pixelg
Kiedy dno bessy? - Branże i sektory - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Kiedy dno bessy?

Frog
6
Wpisów: 5 488
Wysłane: 1 maja 2020 12:48:00
Coraz więcej widzę byczych komentarzy na forum.
VIX spadł już do poziomów z lutego.
INI powyżej zera.

Czas na dyskontowanie wyników spółek w roku 2020 zbliża się nieubłaganie.

Wprawdzie głosy zza oceanu mówią, że już dyskontujemy rok 2021, ale chyba nie będzie aż tak dobrze.
Follow me on Twitter
Zanim zaczniesz narzekać, że znikają Twoje posty, przeczytaj Regulamin Forum

mlutek68
mlutek68 PREMIUM
6
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 295
Wysłane: 1 maja 2020 13:46:16
Ammianus napisał(a):

A jak można o tym dyskutować?

Drugie dno albo będzie, albo go nie będzie.

Poza tym, o których indeksach piszecie bo syt. na WiG i WiG20 pod wzg. książkowej AT wygląda inaczej.

No piszemy o WIG20.
WIG troche inaczej wyglada ale lukę tez mogą zakryć
no takie gdybanie czy bedzie czy nie to zadna odpowiedz:)
musza byc zajeś przeslanki, pozatym chyba rynek juz zyje 2021r bo ciagle nie bedzie koronowirusa, wiec w sumie chyba ma juz w cenie obecny kryzys i chyba trudno bedzie go skierowac w strone minumów,

tratata
tratata PREMIUM
10
Wpisów: 1 008
Wysłane: 1 maja 2020 17:52:32
Moim zdaniem nie będzie drugiego dna tylko nowe dno, ale dopiero jak ludzie wyjdą z domów i okaże się że nie ma dla kogo pracować bo ludzie zaczną oszczędzać. Siadła konsumpcja, popyt inwestycyjny, wydatki rządowe i po wyborach zapewne wydatki transferowe. Na razie mieliśmy zapalnik kryzysu, to był dopiero lekki pstryczek w domino. Teraz domino powoli zacznie się przewracać. Do tego jeszcze rynek walutowy nie pokazał pazurków. CHF~USD~EURO=6zł,? 8zł? Realne?
Uwaga

Nie jestem ekonomistą ani finansistą, tylko zwykłym głupkiem który wierzy w teorie spiskowe i lubi sobie pogadać.
Kierowanie się moimi wpisami w jakichkolwiek decyzjach może mieć opłakane skutki.
Edytowany: 1 maja 2020 17:58

>> Ponad 160% zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego Cztery Fazy Rynku w StockWatch.pl

pandorinium
46
Wpisów: 910
Wysłane: 1 maja 2020 21:01:23
Przecież ludzie już wyszli z domu. W tym tygodniu na ulicach taki ruch, jak przed pandemią. A jedyną różnica to kolejki przed sklepem i maski na twarzach.

Kakarotto
36
Wpisów: 1 102
Wysłane: 1 maja 2020 21:44:38
@pandorinium, byłem wczoraj w biedrze. Kolejki jak przed każdą majówką, ludzie stłoczeni przed kasami, nikt nie patrzył na odstępy. Powrót do normy, względnie przywyknięcie do rzeczywistości której mało kto widzi.

vladinho
vladinho PREMIUM
33
Wpisów: 817
Wysłane: 1 maja 2020 22:14:09
@Kakarotto
Przed wielkanocą były takie same kolejki, różnica taka, że ludzie stali przed sklepem a nie w sklepie, u mnie w okolicznych sklepach nikt nie przestrzegał dwóch metrów, ale jak policja chodziła to odstępy i maseczki były pilnowane. Teraz 50% nosi maseczki, a wśród tych co noszą to 50% nie zakrywa nosa.
Jeśli ludzie nie zobaczą jak karetki z "kosmonautami" zabierają chorych sąsiadów to są odważni (lub głupi), a poza tym to wszędzie latają zużyte sklepowe rękawiczki.
Ciekawe, że jak w spółkach skarbu państwa poszło zalecenie, że wygaszają pracę zdalną to chętnych do powrotu do siedzib nie ma :P
Zastanawia mnie czy to bardziej efekt tego, że prikaz poszedł ze względu na wybory, czy ewidentnie widoczny jest gwałtowny spadek wydajności przy pracy zdalnej (2 miesiące opóźnień będzie widać w wynikach spółek)
Edytowany: 1 maja 2020 22:15

bankrucik
54
Wpisów: 4 316
Wysłane: 1 maja 2020 23:00:20
bankrucik napisał(a):
po dzisiejszych rozmowach ze znajomymi takie przemyślenie mnie naszło:
jeszcze trochę i świeżo zwolnione korpoludki zaczną ostatnią kasę pchać na giełdę, w końcu na bezrobociu z nudów można poinwestować, a jak trochę zarobią to jeszcze podpuszczą swoich rodziców emerytów, żeby kasę zamiast na lokatach na 0,5% rocznie dać w giełdę...

dlaczego? zamożni znajomi,którzy przez ostatnich parę lat tylko w nieruchomości pakowali kasę teraz podpytują o akcjebinky

ten mój post chyba został mylnie odebrany, to co opisuję powyżej jest dla mnie niespodzianką i raczej przejawem niezrozumienia sytuacji przez ogół..pytająych o akcje
Pogromca bajkopisarzy giełdowych:-)))

Brak kary w przeszłości rozzuchwala na przyszłość..

teraz również na twitter.com

Ammianus
16
Wpisów: 528
Wysłane: 1 maja 2020 23:06:00
mlutek68 napisał(a):

no takie gdybanie czy bedzie czy nie to zadna odpowiedz:)
musza byc zajeś przeslanki, pozatym chyba rynek juz zyje 2021r bo ciagle nie bedzie koronowirusa, wiec w sumie chyba ma juz w cenie obecny kryzys i chyba trudno bedzie go skierowac w strone minumów,

Ale jakiej oczekujesz odpowiedzi?
Gdybym znał na to pytanie odpowiedź, to nie byłbym milionerem, ale miliarderem.
Poza tym piszesz do mnie o gdybaniu, po czym słowa "chyba" używasz w swoich postach częściej niż przecinka :)
Tu nie ma odpowiedzi na tak postawione pytanie, jakie zadał ktoś wcześniej.
Tak jak i dla kierunku WiG20 nie ma żadnego znaczenia, czy ludzie będą mniej, czy więcej wyjeżdżać na wakacje bo to nie oni generują tam obroty.

Kakarotto
36
Wpisów: 1 102
Wysłane: 1 maja 2020 23:51:24
vladinho napisał(a):
...
Ciekawe, że jak w spółkach skarbu państwa poszło zalecenie, że wygaszają pracę zdalną to chętnych do powrotu do siedzib nie ma :P
....

Nie znam sytuacji w spółkach SP ale trochę widzę jak praca zdalna wygląda w urzędach.... praca na pół gwizdka. Też by mi się nie chciało wracać.

Akysz
0
Wpisów: 4
Wysłane: 2 maja 2020 08:17:46
vladinho napisał(a):
@Kakarotto

Zastanawia mnie czy to bardziej efekt tego, że prikaz poszedł ze względu na wybory, czy ewidentnie widoczny jest gwałtowny spadek wydajności przy pracy zdalnej (2 miesiące opóźnień będzie widać w wynikach spółek)

Z informacji, które jednym uchem posiadam, brak chęci powrotu do zatłoczonych firm to efekt tego, że ludzie zauważyli plusy pracy zdalnej. Szef nad głowa nie stoi, nie traci sie 2-4h na dojazdy dziennie w te i nazad.
A firmy obniżyły mocno koszta utrzymania + zauważyły wzrost wydajności. (praca biurowa, wklepywanie danych itp.) Także wg mnie "urzędnicze korpo" pod tym względem zaliczą kryzys in plus.

januszw
7
Wpisów: 338
Wysłane: 2 maja 2020 10:45:11
Zastanawia mnie co zrobią z tymi pustumi biurami w centrach dużych miast no i te obiecane 7% z najmu dla inwestorów?W Łodzi przed pandemią centrum handlowe Sukcesja co drugi obiekt zamknięty to teraz chyba z 90% będzie zamknięta?

Gim
Gim PREMIUM
2
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 300
Wysłane: 2 maja 2020 11:32:30
U nas od poniedziałku powroty do biura. Problem jest dalej, tak jak pisałem wcześniej, nie ma co zrobić z dzieciakami.
Btw. Te zwolnienia na dzieci uświadamiają niektórych pracodawców, dotyczy to również urzędników, że w organizacji był nadmiar pracowników.

bankrucik
54
Wpisów: 4 316
Wysłane: 3 maja 2020 22:59:41
urzędy praktycznie nie pracują na tym homeoffice,
Pogromca bajkopisarzy giełdowych:-)))

Brak kary w przeszłości rozzuchwala na przyszłość..

teraz również na twitter.com

alf
0
Wpisów: 37
Wysłane: 4 maja 2020 09:06:40
Z tego co obserwuję to:

- ludzie zaczęli lekceważyć względy bezpieczeństwa. Wiele osób nie nosi maseczek itd. Jest lato, więc współczynnik R będzie pewnie niższy, ale widać już pewne rozluźnienie dyscypliny sanitarnej w społeczeństwie. Np wczoraj w Międzyzdrojach były tłumy ludzi. Restauracje i smażalnie ryb normalnie otwarte. Byłem przejazdem i szybko się zawinąłem.

- urzędy: mam znajomego który pracuje w urzędzie, to ma teraz tzw home office i nic nie robi. Nawet się tym chwali. Ktoś im złożył propozycję aby przeszli na postojowe, to prawie nikt się nie zgodził, bo równałoby się to z obniżeniem pensji do najniższej krajowej

- hotele i inne tego typu obiekty: zobaczymy jak to będzie funkcjonowało, ale coś mi intuicja podpowiada, że nie będzie działało w obecnym reżimie sanitarnym. Taniej będzie nie otwierać hotelu.

- teraz dane makroekonomiczne: tutaj też jestem sceptyczny, że polska gospodarka sobie z tym poradzi. Limit szczęścia chyba nam się wyczerpał a politycy nie pomagają. Duda wychodzi i mowi, że będzie rozdawał kiełbasę wyborczą, w czasach gdy gospodarkę trzeba zderegulować do czasów legendarnej ustawy Wilczka. Obecna władza nie jest w ogóle do tego zdolna, a co za tym idzie, kryzys będzie głęboki w naszym kraju.

- obserwuje rynek nieruchomości za pośrednictwem OLX i w ciągu 5 tygodni ilość ofert wynajmu zwiększyła się z 36 do 42 tys, a jeszcze przecież część studentów się nie wyprowadziła, bo licza że rok akademicki wróci.

Oczywiście widzę w tym też pewne pozytywy, bo otwierają się nowe możliwości, których wcześniej nie było i tak do tego podchodzę.

Adagio
24
Wpisów: 722
Wysłane: 4 maja 2020 10:13:25
Home Office w urzedzie gminy .-)))
Znam akurat taki przypadek, gdzie w wydziale jest jeden laptop, czyli teoretycznie moglaby jedna osoba pracowac zdalnie z domu, tylko ze w gminie nie ma zasiegu sieci komorkowych a polaczenie telefoniczne kablem jest na etapie planowaniaBoo hoo!
Tyle w temacie XXI wiek Whistle

pandorinium
46
Wpisów: 910
Wysłane: 4 maja 2020 10:23:59
I teraz pomyślmy o tych wszystkich przetargach w gminach, które teraz ruszą i jak się obłowią zaprzyjaźnione firmy informatyczne. :)

Akysz
0
Wpisów: 4
Wysłane: 4 maja 2020 15:40:57
alf napisał(a):
Z tego co obserwuję to:
[...]
- teraz dane makroekonomiczne: tutaj też jestem sceptyczny, że polska gospodarka sobie z tym poradzi. Limit szczęścia chyba nam się wyczerpał a politycy nie pomagają. Duda wychodzi i mowi, że będzie rozdawał kiełbasę wyborczą, w czasach gdy gospodarkę trzeba zderegulować do czasów legendarnej ustawy Wilczka. Obecna władza nie jest w ogóle do tego zdolna, a co za tym idzie, kryzys będzie głęboki w naszym kraju.

Dzisiaj miałem wizytę w wulkanizacji. Od tygodnia mają ruch, że zapisują na kilka dni do przodu. Nie widzą spadków rok do roku. Jest normalnie.
Czyli jest branża, która obroty ma bez zmian :)

Adagio
24
Wysłane: 4 maja 2020 15:49:59
...a zaklady pogrzebowe maja nawet wiecej zlecen...Eh?

Zawsze znajdzie sie jakas branza, ktora sobie dobrze/lepiej radzi, co nic nie wnosi do tematu.-)

Ammianus
16
Wpisów: 528
Wysłane: 4 maja 2020 23:49:43
Adagio napisał(a):
Home Office w urzedzie gminy .-)))
Znam akurat taki przypadek, gdzie w wydziale jest jeden laptop, czyli teoretycznie moglaby jedna osoba pracowac zdalnie z domu,

No ja też nie wiem jak w XXI wieku można takich obliczeń dokonywać 1laptop = 1telepraca.
Może jeszcze dopiszmy o konieczności posiadania prądu i wody bieżącej ?
Blisko 3 lata na home-ofice przesiedziałem i czegoś takiego jak laptop na oczy nie widziałem.
Może jest jakiś inżynier IT na forum co wyjaśni ? Angel
Jak zapadła decyzja, to za tydzień miałem w domu wszystko to, co wcześniej miałem na biurku.
Plus wzmacniacz. Tyle.
Warianty organizowania tele-pracy są różne i nie ma co anegdot ze Starachowic Górnych opowiadać.
A jak już to nie uogólniałbym i nie przenosił takich wyszukanych wniosków na wszystkie skanseny czy gubernie w całym kraju.

Ogólnie problemem są chyba bardziej przepisy, a nie możliwości techniczne.
Jeśli danej czynności nie można zwzgl.na rozporządzenia przeprocesować od A-Z nie unikając obecności w urzędzie, to pracownikowi na Home-Office nie pomoże nawet 11... laptopow.

Adagio
24
Wysłane: 5 maja 2020 10:41:14
Moze jeszcze nie wszedzie dotarla technika,-) Mowimy raczej o technicznych mozliwosciach Wszystko zalezy oczywiscie od firmy, nie wiem jak wyglada Twoja praca, ale u mnie bez laptopa bylbys albo na urlopie, albo na bezrobociu. Innej opcji nie ma. Chyba, ze jestes kierowca, portierem lub jezdzisz wozkiem widlowym, ale ci z zalozenia sa w firmie. W temacie home office jezeli nie masz sprawnego lacza internetowego to masz tylko trzy mozliwosci - podlaczac szybko internet, zmienic miejsce zamieszkania lub prace..;-)
U mnie w firmie nie ma czegos takiego jak stacjonarny komputer osobisty, wszystkie PC zostaly juz ladnych kilka lat temu zastapione przez laptopy.
Kazdy pracownik ma swoj laptop, do tego 1-2 monitory Z normalnego PC nie ma dostepu do serwera, systemu, wewnetrzny system informatyczny, itd. Informatycy powgrywali na laptopy wszystkie kody dostepu, certyfikaty, dostep do SAP i wszystko co potrzeba, do tego w home office masz jeszcze duzy monitor i tak wyglada w skrocie praca zdalna.

Zaden skansen, przypadek gminy znam z pierwszej reki, technicznie i organizacyjnie nie sa przygotowani na home office, regulacyjnie nie bylo by przeszkod, ale brakuje pewnie tez dobrej woli, . chociaz pewna czesc pracy ze wzgledu chocby na dane osobowe nie jest mozliwa do przeprowadzenia poza urzedem. Petent na szczescie moze coraz wiecej zalatwic przez internet.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość