistle )

Spokój i cisza zapanowała. Pewnie wszyscy na "ubrankach" vide: MON, VST.
Chyba Alexey nic nie będzie z tego młota.Think Na rynku rozproszenie wskazuje raczej na powolną zmianę. W obecnej sytuacji Tech raczej się nie oprze i coś mi się zdaje będzie osunięcie się poniżej 7zł. d'oh!

Oj Alexey Alexey TY manipulatorzethumbright

Walne w sprawie podziału zysku za 2008 rok za 3 tygodnie w poniedziałek 29/06 tak dla przypomnienia.

Technicznie spółka od samego początku inauguracji (luty 2008) na giełdzie w trendzie spadkowym. Kurs wypadł z niego 17 października 2008. Dzisiaj jest ten dzień kiedy znowu do niego wraca po blisko 8 miesięcznym dole z 1.45 zł minimum. Średnioterminowo trend wzrostowy potwierdzany pojawiającymi się sygnałami kupna na Macdonaldzie i innych wskaźnikach. Obecnie kurs kroczy w okolicach 3 zł. W arkuszu zleceń pustka po 3.5 aż do 5 zł co znajduje potwierdzenie w strefach oporu 3.5-3.60 a następnie 5. Wyniki za 1 kwartał szczerze powiedziawszy nie zachęcające.

Za szybko zadałeś pytanie Adventure, nie zdążyłem się wypowiedzieć.

odpowiadając:
klasyczny przykład zmyłki, sytuacja w zasadzie została określona już po 10 kiedy doszło do zrzutki, a poza tym umiejętne zbieranie z rynku, mali się przestraszyli i oddawali. Tak ja to widziałem dzisiaj

Mi coś dzisiejszy ruch wygląda na fałszywy. Na rynku zawęża się szerokość od kilku sesji i to nie sprzyja wzrostowi niestety. Chciałem zwrócić uwagę, że ten ostatni wzrost wygenerował dość pokaźnych wielkości obroty, prawdę mówiąc trochę na wyrost.

PS Piotr74 chodziło mi o ocenę wyrażoną w gwiazdkach w głównym ekranie każdej spółki. Ale dzięki, że moja prośba sprowokowała Cię do dłuższej wypowiedzi.

Na koniec tygodnia Tech trochę wyhamował przed 8 zł. Dziś czerwono na rynku i chyba ktoś myślał że będzie korekta ostatnich wzrostów. Czyszczenie SL też możliwe, dlatego trzeba je umiejętnie ustawiać. Ci co ustawili się niżej skorzystali i kupili promocyjnie thumbright

Miałbym taką prośbę do wszystkich co mają Techa w swoich obserwowanych akcjach o wydanie swojej własnej subiektywnej oceny (swego czasu tekst zachęcający do korzystania z tej opcji jaką zapewnia to forum miał strażnik w swojej stopce) help Ze statystyk wynika że 160 inwestorów monitoruje a tylko 15 ocen. Nie wydaje się wam to żenująco mało. Z góry bardzo dziękuje za wszelaki przejaw aktywności w tym temacie salute

Kurs ostro szybuje po 28 maja gdy wyszedł z kanału wzrostowego. Pierwszy lokalny opór na 4.6 zaliczony za pierwszym razem, kolejnego dopatruję się na 6.60 zł (tu już grubsza sprawa - poziom z przedłużenia dołka z początku 2003 roku kiedy papier zaczął pochód na północ). Wskaźniki zaczynają się grzać więc może mały przestój w nadchodzącym tygodniu, ale jak PBG się uprze to pewnie nikt ich nie powstrzyma i będzie tak jak copoile pisze checkpoint na 5 zł.thumbright

TomAl napisał(a):
ej no, chłopaki, sam na łajbie zostanę? :) A kto będzie w żagiel dmuchał?? Whistle

Korekta się należy jak psu buda. Ale ja poczekam. Długo. Do dochodowości spółki jestem przekonany, więc czekam przynajmniej aż do raportu za II kwartał który to zweryfikuje.


Ty TomAl za jedno wiosło a ja za drugie. Alexey tylko tak gada - stanie za sterem i od czasu do czasu zmieni któregoś z nas.icon_biggrin

Nie jest wcale przesądzone, że jak szeroki rynek - jeśli w ogóle będzie spadał - to Tech razem z nim. Tak jak napisał TomAl z raportem za kolejny kwartał. Są spółki, które będą wykazywały poprawę lub chociaż stabilizację wyników. Są spółki, które mówiąc wprost oleją sprawę i rynek je za to wyceni. Spółki z gorszymi wynikami z początku roku urosły po kilkaset procent. Tech licząc do dnia dzisiejszego 88%.

Ostatni wpis z marca. Trochę przetrę szmatką bo aż kurz osiadł. W zasadzie to tak wyglądało jakby sam Jarbas inwestował na tej spółce. Pytanie moje brzmi jak to się stało że od początku marca tj. w 3 miesiące do dziś kurs odbił 400%, praktycznie bez żadnych korekt??? Jest ktoś obeznany w tym temacie? Pytam z czystej ciekawości.

Ktoś skupuje. Technicznie kurs sunie po średniej 45. Dziś sygnał kupna na MAC. Wygląda to na wyjście górą z konsolidacji od kwietnia tego roku.

Coś jakby nadeszła wiekopomna chwila zakończenia spadku i faktu - którego jesteśmy świadkami - "ukonstytuowania się" trendy wzrostowego. PVI na dniach powinien dać sygnałthumbright

Informacje
Stopień: Rozgadany
Dołączył: 1 marca 2009
Ostatnia wizyta: 13 września 2020 20:22:23
Liczba wpisów: 155
[0,04% wszystkich postów / 0,04 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,892 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +158,21% +31 642,98 zł 51 642,98 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d